Si të ndaloni së interesuari se çfarë mendojnë të tjerët për ju

më 10.2022 - ABC News

Nëse jeni një nga ata njerëz që mendojnë shumë nëse duhet të postojnë një foto në rrjetet sociale, sepse nuk e dinë nëse njerëzit do ta pëlqejnë atë, atëherë e dini se sa e bezdisshme është të kujdesesh...

Mësimet jetësore të cilat çdo njeri duhet t’i mësojë në vitet e veta të 20-ta

më 10.2022 - Ekonomia Online

Nuk ka ndonjë ‘hartë’ drejt suksesit në vitet tuaja të 20’ta, megjithatë copat e mëposhtme të mençurisë do t’ju ndihmojnë ta arrini suksesin. Komunikimi është çdo gjë: Nëse mësoni se si në mënyrë efektive...

Mos e thithni energjinë negative nga të tjerët, 7 këshilla

më 10.2022 - Alsat-M

Nëse nuk mund të shpëtoj nga dhimbja apo edhe lëkundjet e humorit të tjetrit, atëherë edhe unë vuaj. Është e dobishme që çdo temë për empatinë të publikohet, sepse dhjetëra njerëz (të cilët e identifikojnë...

‘Diçka nuk do të shkojë sipas planit’, horoskopi 3 tetor 2022

më 10.2022 - Vizion Plus

Dashi Njerëzit janë të prirur të përpiqen t’ju godasin me idetë dhe mendimet e tyre kështu që jini gati për sulmin e informacionit që mund t’ju vijë. Problemi është se ju do të tundoheni të debatoni në...

Horoskopi për ditën e sotme, 3 tetor 2022

më 10.2022 - BalkanWeb

Njerëzit janë të prirur të përpiqen t’ju godasin me idetë dhe mendimet e tyre kështu që jini gati për sulmin e informacionit që mund t’ju vijë. Problemi është se ju do të tundoheni të debatoni në vend...

Diçka nuk do të shkojë sipas planit, njihuni me Horoskopin për sot

më 10.2022 - ABC News

Dashi Njerëzit janë të prirur të përpiqen t’ju godasin me idetë dhe mendimet e tyre kështu që jini gati për sulmin e informacionit që mund t’ju vijë. Problemi është se ju do të tundoheni të debatoni në...

Shenjat që tregojnë se dhoma juaj e gjumit ka nevojë për ndryshime!

më 10.2022 - Bota Sot

Shikoni përreth dhomës tuaj të gjumit. A ndiheni të kënaqur? A është akoma një hapësirë e madhe? Nëse jo, mund të mendoni të bëni disa ndryshime. Këtu janë shenjat që tregojnë se dhoma juaj e gjumit ka...

Njihuni me horoskopin për ditën e sotme, 3 tetor 2022

më 10.2022 - Java News

Dashi Njerëzit janë të prirur të përpiqen t’ju godasin me idetë dhe mendimet e tyre kështu që jini gati për sulmin e informacionit që mund t’ju vijë. Problemi është se ju do të tundoheni të debatoni në...

Shenjat që tregojnë se dhoma juaj e gjumit ka nevojë për ndryshime!

më 10.2022 - Pika

Shikoni përreth dhomës tuaj të gjumit. A ndiheni të kënaqur? A është akoma një hapësirë e madhe? Nëse jo, mund të mendoni të bëni disa ndryshime. Këtu janë shenjat që tregojnë se dhoma juaj e gjumit ka...

Si të bëheni versioni më i mirë i vetes, 10 këshilla

më 10.2022 - Ekonomia Online

Vetëzhvillimi dhe rritja nuk janë luks; ato janë një domosdoshmëri për sukses. Nuk ka asnjë pilulë magjike ose formulë të vetme për të krijuar më të mirën tuaj të mundshme. Ka disa zakone, teknika dhe...

Si ta ruani qetësinë kur diçka shkon keq në punë

më 10.2022 - Ekonomia Online

Të gjithë kemi qenë aty: Në mes të një argumenti me një koleg, gjërat papritmas bëhen serioze. Fjalët me zemërim shkëmbehen. Një gjë dërgon tek tjetra, dhe nuk shkon shumë gjatë dhe jeni në gjendje të...

Pse është e rëndësishme të flini tetë orë natën?

më 10.2022 - Bota Sot

Ndoshta jo të gjithë e dinë, por është pikërisht gjumi lejon trupin tonë të eliminojë toksinat, duke zëvendësuar qelizat e vdekura me të reja, më të shëndetshme dhe të gatshme për të përballuar ditën e...

Shtatë truke efektive që “fikin” stresin

më 10.2022 - ABC News

Stresi është në thelb një emocion negativ që na pushton jetën dhe rutinat e përditshme, duke i bërë detyrimet të duken të pafundme dhe pengesat të duken të pakapërcyeshme. Pavarësisht moshës dhe rrethanave...

Pse është e rëndësishme të flini tetë orë natën?

më 10.2022 - Ekonomia Online

Ndoshta jo të gjithë e dinë, por është pikërisht gjumi lejon trupin tonë të eliminojë toksinat, duke zëvendësuar qelizat e vdekura me të reja, më të shëndetshme dhe të gatshme për të përballuar ditën e...

Tetë zakone që ju pengojnë të jeni të suksesshëm

më 10.2022 - Bota Sot

Gjërat më të vogla mund të rrëzojnë njerëz të mahnitshëm. Nëse jeni një sipërmarrës, një artist ose një arkitekt, ekzistojnë një numër shprehish që mund t’ju mbajnë poshtë. Ndërsa asnjë zakon i keq i njëjti...

6 mënyra si stresi mund të ndikojë në shëndetin tuaj

më 10.2022 - Ekonomia Online

Sistemet kardiovaskulare dhe të frymëmarrjes Stresi shpesh është një sinjal që trupi ynë të punojë më shumë për t’i shpëtuar çdo gjëje të frikshme që po vjen pas nesh. Fatkeqësisht, mund të shkaktojë mjaft...

Si ndikon stresi në shanset tuaja për të ngelur shtatzënë

më 10.2022 - Insajderi.org

Sigurisht që ekziston një lidhje midis stresit dhe infertilitetit, megjithëse mund të jetë e vështirë të thuhet se cilat e shkaktojnë. Të qenit shumë i stresuar për një kohë të gjatë mund ta bëjë më të...

Mos e thithni energjinë negative nga të tjerët, 7 këshilla

më 9.2022 - Ekonomia Online

Nëse nuk mund të shpëtoj nga dhimbja apo edhe lëkundjet e humorit të tjetrit, atëherë edhe unë vuaj. Eshtë e dobishme që çdo temë për empatinë të publikohet, sepse dhjetëra njerëz (të cilët e identifikojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK