VIDEO/ “Më ofendove, je mosmirënjohëse”- Hatërmbetje mes Glorias dhe Baby G?

para 4 dite - Ora news

Baby G teksa po bisedonte me fermerët u shpreh se ajo nuk ka interes të mësoj gjëra në lidhje me të tjerët, përveç vetes së saj. Ajo tha se kur të dali nga ferma do të shohi video të vetes së saj dhe nuk...

“Më ofendove, je mosmirënjohëse”, hatërmbetje mes Glorias dhe Baby G?

para 4 dite - Vizion Plus

Baby G teksa po bisedonte me fermerët u shpreh se ajo nuk ka interes të mësoj gjëra në lidhje me të tjerët, përveç vetes së saj. Ajo tha se kur të dali nga ferma do të shohi video të vetes së saj dhe nuk...

Hatërmbetje mes Glorias ndaj Baby G: Më ofendove, je mosmirënjohëse

para 4 dite - Vizion Plus

Baby G teksa po bisedonte me fermerët u shpreh se ajo nuk ka interes të mësoj gjëra në lidhje me të tjerët, përveç vetes së saj. Ajo tha se kur të dali nga ferma do të shohi video të vetes së saj dhe nuk...

'Ka ditur si të shprehë mendimin'/ Ditea analizon rrugëtimin e Renisit në Ferma VIP

para 4 dite - Syri

Pak na ndajnë nga finalja e madhe, ndërsa konkurrentët e Ferma Vip kanë nisur të rrëfejnë më tepër për rrugëtimin në këtë format, aleancat apo lojtarët më të fortë e ata më pak të dobët. Teksa ndodhej...

Pas punëve në stalla, fermerët ia nisin këngës dhe kërcimit

para 4 dite - Vizion Plus

Pasi kryen detyrat e fermës, fermerët janë shfaqur duke kënduar dhe kërcyer së bashku. View this post on Instagram A post shared by Ferma VIP Albania (@fermavip.al) Ishte Baby G dhe Buçko, të cilët nisën...

“Ferma VIP”/ Renisi dhe Buçko të parët në aksion, pastrojnë stallën e lopëve

para 4 dite - Vizion Plus

Mentor Buçko dhe finalisti i “Ferma VIP” Renisi e kanë nisur mëngjesin e sotëm me punët e stallës. Pastrimi i ambientit të stallës ishte gjëja e parë që ata nisën të bënin, ndërsa arritën ta përfundojnë...

Ç’shkolle ka bërë? Është i varfër në fjalor!/ Deklarata e Valerit revolton Glorian

para 4 dite - Syri

Teksa bisedonte me Glorian, Valeri ka bërë një deklaratë të fortë për një prej fermerëve. Bëhet fjalë për Dijonis Bibën dhe sipas Valerit fermeri është i varfër në fjalor dhe ka pyetur nëse është i arsimuar...

“Çfarë shkolle ka bërë Dijonisi, është i varfër në fjalor”, deklarata e Valerit revolton fermerët

para 4 dite - Indeks online

Një debat i fortë u zhvillua mes ish-fermerëve dhe shkak është bërë një pyetje e Valerit lidhur me Dijonisin. Ai pyeti nëse ky i fundit është i arsimuar, pasi sipas tij ka një fjalor mjaft të varfër. Kjo...

Çiljeta përballet me Glorian: Nuk jam mosmirënjohëse!

para 4 dite - Bota Sot

Një debat ka ndodhur mbremjen e sotme mes mentores së Baby G, Gloria Meshi dhe finalistes Çiljeta Xhilaga. Shkak i përplasjes mes ish-fermeres dhe fermeres është bërë argumentimi i cilësive pozitive dhe...

Marrëdhënia me Renisin, Ditea Berisha analizon rrugëtimin e finalistit

para 4 dite - Bota Sot

Finalistja Ditea Berisha, teksa qëndronte në verandën e fermës ka diskutuar me një pjesë të fermerëve dhe mentorëve. Ajo tregoi më shumë për marrëdhënien e saj me këngëtarin Renis Gjoka si dhe për bisedat,...

Marrëdhënia me Renisin, Ditea Berisha analizon rrugëtimin e finalistit në “Ferma VIP”

para 4 dite - Vizion Plus

Finalistja Ditea Berisha, teksa qëndronte në verandën e fermës ka diskutuar me një pjesë të fermerëve dhe mentorëve. Ajo tregoi më shumë për marrëdhënien e saj me këngëtarin Renis Gjoka si dhe për bisedat,...

“Ti ke mend sa për të gjithë këtu”, Çiljeta përballet me Glorian: Nuk jam mosmirënjohëse!

para 4 dite - Vizion Plus

Një debat ka ndodhur mbremjen e sotme mes mentores së Baby G, Gloria Meshi dhe finalistes Çiljeta Xhilaga. Shkak i përplasjes mes ish-fermeres dhe fermeres është bërë argumentimi i cilësive pozitive dhe...

“Ka ndryshuar”, Baby G flet për raportin me Buçkon: Nuk më do më!

para 4 dite - Vizion Plus

Teksa qëndronin në verandë, Baby G ka “ngacmuar” Buçkon. Ajo i thotë ish-fermerit se ai ka ndryshuar sjellje ndaj finalistes. Bisedës i është bashkuar dhe Gloria, ku pohon se Buçko është distancuar nga...

“Na e ka prerë shkurt…”, Xhesika rendit avantazhet dhe disavantazhet e Renis Gjokës

para 4 dite - Vizion Plus

Mentorja e Renis Gjokës, Xhesika Polo ka renditur cilësitë pozitive të finalistit të saj E ulur në tavolinë me gjithë pjesën tjetër të mentorëve, ajo tregoi arsyet pse Renisi duhet të jetë finalisti i...

Ç’shkolle ka bërë? Është i varfër në fjalor!/ Deklarata e Valerit revolton Glorian

para 4 dite - Pressonline

Teksa bisedonte me Glorian, Valeri ka bërë një deklaratë të fortë për një prej fermerëve. Bëhet fjalë për Dijonis Bibën dhe sipas Valerit fermeri është i varfër në fjalor dhe ka pyetur nëse është i arsimuar...

“Çfarë shkolle ka bërë Dijonisi, është i varfër në fjalor”, deklarata e Valerit revolton fermerët: Mos prek aty ku nuk duhet!

para 4 dite - Albeu

Një debat i fortë u zhvillua mes ish-fermerëve dhe shkak është bërë një pyetje e Valerit lidhur me Dijonisin. Ai pyeti nëse ky i fundit është i arsimuar, pasi sipas tij ka një fjalor mjaft të varfër. Kjo...

“Çfarë shkolle ka bërë Dijonisi? Ai është i varfër në fjalor”, deklarata e Valerit revolton fermerët: Mos prek aty ku nuk duhet!

para 4 dite - Vizion Plus

Një debat i fortë u zhvillua mes ish-fermerëve dhe shkak është bërë një pyetje e Valerit lidhur me Dijonisin. Ai pyeti nëse ky i fundit është i arsimuar, pasi sipas tij ka një fjalor mjaft të varfër. Kjo...

Buçko në mbrojtje të finalistes së tij, rendit avantazhet e Ditea Berishës

para 4 dite - Vizion Plus

Gledis Gegaj, mentori i Ditea Berishës, renditi avantazhet e finalistes gjatë rrugëtimit të saj në fermë. Buçko cilësoi anën pozitive të fermeres dhe argumentoi pse ajo duhet të ishte fituesja e “Ferma...

“Detyra” e re për mentorët, Gloria rendit cilësitë e finalistes së saj, ja pse duhet të fitojë Baby G

para 4 dite - Vizion Plus

Mentorët e fermerëve kanë një “detyrë” të re nga Agai. Të gjithë të ulur rreth një tavoline, ata duhet të japin argumentet pse konkurrenti i tyre duhet të fitojë “Ferma VIP”. Mentorja e Baby G, Gloria...

“E imja nuk ka asnjë disavantazh”, Gloria mbron finalisten e saj, Mariana “në sulm” për Dijonisin: Është legjendë

para 4 dite - Vizion Plus

Mentorët e 6 finalistëve kanë nisur “fushatën” për të nxjerrë në pah vlerat më të mira për secilin prej tyre. Modelja Gloria Meshi, e cila është mentore e Baby G, tha se finalistja e saj nuk ka asnjë avantazh...

Nga kërcimi tek gatimi, çfarë po ndodh mes finalistëve dhe ish-fermerëve?

para 5 dite - Vizion Plus

Fermerët po kalojnë ditët e fundit së bashku, teksa kësaj eksperience po i vjen fundi. Dijonisi u shfaq duke hekurosur, por dukshëm hasi vështirësi. Në ndihmë i erdhi Gloria, e cila hekurosi për të rrobat...

Mentore Xhensila pyet Çiljetën mbi përgatitjen për sfidë, fermerja: Kam lindur gati

para 5 dite - Vizion Plus

Xhensila si mentorja e Çiljetës, pyeti fermerën nëse ajo ndjehet gati fizikisht për sfidën. Këngëtarja u përgjigj se ajo është gati dhe nuk ndjen asnjë presion. Xhensila e përgëzoi për përgatitjen dhe...

“Të dy kemi luajtur”, Baby G flet për ngacmimet me Dijonisin (VIDEO)

para 5 dite - Albeu

Baby G në një bisedë me Xhesikën foli rreth marrëdhënies së saj me Dijonisin. Fermerja u shpreh se ka bërë shaka me Dijonisin, pra e ka vetëm shok asgjë më shumë. Gjithashtu këngëtarja rrëfeu se të dy...

Muzikë dhe kërcim, “ndizet” atmosfera në “Ferma VIP”

para 5 dite - Vizion Plus

Fermerët kaluan momente argëtuese dhe relaksuese së bashku. Teksa po bëheshin gati në banjo, Mariana dhe vajzat fermere kërcyen së bashku me këngën “Kush ka vajza botën ka”. View this post on Instagram...

Batuta dhe “thumbime”, fermerët nisin punët e fermës

para 5 dite - Vizion Plus

Fermerët janë angazhuar me punët e tyre të përditshme në stalla. Flori dhe Valeri shkuan të parët të nisur punët e fermës. Aktori u angazhua me pastrimin e stallave, ndërsa mentori i tij u kujdes për kafshët....

Baby G flet për ngacmimet me Dijonisin

para 5 dite - Bota Sot

Baby G në një bisedë me Xhesikën foli rreth marrëdhënies së saj me Dijonisin. Fermerja u shpreh se ka bërë shaka me Dijonisin, pra e ka vetëm shok asgjë më shumë. Gjithashtu këngëtarja rrëfeu se të dy...

Baby G ngacmon Buçkon: Nuk më pëlqen më mua, por unë do të bëj të më pëlqesh sërish

para 5 dite - Revista Kosovarja

Këngëtarja Baby G në një bisedë me Xhesikën ka ngacmuar mes batutash Gledisin, i njohur si Buçko. Baby G tha se Buçko nuk e pëlqen më, por fermerja do t’a bëj t’a pëlqej sërish. Xhesika Polo me batuta...

Baby G ngacmon Buçkon: Nuk më pëlqen më mua, por unë do të bëj të më pëlqesh sërish

para 5 dite - Indeks online

Këngëtarja Baby G në një bisedë me Xhesikën ka ngacmuar mes batutash Gledisin, i njohur si Buçko. Baby G tha se Buçko nuk e pëlqen më, por fermerja do t’a bëj t’a pëlqej sërish. Xhesika Polo me batuta...

Buçko performon skenën e fundit të “Titanikut”, Dijonisi e shoqëron në piano

para 5 dite - Vizion Plus

Pjesa e fundit e filmit hollivudian “Titanik” është improvizuar mbrëmjen e sotme në “Ferma VIP” nga Buçko. Teksa ai bën rolin e Jack, në rolin e Rose ka marrë arushin e Baby G. Ndërkohë që Dijonisi i shoqëron...

Punët në fermë/ Lopa nuk “i bindet” Renisit dhe Buçkos, pulat shfaqin “teka” ndaj Xhensilës, çfarë po ndodh në “Ferma VIP”?

para 5 dite - Vizion Plus

Fermerët dhe mentorët kanë kryer detyrat në fermë. Ata janë kujdesur për kafshët, kanë pastruar stallat, kanë mbledhur prodhimet e tyre në fermë si dhe gjithashtu kanë përgatitur darkën. Renisi dhe Buçko...

Baby G ngacmon Buçkon: Nuk më pëlqen më mua, por unë do të bëj të më pëlqesh sërish

para 5 dite - Pressonline

Këngëtarja Baby G në një bisedë me Xhesikën ka ngacmuar mes batutash Gledisin, i njohur si Buçko. Baby G tha se Buçko nuk e pëlqen më, por fermerja do t’a bëj t’a pëlqej sërish. Xhesika Polo me batuta...

“Të dy kemi luajtur”, Baby G flet për ngacmimet me Dijonisin

para 5 dite - Pressonline

Baby G në një bisedë me Xhesikën foli rreth marrëdhënies së saj me Dijonisin. Fermerja u shpreh se ka bërë shaka me Dijonisin, pra e ka vetëm shok asgjë më shumë. Gjithashtu këngëtarja rrëfeu se të dy...

Dijonisi dhe Baby G zbulojnë planet pas daljes nga Ferma VIP

para 5 dite - Indeks online

Dijonisi dhe Baby G kanë diskutuar për planet e tyre pasi të mbarojë “Ferma VIP”. Baby G shprehu dëshirën për të bërë një këngë. Dijonisi pohoi se dhe ai ndan të njëjtin mendim, madje tha se do të bëjë...

Baby G ngacmon Buçkon: Do të të bëj të më pëlqesh sërish!

para 5 dite - Vizion Plus

Këngëtarja Baby G në një bisedë me Xhesikën ka ngacmuar mes batutash Gledisin, i njohur si Buçko. Baby G tha se Buçko nuk e pëlqen më, por fermerja do t’a bëj t’a pëlqej sërish. Xhesika Polo me batuta...

Dijonisi dhe Baby G zbulojnë planet pas daljes nga Ferma VIP

para 5 dite - Revista Kosovarja

Dijonisi dhe Baby G kanë diskutuar për planet e tyre pasi të mbarojë “Ferma VIP”. Baby G shprehu dëshirën për të bërë një këngë. Dijonisi pohoi se dhe ai ndan të njëjtin mendim, madje tha se do të bëjë...

Agai sfidon fermerët dhe mentorët e tyre, çfarë do të ndodhë në “Ferma VIP”

para 5 dite - Vizion Plus

Ditën e sotme një zarf është dërguar nga Agai në “Ferma VIP”. Shumë pranë finales, Agai ka sfiduar fermerët me lojën paintball. Të ndarë në grupe sipas dëshirës, fermerët dhe mentorët e tyre do të zhvillojnë...

“Mos ja kap Florit”, momente argëtuese mes Buçkos dhe Marianës

para 5 dite - Vizion Plus

Momente gazmore janë shënuar mes aktorit Florian Agalliu dhe 3 mentorëve që kanë hyrë në “Ferma VIP”, Marianës, Buçkos dhe Valerit. Teksa qëndrojnë në dhomën e gjumit, Buçka merr një “detyrë” të re, tu...

“Të dy kemi luajtur”, Baby G flet për ngacmimet me Dijonisin: Doja të bëja show!

para 5 dite - Vizion Plus

Baby G në një bisedë me Xhesikën foli rreth marrëdhënies së saj me Dijonisin. Fermerja u shpreh se ka bërë shaka me Dijonisin, pra e ka vetëm shok asgjë më shumë. Gjithashtu këngëtarja rrëfeu se të dy...

Baby G dhe Xhesika “sfidojnë” temperaturat a larta, freskojnë me ujë njëra-tjetrën

para 5 dite - Vizion Plus

Baby G dhe Xhesika janë shfaqur duke kaluar momente gazmore në praninë e njëra-tjetrës. Vajzat kanë zgjedhur të “sfidojnë” temperaturat e larta, duke luajtuar së bashku. Ata u shfaqën në oborr, teksa “freskojnë”...

“Kam tan ditën pa hangër”, Marjana imiton Buçkon, të qeshura pafund në “Ferma VIP”

para 5 dite - Vizion Plus

Finalistët dhe ish-fermerët e “Ferma VIP” po kalojnë kohë cilësore së bashku, duke kujtuar me nostalgji këtë rrugëtim. Përtej bisedave, diskutimeve dhe komenteve, nuk kanë munguar as momentet pozitive...

“Duhet të ishin përmbajtur”, Çiljeta diskuton me Valerin, për kë e ka?

para 5 dite - Bota Sot

Albano Bogdo ka qenë një prej konkurrentëve të “Ferma VIP” mirëpo me dëshirë të plotë ai e mbylli rrugëtimin e tij në fermë ku shkak kryesor u në një zënkë që pati me Robert Aliajn. Për këtë, është diskutuar...

“Nuk më pëlqejnë skuthat”, Çiljeta: Nuk dalin vetë në skenë, po nxjerrin ushtarë

para 5 dite - Vizion Plus

Çiljeta teksa po bisedonte me mentorët u shpreh se nuk i pëlqen hipokrizia dhe njerëzit që veprojnë në mënyrë të fshehtë. Ajo tha se nuk e kupton se përse duhet të bëjnë këtë sjellje, ose nëse në të vërtetë...

“Nuk më pëlqejnë skuthat”/ Me kë është revoltuar Çiljeta?

para 5 dite - Pressonline

Teksa pak ditë na ndajnë nga finalja e madhe, fermerët e Ferma Vip kanë filluar t’i analizojnë më mirë veprimet e konkurrentëve. Çiljeta teksa po bisedonte me mentorët u shpreh se nuk i pëlqen hipokrizia...

Shumë pranë finales, Baby G-Dijonisit: Me ty nuk dua…

para 6 dite - Indeks online

Dijonisi dhe Baby G kanë diskutuar së bashku për sfidat që i presin në 12 Qershor, në finalen e madhe të “Ferma VIP”. Baby G u shpreh se nuk dëshiron të dal në sfidë “kokë më kokë” me Dijonisin. Të njëjtin...

“!Janë të dy të rritur, duhet të ishin përmbajtur”, Çiljeta diskuton me Valerin, për kë e ka?

para 6 dite - Vizion Plus

Çiljeta dhe Valeri diskutuan lidhur me dinamikat kryesore që kanë shoqëruar këtë format që nga nisja e tij. Çiljeta u ndal tek situata e krijuar mes Baby G dhe Albanos, ku një flirt mes tyre përfundoi...

“Duhet të ishin përmbajtur”, Çiljeta diskuton me Valerin, për kë e ka?

para 5 dite - Pressonline

Albano Bogdo ka qenë një prej konkurrentëve të “Ferma VIP” mirëpo me dëshirë të plotë ai e mbylli rrugëtimin e tij në fermë ku shkak kryesor u në një zënkë që pati me Robert Aliajn. Për këtë, është diskutuar...

Nga pastrimi i stallave deri tek mbledhja e prodhimit të serës, fermerët realizojnë punët e fermës

para 6 dite - Bota Sot

Ditea, Flori dhe Renisi u angazhuan me punët e fermës. Ditea u kujdes për kafshët së bashku me Renisin, ndërsa Flori pastroi stallat. Teksa po tentonte t’i ushqente dhitë i “krijuan” problem Diteas, të...

Shumë pranë finales, Baby G-Dijonisit: Me ty nuk dua…

para 6 dite - Revista Kosovarja

Dijonisi dhe Baby G kanë diskutuar së bashku për sfidat që i presin në 12 Qershor, në finalen e madhe të “Ferma VIP”. Baby G u shpreh se nuk dëshiron të dal në sfidë “kokë më kokë” me Dijonisin. Të njëjtin...

Ja cila është finalistja e denjë e “Ferma VIP” sipas Valerit

para 6 dite - Bota Sot

Duket se ethet e finales kanë mbërritur në fermë teksa finalistët dhe mentorët kanë nisur bisedimet e tyre lidhur me finalistët e përzgjedhur dhe fituesit e këtij edicioni. Ka qenë Valeri i cili gjatë...

Ja cila është finalistja e denjë e “Ferma VIP” sipas Valerit

para 6 dite - Flaka

Duket se ethet e finales kanë mbërritur në fermë teksa finalistët dhe mentorët kanë nisur bisedimet e tyre lidhur me finalistët e përzgjedhur dhe fituesit e këtij edicioni. Ka qenë Valeri i cili gjatë...

Së shpejti një projekt muzikor mes Baby G, Dijonisit dhe Çiljetës? Ja planet e tyre

para 6 dite - Bota Sot

Teksa qëndronin në ambientet e jashtme të shtëpisë, Dijonisi dhe Baby G kanë folur lidhur me finalen e madhe të “Ferma VIP” e cila do të mbahet më 12 Qershor, teksa të dy u shprehën se nuk do të kishin...

Shumë pranë finales, Baby G-Dijonisit: Nuk dua të dal në sfidë me ty!

para 6 dite - Bota Sot

Dijonisi dhe Baby G kanë diskutuar së bashku për sfidat që i presin në 12 Qershor, në finalen e madhe të “Ferma VIP”. Baby G u shpreh se nuk dëshiron të dal në sfidë “kokë më kokë” me Dijonisin. Të njëjtin...

A do vazhdojë raporti me Baby G pas Fermës VIP? Albano Bogdo flet për herë të parë

para 6 dite - Revista Kosovarja

Pasi vendosi të hiqte dorë nga Ferma VIP, Albano ka folur për një nga raportet më të përfolura të këtij reality show, atë me Baby G. I pyetur se si do vazhdojë marrëdhënia jashtë mes tyre, Albano foli...

Së shpejti një projekt muzikor mes Baby G, Dijonisit dhe Çiljetës? Ja planet e tyre

para 6 dite - Pressonline

Teksa qëndronin në ambientet e jashtme të shtëpisë, Dijonisi dhe Baby G kanë folur lidhur me finalen e madhe të “Ferma VIP” e cila do të mbahet më 12 Qershor, teksa të dy u shprehën se nuk do të kishin...

Sa vjeç është Dijonisi? Astrologe Meri Gjini zbulon “misterin” e Ferma VIP

para 6 dite - Pressonline

Ai është pyetur pothuajse nga çdo fermer për moshën e tij, por ka zgjedhur ta mbaj sekret. Po flasim për Dijonis Bibën. Ky i fundit ka mbajtur lojën dhe ka dhënë herë pas here shifra të ndryshme për moshën...

Një bashkëpunim muzikor mes Baby G, Çiljetës dhe Dijonisit? Fermerët tregojnë planet pas “Ferma VIP”

para 6 dite - Vizion Plus

Dijonisi dhe Baby G kanë diskutuar për planet e tyre pasi të mbarojë “Ferma VIP”. Baby G shprehu dëshirën për të bërë një këngë. Dijonisi pohoi se dhe ai ndan të njëjtin mendim, madje tha se do të bëjë...

Sfida mes Renisit dhe Xhensilës, Dijonisi: Bëri kot

para 6 dite - Pressonline

Teksa qëndronin në verandën e “Ferma VIP”, Dijonisi dhe Gloria kanë diskutuar sfidën e Xhensilës me Renisin që u zhvillua në spektaklin e djeshëm, ku fituesi i sfidës do të kalonte në finale. Renisi u...

Sfida nga Agai/ Fermerët në kërkim të insekteve, kush do të triumfojë?

para 6 dite - Bota Sot

Agai ka sfiduar fermerët pasditen e sotme. Të ndarë në dy grupe, së bashku me mentorët e tyre, ata duhet të gjejnë imazhet e insekteve dhe t’i vendosin në kolonën e duhur. Grupi i parë përbëhej nga Renisi,...

Në prag të finales, Baby G-Dijonisit: S’dua të dal në sfidë me ty!

para 6 dite - Pressonline

Mbrëmjen e sotme, Baby G dhe Dijonis kanë zhvilluar një bisedë lidhur me finalen e madhe të “Ferma VIP”, e cila do të mbahet të mërkurën më 12 qershor. Sakaq, Baby G u shpreh se nuk dëshiron të dal në...

Ethet e finales, Buçko këshillon Dijonisin, i zbulon “strategjinë” në sfida

para 6 dite - Bota Sot

Dijonisi, i cili është një nga gjashtë finalistët e fermës ka folur me Buçkon për sfidat që mund t’a presin në finalen e madhe të 12 Qershorit. Ai u shpreh se është shumë i shpejtë në start, por mund të...

Ethet e finales, Buçko këshillon Dijonisin, i zbulon “strategjinë” në sfida

para 6 dite - Albeu

Në “Ferma VIP” kanë nisur emocionet e finales. Dijonisi, i cili është një nga gjashtë finalistët e fermës ka folur me Buçkon për sfidat që mund t’a presin në finalen e madhe të 12 Qershorit. Ai u shpreh...

VIDEO/ Ethet e finales, Buçko këshillon Dijonisin, i zbulon “strategjinë" në sfida

para 6 dite - Ora news

Në “Ferma VIP” kanë nisur emocionet e finales. Dijonisi, i cili është një nga gjashtë finalistët e fermës ka folur me Buçkon për sfidat që mund t’a presin në finalen e madhe të 12 Qershorit. Ai u shpreh...

Sfida mes Renisit dhe Xhensilës, Dijonisi: Nuk më pëlqeu mënyra si veproi

para 6 dite - Bota Sot

Teksa qëndronin në verandën e “Ferma VIP”, Dijonisi dhe Gloria kanë diskutuar sfidën e Xhensilës me Renisin në spektaklin e fundit, ku fitues u shpall ky i fundit. Dijonisi u shpreh se nuk i pëlqeu mënyra...

VIDEO/ Sfida mes Renisit dhe Xhensilës, Dijonisi: Nuk më pëlqeu mënyra si veproi

para 6 dite - Ora news

Teksa qëndronin në verandën e “Ferma VIP”, Dijonisi dhe Gloria kanë diskutuar sfidën e Xhensilës me Renisin në spektaklin e fundit, ku fitues u shpall ky i fundit. Dijonisi u shpreh se nuk i pëlqeu mënyra...

Foli për të dashurën , por ngacmoi Baby G, ja çka thotë Albano Bogdo

para 6 dite - Bota Sot

Një prej ish-konkurrentëve të “Ferma VIP”, Albano Bogdo, ka qenë i ftuar ditën e sotme në “Ferma Club” teksa nuk ka mbetur pa u përmendur afrimiteti i tij me Baby G dhe ndjenjat që ai shprehu ndaj fermeres....

Nuk e tregon kurrë kur pyetet për moshën, ja sa vjeç është Dijonisi

para 6 dite - Revista Kosovarja

Ai është pyetur pothuajse nga çdo fermer për moshën e tij, por ka zgjedhur ta mbaj sekret. Po flasim për Dijonis Bibën. Ky i fundit ka mbajtur lojën dhe ka dhënë herë pas here shifra të ndryshme për moshën...

VIDEO/ Ditea flet për përjetimet pas vendimit si finaliste: Isha aq e emocionuar sa...

para 6 dite - Ora news

Fermerët po shijojnë ditët e fundit në “Ferma VIP”, ndërsa komentojnë edhe ndjesitë e përjetuara teksa shpalleshin finalistët. Ditea theksoi se ishte mjaft e emocionuar, sa as klipin që e shpallte finaliste,...

Ditea flet për përjetimet pas vendimit si finaliste: Isha aq e emocionuar sa…

para 6 dite - Bota Sot

Fermerët po shijojnë ditët e fundit në “Ferma VIP”, ndërsa komentojnë edhe ndjesitë e përjetuara teksa shpalleshin finalistët. Ditea theksoi se ishte mjaft e emocionuar, sa as klipin që e shpallte finaliste,...

Albano Bogdo flet për herë të parë pas daljes nga “Ferma VIP”

para 6 dite - Pressonline

Pasi vendosi të hiqte dorë nga Ferma VIP, Albano Bogdo ishte i ftuari i sotëm në “Ferma Club”. Ai ka folur për herë të parë pas daljes nga formati teksa ka komentuar gjithashtu raportin e tij me Baby G....

Meri Gjini: Kush shpallet fituesi i Ferma VIP sipas yjeve

para 7 dite - Bota Sot

Gjatë spektaklit të së premtes mbrëma në ekranin e Vizion Plus, rezultati i televotimit përcaktoi emrat e 7 finalistëve të reality show-t më të dashur të shqiptarëve, Ferma VIP. Dijonis Biba, Ditea Berisha,...

Sa vjeç është Dijonisi? Astrologe Meri Gjini zbulon “misterin” e Ferma VIP

para 7 dite - Albeu

Ai është pyetur pothuajse nga çdo fermer për moshën e tij, por ka zgjedhur ta mbaj sekret. Po flasim për Dijonis Bibën. Ky i fundit ka mbajtur lojën dhe ka dhënë herë pas here shifra të ndryshme për moshën...

Meri Gjini: Kush shpallet fituesi i Ferma VIP sipas yjeve

para 7 dite - Vizion Plus

Gjatë spektaklit të së premtes mbrëma në ekranin e Vizion Plus, rezultati i televotimit përcaktoi emrat e 7 finalistëve të reality show-t më të dashur të shqiptarëve, Ferma VIP. Dijonis Biba, Ditea Berisha,...

Sa vjeç është Dijonisi? Astrologe Meri Gjini zbulon “misterin” e Ferma VIP

para 7 dite - Bota Sot

Ai është pyetur pothuajse nga çdo fermer për moshën e tij, por ka zgjedhur ta mbaj sekret. Po flasim për Dijonis Bibën. Ky i fundit ka mbajtur lojën dhe ka dhënë herë pas here shifra të ndryshme për moshën...

A do vazhdojë raporti me Baby G pas Fermës VIP? Albano Bogdo flet për herë të parë pas daljes

para 7 dite - Bota Sot

Pasi vendosi të hiqte dorë nga Ferma VIP, Albano Bogdo ishte i ftuari i sotëm në Ferma Club. Padyshim që aktori nuk mund të largohej pa folur për një nga raportet më të përfolura të këtij reality show,...

Sa vjeç është Dijonisi? Astrologia zbulon "misterin" e Ferma VIP

para 7 dite - Ora news

Ai është pyetur pothuajse nga çdo fermer për moshën e tij, por ka zgjedhur ta mbaj sekret. Po flasim për Dijonis Bibën. Ky i fundit ka mbajtur lojën dhe ka dhënë herë pas here shifra të ndryshme për moshën...

Sa vjeç është Dijonisi? Astrologe Meri Gjini zbulon “misterin” e Ferma VIP

para 7 dite - Vizion Plus

Ai është pyetur pothuajse nga çdo fermer për moshën e tij, por ka zgjedhur ta mbaj sekret. Po flasim për Dijonis Bibën. Ky i fundit ka mbajtur lojën dhe ka dhënë herë pas here shifra të ndryshme për moshën...

A do vazhdojë raporti me Baby G pas Fermës VIP? Albano Bogdo flet për herë të parë pas daljes

para 7 dite - Ora news

Pasi vendosi të hiqte dorë nga Ferma VIP, Albano Bogdo ishte i ftuari i sotëm në Ferma Club. Padyshim që aktori nuk mund të largohej pa folur për një nga raportet më të përfolura të këtij reality show,...

“E kam yll të bukur”, foli për të dashurën në Ferma VIP, por ngacmoi Baby G, gazetarja vë me “shpatulla pas muri” Albanon

para 7 dite - Vizion Plus

Gjatë qëndrimit në Ferma VIP, Albano Bogdo foli disa herë për një lidhje dashurie që kishte jashtë. “ E kam dy metër jashtë, mezi po pres të dal. Dy metër se kam se kështu është trup i imët, por e kam...

A do vazhdojë raporti me Baby G pas Fermës VIP? Flet Albano Bogdo

para 6 dite - Pressonline

Albano Bogdo ishte i ftuari i sotëm në Ferma Club. Padyshim që aktori nuk mund të largohej pa folur për një nga raportet më të përfolura të këtij reality show, atë me Baby G. I pyetur nga moderatorët se...

A do vazhdojë raporti me Baby G pas Fermës VIP? Albano Bogdo flet për herë të parë pas daljes

para 7 dite - Vizion Plus

Pasi vendosi të hiqte dorë nga Ferma VIP, Albano Bogdo ishte i ftuari i sotëm në Ferma Club. Padyshim që aktori nuk mund të largohej pa folur për një nga raportet më të përfolura të këtij reality show,...

Robert Aliaj merr vendimin drastik pasi shpallet finalist i 'Ferma VIP'

para 7 dite - Syri

Robert Aliaj u shpall mbrëmjen e kaluar një nga finalistët e “Ferma VIP”, por menjëherë pas kësaj ai mori një vendim të papritur. Ai vendosi të ndërpresë rrugëtimin e tij në natën gjysmëfinale, vetëm pak...

VIDEO/ Me nostalgji, Mariana kujton batutat mes Valerit dhe Buçkos

para 7 dite - Ora news

Mariana është rikthyer sërish në “Ferma VIP”, por me një mision. Ajo është mentorja e Dijonisit, e cila do ta udhëzojë gjatë rrugës së tij në finale e madhe. Teksa po qëndronte me fermerët në oborr, ajo...

E papritur, u shpall finalist fermeri largohet nga gara

para 7 dite - Revista Kosovarja

Robert Aliaj mori vendimin e papritur gjatë natës gjysmëfinale, duke vendosur të ndërpresë rrugëtimin e tij në “Ferma VIP”. Ai theksoi se dëshiron të mirëkuptohet dhe të jetë i lirë. “Është një spektakël...

Robert Aliaj merr vendimin drastik pasi shpallet finalist i “Ferma VI...

para 7 dite - BalkanWeb

TIRANE Robert Aliaj u shpall mbrëmjen e kaluar një nga finalistët e “Ferma VIP”, por menjëherë pas kësaj ai mori një vendim të papritur. Ai vendosi të ndërpresë rrugëtimin e tij në natën gjysmëfinale,...

E papritur/ Pas shpalljes si finalist, Robert Aliaj largohet nga gara

para 7 dite - Ora news

Robert Aliaj mori vendimin e papritur gjatë natës gjysmëfinale, duke vendosur të ndërpresë rrugëtimin e tij në “Ferma VIP”. Ai theksoi se dëshiron të mirëkuptohet dhe të jetë i lirë. “Është një spektakël...

Roberti e tha hapur se kë sheh si fitues të 'Ferma VIP'

para një jave - Ora news

Teksa finalja e “Ferma VIP” është afër të gjithë lakojnë emrat pretendentë për fituesin. Ditën e sotme, kanë qenë Flori dhe Roberti duke biseduar dhe ky i fundit i thotë se e sheh si fitues. "Dy gjëra,...

"A më tradhtove?" - Dijonisi ngacmon Baby G: Të mori malli për mua?

para një jave - Ora news

Dijonis Biba dhe Baby G vazhdojnë ngacmimet mes njëri-tjetrit. Teksa Baby G po qëndronte me Renisin në verandë, atyre iu bashkohet edhe Dijonisi, i cili pyeti këngëtaren nëse i mungoi. Renisi tha se në...

Roberti e tha hapur se kë sheh si fitues të 'Ferma VIP'

para një jave - Syri

Teksa finalja e “Ferma VIP” është afër të gjithë lakojnë emrat pretendentë për fituesin. Ditën e sotme, kanë qenë Flori dhe Roberti duke biseduar dhe ky i fundit i thotë se e sheh si fitues. "Dy gjëra,...

VIDEO/ Ethet e eliminimit, Baby G habit fermerët: Nuk bëj më kurrë muzikë nëse nuk shkoj në finale

para një jave - Ora news

Baby G u shpreh se nëse ajo eliminohet, nuk do të bëjë më muzikë. Siç tha, për të nuk ka arsye të bëj muzikë neës njerëzit nuk e pëlqejnë. Ajo tha se do të mërzitet shumë nëse nuk arrin në finale. Nga...

'A më tradhtove?'/ Dijonisi ngacmon Baby G: Të mori malli për mua?

para një jave - Syri

Dijonis Biba dhe Baby G vazhdojnë ngacmimet mes njëri-tjetrit. Teksa Baby G po qëndronte me Renisin në verandë, atyre iu bashkohet edhe Dijonisi, i cili pyeti këngëtaren nëse i mungoi. Renisi tha se në...

Baby G bën deklaratën e fortë pak ditë para përfundimit të ‘Ferma VIP...

para një jave - BalkanWeb

TIRANE Ethet e finales i kanë kapur të gjithë fermerët e “Ferma VIP”. Sigurisht që kushdo që të eliminohet sonte, vetëm pak ditë para finales, do të mërzitet. Mirëpo, Baby G thotë se do të mërzitet aq...

VIDEO/ Lind qengji në "Ferma VIP", ja si reagoi Çiljeta, Flori dhe Baby G

para një jave - Ora news

Një “fermer” i ri u shtua në “Ferma VIP”. Një nga delet e fermës, solli në jetë një qingj. View this post on Instagram A post shared by Vizion Plus (@vizionplustv) Menjëherë pasi fermeretë mësuan për lindjen...

“A më tradhtove?”/ Dijonisi ngacmon Baby G: Të mori malli për mua?

para një jave - Lexo

Dijonis Biba dhe Baby G vazhdojnë ngacmimet mes njëri-tjetrit. Teksa Baby G po qëndronte me Renisin në verandë, atyre iu bashkohet edhe Dijonisi, i cili pyeti këngëtaren nëse i mungoi. Renisi tha se në...

VIDEO/ “Xhelozi” dhe "ngacmime”, çfarë po ndodh mes Baby G dhe Dijonisit?

para një jave - Ora news

Dijonisi dhe Baby G vazhdojnë ngacmimet mes njëri-tjetrit. Teksa Baby G po qëndronte me Renisin në verandë, atyre iu bashkohet edhe Dijonisi, i cili pyeti këngëtaren nëse i mungoi. Renisi tha se në të...

VIDEO/ Pranë finales, Robert Aliaj zbulon kë sheh fitues të “Ferma VIP”

para një jave - Ora news

Dhe pak ditë na ndajnë nga finalja e madhe e “Ferma VIP”, e cila do të mbahet më 12 qershor. Sakaq, bisedimet mes fermerëve lidhur me fituesin e këtij edicioni kanë filluar. Ka qenë Flori bashkë me Robertin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK