Sot 1 prilli/ Origjina dhe gënjeshtrat më të famshme në histori

para 3 jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Çdo vit, 1 prilli është dita “par excellence” kushtuar shakave në të cilën lejohet çdo shaka, për sa kohë që nuk është e rrezikshme apo e dëmshme....

1 prilli – Sot shënohet Dita e Gënjeshtrave, kjo është historia që fshihet pas

para 3 jave - Alsat-M

Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Gënjeshtrave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill që përbëhet nga shaka me gënjeshtra dhe mashtrime praktike. Historia pas Ditës së Gënjeshtrave...

Gjithçka që duhet të dini për historinë dhe rëndësinë e Ditës së 1 Prillit

para 3 jave - Albeu

Dita e 1 prillit, edhe pse një festë jozyrtare, është shumë e popullarizuar në mbarë botën. Dita për të ndarë shaka, për të bërë shaka dhe për të qeshur bujarisht, Dita e Gënjeshtrave, megjithëse një festë...

1 prilli – Dita e Gënjeshtrave: Historia, domethënia dhe pse festohet

para 3 jave - Syri.net Kosova

Çdo vit, 1 prilli shënohet me miq që bëjnë shaka me njëri-tjetrin dhe gënjejnë njëri-tjetrit pa asnjë faj. E gjithë kjo ndodh sepse është Dita e Gënjeshtrave! Dita u festua për herë të parë në Evropë,...

1 Prilli, çfarë është ‘Dita e Gënjeshtrave’ dhe ku kërkohet prejardhja e saj

para 3 jave - Portalb

1 prilli është dita ku njerëzit gënjejnë njëri-tjetrin, bëjnë shaka, mashtrime e rrengje me përmbajtje humori, transmeton Euronews . Ndërsa këto mund të bëhen në çdo ditë tjetër, ajo çfarë e dallon 1 prillin...

1 prilli- Sot shënohet Dita e Gënjeshtrave, kjo është historia që fshihet pas

para 3 jave - Gazeta Express

Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Rrenave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill që përbëhet nga shaka me gënjeshtra dhe mashtrime praktike. Lexo Edhe: Historia pas Ditës së Gënjeshtrave...

‘1 Prilli’, çfarë është Dita e Gënjeshtrave dhe prejardhja e saj

para 3 jave - BalkanWeb

Data 1 prill njihet në shumë vende si Dita e Gënjeshtrave. Por çfarë është kjo ditë dhe nga e ka prejardhjen? Dita e 1 prillit dikur festohej si dita e Vitit të Ri, por me ndyshimin e kalendarit nga Julian...

Gjithçka që duhet të dini për historinë dhe rëndësinë e Ditës së 1 Prillit

para 3 jave - Syri

Dita e 1 prillit, edhe pse një festë jozyrtare, është shumë e popullarizuar në mbarë botën. Dita për të ndarë shaka, për të bërë shaka dhe për të qeshur bujarisht, Dita e Gënjeshtrave, megjithëse një festë...

1 Prilli - Dita e Gënjeshtrave, kjo është historia që fshihet pas

para 3 jave - Zeri

Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Rrenave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill, që përbëhet nga shaka me gënjeshtra dhe mashtrime praktike. Historia pas Ditës së Gënjeshtrave...

Pse 1 Prilli është Dita e Gënjeshtrave? Historia dhe rrengjet më të famshme

para 3 jave - Vizion Plus

Të gjithë e dimë se data 1 prill njihet në shumë vende të botës si Dita e Gënjeshtrave. Por çfarë historie ka kjo ditë dhe cila është prejardhja e saj? Dikur, 1 prilli festohej si dita e Vitit të Ri, por...

1 prilli- Sot shënohet Dita e Gënjeshtrave, kjo është historia që fshihet pas

para 3 jave - GazetaBlic

Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Rrenave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill që përbëhet nga shaka me gënjeshtra dhe mashtrime praktike. Historia pas Ditës së Gënjeshtrave...

1 prilli- Sot shënohet Dita e Gënjeshtrave, kjo është historia që fshihet pas

para 3 jave - Flaka

Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Rrenave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill që përbëhet nga shaka me gënjeshtra dhe mashtrime praktike. Historia pas Ditës së Gënjeshtrave...

1 prilli – sot shënohet Dita e Gënjeshtrave, kjo është historia që fshihet pas

para 3 jave - Reporteri

Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Rrenave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill që përbëhet nga shaka me gënjeshtra dhe mashtrime praktike. Historia pas Ditës së Gënjeshtrave...

1 prilli – Dita e Gënjeshtrave: Historia, domethënia dhe pse festohet

para 3 jave - Syri

Çdo vit, 1 prilli shënohet me miq që bëjnë shaka me njëri-tjetrin dhe gënjejnë njëri-tjetrit pa asnjë faj. E gjithë kjo ndodh sepse është Dita e Gënjeshtrave! Dita u festua për herë të parë në Evropë,...

1 prilli – sot shënohet Dita e Gënjeshtrave

para 3 jave - ATV Live

Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Rrenave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill që përbëhet nga shaka me gënjeshtra dhe mashtrime praktike. Historia pas Ditës së Gënjeshtrave...

1 prilli- Sot shënohet Dita e Gënjeshtrave, kjo është historia që fshihet pas

para 3 jave - Bota Press

Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Rrenave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill që përbëhet nga shaka me gënjeshtra dhe mashtrime praktike. Historia pas Ditës së Gënjeshtrave...

Gjithçka që duhet të dini për historinë dhe rëndësinë e Ditës së 1 Prillit

para 3 jave - Pressonline

Dita e 1 prillit, edhe pse një festë jozyrtare, është shumë e popullarizuar në mbarë botën. Dita për të ndarë shaka, për të bërë shaka dhe për të qeshur bujarisht, Dita e Gënjeshtrave, megjithëse një festë...

Gjithçka që duhet të dini për historinë dhe rëndësinë e Ditës së 1 Prillit

para 3 jave - Nacionale.mk

Dita e 1 prillit, edhe pse një festë jozyrtare, është shumë e popullarizuar në mbarë botën. Dita për të ndarë shaka, për të bërë shaka dhe për të qeshur bujarisht, Dita e Gënjeshtrave, megjithëse një festë...

1 prilli – Dita e Gënjeshtrave: Historia, domethënia dhe pse festohet

para 3 jave - Ora news

Çdo vit, 1 prilli shënohet me miq që bëjnë shaka me njëri-tjetrin dhe gënjejnë njëri-tjetrit pa asnjë faj. E gjithë kjo ndodh sepse është Dita e Gënjeshtrave! Dita u festua për herë të parë në Evropë,...

1 prilli i gënjeshtrave, origjina e kësaj dite dhe shakatë që hynë në histori

para 3 jave - Java News

Dita e 1 prillit njihet në të gjithë botën si dita e të gjithë Gënjeshtrave, një ditë shakash dhe mashtrimesh praktike. Ky zakon i një date për të luajtur me shaka të padëmshme me të tjerët ka origjinë...

“1 Prilli”, pse konsiderohet si dita e gënjeshtrave? Ja prejardhja dhe domethënia e saj

para 3 jave - Lexo

1 prilli njihet si dita e gënjeshtrave, apo më mirë si dita e shakave në shumë vende të Evropës. Nga e ka origjinën kjo ditë? Të shumta janë teoritë. Më e vjetra që njihet lidhet me Romakët e Lashtë, të...

1 prilli- dita e gënjeshtrave: Historia, domethënia dhe pse festohet

para 3 jave - Infokusi

Çdo vit, 1 prilli shënohet me miq që bëjnë shaka me njëri-tjetrin dhe gënjejnë njëri-tjetrit pa asnjë faj. E gjithë kjo ndodh sepse është Dita e Gënjeshtrave! Dita u festua për herë të parë në Evropë,...

1 Prilli – Sot shënohet Dita e Gënjeshtrave, kjo është historia që fshihet pas

para 3 jave - Klan Macedonia

Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Rrenave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill që përbëhet nga shaka me gënjeshtra dhe mashtrime praktike. Historia pas Ditës së Gënjeshtrave...

1 prilli – Sot shënohet Dita e Gënjeshtrave, kjo është historia që fshihet pas

para 3 jave - Periskopi

1 prilli – Sot shënohet Dita e Gënjeshtrave, kjo është historia që fshihet pas 01 Apr, 9:13 Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Rrenave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill që...

1 prilli- Sot shënohet Dita e Gënjeshtrave, kjo është historia që fshihet pas

para 3 jave - Pa censure

Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Rrenave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill që përbëhet nga shaka me gënjeshtra dhe mashtrime praktike. Historia pas Ditës së Gënjeshtrave...

1 Prilli – Dita e Gënjeshtrave, historia e saj

para 3 jave - Epoka e Re

Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Rrenave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill që përbëhet nga shaka me gënjeshtra dhe mashtrime praktike. Historia pas Ditës së Gënjeshtrave...

1 prilli- Sot shënohet Dita e Gënjeshtrave, kjo është historia që fshihet pas

para 3 jave - Bashke

Sot pothuajse në të gjithë botën shënohet Dita e Rrenave. Dita e Rrenave është një zakon vjetor më 1 Prill që përbëhet nga shaka me gënjeshtra dhe mashtrime praktike. Historia pas Ditës së Gënjeshtrave...

‘1 Prilli’, çfarë është ‘Dita e Gënjeshtrave’ dhe ku kërkohet prejardhja e saj

para 3 jave - Euronews

1 prilli është dita ku njerëzit gënjejnë njëri-tjetrin, bëjnë shaka, mashtrime e rrengje me përmbajtje humori. Ndërsa këto mund të bëhen në çdo ditë tjetër, ajo çfarë e dallon 1 prillin është se këto veprime...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK