Lajm i mirë për ata që nuk rrinë dot pa kafe: Arma më e fuqishme kundër sëmundjeve të zemrës

para 2 muajve - Infokusi

Kafeja, e çfarëdolloj tipi, në qoftë se pihet në sasi të moderuar, është një armë e fuqishme ndaj sëmundjeve të zemrës, dhe shton dukshëm jetëgjatësinë. Ky koncept nuk vjen nga përfaqësuesit e industrive...

Lajm i mirë për ata që nuk rrinë dot pa kafe: Është armë e fuqishme kundër sëmundjeve të zemrës

para 2 muajve - ABC News

Kafeja, e çfarëdolloj tipi, në qoftë se pihet në sasi të moderuar, është një armë e fuqishme ndaj sëmundjeve të zemrës, dhe shton dukshëm jetëgjatësinë. Ky koncept nuk vjen nga përfaqësuesit e industrive...

Forcon zemrën dhe jep vite jetë, njihuni me benefitet e pijes tuaj të preferuar

para 2 muajve - FaxWeb

Dashamirët e kafesë mund të vazhdojnë të shijojnë pijen e tyre të preferuar duke fituar një shëndet më të mirë kardiovaskular dhe jetëgjatësi më të gjatë. Sipas të dhënave të fundit kërkimore, dy ose tre...

Sa kafe në ditë duhet të pini për të jetuar më gjatë

para 2 muajve - Alsat-M

Kafja është thelbësore, madje disa e konsiderojnë si karburant, sipas një studimi të ri shkencor. Nëse konsumoni dy deri në tre filxhanë kafe në ditë, do të jetoni më gjatë dhe sipas studiuesve do të jeni...

Studimi: Sa kafe në ditë duhet të pini për të jetuar më gjatë

para 2 muajve - ABC News

Kafja është thelbësore, madje disa e konsiderojnë si karburant, sipas një studimi të ri shkencor. Nëse konsumoni dy deri në tre filxhanë kafe në ditë, do të jetoni më gjatë dhe sipas studiuesve do të jeni...

Sa kafe në ditë duhet të pini për të jetuar më gjatë

para 2 muajve - Flaka

Kafja është thelbësore, madje disa e konsiderojnë si karburant, sipas një studimi të ri shkencor. Nëse konsumoni dy deri në tre filxhanë kafe në ditë, do të jetoni më gjatë dhe sipas studiuesve do të jeni...

Sëmundja që nxit vdekjen e parakohshme

para 2 muajve - Ina

Diabeti i tipit 2 duket se ka një ndikim të madh në jetëgjatësinë në disa kategori pacientësh.Studimi i ri pretendon se diabeti i tipit 2 ka një efekt veçanërisht të rëndë në rrezikun e vdekshmërisë së...

Studimi: Për jetë të gjatë, pini kafe rregullisht

para 2 muajve - TV21

Kafeja, e çfarëdolloj tipi, në qoftë se pihet në sasi të moderuar, është një armë e fuqishme ndaj sëmundjeve të zemrës, dhe shton dukshëm jetëgjatësinë. Ky koncept nuk vjen nga përfaqësuesit e industrive...

Lajm i mirë për fansat e kafes!

para 2 muajve - Syri

Kafeja, e çfarëdolloj tipi, në qoftë se pihet në sasi të moderuar, është një armë e fuqishme ndaj sëmundjeve të zemrës, dhe shton dukshëm jetëgjatësinë. Ky koncept nuk vjen nga përfaqësuesit e industrive...

Mos e pini më kurrë kafenë e nxehtë, studimi tregon nga çfarë rrezikoheni

para 2 muajve - Albeu

Pirja e kafesë mund të rrisë rrezikun e kancerit por vetëm nëse është shumë e nxehtë, sugjeron një studim i ri. Shkencëtarët mendojnë se kjo është për shkak se lëngjet e nxehta dëmtojnë indet në ezofag....

Sëmundja që nxit vdekjen e parakohshme

para 2 muajve - Syri.net Kosova

pDiabeti i tipit 2 duket se ka një ndikim të madh në jetëgjatësinë në disa kategori pacientësh. Studimi i ri pretendon se diabeti i tipit 2 ka një efekt veçanërisht të rëndë në rrezikun e vdekshmërisë...

Sëmundja që “vjedh” deri në shumë vite jetë, 3 faktorët që rrisin rrezikun e vdekjes së parakohshme

para 2 muajve - ABC News

Diabeti i tipit 2 duket se ka një ndikim të madh në jetëgjatësinë në disa kategori pacientësh. Studimi i ri pretendon se diabeti i tipit 2 ka një efekt veçanërisht të rëndë në rrezikun e vdekshmërisë së...

Sëmundja që nxit vdekjen e parakohshme

para 2 muajve - Revista Kosovarja

Diabeti i tipit 2 duket se ka një ndikim të madh në jetëgjatësinë në disa kategori pacientësh. Studimi i ri pretendon se diabeti i tipit 2 ka një efekt veçanërisht të rëndë në rrezikun e vdekshmërisë së...

Kafeja ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

para 2 muajve - Revista Kosovarja

Të pish dy deri në tre filxhanë kafe në ditë, mund të ketë një efekt pozitiv për shëndetin e zemrës. Një studim i ri botuar në CNN thotë se kafeja mund t’ju mbrojë nga sëmundjet kardiovaskulare dhe vdekja...

Studimi: Çaji ul rrezikun e kësaj sëmundjeje

para 2 muajve - Albeu

Pirja e të paktën katër filxhanëve çaj në ditë mund të zvogëlojë rrezikun e zhvillimit të diabetit të tipit 2, sugjeron një studim i ri. Studimi zbuloi se pirja e çajit të zi ose jeshil çdo ditë lidhej...

Kafeja zvogëlon rrezikun e problemeve me zemër dhe vdekjes së hershme

para 2 muajve - Koha.net

Pirja e dy deri në tre filxhanë në ditë të shumicës së llojeve të kafesë mund t'ju mbrojë nga sëmundjet kardiovaskulare dhe vdekja e hershme, zbuloi një studim i ri. “Rezultatet sugjerojnë se konsumimi...

Ja pse është e rëndësishme të kujdesemi për shëndetin e zemrës

para 2 muajve - FaxWeb

#29Shtator#DitaBotëroreZemrës #UseHeartForEveryHeart Ja pse është e rëndësishme të kujdesemi për shëndetin e Zemrës 29 Shtator është dita botërore e Zemrës (sëmundjeve kardiovaskulare) dhe këtë vit nën...

Kafeja ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe vdekjes së hershme!

para 2 muajve - Ina

Të pish dy deri në tre filxhanë kafe në ditë, mund të ketë një efekt pozitiv për shëndetin e zemrës. Një studim i ri botuar në CNN thotë se kafeja mund t’ju mbrojë nga sëmundjet kardiovaskulare dhe vdekja...

Kafeja ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe vdekjes së hershme!

para 2 muajve - Infokusi

Të pish dy deri në tre filxhanë kafe në ditë, mund të ketë një efekt pozitiv për shëndetin e zemrës. Një studim i ri botuar në CNN thotë se kafeja mund t’ju mbrojë nga sëmundjet kardiovaskulare dhe vdekja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK