Pyetjet kreative gjatë intervistave

para 4 muajve - Ekonomia Online

Edhe punët më pak krijuese mund ta çojnë intervistuesin të bëjë pyetje në lidhje me kreativitetin. Kjo sepse intervistuesi do të vlerësojë se çfarë mund të bëjë kandidati jashtë kornizave dhe sa mund të...

4 arsye pse punonjësit duhet të punojnë së bashku në të njëjtën zyrë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Në ditët e sotme, punonjësit që punojnë nga shtëpia po shtohen gjithnjë e më shumë, por njëkohësisht të shumta janë edhe ato kompani të cilat vazhdojnë të kenë një kulturë kompanie sipas mënyrës tradicionale,...

Pyetjet para se të largoheni nga një punë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Nëse mendoni të filloni biznesin ose sipërmarrjen tuaj dhe doni të keni mundësi që t’i përkushtoni vëmendjen maksimale, ja se çfarë duhet të merrni parasysh përpara se të hiqni dorë nga një punë e qëndrueshme...

Shenjat që tregojnë se në krah keni partnerin ideal

para 4 muajve - Ekonomia Online

Zakonisht themi se marrëdhëniet më të mira janë ato në të cilat ka shumë romanticitet. Por sipas Toni Coleman, i cili është ekspert për marrëdhëniet, vetëm romanca nuk mund ta çojë lidhjen shumë gjatë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK