Dua Lipa në mediat ndërkombëtare për performancën në “Sunny Hill Festival”

para 3 dite - RTV 21

Këngëtarja kosovare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa dhuroi perfomancë madhështore në natën e parë të “Sunny Hill Festival”, i cili nisi të enjten në Prishtinë. Ajo këndoi disa prej hiteve më të mëdha të...

Nata e dytë e festivalit “Sunny Hill” – momenti kur Dua Lipa bën shqiponjën

para 3 dite - Telegrafi

Sonte (e premte) po vazhdon nata e dytë e festivalit të njohur “Sunny Hill”, i cili po mbahet në Gërmi. Edhe kjo mbrëmje solli yje të shumtë për të performuar si nga tregu ndërkombëtar ashtu edhe nga ai...

Festivali “Sunny Hill” – momenti kur Dua Lipa bën shqiponjën

para 3 dite - Bota Sot

Sonte (e premte) po vazhdon nata e dytë e festivalit të njohur “Sunny Hill”, i cili po mbahet në Gërmi. Edhe kjo mbrëmje solli yje të shumtë për të performuar si nga tregu ndërkombëtar ashtu edhe nga ai...

Sunny Hill Festival, Prishtina destinacion i ngjarjes së madhe kulturore për 3 ditë

para 3 dite - Ora news

Për plot tre ditë Prishtina mirëpret Fesrivalin “Sunny Hill”, i cili vjen me moton "Set me free" (Më lër të lirë), dhe me mesazhin për liberalizimin e vizave për Kosovën. Artistja Dua Lipa përformoi disa...

Presidentja Osmani shfaqet me kostum të bardhë elegant në natën e dytë të “Sunny Hill”

para 3 dite - Telegrafi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkuar sonte (e premte) në natën e dytë të festivalit “Sunny Hill”. Në imazhet që tashmë kanë qarkulluar në rrjete sociale, ajo shihet e shoqëruar...

Presidentja Osmani shkon së bashku me familjen në festivalin Sunny Hill

para 3 dite - Reporteri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pasi e nderoi yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, përmes një ceremonie në zyrën e saj në Presidencë, i është bashkuar së bashku...

Dua Lipa merr titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Klan

Dua Lipa merr titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është shpallur Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Lajmin e ka bërë të...

Dua Lipa merr titullin Ambasadore Nderi e Kosovës

para 3 dite - TV21

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është shpallur Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ka ndarë në...

Dua Lipa mori titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Portalb

Këngëtarja Dua Lipa është shpallur Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë e bëri të ditur presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, transmeton Portalb.mk . Presidentja njoftoi se Dua Lipa nderon vendin...

Mahmood me pjesëmarrjen në “Sunny Hill” ka për qëllim që ta rrisë muzikën e tij në nivel ndërkombëtar

para 3 dite - Telegrafi

Alessandro Mahmoud, i njohur me emrin artistik si Mahmood, pritet të performojë sonte (e premte) në Prishtinë. Përpara turmës së madhe shqiptare, ai ka mbajtur një konferencë për media ku ka folur më shumë...

Dua Lipa sjell botën në Kosovë me “Future Nostalgia”

para 3 dite - Koha.net

Se Dua Lipa mbledh mijëra adhurues në mbarë botën, është e padiskutueshme. Për që Prishtina të jetë nikoqire e një performance të saj të nivelit si në Londër a Toronto, ku edhe ka interpretuar kohëve të...

Bashkë me burrin dhe çikat, Vjosa shkon në Sunny Hill

para 3 dite - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sonte ka shkuar në festivalin Sunny Hill. Në pamjet e siguruara nga Klan Kosova atje ka shkuar bashkë me familjen e saj. Ndryshem sot Osmani e ka emëruar Ambasadore...

“Jemi të interesuar që të rrisim praninë e muzikës italiane në Kosovë”

para 3 dite - RTV 21

Këngëtari italian, Alessandro Mahmoud do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës “Sunny Hill”. Para nisjes së natës së dytë të festivalit, këngëtari me emrin artistik Mahmood është shprehur...

Dua Lipa ka fansa në Bruksel, a do ta dëgjojnë ata thirrjen e saj për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 3 dite - Reporteri

Dua Lipa ka shfrytëzuar platformën e saj me mbi 85 milionë ndjekës në rrjete sociale për të ngritur çështjen e regjimit të vizave për bashkëkombasit e saj. Këngëtarja me renome botërore ka shpërndarë moton...

Kosova e përjetëson figurën e Dua Lipës në pullë postare

para 3 dite - Reporteri

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nesër do të nderohet nga Posta e Kosovës, pasi që do të promovohet pulla postare Dua Lipa. Pjesëmarrëse në ngjarje do të jetë vetë këngëtarja e hitit “Levitating”....

Nata e dytë e festivalit “Sunny Hill” – momenti kur Dua Lipa bën shqiponjën

para 3 dite - Debat

Sonte (e premte) po vazhdon nata e dytë e festivalit të njohur “Sunny Hill”, i cili po mbahet në Gërmi. Edhe kjo mbrëmje solli yje të shumtë për të performuar si nga tregu ndërkombëtar ashtu edhe nga ai...

Presidentja Osmani shkon së bashku me familjen në festivalin Sunny Hill

para 3 dite - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pasi e nderoi yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, përmes një ceremonie në zyrën e saj në Presidencë, i është bashkuar së bashku...

Dua Lipa, Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - RTV 21

Këngëtarja kosovare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa sot u nderua nga Presidentja Vjosa Osmani me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Presidentja Vjosa Osmani e falenderoi Duan, në emër të...

Osmani i ndan Dua Lipas titullin “Ambasadore Nderi”

para 3 dite - Koha.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka ndarë të premten titullin “Ambasadore Nderi” këngëtares botërore Dua Lipa, në ceremoninë ku morën pjesë edhe burri dhe dy vajzat e presidentes. Dua Lipa përformoi...

Dua Lipa nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës nga Presidentja Osmani

para 3 dite - Top Channel

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar këngëtaren me famë botërore Dua Lipën me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë ajo e ka bërë në një ceremoni në zyrën e saj në Presidencë,...

Këngëtari italian Mahmood, sonte në “Sunny Hill Festival”

para 3 dite - RTK

Këngëtari italian, Alessandro Mahmood do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës "Sunny Hill". Ai në një konferencë për media para fillimit të natës së dytë të festivalit tha se është...

“Mirë se erdhe në shtëpi!” Vjosa Osmani nderon Dua Lipën me titullin “Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës”: Faleminderit që bën që zëri ynë të dëgjohet

para 3 dite - News33

Presdentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ditën e sotme ka dekoruar me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, këngëtaren Dua Lipa. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Osmani u shpreh se ka falenderuar...

Dua Lipa nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës nga presidentja Osmani

para 3 dite - Koha.mk

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka nderuar këngëtaren kosovare me famë botërore, Dua Lipë, me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, përcjell KultPlus. Përmes një postimi në Facebook,...

Presidentja Osmani shkon së bashku me familjen në festivalin Sunny Hill

para 3 dite - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pasi e nderoi yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, përmes një ceremonie në zyrën e saj në Presidencë, i është bashkuar së bashku...

Dua Lipa në Presidencë, nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë ajo e ka bërë në një ceremoni në zyrën e saj në Presidencë, ku të pranishme...

Dua bëhet Ambasadore Nderi e Kosovës

para 3 dite - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka emëruar Ambasadore Nderi të Republikës së Kosovës, këngëtaren me famë botërore, Dua Lipën. Osmani përmes një postimi në Facebook, ka thënë që Lipën e ka falënderuar...

Dua Lipa në Presidencë, nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Reporteri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar yllin botëror, Dua Lipa, me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë ajo e ka bërë në një ceremoni në zyrën e saj në Presidencë, ku të pranishme...

Presidentja Osmani e nderon Dua Lipën me titullin “Ambasadore Nderi e Repub...

para 3 dite - BalkanWeb

Presidentja e kosovës Vjosa Osmani ka dekoruar sot me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, këngëtaren Dua Lipa. Me anë të një statusi në Facebook, Osmani u shpreh se r ka falenderuar këngëtaren...

Pamje: Presidentja Osmani në Gërmi, shijon madhështinë e Sunny Hill

para 3 dite - Indeks online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pasi e nderoi yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, përmes një ceremonie në zyrën e saj në Presidencë, i është bashkuar së bashku...

Vjosa Osmani, bashkë me burrin dhe çikat, shkon në Sunny Hill (FOTO)

para 3 dite - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sonte ka shkuar në festivalin Sunny Hill. Në pamjet e siguruara nga Klan Kosova atje ka shkuar bashkë me familjen e saj. Ndryshem sot Osmani e ka emëruar Ambasadore...

Presidentja Osmani e nderon Dua Lipën me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Telegrafi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ditën e sotme (e premte) i ka ndarë titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës artistes shqiptare me famë botëore, Dua Lipës. Ky titull thekson...

Pamje: Presidentja Osmani në Gërmi, shijon madhështinë e Sunny Hill

para 3 dite - Indeks online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pasi e nderoi yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, përmes një ceremonie në zyrën e saj në Presidencë, i është bashkuar së bashku...

U mbajt konferencë për këngëtarin e njohur italian, Mahmood, gazetari i RTV21 e bëri të këndonte live

para 3 dite - RTV 21

Sot u mbajt konferencë për shtyp brenda Ambasadës se Italisë në Kosovë për nder të këngëtarit të famshëm italian, Alessandro Mahmood, i cili sonte do të performojë në “Sunny Hill Festival”. Gazetari i...

Mahmood me paraqitjen në “Sunny Hill” synon që ta rrisë muzikën e tij në nivel ndërkombëtar

para 3 dite - Koha.net

Këngëtari i famshëm italian Alessandro Mahmood ka thënë se ndihet i lumtur që gjendet në Kosovë dhe do të performojë në një festival me renome siç është “Sunny Hill”. Mahmood në një konferencë për media...

Dua Lipa bëhet Ambasadore Nderi e Kosovës (FOTO)

para 3 dite - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka emëruar Ambasadore Nderi të Republikës së Kosovës, këngëtaren me famë botërore, Dua Lipën. Osmani përmes një postimi në Facebook, ka thënë që Lipën e ka falënderuar...

Dua Lipa merr titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Evropa e Lirë

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është shpallur Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ka ndarë në...

Dua Lipa shpallet Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës (FOTO LAJM)

para 3 dite - Albeu

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është shpallur Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një postimi...

Presidentja Osmani nderon Dua Lipën, i jep titullin “Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës”

para 3 dite - Panorama

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ditën e sotme ka nderuar me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës artisten shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ky titull thekson Osmani se është falënderim...

Presidentja Osmani i ndan Dua Lipës titullin 'Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës'

para 3 dite - Kallxo

Presidentja Vjosa Osmani ia ka ndarë sot Dua Lipës titullin “Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës” në shenjë mirënjohje për kontributin që po jep ajo për Kosovën. Përmes një postimin në Facebook, presidentja...

Dua Lipa merr titullin ‘Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës’

para 3 dite - Vizion Plus

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka marrë titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ka ndarë...

Dua Lipa dekorohet me titullin “Ambasadore Nderi”

para 3 dite - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka dekoruar me titullin “Ambasadore Nderi”, këngëtaren me famë botërore Dua Lipa. Osmani tha se e falënderoi Duan në emër të gjithë qytetarëve të Kosovës për atë se...

Ambasadori Riu: Jemi të interesuar ta rrisim praninë e muzikës italiane këtu në Kosovë

para 3 dite - Syri.net Kosova

Sot, ambasadori italian në Kosovë Antonello De Riu së bashku me artistin Mahmood mbajti konferencë për media. Ai këtë konferencë e mbajti para përformancës të artistit italian në festivalin ‘Sunny Hill’,...

Dua Lipa në Presidencë, nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë ajo e ka bërë në një ceremoni në zyrën e saj në Presidencë, ku të pranishme...

Dua, Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, familjet Lipa dhe Osmani bëhen bashkë në Presidencë

para 3 dite - Ora news

Presidentja e Kosovës vlerësoi sot këngëtaren shqiptare me famë ndërkombëtare Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Osmani e motivoi dhënien e titullit me faktin se Dua vazhdon...

“Dua Lipa kthehet në shtëpi!” Mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë performancës së artistes në ‘Sunny Hill Festival’

para 3 dite - Panorama

PANORAMA PLUS / Dua Lipa ngriti peshë gjithë Prishtinën me performancën e saj në ‘Sunny Hill Festival’ mbrëmjen e djeshme dhe sigurisht gjithë vëmendja ishte tek ajo. Madje edhe ajo e mediave ndërkombëtare...

Dua Lipa nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - OraInfo

Dua Lipa, vazhdon të jetë ende në Kosovë. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë ajo e ka bërë në një ceremoni...

Mahmood me paraqitjen “Sunny Hill” synon që ta rrisë muzikën e tij në nivel ndërkombëtar

para 3 dite - Koha.net

Këngëtari i famshëm italian Alessandro Mahmood ka thënë se ndihet i lumtur që gjendet në Kosovë dhe do të performojë në një festival me renome siç është “Sunny Hill”. Mahmood në një konferencë për media...

Pas Rita Orës, edhe Dua Lipa merr titullin “Ambasadore Nderi e Kosovës”

para 3 dite - RTK

Dua Lipa është Ambasadore Nderi e Kosovës. Një titull i tillë, këngëtares shqiptare nga Kosova me famë botërore, ia ndau sot Presidentja e Republikës, Vjosa Osmani. Ajo deklaroi se Lipa, vazhdon ta nderojë...

Mahmood mezi po pret të performojë sonte në festivalin “Sunny Hill”

para 3 dite - Telegrafi

Artisti me famë ndërkombëtare, Mahmood, pritet të performojë sonte (e premte) në natën e dytë të “Sunny Hill”. Ai po qëndron tashmë në Kosovë dhe së fundmi ka shpërndarë një fotografi nga dhoma e një prej...

J Balvin peformon sonte në Sunny Hill (VIDEO)

para 3 dite - Klan Kosova

Reperi kolumbian, J Balvin, sonte do të performojë në Sunny Hill. Balvin është njëri ndër reperët më të dëgjuar dhe transmetuar në botë në vitet e fundit, dhe bashkë me Dua Lipën që performoi mbrëmë janë...

Vjosa Osmani me familje e pret në presidencë Dua Lipën, i jep titullin Ambasadore Nderi

para 3 dite - Indeks online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me Prindonin dhe vajzat e saj, kanë pritur sot në takim Dua Lipën së bashku me prindërit e saj, Dukagjinin dhe Anesën, për t’i falënderuar për këtë kontribut...

Dua Lipa shpallet Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Aktuale

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është shpallur Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ka ndarë në...

Mahmood mbërrin në Prishtinë për Festivalin “Sunny Hill”: Jam në ankth

para 3 dite - Aktuale

Këngëtari italian, Alessandro Mahmood ka mbërritur në Prishtinë, ku do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Në një konferencë për media para fillimit të natës së dytë të...

Dua Lipa shpallet Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - ABC News

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është shpallur Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ka ndarë në...

Kosova e përjetëson figurën e Dua Lipës në pullë postare

para 3 dite - Aktuale

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nesër do të nderohet nga Posta e Kosovës, pasi që do të promovohet pulla postare Dua Lipa. Pjesëmarrëse në ngjarje do të jetë vetë këngëtarja e hitit “Levitating”....

Presidentja Osmani i ndau Dua Lipës titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - GazetaBlic

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në Presidencë këngëtarën tonë me famë botërore, Dua Lipa, të cilës i ka ndarë titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. “Sot, Dua Lipës, i ndava titullin...

Mahmood mbërrin në Prishtinë për Festivalin “Sunny Hill”: Jam në ankth

para 3 dite - ABC News

Këngëtari italian, Alessandro Mahmood ka mbërritur në Prishtinë, ku do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Në një konferencë për media para fillimit të natës së dytë të...

Presidentja Osmani shfaqet elegante nga nata e dytë e “Sunny Hill”

para 3 dite - Revista Kosovarja

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkuar sonte (e premte) në natën e dytë të festivalit “Sunny Hill”. Në imazhet që tashmë kanë qarkulluar në rrjete sociale, ajo shihet e shoqëruar...

Këngëtari italian sonte në Sunny Hill, De Riu: Synojmë të shfaqim një imazh që i përshtatet Kosovës

para 3 dite - Indeks online

Këngëtari italian, Alessandro Mahmood do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Ai në një konferencë për media para fillimit të natës së dytë të festivalit tha se është i...

Ylli i muzikës latine në Prishtinë për “Sunny Hill Festival”, poston flamur...

para 3 dite - BalkanWeb

Ylli latin me famë ndërkombëtare, J Balvin ka mbërritur në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur vet artisti përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram. Për të njoftuar se tashmë gjendjet në vendin tonë...

J Balvin publikon flamurin e Kosovës për të njoftuar se ka mbërritur për ‘Sunny Hill’

para 3 dite - Flaka

‘Sunny Hill’ festival ka mbledhur artistë të shumtë vendor e ndërkombëtar. E sonte në natën e dytë të këtij festivali do të përformojë artisti me famë ndërkombëtare J Balvin, shkruan lajmi.net Ai përmes...

Presidentja Osmani nderon Dua Lipën, i jep titullin “Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës”

para 3 dite - Java News

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ditën e sotme ka nderuar me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës artisten shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ky titull thekson Osmani se është falënderim...

Dua Lipa ka fansa në Bruksel, a do ta dëgjojnë ata thirrjen e saj për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 3 dite - Gazeta Metro

Dua Lipa ka shfrytëzuar platformën e saj me mbi 85 milionë ndjekës në rrjete sociale për të ngritur çështjen e regjimit të vizave për bashkëkombasit e saj. Këngëtarja me renome botërore ka shpërndarë moton...

Presidentja Osmani shfaqet me kostum të bardhë elegant në natën e dytë të “Sunny Hill”

para 3 dite - Top24

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkuar sonte (e premte) në natën e dytë të festivalit “Sunny Hill”. Në imazhet që tashmë kanë qarkulluar në rrjete sociale, ajo shihet e shoqëruar...

Dua Lipa ka fansa në Bruksel, a do ta dëgjojnë ata zërin e saj

para 3 dite - Gazeta Express

Dua Lipa ka shfrytëzuar platformën e saj me mbi 85 milionë ndjekës në rrjete sociale për të ngritur çështjen e regjimit të vizave për bashkëkombasit e saj. Këngëtarja me renome botërore ka shpërndarë moton...

Kosova e përjetëson figurën e Dua Lipës në pullë postare

para 3 dite - GazetaBlic

L Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nesër do të nderohet nga Posta e Kosovës, pasi që do të promovohet pulla postare Dua Lipa. Pjesëmarrëse në ngjarje do të jetë vetë këngëtarja e hitit...

Mahmood mezi pret të performojë sonte në Sunny Hill Festival

para 3 dite - Bota Sot

Artisti i famshëm italian, Mahmood, mezi pret të performojë sonte në festivalin Sunny Hill. Ai ka postuar një fotografi në Instagram, i shtrirë në krevatin e një hoteli në Prishtinë. Duke treguar se është...

Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave përmes Sunny Hill

para 3 dite - Reporteri

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare të...

‘Sunny Hill’, Prishtina nën tingujt e yllit botëror

para 3 dite - Alsat-M

Gazetare: Ajnur Bafqari Mbrëmjen e 4 gushtit, Parku Nacional i Gërmisë në Prishtinë, u bë pika që mblodhi mijëra adhurues të muzikës, të cilët marrin pjesë në festivalin e yllit botëror të muzikës, Dua...

Presidentja Osmani bashkë me familje shkon në “Sunny Hill”

para 3 dite - Arbresh

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me bashkëshortin e saj, Prindon Sadriun dhe dy vajzat e tyre kanë shkuar në festivalin “Sunny Hill” që po mbahet në parkun e Gërmisë në Prishtinë....

Dua Lipa nderohet me titullin “Ambasadore Nderi” e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë ajo e ka bërë në një ceremoni në zyrën e saj në Presidencë. “Sot, Dua Lipës,...

Kosova e përjetëson figurën e Dua Lipës në pullë postare (VIDEO)

para 3 dite - Klan Kosova

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nesër do të nderohet nga Posta e Kosovës, pasi që do të promovohet pulla postare Dua Lipa. Pjesëmarrëse në ngjarje do të jetë vetë këngëtarja e hitit “Levitating”....

Dua Lipa merr titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Epoka e Re

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është shpallur Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ka ndarë në...

Dua Lipa nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - ATV Live

Presidentja Vjosa Osmani, i ka ndarë titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës artistes shqiptare me famë botërore, Dua Lipës. Osmani ka thënë se ky titull është shenjë falënderimi për gjithçka...

J Balvin në Prishtinë për “Sunny Hill Festival”, poston flamurin e Kosovës për të njoftuar ardhjen

para 3 dite - Telegrafi

Ylli latin me famë ndërkombëtare, J Balvin ka mbërritur në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur vet artisti përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram. Për të njoftuar se tashmë gjendjet në vendin tonë...

Thirrja për heqjen e vizave, Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën

para 3 dite - RTV 21

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e ka falënderuar këngëtaren Dua Lipa që përmes festivalit “Sunny Hill” po bëhet thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. Në një postim në faqen zyrtare të festivalit...

Thirrja për heqjen e vizave, Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën

para 3 dite - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur sot një falënderim për yllin kosovar të muzikës, Dua Lipa, e cila këto ditë po mbanë festivalin “Sunny Hill” në Prishtinë. E para e shtetit e ka shpërndarë...

Presidentja Osmani së bashku me familjen shkon në festivalin Sunny Hill

para 3 dite - Insajderi.org

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pasi e nderoi yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, përmes një ceremonie në zyrën e saj në Presidencë, i është bashkuar së bashku...

Vjosa Osmani-Dua Lipës: Faleminderit!

para 3 dite - Syri.net Kosova

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bëjnë thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare...

Dua Lipa nderohet nga presidentja Osmani me titullin “Ambasadore Nderi”

para 3 dite - Revista

Të premten e pesë gushtit, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka ndarë titullin ‘Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës’, artistes Dua Lipa. E para e vendit ka bërë të ditur se këtë e ka bërë në...

Dua Lipa po bëhet me pullë postare në Kosovë

para 3 dite - Indeks online

Ylli botëror me perjardhje shqiptare, Dua Lipa, është shndërruar në një idoll për adhuruesit e muzikës dhe të rinjtë shqiptar. Ajo është duke qendruar për vizitë disaditore në Kosovë, për shkak të festivalit...

Dua Lipa nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - KosovaPress

Presidentja Vjosa Osmani, i ka ndarë titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës artistes shqiptare me famë botërore, Dua Lipës. Osmani ka thënë se ky titull është shenjë falënderimi për gjithçka...

Pamje: Presidentja Osmani në Gërmi, shijon madhështinë e Sunny Hill

para 3 dite - Bota Press

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pasi e nderoi yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, përmes një ceremonie në zyrën e saj në Presidencë, i është bashkuar së bashku...

Dua Lipa bëhet Ambasadore Nderi e Kosovës, në ceremoni nuk mungon as Prindoni

para 3 dite - Gazeta Metro

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka emëruar Ambasadore Nderi të Republikës së Kosovës këngëtaren me famë botërore, Dua Lipën. Osmani, përmes një postimi në Facebook, ka thënë që Lipën e ka falënderuar...

Dua Lipa në Sunny Hill: Është një ëndërr e madhe e imja që ta realizoj këtë festival

para 3 dite - Portalb

Dje nisi festivali gjigant Sunny Hill i cili tani është shëndruar në një traditë në qytetin e Prishtinës. Festivali nisi në orën 14:00 në parkun e Gërmisë dhe do të zgjasë deri më 7 gusht, shkruan Portalb.mk...

Vjosa Osmani: Dua faleminderit që po iu bashkohesh thirrjeve tona kolektive për liberalizimin e vizave

para 3 dite - Telegrafi

Ylli shqiptar me famë ndërkombëtare, Dua Lipa mbrëmë (e enjte) ka perforumar në Prishtinë në kuadër të “Sunny Hill Festival” që nisi dje dhe do të zgjas deri të dielën (7 gusht). Krahas një performance...

Posta e Kosovës promovon Pullën Postare me figurën e Dua Lipës

para 3 dite - Lajmi.net

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare Dua Lipa këto ditë është duke qëndruar në Kosovë. Përveç se artistja përformoi në festivalin ‘Sunny Hill” ajo nesër do të nderohet nga Posta e Kosovës,pasi që do...

Ambasadori Riu: Jemi të interesuar ta rrisim praninë e muzikës italiane këtu në Kosovë

para 3 dite - Lajmi.net

Sot, ambasadori italian në Kosovë Antonello De Riu së bashku me artistin Mahmood mbajti konferencë për media. Ai këtë konferencë e mbajti para përformancës të artistit italian në festivalin ‘Sunny Hill’,...

Mahmood e thotë në shqip ‘Prishtinë ju dua’ para përformancës në ‘Sunny Hill’

para 3 dite - Lajmi.net

Festivali ‘Sunny Hilll’ ka mbledhur artistë të shumtë vendor dhe ndërkombëtarë. Sonte është nata e dytë e këtij festivali dhe në mesin e shumë këngëtarëve do përformojë edhe artisti italian Mahmood, shkruan...

Presidentja Osmani nderon Dua Lipën, i jep titullin “Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës”

para 3 dite - FaxWeb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ditën e sotme ka nderuar me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës artisten shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ky titull thekson Osmani se është falënderim...

Dua Lipa bëhet Ambasadore Nderi e Kosovës (FOTO)

para 3 dite - Zyrtare

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka emëruar Ambasadore Nderi të Republikës së Kosovës, këngëtaren me famë botërore, Dua Lipën. Osmani përmes një postimi në Facebook, ka thënë që Lipën e ka falënderuar...

Presidentja Osmani e nderon Dua Lipën me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Debat

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ditën e sotme (e premte) i ka ndarë titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës artistes shqiptare me famë botëore, Dua Lipës. Ky titull thekson...

Artisti i famshëm italian mezi pret të performojë sonte në Sunny Hill Festival

para 3 dite - Bota Sot

Artisti i famshëm italian, Mahmood, mezi pret të performojë sonte në festivalin Sunny Hill. Ai ka postuar një fotografi në Instagram, i shtrirë në krevatin e një hoteli në Prishtinë. Ai ka treguar se është...

J Balvin publikon flamurin e Kosovës për të njoftuar se ka mbërritur për ‘Sunny Hill’

para 3 dite - Lajmi.net

‘Sunny Hill’ festival ka mbledhur artistë të shumtë vendor e ndërkombëtar. E sonte në natën e dytë të këtij festivali do të përformojë artisti me famë ndërkombëtare J Balvin, shkruan lajmi.net Ai përmes...

De Riu: Jemi të interesuar që të rrisim praninë e muzikës italiane në Kosovë

para 3 dite - KosovaPress

Këngëtari italian, Alessandro Mahmoud do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Para nisjes së natës së dytë të festivalit, këngëtari me emrin artistik Mahmood është shprehur...

Presidentja Osmani falënderon Dua Lipën për lobim rreth liberalizimit

para 3 dite - RTK

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar yllin botëror të këngës, Dua Lipa, që përmes festivalit `Sunny Hill` po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë në...

Këta artistë pritet të përformojnë sonte në festivalin ‘Sunny Hill’

para 3 dite - Aktuale

Sot është dita e dytë e festivalit ‘Sunny Hill”. Edhe sot pritën të përformojnë artistë të njohur vendor e ndërkombëtarë. J balvin, Mahmood, Dhurata Dora, Azet&Zuna, Ghetto Geasy, Cozman, Onat, Emir Taha...

Dua Lipa në Presidencë, nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Lajm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë ajo e ka bërë në një ceremoni në zyrën e saj në Presidencë, ku të pranishme...

Presidentja Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën

para 3 dite - Indeks online

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare të...

Dua Lipa nderohet nga Presidentja e Kosovës, s’mungon as ‘Zotëriu i Parë’ në ceremoni

para 3 dite - Periskopi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë ajo e ka bërë në një ceremoni në zyrën e saj në Presidencë, në të cilën...

Dua Lipa nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës nga Presidentja

para 3 dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka nda titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ky çmim sipas presidentes Osmani i jepet Dua Lipës si shenjë...

Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave përmes Sunny Hill

para 3 dite - GazetaBlic

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare të...

Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave përmes Sunny Hill

para 3 dite - Bota Sot

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare të...

Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave përmes Sunny Hill

para 3 dite - News Tv

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare të...

Dua Lipa në Presidencë, nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Revista Kosovarja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë ajo e ka bërë në një ceremoni në zyrën e saj në Presidencë, ku të pranishme...

Dua Lipa nderohet nga Osmani me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Insajderi.org

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë ajo e ka bërë në një ceremoni në zyrën e saj në Presidencë, ku të pranishme...

Osmani e nderon Dua Lipën me titullin Ambasadore Nderi

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani Sadriu ka pritur në zyrën e saj këngëtaren Dua Lipa, të cilës i ka ndarë titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, “sepse ajo vazhdon ta nderojë vendin tonë në çdo hap...

Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave përmes Sunny Hill

para 3 dite - Zeri

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bëjnë thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare...

(FOTO) Sa para fshihen pas magjisë së 'Sunny Hill Festival' në Kosovë?

para 3 dite - Syri.net Kosova

Festivali “Sunny Hill” është një prej ngjarjeve më të mëdha kulturore prej vitesh në Kosovë. Për tri edicione rrjesht, ky festival ka arritur që të sjellë në Kosovë yje botërorë të muzikës, teksa ka ndarë...

Dua Lipën në Presidencë, nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

para 3 dite - Bota Press

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar yllin botëror Dua Lipa me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë ajo e ka bërë në një ceremoni në zyrën e saj në Presidencë, ku të pranishme...

Mbi 20 mijë bileta në natën e parë të “Sunny Hill”/ Dua Lipa, Elvana Gjata, Ylli Limani e artistë të tjerë ndezën skenën në Parkun e Gërmisë

para 3 dite - Top Channel

Në orët e mbrëmjes hyrja për në Parkun e Gërmisë ishte e stërmbushur nga qytetarët që kishin marrë biletat për Sunny Hill, një nga festivalet e muzikës më të mëdha në rajon. Të shumtë ishin ata që kishin...

Thirrja për heqjen e vizave, Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën

para 3 dite - Pa censure

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e ka falënderuar këngëtaren Dua Lipa që përmes festivalit “Sunny Hill” po bëhet thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. Në një postim në faqen zyrtare të festivalit...

Këngëtari italian sonte në Sunny Hill, De Riu: Synojmë të shfaqim një imazh që i përshtatet Kosovës

para 3 dite - KosovaPress

Këngëtari italian, Alessandro Mahmood do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Ai në një konferencë për media para fillimit të natës së dytë të festivalit tha se është i...

Mahmood e thotë në shqip ‘Prishtinë ju dua’ para përformancës në ‘Sunny Hill’

para 3 dite - Insajderi.org

Festivali ‘Sunny Hilll’ ka mbledhur artistë të shumtë vendor dhe ndërkombëtarë. Sonte është nata e dytë e këtij festivali dhe në mesin e shumë këngëtarëve do përformojë edhe artisti italian Mahmood. Ai...

Kosova e përjetëson figurën e Dua Lipës në pullë postare

para 3 dite - Tetova Sot

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nesër do të nderohet nga Posta e Kosovës, pasi që do të promovohet pulla postare Dua Lipa. Pjesëmarrëse në ngjarje do të jetë vetë këngëtarja e hitit “Levitating”....

Pamje nga performanca e Dua Lipës në “Sunny Hill”

para 3 dite - Zhurnal

Dje ishte dita e parë e festivalit “Sunny Hill”. Në të përformuan artistë të njohur vendor, e në fund, “qershia mbi tortë” ishte përformanca e këngëtares kosovare me famë botërore, Dua Lipa. Atmosferë...

Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave përmes Sunny Hill

para 3 dite - Infokusi

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare të...

Presidentja Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën

para 3 dite - ATV Live

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare të...

Kjo ishte performanca e Dua Lipës mbrëmë në Prishtinë

para 3 dite - Alsat-M

Dua Lipa mbrëmë u ngjit në skenën e festivalit Sunny Hill. Me këtë rast ajo plotësoi dëshirën e shumë fansave të saj për ta parë nga afër atë. Nën atmosferën e elektrizuar, këngëtarja kosovare me famë...

Dua Lipa: Krenare që jam në shtëpinë time

para 3 dite - Zhurnal

Mbrëmë në Kosovë ka mbërritur artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Lipa sot para fillimit të festivalit mbajti një konference për media. Nga aty, Dua tha se ndihet krenare që është në Kosovë...

Thirrja për heqjen e vizave, Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën

para 3 dite - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur sot një falënderim për yllin kosovar të muzikës, Dua Lipa, e cila këto ditë po mbanë festivalin “Sunny Hill” në Prishtinë. E para e shtetit e ka shpërndarë...

Këta artistë do të përformojnë sonte në festivalin ‘Sunny Hill’

para 3 dite - Lajmi.net

Sot është dita e dytë e festivalit ‘Sunny Hill”. Edhe sot pritën të përformojnë artistë të njohur vendor e ndërkombëtarë, shkruan lajmi.net. J balvin, Mahmood, Dhurata Dora, Azet&Zuna, Ghetto Geasy, Cozman,...

Dua Lipa ka fansa në Bruksel, a do ta dëgjojnë ata zërin e saj

para 3 dite - Bota Press

Dua Lipa ka shfrytëzuar platformën e saj me mbi 85 milionë ndjekës në rrjete sociale për të ngritur çështjen e regjimit të vizave për bashkëkombasit e saj. Këngëtarja me renome botërore ka shpërndarë moton...

Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave përmes Sunny Hill

para 3 dite - Tetova Sot

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare të...

Dua Lipa po bëhet me pullë postare në Kosovë

para 3 dite - Periskopi

Ylli botëror me perjardhje shqiptare, Dua Lipa, është shndërruar në një idoll për adhuruesit e muzikës dhe të rinjtë shqiptar. Ajo është duke qendruar për vizitë disaditore në Kosovë, për shkak të festivalit...

J Balvin në Prishtinë për “Sunny Hill Festival”, poston flamurin e Kosovës për të njoftuar ardhjen (FOTO)

para 3 dite - FaxWeb

Ylli latin me famë ndërkombëtare, J Balvin ka mbërritur në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur vet artisti përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram. Për të njoftuar se tashmë gjendjet në vendin tonë...

Mahmood mezi pret të performojë sonte në Sunny Hill Festival

para 3 dite - Ekonomia Online

Artisti i famshëm italian, Mahmood, mezi pret të performojë sonte në festivalin Sunny Hill. Ai ka postuar një fotografi në Instagram, i shtrirë në krevatin e një hoteli në Prishtinë, duke treguar se është...

Thirrja për heqjen e vizave, Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën

para 3 dite - Debat

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur sot një falënderim për yllin kosovar të muzikës, Dua Lipa, e cila këto ditë po mbanë festivalin “Sunny Hill” në Prishtinë. E para e shtetit e ka shpërndarë...

J Balvin arrin në Prishtinë, ardhjen e njofton me flamurin e Kosovës

para 3 dite - Insajderi.org

Ylli latin me famë ndërkombëtare, J Balvin ka mbërritur në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur vet artisti përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram. Për të njoftuar se tashmë gjendjet në vendin tonë...

Këta artistë pritet të përformojnë sonte në festivalin ‘Sunny Hill’

para 3 dite - Lajmi.net

Sot është dita e dytë e festivalit ‘Sunny Hill”. Edhe sot pritën të përformojnë artistë të njohur vendor e ndërkombëtarë, shkruan lajmi.net. J balvin, Mahmood, Dhurata Dora, Azet&Zuna, Ghetto Geasy, Cozman,...

Kosova e përjetëson figurën e Dua Lipës në pullë postare

para 3 dite - Ekonomia Online

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nesër do të nderohet nga Posta e Kosovës, pasi që do të promovohet pulla postare Dua Lipa. Pjesëmarrëse në ngjarje do të jetë vetë këngëtarja e hitit “Levitating”....

Dua Lipa publikon pamje, pozoi duke bërë shqiponjën para nisjes së performancës në ‘Sunny Hill’

para 3 dite - Infokusi

Artisja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, mbrëmë përformoi në natën e parë të festivalit që organizohet tashmë çdo vit në Prishtinë “Sunny Hill”. Artistja ka publikuar disa pamje nga mbrëmja e së enjtes,...

Sunny Hill i bëri bashkë Përparim Ramën e Shpend Ahmetin

para 4 dite - Syri.net Kosova

Festivali “Sunny Hill” që filloi dje në Prishtinë ka bërë bashkë të parin e kryeqytetit Përparim Rama dhe ish-kryetarin Shpend Ahmeti. Drejtoresha Ekzekutive e “Sunny Hill Foundation”, Laura Kryeziu ka...

Vjosa Osmani: Dua faleminderit që po iu bashkohesh thirrjeve tona kolektive për liberalizimin e vizave

para 3 dite - Lapsi

Ylli shqiptar me famë ndërkombëtare, Dua Lipa mbrëmë (e enjte) ka perforumar në Prishtinë në kuadër të “Sunny Hill Festival” që nisi dje dhe do të zgjas deri të dielën (7 gusht). Krahas një performance...

Pamje nga performanca e Dua Lipës në “Sunny Hill”

para 3 dite - Gazeta Express

Dua Lipa mbrëmë u ngjit në skenën e festivalit Sunny Hill. Me këtë rast ajo plotësoi dëshirën e shumë fansave të saj për ta parë nga afër atë. Nën atmosferën e elektrizuar, këngëtarja kosovare me famë...

Sunny Hill: Valltarët e J Balvin ‘zbarkojnë’ në Parkun e Gërmisë

para 3 dite - Ekonomia Online

Valltarët e artistit kolumbian J Balvin, kanë ‘zbarkuar’ në Parkun e Gërmisë për natën e dytë të Sunny Hill Festival. Llogaria zyrtare e festivalit në rrjete sociale ka postuar fotografi të tyre në skenë,...

Presidentja Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave

para 3 dite - Epoka e Re

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bëjnë thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare...

“Prishtina jem, faleminderit shumë”, tha Dua pasi e përfundoi performancën

para 3 dite - Ekonomia Online

Dua Lipa edhe një herë e falënderoi “Prishtinën e saj” për dashurinë dhe mbështetjen sa ishte në skenën e Sunny Hill Festival, i cili nisi dje në Parkun e Gërmisë dhe do të vazhdojë deri më 7 gusht. Këngëtarja...

Ramush Haradinaj në Sunny Hill, poston foto me fëmijët nga Zona VIP

para 3 dite - Albeu

Lideri i AKR-së, Ramush Haradinaj mbrëmjen e djeshme ka marrë pjesë në festivalin ‘Sunny Hill Festival’. Mbrëmja e djeshme ishte nata e parë e festivalit, ku performuan dhe do performojnë artistë me famë...

Pamje nga performanca e Dua Lipës në “Sunny Hill”

para 4 dite - Reporteri

Dua Lipa mbrëmë u ngjit në skenën e festivalit të njohur ndërkombëtarisht Sunny Hill. Me këtë rast ajo plotësoi dëshirën e shumë fansave të saj për ta parë nga afër atë. Nën atmosferën e elektrizuar, këngëtarja...

Pamje nga performanca e Dua Lipës në “Sunny Hill”

para 3 dite - Aktuale

Dua Lipa mbrëmë u ngjit në skenën e festivalit të njohur ndërkombëtarisht Sunny Hill. Me këtë rast ajo plotësoi dëshirën e shumë fansave të saj për ta parë nga afër atë. Nën atmosferën e elektrizuar, këngëtarja...

Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave

para 3 dite - Insajderi.org

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bëjnë thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare...

Sunny Hill i bën bashkë Përparim Ramën e Shpend Ahmetin

para 4 dite - Gazeta Express

Festivali “Sunny Hill” që filloi dje në Prishtinë ka bërë bashkë të parin e kryeqytetit Përparim Rama dhe ish-kryetarin Shpend Ahmeti. Drejtoresha Ekzekutive e “Sunny Hill Foundation”, Laura Kryeziu ka...

Presidentja falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave përmes Sunny Hill

para 3 dite - Arbresh

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. Ajo ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare të festivalit në...

Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave përmes Sunny Hill

para 3 dite - Bota Press

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare të...

Thirrja për heqjen e vizave, Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën

para 3 dite - Gazeta Metro

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur sot një falënderim për yllin kosovar të muzikës, Dua Lipa, e cila këto ditë po mbanë festivalin “Sunny Hill” në Prishtinë. E para e shtetit e ka shpërndarë...

Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave përmes Sunny Hill

para 3 dite - Revista Kosovarja

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare të...

Thirrja për heqjen e vizave, Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën

para 3 dite - Insajderi.org

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur sot një falënderim për yllin kosovar të muzikës, Dua Lipa, e cila këto ditë po mbanë festivalin “Sunny Hill” në Prishtinë. E para e shtetit e ka shpërndarë...

Presidentja Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën

para 3 dite - KosovaPress

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare të...

Këta artistë pritet të përformojnë sonte në festivalin ‘Sunny Hill’

para 3 dite - Revista Kosovarja

Sot është dita e dytë e festivalit ‘Sunny Hill”. Edhe sot pritën të përformojnë artistë të njohur vendor e ndërkombëtarë. J balvin, Mahmood, Dhurata Dora, Azet&Zuna, Ghetto Geasy, Cozman, Onat, Emir Taha...

Dua Lipa dhuroi performancë madhështore në Prishtinë – elektrizon skenën e “Sunny Hill Festival”

para 4 dite - Telegrafi

Mbrëmë (e enjte) është bërë hapja e “Sunny Hill Festival”, ku mijëra persona morën pjesë për të parë nga afër performancën e yllit shqiptar me famë botërore, Dua Lipa. Artistja e famshme u ngjit në skenën...

Prishtina nën tingujt e yllit botëror

para 4 dite - Gazeta Express

Prishtina është bërë destinacion edhe i një ngjarjeje të madhe kulturore. Kësaj here bëhet fjalë për festivalin e yllit botëror të muzikës, Dua Lipa. Mbrëmjen e 4 gushtit mijëra adhurues të muzikës u mblodhën...

Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave përmes Sunny Hill

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bëjnë thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e shtetit e ka shpërndarë postimin e llogarisë zyrtare...

Welcome Home Dua Lipa/ Ylli botëror dhuron spektakël në Prishtinë në Sunny Hill

para 4 dite - NOA

KOSOVË- Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa ka elektrizuar publikun gjatë mbrëmjes së të enjtes me performancën e saj në hapjen e festivalit Sunny Hill që po mbahet në Prishtinë. Lipa ka performuar...

Sot dita e dytë e “Sunny Hill”, Dua elektrizoi audiencën mbrëmë

para 4 dite - Indeks online

Sot është dita e dytë e “Sunny Hill Festival”. Gjatë ditës së sotme ashtu sikurse dje, do të performojnë artistë të mëdhenj. I parashikuar për sot është J Balvin, artisti i famshëm kolumbian dhe disa yje...

Prishtina nën tingujt e yllit botëror

para 4 dite - Bota Sot

Prishtina është bërë destinacion edhe i një ngjarjeje të madhe kulturore. Kësaj here bëhet fjalë për festivalin e yllit botëror të muzikës, Dua Lipa. Mbrëmjen e 4 gushtit mijëra adhurues të muzikës u mblodhën...

VIDEO/ Dua Lipa dhuron spektakël, elektrizon skenën e “Sunny Hill Festival”

para 4 dite - ABC News

Dua Lipa dhuroi një performancë të shkëlqyer mbrëmjen e djeshme në Prishtinë. Ylli me famë botërore u ngjit në skenën e Festivalit Sunny Hill në natën e parë që nisi dje. Ajo performoi disa nga këngët...

Pamje nga performanca e Dua Lipës në “Sunny Hill”

para 3 dite - Epoka e Re

Dua Lipa mbrëmë u ngjit në skenën e festivalit Sunny Hill. Me këtë rast ajo plotësoi dëshirën e shumë fansave të saj për ta parë nga afër atë. Nën atmosferën e elektrizuar, këngëtarja kosovare me famë...

(FOTO) Zhvishet nga petku i politikanit! Ramush Haradinaj shijon “Sunny Hill Festival” nga tribuna VIP, ja kush e shoqëronte kryetarin e AKR-së

para 4 dite - Panorama

PANORAMAPLUS.AL / Mbrëmja e djeshme ka shënuar edhe startimin 4 ditor të festivalit “Sunny Hill” në Kosovë. Ky event madhështor rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve, duke nisur me konferencën para festivalit...

Prishtina nën tingujt e yllit botëror Dua Lipa

para 4 dite - Zeri

Prishtina është bërë destinacion edhe i një ngjarjeje të madhe kulturore. Kësaj here bëhet fjalë për festivalin e yllit botëror të muzikës, Dua Lipa. Mbrëmjen e 4 gushtit mijëra adhurues të muzikës u mblodhën...

Dua Lipa me performancë të jashtëzakonshme mbrëmë në “Sunny Hill”

para 3 dite - Epoka e Re

Mbrëmë është mbajtur nata e parë e festivalit më të madh të muzikës në Kosovë, që bëri bashkë në një vend artistë shqiptarë e ata të huajt me famë botërore. Kida, Yll Limani, Elvana Gjata ishin vetëm disa...

Dua Lipa me performancë të jashtëzakonshme mbrëmë në “Sunny Hill”

para 3 dite - Ekonomia Online

Mbrëmë është mbajtur nata e parë e festivalit më të madh të muzikës në Kosovë, që bëri bashkë në një vend artist shqiptar e ata të huajt me famë botërore. Kida, Yll Limani, Elvana Gjata ishin vetëm disa...

Veshja speciale e Dua Lipës në ‘Sunny Hill Festival’, artistja si një ‘barbie’ moderne

para 4 dite - Panorama

PANORAMAPLUS.AL / Performanca e Dua Lipës në ‘Sunny Hill Festival’ elektrizoi gjithë të pranishmit por edhe ata që e kanë parë nga telefonat. Megjithatë edhe veshja e saj ishte 10/10 dhe meriton vëmendjen...

Dita e dytë e Sunny Hill Festival

para 4 dite - Klan Kosova

Sot është dita e dytë e Sunny Hill Festival. Gjatë ditës së sotme ashtu sikurse dje, do të performojnë artistë të mëdhenj. I parashikuar për sot është J Balvin, artisti i famshëm kolumbian dhe disa yje...

VIDEO+FOTO/ Ylli i muzikës botërore Dua Lipa ndez skenën dhe dhuron spektakël në “Sunny Hill Festival”

para 4 dite - Java News

Dua Lipa dhuroi një performancë të shkëlqyer mbrëmjen e djeshme në Prishtinë. Ylli me famë botërore u ngjit në skenën e Festivalit Sunny Hill në natën e parë që nisi dje. Ajo performoi disa nga këngët...

Dita e dytë e Sunny Hill Festival

para 4 dite - Tetova Sot

Sot është dita e dytë e Sunny Hill Festival. Gjatë ditës së sotme ashtu sikurse dje, do të performojnë artistë të mëdhenj. I parashikuar për sot është J Balvin, artisti i famshëm kolumbian dhe disa yje...

Dua Lipa ndez skenën me spektaklin që dhuron në “Sunny Hill”

para 3 dite - Insajderi.org

Dua Lipa dhuroi një performancë të shkëlqyer mbrëmjen e djeshme në Prishtinë. Ylli me famë botërore u ngjit në skenën e Festivalit Sunny Hill në natën e parë që nisi dje. Ajo performoi disa nga këngët...

Dua Lipa dhuroi performancë madhështore në Prishtinë – elektrizon skenën e “Sunny Hill Festival”

para 3 dite - Revista Kosovarja

Mbrëmë (e enjte) është bërë hapja e “Sunny Hill Festival”, ku mijëra persona morën pjesë për të parë nga afër performancën e yllit shqiptar me famë botërore, Dua Lipa. Artistja e famshme u ngjit në skenën...

Sunny Hill i bën bashkë Përparim Ramën e Shpend Ahmetin

para 4 dite - Gazeta Metro

Festivali “Sunny Hill” që filloi dje në Prishtinë ka bërë bashkë të parin e kryeqytetit Përparim Rama dhe ish-kryetarin Shpend Ahmeti. Drejtoresha Ekzekutive e “Sunny Hill Foundation”, Laura Kryeziu ka...

Sunny Hill i bën bashkë Përparim Ramën e Shpend Ahmetin

para 4 dite - Revista Kosovarja

Festivali “Sunny Hill” që filloi dje në Prishtinë ka bërë bashkë të parin e kryeqytetit Përparim Rama dhe ish-kryetarin Shpend Ahmeti. Drejtoresha Ekzekutive e “Sunny Hill Foundation”, Laura Kryeziu ka...

Sunny Hill i bën bashkë Përparim Ramën e Shpend Ahmetin

para 4 dite - Periskopi

Festivali “Sunny Hill” që filloi dje në Prishtinë ka bërë bashkë të parin e kryeqytetit Përparim Rama dhe ish-kryetarin Shpend Ahmeti. Drejtoresha Ekzekutive e “Sunny Hill Foundation”, Laura Kryeziu ka...

Sunny Hill i bën bashkë Përparim Ramën e Shpend Ahmetin

para 4 dite - Bota Press

Festivali “Sunny Hill” që filloi dje në Prishtinë ka bërë bashkë të parin e kryeqytetit Përparim Rama dhe ish-kryetarin Shpend Ahmeti. Drejtoresha Ekzekutive e “Sunny Hill Foundation”, Laura Kryeziu ka...

Sunny Hill i bën bashkë Përparim Ramën e Shpend Ahmetin

para 4 dite - Insajderi.org

Festivali “Sunny Hill” që filloi dje në Prishtinë ka bërë bashkë të parin e kryeqytetit Përparim Rama dhe ish-kryetarin Shpend Ahmeti. Drejtoresha Ekzekutive e “Sunny Hill Foundation”, Laura Kryeziu në...

Haradinaj me fëmijë në “Sunny Hill”

para 4 dite - RTV 21

Sonte nisi Festivali “Sunny Hill”, i cili konsiderohet si më i madhi në rajon. Në natën e parë të “Sunny Hill” i pranishëm ishte edhe ish-kryemistri dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai postoi një...

Ramush Haradinaj në Sunny Hill, lajmërohet me fëmijët nga Zona VIP

para 4 dite - Syri.net Kosova

Lideri i AKR-së, Ramush Haradinaj po merr pjesë në festivalin Sunny Hill, ku sot po mbahet nata e parë, në të cilën po performojnë artistë me famë botërore. Haradinaj ka shpërndarë një fotografi nga Zona...

Ramush Haradinaj shkon në “Sunny Hill” me fëmijët e tij, publikon foto nga atje

para 4 dite - Reporteri

‘Sunny Hill’, festivali më i madh në rajon ka filluar sonte. Siç treguan organizatorët, rreth 20 mijë bileta janë shitur për këtë festival. E në mesin e publikut është edhe ish-kryeministri i Kosovës,...

Ylli Dua Lipa, në Prishtinë për “Sunny Hill” dhe ëndrrat e mëdha

para 4 dite - Koha.net

Provat gjatë ditës kanë qenë një test teknik, por edhe kanë treguar se bëhet fjalë për koncert, që s’ka pikë dallimi me skenat botërore. Energji kulmore, Dua Lipa, ka paraqitur edhe gjatë një konference...

(VIDEO) Mahmood mbërrin në Prishtinë, publikohen pamjet nga takimi i tij me Dua Lipën

para 4 dite - Panorama

Panorama plus / Alessandro Mahmoud, i njohur profesionalisht si Mahmood, ka mbërritur në Kosovë. Ylli italian do performojë mbrëmjen e nesërme në ‘Sunny Hill Festival’ dhe ka flutuaruar drejt Prishtinës...

Dua Lipa hap Sunny Hill në Prishtinë: Faleminderit për mbështetjen!

para 4 dite - NOA

KOSOVË- Të enjten në mbrëmje në Prishtinë u hap festivali i muzikës “Sunny Hill” që organizohet nga Fondacioni me të njëjtin emër i këngëtares me famë botërore, Dua Lipa. Para fillimit të festivalit, këngëtarja...

Ramush Haradinaj në Sunny Hill, lajmërohet me fëmijët nga Zona VIP

para 4 dite - Gazeta Express

Lideri i AKR-së, Ramush Haradinaj po merr pjesë në festivalin Sunny Hill, ku sot po mbahet nata e parë, në të cilën po performojnë artistë me famë botërore. Haradinaj ka shpërndarë një fotografi nga Zona...

Ramush Haradinaj në Sunny Hill, lajmërohet me fëmijët nga Zona VIP

para 4 dite - GazetaBlic

Lideri i AKR-së, Ramush Haradinaj po merr pjesë në festivalin Sunny Hill, ku sot po mbahet nata e parë, në të cilën po performojnë artistë me famë botërore. Haradinaj ka shpërndarë një fotografi nga Zona...

Haradinaj, prej seancës së Kuvendit në “Sunny Hill”

para 4 dite - Indeks online

Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vendosur të përfundojë ditën me pjesëmarrje në festivalin “Sunny Hill”. I pari i AAK-së po merr pjesë në festival pas një seance të gjatë...

Artisti i njohur italian në Prishtinë, Ambasadori organizon darkë

para 4 dite - RTV 21

Ambasadori italian, Antonello De Riu sonte ka organizuar një darkë me artistët kosovarë për nder të këngëtarit të famshëm italian, Alessandro Mahmood, i cili nesër do të performojë në “Sunny Hill Festival”....

Këngëtari italian Mahmood arrin në Prishtinë, performon të premten në “Sunny Hill”

para 4 dite - Koha.net

Këngëtari i famshëm italian Mahmood është pritur në Ambasadën Italiane në Prishtinë. Ai do të performoi të premten në festivalin “Sunny Hill”. Atje është pritur nga personalitete të jetës publike në vend,...

Ja lista e artistëve që do të përformojnë sonte krah Dua Lipës në ‘Sunny Hill’

para 4 dite - Syri.net Kosova

Pak orë na ndajnë nga fillimi i festivalit ‘Sunny Hill’. Dyert e festivalit janë hapur në ora 12:00 dhe do mbyllen në ora 22:00. E hapjen e këtij festivali do ta bëjë artistja shqiptare me famë ndërkombëtare,...

Dua Lipa hapi festivalin “Sunny Hill” në Prishtinë

para 4 dite - Zëri i Amerikës

Të enjten në mbrëmje në Prishtinë u hap festivali i muzikës “Sunny Hill” që organizohet nga Fondacioni me të njëjtin emër i këngëtares me famë botërore, Dua Lipa. Para fillimit të festivalit, këngëtarja...

Dua Lipa në Prishtinë/ Interpreton sonte në natën e parë të festivalit “Sunny Hill”

para 4 dite - Top Channel

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, para performancës në Sunny Hill Festival i është drejtuar publikut kosovar. Duke thënë që ka përgatitur diçka speciale për natën e parë të festivalit shtoi se ndjehet...

Dua Lipa sonte në “SunnyHill”!

para 4 dite - RTV 21

Komuna e Prishtinës dhe Fondacionit SunnyHill me marrëveshje bashkëpunimi Pak orë para se të fillojë festivali më i madh në rajon, “SunnyHill” Dua Lipa tha se mezi po pret të paraqitet para publikut në...

Arrin eskorta e Dua Lipas në Gërmi, tollovi para Sunny Hill-it

para 4 dite - Indeks online

Sonte po mbahet Festivali i Madh Sunny Hill në Prishtinë. Ndonëse ka filluar ndeja, një numër i madh i qytetarëve janë ende në pritje për të hyrë në Gërmi. IndeksOnline ju sjell pamje. Ndërkohë në festivalin...

Dukagjin Lipa: Gërmia s’ka qenë dëshira jonë për ta mbajtur festivalin këtë vit, nuk është vendi adekuat

para 4 dite - Telegrafi

Sot (e enjte) nis festivali “Sunny Hill” në Prishtinë – edicioni i tretë. Disa orë para se të nisë, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka mbajtur një konferencë për media në Prishtinë bashkë...

Ramush Haradinaj në Sunny Hill, lajmërohet me fëmijët nga Zona VIP

para 4 dite - Infokusi

Lideri i AKR-së, Ramush Haradinaj po merr pjesë në festivalin Sunny Hill, ku sot po mbahet nata e parë, në të cilën po performojnë artistë me famë botërore. Haradinaj ka shpërndarë një fotografi nga Zona...

Haradinaj shkon në “Sunny Hill” me fëmijët e tij, publikon foto nga atje

para 4 dite - Lajmi.net

‘Sunny Hill’, festivali më i madh në rajon ka filluar sonte. Siç treguan organizatorët, rreth 20 mijë bileta janë shitur për këtë festival, shkruan lajmi.net. E në mesin e publikut është edhe ish-kryeministri...

Dua në shtëpi, pozon në Prishtinë pak orë para nisjes së 'Sunny Hill'

para 4 dite - Syri.net Kosova

Pak orë para nisjes së festivalit “Sunny Hill”, Dua Lipa ka gjetur kohë për relaks. Ajo ka pozuar duke nxjerr kështu disa fotografi të cilat i ka publikuar në Facebook. “Në shtëpinë time, Kosovë. Mezi...

Dua Lipa pozon në Prishtinë pak orë para nisjes së “Sunny Hill”

para 4 dite - Reporteri

Pak orë para nisjes së festivalit “Sunny Hill”, Dua Lipa ka gjetur kohë për relaks. Ajo ka pozuar duke nxjerr kështu disa fotografi të cilat i ka publikuar në Facebook. “Në shtëpinë time, Kosovë. Mezi...

Dua Lipa hapi festivalin “Sunny Hill” në Prishtinë

para 4 dite - Tetova Sot

Të enjten në mbrëmje në Prishtinë u hap festivali i muzikës “Sunny Hill” që organizohet nga Fondacioni me të njëjtin emër i këngëtares me famë botërore, Dua Lipa. Para fillimit të festivalit, këngëtarja...

Komuna e Prishtinës ndan 150 mijë euro për organizimin e festivalit “Sunny Hill”

para 4 dite - Top Channel

Festivali Sunny Hill që nis mbrëmjen e sotme në Kosovë, në organizimin e tij ka gjetur mbështetjen te shumë partnerë, në të gjitha edicionet e tij është përkrahur edhe nga Komuna e Prishtinës. Këta të...

Kjo është turma e të rinjve në hyrje të Sunny Hill Festival

para 4 dite - Infokusi

Mijëra të rinj nga të gjitha viset shqiptare tashmë kanë arritur në Gërmi ku pritet të fillojë sonte festivali Sunny Hill, shkruan Gazeta Infokus. Gazeta Infokus sjellë pamje nga hyrja për në festivalin...

Dua Lipa informon 85.7 milion njerëz se Kosova s`ka liberalizim vizash

para 4 dite - GazetaBlic

85.7 milion njerëz në tërë botën, në këtë moment janë duke e parë se kosovarët janë të vetmit që nuk kanë liberalizim të vizave. 85.7 milion njerëz që janë duke e parë në këtë moment se në Prishtinë do...

Dua Lipa informon 85.7 milion njerëz se Kosova s`ka liberalizim vizash

para 4 dite - GazetaBlic

85.7 milion njerëz në tërë botën, në këtë moment janë duke e parë se kosovarët janë të vetmit që nuk kanë liberalizim të vizave. 85.7 milion njerëz që janë duke e parë në këtë moment se në Prishtinë do...

Dua Lipa informon 85.7 milion njerëz se Kosova s`ka liberalizim vizash

para 4 dite - RTK

85.7 milion njerëz në tërë botën, në këtë moment janë duke e parë se kosovarët janë të vetmit që nuk kanë liberalizim të vizave. 85.7 milion njerëz që janë duke e parë në këtë moment se në Prishtinë do...

Dua Lipa: Krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Flaka

Mbrëmë në Kosovë ka mbërritur artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Lipa sot para fillimit të festivalit mbajti një konference për media, shkruan lajmi.net Nga aty, Dua tha se ndihet krenare...

Këta janë artistët që do të përformojnë sonte krah Dua Lipës në ‘Sunny Hill’

para 4 dite - Flaka

Pak orë na ndajnë nga fillimi i festivalit ‘Sunny Hill’. Dyert e festivalit janë hapur në ora 12:00 dhe do mbyllen në ora 22:00, shkruan lajmi.net E hapjen e këtij festivali do ta bëjë artistja shqiptare...

Këta janë artistët që do të përformojnë sonte krah Dua Lipës në ‘Sunny Hill’

para 4 dite - Aktuale

Pak orë na ndajnë nga fillimi i festivalit ‘Sunny Hill’. Dyert e festivalit janë hapur në ora 12:00 dhe do mbyllen në ora 22:00, shkruan lajmi.net E hapjen e këtij festivali do ta bëjë artistja shqiptare...

Komuna e Prishtinës ndan 150 mijë euro për organizimin e festivalit Sunny Hill

para 4 dite - Telegrafi

Festivali Sunny Hill është një prej ngjarjeve më të mëdha kulturore në vend. Për tri edicione rresht, ky festival ka arritur që të sjellë në Kosovë yje botërorë të muzikës, teksa ka ndarë edhe fonde për...

Ramush Haradinaj në Sunny Hill, lajmërohet me fëmijët nga Zona VIP

para 4 dite - Periskopi

Lideri i AKR-së, Ramush Haradinaj po merr pjesë në festivalin Sunny Hill, ku sot po mbahet nata e parë, në të cilën po performojnë artistë me famë botërore. Haradinaj ka shpërndarë një fotografi nga Zona...

Komuna e Prishtinës jep shumën e majme për festivalin e Dua Lipës, publikohet kontrata

para 4 dite - Java News

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa ka folur sot shqip në një konferencë për media para nisjes së “Sunny Hill Festival”. Ajo ka treguar se ndihet shumë e lumtur që ndodhet në Prishtinë dhe mezi po pret...

Përparim Rama u dërgon puthje qytetarëve pak para performancës së Dua Lipës (VIDEO)

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, është shfaqur nga Parku i Gërmisë, aty ku pas pak orësh pritet të performojë Dua Lipa në kuadër të Sunny Hill Festival. Siç bën zakonisht, Rama në fund u ka dërguar...

Dua Lipa performon në natën e parë të Festivalit Sunny Hill

para 4 dite - TV21

Në Prishtinë më 4 gusht nis Festivali i muzikës, Sunny Hill, që organizohet nga Fondacioni me të njëjtin emër i këngëtares me famë botërore, Dua Lipa. Në konferencën për media para nisjes së festivalit,...

Ramush Haradinaj në Sunny Hill, lajmërohet me fëmijët nga Zona VIP

para 4 dite - Revista Kosovarja

Lideri i AKR-së, Ramush Haradinaj po merr pjesë në festivalin Sunny Hill, ku sot po mbahet nata e parë, në të cilën po performojnë artistë me famë botërore. Haradinaj ka shpërndarë një fotografi nga Zona...

Ramush Haradinaj në Sunny Hill, lajmërohet me fëmijët nga Zona VIP

para 4 dite - Insajderi.org

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj po merr pjesë në festivalin Sunny Hill, ku sot po mbahet nata e parë, në të cilën po performojnë artistë me famë botërore. Haradinaj ka shpërndarë një fotografi nga Zona...

Dua Lipa pozon në Prishtinë pak orë para nisjes së “Sunny Hill”

para 4 dite - GazetaBlic

Pak orë para nisjes së festivalit “Sunny Hill”, Dua Lipa ka gjetur kohë për relaks. Ajo ka pozuar duke nxjerr kështu disa fotografi të cilat i ka publikuar në Facebook. Sonte me fillim nga ora 20:00, në...

Rama dërgon puthje nga Gërmia, ka dy fjalë para performancës së Dua Lipës dhe të tjerëve

para 4 dite - Reporteri

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, është shfaqur nga Parku i Gërmisë, aty ku pas pak orësh pritet të performojë Dua Lipa në kuadër të Sunny Hill Festival. Siç bën zakonisht, Rama në fund u ka dërguar...

Përparim Rama u dërgon puthje qytetarëve pak para performancës së Dua Lipës

para 4 dite - Gazeta Express

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, është shfaqur nga Parku i Gërmisë, aty ku pas pak orësh pritet të performojë Dua Lipa në kuadër të Sunny Hill Festival. Siç bën zakonisht, Rama në fund u ka dërguar...

Dua Lipa: Mezi pres të performoj në Prishtinë

para 4 dite - Bota Sot

Në parkun “Gërmia” sonte do të nisë festivali ndërkombëtar i muzikës “Sunny Hill”. Mbrëmjen e së enjtes do të performojë këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa e cila është shprehur krenare për...

Përparim Rama u dërgon puthje qytetarëve pak para performancës së Dua Lipës

para 4 dite - Indeks online

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, është shfaqur nga Parku i Gërmisë, aty ku pas pak orësh pritet të performojë Dua Lipa në kuadër të Sunny Hill Festival. Siç bën zakonisht, Rama në fund u ka dërguar...

Dua Lipa: Jam krenare dhe e lumtur që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Syri.net Kosova

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, gjatë konferencës së sotme, ka falënderuar të gjithë njerëzit për mbështetjen që i kanë dhënë Sunny Hill Festival. Dua Lipa tha se është krenare dhe e lumtur...

Dua Lipa: Veshja e sotme është shumë speciale

para 4 dite - Syri.net Kosova

Dua Lipa nuk ka treguar sesi do të vishet sonte për performancën e saj në Sunny Hill Festival. Në konferencën për media bashkë me babanë e saj Dukagjin Lipa dhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama, ajo...

Dua Lipa performon në natën e parë të Festivalit Sunny Hill

para 4 dite - RTK

Në Prishtinë më 4 gusht nis Festivali i muzikës, Sunny Hill, që organizohet nga Fondacioni me të njëjtin emër i këngëtares me famë botërore, Dua Lipa. Në konferencën për media para nisjes së festivalit,...

Komuna e Prishtinës jep kontratë në vlerë 150 mijë euro për organizimin e festivalit "Sunny Hill"

para 4 dite - Kallxo

Për organizimin e festivalit “Sunny Hill” që do të zgjas katër ditë, Komuna e Prishtinës ka nënshkruar kontratë në vlerë 150 mijë euro me kompaninë “The Sunny Hill” Sh.P.K. Kontrata është lidhur përmes...

Dua Lipa do performojë në natën e parë të Festivalit Sunny Hill

para 4 dite - Portalb

Në Prishtinë më 4 gusht nis Festivali i muzikës, Sunny Hill, që organizohet nga Fondacioni me të njëjtin emër i këngëtares me famë botërore, Dua Lipa, transmeton Radio Evropa e Lirë . Në konferencën për...

Dua Lipa në Prishtinë: Shumë mirë po ndihna që jam në shtëpinë time, vendin tim

para 4 dite - TV21

Këngëtarja e njohur me famë botërore, Dua Lipa para nisjes së festivalit “Sunny Hill” u shpreh shumë e lumtur që është duke e bërë këtë festival në vendin e saj. Në një konferencë për media ajo falënderoi...

Veshja speciale e Duas surprizë për sonte

para 4 dite - RTV 21

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa sonte do të performojë në skenën e madhe të festivalit “Sunny Hill” që mbahet në prakun e Gërmisë. Dua tha se ndjhet e lumtur dhe krenare që ky festival...

“Më lër të lirë”/ “Sunny Hill Festival” nis fushtën për liberalizimin e vizave në Kosovë! Dua Lipa nënshkruan marrëveshjen e rëndësishme për fondacionin e saj

para 4 dite - Panorama

Dua Lipa gjatë konferencës për shtyp tha se shpreson që të bëhet sa më parë liberalizmi i vizave për Kosovën dhe të rinjtë të kenë sa më shumë mundësi të depërtojnë në Evropë. “Mendoj që kemi shumë mundësi...

Lipa: Gërmia s’ka qenë dëshira jonë për ta mbajtur festivalin

para 4 dite - Syri.net Kosova

Babai i këngëtares Dua Lipa, Dukagjini, ka folur rreth festivalit “Sunny Hill” i cili ka nisur sot dhe do të vazhdojë deri më 7 gusht. Ai përmendi pandeminë COVID-19 e cila e ndaloi festivalin për dy vjet,...

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e “Sunny Hill Foundation”

para 4 dite - Reporteri

Në konferencën e sotme është nënshkruar marrëveshja mes Prishtinës dhe Sunny Hill Foundation. Dukagjin Lipa tha se kjo marrëveshje që do të rezultoj pozitivisht. “Kemi pas marrëveshje me kryetarin e kaluar,...

Dua Lipa: Shpresoj që të kemi liberalizim të vizave

para 4 dite - Zeri

Këngëtarja Dua Lipa gjatë konferencës së sotme në Prishtinë, ka folur edhe për liberalizimin e vizave për Kosovën. Lipa foli për edicionin e këtij viti të Sunny Hill, ku përmendi edhe fushatën që ky festival...

Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e Sunny Hill Foundation

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa dhe babai, njëherit menaxheri i saj, Dukagjin Lipa kanë nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e Sunny Hill Foundation....

Dua Lipa: Po ndihem krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Syri.net Kosova

Nga sot (e enjte) ka nisur festivali “Sunny Hill” që do të mbahet përgjatë katër ditëve, deri më 7 gusht (e diel). Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa nga mbrëmë ka arritur në Prishtinë dhe pritet...

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Sunny Hill Foundation

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa dhe babai, njëherit menaxheri i saj, Dukagjin Lipa kanë nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e Sunny Hill Foundation....

Dua Lipa: Po ndihem krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Syri.net Kosova

Nga sot (e enjte) ka nisur festivali “Sunny Hill” që do të mbahet përgjatë katër ditëve, deri më 7 gusht (e diel). Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa nga mbrëmë ka arritur në Prishtinë dhe pritet...

Nënshkruhet marrëveshja mes Prishtinës dhe Sunny Hill Foundation

para 4 dite - Reporteri

Në konferencën e sotme është nënshkruar marrëveshja mes Prishtinës dhe Sunny Hill Foundation. Dukagjin Lipa tha se kjo marrëveshje që do të rezultoj pozitivisht. “Kemi pas marrëveshje me kryetarin e kaluar,...

“Sunny Hill Festival” nis sonte në Prishtinë/ Dua Lipa: Jam krenare dhe e lumtur që ndodhem këtu, shpresoj të kënaqemi

para 4 dite - Top Channel

Dua Lipa ka dalë këtë pasdite në një konferencë për mediet në Prishtinë, ndërkohë që sonte nis “Sunny Hill Festival”. Artistja ka mbërritur në Kosovë natën e kaluar dhe ka publikuar një foto nga parku...

Dukagjin Lipa: Gërmia nuk ka qenë dëshira jonë për ta mbajtur këtë festival

para 4 dite - RTV 21

Themeluesi dhe organizatori i Sunny Hill Festival, Dukagjin Lipa në një konferencë për media para nisjes së festivalit “Sunny Hill” shpalosi disa detaje rreth festivalit. Ai shtoi se pa ndihmen e Policisë...

Dukagjin Lipa: “Sunny Hill” më i madhi në rajon

para 4 dite - RTV 21

Themeluesi dhe organizatori i Sunny Hill Festival, njëherit edhe babai i Dua Lipës, Dukagjin Lipa ka konsideruar “Sunny Hillin” si Festivalin më të madh që bëhet në rajon. Në një konferencë për media,...

Dua: Jam shumë e lumtur që jam duke e bërë këtë festival në vendin tim

para 4 dite - RTV 21

Këngëtarja e njohur me famë botërore, Dua Lipa para nisjes së festivalit “Sunny Hill” u shpreh shumë e lumtur që është duke e bërë këtë festival në vendin e saj. Në një konferencë për media ajo falënderoi...

“Sunny Hill” kthen Dua Lipën në Kosovë: Krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - BalkanWeb

Këngëtarja Dua Lipa do të performojë në “Sunny Hill” që do të mbahet në Kosovë. Ylli botëror ka mbajtur një konferencë për shtyp, shoqëruar nga babai i saj Dukagjin Lipa, është shprehur se ndihet krenare...

Dua Lipa nga Prishtina: Ndihem krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Reporteri

Dua Lipa është shprehur shumë e emocionuar për festivalin “Sunny Hill” i cili mbahet në Kosovë. Në një konferencë për media, krah babait të saj Dukagjin Lipës dhe kryetarit të Prishtinës, Përparim Ramës,...

Dukagjin Lipa: Gërmia s’ka qenë dëshira jonë për me mbajt festivalin këtë vit

para 4 dite - Reporteri

Babai i këngëtares së njohur, Dua Lipa, Dukagjini Lipa, në konferencë për media është deklaruar lidhur me Sunny Hill Festival, që nis sonte. Ai falënderoi të gjithë për përkrahjen, derisa tha se planet...

Dua Lipa për performancën e sotme në “Sunny Hill Festival”: Nuk ka ndjesi më të mirë se të performoj në Prishtinë, do të jetë shumë speciale

para 4 dite - Telegrafi

Artistja e famshme shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka mbajtur një konferencë për media para performancës në festivalin “Sunny Hill”. Krijuesja e hitit “Levitating” u shpreh se ndihet e lumtur...

“Sunny Hill Festival” nis sonte, Dua Lipa del në konferencë për mediet nga Prishtina

para 4 dite - Top Channel

Dua Lipa ka dalë këtë pasdite në një konferencë për mediet në Prishtinë, ndërkohë që sonte nis “Sunny Hill Festival”. Artistja ka mbërritur në Kosovë natën e kaluar dhe ka publikuar një foto nga parku...

Festivali “Sunny Hill” bën thirrje që Kosovës t’i liberalizohen vizat

para 4 dite - RTV 21

Organizatorët e festivalit “Sunny Hill” i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të liberalizohen vizat për Kosovën. Në thirrjen e tyre është thënë se Kosova ka 11 vjet që kur ka mbetur i bllokuar liberalizimi...

Dua Lipa: Ndihem shumë mirë që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Koha.net

Ylli botëror i muzikës, Dua Lipa, ka thënë se ndihet shumë mirë që ka ardhur në Kosovë, të cilën ajo e konsideron, si shtëpinë e saj. Në një konferencë për shtyp në ditën hapëse të “Festivalit Sunny Hill”,...

Dua Lipa performon në natën e parë të Festivalit Sunny Hill

para 4 dite - Evropa e Lirë

Në Prishtinë më 4 gusht nis Festivali i muzikës, Sunny Hill, që organizohet nga Fondacioni me të njëjtin emër i këngëtares me famë botërore, Dua Lipa. Në konferencën për media para nisjes së festivalit,...

Dua e emocionuar për Sunny Hill: Ndihem shumë mirë që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Bota Sot

Dua Lipa do të performojë në natën e parë të festivalit katër ditor "Sunny Hill. Në konferencën para nisjes së festivalit, Dukagjin Lipa ka bërë të ditur se numri i pjesëmarrësve do të jetë deri në 25...

Dua Lipa: Krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Lajmi.net

Mbrëmë në Kosovë ka mbërritur artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Lipa sot para fillimit të festivalit mbajti një konference për media, shkruan lajmi.net Nga aty, Dua tha se ndihet krenare...

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e “Sunny Hill Foundation”

para 4 dite - Klan Kosova

Është nënshkruar kontrata për ndërtimin e Sunny Hill Foundation. Këngëtarja Dua Lipa bashkë me babanë e saj Dukagjinin dhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama, e kanë bërë nënshkrimin e kësaj kontrate...

Komuna e Prishtinës ndan 150 mijë euro për organizimin e festivalit “Sunny Hill”

para 4 dite - Top24

Festivali “Sunny Hill” është një prej ngjarjeve më të mëdha kulturore në vend. Për tri edicione rresht, ky festival ka arritur që të sjellë në Kosovë yje botërorë të muzikës, teksa ka ndarë edhe fonde...

Dua Lipa s’tregon si do të vishet sonte, por thotë se është speciale

para 4 dite - Klan Kosova

Dua Lipa nuk ka treguar sesi do të vishet sonte për performancën e saj në Sunny Hill Festival. Në konferencën për media bashkë me babanë e saj Dukagjin Lipa dhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama, ajo...

Pak orë para nisjes së “Sunny Hill”, Dua Lipa: Krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - ABC News

Dua Lipa është shprehur shumë e emocionuar për festivalin “Sunny Hill”. Ylli me famë botërore ka mbërritur mbrëmë në Kosovë ndërsa ditën e sotme, bashkë me të atin, Dukagjin Lipa, dhe kryetarin e Prishtinës,...

Komuna e Prishtinës ndan 150 mijë euro për organizimin e festivalit “Sunny Hill”

para 4 dite - Debat

Festivali “Sunny Hill” është një prej ngjarjeve më të mëdha kulturore në vend. Për tri edicione rresht, ky festival ka arritur që të sjellë në Kosovë yje botërorë të muzikës, teksa ka ndarë edhe fonde...

Dua Lipa: Po ndihem krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Telegrafi

Nga sot (e enjte) ka nisur festivali “Sunny Hill” që do të mbahet përgjatë katër ditëve, deri më 7 gusht (e diel). Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa nga mbrëmë ka arritur në Prishtinë dhe pritet...

Dua Lipa: Jam krenare dhe e lumtur që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Gazeta Express

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, gjatë konferencës së sotme, ka falenderuar të gjithë njerëzit për mbështetjen që i kanë dhënë Sunny Hill Festival. Dua Lipa tha se është krenare dhe e lumtur...

Rama nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi mes Kryeqytetit dhe Sunny Hill Foundation

para 4 dite - Arbresh

Kryetari i Komunës së Prishtinës Përparim Rama ka mirëpritur në Kryeqytet këngëtaren shqiptarë me famë botërore Dua Lipen. Ai në një postim në Facebook ka thënë se ndihet krenar që festivali Sunny Hill...

Dua Lipa: Ndihem shumë krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Aktuale

Dua Lipa është shprehur shumë e emocionuar për festivalin “Sunny Hill” i cili mbahet në Kosovë. Në një konferencë për media, krah babait të saj Dukagjin Lipës dhe kryetarit të Prishtinës, Përparim Kryeziut,...

Hapet porta për në Sunny Hill, radhë të gjata për të hyrë

para 4 dite - Reporteri

Është hapur porta për të hyrë në festivalin e Sunny Hill, festivali më i madh i mbajtur në Kosovë. T7 po qëndron në vendin e ngjarjes dhe prej atje raporton që në orën 12 është hapur porta dhe deri më...

Dukagjin Lipa: Gërmia s’ka qenë dëshira jonë për me mbajt festivalin këtë vit

para 4 dite - Gazeta Express

Babai i këngëtares së njohur, Dua Lipa, Dukagjini Lipa, në konferencë për media është deklaruar lidhur me Sunny Hill Festival, që nis sonte. Ai falënderoi të gjithë për përkrahjen, derisa tha se planet...

Dua Lipa: Po ndihem mirë që në shtëpinë time, po organizojmë një festival të tillë

para 4 dite - Klan Kosova

Dua Lipa është shprehur shumë e emocionuar për festivalin “Sunny Hill” i cili mbahet në Kosovë. Në një konferencë për media, krah babait të saj Dukagjin Lipës dhe kryetarit të Prishtinës, Përparim Kryeziut,...

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e “Sunny Hill Foundation”

para 4 dite - Bota Sot

Është nënshkruar kontrata për ndërtimin e Sunny Hill Foundation. Këngëtarja Dua Lipa bashkë me babanë e saj Dukagjinin dhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama, e kanë bërë nënshkrimin e kësaj kontrate...

Dua Lipa thotë se veshja e sotme është shumë speciale

para 4 dite - Indeks online

Dua Lipa nuk ka treguar sesi do të vishet sonte për performancën e saj në Sunny Hill Festival. Në konferencën për media bashkë me babanë e saj Dukagjin Lipa dhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama, ajo...

Dukagjin Lipa: Gërmia s’ka qenë dëshira jonë për me mbajt festivalin këtë vit

para 4 dite - Indeks online

Babai i këngëtares së njohur, Dua Lipa, Dukagjini Lipa, në konferencë për media është deklaruar lidhur me Sunny Hill Festival, që nis sonte. Ai falënderoi të gjithë për përkrahjen, derisa tha se planet...

“Sunny Hill”/ Dua Lipa në Kosovë: Krenare që jam këtu, në shtëpinë time

para 4 dite - Panorama

Këngëtarja Dua Lipa do të performojnë në “Sunny Hill” që do të mbahet në Kosovë. Ylli botëror ka mbajtur një konferencë për shtyp, shoqëruar nga babai i saj Dukagjin Lipa, është shprehur se ndihet krenare...

Nënshkruhet marrëveshja mes Prishtinës dhe Sunny Hill

para 4 dite - Indeks online

Në konferencën e sotme është nënshkruar marrëveshja mes Prishtinës dhe Sunny Hill. Dukagjin Lipa tha se kjo marrëveshje që do të rezultoj pozitivisht. “Kemi pas marreveshje me kryetarin e kalum po ato...

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Sunny Hill Foundation

para 4 dite - GazetaBlic

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa dhe babai, njëherit menaxheri i saj, Dukagjin Lipa kanë nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e Sunny Hill Foundation....

Dua Lipa në Kosovë, flet me krenari për vendin - ka një falënderim për shqiptarët

para 4 dite - Bota Sot

Nga sot (e enjte) ka nisur festivali “Sunny Hill” që do të mbahet përgjatë katër ditëve, deri më 7 gusht (e diel). Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa nga mbrëmë ka arritur në Prishtinë dhe pritet...

Dua Lipa: Jam e lumtur dhe krenare që jam këtu, mezi po pres të performojë sonte

para 4 dite - GazetaBlic

“Sunny Hill Festival” fillon sot dhe për katër ditë do të sjell emra të mëdhenj të muzikës botërore. Para natës së parë të festivalit për media kanë folur Dua Lipa, babai i saj, Dukagjin Lipa e kryetari...

(FOTO) Fillon numërimi mbrapsht për “Sunny Hill Festival”, Dua Lipa nis “nxemjen” para performancës

para 4 dite - Panorama

Ka filluar numërimi mbrapsht për “Sunny Hill Festival”. Festivali do të nis sonte dhe për katër ditë do të sjell në skenën e tij emra të mëdhenj të muzikës botërore, përfshirë J Balvin dhe Dua Lipën. Kjo...

Përparim Rama u dërgon puthje qytetarëve pak para performancës së Dua Lipës

para 4 dite - Infokusi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, është shfaqur nga Parku i Gërmisë, aty ku pas pak orësh pritet të performojë Dua Lipa në kuadër të Sunny Hill Festival. Siç bën zakonisht, Rama në fund u ka dërguar...

Dua Lipa: Krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Zeri

Këngëtarja Dua Lipa ështe shprehur krenare që po kthehet pas dy viteve në Kosovë me festivalin "Sunny Hill". Në një konferencë për media, Lipa ka falënderuar të gjithë për përkrahjen, raporton Zeri.info....

“Sunny Hill Festival” nis sonte, Dua Lipa del në konferencë për mediet nga Prishtina

para 4 dite - Aktuale

Dua Lipa ka dalë këtë pasdite në një konferencë për mediet në Prishtinë, ndërkohë që sonte nis “Sunny Hill Festival”. Artistja ka mbërritur në Kosovë natën e kaluar dhe ka publikuar një foto nga parku...

“Më lër të lirë” – “Sunny Hill” bën fushatë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 4 dite - Syri.net Kosova

Festivali “Sunny Hill” do të nis sot (e enjte) rrugëtimin e tij katër ditor në Prishtinë ku artist me famë botërore që do të ngjiten në skenë. Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa tashmë...

Këta janë artistët që do të përformojnë sonte krah Dua Lipës në ‘Sunny Hill’

para 4 dite - Lajmi.net

Pak orë na ndajnë nga fillimi i festivalit ‘Sunny Hill’. Dyert e festivalit janë hapur në ora 12:00 dhe do mbyllen në ora 22:00, shkruan lajmi.net E hapjen e këtij festivali do ta bëjë artistja shqiptare...

Sunny Hill “heq” vizat me muzikë (FOTO)

para 4 dite - Klan Kosova

Sunny Hill po ‘heq’ vizat përmes muzikës. Në postimet e reja të festivalit në rrjete sociale, është vendosur “Më lë të lirë”, si moto për mosliberalizimin e vizave për kosovarët. “11 vjet përmes një procesi...

Dua Lipa: Krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Gazeta Metro

Mbrëmë në Kosovë ka mbërritur artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Lipa sot para fillimit të festivalit mbajti një konference për media. Nga aty, Dua tha se ndihet krenare që është në Kosovë...

Fantastike: 'Sunny Hill' bën fushatë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 4 dite - Syri.net Kosova

Festivali “Sunny Hill” do të nis sot (e enjte) rrugëtimin e tij katër ditor në Prishtinë ku artist me famë botërore që do të ngjiten në skenë. Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa tashmë...

“Më lër të lirë” – “Sunny Hill” bën fushatë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 4 dite - Reporteri

Festivali “Sunny Hill” do të nis sot (e enjte) rrugëtimin e tij katër ditor në Prishtinë ku artist me famë botërore që do të ngjiten në skenë. Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa tashmë...

Dua Lipa pozon në Prishtinë pak orë para nisjes së “Sunny Hill”

para 4 dite - Arbresh

Pak orë para nisjes së festivalit “Sunny Hill”, Dua Lipa ka gjetur kohë për relaks. Ajo ka pozuar duke nxjerr kështu disa fotografi të cilat i ka publikuar në Facebook. Sonte me fillim nga ora 20:00, në...

Teksa edhe pak na ndan nga ‘Sunny Hill’, Dua Lipa mbërrin në Prishtinë

para 4 dite - Syri.net Kosova

Ylli shqiptar me famë botërore, e cila do të bëjë hapjen e festivalit, Dua Lipa ka arritur në kryeqytetin e Kosovës këtë pasdite. Mësohet se nesër Dua do të mbajë edhe një konferencë për media.

“Më lër të lirë”/ Ja për çfarë bën fjalë fushata e re e “Sunny Hill Festival”

para 4 dite - Java News

“Sunny Hill Festival” do të nisë sot rrugëtimin e tij katër ditor. Shumë këngëtarë shqiptarë dhe të huaj do të ngjiten dhe do të elektrizojnë skenën me performancat e tyre. Këngëtarja me famë botërore,...

Hapet porta për në Sunny Hill, radhë të gjata për të hyrë

para 4 dite - Indeks online

Është hapur porta për të hyrë në festivalin e Sunny Hill, festivali më i madh i mbajtur në Kosovë. Gazetari i t7, Don Spahiu, po qëndron në vendin e ngjarjes dhe prej atje raporton që në orën 12 është...

Festivali "Sunny Hill" bën thirrje që Kosovës t’i liberalizohen vizat

para 4 dite - Kallxo

Festivali “Sunny Hill” i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të liberalizohen vizat për Kosovën. Në thirrjen e këtij festivali është thënë se Kosova ka 11 vjet që kur ka mbetur i bllokuar liberalizimi...

“Mezi po pres natën e sotme”, Dua Lipa me mëngjes në Parkun e Gërmisë në Prishtinë

para 4 dite - TV21

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa mbrëmë ka arritur në Prishtinë pasi sonte do të ngjitet në skenën e festivalit “Sunny Hill” që do të mbahet në Parkun e Gërmisë më datat 4, 5, 6 dhe 7 gusht. Lipa sot...

“Sunny Hill” bën fushatë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 4 dite - OraInfo

Sunny Hill, do të stratojë sot. Festivali “Sunny Hill” do të nis sot (e enjte) rrugëtimin e tij katër ditor në Prishtinë ku artist me famë botërore që do të ngjiten në skenë. Artistja shqiptare me famë...

Hapet porta për në Sunny Hill, radhë të gjata për të hyrë

para 4 dite - Gazeta Express

Është hapur porta për të hyrë në festivalin e Sunny Hill, festivali më i madh i mbajtur në Kosovë. Gazetari i t7, Don Spahiu, po qëndron në vendin e ngjarjes dhe prej atje raporton që në orën 12 është...

Pak orë para nisjes së “Sunny Hill”, Dua Lipa: Krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - InfoShqip

Dua Lipa është shprehur shumë e emocionuar për festivalin “Sunny Hill”. Ylli me famë botërore ka mbërritur mbrëmë në Kosovë ndërsa ditën e sotme, bashkë me të atin, Dukagjin Lipa, dhe kryetarin e Prishtinës,...

‘Më lër të lirë’ – “Sunny Hill Festival” bën fushatë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 4 dite - Telegrafi

Festivali “Sunny Hill” do të nis sot (e enjte) rrugëtimin e tij katër ditor në Prishtinë ku artist me famë botërore që do të ngjiten në skenë. Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa tashmë...

Dua Lipa nga Prishtina: Mezi po e pres natën e sotme

para 4 dite - RTV 21

Dyert e festivalit “Sunny Hill” hapen sot në ora 12:00. Nga sot, deri më 7 gusht do të performojnë artistë të famshëm në botë dhe yje vendor në këtë festival që mbahet në Parkun e Gërmisë. Dua Lipa thotë...

Dua Lipa lajmërohet nga Prishtina: Mezi po e pres natën e sotme

para 4 dite - Alsat-M

Dua Lipa ka mbërritur në Prishtinë për festivalin Sunny Hill ku do të performojnë artistë të skenës botërore dhe shqiptare. Ylli shqiptar me famë botërore ka ndarë disa fotografi nga Prishtina, nga parku...

Dua Lipa: Mezi pres të performoj në Prishtinë

para 4 dite - KosovaPress

Në parkun “Gërmia” sonte do të nisë festivali ndërkombëtar i muzikës “Sunny Hill”. Mbrëmjen e së enjtes do të performojë këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa e cila është shprehur krenare për...

Video/ E veshur në të bardha, Dua Lipa shkëlqen në konferencën për media para nisjes së performancës

para 4 dite - Lajmi.net

Dua Lipa nuk ka treguar sesi do të vishet sonte për performancën e saj në Sunny Hill Festival. Në konferencën për media bashkë me babanë e saj Dukagjin Lipa dhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama, ajo...

Dukagjin Lipa: Gërmia s’ka qenë dëshira jonë për me mbajt festivalin këtë vit, s’është vendi adekuat

para 4 dite - Infokusi

Babai i këngëtares së njohur, Dua Lipa, Dukagjini Lipa, në konferencë për media është deklaruar lidhur me Sunny Hill Festival, që nis sonte. Ai falënderoi të gjithë për përkrahjen, derisa tha se planet...

Dua Lipa: Jam e lumtur dhe krenare që jam këtu, mezi po pres të performojë sonte

para 4 dite - Infokusi

“Sunny Hill Festival” fillon sot dhe për katër ditë do të sjell emra të mëdhenj të muzikës botërore. Para natës së parë të festivalit për media kanë folur Dua Lipa, babai i saj, Dukagjin Lipa e kryetari...

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Sunny Hill Foundation

para 4 dite - Infokusi

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa dhe babai, njëherit menaxheri i saj, Dukagjin Lipa kanë nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e Sunny Hill Foundation....

Përparim Rama u dërgon puthje qytetarëve pak para performancës së Dua Lipës

para 4 dite - Periskopi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, është shfaqur nga Parku i Gërmisë, aty ku pas pak orësh pritet të performojë Dua Lipa në kuadër të Sunny Hill Festival. Siç bën zakonisht, Rama në fund u ka dërguar...

Përparim Rama u dërgon puthje qytetarëve pak para performancës së Dua Lipës

para 4 dite - Bota Press

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, është shfaqur nga Parku i Gërmisë, aty ku pas pak orësh pritet të performojë Dua Lipa në kuadër të Sunny Hill Festival. Siç bën zakonisht, Rama në fund u ka dërguar...

Këta janë artistët që do të përformojnë sonte krah Dua Lipës në ‘Sunny Hill’

para 4 dite - Gazeta Metro

Pak orë na ndajnë nga fillimi i festivalit ‘Sunny Hill’. Dyert e festivalit janë hapur në ora 12:00 dhe do mbyllen në ora 22:00. E hapjen e këtij festivali do ta bëjë artistja shqiptare me famë ndërkombëtare,...

Rama u dërgon puthje qytetarëve, u uron që të kalojnë sa më mirë në Sunny Hill Festival

para 4 dite - Insajderi.org

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, është shfaqur nga Parku i Gërmisë, aty ku pas pak orësh pritet të performojë Dua Lipa në kuadër të Sunny Hill Festival. Siç bën zakonisht, Rama në fund u ka dërguar...

Dua Lipa: Ndihem mirë që në shtëpinë time, po organizojmë një festival të tillë

para 4 dite - Tetova Sot

Dua Lipa është shprehur shumë e emocionuar për festivalin “Sunny Hill” i cili mbahet në Kosovë. Në një konferencë për media, krah babait të saj Dukagjin Lipës dhe kryetarit të Prishtinës, Përparim Ramës,...

“Sunny Hill” nis fushatën për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 4 dite - Indeks online

Ditën e sotme (4 gusht) nis festivali “Sunny Hill” i cili do të zgjasë për katër ditë me radhë. Hapjen e këtij festivali do ta bëj Dua Lipa. Faqja zyrtare e këtij festivali përmes një postimi në “Facebook”,...

Lipa: Gërmia s’ka qenë dëshira jonë për ta mbajtur festivalin

para 4 dite - Lajmi.net

Babai i këngëtares Dua Lipa, Dukagjini, ka folur rreth festivalit “Sunny Hill” i cili ka nisur sot dhe do të vazhdojë deri më 7 gusht. Ai përmendi pandeminë COVID-19 e cila e ndaloi festivalin për dy vjet,...

Dua Lipa nga Prishtina: Mezi po e pres natën e sotme

para 4 dite - Gazeta Express

Dua Lipa ka mbërritur në Prishtinë për festivalin Sunny Hill ku do të performojnë artistë të skenës botërore dhe shqiptare. Ylli shqiptar me famë botërore ka ndarë disa fotografi nga Prishtina, nga parku...

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e “Sunny Hill Foundation” në Prishtinë

para 4 dite - Lajmi.net

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa dhe babai, njëherësh edhe menaxheri i saj, Dukagjin Lipa kanë nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e Sunny...

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Sunny Hill Foundation

para 4 dite - Informatat

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa dhe babai, njëherit menaxheri i saj, Dukagjin Lipa kanë nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e Sunny Hill Foundation....

Dua Lipa në Prishtinë, me mëngjes publikon fotografi nga Gërmia

para 4 dite - Reporteri

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa është gati për të performuar në festivalin “Sunny Hill”. Me një foto në “Instastory”, zbuloi është në parkun e Gërmisë, duke parë nga afër përgatitjet. Përveç Dua’s,...

“Më lër të lirë”- “Sunny Hill Festival” bën fushatë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 4 dite - Epoka e Re

Festivali “Sunny Hill” do të nis sot (e enjte) rrugëtimin e tij katër ditor në Prishtinë ku artist me famë botërore që do të ngjiten në skenë. Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa tashmë...

Dua e emocionuar për Sunny Hill: Ndihem shumë mirë që jam në shtëpinë time

para 4 dite - KosovaPress

Dua Lipa do të performojë në natën e parë të festivalit katër ditor “Sunny Hill. Në konferencën para nisjes së festivalit, Dukagjin Lipa ka bërë të ditur se numri i pjesëmarrësve do të jetë deri në 25...

Dua Lipa publikon pamjet e para nga Prishtina: Mezi po pres natën e sotme

para 4 dite - Telegrafi

“Sunny Hill Festival” nis sonte dhe për katër ditë do të sjell emra të mëdhenj të muzikës botërore, përfshirë Dua Lipën, J Balvin, Diplo dhe Skepta. Mbrëmë këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare...

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e “Sunny Hill Foundation”

para 4 dite - Arbresh

Në konferencën e sotme është nënshkruar marrëveshja mes Prishtinës dhe Sunny Hill Foundation. Dukagjin Lipa tha se kjo marrëveshje që do të rezultoj pozitivisht. “Kemi pas marrëveshje me kryetarin e kaluar,...

“Sunny Hill”, Dua Lipa në Kosovë, këngëtarja: Mezi po e pres natën e sotme

para 4 dite - Albeu

Këngëtarja Dua Lipa ka mbërritur në Prishtinë për festivalin Sunny Hill ku do të performojnë artistë të skenës botërore dhe shqiptare. Ylli shqiptar me famë botërore ka ndarë disa fotografi nga Prishtina,...

Dua Lipa: Po ndihem krenare që jam në shtëpinë time, në vendin tim

para 4 dite - Revista Kosovarja

Nga sot (e enjte) ka nisur festivali “Sunny Hill” që do të mbahet përgjatë katër ditëve, deri më 7 gusht (e diel). Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa nga mbrëmë ka arritur në Prishtinë dhe pritet...

Dua e emocionuar për Sunny Hill: Ndihem shumë mirë që jam në shtëpinë time

para 4 dite - ATV Live

Dua Lipa do të performojë në natën e parë të festivalit katër ditor “Sunny Hill. Në konferencën para nisjes së festivalit, Dukagjin Lipa ka bërë të ditur se numri i pjesëmarrësve do të jetë deri në 25...

Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e Sunny Hill Foundation

para 4 dite - Epoka e Re

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa dhe babai, njëherit menaxheri i saj, Dukagjin Lipa kanë nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e Sunny Hill Foundation....

Dua Lipa nga Prishtina: Mezi po e pres natën e sotme

para 4 dite - ABC News

Dua Lipa ka mbërritur në Prishtinë për festivalin Sunny Hill ku do të performojnë artistë të skenës botërore dhe shqiptare. Ylli shqiptar me famë botërore ka ndarë disa fotografi nga Prishtina, nga parku...

Nga Parku i Gërmisë, Dua Lipa e emocionuar për festivalin

para 4 dite - GazetaBlic

Dua Lipa mezi pret të performojë në Sunny Hill Festival. Ajo aktualisht gjendet në Parkun e Gërmisë ku edhe do të mbahet festivali. “Mezi pres për sonte, e emocionuar”, ka shkruar ajo në dy postime të...

Dukagjin Lipa: Gërmia s’ka qenë dëshira jonë për me mbajt festivalin këtë vit

para 4 dite - Epoka e Re

Babai i këngëtares së njohur, Dua Lipa, Dukagjini Lipa, në konferencë për media është deklaruar lidhur me Sunny Hill Festival, që nis sonte. Ai falënderoi të gjithë për përkrahjen, derisa tha se planet...

Dua e mbanë të fshehur se çka do vesh sonte, por tregon që është diçka speciale

para 4 dite - Insajderi.org

“Sunny Hill Festival” fillon sot dhe për katër ditë do të sjell emra të mëdhenj të muzikës botërore. Hapjen pritet ta bëjë ylli, Dua Lipa. Ajo sot para festivalit u prononcua para mediave. Mes tjerash...

Lipa: Gërmia s’ka qenë dëshira jonë për ta mbajtur festivalin

para 4 dite - Periskopi

Babai i këngëtares Dua Lipa, Dukagjini, ka folur rreth festivalit “Sunny Hill” i cili ka nisur sot dhe do të vazhdojë deri më 7 gusht. Ai përmendi pandeminë COVID-19 e cila e ndaloi festivalin për dy vjet,...

Hapet porta për në Sunny Hill, radhë të gjata për të hyrë

para 4 dite - Epoka e Re

Është hapur porta për të hyrë në festivalin e Sunny Hill, festivali më i madh i mbajtur në Kosovë. Gazetari i t7, Don Spahiu, po qëndron në vendin e ngjarjes dhe prej atje raporton që në orën 12 është...

Dua Lipa nga Prishtina: Mezi po e pres natën e sotme

para 4 dite - Epoka e Re

Dua Lipa ka mbërritur në Prishtinë për festivalin Sunny Hill ku do të performojnë artistë të skenës botërore dhe shqiptare. Ylli shqiptar me famë botërore ka ndarë disa fotografi nga Prishtina, nga parku...

Lipa: Gërmia s’ka qenë dëshira jonë për ta mbajtur festivalin

para 4 dite - Ekonomia Online

Babai i këngëtares Dua Lipa, Dukagjini, ka folur rreth festivalit “Sunny Hill” i cili ka nisur sot dhe do të vazhdojë deri më 7 gusht. Ai përmendi pandeminë COVID-19 e cila e ndaloi festivalin për dy vjet,...

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Sunny Hill Foundation

para 4 dite - Bota Press

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa dhe babai, njëherit menaxheri i saj, Dukagjin Lipa kanë nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e Sunny Hill Foundation....

Dua Lipa: Jam e lumtur dhe krenare që jam këtu, mezi po pres të performojë sonte

para 4 dite - Bota Press

“Sunny Hill Festival” fillon sot dhe për katër ditë do të sjell emra të mëdhenj të muzikës botërore. Para natës së parë të festivalit për media kanë folur Dua Lipa, babai i saj, Dukagjin Lipa e kryetari...

Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e Sunny Hill Foundation

para 4 dite - Ekonomia Online

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa dhe babai, njëherit menaxheri i saj, Dukagjin Lipa kanë nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e Sunny Hill Foundation....

Dua Lipa: Jam krenare dhe e lumtur që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Ekonomia Online

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, gjatë konferencës së sotme, ka falenderuar të gjithë njerëzit për mbështetjen që i kanë dhënë Sunny Hill Festival. Dua Lipa tha se është krenare dhe e lumtur...

Dua Lipa në Kosovë: Ndihem krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Arbresh

Sot fillon festivali “Sunny Hill” që do të mbahet deri më 7 gusht. Ylli kosovar me famë botërore, Dua Lipa disa orë para nisjes së festivalit ka mbajtur një konferencë për media, shkruan arbresh.info Dua...

Dua Lipa nga Prishtina: Ndihem krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Gazeta Metro

Dua Lipa është shprehur shumë e emocionuar për festivalin “Sunny Hill” i cili mbahet në Kosovë. Në një konferencë për media, krah babait të saj Dukagjin Lipës dhe kryetarit të Prishtinës, Përparim Ramës,...

Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e Sunny Hill Foundation

para 4 dite - Insajderi.org

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa dhe babai, njëherit menaxheri i saj, Dukagjin Lipa kanë nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e Sunny Hill Foundation....

Dukagjin Lipa: Gërmia s’ka qenë dëshira jonë për me mbajt festivalin këtë vit, s’është vendi adekuat

para 4 dite - Insajderi.org

Babai i këngëtares së njohur, Dua Lipa, Dukagjini Lipa, në konferencë për media është deklaruar lidhur me Sunny Hill Festival, që nis sonte. Ai falënderoi të gjithë për përkrahjen, derisa tha se planet...

Dukagjin Lipa: Gërmia s’ka qenë dëshira jonë për me mbajt festivalin këtë vit

para 4 dite - Ekonomia Online

Babai i këngëtares së njohur, Dua Lipa, Dukagjini Lipa, në konferencë për media është deklaruar lidhur me Sunny Hill Festival, që nis sonte. Ai falënderoi të gjithë për përkrahjen, derisa tha se planet...

Po ndihem krenare që jam në shtëpinë time

para 4 dite - Epoka e Re

Nga sot (e enjte) ka nisur festivali “Sunny Hill” që do të mbahet përgjatë katër ditëve, deri më 7 gusht (e diel). Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa nga mbrëmë ka arritur në Prishtinë dhe pritet...

Dua Lipa: Jam e lumtur dhe krenare që jam këtu, mezi po pres të performojë sonte

para 4 dite - Insajderi.org

“Sunny Hill Festival” fillon sot dhe për katër ditë do të sjell emra të mëdhenj të muzikës botërore. Para natës së parë të festivalit për media kanë folur Dua Lipa, babai i saj, Dukagjin Lipa e kryetari...

Dua Lipa gati për “Sunny Hill”

para 5 dite - Indeks online

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa është gati për të performuar në festivalin “Sunny Hill”. Me një foto në “Instastory”, zbuloi se ka qenë në parkun e Gërmisë, duke parë nga afër përgatitjet....

Hapet porta për në Sunny Hill, radhë të gjata për të hyrë

para 4 dite - Ekonomia Online

Është hapur porta për të hyrë në festivalin e Sunny Hill, festivali më i madh i mbajtur në Kosovë. Gazetari i t7, Don Spahiu, po qëndron në vendin e ngjarjes dhe prej atje raporton që në orën 12 është...

Hapet porta për në Sunny Hill, radhë të gjata për të hyrë

para 4 dite - Ekonomia Online

Është hapur porta për të hyrë në festivalin e Sunny Hill, festivali më i madh i mbajtur në Kosovë. Gazetari i t7, Don Spahiu, po qëndron në vendin e ngjarjes dhe prej atje raporton që në orën 12 është...

‘Sunny Hill Festival’ bën fushatë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 4 dite - Epoka e Re

Festivali “Sunny Hill” do të nis sot më 4 gusht (e enjte) dhe do të zgjas deri më 7 gusht në Parkun e Gërmisë. Artistja kosovare me famë botërore, Dua Lipa e cila tashmë gjendet në Kosovë pritet të bëjë...

‘Më lër të lirë’ – “Sunny Hill Festival” bën fushatë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 4 dite - Revista Kosovarja

Festivali “Sunny Hill” do të nis sot (e enjte) rrugëtimin e tij katër ditor në Prishtinë ku artist me famë botërore që do të ngjiten në skenë. Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa tashmë...

Dua Lipa lajmërohet nga Prishtina: Mezi po e pres natën e sotme

para 4 dite - Top24

Dua Lipa ka mbërritur në Prishtinë për festivalin Sunny Hill ku do të performojnë artistë të skenës botërore dhe shqiptare. Ylli shqiptar me famë botërore ka ndarë disa fotografi nga Prishtina, nga parku...

“Sunny Hill Festival” bën fushatë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 4 dite - Arbresh

Festivali “Sunny Hill” do të nis sot  rrugëtimin e tij katër ditor në Prishtinë. Në këtë festival do të performojnë emra të njohur me famë botëore, shkruan arbresh.info Ndërkohë, që kanë mbetur edhe pak...

Dua Lipa publikon pamjet e para nga Prishtina

para 4 dite - Insajderi.org

“Sunny Hill Festival” fillon sot dhe për katër ditë do të sjell emra të mëdhenj të muzikës botërore. Dua ka publikuar fotot e para nga parku i Gërmisë aty ku do të mbahet festivali, ndërsa u shpreh se...

Nga Parku i Gërmisë, Dua Lipa e emocionuar për festivalin

para 4 dite - Ekonomia Online

Dua Lipa mezi pret të performojë në Sunny Hill Festival. Ajo aktualisht gjendet në Parkun e Gërmisë ku edhe do të mbahet festivali, njofton Klankosova.tv. “Mezi pres për sonte, e emocionuar”, ka shkruar...

Dua Lipa është gati për “Sunny Hill”

para 5 dite - Arbresh

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa është gati për të performuar në festivalin “Sunny Hill”. Me një foto në “Instastory”, zbuloi se ka qenë në parkun e Gërmisë, duke parë nga afër përgatitjet. Përveç...

Nesër “Sunny Hill Festival”, Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 5 dite - Top Channel

“Sunny Hill Festival” nis nesër (e enjte) për të sjellë katër ditë atmosferë, muzikë dhe net të paharruara në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Shumë emra të njohur me famë botërore dhe artistë shqiptarë...

Bëhen përgatitjet finale në parkun e Gërmisë pak orë para fillimit të “Sunny Hill Festival”

para 5 dite - Telegrafi

Kanë mbetur edhe pak orë deri në nisjen e “Sunny Hill Festival” që do të mbahet për katër ditë rresht. Tashmë po bëhen përgatitjet finale në parkun e Gërmisë, që është lokacioni i sivjetshëm i festivalit....

Dua Lipa arrin në Prishtinë në prag të “Sunny Hill Festival”

para 5 dite - Telegrafi

“Sunny Hill Festival” nis nesër (e enjte) për të sjellur katër ditë atmosferë, muzikë dhe netë të paharruar në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Shumë emra të njohur me famë botërore dhe artistë shqiptarë...

Dua Lipa mbërrin në Prishtinë, nesër ka konferencë për media

para 5 dite - GazetaBlic

Ylli shqiptar me famë botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në Prishtinë. Burime bëjnë me dije se Dua Lipa nesër do të merr pjesë edhe në një konferencë për media. Po ashtu, nesër nis edhe festivali “Sunny...

Dua Lipa mbërrin në Prishtinë

para 5 dite - ABC News

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka mbërritur në Prishtinë. Lajmin e ka bërë të ditur burime të Gazetës Express. Dua do të performojë në festivalin Sunny Hill i cili do të mbahet në Parkun...

Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 5 dite - OraInfo

Dua Lipa mbërrin në Prishtinë, nesër ka konferencë për media. Ylli shqiptar me famë botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në Prishtinë. Burime të Klankosova bëjnë me dije se Dua Lipa nesër do të merr pjesë...

Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 5 dite - Gazeta Express

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka arritur në Prishtinë, kështu bën të ditur burime të Gazetës Express. Kujtojmë se Dua Lipa do të performojë në festivalin Sunny Hill i cili do të mbahet në Parkun...

Dua Lipa mbërrin në Prishtinë

para 5 dite - Indeks online

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka arritur në Prishtinë. Kështu bën të ditur burime të Gazetës Express. Kujtojmë se Dua Lipa do të performojë në festivalin Sunny Hill i cili do të mbahet në Parkun...

Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 5 dite - Flaka

Sunny Hill festival fillon nesër në Prishtinë, ku pritet të përformojnë artistë të shumtë vendor e ndërkombëtar. E ylli shqiptarë Dua Lipa, e cila do bëjë hapjen e këtij festivali ka arritur në Prishtinë,...

Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 5 dite - Lajmi.net

Sunny Hill festival fillon nesër në Prishtinë, ku pritet të përformojnë artistë të shumtë vendor e ndërkombëtar. E ylli shqiptarë Dua Lipa, e cila do bëjë hapjen e këtij festivali ka arritur në Prishtinë,...

Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 5 dite - Bota Press

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka arritur në Prishtinë, kështu bën të ditur burime të Gazetës Botapress.info Kujtojmë se Dua Lipa do të performojë në festivalin Sunny Hill i cili do të mbahet në...

Këngëtari kolumbian ka një mesazh para ardhjes në Kosovë

para 5 dite - Lajmi.net

Festivali “Sunny Hill” do të fillojë nesër në Prishtinë, ku pritet të performojnë artistë vendorë e ndërkombëtarë. Në ditën e parë të këtij festivali do përformojë këngëtari kolumbian, J Balvin në mesin...

Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 5 dite - Revista Kosovarja

“Sunny Hill Festival” nis nesër (e enjte) për të sjellur katër ditë atmosferë, muzikë dhe netë të paharruar në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Shumë emra të njohur me famë botërore dhe artistë shqiptarë...

4 orë para nisjes së “Sunny Hill Festival, Dua Lipa mbërrin në Prishtinë

para 5 dite - FaxWeb

4 orë para nisjes së “Sunny Hill Festival”, tashmë shumë artistë kanë mbërritur në Prishtinë, mes tyre edhe këngëtarja me famë botërore Dua Lipa. Sipas mediave kosovare, ylli shqiptar me famë botërore,...

Para mbërritjes në Kosovë, J Balvin vjen me video-mesazh

para 5 dite - GazetaBlic

Nesër në Prishtinë do të fillojë Sunny Hill Festival, ku do të performojnë këngëtarë e Dj të njohur botërorë. Pak para mbërritjes në Prishtinë, këngëtari kolumbian, J Balvin vjen me video-mesazh për publikun...

Dua Lipa arrin në Prishtinë në prag të “Sunny Hill Festival”

para 5 dite - Debat

“Sunny Hill Festival” nis nesër (e enjte) për të sjellur katër ditë atmosferë, muzikë dhe netë të paharruar në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Shumë emra të njohur me famë botërore dhe artistë shqiptarë...

Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 5 dite - Almakos

Dua Lipa mbërrin në Prishtinë, nesër ka konferencë për media. Ylli shqiptar me famë botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në Prishtinë. Burime të Klankosova bëjnë me dije se Dua Lipa nesër do të merr pjesë...

Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 5 dite - Insajderi.org

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka arritur në Prishtinë, kështu bën të ditur burime të Gazetës Express. Kujtojmë se Dua Lipa do të performojë në festivalin Sunny Hill i cili do të mbahet në Parkun...

Dua Lipa mbërrin në Prishtinë, nesër mban konferencë për media

para 5 dite - Periskopi

Ylli shqiptar me famë botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në Prishtinë. Burime të Klankosova.tv bëjnë me dije se Dua Lipa nesër do të merr pjesë edhe në një konferencë për media. Po ashtu, nesër nis edhe...

Para mbërritjes në Kosovë, J Balvin vjen me video-mesazh

para 5 dite - Infokusi

Nesër në Prishtinë do të fillojë Sunny Hill Festival, ku do të performojnë këngëtarë e Dj të njohur botërorë Pak para mbërritjes në Prishtinë, këngëtari kolumbian, J Balvin vjen me video-mesazh për publikun...

J Balvin ka një mesazh para arritjes në Prishtinë për Sunny Hill Festival (VIDEO)

para 5 dite - Klan Kosova

Këngëtari i famshëm kolumbian, J Balvin ka realizuar një video-mesazh para arritjes në Prishtinë për festivalin e madh, Sunny Hill. Nga avioni, artisti me famë botërore, paralajmëroi pjesëmarrësit për...

Pak para mbërritjes në Kosovë, J Balvin vjen me video-mesazh

para 5 dite - Insajderi.org

Nesër në Prishtinë do të fillojë Sunny Hill Festival, ku do të performojnë këngëtarë e Dj të njohur botërorë Pak para mbërritjes në Prishtinë, këngëtari kolumbian, J Balvin vjen me video-mesazh për publikun...

J Balvin ka një mesazh para arritjes në Prishtinë për Sunny Hill Festival

para 5 dite - Periskopi

Këngëtari i famshëm kolumbian, J Balvin ka realizuar një video-mesazh para arritjes në Prishtinë për festivalin e madh, Sunny Hill. Nga avioni, artisti me famë botërore, paralajmëroi pjesëmarrësit për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK