Shkencëtarët rrisin bimë në pluhurin e Hënës

para 5 dite - Almakos

01:25 | 14 Maj 2022 Për herë të parë, shkencëtarët kanë rritur bimë në dhe hënor. Kërkuesit përdorën mostra pluhuri të mbledhura nga misionet Apollo në vitet 1969-1972 për të rritur një lloj lakre. Për...

Shkencëtarët rrisin bimë në pluhurin e Hënës

para 6 dite - Klan

Shkencëtarët rrisin bimë në pluhurin e Hënës Për herë të parë, shkencëtarët kanë rritur bimë në dhe hënor. Kërkuesit përdorën mostra pluhuri të mbledhura nga misionet Apollo në vitet 1969-1972 për të rritur...

Shkencëtarët rrisin bimë në pluhurin e Hënës

para 5 dite - Arbresh

Për herë të parë, shkencëtarët kanë rritur bimë në dhe hënor. Kërkuesit përdorën mostra pluhuri të mbledhura nga misionet Apollo në vitet 1969-1972 për të rritur një lloj lakre. Për habinë e tyre, farat...

Dheu i Hënës përdoret për të rritur bimë

para 6 dite - Indeks online

Shkencëtarët kanë rritur bimët në tokë hënore, për herë të parë. Ky është një hap i rëndësishëm për të bërë të mundur qëndrimin afatgjatë në Hënë, shkruan BBC. Studiuesit përdorën mostra të vogla pluhuri,...

Për herë të parë shkencëtarët kanë rritur bimë nga dheu i Hënës

para 6 dite - Telegrafi

Shkencëtarët kanë rritur për herë të parë bimë me dheun hënor, një hap i rëndësishëm për ta bërë të mundur qëndrimin afatgjatë në Hënë. Sipas BBC, përcjell Telegrafi, studiuesit përdorën mostra të vogla...

Shkencëtarët rritin me sukses bimë në tokën e hënës për herë të parë

para 6 dite - News33

Për herë të parë, shkencëtarët kanë rritur bimë në një tokë nga hëna e mbledhur nga astronautët e NASA-s. Studiuesit nuk e kishin idenë nëse do të mbinte diçka në papastërtinë e ashpër të hënës dhe donin...

Për herë të parë rriten bimë në sipërfaqen e hënës

para 6 dite - Koha.net

Shkencëtarët kanë rritur bimët në tokë hënore për herë të parë, duke shënuar një hap i rëndësishëm për të bërë të mundur qëndrimin afatgjatë në Hënë. Studiuesit përdorën mostra të vogla pluhuri të mbledhura...

Dheu i Hënës përdoret për të rritur bimë për herë të parë

para 6 dite - RTV 21

Shkencëtarët kanë rritur bimët në dheun hënore për herë të parë, një hap i rëndësishëm për të bërë të mundur qëndrimin afatgjatë në Hënë. Studiuesit përdorën mostra të vogla pluhuri të mbledhura gjatë...

Për herë të parë, dheu i Hënës përdoret për të rritur bimë

para 6 dite - TV21

Shkencëtarët kanë rritur bimët në dheun hënore për herë të parë, një hap i rëndësishëm për të bërë të mundur qëndrimin afatgjatë në Hënë. Studiuesit përdorën mostra të vogla pluhuri të mbledhura gjatë...

Për herë të parë rriten bimë në sipëfaqen e Hënës

para 6 dite - Koha.net

Shkencëtarët kanë rritur bimët në tokë hënore për herë të parë, duke shënuar një hap i rëndësishëm për të bërë të mundur qëndrimin afatgjatë në Hënë. Studiuesit përdorën mostra të vogla pluhuri të mbledhura...

Për herë të parë rriten bimë në tokë të Hënës

para 6 dite - Koha.net

Shkencëtarët kanë rritur bimët në tokë hënore për herë të parë, duke shënuar një hap i rëndësishëm për të bërë të mundur qëndrimin afatgjatë në Hënë. Studiuesit përdorën mostra të vogla pluhuri të mbledhura...

Bujqësia hapësinore/ Shkencëtarët rrisin për herë të parë bimë në tokën hënore të sjellë nga astronautët!

para 6 dite - Scan TV

Në një tenxhere e vogël dheu ndodhet një kërcim gjigant për njohuritë e njeriut për bujqësinë hapësinore: shkencëtarët kanë rritur për herë të parë bimë në tokën hënore të sjellë nga astronautët në programin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK