Kim Kardashian do të paguajë gjobë milionëshe pasi mbështeti kriptovalutat

para 2 muajve - Koha.net

Ylli Kim Kardashian duhet të paguajë 1.26 milionë dollarë gjobë që ka mbështetur kriptovalutat, në një rast që zyrtarët thonë se është pjesë e një problemi të gjerë në mesin e personave të famshëm, raporton...

Kardashian do të paguajë mbi 1 milion dollarë për shitjen e paligjshme të valutave digjitale

para 2 muajve - Bota Sot

Kim Kardashian do të paguajë 1.26 milionë dollarë për “kërkimin e paligjshëm” të valutës digjitale dhe thyerjen e rregullave të përcaktuara nga Komisioni i Letrave me Vlerë. Ylli 41-vjeçar i realitetit...

Kim Kardashian paguan gjobën afro 1.3 milionë Dollarë

para 2 muajve - Revista Kosovarja

Kim Kardashian do të paguajë një gjobë prej 1.26 milionë Dollarësh për reklamimin e një aseti kripto, një rast që sipas autoriteteve është mjaft i përhapur në mesin e të famshmëve. Ylli i “The Kardashians”...

Kardashian do të paguajë mbi 1 milion dollarë për shitjen e paligjshme të valutave digjitale

para 2 muajve - Pika

Kim Kardashian do të paguajë 1.26 milionë dollarë për “kërkimin e paligjshëm” të valutës digjitale dhe thyerjen e rregullave të përcaktuara nga Komisioni i Letrave me Vlerë. Ylli 41-vjeçar i realitetit...

Kim Kardashian paguan gjobën afro 1.3 milionë Dollarë

para 2 muajve - Klan Macedonia

Kim Kardashian do të paguajë një gjobë prej 1.26 milionë Dollarësh për reklamimin e një aseti kripto, një rast që sipas autoriteteve është mjaft i përhapur në mesin e të famshmëve. Ylli i “The Kardashians”...

Kim Kardashian paguan gjobën afro 1.3 milionë Dollarë

para 2 muajve - Klan

Kim Kardashian paguan gjobën afro 1.3 milionë Dollarë Kim Kardashian do të paguajë një gjobë prej 1.26 milionë Dollarësh për reklamimin e një aseti kripto, një rast që sipas autoriteteve është mjaft i...

Kim Kardashian gjobitet me 1.2 milionë dollarë për reklamim të kriptomonedhave

para 2 muajve - Flaka

Kim Kardashian është gjobitur me 1.26 milionë dollarë për promovimin e një kriptomonedhe. Komisioni amerikan i letrave me vlerë (SEC), e mori këtë vendim pasi ylli kishte promovuar mjetet e pagesës, në...

Kim Kardashian gjobitet me 1.2 milionë dollarë për reklamim të kriptomonedhave

para 2 muajve - Reporteri

Kim Kardashian është gjobitur me 1.26 milionë dollarë për promovimin e një kriptomonedhe. Komisioni amerikan i letrave me vlerë (SEC), e mori këtë vendim pasi ylli kishte promovuar mjetet e pagesës, në...

Probleme me drejtësinë/ Kim Kardashian përfundon në duart e policisë, ja akuza dhe vendimi ndaj saj

para 2 muajve - Bota Sot

Kim Kardashian ka rënë në ‘duart e drejtësisë’ pas një postimi në Instagram ku ka promovuar një aset kriptomonedhë që është kritikuar nga kritikët si një skemë e supozuar mashtrimi dhe ilegale. ‘ Komisioni...

Kim Kardashian gjobitet për reklamim të kriptomonedhave

para 2 muajve - Zhurnal

Kim Kardashian është gjobitur me 1.26 milionë dollarë për promovimin e një kriptomonedhe. Komisioni amerikan i letrave me vlerë (SEC), e mori këtë vendim pasi ylli kishte promovuar mjetet e pagesës, në...

Kim Kardashian do të paguajë 1.26 milionë dollarë për të zgjidhur akuzat , ja për çfarë bëhet fjalë

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim (SEC) ka akuzuar Kim Kardashian për reklamimin e EthereumMax në faqen e saj në Instagram. Ajo tha se ajo mori 250,000 dollarë (223,000 £) në këmbim të...

Nuk tregoi që kishte marrë 250,000 dollarë për të reklamuar një kriptomonedhë, 1.26 milionë$ gjobë për Kim Kardashian

para 2 muajve - ABC News

Kim Kardashian është gjobitur me 1.26 milionë dollarë nga SEC pasi nuk tregoi se ishte paguar 250,000 dollarë për të reklamuar një kriptomonedhë në Instagram. Në qershor 2021, Kardashian promovoi kriptomonedhën...

Probleme me drejtësinë/ Kim Kardashian përfundon në duart e policisë, ja akuza dhe vendimi ndaj saj

para 2 muajve - Syri

Kim Kardashian ka rënë në ‘duart e drejtësisë’ pas një postimi në Instagram ku ka promovuar një aset kriptomonedhë që është kritikuar nga kritikët si një skemë e supozuar mashtrimi dhe ilegale. ‘Komisioni...

Kim Kardashian gjobitet me 1.2 milionë dollarë për reklamim të kriptomonedhave

para 2 muajve - Lajmi.net

Kim Kardashian është gjobitur me 1.26 milionë dollarë për promovimin e një kriptomonedhe. Komisioni amerikan i letrave me vlerë (SEC), e mori këtë vendim pasi ylli kishte promovuar mjetet e pagesës, në...

Probleme me drejtësinë/ Kim Kardashian përfundon në duart e policisë, ja akuza dhe vendimi ndaj saj

para 2 muajve - Panorama

PanoramaPlus.al / Kim Kardashian ka rënë në ‘duart e drejtësisë’ pas një postimi në Instagram ku ka promovuar një aset kriptomonedhë që është kritikuar nga kritikët si një skemë e supozuar mashtrimi dhe...

Kim Kardashian do të paguajë 1.26 milionë dollarë për të zgjidhur akuzat , ja për çfarë bëhet fjalë

para 2 muajve - Syri

Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim (SEC) ka akuzuar Kim Kardashian për reklamimin e EthereumMax në faqen e saj në Instagram. Ajo tha se ajo mori 250,000 dollarë (223,000 £) në këmbim të...

Kim Kardashian gjobitet me 1.2 milionë dollarë për reklamim të kriptomonedhave

para 2 muajve - Insajderi.org

Kim Kardashian është gjobitur me 1.26 milionë dollarë për promovimin e një kriptomonedhe. Komisioni amerikan i letrave me vlerë (SEC), e mori këtë vendim pasi ylli kishte promovuar mjetet e pagesës, në...

Kim Kardashian e pëson nga kriptomonedhat, merr gjobë milioneshe për këtë arsye

para 2 muajve - Insajderi.org

Kim Kardashian ka rënë në ‘duart e drejtësisë’ pas një postimi në Instagram ku ka promovuar një aset kriptomonedhë që është kritikuar nga kritikët si një skemë e supozuar mashtrimi dhe ilegale. ‘Komisioni...

Kim Kardashian gjobitet për reklamim të kriptomonedhave

para 2 muajve - Epoka e Re

Kim Kardashian është gjobitur me 1.26 milionë dollarë për promovimin e një kriptomonedhe. Komisioni amerikan i letrave me vlerë (SEC), e mori këtë vendim pasi ylli kishte promovuar mjetet e pagesës, në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK