Ja kush do ta trashëgojë pasurinë 250 milionë dollarëshe të Tina Turner-it

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Testamenti i Tina Turner-it nuk është bërë ende publik, ndaj nuk dihet se kush do ta trashëgojë pasurinë e saj. Ylli i muzikës ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet...

Ja kush do ta trashëgojë pasurinë 250 milionë dollarëshe të Tina Turner

para 4 muajve - Syri

Testamenti i Tina Turner-it nuk është bërë ende publik, ndaj nuk dihet se kush do ta trashëgojë pasurinë e saj. Ylli i muzikës ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet...

Arsyeja pse Tina Turner u largua nga Amerika dhe u bë shtetase zvicerane

para 4 muajve - Indeks online

Pas ndarjes nga jeta të Tina Turner në moshën 83-vjeçare, është rishfaqur një klip ku këngëtarja ikonë shpjegon vendimin e saj për të hequr dorë nga shtetësia amerikane dhe për ta bërë Zvicrën shtëpinë...

Ja kush do ta trashëgojë pasurinë 250 milionë dollarëshe të Tina Turner-it

para 4 muajve - Aktuale

Testamenti i Tina Turner-it nuk është bërë ende publik, ndaj nuk dihet se kush do ta trashëgojë pasurinë e saj. Marketing Ylli i muzikës ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë...

Kush do ta trashëgojë pasurinë 250 milionë dollarëshe të Tina Turner

para 4 muajve - Bota Sot

Tina Turner ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet muzikore më të dëgjuar të të gjitha kohërave. Turner ka fituar 12 çmime Grammy. Ajo zotëronte një numër pronash...

Ku dhe kur do të mbahet funerali i Tina Turner?

para 4 muajve - Albeu

Fansat dhe miqtë po vazhdojnë të mblidhen në shtëpinë e Tina Turner në Zvicër ku ajo ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë të mërkurën (24 maj). Dymbëdhjetë herë fituesja e çmimit “Grammy”, e cila bëri...

Kush do ta trashëgojë pasurinë 250 milionë dollarëshe të Tina Turner

para 4 muajve - Lexo

Tina Turner ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet muzikore më të dëgjuar të të gjitha kohërave. Turner ka fituar 12 çmime Grammy. Ajo zotëronte një numër pronash...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

para 4 muajve - Java News

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja me famë botërore kishte pasuri...

Ja kush do ta trashëgojë pasurinë 250 milionë dollarëshe të Tina Turner-it!

para 4 muajve - Ora news

Testamenti i Tina Turner-it nuk është bërë ende publik, ndaj nuk dihet se kush do ta trashëgojë pasurinë e saj. Ylli i muzikës ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet...

Të afërm, miq e fansa vijojnë homazhet në shtëpinë e Tina Turner, ku dhe kur do të mbahet funerali

para 4 muajve - Java News

Fansat dhe miqtë po vazhdojnë të mblidhen në shtëpinë e Tina Turner në Zvicër ku ajo ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë të mërkurën (24 maj). Dymbëdhjetë herë fituesja e çmimit “Grammy”, e cila bëri...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

para 4 muajve - Euronews

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja me famë botërore kishte pasuri...

Ja kush do ta trashëgojë pasurinë 250 milionë dollarëshe të Tina Turner-it

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Testamenti i Tina Turner-it nuk është bërë ende publik, ndaj nuk dihet se kush do ta trashëgojë pasurinë e saj. Ylli i muzikës ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet...

Kur do të mbahet funerali i Tina Turner dhe cilat janë planet?

para 4 muajve - Bota Sot

Fansat dhe miqtë po vazhdojnë të mblidhen në shtëpinë e Tina Turner në Zvicër ku ajo ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë të mërkurën. Dymbëdhjetë herë fituesja e çmimit “Grammy”, e cila bëri një rikthim...

Vlerësohet në rreth 250 milionë dollarë, ja kush do ta trashëgojë pasurinë ...

para 4 muajve - BalkanWeb

Tina Turner ka grumbulluar një pasuri të madhe gjatë karrierës së saj, e cila vlerësohet në rreth 250 milionë dollarë. Hello shkruan se këngëtarja e ka zgjidhur çështjen e pasurisë së saj vite para vdekjes...

Tina Turner dikur mbante këtë Rekord Guinness

para 4 muajve - ABC News

Në vitin 1988, këngëtarja legjendare Tina Turner mbajti një rekord botëror Guinness. Në fakt, ajo performoi para jo më pak se 180,000 njerëzve në stadiumin Maracana në Rio de Zhaneiro, i cili në atë kohë...

Vlerësohet në rreth 250 milionë dollarë, ja kush do ta trashëgojë pasurinë e Tina Turner

para 4 muajve - Lexo

Tina Turner ka grumbulluar një pasuri të madhe gjatë karrierës së saj, e cila vlerësohet në rreth 250 milionë dollarë. Hello shkruan se këngëtarja e ka zgjidhur çështjen e pasurisë së saj vite para vdekjes...

Kur do të mbahet funerali i Tina Turner dhe cilat janë planet?

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Fansat dhe miqtë po vazhdojnë të mblidhen në shtëpinë e Tina Turner në Zvicër ku ajo ndërroi jetë pas një sëmundje të rëndë. Dymbëdhjetë herë fituesja e çmimit “Grammy”, e cila bëri një rikthim historik...

Kur do të mbahet funerali i Tina Turner dhe cilat janë planet?

para 4 muajve - Lajm

Fansat dhe miqtë po vazhdojnë të mblidhen në shtëpinë e Tina Turner në Zvicër ku ajo ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë të mërkurën. Dymbëdhjetë herë fituesja e çmimit “Grammy”, e cila bëri një rikthim...

Tina Turner dikur mbante këtë Rekord Guinness

para 4 muajve - Insajderi.org

Në vitin 1988, këngëtarja legjendare Tina Turner mbajti një rekord botëror Guinness. Në fakt, ajo performoi para jo më pak se 180,000 njerëzve në stadiumin Maracana në Rio de Zhaneiro, i cili në atë kohë...

Ja kush do ta trashëgojë pasurinë e Tina Turner?

para 4 muajve - Shqip

Tina Turner ka grumbulluar një pasuri të madhe gjatë karrierës së saj, e cila vlerësohet në rreth 250 milionë dollarë. “Hello” shkruan se këngëtarja e ka zgjidhur çështjen e pasurisë së saj vite para vdekjes...

Tina Turner ndiqte vetëm gjashtë persona në Instagram, kush janë ata

para 4 muajve - Reporteri

Ylli i muzikës, Tina Turner, u bë e ditur se ndërroi jetë të mërkurën (24 maj) pas një sëmundjeje të gjatë. Ajo vdiq në moshën 83-vjeçare në shtëpinë e saj në Zvicër. Lajmi për vdekjen u njoftua nga një...

La pas vetës pasuri të majme, kush do ta marrë trashëgiminë e Tina Turner

para 4 muajve - Indeks online

Tina Turner ka grumbulluar një pasuri të madhe gjatë karrierës së saj, e cila vlerësohet në rreth 250 milionë dollarë. Hello shkruan se këngëtarja e ka zgjidhur çështjen e pasurisë së saj vite para vdekjes...

Kush do të jenë trashëgimtarët e 250 milionë dollarëve të Tina Turner?

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Testamenti i Turner nuk është bërë ende publik, ndaj nuk dihet saktësisht se kush do ta trashëgojë pasurinë e saj. Turner ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet...

Kush do ta trashëgojë pasurinë e majme të Tina Turner

para 4 muajve - Reporteri

Tina Turner ka grumbulluar një pasuri të madhe gjatë karrierës së saj, e cila vlerësohet në rreth 250 milionë dollarë. Hello shkruan se këngëtarja e ka zgjidhur çështjen e pasurisë së saj vite para vdekjes...

Kush do të jenë trashëgimtarët e 250 milionë dollarëve të Tina Turner?

para 4 muajve - Syri

Testamenti i Turner nuk është bërë ende publik, ndaj nuk dihet saktësisht se kush do ta trashëgojë pasurinë e saj. Turner ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet...

SI TINA TURNER U BË NJË IKONË E PAZAKONTË NË SHQIPËRI?

para 4 muajve - KDPolitik

“Mbretëresha e Rock ‘n’ Roll” ishte një simbol i forcës, këmbënguljes dhe lirisë jo vetëm në Shtetet e Bashkuara të saj të lindjes, por edhe në Evropën Lindore. Shkruan: Chelsi West Ohueri “Tina Turner,...

Vetëm këta 6 persona ndiqte Tina Turner në Instagram, mes tyre këngëtarja e famshme

para 4 muajve - Insajderi.org

Ylli i muzikës, Tina Turner, u bë e ditur se ndërroi jetë të mërkurën (24 maj) pas një sëmundjeje të gjatë. Ajo vdiq në moshën 83-vjeçare në shtëpinë e saj në Zvicër. Lajmi për vdekjen u njoftua nga një...

Beyonce nderon yllin e ndjerë Tina Turner gjatë koncertit në Paris: Nuk do të isha në këtë skenë pa të

para 4 muajve - Syri

Nderimet e përzemërta vazhdojnë të bëhen për këngëtaren legjendare Tina Turner pas vdekjes së saj të mërkurën, më 24 maj, në moshën 83-vjeçare. Dhe ndërsa Beyonce më parë i bëri homazhe Turner me disa...

Reportazhi/ Si u bë Tina Turner një ikonë e pazakontë në Shqipëri

para 4 muajve - Syri

Nga Chelsi West Ohueri, AL JAZEERA “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock ’n’ Roll’, vdiq në paqe sot në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë, në shtëpinë e saj në Kusnacht, pranë Zyrihut, Zvicër”,...

Kush do të jenë trashëgimtarët e 250 milionë dollarëve të Tina Turner?

para 4 muajve - Zhurnal

Testamenti i Turner nuk është bërë ende publik, ndaj nuk dihet saktësisht se kush do ta trashëgojë pasurinë e saj. Turner ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet...

Busti i Tina Turner në Durrës, Al Jazeera: Si u bë këngëtarja një ikonë në Shqipëri

para 4 muajve - RTSH

Tina Turner, 'Mbretëresha e Rock 'n' Roll', vazhdon ‘të jetojë’ në Shqipëri nëpërmjet bustit, vendosur në qytetin bregdetar të Durrësit. Në një shkrim në ‘Al Jazeera’ , antropologu sociokulturor, që studion...

Al Jazeera: Si u bë Tina Turner një ikonë e pamundur në Shqipëri?

para 4 muajve - Gazeta Tema

Nga Chelsi West Ohueri "Tina Turner, 'Mbretëresha e Rock 'n' Roll', ka vdekur sot paqësisht në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Kusnacht afër Cyrihut, Zvicër," tha publicisti...

Si u bë Tina Turner një ikonë e pamundur në Shqipëri?

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Chelsi West Ohueri është një asistent profesor i Studimeve Sllave dhe Euroaziatike në Universitetin e Teksasit i ka kushtuar një artikull special vdekjes së “Mbretëreshës së Rock’n Roll’, Tina Turner dhe...

Busti i Tina Turner në Durrës, Al Jazeera: Si u bë këngëtarja një ikonë në Shqipëri

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock ‘n’ Roll’, vazhdon ‘të jetojë’ në Shqipëri nëpërmjet bustit, vendosur në qytetin bregdetar të Durrësit. Në një shkrim në ‘Al Jazeera’, antropologu sociokulturor, që studion...

Kush do të jenë trashëgimtarët e 250 milionë dollarëve të Tina Turner?

para 4 muajve - Ora news

Testamenti i Turner nuk është bërë ende publik, ndaj nuk dihet saktësisht se kush do ta trashëgojë pasurinë e saj. Turner ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet...

Si u bë Tina Turner një ikonë e pamundur në Shqipëri?

para 4 muajve - Syri

Chelsi West Ohueri është një asistent profesor i Studimeve Sllave dhe Euroaziatike në Universitetin e Teksasit i ka kushtuar një artikull special vdekjes së “Mbretëreshës së Rock’n Roll’, Tina Turner dhe...

Beyonce nderon yllin e ndjerë Tina Turner gjatë koncertit në Paris: Nuk do të isha në këtë skenë pa të

para 4 muajve - Lajm

Nderimet e përzemërta vazhdojnë të bëhen për këngëtaren legjendare Tina Turner pas vdekjes së saj të mërkurën, më 24 maj, në moshën 83-vjeçare. Dhe ndërsa Beyonce më parë i bëri homazhe Turner me disa...

Al Jazeera: Si u bë Tina Turner një ikonë e pamundur në Shqipëri?

para 4 muajve - Lexo

Nga Chelsi West Ohueri “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock ‘n’ Roll’, ka vdekur sot paqësisht në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Kusnacht afër Cyrihut, Zvicër,” tha publicisti...

Humbjet e mëdha të Tina Turner që i dhanë goditje të fortë jetës së saj, vd...

para 4 muajve - BalkanWeb

Tina Turner dha frymën e fundit të mërkurën, më 24 maj, në moshën 83-vjeçare. Pavarësisht problemeve shëndetësore që e mundonin prej vitesh, artistja legjendare ndërroi jetë në shtëpinë e saj në Kusnacht...

Brenda qytetit zviceran ku Tina Turner jetoi viteve të fundit

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Tina Turner jetoi një jetë të qetë në qytetin simpatik zviceran të Kusnacht, shtëpia e saj për dekada. Ajo u transferua në komunë pasi filloi të takohej me Erwin Bach, një producent muzikor. Çifti u takua...

Beyonce nderon yllin e ndjerë Tina Turner gjatë koncertit në Paris

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Nderimet e përzemërta vazhdojnë të bëhen për këngëtaren legjendare Tina Turner pas vdekjes së saj, më 24 maj, në moshën 83-vjeçare. Së fundmi, Beyoncei bëri homazhe Turner me disa fjalë të ndjera dhe lëvdata...

Beyonce nderon yllin e ndjerë Tina Turner gjatë koncertit në Paris: Nuk do të isha në këtë skenë pa të – Telegrafi

para 4 muajve - Debat

Nderimet e përzemërta vazhdojnë të bëhen për këngëtaren legjendare Tina Turner pas vdekjes së saj të mërkurën, më 24 maj, në moshën 83-vjeçare. Dhe ndërsa Beyonce më parë i bëri homazhe Turner me disa...

Ndarja nga jeta e “Mbretëreshës së Rock’n Roll’/ Al Jazeera: Si Tina Turner u bë një ikonë e pamundur në Shqipëri?

para 4 muajve - FaxWeb

Media e huaj ‘Al Jazeera’ i ka kushtuar një artikull special vdekjes së “Mbretëreshës së Rock’n Roll’, Tina Turner dhe ndikimit të saj në një vend kaq të vogël të Evropës si Shqipëria. Shkrimi nis duke...

Kush do të jenë trashëgimtarët e 250 milionë dollarëve të Tina Turner?

para 4 muajve - Top Channel

Bota u trondit të mërkurën kur zëdhënësi i Tina Turner, Peter Lindbergh njoftoi vdekjen e saj në llogarinë e tij në Instagram. Turner pati një sërë problemesh shëndetësore gjatë viteve të fundit. Testamenti...

Kush do të jenë trashëgimtarët e 250 milionë dollarëve të Tina Turner?

para 4 muajve - TvNews

Bota u trondit të mërkurën kur zëdhënësi i Tina Turner, Peter Lindbergh njoftoi vdekjen e saj në llogarinë e tij në Instagram. Turner pati një sërë problemesh shëndetësore gjatë viteve të fundit. Testamenti...

Tina Turner shpjegonte dikur përse la qytetarinë amerikane dhe u largua (fotot)

para 4 muajve - Top Channel

Artistja e ndjerë Tina Turner do të kujtohet në të gjithë botën si një nga legjendat më të mëdha të muzikës ‘rock’ pas ndarjes nga jeta dy ditë më parë. Shumë fakte njihen në botë për Tina dhe muzikën...

Zbulohen shkaqet e vdekjes së Tina Turner

para 4 muajve - Gazeta Tema

Një ditë pas vdekjes së Tina Turner, përfaqësuesit e këngëtares së madhe publikuan shkaqet e vdekjes së saj. Diva e muzikës ndërroi jetë për shkaqe natyrale, pavarësisht problemeve serioze shëndetësore...

Zbulohen shkaqet e vdekjes së Tina Turner

para 4 muajve - ABC News

Një ditë pas vdekjes së Tina Turner, përfaqësuesit e këngëtares së madhe publikuan shkaqet e vdekjes së saj. Diva e muzikës ndërroi jetë për shkaqe natyrale, pavarësisht problemeve serioze shëndetësore...

Pas vdekjes, Tina Turner thyen rekorde

para 4 muajve - Opinion.mk

Kënga e Tina Turner e vitit 1984 ‘What’s Love Got To Do With It’ ka arritur vendin e parë në tabelën e iTunes në SHBA. Disa nga këngët e interpretueses të ndjerë kanë arritur gjithashtu kulmin në tabelë,...

Pas vdekjes, Tina Turner thyen rekorde

para 4 muajve - Zeri

Kënga e Tina Turner e vitit 1984 ‘What’s Love Got To Do With It’ ka arritur vendin e parë në tabelën e iTunes në SHBA. Disa nga këngët e interpretueses të ndjerë kanë arritur gjithashtu kulmin në tabelë,...

Historia tragjike e djemve të ikonës Tina Turner

para 4 muajve - Lajm

“Unë jam ende duke u përpjekur të zbuloj pse e bëri atë”, tha Tina Turner në 2018, teksa po tregonte Oprah Winfrey-t për vetëvrasjen e djalit të saj Craig. Ikona e rock-ut ishte vetëm 18 vjeç kur ajo kishte...

Tina Turner shpjegonte dikur përse la qytetarinë amerikane dhe u largua (fotot)

para 4 muajve - TvNews

Artistja e ndjerë Tina Turner do të kujtohet në të gjithë botën si një nga legjendat më të mëdha të muzikës ‘rock’ pas ndarjes nga jeta dy ditë më parë. Shumë fakte njihen në botë për Tina dhe muzikën...

Publikohet fotoja e fundit e Tina Turner para se të ndërronte jetë!

para 4 muajve - Syri

Fotoja e fundit e Mbretërëshës së Rock ‘n’ Roll-it, Tina Turner është ripublikuar pas vdekjes së saj. Në foton e postuar në Twitter në mars 2021, këngëtarja hitit ” Proud Mary ” u shfaq komode në shtëpi,...

Pas vdekjes, ikona Tina Turner thyen rekorde

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Kënga e Tina Turner e vitit 1984 ‘What’s Love Got To Do With It’ ka arritur vendin e parë në tabelën e iTunes në SHBA. Disa nga këngët e interpretueses të ndjerë kanë arritur gjithashtu kulmin në tabelë,...

Pas vdekjes, Tina Turner thyen rekorde

para 4 muajve - Revista

Kënga e Tina Turner e vitit 1984 ‘What’s Love Got To Do With It’ ka arritur vendin e parë në tabelën e iTunes në SHBA. Disa nga këngët e interpretueses të ndjerë kanë arritur gjithashtu kulmin në tabelë,...

Historia tragjike e djemve të ikonës Tina Turner

para 4 muajve - Revista Kosovarja

“Unë jam ende duke u përpjekur të zbuloj pse e bëri atë”, tha Tina Turner në 2018, teksa po tregonte Oprah Winfrey-t për vetëvrasjen e djalit të saj Craig. Ikona e rock-ut ishte vetëm 18 vjeç kur ajo kishte...

Bota e muzikës rock and roll mban zi/ 12 thënie motivuese për jetën nga Tin...

para 4 muajve - BalkanWeb

Bota e muzikës rock and roll mban zi për humbjen e yllit të saj, Tina Turner. Ajo u nda nga jeta më 24 maj 2023, në moshën 83-vjeçare. Në një njoftim zyrtar, përfaqësuesi i saj tha: “Sot, ne i japim lamtumirën...

Bota e muzikës rock and roll mban zi/ 12 thënie motivuese për jetën nga Tina Turner

para 4 muajve - Ora news

Bota e muzikës rock and roll mban zi për humbjen e yllit të saj, Tina Turner. Ajo u nda nga jeta më 24 maj 2023, në moshën 83-vjeçare. Në një njoftim zyrtar, përfaqësuesi i saj tha: “Sot, ne i japim lamtumirën...

Zëdhënësi tregon shkakun e vdekjes së Tina Turner

para 4 muajve - Indeks online

Tina Turner ka ndërruar jetë të mërkurën pas një sëmundjeje të gjatë në moshën 83-vjeçare në shtëpinë e saj në Küsnacht të Zvicrës. Ikona e muzikës vdiq “pas një sëmundje të gjatë” në moshën 83-vjeçare...

Publikohet fotoja e fundit e Tina Turnerit përpara vdekjes

para 4 muajve - Zeri

Fotoja e fundit e Tina Turnerit tregon këngëtaren legjendare në shtëpi me pantallona sportive, duke kujtuar disa nga momentet më krenare të jetës së saj. Fotografia e saj më e fundit u postua në llogarinë...

Zbulohet shkaku i vdekjes së Tina Turner

para 4 muajve - Gazeta Express

Shkaku i vdekjes së Tina Turner është zbuluar një ditë pas vdekjes së saj. Këngëtarja legjendare u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare në Kusnach afër Cyrihut pas një sëmundjeje të gjatë dhe të paspecifikuar....

Publikohet fotoja e fundit e Tina Turner përpara vdekjes

para 4 muajve - Zeri

Fotoja e fundit e Tina Turner tregon këngëtaren legjendare në shtëpi me pantallona sportive, duke kujtuar disa nga momentet më krenare të jetës së saj. Fotografia e saj më e fundit u postua në llogarinë...

Konfirmohen shkaqet e vdekjes së Tina Turner

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Të mërkurën e 24 majit, bota e artit u trondit nga lajmi për ndarjen nga jeta të Tina Turner. Mbretëresha e Rock ‘n’ Roll ndërroi jetë në shtëpinë e saj në Küsnach afër Cyrihut. Përfaqësuesit e saj konfirmuan...

I vetmi personazh i famshëm që Tina Turner ra në dashuri

para 4 muajve - Indeks online

Këngëtarja e “Queen of Rock’n Roll” dhe “What’s Love Got To Do with It”, Tina Turner ishte njësoj si shumica prej e njerëzve të thjeshtë kur bëhej fjalë për të dashur dikë të famshëm. Muzikantja e lindur...

Mesazhi i fundit që Tina Turner i la botës dhe pengu që mori me vete

para 4 muajve - Populli

Një status pendese në Instagram është mesazhi i fundit që ikona Tina Turner i la admiruesve të saj teksa e linte këtë botë. “Veshkat e mia janë viktima të faktit që nuk e kuptoja se presioni i lartë i...

Historia tragjike e djemve të ikonës Tina Turner

para 4 muajve - FaxWeb

“Unë jam ende duke u përpjekur të zbuloj pse e bëri at ë”, tha Tina Turner në 2018, teksa po tregonte Oprah Winfrey-t për vetëvrasjen e djalit të saj Craig. Ikona e rock-ut ishte vetëm 18 vjeç kur ajo...

Historia tragjike e djemve të ikonës Tina Turner

para 4 muajve - Infokusi

Ikona e rock-ut ishte vetëm 18 vjeç kur ajo kishte Craig në 1958 me partnerin e saj, Raymond Hill, i cili ishte saksofonist me grupin Kings of Rhythm të Ike Turner. Craig më vonë u adoptua nga Ike pasi...

Zbulohet shkaku i vdekjes së ikonës Tina Turner

para 4 muajve - Top Channel

Zbulohet shkaku i vdekjes së ikonës së muzikës, Tina Turner. Tina Turner ka vdekur nga shkaqe natyrale në shtëpinë e saj në Zvicër, është konfirmuar nga gazeta Daily Mail. Këngëtarja legjendare u nda nga...

Zbulohet shkaku i vdekjes së këngëtares legjendare Tina Turner

para 4 muajve - Ora news

Zbulohet shkaku i vdekjes së ikonës së muzikës, Tina Turner. Tina Turner ka vdekur nga shkaqe natyrale në shtëpinë e saj në Zvicër, është konfirmuar nga gazeta Daily Mail. Këngëtarja legjendare u nda nga...

I jepet lamtumira e fundit ‘Yllit’ të muzikës Tina Turner

para 4 muajve - Syri

Një trëndafil i kuq dhe një shënim u ngjitën këtë mëngjes në portën e rezidencës zvicerane ku vdiq artistja legjendare Tina Turner: “Mendoj se është mirë që erdha herët sot. Faleminderit dhe lamtumirë...

Historia tragjike e djemve të ikonës Tina Turner

para 4 muajve - Top Channel

“Unë jam ende duke u përpjekur të zbuloj pse e bëri atë”, tha Tina Turner në 2018, teksa po tregonte Oprah Winfrey-t për vetëvrasjen e djalit të saj Craig. Ikona e rock-ut ishte vetëm 18 vjeç kur ajo kishte...

Burrat e jetës së Tina Turner/ Ike e dhunonte, Erwin i shëroi zemrën

para 4 muajve - Syri

Nga Hauke Herffs, BILD Njëri ia bëri jetën ferr. Tjetri e mbante në pëllëmbë të dorës. Ikona e muzikës, Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Por përmes hiteve të saj, këngëtarja jeton në zemrat...

Si e shpëtoi bashkëshorti Tina Turner nga vetëvrasja

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Ndërsa bota i jep lamtumirën legjendës së rock ‘n’ roll-it Tina Turner. Mirror shikon mbrapa ne kohe ne jetën e saj dhe sesi ajo luftoi me guxim problemet e saj shëndetësore para vdekjes së saj. Këngëtarja...

Një ditë pas vdekjes së saj, këngët e Tina Turner shënojnë ngritje në top-listat botërore – Telegrafi

para 4 muajve - Debat

Kënga e Tina Turner e vitit 1984 “What’s Love Got To Do With It” ka arritur vendin e parë në tabelën e iTunes në SHBA. Disa nga këngët e artistes tashmë të ndjerë kanë arritur gjithashtu kulmin në tabelë,...

Dje ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare, ja cila ishte fotoja e fundit e yllit legjendar Tina Turner

para 4 muajve - Top Channel

Tina Turner festoi një nga arritjet e saj të shumta në foton e fundit që ndau para vdekjes së saj. Këngëtarja e “Proud Mary” dukej komode në shtëpi me pantallona të zeza dhe një pulovër të njëjtë, ndërsa...

Tina Turner tregonte se kishte ‘vënë veten në rrezik’ duke refuzuar realitetin, në postimin e fundit para vdekjes (fotot)

para 4 muajve - Top Channel

Tina Turner kishte pranuar se kishte vënë në rrezik shëndetin në një prej postimeve të fundit në rrjetet sociale duke refuzuar mjeksinë tradicionale pas sëmundjes së saj të gjatë. Këngëtarja legjendare...

I jepet lamtumira e fundit "Yllit" të muzikës Tina Turner

para 4 muajve - Ora news

Një trëndafil i kuq dhe një shënim u ngjitën këtë mëngjes në portën e rezidencës zvicerane ku vdiq artistja legjendare Tina Turner: “ Mendoj se është mirë që erdha herët sot. Faleminderit dhe lamtumirë...

FOTO: Historia unike e dashurisë së Tina Turner si bashkëshorti 16 vjet më i ri i dhuroi veshkën dhe i riktheu lumturinë

para 4 muajve - Gazeta Tema

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Historia unike e dashurisë së Tina Turner, bashkëshorti 16 vjet më i ri i d...

para 4 muajve - BalkanWeb

Tina Turner gjeti dashurinë e vërtetë me Erwin Bach pasi u nda nga burri i saj i parë abuziv. Dyshja kishin një marrëdhënie dashurie për 38 vjet deri në vdekjen e saj të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas...

Bota e muzikës vajton Tina Turner, Mick Jagger e Elton John nderojnë “legjendën”

para 4 muajve - Top Channel

Emra të njohur të botës së muzikës dhe fans ai kanë bërë nderimet e saj këngëtares legjendare, Tina Turner e cila ndërroi jetë një ditë më parë në Zvicër në moshën 83-vjecare. Beyonce e quajti yllin e...

Tina Turner: Një jetë në foto

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Tina Turner, e cila ka vdekur në moshën 83-vjeçare, u referua gjerësisht si Mbretëresha e Rock'n'Roll-it . Ajo u bë e famshme si këngëtarja kryesore e Ike & Tina Turner Revue përpara se karriera e saj...

Mesazhi i fundit që la Tina Turner dy muaj para vdekjes!

para 4 muajve - Gazeta Tema

Ylli i muzikës, Tina Turner, ndau një postim të zymtë në Instagram për përkeqësimit të veshkave të saj dy muaj para vdekjes së parakohshme. Turner, 83-vjeçe, foli për problemet e saj shëndetësore në Ditën...

Dhjetë këngët më të mira të Tina Turner, diva që la gjurmë në muzikën botërore

para 4 muajve - Syri

Nuk kishte absolutisht asnjë si Tina Turner, një nga artistet më të suksesshme në histori. Ajo ndërroi jetë më 24 maj në moshën 83-vjeçare si pasojë e një sëmundjejë të rëndë. Mbretëresha e Rock n’ Roll-it...

Diva e muzikës/ Tina Turner e mbajti të fshehtë betejën e saj të fundit

para 4 muajve - Syri

Nga Oezlem Evans, BILD Ajo ishte një artiste e mbijetesës- në moshë të re, si grua e rritur dhe më pas në pleqëri kur e ndiqnin nga pas sëmundjet e pabesa. Tina Turner ndau pothuajse gjithçka me fansat...

Mesazhi i fundit që Tina Turner i la botës para se të vdiste

para 4 muajve - Gazeta10

Një status pendese në Instagram është mesazhi i fundit që ikona Tina Turner i la admiruesve të saj teksa e linte këtë botë. “Veshkat e mia janë viktima të faktit që nuk e kuptoja se presioni i lartë i...

Tina Turner: Një jetë në foto

para 4 muajve - Syri

Tina Turner, e cila ka vdekur në moshën 83-vjeçare, u referua gjerësisht si Mbretëresha e Rock'n'Roll-it . Ajo u bë e famshme si këngëtarja kryesore e Ike & Tina Turner Revue përpara se karriera e saj...

Vdekja e mbretëreshës së Rock ‘n’ Roll-it, Tina Turner

para 4 muajve - Syri

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike të së cilës, sikurse The Best dhe What’s Love Got to Do With It, e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner ka pasur një sërë problemesh shëndetësore...

Vdekja e Tina Turner, reagon Shtëpia e Bardhë: Humbje e madhe për industrinë e muzikës

para 4 muajve - Ora news

Ditën e sotme ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare këngëtarja me famë botërore, Tina Turner, e njohur edhe si mbretëresha e “Rock’n Roll”. Sipas mediave të huaja, mesazhe ngushëlluese për vdekjen e saj po...

Vdes legjenda e muzikës, Tina Turner

para 4 muajve - KDPolitik

Këngëtarja Tina Turner, hitet klasike të së cilës, sikurse The Best dhe What’s Love Got to Do With It, e bënë atë një superyll, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Turner ka pasur një sërë problemesh shëndetësore...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK