Pse presioni i ulët i gjakut bëhet i lartë dhe si ndikon ai në zemër?

para një muaji - GazetaBlic

Plakja mund të shkaktojë ndryshime në zemër dhe enët e gjakut, dhe zemra mund të rrahë më fort gjatë aktivitetit fizik ose nën stres sesa në një moshë më të re gjatë të njëjtave aktivitete. Megjithatë,...

Pse presioni i ulët i gjakut bëhet i lartë dhe si ndikon ai në zemër?

para një muaji - RTK

Plakja mund të shkaktojë ndryshime në zemër dhe enët e gjakut, dhe zemra mund të rrahë më fort gjatë aktivitetit fizik ose nën stres sesa në një moshë më të re gjatë të njëjtave aktivitete. Megjithatë,...

Pse presioni i ulët i gjakut bëhet i lartë dhe si ndikon ai në zemër?

para një muaji - Lajmi.net

Ndryshimet që ndodhin me moshën mund të rrisin rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Shkaku kryesor i sëmundjeve të zemrës është grumbullimi i depozitave yndyrore në muret e arterieve dhe është një proces që...

Pse presioni i ulët i gjakut bëhet i lartë dhe si ndikon ai në zemër?

para një muaji - ATV Live

Plakja mund të shkaktojë ndryshime në zemër dhe enët e gjakut, dhe zemra mund të rrahë më fort gjatë aktivitetit fizik ose nën stres sesa në një moshë më të re gjatë të njëjtave aktivitete. Megjithatë,...

Pse presioni i ulët i gjakut bëhet i lartë dhe si ndikon ai në zemër?

para një muaji - KosovaPress

Plakja mund të shkaktojë ndryshime në zemër dhe enët e gjakut, dhe zemra mund të rrahë më fort gjatë aktivitetit fizik ose nën stres sesa në një moshë më të re gjatë të njëjtave aktivitete. Megjithatë,...

Pse presioni i ulët i gjakut bëhet i lartë dhe si ndikon ai në zemër?

para një muaji - Gazeta Metro

Plakja mund të shkaktojë ndryshime në zemër dhe enët e gjakut, dhe zemra mund të rrahë më fort gjatë aktivitetit fizik ose nën stres sesa në një moshë më të re gjatë të njëjtave aktivitete. Megjithatë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK