Ecja e ngadaltë – shenjë e plakjes së shpejtë

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Shpejtësia e ecjes mund të parashikojë rrezikun e një personi nga sëmundjet e vrasësve, përfshirë çmendurinë – dekada para se të zhvillohen simptomat, sugjerojnë studime të reja. Truri dhe trupat e shëtitësve...

Ecja e ngadaltë, shenjë e plakjes së shpejtë

para 4 muajve - Syri

Shpejtësia e ecjes mund të parashikojë rrezikun e një personi nga sëmundjet e vrasësve, përfshirë çmendurinë – dekada para se të zhvillohen simptomat, sugjerojnë studime të reja. Truri dhe trupat e shëtitësve...

Ecja e ngadaltë – shenjë e plakjes së shpejtë

para 4 muajve - Indeks online

Shpejtësia e ecjes mund të parashikojë rrezikun e një personi nga sëmundjet e vrasësve, përfshirë çmendurinë – dekada para se të zhvillohen simptomat, sugjerojnë studime të reja. Truri dhe trupat e shëtitësve...

Ecja e ngadaltë – shenjë e plakjes së shpejtë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Shpejtësia e ecjes mund të parashikojë rrezikun e një personi nga sëmundjet e vrasësve, përfshirë çmendurinë – dekada para se të zhvillohen simptomat, sugjerojnë studime të reja. Truri dhe trupat e shëtitësve...

Ndikimi i përdorimit të multivitaminave te të rriturit mbi 60 vjeç

para 4 muajve - Koha.net

Miliona të rritur amerikanë marrin multivitamina çdo ditë, edhe pse pilulat nuk janë treguar që parandalojnë sëmundje si sëmundjet e zemrës ose kanceri dhe ekspertët thonë se është më mirë të merren si...

Multivitaminat përmirësojnë kujtesën dhe ngadalësojnë plakjen

para 4 muajve - Koha.net

Sipas një studimi të ri një multivitaminë e përditshme mund ta mbajë kujtesën tuaj të mprehtë në pleqëri dhe të shmangë demencën. Sipas studiuesve amerikanë multivitaminat ndikuan në ngadalësimin e humbjes...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK