NASA zbulon planet për të ndërtuar një raketë bërthamore që dërgon njerëzit në Mars në vetëm 45 ditë

më 1.2023 - Gazeta Express

NASA ka zbuluar planet për të ndërtuar një raketë me energji bërthamore që mund të shkurtojë kohën e udhëtimit në Mars nga shtatë muaj në vetëm 45 ditë. Raketa mund të përdoret për të transportuar si njerëz...

NASA do të testojë raketën me energji bërthamore: Atronautët do të shkojnë më shpejt në Mars

më 1.2023 - Albeu

Agjencia Amerikane e Hapësirës (NASA) njoftoi sot bashkëpunimin e saj me Pentagonin për zhvillimin e një rakete me energji bërthamore që do të çojë astronautët në Mars. Shefi i NASA-s, Bill Nelson, tha...

NASA do të testojë raketën me energji bërthamore, do të çojë më shpejt astronautët në Mars

më 1.2023 - ABC News

Agjencia Amerikane e Hapësirës (NASA) njoftoi sot bashkëpunimin e saj me Pentagonin për zhvillimin e një rakete me energji bërthamore që do të transportojë astronautët në Mars. Shefi i NASA-s Bill Nelson...

NASA planifikon të testojë raketa me energji bërthamore për t’i dërguar astronautët në Mars

më 1.2023 - Koha.net

NASA ka zbuluar planet për të testuar raketa me energji bërthamore që do të fluturojnë astronautët në Mars. Agjencia ka bashkëpunuar me Agjencinë e Projekteve të Kërkimit të Avancuar të Mbrojtjes të qeverisë...

Nasa: Do të testojmë raketa bërthamore që mund të fluturojnë astronautët në...

më 1.2023 - BalkanWeb

NASA ka zbuluar planet për të testuar raketa me energji bërthamore që do të mundësojnë fluturimin e astronautëve në Mars, në një kohë shumë të shpejtë. Nasa ka bashkëpunuar me Agjencinë e Projekteve të...

NASA zbulon planet për të ndërtuar një raketë bërthamore që dërgon njerëzit në Mars në vetëm 45 ditë

më 1.2023 - ABC News

NASA ka zbuluar planet për të ndërtuar një raketë me energji bërthamore që mund të shkurtojë kohën e udhëtimit në Mars nga shtatë muaj në vetëm 45 ditë. Raketa mund të përdoret për të transportuar si njerëz...

NASA ofron fonde për raketën bërthamore, do jemi vetëm 45 ditë larg Marsit

më 1.2023 - Klan

NASA ofron fonde për raketën bërthamore, do jemi vetëm 45 ditë larg Marsit NASA ka caktuar fondet për një raketë bërthamore e cila mund të shkurtojë kohën e udhëtimit në Mars nga shtatë muaj, në vetëm...

NASA ofron fonde për raketën bërthamore, do jemi vetëm 45 ditë larg Marsit

më 1.2023 - Top24

NASA ka caktuar fondet për një raketë bërthamore e cila mund të shkurtojë kohën e udhëtimit në Mars nga shtatë muaj, në vetëm 45 ditë. Kjo raketë mund të përdoret për të transportuar si njerëzit ashtu...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK