‘Tarzani’ i jetës reale që jetoi 40 vjet në xhungël, vdes pasi iu kthye jetës moderne (FOTO)

para një jave - Klan Kosova

Burri Vietnamez që jetoi në xhungël për 40 vjet vdes nga kanceri i mëlçisë në moshën 52 vjeçare, tetë vjet pasi filloi jetën “moderne”, duke përfshirë ushqime të përpunuara dhe alkool. Ho Van Lang u sëmurë...

‘Tarzani’ i jetës reale që jetoi 40 vjet në xhungël, vdes pasi iu kthye jetës moderne

para një jave - Indeks online

Burri Vietnamez që jetoi në xhungël për 40 vjet vdes nga kanceri i mëlçisë në moshën 52 vjeçare, tetë vjet pasi filloi jetën “moderne”, duke përfshirë ushqime të përpunuara dhe alkool. Ho Van Lang u sëmurë...

Ndërron jetë në moshën 52 vjeçare “Tarzani”, u prek nga kanceri në mëlçi 8 vite pasi nisi jetën e civilizuar

para një jave - GazetaBlic

Një person që jetoi për 40 vite në xhunglat e Vietnamit ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 52-vjeçare, pasi u prek nga kanceri në mëlçi. Kjo ndodhi tetë vite pasi ai hoqi dorë nga jeta e xhunglës për...

“Tarzani” ndërron jetë! 52-vjeçari u prek nga kanceri në mëlçi 8 vite pasi nisi jetën e civilizuar (Fotot)

para një jave - Top Channel

Një person që jetoi për 40 vite në xhunglat e Vietnamit ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 52-vjeçare, pasi u prek nga kanceri në mëlçi. Kjo ndodhi tetë vite pasi ai hoqi dorë nga jeta e xhunglës për...

Vdes ‘Tarzani’ i jetës reale, jetoi 40 vjet në xhungël

para një jave - Alsat-M

Një person që jetoi në xhunglën e Vietnamit për më shumë se 40 vjet, i cili konsiderohej si “Tarzani” i jetës reale, ndërroi jetë në moshën 52 vjeçare, 8 vjet pasi u kthye në botën e civilizuar. Ho Van...

Tarzani i vërtetë/ 40 vite jetoi në xhunglat e Vietnamit, 8 vite pasi u rikthye në civilizim humbi jetën nga kanceri

para një jave - Epoka e Re

Një Tarzan i vërtetë që jetoi për 40 vite në xhunglat e Vietnamit, ka ndërruar jetë në moshën 52-vjeçare, si pasojë e kancerit në mëlçi. Gjithçka ndodhi vetëm tetë vite pasi u dërgua në “botën e civilizuar”....

A e vrau ‘bota e civilizuar’ Tarzanin real? Jetoi në xhungël për 40 vite, por humbi jetën 8 vite pasi nisi jetën moderne me ushqim e alkool

para një jave - Scan TV

Një ‘Tarzan’ real që jetoi në xhunglën e Vietnamit për 40 vite ka humbur jetën nga kanceri në mëlçi, në moshën 52 vjeçare, 8 vite pasi ishte rikthyer për të jetuar në ‘botën e civilizuar”. Kështu shkruan...

Vdes “Tarzani” i jetës reale, jetoi 40 vjet në xhungël

para një jave - RTK

Një person që jetoi në xhunglën e Vietnamit për më shumë se 40 vjet, i cili konsiderohej si “Tarzani” i jetës reale, ndërroi jetë në moshën 52 vjeçare, 8 vjet pasi u kthye në botën e civilizuar. Ho Van...

Vdes ‘Tarzani’ i jetës reale, jetoi 40 vjet në xhungël

para një jave - Revista Kosovarja

Një person që jetoi në xhunglën e Vietnamit për më shumë se 40 vjet, i cili konsiderohej si “Tarzani” i jetës reale, ndërroi jetë në moshën 52 vjeçare, 8 vjet pasi u kthye në botën e civilizuar. Ho Van...

Vuante nga një sëmundje e rëndë, vdes personi që u rrit në xhungël

para një jave - Ekonomia Online

Ka vdekur Ho Van Lang, personi i cili u rrit në xhungël. 52-vjeçari, njihej si “Tarzani i jetës reale”. Ai ka ndërruar jetë nga kanceri në mëlçi, shkruajnë mediat e huaja. Ho Van Lang jetoi në xhungël...

“Tarzani” i jetës reale vdiq në Vietnam nga kanceri

para një jave - Koha.net

Një tarzan në jetën reale i cili ka jetuar në xhunglën vietnameze për 40 vjet ka vdekur në moshën 52-vjeçare nga kanceri, tetë vjet pasi u kthye në jetën e civilizuar. Ho Van Lang vdiq nga dhimbjet të...

Tarzani i vërtetë, 40 vite jetoi në xhunglat e Vietnamit – tetë vite pasi u rikthye në civilizim humbi jetën nga kanceri

para një jave - Telegrafi

Një Tarzan i vërtetë që jetoi për 40 vite në xhunglat e Vietnamit, ka ndërruar jetë në moshën 52-vjeçare, si pasojë e kancerit në mëlçi. Gjithçka ndodhi vetëm tetë vite pasi u dërgua në “botën e civilizuar”....

40 vjeçari që jetoi në xhungël, vdes nga kanceri pasi iu rikthye jetës së civilizuar

para një jave - Arbresh

I quajtur “Tarzani i vërtetë”, burri nga Vietnami që jetoi 40 vjet në xhungël, ka vdekur nga kanceri në moshën 52 vjeçare pasi iu kthye jetës së civilizuar. Ho Van Lang iu nënshtrua sëmundjes të hënën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK