“Everything Everywhere All at Once” kryeson për “Oscars 2023” me befasi

para 5 dite - Koha.net

Komedia e zhanrit aksion “Everything Everywhere All at Once”, me Michelle Yeoh si pronare lavanderie që lufton me të ligën duke u lidhur me versione të ndryshme të vetvetes në universe paralele, kryeson...

Lista e plotë e nominimeve për çmimet Oscar 2023

para 5 dite - TV21

Nominimet për Oscar 2023 kanë përfunduar! “Everything Everywhere All at Once” kryeson listën e këtij viti me 11 nominime gjithsej. Filmi më i mirë: “All Quiet on the Western Front” “Avatar: The Way of...

Shpallen filmat në garë për çmimet “Oscar”

para 5 dite - Klan

Shpallen filmat në garë për çmimet “Oscar” Filmi “Çdo gjë, kudo dhe përnjëherësh” u kandidua në 11 kategori, në vend të dytë “Asgjë e re nga fronti i perëndimit” Filmi “Çdo gjë, kudo dhe përnjëherësh”...

Çmimet “Razzie” antidoti i çmimeve “Oscar”

para 5 dite - Klan

Çmimet “Razzie” antidoti i çmimeve “Oscar” “Blonde” dhe “Morbius” ndër të nominuarit për çmimin e filmit më të keq Filmi i Netflix “Blonde” për jetën e aktores Marilyn Monroe është liderja fatkeqe e çmimeve...

“Everything Everywhere All at Once”, më i kandiduari për Oskar

para 5 dite - Top Channel

Të martën në mëngjes u shpallën kandidatët për çmimin prestigjioz Oskar, përpara ceremonisë së parashikuar të mbahet më 12 mars, në Los Anxhelos. Filmi fantastiko-shkencor “Everything Everywhere All at...

Shpallen nominimet për Oscar 2023, “All Quiet on the Western Front” kandidat për tetë çmime – Abc News

para 5 dite - Ditari.mk

schedule 16:21 – 24 Janar, 2023 Sot u shpallën nominimet për çmimet Oscar 2023 dhe mes tyre veçohet tashmë filmi i Netflix “All Quiet on the Western Front” i cili është kandidat në 8 çmime. Filmi gjerman...

Ky është filmi më i kandiduari për Oskar

para 5 dite - Indeks online

Të martën në mëngjes u shpallën kandidatët për çmimin prestigjioz Oskar, përpara ceremonisë së parashikuar të mbahet më 12 mars, në Los Anxhelos. Filmi fantastiko-shkencor “Everything Everywhere All at...

Filmi gjerman mbi luftën thyen rekord me 8 nominime në Oscars 2023

para 5 dite - Reporteri

Janë shpallur këtë të martë nominimet për çmimet OSCARS 2023. “All Quiet on the Western Front” është filmi më i spikatur në këtë edicion, një produksioni i cili është kandidat në 8 çmime. Ky produksion...

Lista e plotë e nominimeve ‘Oscars 2023’

para 5 dite - NOA

Lista e plotë e nominimeve për çmimet Oscar 2023 është këtu. Ajo u prezantua drejtpërdrejt në “Good Morning America” dhe fituesit do të shpallen më 12 mars, nën moderimin e Jimmy Kimmel. Lista e nominimeve:...

“Everything Everywhere All at Once”, më i kandiduari për Oskar

para 5 dite - Panorama

Të martën në mëngjes u shpallën kandidatët për çmimin prestigjioz Oskar, përpara ceremonisë së parashikuar të mbahet më 12 mars, në Los Anxhelos. Filmi fantastiko-shkencor “Everything Everywhere All at...

Filmi gjerman mbi luftën thyen rekord me 8 nominime në Oscars 2023

para 5 dite - Reporteri

Janë shpallur këtë të martë nominimet për çmimet OSCARS 2023. “All Quiet on the Western Front” është filmi më i spikatur në këtë edicion, një produksioni i cili është kandidat në 8 çmime. Ky produksion...

“Everything Everywhere All at Once”, më i kandiduari për Oskar

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Të martën në mëngjes u shpallën kandidatët për çmimin prestigjioz Oskar, përpara ceremonisë së parashikuar të mbahet më 12 mars, në Los Anxhelos. Filmi fantastiko-shkencor "Everything Everywhere All at...

“Everything Everywhere All at Once” – filmi me më së shumti nominime në “Oscars 2023”

para 5 dite - Telegrafi

Lista me të nominuarit për çmimet “Oscar” është shpallur gjatë ditës së sotme (e martë). Filmi “Everything Everywhere All at Once” ka kryesuar me gjithsej 11 nominime në kategori të ndryshme. Projekti...

Oscars 2023, ‘Everything’ kryeson garën e çmimeve të këtij viti...

para 5 dite - BalkanWeb

Sot u shpallën nominimet për Oscar 2023 dhe si çdo vit ka shumë surpriza. Filmi “Everything Everywhere All at Once” mbledh më shumë nominime, duke pretenduar 11 çmime, i ndjekur nga filmat “The Banshees...

“Everything Everywhere All at Once”, më i kandiduari për Oskar

para 5 dite - Pressonline

Të martën në mëngjes u shpallën kandidatët për çmimin prestigjioz Oskar, përpara ceremonisë së parashikuar të mbahet më 12 mars, në Los Anxhelos. Filmi fantastiko-shkencor “Everything Everywhere All at...

Filmi “Everything Everywhere All at Once” fiton 11 nominime për çmimet Oscar

para 6 dite - Top Channel

Filmi “Everything Everywhere All At Once” është renditur të krye të nominimeve për çmimet Oscar, përkatësisht 11, duke nisur kështu garën për çmimet që ndan Akademia e Shkencave dhe Arteve të Shteteve...

Filmi “Everything Everywhere All at Once” fiton 11 nominime për çmimet Oscar

para 6 dite - TV21

Filmi “Everything Everywhere All At Once” është renditur të krye të nominimeve për çmimet Oscar, përkatësisht 11, duke nisur kështu garën për çmimet që ndan Akademia e Shkencave dhe Arteve të Shteteve...

Shpallen lista e plotë e nominimeve për “Oscars 2023”

para 5 dite - Flaka

Është shpallur lista e plotë e nominimeve për “Oscars 2023”. Akademia e Filmit ka zbuluar nominimet e edicionit të sivjetmë, ku janë të përfshirë shumë nga filmat e juaj të preferuar nëpër kategori të...

Nominimet për Oscars të vitit 2023

para 5 dite - Aktuale

Sezoni aktual i Oscar-it po afrohet, pasi nominimet për çmimet e këtij viti u publikuan këtë të martë. Marketing Në garë për filmin më të mirë janë “Avatar: The Way Of Water”, “The Banshees of Inisherin”,...

Filmi “Everything Everywhere All at Once” fitoi 11 nominime për çmimet Oscar

para 6 dite - Portalb

Filmi “Everything Everywhere All At Once” është renditur të krye të nominimeve për çmimet Oscar, përkatësisht 11, duke nisur kështu garën për çmimet që ndan Akademia e Shkencave dhe Arteve të Shteteve...

Filmi "Everything Everywhere All at Once" fiton 11 nominime për çmimet Oscar

para 5 dite - Zeri

Filmi "Everything Everywhere All At Once" është renditur të krye të nominimeve për çmimet Oscar, përkatësisht 11, duke nisur kështu garën për çmimet që ndan Akademia e Shkencave dhe Arteve të Shteteve...

"Everything Everywhere All at Once" fiton 11 nominime për çmimet Oscar

para 5 dite - RTK

Filmi "Everything Everywhere All At Once" është renditur të krye të nominimeve për çmimet Oscar, përkatësisht 11, duke nisur kështu garën për çmimet që ndan Akademia e Shkencave dhe Arteve të Shteteve...

Shpallen nominimet për “Oscars 2023”

para 6 dite - Telegrafi

Është shpallur lista e plotë e nominimeve për “Oscars 2023”. Akademia e Filmit ka zbuluar nominimet e edicionit të sivjetmë, ku janë të përfshirë shumë nga filmat e juaj të preferuar nëpër kategori të...

Lista e plotë e nominimeve për çmimet Oscar 2023

para 6 dite - Zhurnal

Lista e plotë e nominimeve për çmimet Oscar 2023 është këtu. Ajo u prezantua drejtpërdrejt në “Good Morning America” dhe fituesit do të shpallen më 12 mars, nën moderimin e Jimmy Kimmel. Filmi më i mirë:...

Nominimet për Oscars të vitit 2023

para 6 dite - Klan Kosova

Sezoni aktual i Oscar-it po afrohet, pasi nominimet për çmimet e këtij viti u publikuan këtë të martë. Në garë për filmin më të mirë janë “Avatar: The Way Of Water”, “The Banshees of Inisherin”, “Elvis”,...

Publikohen nominimet për “Oscar 2023”

para 6 dite - Koha.net

Janë publikuar të gjitha nominimet për çmimet “Oscar 2023”. “Everything Everywhere All at Once” i prin listës së nominimeve me 11 gjithsej. “All Quiet on the Wester Front” dhe “The Banshees of Inisherin”,...

Filmi "Everything Everywhere All at Once" fiton 11 nominime për çmimet Oscar

para 6 dite - Evropa e Lirë

Filmi "Everything Everywhere All At Once" është renditur të krye të nominimeve për çmimet Oscar, përkatësisht 11, duke nisur kështu garën për çmimet që ndan Akademia e Shkencave dhe Arteve të Shteteve...

Shpallen nominimet për çmimet Oscar 2023, “All Quiet on the Western Front” kryeson listën

para 6 dite - ABC News

Sot u shpallën nominimet për çmimet Oscar 2023 dhe mes tyre veçohet tashmë filmi i Netflix “All Quiet on the Western Front” i cili është kandidat në 8 çmime. Filmi gjerman i regjisorit Eduard Berger bazohet...

Filmat e nominuar në “Bafta 2023”

para 6 dite - Klan

Filmat e nominuar në “Bafta 2023” “All Quiet On The Western Front” kryeson nominimet Një prodhim gjerman i klasikut kundër luftës “All Quiet On The Western Front” kryesoi nominimet për Çmimet e Akademisë...

Nominimet për Oscar 2023: Kjo është lista e plotë e të nominuarve

para 6 dite - Indeks online

Nominimet iu përgjigjën disi thirrjes për të përfshirë filma më të njohur në arkë, falë dy vazhdimeve: “Top Gun: Maverick” dhe “Avatar: The Way of Water” të nominuar për filmin më të mirë. Ka shumë fuqi...

Shpallen lista e plotë e nominimeve për “Oscars 2023”

para 5 dite - Lajmi.net

Është shpallur lista e plotë e nominimeve për “Oscars 2023”. Akademia e Filmit ka zbuluar nominimet e edicionit të sivjetmë, ku janë të përfshirë shumë nga filmat e juaj të preferuar nëpër kategori të...

Shpallen lista e plotë e nominimeve për “Oscars 2023”

para 5 dite - Lajm

Akademia e Filmit ka zbuluar nominimet e edicionit të sivjetmë, ku janë të përfshirë shumë nga filmat e juaj të preferuar nëpër kategori të ndryshme. Siç pritej, zbulimi shkencor i A24, “Everything Everywhere...

Filmi “Everything Everywhere All at Once” fiton 11 nominime për çmimet Oscar

para 6 dite - Arbresh

Filmi “Everything Everywhere All At Once” është renditur të krye të nominimeve për çmimet Oscar, përkatësisht 11, duke nisur kështu garën për çmimet që ndan Akademia e Shkencave dhe Arteve të Shteteve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK