Pesë fazat e Alzheimerit/ Çfarë duhet të dini rreth tyre

para një muaji - TV21

Shumica e njerëzve që kanë humbje të kujtesës nuk kanë një diagnozë specifike. Por nëse keni informacion e duhur rreth gjendjes tuaj, mund të bëni shumë më shumë për të frenuar përkeqsimin. Askujt nuk...

Fazat e sëmundjes së Alzheimerit dhe çfarë duhet të dini rreth tyre

para 2 muajve - TV21

Shumica e njerëzve që kanë humbje të kujtesës nuk kanë një diagnozë specifike. Por, nëse keni informacion e duhur rreth gjendjes tuaj, mund të bëni shumë më shumë për të frenuar përkeqësimin. Askujt nuk...

Cilat janë pesë fazat e Alzheimerit, sëmundje e harresës

para 2 muajve - Alsat-M

Shumica e njerëzve që kanë humbje të kujtesës nuk kanë një diagnozë specifike. Por nëse keni informacion e duhur rreth gjendjes tuaj, mund të bëni shumë më shumë për të frenuar përkeqësimin. Askujt nuk...

Ilaçi për ngadalësimin e Alzheimerit, zbulim historik!

para një muaji - Bota Sot

Kompanitë farmaceutike Eisai dhe Biogen kanë thënë se ilaçi i tyre lecanemab funksionon kur jepet në fazat e hershme të sëmundjes. Detajet e plota ende nuk janë publikuar, por duket se ngadalëson ritmin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK