Një ditë pas vdekjes së saj, këngët e Tina Turner shënojnë ngritje në top-listat botërore

para 2 dite - Reporteri

Kënga e Tina Turner e vitit 1984 “What’s Love Got To Do With It” ka arritur vendin e parë në tabelën e iTunes në SHBA. Disa nga këngët e artistes tashmë të ndjerë kanë arritur gjithashtu kulmin në tabelë,...

I jepet lamtumira e fundit ‘Yllit’ të muzikës Tina Turner

para 2 dite - Syri.net Kosova

Një trëndafil i kuq dhe një shënim u ngjitën këtë mëngjes në portën e rezidencës zvicerane ku vdiq artistja legjendare Tina Turner: “Mendoj se është mirë që erdha herët sot. Faleminderit dhe lamtumirë...

Zbulohet shkaku i vdekjes së ikonës Tina Turner

para 2 dite - Top Channel

Zbulohet shkaku i vdekjes së ikonës së muzikës, Tina Turner. Tina Turner ka vdekur nga shkaqe natyrale në shtëpinë e saj në Zvicër, është konfirmuar nga gazeta Daily Mail. Këngëtarja legjendare u nda nga...

Zbulohet shkaku i vdekjes së këngëtares legjendare Tina Turner

para 2 dite - Ora news

Zbulohet shkaku i vdekjes së ikonës së muzikës, Tina Turner. Tina Turner ka vdekur nga shkaqe natyrale në shtëpinë e saj në Zvicër, është konfirmuar nga gazeta Daily Mail. Këngëtarja legjendare u nda nga...

Burrat e jetës së Tina Turner/ Ike e dhunonte, Erwin i shëroi zemrën

para 3 dite - Syri.net Kosova

Nga Hauke Herffs, BILD Njëri ia bëri jetën ferr. Tjetri e mbante në pëllëmbë të dorës. Ikona e muzikës, Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Por përmes hiteve të saj, këngëtarja jeton në zemrat...

PROFILI i një artiste të madhe: Tina Turner, nga fillimet modeste dhe betejat personale, në triumf artistik

para 2 dite - Gazeta Tema

Këngetarja me famë botërore, Tina Turner vdiq dje në moshën 83 vjeçare, në Zvicër pas një sëmundjeje të rëndë. E mbiquajtur shpesh si “Mbretëresha e Rock and Roll-it”, ajo shiti më shumë se 150 milionë...

I jepet lamtumira e fundit ‘Yllit’ të muzikës Tina Turner

para 2 dite - Syri

Një trëndafil i kuq dhe një shënim u ngjitën këtë mëngjes në portën e rezidencës zvicerane ku vdiq artistja legjendare Tina Turner: “Mendoj se është mirë që erdha herët sot. Faleminderit dhe lamtumirë...

Zbulohet shkaku i vdekjes së Tina Turner

para 3 dite - Reporteri

Shkaku i vdekjes së Tina Turner është zbuluar një ditë pas vdekjes së saj. Këngëtarja legjendare u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare në Kusnach afër Cyrihut pas një sëmundjeje të gjatë dhe të paspecifikuar....

Historia tragjike e djemve të ikonës Tina Turner

para 3 dite - Top Channel

“Unë jam ende duke u përpjekur të zbuloj pse e bëri atë”, tha Tina Turner në 2018, teksa po tregonte Oprah Winfrey-t për vetëvrasjen e djalit të saj Craig. Ikona e rock-ut ishte vetëm 18 vjeç kur ajo kishte...

Historia unike e dashurisë së Tina Turner, si bashkëshorti 16 vjet më i ri i dhuroi veshkën dhe i riktheu lumturinë

para 3 dite - Bota Sot

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Historia unike e dashurisë së Tina Turner, si bashkëshorti 16 vjet më i ri i dhuroi veshkën dhe i riktheu lumturinë

para 3 dite - Indeks online

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Burrat e jetës së Tina Turner/ Ike e dhunonte, Erwin i shëroi zemrën

para 3 dite - Syri

Nga Hauke Herffs, BILD Njëri ia bëri jetën ferr. Tjetri e mbante në pëllëmbë të dorës. Ikona e muzikës, Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Por përmes hiteve të saj, këngëtarja jeton në zemrat...

'Dikush si ajo duhet të jetojë përgjithmonë', fansat vendosin lule dhe luten jashtë shtëpisë së Tina Turner

para 3 dite - Syri.net Kosova

“Dikush si ajo duhet të jetojë përgjithmonë”, tha një nga fqinjët e Tina Turner ndërsa ajo vendosi lule jashtë shtëpisë së legjendës së muzikës në Zvicër të enjten (25 maj). Barbara Burkhalter ishte në...

Një ditë pas vdekjes së saj, këngët e Tina Turner shënojnë ngritje në top-listat botërore – Telegrafi

para 2 dite - Debat

Kënga e Tina Turner e vitit 1984 “What’s Love Got To Do With It” ka arritur vendin e parë në tabelën e iTunes në SHBA. Disa nga këngët e artistes tashmë të ndjerë kanë arritur gjithashtu kulmin në tabelë,...

Dje ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare, ja cila ishte fotoja e fundit e yllit legjendar Tina Turner

para 3 dite - Top Channel

Tina Turner festoi një nga arritjet e saj të shumta në foton e fundit që ndau para vdekjes së saj. Këngëtarja e “Proud Mary” dukej komode në shtëpi me pantallona të zeza dhe një pulovër të njëjtë, ndërsa...

Historia unike e dashurisë së Tina Turner, si bashkëshorti 16 vjet më i ri i dhuroi veshkën dhe i riktheu lumturinë

para 3 dite - Gazeta Express

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Zbulohet shkaku i vdekjes së Tina Turner

para 2 dite - Lajmi.net

Shkaku i vdekjes së Tina Turner është zbuluar një ditë pas vdekjes së saj. Këngëtarja legjendare u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare në Kusnach afër Cyrihut pas një sëmundjeje të gjatë dhe të paspecifikuar....

Mesazhi i fundit që Tina Turner i la botës dhe pengu që mori me vete

para 2 dite - Tetova Sot

Një status pendese në Instagram është mesazhi i fundit që ikona Tina Turner i la admiruesve të saj teksa e linte këtë botë. “Veshkat e mia janë viktima të faktit që nuk e kuptoja se presioni i lartë i...

Historia unike e dashurisë së Tina Turner, si bashkëshorti 16 vjet më i ri i dhuroi veshkën dhe i riktheu lumturinë

para 3 dite - Tetova Sot

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Një jetë në skenë kushtuar muzikës/ Homazhe për legjendën botërore dhe Mbretëreshën e Rock’n’Roll-it, Tina Turner

para 3 dite - Vizion Plus

Mbretëresha e Rock’n’Roll-it, Tina Turner u shua ditën e djeshme në moshën 83-vjeçare. Tina, emri i vërtetë i së cilës është Anna Mae Bullock, u bë e famshme në të 20-at e saj pasi performoi me Ike Turner...

Tina Turner tregonte se kishte ‘vënë veten në rrezik’ duke refuzuar realitetin, në postimin e fundit para vdekjes (fotot)

para 3 dite - Top Channel

Tina Turner kishte pranuar se kishte vënë në rrezik shëndetin në një prej postimeve të fundit në rrjetet sociale duke refuzuar mjeksinë tradicionale pas sëmundjes së saj të gjatë. Këngëtarja legjendare...

I jepet lamtumira e fundit "Yllit" të muzikës Tina Turner

para 3 dite - Ora news

Një trëndafil i kuq dhe një shënim u ngjitën këtë mëngjes në portën e rezidencës zvicerane ku vdiq artistja legjendare Tina Turner: “ Mendoj se është mirë që erdha herët sot. Faleminderit dhe lamtumirë...

FOTO: Historia unike e dashurisë së Tina Turner si bashkëshorti 16 vjet më i ri i dhuroi veshkën dhe i riktheu lumturinë

para 3 dite - Gazeta Tema

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Zbulohet shkaku i vdekjes së këngëtares legjendare Tina Turner

para 2 dite - FaxWeb

Zbulohet shkaku i vdekjes së ikonës së muzikës, Tina Turner. Tina Turner ka vdekur nga shkaqe natyrale në shtëpinë e saj në Zvicër, është konfirmuar nga gazeta Daily Mail. Këngëtarja legjendare u nda nga...

Zbulohet shkaku i vdekjes së ikonës Tina Turner

para 2 dite - TvNews

Zbulohet shkaku i vdekjes së ikonës së muzikës, Tina Turner. Tina Turner ka vdekur nga shkaqe natyrale në shtëpinë e saj në Zvicër, është konfirmuar nga gazeta Daily Mail. Këngëtarja legjendare u nda nga...

Zbulohet shkaku i vdekjes së Tina Turner

para 3 dite - Insajderi.org

Shkaku i vdekjes së Tina Turner është zbuluar një ditë pas vdekjes së saj. Këngëtarja legjendare u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare në Kusnach afër Cyrihut pas një sëmundjeje të gjatë dhe të paspecifikuar....

Publikohet fotoja e fundit e Tina Turner përpara vdekjes

para 3 dite - Euronews

Fotoja e fundit e Tina Turner tregon këngëtaren legjendare në shtëpi me pantallona sportive, duke kujtuar disa nga momentet më krenare të jetës së saj. Fotografia e saj më e fundit u postua në llogarinë...

Zbulohet shkaku i vdekjes së Tina Turner

para 3 dite - Lajm

Shkaku i vdekjes së Tina Turner është zbuluar një ditë pas vdekjes së saj. Këngëtarja legjendare u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare në Kusnach afër Cyrihut pas një sëmundjeje të gjatë dhe të paspecifikuar....

Historia unike e dashurisë së Tina Turner: Bashkëshorti i dhuroi veshkën dhe i riktheu lumturinë

para 3 dite - Gazeta Metro

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Historia tragjike e djemve të ikonës Tina Turner

para 3 dite - TvNews

“Unë jam ende duke u përpjekur të zbuloj pse e bëri atë”, tha Tina Turner në 2018, teksa po tregonte Oprah Winfrey-t për vetëvrasjen e djalit të saj Craig. Ikona e rock-ut ishte vetëm 18 vjeç kur ajo kishte...

I vetmi personazh i famshëm që Tina Turner ra në dashuri

para 3 dite - ABC News

Këngëtarja e “Queen of Rock’n Roll” dhe “What’s Love Got To Do with It”, Tina Turner ishte njësoj si shumica prej e njerëzve të thjeshtë kur bëhej fjalë për të dashur dikë të famshëm. LEXO EDHE: Kush ishte...

Tina Turner ndërron jetë në moshën 83-vjeçare

para 3 dite - ACTV

Tina Turner, artistja legjendare ka ndëruar jetë në moshën 83-vjeçare të mërkurën ( 24 Maj) pas një sëmundjeje të gjatë. Ylli i njohur vuajti nga disa probleme shëndetësore , duke u diagnostikuar me kancer...

FOTO/ E dobët dhe kishte nevojë për ndihmë që të ecte, dalja e fundit publike e Tina Turner

para 3 dite - ABC News

“Mbretëresha e Rock and Roll-it” Tina Turner u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja e njohur vdiq në shtëpinë e saj në Zyrih të Zvicrës pas një “beteje” me një sëmundje të gjatë. Varrimi i saj...

Mesazhi i fundit që Tina Turner i la botës dhe pengu që mori me vete

para 3 dite - Opinion.mk

Një status pendese në Instagram është mesazhi i fundit që ikona Tina Turner i la admiruesve të saj teksa e linte këtë botë. “Veshkat e mia janë viktima të faktit që nuk e kuptoja se presioni i lartë i...

Dje ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare, ja cila ishte fotoja e fundit e yllit legjendar Tina Turner

para 3 dite - Lexo

Tina Turner festoi një nga arritjet e saj të shumta në foton e fundit që ndau para vdekjes së saj. Këngëtarja e “Proud Mary” dukej komode në shtëpi me pantallona të zeza dhe një pulovër të njëjtë, ndërsa...

Mesazhi i fundit që Tina Turner i la botës dhe pengu që mori me vete

para 3 dite - Reporteri

Një status pendese në Instagram është mesazhi i fundit që ikona Tina Turner i la admiruesve të saj teksa e linte këtë botë. “Veshkat e mia janë viktima të faktit që nuk e kuptoja se presioni i lartë i...

Historia unike e dashurisë së Tina Turner, bashkëshorti 16 vjet më i ri i d...

para 3 dite - BalkanWeb

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Mesazhi i fundit që Tina Turner i la botës dhe pengu që mori me vete

para 3 dite - Gazeta Express

Një status pendese në Instagram është mesazhi i fundit që ikona Tina Turner i la admiruesve të saj teksa e linte këtë botë. “Veshkat e mia janë viktima të faktit që nuk e kuptoja se presioni i lartë i...

Nga mbijetesa në një familje abuzive, tentativa për t’i dhënë fund jetës e deri te shndërrimi në një yll botëror të muzikës – Tina Turner, artistja që u shua si “Simply The Best”

para 3 dite - Epoka e Re

Në intervistën e saj të fundit vetëm gjashtë javë para vdekjes së saj, Tina Turner tha se donte të mbahej mend si “Mbretëresha e Rock and Roll-it”. Këngëtarja ikonike vdiq në shtëpinë e saj në Küsnach...

Mesazhi i fundit që Tina Turner i la botës dhe pengu që mori me vete

para 3 dite - Albeu

Një status pendese në Instagram është mesazhi i fundit që ikona Tina Turner i la admiruesve të saj teksa e linte këtë botë. “Veshkat e mia janë viktima të faktit që nuk e kuptoja se presioni i lartë i...

Zbulohet fotografia e fundit e Tina Turner para vdekjes së saj

para 3 dite - Revista Kosovarja

Tina Turner festoi një nga arritjet e saj të shumta në foton e fundit që ndau para vdekjes së saj. Këngëtarja e “Proud Mary” dukej komode në shtëpi me pantallona të zeza dhe një pulovër të njëjtë, ndërsa...

Dje ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare, ja cila ishte fotoja e fundit e yllit legjendar Tina Turner

para 3 dite - TvNews

Tina Turner festoi një nga arritjet e saj të shumta në foton e fundit që ndau para vdekjes së saj. Këngëtarja e “Proud Mary” dukej komode në shtëpi me pantallona të zeza dhe një pulovër të njëjtë, ndërsa...

Një jetë në skenë kushtuar muzikës/ Homazhe për legjendën botërore dhe Mbretëreshën e Rock’n’Roll-it, Tina Turner

para 3 dite - TvNews

Mbretëresha e Rock’n’Roll-it, Tina Turner u shua ditën e djeshme në moshën 83-vjeçare. Tina, emri i vërtetë i së cilës është Anna Mae Bullock, u bë e famshme në të 20-at e saj pasi performoi me Ike Turner...

Bota e muzikës vajton Tina Turner, Mick Jagger e Elton John nderojnë “legjendën”

para 3 dite - Top Channel

Emra të njohur të botës së muzikës dhe fans ai kanë bërë nderimet e saj këngëtares legjendare, Tina Turner e cila ndërroi jetë një ditë më parë në Zvicër në moshën 83-vjecare. Beyonce e quajti yllin e...

Hollywood i jep lamtumirën Mbretëreshës së muzikës Tina Turner: Do të mbetet legjendë, idhull, divë dhe superstar

para 3 dite - ABC News

Një trëndafil i kuq dhe një shënim u ngjitën këtë mëngjes në portën e rezidencës zvicerane ku vdiq artistja legjendare Tina Turner: “ Mendoj se është mirë që erdha herët sot. Faleminderit dhe lamtumirë...

Mesazhi i fundit që Tina Turner i la botës dhe pengu që mori me vete

para 3 dite - Revista Kosovarja

Një status pendese në Instagram është mesazhi i fundit që ikona Tina Turner i la admiruesve të saj teksa e linte këtë botë. “Veshkat e mia janë viktima të faktit që nuk e kuptoja se presioni i lartë i...

Zbulohet fotografia e fundit e Tina Turner para vdekjes së saj

para 3 dite - Insajderi.org

Tina Turner festoi një nga arritjet e saj të shumta në foton e fundit që ndau para vdekjes së saj. Këngëtarja e “Proud Mary” dukej komode në shtëpi me pantallona të zeza dhe një pulovër të njëjtë, ndërsa...

Vdekja e Tina Turner, reagon Shtëpia e Bardhë: Humbje e madhe për industrinë e muzikës

para 3 dite - InfoShqip

Ditën e sotme ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare këngëtarja me famë botërore, Tina Turner, e njohur edhe si mbretëresha e “Rock’n Roll”. Sipas mediave të huaja, mesazhe ngushëlluese për vdekjen e saj po...

Mesazhi i fundit që Tina Turner i la botës dhe pengu që mori me vete

para 3 dite - Bota Press

Një status pendese në Instagram është mesazhi i fundit që ikona Tina Turner i la admiruesve të saj teksa e linte këtë botë. “Veshkat e mia janë viktima të faktit që nuk e kuptoja se presioni i lartë i...

Zbulohet fotografia e fundit e Tina Turner para vdekjes së saj

para 3 dite - FaxWeb

Tina Turner festoi një nga arritjet e saj të shumta në foton e fundit që ndau para vdekjes së saj. Këngëtarja e “Proud Mary” dukej komode në shtëpi me pantallona të zeza dhe një pulovër të njëjtë, ndërsa...

Arti në zi, reagimet pas vdekjes së Tina Turner

para 3 dite - Euronews

“Mbretëresha e rock and roll”, “mishërim i pasionit dhe fuqisë”, “një legjendë”, kështu reaguan artistët botërorë dhe fansat pas lajmit se artistja Tina Turner u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare. Presidenti...

Tina Turner tregonte se kishte ‘vënë veten në rrezik’ duke refuzuar realitetin, në postimin e fundit para vdekjes (fotot)

para 3 dite - TvNews

Tina Turner kishte pranuar se kishte vënë në rrezik shëndetin në një prej postimeve të fundit në rrjetet sociale duke refuzuar mjeksinë tradicionale pas sëmundjes së saj të gjatë. Këngëtarja legjendare...

Njihej si Mbretëresha e Rock ‘n’ Roll-it/ Nga divorci, humbja e dy djemve dhe deri tek problemet shëndetësore. ‘Brenda jetës’ së vështirë të Tina Turner

para 3 dite - Panorama

Mbretëresha e muzikës, Tina Turner ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje me të cilën po vuane për një kohë të gjatë. “Me pikëllim të madh njoftojmë ndarjen nga jeta të Tina Turner” , thuhej...

Lamtumirë Tina Turner, jeta e ikonës së muzikës në foto

para 3 dite - RTK

Tina Turner, ikona e muzikës me zë të fuqishëm dhe prani të jashtëzakonshme skenike, u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare. Ajo pati një karrierë që zgjati më shumë se gjysmë shekulli, nga vitet 1960 deri...

Njihuni me 10 këngët më të mira të Tina Turner

para 3 dite - TV21

Tina Turner, këngëtarja me origjinë amerikane ndërroi jetë ditën e sotme në moshën 83-vjeçare. Ajo vdiq në paqe pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Küsnacht afër Cyrihut, Zvicër, tha përfaqësuesi...

Tina Turner dhe burri i saj Bach, një histori e veçantë dashurie! Ai i dhuroi veshkën këngëtares dhe arriti t’ia kthente lumturinë pas traumës nga martesa e parë abuzive

para 3 dite - TV21

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Simply the best: 10+ këngët më të mira të Tina Turner

para 3 dite - Syri.net Kosova

Nuk kishte absolutisht asnjë si Tina Turner, një nga artistet më të suksesshme në histori. Ajo ndërroi jetë më 24 maj në moshën 83-vjeçare si pasojë e një sëmundjejë të rëndë. Mbretëresha e Rock n’ Roll-it...

Nga mbijetesa në një familje abuzive, te tentativa për vetëvrasje dhe shndërrimi në një yll të muzikës botërore, Tina Turner, artistja që u shua si “Simply The Best”

para 3 dite - Zhurnal

Në intervistën e saj të fundit vetëm gjashtë javë para vdekjes së saj, Tina Turner tha se donte të mbahej mend si “Mbretëresha e Rock and Roll-it”. Këngëtarja ikonike vdiq në shtëpinë e saj në Küsnach...

Historia e dashurisë së Tina Turner, bashkëshorti dhuroi veshkën për të

para 3 dite - Gazeta Express

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Tina Turner, jeta dhe pengu i saj i madh që i shkaktoi vdekjen

para 3 dite - Java News

Ylli i Rock ‘n’ Roll-it, Tina Turner, ndau për herë të fundit një postim trishtues në Instagram për dështimin e veshkave, dy muaj para vdekjes së saj të parakohshme. Turner, 83-vjeçe, foli për problemet...

Simply the best, Tina Turner

para 3 dite - Gazeta Tema

Nga Roland Qafoku Diva amerikane Tina Turner u shua dje në Zvicër dhe bashkë me të edhe një pjesë e adoleshencës dhe rinisë sonë. Brezi i sotëm s’ka se si ta kuptojë që kur vdes një këngëtar i madh, për...

10 këngët më të mira të Tina Turner dhe historitë prapa tyre

para 3 dite - Koha.net

Tina Turner, e cila vdiq në moshën 83 vjeç, krijoi shumë këngë me kombinimin R&B, funk, rok dhe pop. Këngët kanë gjurmët nga historia e saj e marrëdhënies së trishtë me burrin e parë te rikthimi i fuqishëm...

Vdes legjenda e muzikës, Tina Turner

para 3 dite - Koha.mk

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike të së cilës, sikurse The Best dhe What’s Love Got to Do With It, e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner ka pasur një sërë problemesh shëndetësore...

Mesazhi i fundit që Tina Turner i la botës dhe pengu që mori me vete

para 3 dite - Top24

Një status pendese në Instagram është mesazhi i fundit që ikona Tina Turner i la admiruesve të saj teksa e linte këtë botë. “Veshkat e mia janë viktima të faktit që nuk e kuptoja se presioni i lartë i...

Tina Turner: Një jetë në foto

para 3 dite - Syri.net Kosova

Tina Turner, e cila ka vdekur në moshën 83-vjeçare, u referua gjerësisht si Mbretëresha e Rock'n'Roll-it . Ajo u bë e famshme si këngëtarja kryesore e Ike & Tina Turner Revue përpara se karriera e saj...

Tina Turner dhe burri i saj Bach, një histori e veçantë dashurie! Ai i dhuroi veshkën këngëtares dhe arriti t’ia kthente lumturinë pas traumës nga martesa e parë abuzive

para 3 dite - Top Shqip

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Tina Turner – uragani i rock ‘n’ rollit që shembi dallimet

para 3 dite - Koha.net

Me fuqinë e saj të pazakontë vokale, talentin prej një valltareje e përkushtimin që kishte, Tina Turner për dekada do të bëhej pushtuese e skenave botërore. Përtej një zëri ikonik, ajo ishte e para për...

Historia emocionuese e dashurisë së Tina Turner: Bashkëshorti i dhuroi veshkën!

para 3 dite - NOA

Legjenda e Rock and Roll-it, Tina Turner, u nga nga jeta ditën e djeshme në moshën 83-vjeçare dhe la pas një karrierë të gjatë muzikore dhe një emër që do të mbahet mend në histori. Përveç anës profesionale,...

Mesazhi i fundit që Tina Turner i la botës dhe pengu që mori me vete

para 3 dite - Revista

Një status pendese në Instagram është mesazhi i fundit që ikona Tina Turner i la admiruesve të saj teksa e linte këtë botë. “Veshkat e mia janë viktima të faktit që nuk e kuptoja se presioni i lartë i...

Mesazhi i fundit që la Tina Turner dy muaj para vdekjes!

para 3 dite - Gazeta Tema

Ylli i muzikës, Tina Turner, ndau një postim të zymtë në Instagram për përkeqësimit të veshkave të saj dy muaj para vdekjes së parakohshme. Turner, 83-vjeçe, foli për problemet e saj shëndetësore në Ditën...

Lamtumirë Tina Turner, jeta e ikonës së muzikës në foto

para 3 dite - RTSH

Tina Turner , ikona e muzikës me zë të fuqishëm dhe prani të jashtëzakonshme skenike, u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare. Ajo pati një karrierë që zgjati më shumë se gjysmë shekulli, nga vitet 1960 deri...

E gjitha bota nderon mbretëreshën Rock n`Rollit, Tina Turner

para 3 dite - Aktuale

Reagimet në gjithë botën për ndarjen nga jeta të Tina Turner-it kanë qenë të shumta. Marketing Zëdhënësit e Shtëpisë së Bardhë thanë se kjo ishte një humbje e madhe për muzikën dhe kulturën botërore. Në...

Dhjetë këngët më të mira të Tina Turner, diva që la gjurmë në muzikën botërore

para 3 dite - Syri

Nuk kishte absolutisht asnjë si Tina Turner, një nga artistet më të suksesshme në histori. Ajo ndërroi jetë më 24 maj në moshën 83-vjeçare si pasojë e një sëmundjejë të rëndë. Mbretëresha e Rock n’ Roll-it...

E gjitha bota nderon mbretëreshën Rock n`Rollit, Tina Turner

para 3 dite - Reporteri

Reagimet në gjithë botën për ndarjen nga jeta të Tina Turner-it kanë qenë të shumta. Zëdhënësit e Shtëpisë së Bardhë thanë se kjo ishte një humbje e madhe për muzikën dhe kulturën botërore. Në shenjë respekti,...

Historia e dashurisë së Tina Turner, bashkëshorti dhuroi veshkën për të

para 3 dite - Indeks online

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Diva e muzikës/ Tina Turner e mbajti të fshehtë betejën e saj të fundit

para 3 dite - Syri

Nga Oezlem Evans, BILD Ajo ishte një artiste e mbijetesës- në moshë të re, si grua e rritur dhe më pas në pleqëri kur e ndiqnin nga pas sëmundjet e pabesa. Tina Turner ndau pothuajse gjithçka me fansat...

Mesazhi i fundit që Tina Turner i la botës para se të vdiste

para 3 dite - Gazeta10

Një status pendese në Instagram është mesazhi i fundit që ikona Tina Turner i la admiruesve të saj teksa e linte këtë botë. “Veshkat e mia janë viktima të faktit që nuk e kuptoja se presioni i lartë i...

Vdekja e mbretëreshës së Rock ‘n’ Roll-it, Tina Turner

para 3 dite - Syri.net Kosova

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike të së cilës, sikurse The Best dhe What’s Love Got to Do With It, e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner ka pasur një sërë problemesh shëndetësore...

Nga mbijetesa në një familje abuzive, te tentativa për vetëvrasje dhe shndërrimi në një yll botëror të muzikës, Tina Turner, artistja që u shua si “Simply The Best”

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 25.05.2023 nga shekulli_admin Në intervistën e saj të fundit vetëm gjashtë javë para vdekjes së saj, Tina Turner tha se donte të mbahej mend si “Mbretëresha e Rock and Roll-it”. Këngëtarja...

Historia unike e dashurisë së Tina Turner: Bashkëshorti 16 vjet më i ri dhuroi veshkën për të dhe arriti t’ia kthente lumturinë pas traumës nga martesa e parë abuzive

para 3 dite - Zhurnal

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Kush ishte legjenda e muzikës Tina Turner: Triumfi i shpirtit mbi rrethanat e palakmueshme të jetës

para 3 dite - ABC News

Dje më 24 maj, ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare Tina Turne, një nga këngëtaret më të rëndësishme në historinë e muzikës rock dhe pop. Tina Turner lindi Anna Mae Bullock më 26 nëntor 1939 në Brownsville,...

Yjet i bëjnë homazh mbretëreshës së Rock and Roll-it

para 3 dite - Klan Kosova

Këngëtarja e lindur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vdiq paqësisht në shtëpinë e saj pranë Cyrihut në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë. Homazhet kanë vërshuar për Tina Turner pasi ajo ndërroi...

Historia unike e dashurisë së Tina Turner: Bashkëshorti 16 vjet më i ri dhuroi veshkën për të

para 3 dite - GazetaBlic

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Vdes legjenda e muzikës, Tina Turner

para 3 dite - Alsat-M

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike të së cilës, sikurse The Best dhe What’s Love Got to Do With It, e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner ka pasur një sërë problemesh shëndetësore...

Tina Turner: Sfidat dhe triumfi i një legjende muzikore

para 3 dite - Dukagjini

“Shiko çfarë kam bërë në këtë jetë, me këtë trup,” tha Tina Turner, në një dokumentar të publikuar për jetën e saj në vitin 2021. “Unë jam një vajzë nga një fushë pambuku, që e tërhoqi veten mbi atë që...

Shtëpia e Bardhë i jep lamtumirën Tina Turner

para 3 dite - ABC News

Tina Turner ishte një ikonë dhe vdekja e saj është një humbje shumë e madhe, tha sot zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë Karin Jean-Pierre. Pasi mësoi lajmin për vdekjen e këngëtares 83-vjeçare gjatë një konference...

Tina Turner: Një jetë në foto

para 3 dite - Syri

Tina Turner, e cila ka vdekur në moshën 83-vjeçare, u referua gjerësisht si Mbretëresha e Rock'n'Roll-it . Ajo u bë e famshme si këngëtarja kryesore e Ike & Tina Turner Revue përpara se karriera e saj...

Nga mbijetesa në një familje abuzive, te tentativa për vetëvrasje dhe shndë...

para 3 dite - BalkanWeb

Në intervistën e saj të fundit vetëm gjashtë javë para vdekjes së saj, Tina Turner tha se donte të mbahej mend si “Mbretëresha e Rock and Roll-it”. Këngëtarja ikonike vdiq në shtëpinë e saj në Küsnach...

Njihuni me 10 këngët më të mira të Tina Turner

para 3 dite - Top Shqip

Tina Turner, këngëtarja me origjinë amerikane ndërroi jetë ditën e sotme në moshën 83-vjeçare. Ajo vdiq në paqe pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Küsnacht afër Cyrihut, Zvicër, tha përfaqësuesi...

Nga mbijetesa në një familje abuzive, tentativa për vetëvrasje e shndërrimi...

para 3 dite - BalkanWeb

Në intervistën e saj të fundit vetëm gjashtë javë para vdekjes së saj, Tina Turner tha se donte të mbahej mend si “Mbretëresha e Rock and Roll-it”. Këngëtarja ikonike vdiq në shtëpinë e saj në Küsnach...

Mesazhi i fundit që la Tina Turner dy muaj para vdekjes!

para 3 dite - Infokusi

Ylli i muzikës, Tina Turner, ndau një postim të zymtë në Instagram për përkeqësimit të veshkave të saj dy muaj para vdekjes së parakohshme. Turner, 83-vjeçe, foli për problemet e saj shëndetësore në Ditën...

Ndërroi jetë ikona, e gjitha bota nderon Tina Turner

para 3 dite - InfoShqip

Reagimet në gjithë botën për ndarjen nga jeta të Tina Turner-it kanë qenë të shumta. Zëdhënësit e Shtëpisë së Bardhë thanë se kjo ishte një humbje e madhe për muzikën dhe kulturën botërore. Në shenjë respekti,...

Fansat vendosin lule e qirinj për Tina Turner

para 3 dite - Indeks online

Disa persona kanë vendosur t’i bëjnë nderimet e undit këngëtares Tina Turner e cila vdiq mbrëmjen e djeshme. Në portën e hyrjes në shtëpinë e saj në Zvicër u vendosën lule dhe qirinj, transmeton Indeksonline....

Vdekja e mbretëreshës së Rock ‘n’ Roll-it, Tina Turner

para 3 dite - Syri

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike të së cilës, sikurse The Best dhe What’s Love Got to Do With It, e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner ka pasur një sërë problemesh shëndetësore...

Vdekja e mbretëreshës së Rock ‘n’ Roll-it, Tina Turner

para 3 dite - Syri

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike të së cilës, sikurse The Best dhe What’s Love Got to Do With It, e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner ka pasur një sërë problemesh shëndetësore...

Nga mbijetesa në një familje abuzive, te tentativa për vetëvrasje dhe shndërrimi në një yll të muzikës botërore, Tina Turner, artistja që u shua si “Simply The Best”

para 3 dite - Lexo

Në intervistën e saj të fundit vetëm gjashtë javë para vdekjes së saj, Tina Turner tha se donte të mbahej mend si “Mbretëresha e Rock and Roll-it”. Këngëtarja ikonike vdiq në shtëpinë e saj në Küsnach...

Nga dhuna e deri te diagnostikimi me kancer, historia e trishtë por motivuese e Tina Turner si yll botëror i muzikës

para 3 dite - Gazeta Express

Tina Turner, ylli i muzikës “Rock ‘n’ Roll” ka vdekur sot, në moshën 83 vjeçare. Ylli botëror i muzikës është lindur më 26 nëntor 1939 dhe rritur në Nutbush, Tennesse, ku ajo kujtonte se si mblidhte pambuk...

Si i ‘parapriu’ vdekjes së parakohshme Tina Turner me publikimin e një postimi ogurzi në Instagram vetëm dy muaj më parë

para 3 dite - Insajderi.org

Ylli i muzikës ‘rock and roll’, Tina Turner, ndau së fundmi një postim ogurzi me ndjekësit në Instagram për dështimin e funksionimit të veshkave të saj dy muaj para vdekjes së saj të parakohshme. Turner,...

Bota e muzikës vajton Tina Turner, Mick Jagger e Elton John nderojnë “legjendën”

para 3 dite - TvNews

Emra të njohur të botës së muzikës dhe fans ai kanë bërë nderimet e saj këngëtares legjendare, Tina Turner e cila ndërroi jetë një ditë më parë në Zvicër në moshën 83-vjecare. Beyonce e quajti yllin e...

Shuhet legjenda e muzikës, Tina Turner

para 3 dite - Flaka

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike të së cilës, sikurse The Best dhe What’s Love Got to Do With It, e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner ka pasur një sërë problemesh shëndetësore...

Nga dhuna e deri te diagnostikimi me kancer, historia e trishtë por motivuese e Tina Turner si yll botëror i muzikës

para 3 dite - Bota Sot

Tina Turner, ylli i muzikës “Rock ‘n’ Roll” ka vdekur sot, në moshën 83 vjeçare. Ylli botëror i muzikës është lindur më 26 nëntor 1939 dhe rritur në Nutbush, Tennesse, ku ajo kujtonte se si mblidhte pambuk...

Si i ‘parapriu’ vdekjes së parakohshme Tina Turner me publikimin e një postimi ogurzi në Instagram vetëm dy muaj më parë – Telegrafi

para 3 dite - Debat

Ylli i muzikës ‘rock and roll’, Tina Turner, ndau së fundmi një postim ogurzi me ndjekësit në Instagram për dështimin e funksionimit të veshkave të saj dy muaj para vdekjes së saj të parakohshme. Turner,...

Vdes legjenda e muzikës, Tina Turner

para 3 dite - TvNews

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike të së cilës, sikurse The Best dhe What’s Love Got to Do With It, e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner ka pasur një sërë problemesh shëndetësore...

Vdes këngëtarja legjendare Tina Turner

para 3 dite - Tetova Sot

Tina Turner – një nga vokalistët më të mëdhenj të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike – ka vdekur në moshën 83-vjeçare, ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Rollit’, ndërron jetë në moshën 83-vjeçare

para 3 dite - Almakos

Në moshën 83-vjeçare, ka ndërruar jetë këngëtarja legjendare Tina Turner, transmeton Anadolu. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Rollit’, ka vdekur sot paqësisht në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje...

Historia unike e dashurisë së Tina Turner: Bashkëshorti 16 vjet më i ri dhuroi veshkën për të dhe arriti t’ia kthente lumturinë pas traumës nga martesa e parë abuzive

para 3 dite - Lajm

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Vdekja e Tina Turner, reagon Shtëpia e Bardhë: Humbje e madhe për industrinë e muzikës

para 3 dite - Ora news

Ditën e sotme ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare këngëtarja me famë botërore, Tina Turner, e njohur edhe si mbretëresha e “Rock’n Roll”. Sipas mediave të huaja, mesazhe ngushëlluese për vdekjen e saj po...

U shua në moshën 83-vjeçare, 10 këngët ”The Best” të Tina Turner

para 3 dite - Ora news

Tina Turner ndërroi jetë në moshën 83 vjeçare, megjithatë la pas shumë këngë që kanë mbetur në histori për mesazhin dhe interpretimin me fuqinë e saj të veçantë vokale, çka e ka bërë atë një divë të muzikës...

Fansat vendosin lule dhe qirinj për Tina Turner

para 3 dite - Revista Kosovarja

Disa persona kanë vendosur t’i bëjnë nderimet e undit këngëtares Tina Turner e cila vdiq mbrëmjen e djeshme. Në portën e hyrjes në shtëpinë e saj në Zvicër u vendosën lule dhe qirinj, transmeton Indeksonline....

Humbi jetën në moshën 83-vjeçare, zyrtarë të lartë reagime për vdekjen e Tina Turner

para 3 dite - Euronews

‘Mbretëresha e Rock and Roll ’, ‘mishërim i pasionit dhe fuqisë’, ‘Një legjendë’ kështu reaguan artistët botërorë dhe fansat pas lajmit se artistja Tina Turner u nda nga jeta në moshën 83 vjeçare . Presidenti...

5 dekada në skenë/ Jeta përmes fotove e Tina Turner, nga martesa e parë abuzive, te partneri aktual që i dhuroi veshkën

para 3 dite - FaxWeb

Tina Turner, e cila ka vdekur dje në moshën 83-vjeçare, u referua gjerësisht si Mbretëresha e Rock’n’Roll-it . Ajo u bë e famshme si këngëtarja kryesore e Ike & Tina Turner Revue përpara se karriera e...

Nga mbijetesa në një familje abuzive, tentativa për t’i dhënë fund jetës e deri te shndërrimi në një yll botëror të muzikës – Tina Turner, artistja që u shua si “Simply The Best” – Telegrafi

para 3 dite - Desk.al

Në intervistën e saj të fundit vetëm gjashtë javë para vdekjes së saj, Tina Turner tha se donte të mbahej mend si “Mbretëresha e Rock and Roll-it”. Këngëtarja ikonike vdiq në shtëpinë e saj në Küsnach...

Prej dhune e deri te diagnostikimi me kancer, historia e trishtë por motivuese e Tina Turner si yll i muzikës

para 3 dite - Syri.net Kosova

Tina Turner, ylli i muzikës “Rock ‘n’ Roll” ka vdekur sot, në moshën 83 vjeçare. Ylli botëror i muzikës është lindur më 26 nëntor 1939 dhe rritur në Nutbush, Tennesse, ku ajo kujtonte se si mblidhte pambuk...

“Sonte toka është më e varfër…” – Rama për shuarjen e legjendës së muzikës

para 3 dite - TV21

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllime për vdekjen e legjendës së muzikës, Tina Turner e cila ndërroi jetë sonte, në moshën 83-vjeçare. ““You’re simply the best Better than all the rest…” Sonte...

E gjitha bota nderon Tina Turner

para 3 dite - Klan

E gjitha bota nderon Tina Turner Rama: Toka sonte është më e varfër Reagimet në gjithë botën për ndarjen nga jeta të Tina Turner-it kanë qenë të shumta. Zëdhënësit e Shtëpisë së Bardhë thanë se kjo ishte...

Dhjetë hite të Tina Turner

para 3 dite - RTV 21

Tina Turner, e cila ka vdekur në moshën 83 vjeçare , krijoi shumë regjistrime klasike me kombinimin e saj fitues të R&B, funk, rock dhe pop, të gjitha të realizuara me fuqinë e saj të veçantë vokale të...

Nga mbijetesa në një familje abuzive, tentativa për t’i dhënë fund jetës e deri te shndërrimi në një yll botëror të muzikës – Tina Turner, artistja që u shua si “Simply The Best” – Telegrafi

para 3 dite - Debat

Në intervistën e saj të fundit vetëm gjashtë javë para vdekjes së saj, Tina Turner tha se donte të mbahej mend si “Mbretëresha e Rock and Roll-it”. Këngëtarja ikonike vdiq në shtëpinë e saj në Küsnach...

Shtëpia e Bardhë reagon për vdekjen e këngëtares Tina Turner: Humbje e madhe për industrinë e muzikës

para 3 dite - Syri.net Kosova

Ditën e sotme ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare këngëtarja me famë botërore, Tina Turner, e njohur edhe si mbretëresha e “Rock’n Roll”. Sipas mediave të huaja, mesazhe ngushëlluese për vdekjen e saj po...

Nga dhuna e deri te diagnostikimi me kancer, historia e trishtë por motivuese e Tina Turner si yll botëror i muzikës

para 3 dite - Reporteri

Tina Turner Tina Turner, ylli i muzikës “Rock ‘n’ Roll” ka vdekur sot, në moshën 83 vjeçare. Ylli botëror i muzikës është lindur më 26 nëntor 1939 dhe rritur në Nutbush, Tennesse, ku ajo kujtonte se si...

Ndarja nga jeta e Tina Turner, reagon menjëherë Shtëpia e Bardhë

para 3 dite - Bota Sot

Shtëpia e Bardhë në SHBA ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ikonës së muzikës, Tina Turner. Gjatë një konference për shtyp, Karine Jean-Pierre tha se Turner ishte një ikonë muzikore “e cila...

Vdekja e Tina Turner, Rama: Sonte toka është më e varfër

para 3 dite - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit të trishtë të ndarjes nga jeta të këngëtares Tina Turner. Në një postim në facebook Rama ka shkruar një varg nga teksti i një prej këngëve të saj më të mëdha....

Vdes në moshën 83-vjeçare Tina Turner, ikona botërore e muzikës “Rock ‘n’ Roll”

para 3 dite - Reporteri

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

Shuhet ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’! Tina Turner ndërron jetë në moshën 83-vjeçare

para 3 dite - Top Channel

Tina Turner, e njohur si ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’, ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare. Turner vuajti nga një sërë problemesh shëndetësore vitet e fundit, përfshirë kancerin, një goditje në tru dhe...

Vdes artistja e madhe Tina Turner

para 3 dite - Aktuale

Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Marketing Këngëtarja ikonë ka ndërruar jetë sot (e mërkurë) në shtëpinë e saj në Zvicër pas një sëmundjeje të gjatë, shkruan DailyMail . “Tina Turner, ‘Mbretëresha...

Shtëpia e Bardhë reagon për vdekjen e këngëtares Tina Turner: Humbje e madhe për industrinë e muzikës

para 3 dite - Syri

Ditën e sotme ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare këngëtarja me famë botërore, Tina Turner, e njohur edhe si mbretëresha e “Rock’n Roll”. Sipas mediave të huaja, mesazhe ngushëlluese për vdekjen e saj po...

Vdes në moshën 83-vjeçare Tina Turner, ikona e muzikës “Rock ‘n’ Roll”

para 3 dite - Reporteri

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

Ndërron jetë në moshën 83-vjeçare ikona e rock-ut, Tina Turner

para 3 dite - Top Channel

Tina Turner një nga ikonat e rock-ut ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka ndërruar jetë sot e qetë në moshën 83-vjeçare...

Vdiq legjenda e muzikës Tina Turner

para 3 dite - RTV 21

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner kishte vuajtur një sërë problemesh shëndetësore vitet e fundit, duke përfshirë kancerin, një goditje në tru dhe dështimin e veshkave. Në një...

Vdiq legjenda e muzikës Tina Turner

para 3 dite - TV21

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner kishte vuajtur një sërë problemesh shëndetësore vitet e fundit, duke përfshirë kancerin, një goditje në tru dhe dështimin e veshkave. Në një...

Rama për Tina Turner: Sonte toka është më e varfër dhe qielli më i shndritshëm

para 3 dite - Klan

Rama për Tina Turner: Sonte toka është më e varfër dhe qielli më i shndritshëm Kryeministri Edi Rama reagoi në rrjetet sociale pas vdekjes së ikonës së muzikës, Tina Turner. “Sonte toka është më e varfër...

Rama për vdekjen e Tina Turner: Sonte toka është më e varfër e qielli më i shndritshëm

para 3 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në rrjete sociale për vdekjen e legjendës së muzikës Rock, Tina Turner. Rama, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se me vdekjen e Turner sonte toka...

Ndërron jetë këngëtarja e njohur Tina Turner

para 3 dite - Syri.net Kosova

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

Ndarja nga jeta e Tina Turner, Shtëpia e Bardhë: Zemrat tona janë me familjen e saj

para 3 dite - Albeu

Shtëpia e Bardhë në SHBA ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ikonës së muzikës, Tina Turner. Gjatë një konference për shtyp, Karine Jean-Pierre tha se Turner ishte një ikonë muzikore “e cila...

Karriera e bujshme e yllit muzikor që u shua sot

para 3 dite - Indeks online

Këngëtarja amerikane Tina Turner është ndarë sot nga jeta në moshën 83-vjeçare, duke lënë pas një histori dhe trashëgimi të paharrueshme në muzikë. Tina vdiq në paqe në shtëpinë e saj në Küsnacht, pranë...

Vdiq Tina Turner

para 4 dite - Koha.net

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Në një deklaratë nga përfaqësuesja e saj thuhet se ajo ka vdekur sot. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Rollit ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare...

Shuhet mbretëresha e Rock ‘n’ Roll, Tina Turner!

para 3 dite - Zhurnal

Shuhet në moshën 83-vjeçare, legjenda e muzikës Tina Turner. E konsideruar si mbretëresha e Rock ‘n’ Roll, ajo qëndron pas një sërë hitesh përfshirë Proud Mary dhe The Best. Sipas mediave ndërkombëtare,...

Shuhet në moshën 83-vjeçare Tina Turner

para 3 dite - Opinion.mk

Shuhet në moshën 83-vjeçare, legjenda e muzikës Tina Turner. E konsideruar si mbretëresha e Rock ‘n’ Roll, ajo qëndron pas një sërë hitesh përfshirë Proud Mary dhe The Best. Sipas mediave ndërkombëtare,...

Rama për vdekjen e Tina Turner: Sonte toka është më e varfër e qielli më i shndritshëm

para 3 dite - Bota Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në rrjete sociale për vdekjen e legjendës së muzikës Rock, Tina Turner. Rama, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se me vdekjen e Turner sonte toka...

Shtëpia e Bardhë reagon për vdekjen e këngëtares Tina Turner: Lajm tepër i trishtuar, humbje e madhe për industrinë e muzikës

para 3 dite - Panorama

Ditën e sotme ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare këngëtarja me famë botërore, Tina Turner, e njohur edhe si mbretëresha e “Rock’n Roll”. Sipas mediave të huaja , mesazhe ngushëlluese për vdekjen e saj po...

Vdiq legjenda e muzikës Tina Turner

para 3 dite - Zhurnal

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner kishte vuajtur një sërë problemesh shëndetësore vitet e fundit, duke përfshirë kancerin, një goditje në tru dhe dështimin e veshkave. Në një...

Vdes në moshën 83 vjeçare “Mbretëresha e Rock n Rollit” Tina Turner

para 3 dite - Gazeta Express

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

Rama për vdekjen e Tina Turner: Sonte toka është më e varfër e qielli më i shndritshëm

para 3 dite - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në rrjete sociale për vdekjen e legjendës së muzikës Rock, Tina Turner. Rama, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se me vdekjen e Turner...

Ndahet nga jeta Tina Turner, Rama: Sonte toka është më e varfër dhe qielli më i shndritshëm

para 3 dite - RTSH

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për vdekjen e legjendës së rock'n'roll-it Tina Turner. Duke shprehur ngushëllimin e tij, Rama shkruan se me ikjen e saj toka është një vend më i varfër dhe qelli është...

Ndërroi jetë Tina Turner

para 3 dite - Portalb

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare, raporton Koha.net . Në një deklaratë nga përfaqësuesja e saj thuhet se ajo ka vdekur sot.

Shuhet mbretëresha e Rock’n Roll’-it, ndërron jetë në moshën 83-vjeçare Tin...

para 3 dite - BalkanWeb

Këngëtarja Tina Turner ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 83-vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i saj, i cili në një deklaratë ka bërë me dije se arsyeja e vdekjes ka qenë një sëmundje...

Shuhet mbretëresha e Rock ‘n’ Roll, Tina Turner!

para 3 dite - Klan

Shuhet mbretëresha e Rock ‘n’ Roll, Tina Turner! Shuhet në moshën 83-vjeçare, legjenda e muzikës Tina Turner. E konsideruar si mbretëresha e Rock ‘n’ Roll, ajo qëndron pas një sërë hitesh përfshirë Proud...

Vdes në moshën 83 vjeçare “Mbretëresha e Rock n Rollit” Tina Turner

para 3 dite - Gazeta Express

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

Vdes këngëtarja legjendare Tina Turner

para 3 dite - Klan Kosova

Tina Turner – një nga vokalistët më të mëdhenj të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike – ka vdekur në moshën 83-vjeçare, ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

Rama për vdekjen e Tina Turner: Sonte toka është më e varfër e qielli më i shndritshëm

para 3 dite - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në rrjete sociale për vdekjen e legjendës së muzikës Rock, Tina Turner. Rama, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se me vdekjen e Turner sonte toka...

Vdes ylli i muzikës Tina Turner

para 3 dite - Kallxo

Këngëtarja Tina Turner, superylli i shumë hiteve të muzikës Pop dhe Rock ‘n’Roll ka vdekur në moshën 83-vjeçare, njofton BBC . Turner vuante nga një sërë problemesh shëndetësore vitet e fundit, përfshirë...

Shuhet mbretëresha e Rock ‘n’ Roll, Tina Turner!

para 3 dite - Klan Macedonia

“ Me ikjen e saj, bota humb një legjendë të muzikës… “ Shuhet në moshën 83-vjeçare, legjenda e muzikës Tina Turner. E konsideruar si mbretëresha e Rock ‘n’ Roll, ajo qëndron pas një sërë hitesh përfshirë...

Vdes legjenda e muzikës, Tina Turner

para 3 dite - Evropa e Lirë

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike të së cilës, sikurse The Best dhe What’s Love Got to Do With It, e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner ka pasur një sërë problemesh shëndetësore...

Vdes në moshën 83-vjeçare “Mbretëresha e Rock n Rollit” Tina Turner

para 3 dite - Zeri

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare...

Vdes Tina Turner legjenda e Rock n`Rollit

para 3 dite - RTK

Ndërron jetë në moshën 83 vjeçare Tina Turner mbretëresha e muzikës Rock n’Roll. Super ylli njihet për hitet klasike shpirtërore si “The Best” dhe “What's Love Got to Do with It” të cilat nisën karrierën...

Bota e muzikës në zi, vdes këngëtarja e njohur

para 3 dite - OraInfo

Bota e muzikës në zi, ndërron jetë Tina Turner. Bota e muzikës është tonditur rëndë ditën e sotme, pas një lajmi të keq. Mbretëresha e muzikës Rock’n Roll, Tina Turner ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeccare....

Ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare 'mbretëresha Rock 'n' Roll', Tina Turner

para 3 dite - Syri

Këngëtarja Tina Turner ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare pas një sëmundje të gjatë, në shtëpinë e saj në Küsnacht afër Zyrihut të Zvicrës, ka thënë zëdhënësi i saj. Vitet e fundit Turnen vuante nga...

Ndërron jetë ‘mbretëresha’ e ‘Rock’n Roll’, Tina Turner

para 3 dite - NOA

Adhurohej nga miliona fansa në mbarë botën, ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare “Mbretëresha e Rock’n Roll”, Tina Turner. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj që ka deklaruar “Tina Turner, ‘Mbretëresha...

Shuhet në moshën 83-vjeçare Tina Turner

para 3 dite - Vizion Plus

Shuhet në moshën 83-vjeçare, legjenda e muzikës Tina Turner. E konsideruar si mbretëresha e Rock ‘n’ Roll, ajo qëndron pas një sërë hitesh përfshirë Proud Mary dhe The Best. Sipas mediave ndërkombëtare,...

Ndërron jetë në moshën 83-vjeçare ikona e rock-ut, Tina Turner

para 3 dite - Bota Sot

Tina Turner një nga ikonat e rock-ut ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka ndërruar jetë sot e qetë në moshën 83-vjeçare...

Vdes në moshën 83 vjeçare mbretëresha e Rock n'Roll, Tina Turner

para 3 dite - Ora news

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike dhe pop-i të së cilës si The Best dhe What's Love Got to Do With It e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner kishte vuajtur një sërë problemesh...

Vdes legjenda e muzikës, Tina Turner

para 3 dite - ATV Live

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike të së cilës, sikurse The Best dhe What’s Love Got to Do With It, e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner ka pasur një sërë problemesh shëndetësore...

Vdes Tina Turner

para 3 dite - GazetaBlic

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Në një deklaratë nga përfaqësuesja e saj thuhet se ajo ka vdekur sot. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Rollit ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare...

Bota e muzikës në zi, ndërron jetë Tina Turner

para 3 dite - Albeu

Bota e muzikës është tonditur rëndë ditën e sotme, pas një lajmi të keq. Mbretëresha e muzikës Rock’n Roll, Tina Turner ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeccare. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i...

LAJM I FUNDIT: Shuhet legjenda e muzikës Tina Turner

para 3 dite - Gazeta Tema

Ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare këngëtarja e njohur amerikane, Tina Turner. Diva e muzikës pop dhe rock u shua në shtëpinë e saj në Zvicër, pranë Zyrihut. E konsideruar si mbretëresha e Rock ‘n’...

Vdes mbretëresha e rock and roll-it

para 3 dite - Indeks online

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Në një deklaratë nga përfaqësuesja e saj thuhet se ajo ka vdekur sot. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Rollit ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare...

Ndërron jetë në moshën 83-vjeçare, mbretëresha e rock'n'roll-it, Tina Turner

para 3 dite - RTSH

Ylli i rock'n'roll-it, Tina Turner që u bë një nga emrat më të mëdhenj në vitet 1980 ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare. Tina Turner vuante prej kohësh nga sëmundje e rëndë dhe nuk ka mundur t’i bëjë...

Shuhet në moshën 83-vjeçare mbretëresha e “Rock’n Roll”, Tina Turner

para 3 dite - ABC News

Tina Turner, një nga vokalistet legjendare të rock-ut dhe interpretuesja më karizmatike, ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare, kanë konfirmuar agjentët e saj. Në një deklaratë ata thanë se Tina Turner,...

Ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare 'mbretëresha e Rock'n Roll', Tina Turner

para 3 dite - Syri

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare pas një sëmundje të gjatë në shtëpinë e saj në Küsnacht afër Cyrihut të Zvicrës, ka thënë zëdhënësi i saj. Tina Turner lindi me emrin Anna Mae Bullock...

Njihej si mbretëresha e “Rock’n Roll-it”/ Ndërron jetë këngëtarja me famë botërore, Tina Turner

para 4 dite - Panorama

Tina Turner ndërron jetë në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare, ka thënë zëdhënësi i saj. Në një deklaratë ata thanë: “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

Shuhet Tina Turner, reagon Rama: Sonte toka është më e varfër dhe qielli më i shndritshëm

para 3 dite - Java News

Kryeministri Rama ka reaguar pas lajmit se është ndarë nga jeta këngëtarja e madhe botërore Tina Turner. Rama ka shkruar një varg nga teksti i një prej këngëve të saj më të mëdha. Rama ka shkruar “You’re...

Rama për vdekjen e Tina Turner: Sonte toka është më e varfër e qielli më i shndritshëm

para 3 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në rrjete sociale për vdekjen e legjendës së muzikës Rock, Tina Turner. Rama, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se me vdekjen e Turner sonte toka...

Vdes në moshën 83 vjeçare Tina Turner

para 3 dite - Revista Kosovarja

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

“Sonte toka është më e varfër…” – Rama për shuarjen e legjendës së muzikës

para 3 dite - Top Shqip

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllime për vdekjen e legjendës së muzikës, Tina Turner e cila ndërroi jetë sonte, në moshën 83-vjeçare. ““You’re simply the best Better than all the rest…” Sonte...

Legjenda e muzikës/ Shuhet ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’, Tina Turner ndërron jetë në moshën 83 vjeçare

para 3 dite - Flaka

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj që ka deklaruar “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare pas...

Vdes “Mbretëresha e Rock n Rollit”, Tina Turner

para 3 dite - Epoka e Re

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

Shuhet legjenda e muzikës Tina Turner

para 3 dite - Tetova Sot

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner kishte vuajtur një sërë problemesh shëndetësore vitet e fundit, duke përfshirë kancerin, një goditje në tru dhe dështimin e veshkave. Në një...

LAJM I FUNDIT: Shuhet legjenda e muzikës Tina Turner

para 3 dite - Lexo

Ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare këngëtarja e njohur amerikane, Tina Turner. Diva e muzikës pop dhe rock u shua në shtëpinë e saj në Zvicër, pranë Zyrihut. E konsideruar si mbretëresha e Rock ‘n’...

Legjenda e muzikës/ Shuhet ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’, Tina Turner ndërron jetë në moshën 83 vjeçare

para 3 dite - Java News

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj që ka deklaruar “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare pas...

E fundit: Vdes Tina Turner

para 3 dite - Lajmi.net

Ka vdekur këngëtarja e njohur botërore, Tina Turner. Ajo ndërroi jetë sot në moshën 83-vjeçare, përcjell lajmi.net . Njoftimin e kobshëm e dha njëra prej përfaqësueseve të saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha...

Vdes këngëtarja e njohur Tina Turner

para 3 dite - Infokusi

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

U shua në moshën 83-vjeçare, 10 këngët ”The Best” të Tina Turner

para 3 dite - FaxWeb

Tina Turner ndërroi jetë në moshën 83 vjeçare, megjithatë la pas shumë këngë që kanë mbetur në histori për mesazhin dhe interpretimin me fuqinë e saj të veçantë vokale, çka e ka bërë atë një divë të muzikës...

Vdekja e Tina Turner, reagon Shtëpia e Bardhë: Humbje e madhe për industrinë e muzikës

para 3 dite - FaxWeb

Ditën e sotme ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare këngëtarja me famë botërore, Tina Turner, e njohur edhe si mbretëresha e “Rock’n Roll”. Sipas mediave të huaja, mesazhe ngushëlluese për vdekjen e saj po...

Vdekja e Tina Tuner, reagon Shtëpia e Bardhë: Humbje e madhe për industrinë e muzikës

para 3 dite - FaxWeb

Ditën e sotme ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare këngëtarja me famë botërore, Tina Turner, e njohur edhe si mbretëresha e “Rock’n Roll”. Sipas mediave të huaja, mesazhe ngushëlluese për vdekjen e saj po...

Vdiq legjenda e muzikës Tina Turner

para 3 dite - Top Shqip

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner kishte vuajtur një sërë problemesh shëndetësore vitet e fundit, duke përfshirë kancerin, një goditje në tru dhe dështimin e veshkave. Në një...

Rama për vdekjen e Tina Turner: Sonte toka është më e varfër dhe qielli më i shndritshëm

para 3 dite - Periskopi

Rama për vdekjen e Tina Turner: Sonte toka është më e varfër dhe qielli më i shndritshëm 24 May, 22:04 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar për vdekjen e legjendës së muzikës Rock, Tina Turner....

Vdes legjenda e muzikës, Tina Turner

para 3 dite - KDPolitik

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike të së cilës, sikurse The Best dhe What’s Love Got to Do With It, e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner ka pasur një sërë problemesh shëndetësore...

Rama për vdekjen e Tina Turner: Sonte toka është më e varfër e qielli më i shndritshëm

para 3 dite - Insajderi.org

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar për vdekjen e artistes së madhe muzikës Rock, Tina Turner. Përmes një shkrimi në Facebook, Rama ka thënë se me vdekjen e Turner sonte toka është më e varfër...

Rama për vdekjen e Tina Turner: Sonte toka është më e varfër e qielli më i shndritshëm

para 3 dite - Shqip

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në rrjete sociale për vdekjen e legjendës së muzikës Rock, Tina Turner. Rama ka thënë se me vdekjen e Turner sonte toka është më e varfër e qielli më i shndritshëm....

Shuhet në moshën 83-vjeçare, legjenda e muzikës Tina Turner

para 3 dite - Ekonomia Online

Shuhet në moshën 83-vjeçare, legjenda e muzikës Tina Turner. E konsideruar si mbretëresha e Rock ‘n’ Roll, ajo qëndron pas një sërë hitesh përfshirë Proud Mary dhe The Best. Sipas mediave ndërkombëtare,...

Shuhet mbretëresha e Rock ‘n’ Roll, Tina Turner, Edi Rama: Sonte toka është më e varfër dhe qielli më i shndritshëm

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas vdekjes së këngëtares Tina Turner në moshën 83-vjeçare. Rama në një status në “Facebook”, ka cituar fjalët e të ndjerës në njërën prej këngëve të saja...

Vdes artistja e madhe Tina Turner

para 3 dite - Arbresh

Ka vdekur këngëtarja Tina Turner në moshën 83-vjeçare. Në një deklaratë nga përfaqësuesja e saj thuhet se ajo ka vdekur sot. Këngëtarja ikonë ka ndërruar jetë sot (e mërkurë) në shtëpinë e saj në Zvicër...

Bota e muzikës në zi, vdes këngëtarja e njohur

para 3 dite - Almakos

Bota e muzikës në zi, ndërron jetë Tina Turner. Bota e muzikës është tonditur rëndë ditën e sotme, pas një lajmi të keq. Mbretëresha e muzikës Rock’n Roll, Tina Turner ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeccare....

Vdes artistja e madhe Tina Turner

para 3 dite - Lajm

Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja ikonë ka ndërruar jetë sot (e mërkurë) në shtëpinë e saj në Zvicër pas një sëmundjeje të gjatë, shkruan DailyMail . “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n...

Vdes në moshën 83 vjeçare “Mbretëresha e Rock n Rollit” Tina Turner

para 3 dite - Fakti Ditor

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

Vdes “Mbretëresha e Rock n Rollit”, Tina Turner

para 3 dite - Bota Press

Këngëtarja e njohur, Tina Turner është ndarë nga jeta, në moshën 83-vjeçare. Në një deklaratë nga përfaqësuesja e saj thuhet se ajo ka vdekur sot, pas një sëmundje të cilën e vuajti gjatë. “Tina Turner,...

Vdes në moshën 83-vjeçare mbretëresha e Rock n’Roll, Tina Turner

para 3 dite - Gazeta10

Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja ikonë ka ndërruar jetë sot (e mërkurë) në shtëpinë e saj në Zvicër pas një sëmundjeje të gjatë, shkruan DailyMail. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n...

Shuhet në moshën 83-vjeçare Tina Turner

para 3 dite - TvNews

Shuhet në moshën 83-vjeçare, legjenda e muzikës Tina Turner. E konsideruar si mbretëresha e Rock ‘n’ Roll, ajo qëndron pas një sërë hitesh përfshirë Proud Mary dhe The Best. Sipas mediave ndërkombëtare,...

Shuhet ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’! Tina Turner ndërron jetë në moshën 83-vjeçare

para 3 dite - TvNews

Tina Turner një nga ikonat e rock-ut ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare. Turner vuajti nga një sërë problemesh shëndetësore vitet e fundit, përfshirë kancerin, një goditje në tru dhe problemin e veshkave....

Vdes në moshën 83 vjeçare “Mbretëresha e Rock n Rollit” Tina Turner

para 3 dite - Fakti Ditor

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset më karizmatike, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i saj. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it...

Vdes legjenda e muzikës Tina Turner në moshën 83-vjeçare

para 3 dite - Periskopi

Vdes legjenda e muzikës Tina Turner në moshën 83-vjeçare 24 May, 21:00 Këngëtarja ikonë ka ndërruar jetë sot në shtëpinë e saj në Zvicër pas një sëmundjeje të gjatë. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n...

‘Simply the best’: Vdes Tina Turner, mbretëresha e ‘Rock ‘n’ Roll’it’

para 3 dite - Gazeta Metro

Ka vdekur, Tina Turner, mbretëresha e Rock ‘n’ Roll’it, në moshën 83-vjeçare, transmeton Gazeta Metro. Turner ndërroi jetë pas një sëmundjeje të gjatë, njoftuan përfaqësuesit e saj të mërkurën (24 maj)....

Shuhet legjenda e muzikës Tina Turner

para 3 dite - Desk.al

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner kishte vuajtur një sërë problemesh shëndetësore vitet e fundit, duke përfshirë kancerin, një goditje në tru dhe dështimin e veshkave. Në një...

Vdes në moshën 83-vjeçare legjenda e muzikës Tina Turner

para 3 dite - Shqip

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike shpirtërore dhe pop-i të së cilës si The Best dhe What’s Love Got to Do With It e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner kishte vuajtur një...

“Mbretëresha e Rock n Roll”, Tina Turner ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare

para 3 dite - FaxWeb

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare, ka thënë zëdhënësi i saj. Në një deklaratë ai tha: “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare pas një...

Vdes ‘mbretëresha e Rock ‘n’ Roll-it’, Tina Turner

para 3 dite - Insajderi.org

Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja ikonë ka ndërruar jetë sot (e mërkurë) në shtëpinë e saj në Zvicër pas një sëmundjeje të gjatë, shkruan DailyMail . “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n...

Tina Turner ndërron jetë në moshën 83-vjeçare

para 3 dite - Dukagjini

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Küsnacht afër Cyrihut të Zvicrës. Tina Turner lindi Anna Mae Bullock më 26 nëntor 1939 në Nutbush,...

Ndërron jetë këngëtarja e njohur Tina Turner

para 3 dite - Euronews

Këngëtarja e njohur Tina Turner ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare. Përfaqësuesja e saj tha në një deklaratë: “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare pas...

Vdiq Tina Turner

para 4 dite - Epoka e Re

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Në një deklaratë nga përfaqësuesja e saj thuhet se ajo ka vdekur sot. “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Rollit ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK