Ky zakon i përditshëm nxit humbjen e peshës pas moshës 45 vjeçare

para 4 muajve - Klan Kosova

Shumë faktorë kontribuojnë në humbjen më të vështirë të peshës pas moshës 45 vjeçare. Siç shpjegojnë ekspertët, këta faktorë variojnë nga gjendjet mjekësore që kanë më shumë gjasa të ndodhin me kalimin...

Katër ushqime që janë të shëndetshme për zemrën

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë lexoni dhe dëgjoni aq shumë sa nuk dini më çfarë të besoni. Studiuesit nga Kolegji Amerikan i Kardiologjisë kryen disa...

Katër ushqime që janë të shëndetshme për zemrën

para 4 muajve - Gazeta Metro

Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë lexoni dhe dëgjoni aq shumë sa nuk dini më çfarë të besoni. Studiuesit nga Kolegji Amerikan i Kardiologjisë kryen disa...

Katër ushqime për një zemër të shëndetshme

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë lexoni dhe dëgjoni aq shumë sa nuk dini më çfarë të besoni. Studiuesit nga Kolegji Amerikan i Kardiologjisë kryen disa...

Katër ushqime për një zemër të shëndetshme

para 4 muajve - Ora news

Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë lexoni dhe dëgjoni aq shumë sa nuk dini më çfarë të besoni. Studiuesit nga Kolegji Amerikan i Kardiologjisë kryen disa...

Katër ushqime për një zemër të shëndetshme

para 4 muajve - Syri

Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë lexoni dhe dëgjoni aq shumë sa nuk dini më çfarë të besoni. Studiuesit nga Kolegji Amerikan i Kardiologjisë kryen disa...

Katër ushqime që janë të shëndetshme për zemrën

para 4 muajve - Alsat-M

Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë lexoni dhe dëgjoni aq shumë sa nuk dini më çfarë të besoni. Çfarë është e mirë për të ngrënë në fund të fundit, dhe...

Katër ushqime që janë të shëndetshme për zemrën

para 4 muajve - Periskopi

Katër ushqime që janë të shëndetshme për zemrën 27 May, 23:17 Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë lexoni dhe dëgjoni aq shumë sa nuk dini më çfarë të besoni....

Katër ushqime që janë të shëndetshme për zemrën

para 4 muajve - Gazeta Express

Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë lexoni dhe dëgjoni aq shumë sa nuk dini më çfarë të besoni. Studiuesit nga Kolegji Amerikan i Kardiologjisë kryen disa...

Katër ushqime të shëndetshme për zemrën

para 4 muajve - FaxWeb

Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë lexoni dhe dëgjoni aq shumë sa nuk dini më çfarë të besoni. Studiuesit nga Kolegji Amerikan i Kardiologjisë kryen disa...

Katër ushqime që janë të shëndetshme për zemrën

para 4 muajve - ABC News

Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë lexoni dhe dëgjoni aq shumë sa nuk dini më çfarë të besoni. Çfarë është e mirë për të ngrënë në fund të fundit, dhe...

Katër ushqime që janë të shëndetshme për zemrën

para 4 muajve - Almakos

Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë lexoni dhe dëgjoni aq shumë sa nuk dini më çfarë të besoni. Çfarë është e mirë për të ngrënë në fund të fundit, dhe...

Katër pijet që duhet të pini çdo ditë nëse keni probleme me zemrën

para 4 muajve - Gazeta Metro

Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve që kanë lidhje me zemrën, sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit...

Dietat me bazë bimore sjellin përfitime për shëndetin e zemrës

para 4 muajve - Shqip

Nëse i jepni bimëve vendin kryesor në dietën tuaj do të keni shumë benefite për shëndetin e zemrës, tregon një studim. Studiuesit në Danimarkë treguan se dietat vegjetariane dhe vegane ulin nivelet e kolesterolit...

Njihuni me ushqimet e vërtetuara nga shkenca se shkatërrojnë yndyrën në trup

para 4 muajve - TV21

Disa ushqime mund të ndihmojnë në humbjen e yndyrës për shkak të aftësisë së tyre për të rritur metabolizmin, për të minimizuar dëshirat dhe për të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak në trup. Këto ushqime...

Gjashtë ndryshime dietike që do të ndihmojnë në uljen e niveleve të kolesterolit

para 4 muajve - ABC News

Dieta mund të luajë një rol të madh në rregullimin e kolesterolit tuaj. Gati 2 në 5 të rritur kanë kolesterol të lartë, sipas CDC, dhe kjo mund të rrisë rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Edhe më keq, për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK