Një fetë bukë në mëngjes ndihmon në humbjen e peshës

para 4 muajve - Bota Sot

Karbohidratet konsiderohen nga shumë si të ndaluara në një dietë që synon humbjen e peshës. Hulumtimet e kryera në Tel Aviv, megjithatë, sollën në pah të dhëna të reja që përmbysin këtë teori. Sipas studiuesve,...

Ky zakon i përditshëm nxit humbjen e peshës pas moshës 45 vjeçare

para 4 muajve - Klan Kosova

Shumë faktorë kontribuojnë në humbjen më të vështirë të peshës pas moshës 45 vjeçare. Siç shpjegojnë ekspertët, këta faktorë variojnë nga gjendjet mjekësore që kanë më shumë gjasa të ndodhin me kalimin...

Studimi: Një fetë bukë në mëngjes ndihmon në humbjen e peshës

para 4 muajve - Koha.mk

Karbohidratet konsiderohen nga shumë si të ndaluara në një dietë që synon humbjen e peshës. Hulumtimet e kryera në Tel Aviv, megjithatë, sollën në pah të dhëna të reja që përmbysin këtë teori. Sipas studiuesve,...

Një fetë bukë në mëngjes ndihmon në humbjen e peshës

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Karbohidratet konsiderohen nga shumë si të ndaluara në një dietë që synon humbjen e peshës. Hulumtimet e kryera në Tel Aviv, megjithatë, sollën në pah të dhëna të reja që përmbysin këtë teori. Sipas studiuesve,...

Studimi: Një fetë bukë në mëngjes ndihmon në humbjen e peshës

para 4 muajve - Alsat-M

Karbohidratet konsiderohen nga shumë si të ndaluara në një dietë që synon humbjen e peshës. Hulumtimet e kryera në Tel Aviv, megjithatë, sollën në pah të dhëna të reja që përmbysin këtë teori. Sipas studiuesve,...

Studimi: Një fetë bukë në mëngjes ndihmon në humbjen e peshës

para 4 muajve - ABC News

Karbohidratet konsiderohen nga shumë si të ndaluara në një dietë që synon humbjen e peshës. Hulumtimet e kryera në Tel Aviv, megjithatë, sollën në pah të dhëna të reja që përmbysin këtë teori. Sipas studiuesve,...

Tre ushqime që nuk duhet t’i hani kur mbani dietë

para 4 muajve - ABC News

Të gjithë e dinë që ushqimi i padëshiruar nuk na ndihmon kur duam të humbim peshë, por ajo që nuk dihet mirë është se ka disa gjëra të tjera që duhet t’i shmangni nëse dëshironi të ruani peshën e duhur...

Njihuni me ushqimet e vërtetuara nga shkenca se shkatërrojnë yndyrën në trup

para 4 muajve - TV21

Disa ushqime mund të ndihmojnë në humbjen e yndyrës për shkak të aftësisë së tyre për të rritur metabolizmin, për të minimizuar dëshirat dhe për të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak në trup. Këto ushqime...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK