Miratohet doza përforcuese e vaksinës për çdo person mbi 16-vjeç, në krye të prioriteteve qëndrojnë gratë shtatzënë

para një muaji - FaxWeb

Të gjithë banorëve mbi 16 vjeç në Republikën e Irlandës do t’u ofrohet një dozë përforcuese e vaksinës Covid-19 pas rekomandimeve të ekspertëve shëndetësorë. Është një zgjerim i konsiderueshëm i programit...

Varianti i ri i Covid-19: Sa të shqetësuar duhet të jemi?

para një muaji - Koha.mk

Prof. Tulio de Oliveira, drejtori i Qendrës për Reagimin dhe Inovacionin Epidemik në Afrikën e Jugut, tha se kishte një “plejadë të pazakontë mutacionesh” dhe se ishte “shumë i ndryshëm” nga variantet...

Të moshuarit interes për dozën e tretë, vetëm në një Qendër Shëndetësore 100 vaksinime në ditë

para një muaji - ABC News

Doza e tretë e vaksinës anti-covid nuk po refuzohet nga të moshuarit. Në qendrën shëndetësore Numër 1 në Tiranë, që nga 1 nëntori kryhen mbi 100 doza në ditë. Mjekja e familjes Diana Hysi, shpjegon se...

Asociacioni mjekësor botëror: Ndoshta vaksina kundër Kovid-19 do të duhet të jepet çdo vit

para një muaji - Koha.mk

Dozë shtesë, përforcuese e vaksinës kundër koronavirusit me siguri do të nevojitet çdo vit, është mendimi i kryetarit të Asociacionit botëror mjekësor, Frank Ulrih Montgomeri, të cilin e theksoi në intervistë...

BE do të lejojë udhëtimin edhe për të vaksinuarit me Sinovax

para një muaji - Arbresh

Brukseli ju propozoi zyrtarisht shteteve anëtare të BE-së pranimin e lëvizjes së shtetasve të huaj që kanë të injektuar në trupin e tyre dy dozat e vaksinave të miratuara nga Organizata Botërore e Shëndetësisë....

BE do të lejojë udhëtimin edhe për të vaksinuarit me Sinovax

para një muaji - Klan

BE do të lejojë udhëtimin edhe për të vaksinuarit me Sinovax Dozë e tretë për shtetasit e BE nga mesi i vitit 2022 Brukseli ju propozoi zyrtarisht shteteve anëtare të BE-së pranimin e lëvizjes së shtetasve...

BE do të lejojë udhëtimin edhe për të vaksinuarit me Sinovax

para një muaji - Aktuale

Brukseli ju propozoi zyrtarisht shteteve anëtare të BE-së pranimin e lëvizjes së shtetasve të huaj që kanë të injektuar në trupin e tyre dy dozat e vaksinave të miratuara nga Organizata Botërore e Shëndetësisë....

EMA: Është shumë herët për të folur për përshtatjen e vaksinave me llojin e ri të koronavirusit

para një muaji - Syri.net Kosova

Agjencia Evropiane e Barnave tha se ishte "e parakohshme" të flitej për përshtatjen e vaksinave anti-Vivid ndaj llojit të ri të Covida-19, të vëzhguar në Afrikën e Jugut, për shkak të të cilit disa vende...

Udhëtimet në BE mund të kushtëzohen me dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - KDPolitik

Komisioni Evropian (KE) ka propozuar që doza e tretë e vaksinës të jetë parakusht për udhëtim brenda Bashkimit Evropian për qytetarët e të ashtuquajturës, botës së tretë, në të cilën përfshihet edhe Ballkani...

Nga viti i ardhshëm, udhëtimet në BE vetëm me dozën e tretë

para një muaji - Lajmi.net

Ky vendim do të hyjë në fuqi nga 10 janari i vitit të ardhshëm, datë nga e cila asnjë udhëtarë nuk do të mund të hyjë në BE pa dozën e tretë. Sipas vendimit të këtij institucioni, doza e vaksinës së tretë...

Komisioni Evropian ka propozuar që certifikatat e corovirusit të zgjasin për nëntë muaj

para një muaji - Indeks online

Komisioni Evropian propozoi sot që nga 10 janari, certifikatat e vaksinimit të Bashkimit Evropian të jenë të vlefshme për nëntë muaj pas imunizimit të plotë. Në të njëjtën kohë, mundësia e lidhjes së dozave...

Nga viti i ardhshëm, udhëtimet në BE vetëm me dozën e tretë

para një muaji - in7

Komisioni Evropian (KE) ka futur dozën e tretë të vaksinës të ashtuquajtur ‘booster’ si parakusht për udhëtim brenda Bashkimit Evropian për qytetarët e të ashtuquajtur botës së tretë, në të cilën përfshihet...

EMA ka miratuar vaksinën Pfizer për fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç

para një muaji - Syri.net Kosova

Agjencia e Barnave të BE-së ka miratuar vaksinën Pfizer kundër kovidit për fëmijët nga 5 deri në 11 vjeç. Agjencia rregullatore e barnave të Bashkimit Evropian miratoi të enjten përdorimin e vaksinës Pfizer...

Nga tani fëmijët 5 deri në 11 vjeç mund të marrin vaksinen Pfizer

para një muaji - Syri.net Kosova

Agjencia Europiane e Barnave ka autorizuar vaksinën e Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit për fëmijët e moshës 5-11 vjeç. Sipas EMA, rekomandohet që doza e vaksinës të jetë më e ulët se ajo që u jepet...

Certifikata e Covid-19 do të jetë e vlefshme për nëntë muaj

para një muaji - Nistori

Bashkimi Europian ka propozuar një kufi nëntë mujor për vlefshmërinë e certifikatave të vaksinimit për udhëtimet brenda bllokut europian, si dhe prioritetin e udhëtarëve të vaksinuar. Vaksinimi me një...

Certifikata e Covid-19 do të jetë e vlefshme për 9 muaj

para një muaji - ATV Live

Bashkimi Evropian ka propozuar një kufi nëntë mujor për vlefshmërinë e certifikatave të vaksinimit për udhëtimet brenda bllokut europian, si dhe prioritetin e udhëtarëve të vaksinuar. Vaksinimi me një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK