E pabesueshme! Ju ulni rrezikun për të pasur një goditje në tru nëse konsumoni këtë pije

para një muaji - Albeu

Konsumimi i rregullt i kafesë ose çajit duket se lidhet me një rrezik më të ulët të përgjithshëm të goditjes në tru dhe demencës, sipas një studimi të ri shkencor kinez. Gjithashtu, në veçanti, konsumimi...

Nëse konsumoni këtë pije, ju ulni rrezikun për të pasur një goditje në tru

para një muaji - Syri.net Kosova

Konsumimi i rregullt i kafesë ose çajit duket se lidhet me një rrezik më të ulët të përgjithshëm të goditjes në tru dhe demencës, sipas një studimi të ri shkencor kinez. Gjithashtu, në veçanti, konsumimi...

E pabesueshme! Ju ulni rrezikun për të pasur një goditje në tru nëse konsumoni këtë pije

para një muaji - ABC News

Konsumimi i rregullt i kafesë ose çajit duket se lidhet me një rrezik më të ulët të përgjithshëm të goditjes në tru dhe demencës, sipas një studimi të ri shkencor kinez. Gjithashtu, në veçanti, konsumimi...

Njerëzit që pijnë çaj çdo ditë kanë një zemër më të shëndetshme

para një muaji - RTK

Pirja e çajit çdo ditë është një zakon që i bën shumë mirë zemrës. Këtë e thotë një studim, nue të cilin morën pjesë mbi 6500 të rritur të cilët në fillim të studimit nuk vuanin nga asnjë sëmundje e zemrës....

Një filxhan çaj ose kafe zvogëlon rrezikun e këtyre dy problemeve

para një muaji - Revista Kosovarja

Pirja e një filxhani çaj ose kafe në mëngjes mund të zvogëlojë në mënyrë drastike rrezikun e goditjes në tru dhe demencës, ka treguar një studim i ri. Një studim i kryer në më shumë se 360 mijë njerëz...

Një filxhan çaj ose kafe zvogëlon rrezikun e këtyre dy problemeve

para një muaji - Gazeta Metro

Pirja e një filxhani çaj ose kafe në mëngjes mund të zvogëlojë në mënyrë drastike rrezikun e goditjes në tru dhe demencës, ka treguar një studim i ri. Një studim i kryer në më shumë se 360 mijë njerëz...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK