Tri pyetje që duhet t’i bëni pasi ju refuzohet rritja e pagës

para një muaji - Ekonomia Online

Lydia Frank, këshillon që pasi ju refuzohet rritja e pagës, të mos e merrni atë si fundin e një bisede. Ajo këshillon që të bëni menjëherë tri pyetje pasi ju refuzohet rritja e pagës. Së pari pyesni pse...

Shmangini këto gabime në komunikim, nëse doni të pëlqeheni në punë

para një muaji - Ekonomia Online

Fjalët kanë rëndësi. Mënyra se si i zgjidhni dhe si i përdorni ato bën një ndryshim të madh në mënyrën se si njerëzit ju perceptojnë. Studiuesit kanë zbuluar se ka disa fjalë, fraza dhe mënyra të tjera...

Si të refuzoni me shumë mirësjellje atë tipin që ju fton vazhdimisht për të dalë

para një muaji - Bota Sot

Ka shumë gjëra në jetën e të rriturve që mësojnë t'i bëjnë mirë duke u praktikuar- -pagesat e taksave, sistemet e nderlikuara, vizitat vetëm tek doktori, etj, etj. E vetmja gjë që nuk do të na duket kurrë...

Si të refuzoni me shumë mirësjellje atë tipin që ju fton vazhdimisht për të dalë

para një muaji - Pika

Ka shumë gjëra në jetën e të rriturve që mësojnë t’i bëjnë mirë duke u praktikuar- -pagesat e taksave, sistemet e nderlikuara, vizitat vetëm tek doktori, etj, etj. E vetmja gjë që nuk do të na duket kurrë...

Si ta refuzoni me shumë mirësjellje dikë që ju fton vazhdimisht për të dalë

para 2 muajve - Telegrafi

Nuk mund t’jua bëjmë qejfin të gjithëve Ka shumë gjëra në jetën e të rriturve që mësojnë t’i bëjnë mirë duke u praktikuar pagesat e taksave, sistemet e ndërlikuara, vizitat vetëm tek doktori, etj, etj....

8 mesazhet që do të merrni nëse ai ju do përnjëmend

para 2 muajve - Ekonomia Online

“Natën e mirë e bukura ime” Ky është lloji i mesazhit që çdo vajzë do të donte të merrte nga i dashuri i saj. Ai do të thotë që ju jeni mendimi i tij i fundit kur ai shkon në shtrat dhe se ai do të donte...

Mos u dashuroni me potencialin e partnerit tuaj

para 2 muajve - Bota Sot

Fatkeqësisht, dashuria dhe marrëdhëniet janë baza pjellore për vetë-mashtrim, justifikime dhe besime të shtrembëruara. Një nga më të zakonshmet është ajo që ju bën të mendoni se partneri juaj do të ndryshojë...

Mos u dashuroni me potencialin e partnerit tuaj

para 2 muajve - Pika

Fatkeqësisht, dashuria dhe marrëdhëniet janë baza pjellore për vetë-mashtrim, justifikime dhe besime të shtrembëruara. Një nga më të zakonshmet është ajo që ju bën të mendoni se partneri juaj do të ndryshojë...

Një person me integritet dallohet nga këto tetë shenja

para 2 muajve - Ekonomia Online

Përgjegjësia, vërtetësia dhe përulësia janë vetëm disa nga cilësitë e njerëzve me integritet. Ja se cilat janë tetë cilësitë e njerëzve me integritet të vërtetë. “Integriteti i vërtetë është të bërit gjënë...

Këshilla si ta “dominoni” një bisedë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Jo të gjithë ne ndihemi të aftë në mbajtjen e bisedave, por ka shumë truke psikologjike dhe këshilla që mund t’ju ndihmojnë të filloni një dialog dhe të tërhiqni të tjerët rreth jush. Lexoni këto këshilla:...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK