Krimbi i vogël "erdhi në jetë" pas 24.000 vjetësh në akull

para një jave - RTK

Organizmi mikroskopik u rikthye në jetë dhe u riprodhua në mënyrë seksuale pasi ishte shtrirë i ngrirë në ngrirjen siberiane për 24.000 vjet. Shkencëtarët rusë kanë zbuluar një kafshë të vogël të lashtë,...

Krimbi i vogël "erdhi në jetë" pas 24.000 vjetësh në akull

para një jave - Bota Sot

Organizmi mikroskopik u rikthye në jetë dhe u riprodhua në mënyrë seksuale pasi ishte shtrirë i ngrirë në ngrirjen siberiane për 24.000 vjet. Shkencëtarët rusë kanë zbuluar një kafshë të vogël të lashtë,...

Krimbi i vogël “erdhi në jetë” pas 24.000 vjetësh në akull

para një jave - Flaka

Organizmi mikroskopik u rikthye në jetë dhe u riprodhua në mënyrë seksuale pasi ishte shtrirë i ngrirë në ngrirjen siberiane për 24.000 vjet. Shkencëtarët rusë kanë zbuluar një kafshë të vogël të lashtë,...

Shkencëtarët ringjallën një kafshë të ngrirë për 24 mijë vjet dhe shpejt filluan ta klonojnë atë

para një jave - Ekonomia Online

Shkencëtarët kanë arritur të ringjallin një kafshë të vogël që është ngrirë në akullnajën siberiane për 24,000 vjet. Pasi u ngroh dhe u ushqye, kjo kafshë papritmas u bë aktive dhe madje filloi të shumohej....

Krimbi i vogël “erdhi në jetë” pas 24.000 vjetësh në akull

para një jave - KosovaPress

Organizmi mikroskopik u rikthye në jetë dhe u riprodhua në mënyrë seksuale pasi ishte shtrirë i ngrirë në ngrirjen siberiane për 24.000 vjet. Shkencëtarët rusë kanë zbuluar një kafshë të vogël të lashtë,...

Shkencëtarët ringjallën një kafshë të ngrirë për 24 mijë vjet dhe shpejt filluan ta klonojnë atë

para një jave - Telegrafi

Shkencëtarët kanë arritur të ringjallin një kafshë të vogël që është ngrirë në akullnajën siberiane për 24,000 vjet. Pasi u ngroh dhe u ushqye, kjo kafshë papritmas u bë aktive dhe madje filloi të shumohej....

Krimbi i vogël ‘erdhi në jetë’ pas 24 mijë vjetësh në akull

para një jave - Gazeta Metro

Organizmi mikroskopik u rikthye në jetë dhe u riprodhua në mënyrë seksuale pasi ishte shtrirë i ngrirë në ngrirjen siberiane për 24.000 vjet. Shkencëtarët rusë kanë zbuluar një kafshë të vogël të lashtë,...

Kjo është krijesa e vogël e cila mbijetoi 24,000 vjet e ngrirë

para një jave - ATV Live

Një kafshë mikroskopike është ringjallur pasi ishte e përgjumur në ngrirjen e Arktikut për 24,000 vjet. Rrotulluesit Bdelloid zakonisht jetojnë në mjedise me ujë dhe kanë një aftësi të pabesueshme për...

Ringjallet pas 24 mijë vjetësh një gjallesë në Siberi

para një jave - Press Online

Një gjallesë mikroskopike është ringjallur pas 24,000 vjetësh që ka jetuar në shtresën e ngrirë nëntokësore të Arktikut. Gjallesa “Bdelloid” zakonisht jeton në mjedise ujore dhe ka aftësi të shkëlqyera...

Ringjallet pas 24 mijë vjetësh një gjallesë në Siberi

para një jave - Koha.net

Një gjallesë mikroskopike është ringjallur pas 24,000 vjetësh që ka jetuar në shtresën e ngrirë nëntokësore të Arktikut. Gjallesa “Bdelloid” zakonisht jeton në mjedise ujore dhe ka aftësi të shkëlqyera...

Shkencëtarët rusë zbulojnë organizma të vjetër 24 mijë vjet

para një jave - Alsat-M

Shkencëtarët në Rusi theksuan se kanë zbuluar krijesa mikroskopike të ngjashme me krimbat që kanë mbijetuar për të paktën 24.000 vjet në një shtresë të ngrirë toke në Siberi, transmeton Anadolu. Studiuesit...

Kthehet në jetë pas 24 mijë vitesh i ngrirë, shkencëtarët zbulojnë mikroorganizmin në Siberi që i mbijetoi temperaturave të ulëta

para një jave - Bota Sot

Një organizëm mikroskopik shumëqelizor është rikthyer në jetë pasi ka qëndruar i ngrirë për 24 mijë vjet në Siberi. Shkencëtarët gërmuan mikrogjallesën e njohur si “rotifer bdelloid” nga lumi Alayeza në...

Organizmi mbijetoi 24 mijë vjet i ngrirë në Siberi, kthehet në jetë “shëndosh e mirë”

para një jave - Periskopi

Një organizëm multi-qelizor mikroskopik është rikthyer në jetë pasi kishte qëndruar i ngrirë për 24 mijë vjet në Siberi, sipas një hulumtimi të ri. Shkencëtarët nxorën këtë organizëm nga lumi Alayeza në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK