Tetori Rozë, Manastirliu: Mamografi edhe në oraret e pasdites, kemi siguruar ekzaminimet dhe trajtimin falas

para 2 muajve - Gazeta Tema

Në kuadër të Tetorit Rozë, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka hapur fashën e kryerjes së mamografisë në të gjithë vendin, me qëllim rritjen e ndërgjegjësimit dhe më shumë akses për gratë...

1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit

para 2 muajve - Klan

1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit Manastirliu: Kemi siguruar ekzaminim dhe trajtim falas 715 raste të reja me kancer gjiri janë zbuluar gjatë një viti. Tetori rozë është përcaktuar si muaj i ndërgjegjësimit...

Radhë për mamografinë, 600-700 raste të reja në vit me kancer gjiri në Shqipëri

para 2 muajve - Ora news

600-700 raste të reja më kancer gjiri diagnostikohen çdo vit në Shqipëri, ndaj edhe apelohet kontrolli i vazhdueshëm. Kryerja e mamografisë gjatë muanit tetor mund të kryhet vetëm duke pasur një mjet identifikimi,...

Tetori Rozë, Manastirliu: Mamografi edhe në oraret e pasdites, kemi sigurua...

para 2 muajve - BalkanWeb

Në kuadër të Tetorit Rozë, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka hapur fashën e kryerjes së mamografisë në të gjithë vendin, me qëllim rritjen e ndërgjegjësimit dhe më shumë akses për gratë...

Tetori rozë, mamografitë hapur deri pasdite

para 2 muajve - Klan

Tetori rozë, mamografitë hapur deri pasdite Manastirliu: Duam të sensibilizojmë gratë mbi 40 vjeç për kontrollin e gjirit Kabinetet e mamografisë në institucionet shëndetësore publike, gjatë Tetorit do...

Tetori Rozë, Manastirliu: Mamografi edhe në oraret e pasdites, kemi siguruar ekzaminimet dhe trajtimin falas

para 2 muajve - Top Channel

Në kuadër të Tetorit Rozë, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka hapur fashën e kryerjes së mamografisë në të gjithë vendin, me qëllim rritjen e ndërgjegjësimit dhe më shumë akses për gratë...

Tetori Rozë/ Manastirliu: Mamografi edhe në oraret e pasdites, kemi siguruar ekzaminimet dhe trajtimin falas

para 2 muajve - Bota Sot

Në kuadër të Tetorit Rozë, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka hapur fashën e kryerjes së mamografisë në të gjithë vendin, me qëllim rritjen e ndërgjegjësimit dhe më shumë akses për gratë...

Tetori Rozë / Manastirliu: Mamografi edhe në oraret e pasdites, kemi siguruar ekzaminimet dhe trajtimin falas

para 2 muajve - Java News

Në kuadër të Tetorit Rozë, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka hapur fashën e kryerjes së mamografisë në të gjithë vendin, me qëllim rritjen e ndërgjegjësimit dhe më shumë akses për gratë...

Tetori Rozë/ Manastirliu: Mamografi edhe në oraret e pasdites, kemi siguruar ekzaminimet dhe trajtimin falas

para 2 muajve - Vizion Plus

Në kuadër të Tetorit Rozë, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka hapur fashën e kryerjes së mamografisë në të gjithë vendin, me qëllim rritjen e ndërgjegjësimit dhe më shumë akses për gratë...

“Tetori Rozë”, Rama thirrje për gratë dhe vajzat: Të marrin fare pak kohë për t’u kujdesur për veten

para 2 muajve - Klan

“Tetori Rozë”, Rama thirrje për gratë dhe vajzat: Të marrin fare pak kohë për t’u kujdesur për veten Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale thirrjen për të gjitha gratë dhe vajzat që të...

Tetori Rozë, fushata e mesazhe sensibilizuese për luftën kundër kancerit të gjirit

para 2 muajve - Top Channel

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit për luftën kundër kancerit të gjirit. Për Tetorin Rozë, nga sot e deri në datë 31, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale zhvillon një fushatë ndërgjegjësimi...

Tetori rozë, Manastirliu me Luiza Gegën mesazh ndërgjegjësues për kancerin e gjirit

para 2 muajve - Java News

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, bashkë me kampionen e atletikës Luiza Gega, përmes një mesazhi, i kanë bërë thirrje të gjitha grave dhe vajzave, për të mos neglizhuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK