Sëmundjet e lëkurës, mjekët ngrenë alarmin për kujdes nga dielli

para 4 muajve - Alsat-M

Gazetare: Vjollca Aliti Afrimi i stinës së verës dhe temperaturave të larta, rrit dhe rrezikun e paraqitjes së sëmundjeve të ndryshme të lëkurës të cilat lidhen me qëndrimin e tepërt në diell. Shenjat...

Sëmundjet e lëkurës, mjekët ngrenë alarmin për kujdes nga dielli

para 4 muajve - Zhurnal

Afrimi i stinës së verës dhe temperaturave të larta, rrit dhe rrezikun e paraqitjes së sëmundjeve të ndryshme të lëkurës të cilat lidhen me qëndrimin e tepërt në diell. Shenjat e para të cilat na përçojnë...

Sëmundjet e lëkurës, mjekët ngrenë alarmin për kujdes nga dielli

para 4 muajve - Nistori

Afrimi i stinës së verës dhe temperaturave të larta, rrit dhe rrezikun e paraqitjes së sëmundjeve të ndryshme të lëkurës të cilat lidhen me qëndrimin e tepërt në diell. Shenjat e para të cilat na përçojnë...

Dhjetë analizat shëndetësore që çdo burrë mbi 40 vjeç duhet të kryejë sa më parë

para 4 muajve - TV21

Kontrollet shëndetësore janë të rëndësishme për mbrojtjen e organizmit dhe parandalimin e sëmundjeve. Pas të dyzetave ato bëhen një domosdoshmëri sidomos për faktin se pas kësaj moshe trupi bëhet një shënjestër...

Melanoma, 10 mite dhe të vërteta për kancerin e lëkurës

para 4 muajve - TV21

Kanceri i lëkurës mund të prekë këdo, pavarësisht nga ngjyra e lëkurës apo mosha. Edhe pse ekspozimi në rrezet ultravioletë (UV) të diellit dhe makineritë për nxirje artificiale janë shkaku më i zakonshëm,...

Dhjetë analizat shëndetësore që çdo burrë mbi 40 vjeç duhet të kryejë sa më parë

para 4 muajve - Top Channel

Kontrollet shëndetësore janë të rëndësishme për mbrojtjen e organizmit dhe parandalimin e sëmundjeve. Pas të dyzetave ato bëhen një domosdoshmëri sidomos për faktin se pas kësaj moshe trupi bëhet një shënjestër...

Melanoma, 10 mite dhe të vërteta për kancerin e lëkurës

para 4 muajve - Koha.mk

Kanceri i lëkurës mund ta prekë këdo, pavarësisht nga ngjyra e lëkurës apo mosha. Edhe pse ekspozimi në rrezet ultravioletë (UV) të diellit dhe makineritë për nxirje artificiale janë shkaku më i zakonshëm,...

Dhjetë analizat shëndetësore që çdo burrë mbi 40 vjeç duhet të kryejë sa më parë

para 4 muajve - TvNews

Kontrollet shëndetësore janë të rëndësishme për mbrojtjen e organizmit dhe parandalimin e sëmundjeve. Pas të dyzetave ato bëhen një domosdoshmëri sidomos për faktin se pas kësaj moshe trupi bëhet një shënjestër...

Melanoma, 10 mite dhe të vërteta për kancerin e lëkurës

para 4 muajve - TvNews

Kanceri i lëkurës mund të prekë këdo, pavarësisht nga ngjyra e lëkurës apo mosha. Edhe pse ekspozimi në rrezet ultravioletë (UV) të diellit dhe makineritë për nxirje artificiale janë shkaku më i zakonshëm,...

Melanoma, 10 mite dhe të vërteta për kancerin e lëkurës

para 4 muajve - Top Channel

Kanceri i lëkurës mund të prekë këdo, pavarësisht nga ngjyra e lëkurës apo mosha. Edhe pse ekspozimi në rrezet ultravioletë (UV) të diellit dhe makineritë për nxirje artificiale janë shkaku më i zakonshëm,...

Melanoma, 10 mite dhe të vërteta për kancerin e lëkurës

para 4 muajve - Infokusi

Kanceri i lëkurës mund të prekë këdo, pavarësisht nga ngjyra e lëkurës apo mosha. Edhe pse ekspozimi në rrezet ultravioletë (UV) të diellit dhe makineritë për nxirje artificiale janë shkaku më i zakonshëm,...

Melanoma, 10 mite dhe të vërteta për kancerin e lëkurës

para 4 muajve - Koha.net

Kanceri i lëkurës mund ta prekë këdo, pavarësisht nga ngjyra e lëkurës apo mosha. Edhe pse ekspozimi në rrezet ultravioletë (UV) të diellit dhe makineritë për nxirje artificiale janë shkaku më i zakonshëm,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK