Mënyrat më të mira për të shpëtuar fëmijët tuaj nga varësia ndaj teknologjisë

para një muaji - Bota Sot

Dita ditës vini re se fëmijët tuaj bëhen më të varur drejt teknologjisë. Shumë prindër dorëzohen duke thënë: ‘Nuk kam çfarë t’i bëj’. Nga këtu fillon i gjithë problemi. Krijimi i një qëndrimi më të ekuilibruar...

Pasojat e ekspozimit të tepërt të fëmijëve në telefona

para një muaji - Nistori

Fëmijë që nuk ushqehen pa telefona para vetes, që nuk shtrihen për të fjetur pa luajtur edhe një herë lojën e preferuar në telefon? Këto dhe raste të ngjashme mund t’i keni parë apo dëgjuar të paktën një...

Mënyrat më të mira për të shpëtuar fëmijët tuaj nga varësia ndaj teknologjisë

para një muaji - Ekonomia Online

Dita ditës vini re se fëmijët tuaj bëhen më të varur drejt teknologjisë. Shumë prindër dorëzohen duke thënë: ‘Nuk kam çfarë t’i bëj’. Nga këtu fillon i gjithë problemi. Krijimi i një qëndrimi më të ekuilibruar...

Shembujt e ndëshkimeve negative që prindërit duhet të shmangin

para 2 muajve - Revista Kosovarja

Shkencëtarët e sjelljes përdorin termin “dënim” për të përshkruar veprimet që ulin gjasat që një sjellje specifike të përsëritet. Dhe në atë disiplinë akademike, fjala “negativ” tregon largimin. Pra, nga...

Mosha e duhur për t`i dhënë fëmijës telefon

para 2 muajve - Revista Kosovarja

Telefonat celularë smart janë bërë thuajse universalë tek fëmijët. Pothuajse 91% e fëmijëve 11 vjeç kanë një të tillë. Dilema më e madhe e kohëve moderne është: A duhet t’u japësh fëmijëve telefon apo...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK