Nuk ka kurë për artritin, por këto katër fruta mund të shpëtojnë kyçet tuaja

më 10.2022 - Bota Sot

Edhe pse nuk ka kurë, mendohet se dieta mund të luajë një rol në menaxhimin e simptomave. Sipas mjekes, Claire Morrison, ushqimet e pasura me kalium mund të jenë kyçe në luftimin e artritit. “Kaliumi në...

Nuk ka kurë për artritin, por këto katër fruta mund të shpëtojnë kyçet tuaja

më 10.2022 - ABC News

Edhe pse nuk ka kurë, mendohet se dieta mund të luajë një rol në menaxhimin e simptomave. Sipas mjekes, Claire Morrison, ushqimet e pasura me kalium mund të jenë kyçe në luftimin e artritit. “Kaliumi në...

Mbrojnë kyçet, këto katër fruta të mbushura me kalium ju hyjnë në ndihmë

më 10.2022 - Infokusi

Artriti mund të jetë një gjendje e pakëndshme dhe e dhimbshme për të jetuar. Llojet e ndryshme të gjendjes mund të shkaktojnë që nyjat tuaja të ndjehen të fryra, të ndjeshme, të ngurtësuara ose të përflakura,...

Katër fruta që ndihmojnë në mbrojtjen kundër artritit

më 10.2022 - Telegrafi

Artriti është një gjendje e pakëndshme dhe e dhimbshme, e cila mund të shkaktojë ënjtje, ndjeshmëri, inflamacion dhe dobësi të muskujve, si dhe rraskapitje Edhe pse nuk ka kurë, mendohet se dieta mund...

Frutat që ndihmojnë kundër sëmundjes së artritit

më 10.2022 - Aktuale

Artriti është një gjendje e pakëndshme dhe e dhimbshme, e cila mund të shkaktojë ënjtje, ndjeshmëri, inflamacion dhe dobësi të muskujve, si dhe rraskapitje. Edhe pse nuk ka kurë, mendohet se dieta mund...

Mbrojnë kyçet, këto katër fruta të mbushura me kalium ju hyjnë në ndihmë

më 9.2022 - Albeu

Artriti mund të jetë një gjendje e pakëndshme dhe e dhimbshme për të jetuar. Llojet e ndryshme të gjendjes mund të shkaktojnë që nyjat tuaja të ndjehen të fryra, të ndjeshme, të ngurtësuara ose të përflakura,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK