A është e vërtetë shprehja “grua e lumtur, jetë e lumtur”? Shkenca thotë po

para një muaji - ABC News

Sido që ta shikoni, do të përfundoni me faktin se gratë janë përgjegjëse për menaxhimin e marrëdhënieve. Pra, rezulton se thënia “grua e lumtur, jetë e lumtur” është e vërtetë dhe e konfirmuar shkencërisht....

Studimi: Nëse të pëlqen vetmia, ndoshta je një person më i zgjuar

para një muaji - ABC News

Po sikur Aristoteli të na mësonte se njeriu është i destinuar nga natyra të shoqërohet dhe të shoqërohet me njerëzit, kërkimet e reja vijnë për të konfirmuar sa më sipër, por kryesisht për të theksuar...

Çiftet me diferencë moshe më të pakënaqur nga martesa

para një muaji - Bota Sot

Një studim 13-vjeçar ka treguar se bashkëshortët me diferenca të mëdha të moshës kanë më pak gjasa të jenë të kënaqur në martesën e tyre. Duke përdorur të dhënat nga mijëra familje australiane, shkencëtarët...

Kjo është mënyra më e sigurt dhe efektive për të flirtuar ditët e sotme

para një muaji - Syri.net Kosova

Referuar ekspertëve, flirtimi është "aspekt thelbësor për ndërveprimin mes njerëzve dhe çelësi kryesor për krijimin e lidhjeve intime." Thënë këtë, ata kanë kërkuar dhe zbuluar për mënyrat dhe cilësitë...

Çiftet me diferencë moshe më të pakënaqur nga martesa

para një muaji - Pika

Një studim 13-vjeçar ka treguar se bashkëshortët me diferenca të mëdha të moshës kanë më pak gjasa të jenë të kënaqur në martesën e tyre. Duke përdorur të dhënat nga mijëra familje australiane, shkencëtarët...

Çiftet me diferencë moshe më të pakënaqur nga martesa

para një muaji - GazetaMax

Një studim 13-vjeçar ka treguar se bashkëshortët me diferenca të mëdha të moshës kanë më pak gjasa të jenë të kënaqur në martesën e tyre. Duke përdorur të dhënat nga mijëra familje australiane, shkencëtarët...

Çiftet me diferencë moshe më të pakënaqur nga martesa

para një muaji - Ekonomia Online

Një studim 13-vjeçar ka treguar se bashkëshortët me diferenca të mëdha të moshës kanë më pak gjasa të jenë të kënaqur në martesën e tyre. Duke përdorur të dhënat nga mijëra familje australiane, shkencëtarët...

Pse burrat zgjedhin gratë më të mëdha në moshë? Çfarë thonë psikologët

para një muaji - Bota Sot

Duket se kohët e fundit është gjithnjë e më e zakonshme që burrat të lidhen me gra më të vjetra, duke luftuar me stigmën që ka kjo lloj marrëdhënieje. Megjithëse një marrëdhënie e shëndetshme nuk përcaktohet...

Pse burrat zgjedhin gratë më të mëdha në moshë? Çfarë thonë psikologët

para një muaji - ABC News

Duket se kohët e fundit është gjithnjë e më e zakonshme që burrat të lidhen me gra më të vjetra, duke luftuar me stigmën që ka kjo lloj marrëdhënieje. Megjithëse një marrëdhënie e shëndetshme nuk përcaktohet...

Pse burrat zgjedhin gratë më të mëdha në moshë? Çfarë thonë psikologët

para një muaji - Pika

Duket se kohët e fundit është gjithnjë e më e zakonshme që burrat të lidhen me gra më të vjetra, duke luftuar me stigmën që ka kjo lloj marrëdhënieje. Megjithëse një marrëdhënie e shëndetshme nuk përcaktohet...

Gratë e kësaj shenje horoskopi thjesht “nuk jetojnë dot” po nuk flirtuan!

para një muaji - Albeu

Gratë që i përkasin shenjës së Binjakëve më së shumti joshen nga meshkujt e turpshëm dhe të tërhequr. Gratë e kësaj shenje janë të ‘etura’ për argetim, ato nuk jetojnë dot po nuk flirtuan por ndonjëherë...

Gratë e kësaj shenje të zodiakut thjesht ‘nuk jetojnë dot’ po nuk flirtuan!

para 2 muajve - Top Channel

ratë që i përkasin shenjës së Binjakëve më së shumti joshen nga meshkujt e turpshëm dhe të tërhequr. Gratë e kësaj shenje janë të ‘etura’ për argetim, ato nuk jetojnë dot po nuk flirtuan por ndonjëherë...

Gratë e kësaj shenje të zodiakut thjesht ‘nuk jetojnë dot’ po nuk flirtuan!

para 2 muajve - Bota Sot

Gratë që i përkasin shenjës së Binjakëve më së shumti joshen nga meshkujt e turpshëm dhe të tërhequr. Gratë e kësaj shenje janë të ‘etura’ për argetim, ato nuk jetojnë dot po nuk flirtuan por ndonjëherë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK