5 këshilla për ndërmarrësit që janë prindër

para 2 muajve - Bota Sot

Ambientet e paparashikueshme të biznesit kanë detyruar shumë organizata të rimendojnë buxhetet e tyre. Për këtë njerëzit pushohen nga puna në numra të mëdhenj rreth globit. Kjo në mënyrë domethënëse ka...

5 këshilla për ndërmarrësit që janë prindër

para 2 muajve - Pika

Ambientet e paparashikueshme të biznesit kanë detyruar shumë organizata të rimendojnë buxhetet e tyre. Për këtë njerëzit pushohen nga puna në numra të mëdhenj rreth globit. Kjo në mënyrë domethënëse ka...

5 këshilla për ndërmarrësit që janë prindër

para 2 muajve - Ekonomia Online

Ambientet e paparashikueshme të biznesit kanë detyruar shumë organizata të rimendojnë buxhetet e tyre. Për këtë njerëzit pushohen nga puna në numra të mëdhenj rreth globit. Kjo në mënyrë domethënëse ka...

Mënyrat më të mira për të shpëtuar fëmijët tuaj nga varësia ndaj teknologjisë

para 2 muajve - Bota Sot

Dita ditës vini re se fëmijët tuaj bëhen më të varur drejt teknologjisë. Shumë prindër dorëzohen duke thënë: ‘Nuk kam çfarë t’i bëj’. Nga këtu fillon i gjithë problemi. Krijimi i një qëndrimi më të ekuilibruar...

Pasojat e ekspozimit të tepërt të fëmijëve në telefona

para 2 muajve - Nistori

Fëmijë që nuk ushqehen pa telefona para vetes, që nuk shtrihen për të fjetur pa luajtur edhe një herë lojën e preferuar në telefon? Këto dhe raste të ngjashme mund t’i keni parë apo dëgjuar të paktën një...

Mënyrat më të mira për të shpëtuar fëmijët tuaj nga varësia ndaj teknologjisë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Dita ditës vini re se fëmijët tuaj bëhen më të varur drejt teknologjisë. Shumë prindër dorëzohen duke thënë: ‘Nuk kam çfarë t’i bëj’. Nga këtu fillon i gjithë problemi. Krijimi i një qëndrimi më të ekuilibruar...

5 gjëra që ju pengojnë të harroni ish-in tuaj

para 2 muajve - Ekonomia Online

Ecja para me jetën pas një ndarje nuk është aq e thjeshtë sa e mendonit. Edhe nëse jeni në gjendje të arsyetoni pse ndarjen ishte padyshim vendimi më i mirë, ju ende do të vuani për të dhe do ta gjeni...

10 këshilla financiare kur jeni 20 vjeç

para 2 muajve - Ekonomia Online

Të 20-tat tuaja mund të jenë kohët më të paharrueshme të jetës tuaj. Pas të gjithash, ju vetëm sa keni filluar të hyni në fuqinë punëtore, keni pak përgjegjësi dhe më në fund keni të ardhura në dispozicion...

A mund të mbani në krah fëmijën ndërkohë që jeni shtatzanë?

para 2 muajve - Revista Kosovarja

A është e sigurt të ngrini në krahë një fëmijë ndërsa jeni shtatzënë? Ja çfarë duhet të dinë nënat e ardhshme me të vegjlit në shtëpi. “Njerëzit vazhdojnë të më thonë se nuk duhet të marr djalin tim në...

Mosha e duhur për t`i dhënë fëmijës telefon

para 2 muajve - Revista Kosovarja

Telefonat celularë smart janë bërë thuajse universalë tek fëmijët. Pothuajse 91% e fëmijëve 11 vjeç kanë një të tillë. Dilema më e madhe e kohëve moderne është: A duhet t’u japësh fëmijëve telefon apo...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK