Festivali i filmit në Kanë/ “Anatomy of a Fall” fiton Palmën e Artë

para 4 muajve - Indeks online

Filmi francez “Anatomy of a Fall” ka rrëmbyer çmimin kryesor në Festivalin e Filmit në Kanë. Regjisorja Justine Triet fitoi Palmën e Artë për dramën e saj, që tregon historinë e një shkrimtari të akuzuar...

Regjisorja franceze fiton “Palmën e Artë”

para 4 muajve - Klan

Regjisorja franceze fiton “Palmën e Artë” Festivali i Filmit në Kanë vlerëson “Anatomy of a Fall” Çmimi i madh i Festivalit të Kanës shkoi për një grua. Regjisorja franceze, Justine Triet rrëmbeu Palmën...

Festivali i filmit në Kanë/ “Anatomy of a Fall” fiton Palmën e Artë

para 4 muajve - Top Channel

Filmi francez misterioz Anatomy of a Fall rrëmbeu çmimin kryesor në Festivalin e Filmit në Kanë. Regjisorja Justine Triet fitoi Palmën e Artë për dramën e saj, që tregon historinë e një shkrimtari të akuzuar...

Lista e fituesve në Festivalin e Filmit në Kanë!

para 4 muajve - Indeks online

Ka përfunduar me sukses edicioni i 76-të i Festivalit të Filmit në Kanë. Festivali, që nisi më 16 maj, përfundoi ditën e djeshme (27 maj) me një ceremoni të mrekullueshme. Filmi francez i Justine Triet,...

Mbyllet me sukses Festivali i Filmit në Kanë

para 4 muajve - Klan

Mbyllet me sukses Festivali i Filmit në Kanë ”Anatomy of a Fall” fiton Palmën e Artë i regjizores franceze, Justine Triet Çmimi kryesor i Festivalit të Filmit në Kanë, Palma e Artë, iu dha regjisores franceze...

Filmi francez “Anatomy of a Fall” fiton çmimin Palma e Artë në Festivalin e Filmit në Kanë

para 4 muajve - RTSH

Filmi francez “Anatomy of a Fall” ka marrë çmimin kryesor në Festivalin e Filmit në Kanë për 2023. Regjisorja Justine Triet fitoi Palmën e Artë për dramën “Anatomy of a Fall”, që tregon historinë e një...

Festivali i filmit në Kanë/ “Anatomy of a Fall” fiton Palmën e Artë

para 4 muajve - TvNews

Filmi francez misterioz Anatomy of a Fall rrëmbeu çmimin kryesor në Festivalin e Filmit në Kanë. Regjisorja Justine Triet fitoi Palmën e Artë për dramën e saj, që tregon historinë e një shkrimtari të akuzuar...

Filmi ”Anatomy of a Fall” fiton Palmën e Artë në Festivalin e Filmit në Kanë – Telegrafi

para 4 muajve - Debat

Filmi francez “Anatomy of a Fall” ka marrë çmimin kryesor në Festivalin e Filmit në Kanë. Regjisorja Justine Triet fitoi “Palmën e Artë” për dramën, e cila tregon historinë e një shkrimtareje të akuzuar...

Festivali i filmit në Kanë/ Anatomy of a Fall fiton Palmën e Artë

para 4 muajve - TvNews

Filmi francez misterioz Anatomy of a Fall rrëmbeu çmimin kryesor në Festivalin e Filmit në Kanë. Regjisorja Justine Triet fitoi Palmën e Artë për dramën e saj, që tregon historinë e një shkrimtari të akuzuar...

“Anatomy of a Fall” fiton Palmën e Artë në Festivalin e Filmit në Kanë

para 4 muajve - Shqip

Filmi francez “Anatomy of a Fall” ka marrë çmimin kryesor në Festivalin e Filmit në Kanë për 2023. Regjisorja Justine Triet fitoi Palmën e Artë për dramën “Anatomy of a Fall”, që tregon historinë e një...

Misteri francez “Anatomia e rënies”, fiton çmimin kryesor të festivalit të Kanës

para 4 muajve - Euronews

Filmi francez mister i vrasjeve “Anatomy of a Fall” ka marrë çmimin kryesor në Festivalin e Filmit në Kanë të këtij viti. Regjisorja Justine Triet fitoi çmimin Palme d’Or për dramën e saj të tensionuar...

“Palma e Artë” për “Anatomy of a Fall” – protestë barazie

para 4 muajve - Koha.net

Ai që njihet si “Festivali i festivaleve” ka qenë plot glamur përgjatë 12 ditëve. Ka kulmuar me ndarjen e çmimeve dhe këtë vit është shënuar tjetër histori – ka triumfuar për herë të tretë një regjisore...

“Anatomy of a Fall” fituese e “Palme d’Or” në Festivalin e Cannesit

para 4 muajve - Koha.net

“Anatomy of a Fall” e Justine Triet e ka fituar “Palme d’Or” (Palma e Artë) në Festivalin e 76-të të Filmit në Cannes, në ceremoninë që u mbajt të shtunën. “Anatomy of a Fall” ku luan Sandra Hueller si...

Lufta në Ukrainë, revolta iraniane dhe hija në Cannes

para 4 muajve - Koha.mk

Regjisorët e mirënjohur të Iranit të cilët jetojnë ende atje – ndryshe nga Asghar Farhadi, i cili u largua nga Irani shtatorin e kaluar dhe i cili aktualisht jeton midis Los Angelesit dhe Evropës – e kanë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK