Princ Harry dhe Meghan Markle largohen nga Mbretëria e Bashkuar një ditë pas funeralit të Mbretereshës Elizabeth II

para 2 jave - Syri.net Kosova

Princi Harry dhe Meghan Markle janë kthyer në Kaliforni pasi bënë dhe nderimet e fundit për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II në Mbretërinë e Bashkuar. Duka dhe Dukesha e Sussex u larguan nga MB të marten...

Mbreti Charles III: Si i mbërtheu të gjitha medaljet në xhaketën e tij?

para 2 jave - InfoShqip

Ata që morën pjesë në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth do të kenë vënë re se të gjithë anëtarët e familjes mbretërore mbanin uniforma ushtarake. Në fund të fundit, familja mbretërore e Britanisë së Madhe...

Mbretëresha ishte e rraskapitur nga trazirat e shkaktuara nga Harry dhe Meghan

para 2 jave - Bota Sot

Mbretëresha ishte "e lënduar" dhe "e rraskapitur" nga vendimi i Princit Harry dhe Meghan Markle për të lënë jetën mbretërore dhe më pas nga drama që ata shkaktuan. Monarkja e ndjerë thuhet se i ka besuar...

“E kemi ende mbretëreshën”, Bes Kallaku bën imazhin epik të gjyshes së tij

para 2 jave - Syri.net Kosova

Pak ditë më parë, ndërroi jetë, Mbretëresha Elizabeth, në moshën 96 vjeçare. Elizabeth, qëndroi në fron për 70 vite. Kështu, duke u bërë monarkia më jetëgjatë në historinë britanike. Ndërsa rrjeti është...

Dalin në dritë detaje të reja nga marrëdhënia mes William dhe Harry, shoqja e Meghan zbulon gjithçka

para 2 jave - ABC News

Marrëdhënia e Princit William me Princin Harry ishte acaruar nga vendimi i këtij të fundit dhe bashkëshortes së tij, Meghan Markle, për t’u larguar nga detyrat e tyre mbretërore. Pak ditë më parë, Princi...

“Nuk ishte aspak e përshtatshme”, stilisti shqiptar tregon gabimin e Meghan Markle me veshjen në funeral

para 2 jave - Albeu

Veshjet e Kate Middleton dhe Meghan Markle në funeralin e Mbretëreshës Elizabet II, janë komentuar shumë në rrjet dhe gjithashtu u bënë pjesë e diskutimit në “Ftesë në 5”. I ftuar, stilisti Ardi Asllani...

Pse Kate dhe William do të udhëtojnë drejt SHBA

para 2 jave - ABC News

Princi dhe Princesha e Uellsit po përgatiten të udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, konkretisht në Boston. Çifti mbretëror, i cili këto ditë së bashku me anëtarët e tjerë të familjes mbretërore...

Çfarë ndodhi në të vërtetë në shëtitjen e famshme të ‘pajtimit’...

para 2 jave - BalkanWeb

Një nga titujt kryesorë pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth ishte përpjekja e Mbretit Charles për të zbutur marrëdhëniet midis fëmijëve të tij, duke i udhëzuar djemtë e tij të linin mënjanë grindjet...

Princi Harry dhe Meghan Markle kthehen në Kaliforni pas funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II

para 2 jave - Telegrafi

Princi Harry dhe Meghan Markle janë kthyer në Kaliforni pas një periudhe të zgjatur zie për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II në Mbretërinë e Bashkuar. Duka dhe Dukesha e Sussex u larguan nga atdheu...

Princi Harry dhe Meghan Markle kthehen në Kaliforni pas funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II

para 2 jave - Bota Press

Princi Harry dhe Meghan Markle janë kthyer në Kaliforni pas një periudhe të zgjatur zie për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II në Mbretërinë e Bashkuar. Duka dhe Dukesha e Sussex u larguan nga atdheu...

Fati si Hirushja i Meghan Markle dhe shndërrimi i madh i saj

para 2 jave - ABC News

Fotot me Meghan Markle e përlotur nga lamtumira e fundit me mbretëreshën dhe thashethemet për kërkesën e Dukeshës për t’u takuar privatisht me mbretin Charles për të normalizuar marrëdhëniet me Harry-n...

Princi Harry dhe Meghan Markle kthehen në Kaliforni pas funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II

para 2 jave - Revista Kosovarja

Princi Harry dhe Meghan Markle janë kthyer në Kaliforni pas një periudhe të zgjatur zie për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II në Mbretërinë e Bashkuar. Duka dhe Dukesha e Sussex u larguan nga atdheu...

Preket me COVID-19 për herë të dytë Mbretëresha e Danimarkës

para 2 jave - Zeri

Mbretëresha e Danimarkës ka rezultuar pozitive me COVID-19 për herë të dytë këtë vit, ka konfirmuar Gjykata Mbretërore Daneze. Mbretëresha Margrethe II ka anuluar takimet e saj për këtë javë pasi doli...

Zbulohet reagimi zemërthyes i Mbretëreshës Elizabeth II pas largimit të Harry dhe Meghan nga Familja Mbretërore

para 2 jave - Klan

Zbulohet reagimi zemërthyes i Mbretëreshës Elizabeth II pas largimit të Harry dhe Meghan nga Familja Mbretërore Duka dhe Dukesha e Sussex, Harry dhe Meghan njoftuan se do të hiqnin dorë nga rolet e tyre...

‘Pas tetë vitesh nuk do të jetë mbret as Charlsi as Princ William por…’/ Shokon parashikuesja: Kam komunikuar me Mbretëreshën pas vdekjes së saj

para 2 jave - Syri.net Kosova

Princi Harry mund të përfundojë duke marrë kurorën dhe të kurorëzohet Mbret brenda tetë viteve, sipas pretendimeve të një parashikueseje. Jasmine Rose Anderson pretendon se ajo ishte në gjendje të kanalizonte...

Mbretëresha daneze rezulton pozitive me Covid-19, një ditë pasi mori pjesë në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth II

para 2 jave - Bota Sot

Mbretëresha e Danimarkës ka rezultuar pozitive me Covid-19 për herë të dytë këtë vit, ka konfirmuar Gjykata Mbretërore Daneze. Si pasojë, Mbretëresha Margrethe II ka anuluar takimet e saj për këtë javë...

‘Pas tetë vitesh nuk do të jetë mbret as Charlsi as Princ William por…’/ Shokon parashikuesja: Kam komunikuar me Mbretëreshën pas vdekjes së saj

para 2 jave - Syri.net Kosova

Princi Harry mund të përfundojë duke marrë kurorën dhe të kurorëzohet Mbret brenda tetë viteve, sipas pretendimeve të një parashikueseje. Jasmine Rose Anderson pretendon se ajo ishte në gjendje të kanalizonte...

Mori pjesë në funeralin e Elisabeth II, Mbretëresha e Danimarkës rezulton pozitive me COVID

para 2 jave - Java News

Mbretëresha e Danimarkës ka rezultuar pozitive me Covid-19 për herë të dytë këtë vit, ka konfirmuar Gjykata Mbretërore Daneze. Si pasojë, Mbretëresha Margrethe II ka anuluar takimet e saj për këtë javë...

Pas funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II, Princi William ka një mesazh publik

para 2 jave - Klan

Pas funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II, Princi William ka një mesazh publik Princi i Uellsit, William ka dhënë një mesazh publik pas funeralit të gjyshes së tij, Mbretëreshës Elizabeth II. Këtë mesazh,...

Pse Meghan Markle vendosi më shumë grim në funeralin e Mbretëreshës se në dasmën e saj?

para 2 jave - Reporteri

Dukesha e Sussex-it, Meghan Markle në funeralin e monarkes me jetëgjatë të Mbretërisë së Bashkuar, Elizabeth II, nuk ishte grimosur siç jemi mësuar ta shohim me grim natyral. Pse Dukesha vendosi më shumë...

Mbreti Charles do të bëjë vizitën e parë zyrtarë jashtë vendit, cili është destinacioni që ka zgjedhur

para 2 jave - ABC News

Monarku i ri britanik, i cili do të qëndrojë në zi deri më 26 shtator, thuhet se ka zgjedhur Francën si destinacionin e tij të parë pas takimit me Emmanuel Macron në Londër, ku diskutuan për çështje mjedisore....

Mbretëresha daneze rezulton pozitive me Covid-19, një ditë pasi mori pjesë në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth II

para 2 jave - Arbresh

Mbretëresha e Danimarkës ka rezultuar pozitive me Covid-19 për herë të dytë këtë vit, ka konfirmuar Gjykata Mbretërore Daneze. Si pasojë, Mbretëresha Margrethe II ka anuluar takimet e saj për këtë javë...

Mori pjesë në funeralin e Elisabeth II, Mbretëresha e Danimarkës rezulton pozitive me Covid-19

para 2 jave - FaxWeb

Mbretëresha e Danimarkës ka rezultuar pozitive me Covid-19 për herë të dytë këtë vit, ka konfirmuar Gjykata Mbretërore Daneze. Si pasojë, Mbretëresha Margrethe II ka anuluar takimet e saj për këtë javë...

Gjesti i Princeshës Charlotte në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth bën xhiron e rrjetit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Princesha 7-vjeçare Charlotte mori pjesë në funeralin e stërgjyshes së saj të hënën, më 19 shtator, në Westminster Abbey, dhe pavarësisht moshës së saj, ajo dëshmoi se mund të qëndrojë në çdo rast dhe...

Mbretëresha e Danimarkës rezulton pozitive me koronavirus pasi u kthye nga funerali i Elizabeth II

para 2 jave - Syri.net Kosova

Mbretëresha e Danimarkës Margaret II, e cila mori pjesë në funeralin e Mbretëreshës së Britanisë Elizabeth II në Londër të hënën, ka rezultuar pozitive për koronavirusin, njoftoi të mërkurën pallati mbretëror....

Mbretëresha e Danimarkës infektohet për herë të dytë me Covid-19

para 2 jave - Klan

Mbretëresha e Danimarkës infektohet për herë të dytë me Covid-19 Mbretëresha e Danimarkës Margrethe është infektuar për herë të dytë me Covid-19. Pasi rezultoi pozitive me koronavirusin, Mbretëresha anuloi...

Mbretëresha e Danimarkës infektohet me Covid-19 një ditë pas funeralit të kushërirës së saj, mbretëreshës Elizabeth

para 2 jave - Albeu

Mbretëresha e Danimarkës ka rezultuar pozitive me Covid-19 për herë të dytë këtë vit, ka konfirmuar Gjykata Mbretërore Daneze. Mbretëresha Margrethe II ka anuluar takimet e saj për këtë javë pas diagnozës...

Gjesti i Princeshës Charlotte në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth bën xhiron e rrjetit

para 2 jave - GazetaBlic

Princesha 7-vjeçare Charlotte mori pjesë në funeralin e stërgjyshes së saj të hënën, më 19 shtator, në Westminster Abbey, dhe pavarësisht moshës së saj, ajo dëshmoi se mund të qëndrojë në çdo rast dhe...

Çfarë ndryshoi në memorialin e Mbretëreshës Elizabeth

para 2 jave - TV21

Varrimi i Mbretëreshës Elizabeth u bë vonë pasdite të së hënës dhe trupi i monarkes u varros në memorialin e Mbretit George VI në kështjellën e Shën Gjergjit në Windsor, së bashku me bashkëshortin e saj...

VIDEO/Gjesti i Princeshës Charlotte në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth bën xhiron e rrjetit

para 2 jave - ABC News

Princesha 7-vjeçare Charlotte mori pjesë në funeralin e stërgjyshes së saj të hënën, më 19 shtator, në Westminster Abbey, dhe pavarësisht moshës së saj, ajo dëshmoi se mund të qëndrojë në çdo rast dhe...

Pse Meghan Markle vendosi më shumë grim në funeralin e Mbretëreshës se në dasmën e saj?

para 2 jave - Bota Press

Dukesha e Sussex-it, Meghan Markle në funeralin e monarkes me jetëgjatë të Mbretërisë së Bashkuar, Elizabeth II, nuk ishte grimosur siç jemi mësuar ta shohim me grim natyral. Pse Dukesha vendosi më shumë...

“Djali i fshehtë” i Mbretit Charles III dhe Camilla surprizon nga Australia...

para 2 jave - BalkanWeb

Ajo e tija është një betejë 10-vjeçare, e cila deri më tani nuk ka sjellë asnjë rezultat. Por Simon Charles Dorante-Day nuk dorëzohet. Ai është i bindur se është djali i fshehtë i mbretit më të ri të Britanisë...

Meghan Markle mori gjithë vëmendjen me veshjen në funeral, aktorja shqiptare: Më kopjoi mua

para 2 jave - Reporteri

Veshja e Meghan Markle ka marrë një vëmendje të madhe gjatë funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II. Ajo u shfaq me një fustan të zi të gjatë, kapele dhe një pelerinë mjaft elegante. Mirëpo, së fundmi aktorja...

Pse Meghan Markle vendosi më shumë grim në funeralin e Mbretëreshës se në dasmën e saj?

para 2 jave - Insajderi.org

Dukesha e Sussex-it, Meghan Markle në funeralin e monarkes me jetëgjatë të Mbretërisë së Bashkuar, Elizabeth II, nuk ishte grimosur siç jemi mësuar ta shohim me grim natyral. Pse Dukesha vendosi më shumë...

Çfarë ndryshoi në memorialin e Mbretëreshës Elizabeth

para 2 jave - ABC News

Varrimi i Mbretëreshës Elizabeth u bë vonë pasdite të së hënës dhe trupi i monarkes u varros në memorialin e Mbretit George VI në kështjellën e Shën Gjergjit në Windsor, së bashku me bashkëshortin e saj...

Funerali i Mbretëreshës, dy momentet e thyerjes së akullit midis Williait dhe Harry-t

para 2 jave - ABC News

Trashëgimtari i fronit britanik pas vdekjes së mbretëreshës Elizabeth, Princi William dhe vëllai i tij, Princi Harry, ishin në qendër të vëmendjes në funeralin e monarkes 96-vjeçare. Daily Mail shkruan...

Gjesti i Princeshës Charlotte në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth bën xhiron e rrjetit

para 2 jave - Insajderi.org

Princesha 7-vjeçare Charlotte mori pjesë në funeralin e stërgjyshes së saj të hënën, më 19 shtator, në Westminster Abbey, dhe pavarësisht moshës së saj, ajo dëshmoi se mund të qëndrojë në çdo rast dhe...

Pse Princi Harry dhe Meghan Markle u ulën në rreshtin e dytë në funeralin e Mbretëreshës?

para 2 jave - ABC News

Mbretëresha Elizabeth u dërgua në banesën e fundit të hënën, më 19 shtator dhe familja mbretërore u ribashkua për ceremoninë, me Meghan Markle dhe Princin Harry që nuk mund të mungonin. Megjithatë, disa...

Meghan Markle mori gjithë vëmendjen me veshjen në funeral, aktorja shqiptare: Më kopjoi mua

para 2 jave - News33

Veshja e Meghan Markle ka marrë një vëmendje të madhe gjatë funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II. Ajo u shfaq me një fustan të zi të gjatë, kapele dhe një pelerinë mjaft elegante. Mirëpo, së fundmi aktorja...

Meghan Markle mori gjithë vëmendjen me veshjen në funeral, aktorja shqiptare: Më kopjoi mua (FOTO LAJM)

para 2 jave - Albeu

Veshja e Meghan Markle ka marrë një vëmendje të madhe gjatë funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II. Ajo u shfaq me një fustan të zi të gjatë, kapele dhe një pelerinë mjaft elegante. Mirëpo, së fundmi aktorja...

Funerali i Mbretëreshës, dy momentet e thyerjes së akullit midis Williamit dhe Harryt

para 2 jave - Insajderi.org

Trashëgimtari i fronit britanik pas vdekjes së mbretëreshës Elizabeth, Princi William dhe vëllai i tij, Princi Harry, ishin në qendër të vëmendjes në funeralin e monarkes 96-vjeçare. Daily Mail shkruan...

S’i keni parë më herët, këto foto të sikletshme familja mbretërore do të donte t’i “zhdukte” nga interneti (FOTO LAJM)

para 2 jave - News33

Familja mbretërore britanike shpesh përshkruhet si ky grup individësh të pacenuar, të cilët gjithmonë duken më të mirët dhe pa asnjë defekt. Megjithatë, kjo nuk është e vërtetë. Edhe persona si Dukesha...

Veshja që Meghan Markle zgjodhi në funeralin e Elizabeth nuk ishte rastësi

para 2 jave - ABC News

Më 19 shtator, Dukesha e Sussex dhe burri i saj Princi Harry, si pjesa tjetër e familjes mbretërore britanike, morën pjesë në funeralin shtetëror të Mbretëreshës Elizabeth II në Westminster Abbey, për...

Pas vdekjes së Elizabeth, Mbretëresha e Danimarkës merr stafetën si monarkja më jetëgjatë

para 2 jave - ABC News

Pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II, monarkja më jetëgjatë është kushërira e saj e tretë 82-vjeçare, Mbretëresha Margaret II e Danimarkës. Në moshën 82-vjeçare, ajo tashmë është në fron prej 50 vitesh....

Veshja që Meghan Markle zgjodhi në funeralin e Elizabeth nuk ishte rastësi

para 2 jave - Insajderi.org

Më 19 shtator, Dukesha e Sussex dhe burri i saj Princi Harry, si pjesa tjetër e familjes mbretërore britanike, morën pjesë në funeralin shtetëror të Mbretëreshës Elizabeth II në Westminster Abbey, për...

Pse nuk e kemi parë kurrë mbretëreshën Elizabeth II shtatzënë

para 2 jave - Albeu

Njerëzit në mbarë botën janë të intriguar nga shtatzënitë mbretërore. Po, nuk kemi parë kurrë asnjë fotografi të Mbretëreshës Elizabeth II me një bark të rrumbullakosur, edhe kur ajo priste Princin Andrew...

Harry dhe Meghan pritet të largohen me urgjencë nga Britania e Madhe sa më ...

para 2 jave - BalkanWeb

Princi Harry dhe gruaja e tij Meghan Markle, Dukesha e Sussex, pritet të largohen nga Mbretëria e Bashkuar “sa më shpejt që të jetë e mundur” në mënyrë që të kthehen te dy fëmijët e tyre, Archie dhe Lilibet....

“Lufta e ftohtë” midis dy kunatave, konkurrenca edhe në veshjet gjatë ceremonisë mortore të Mbretëreshës Elizabetë II

para 2 jave - Top Channel

Ceremonia mortore e Mbretëreshës Elizabetë II u mbajt ditën e djeshme, ku të pranishëm ishin të gjithë pjesëtarët e familjes mbretërore dhe shumë qytetarë të Britanisë së Madhe. Në qendër të vëmendjes...

Harry dhe Meghan do të largohen nga Britania sa më shpejt që të munden, ja arsyeja

para 2 jave - Bota Sot

Princi Harry dhe gruaja e tij Meghan Markle, Dukesha e Sussex, pritet të largohen nga Mbretëria e Bashkuar “sa më shpejt që të jetë e mundur” në mënyrë që të kthehen te dy fëmijët e tyre, Archie dhe Lilibet....

Veshjet e Meghan dhe Kate përcollën shumë mesazhe, stilisti Ardi Asllani komenton performancën e kunatave në funeralin e Mretëreshës

para 2 jave - Top Channel

Princesha e Uellsit, Kate Middleton dhe dukesha e Sussex, Meghan Markle ishin kujdesur për çdo detaj për paraqitjen e tyre në funeralin e Mbretëreshës Elizabetë II, një natë më parë. Veshjet e tyre u komentuar...

S’i keni parë më herët, këto foto të sikletshme familja mbretërore do të donte t’i “zhdukte” nga interneti (FOTO LAJM)

para 2 jave - Albeu

Familja mbretërore britanike shpesh përshkruhet si ky grup individësh të pacenuar, të cilët gjithmonë duken më të mirët dhe pa asnjë defekt. Megjithatë, kjo nuk është e vërtetë. Edhe persona si Dukesha...

Harry dhe Meghan do të largohen nga Britania sa më shpejt që të munden, ja arsyeja

para 2 jave - Pika

Princi Harry dhe gruaja e tij Meghan Markle, Dukesha e Sussex, pritet të largohen nga Mbretëria e Bashkuar “sa më shpejt që të jetë e mundur” në mënyrë që të kthehen te dy fëmijët e tyre, Archie dhe Lilibet....

Më shumë se 250,000 njerëz e panë nga afër funeralin e Mbretëreshës Elizabeth II në Londër

para 2 jave - Revista Kosovarja

Më shumë se 250,000 njerëz kanë ndjekur funeralin e Mbretëreshës Elizabeth në Londër, sipas sekretarit të kulturës. Michelle Donelan i tha Sky News se më shumë se një çerek milioni “kaluan përmes parlamentit”,...

Fotot e Meghan Markle që shpërtheu në lot gjatë funeralit të Mbretëreshës po bëjnë xhiron e rrjetit!

para 2 jave - Pika

Ditën e djeshme në Westminister Abbey u mbajt funerali i Mbretëreshës Elizabeth. Duka dhe dukesha e Sussex, Harry dhe Meghan u ribashkuan me pjesën tjetër të familjes mbretërore britanike. Një moment që...

Prekëse! Momenti kur Princesha Charlotte shpërthen në lot në funeralin e Mbretëreshës

para 2 jave - Top Channel

Princesha 7-vjeçare Charlotte shpërtheu në lot në funeralin e stërgjyshes së saj, Mbretëreshës Elizabetë II. Princesha u bë shumë emocionuese kur arkivoli i mbretëreshës po lëvizte. Ajo u ngushëllua nga...

Meghan Markle nuk mund t’i ndalë lotët gjatë varrimit të Mbretëreshës Elizabeth II

para 2 jave - Zhurnal

Meghan Markle qau teksa shihte arkivolin e Mbretëreshës Elizabeth II duke u kryer nga Westminster Abbey sot pas një funerali të jashtëzakonshëm ku morën pjesë emra nga e gjithë bota. Dukesha e Sussex-it...

Si u soll Princesha Diana me Camilla, ish-dashnorja e mbretit Charles III?

para 2 jave - Alsat-M

Princesha Diana ishte absolutisht e tmerruar ditën që vendosi të përballej me Camilla Parker Bowles për lidhjen e saj me Princin e atëhershëm, tani Mbret, Charles, por ajo ishte e vendosur të thoshte diçka.

U bë 4 herë nënë, pse Mbretëresha Elizabeth II nuk u fotografua kurrë gjatë shtatzënisë?

para 2 jave - Albeu

Mbretëresha Elizabeth II ishte nënë e katër fëmijëve: Mbretit Charles III, Princesha Anne, Princi Andrew dhe Princi Edward. Pavarësisht se ishte një personazh publik i njohur dhe që kishte një jetë publike...

Pse nuk ekziston asnjë foto e Mbretëreshës Elizabeth kur ishte shtatzënë?

para 2 jave - TV21

Ndërsa sot janë mbajtur nderimet e fundit për Mbretëreshën Elizabeth II, shumë artikuj janë shkruar për monarken që mbretëroi për 70 vite. Megjithëse, shumë fotografi nga jeta e saj kanë qarkulluar në...

Nuk kaloi pa u vënë re, simboli që mbante princesha Charlotte ka një domethënie të madhe për Mbretëreshën

para 2 jave - TV21

Princesha Charlotte mori pjesë sot në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth në Westminster Abbey. Gjatë gjithë kohës ajo ishte në shoqërinë e nënës së saj, Kate Middleton, babait të saj, Princit William dhe...

Si do të funksionojë tani marrëdhënia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex me familjen mbretërore?

para 2 jave - Lapsi

Pavarësisht një marrëdhënieje të trazuar gjatë viteve të fundit, Duka dhe Dukesha e Sussex-it dhe anëtarët e tjerë të familjes mbretërore janë bashkuar në pikëllim pas vdekjes së Mbretëreshës. Kjo ka nxitur...

Si do të funksionojë tani marrëdhënia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex me familjen mbretërore?

para 2 jave - Pika

Pavarësisht një marrëdhënieje të trazuar gjatë viteve të fundit, Duka dhe Dukesha e Sussex-it dhe anëtarët e tjerë të familjes mbretërore janë bashkuar në pikëllim pas vdekjes së Mbretëreshës. Kjo ka nxitur...

Morën pjesë në funeralin e Mbretëreshës Elizabetë II, fëmijët e princ William “shembuj” në Britani

para 2 jave - Top Channel

Princesha Charlotte u pa duke i kujtuar vëllait të saj Princit George protokollin mbretëror pas funeralit të Mbretëreshës sot. Fëmijët më të mëdhenj të Princit dhe Princeshës së Uellsit, nëntë dhe shtatë...

Pse nuk ekziston asnjë foto e Mbretëreshës Elizabeth kur ishte shtatzënë?

para 2 jave - ABC News

Ndërsa sot janë mbajtur nderimet e fundit për Mbretëreshën Elizabeth II, shumë artikuj janë shkruar për monarken që mbretëroi për 70 vite. Megjithëse, shumë fotografi nga jeta e saj kanë qarkulluar në...

Morën pjesë në funeralin e Mbretëreshës Elizabetë II, fëmijët e princ William “shembuj”

para 2 jave - Top Channel

Princesha Charlotte u pa duke i kujtuar vëllait të saj Princit George protokollin mbretëror pas funeralit të Mbretëreshës sot. Fëmijët më të mëdhenj të Princit dhe Princeshës së Uellsit, nëntë dhe shtatë...

Princesha Charlotte shpërtheu në lot në funeralin e Mbretëreshës

para 2 jave - Pika

Princesha 7-vjeçare Charlotte shpërtheu në lot në funeralin e stërgjyshes së saj, Mbretëreshës Elizabeth II. Princesha u bë shumë emocionuese kur arkivoli i mbretëreshës po lëvizte. Ajo u ngushëllua nga...

Arsyeja pse askush nuk e kishte parë ndonjëherë mbretëreshën shtatzënë, edhe pse ka lindur 4 fëmijë (fotot)

para 2 jave - Top Channel

Teksa britanikët bënin homazhe sot në funeralin e mbretëreshës, përdoruesit vigjilentë të rrjetit kanë vërejtur detaje kurioze nga ish-monarkja. Ata thonin se asnjëherë nuk është publikuar ndonjë foto...

E njëjta varëse në tre breza/ Kate Midelton vendos bizhuteritë e Mbretëreshës Elizabet dhe princeshë Dianës në ceremoninë mortore

para 2 jave - Top Channel

Këtë të hënë është mbajtur ceremonia mortore e Mbretëreshës Elizabet II, ku të pranishëm ishin shumë figura të njohura politike nga e gjithë bota. Në nderimet që u bënë u vu re veshjet që pjesëtarët e...

Pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II, një tjetër grua bëhet monarkja më jetëgjatë në Evropë

para 2 jave - ABC News

Mbretëresha Elizabeth II qëndroi 70 vjet në fron, më shumë se çdo mbret apo mbretëreshë tjetër. Tani dikush tjetër do të zërë vendin e saj si monarkja më jetëgjatë. Kush do të jetë? Siç shkruan BBC, monarku...

Mbretëreshat e Britanisë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Mbretëresha Elizabeth II ishte monarkja më jetëgjatë e Britanisë dhe një prej disa sovraneve të Anglisë dhe Skocisë gjatë mijëvjeçarit të fundit. Në këtë tekst mund të mësoni se cilat ishin mbretëreshat...

Bizhuteritë ikonike të Mbretëreshës Elizabeth

para 2 jave - Klan

Bizhuteritë ikonike të Mbretëreshës Elizabeth Kurorat dhe diamantet, kush do t’i trashëgojë ato Pavarësisht nëse ishte një nga kurorat e saj verbuese me diamante apo vathët me perla që ajo mbante pothuajse...

Çfarë do të bëhet me rrobat e Mbretëreshës Elizabeth tani?

para 2 jave - Alsat-M

Me vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II, e gjithë bota është në zi, linja e pasardhësve ka ndryshuar dhe të gjithë po pyesin se çfarë do të ndodhë më pas me pallatin, duke përfshirë vendin ku banojnë rrobat...

Ky është kuptimi i simbolit në këpucët e Meghan teksa ajo iu përkul Mbretëreshës

para 2 jave - Insajderi.org

Meghan Markle është një ikonë e modës në mbarë botën falë stilit të saj të jashtëzakonshëm, por këpucët që veshi teksa bëri nderimet për Mbretëreshën morën vëmendjen. Duke iu bashkuar pjesës tjetër të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK