http://kariera.mk

​ Reagon Ibrahim Kelmendi që u akuzua si organizator i vrasjeve të pasluftës, flet për Thaçin, Halitin…

para 9 muajve - GazetaBlic

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, të enjten, ndër të tjerë ka akuzuar edhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Përfshirë vrasjet politike....

Reagon Ibrahim Kelmendi që u akuzua si organizator i vrasjeve të pasluftës, flet për Thaçin, Halitin...

para 9 muajve - Gazeta Express

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, të enjten, ndër të tjerë ka akuzuar edhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Përfshirë vrasjet politike....

Haliti komenton deklarimet e Shkumbim Mehmetit: Institucionet të merrem me këtë rast

para 9 muajve - Portalb

Xhavit Haliti, nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, ka komentuar deklarimet e Shkumbim Mehmetit i cili në një intervistë ekskluzive për Klan Kosovën ka përmendur emrin e Haliti si një nga njerëzit që ishte...

Ibrahim Kelmendi pretendon se e di çfarë i ka premtuar Hashim Thaçi dëshmitarit të Prokurorisë

para 9 muajve - Insajderi

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, të enjten, ndër të tjerë ka akuzuar edhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë. E Kelmendi ka thënë se presidentii...

Haliti komenton deklarimet e Shkumbim Mehmetit: Institucionet të merrem me këtë rast

para 9 muajve - Klan Kosova

Xhavit Haliti, nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, ka komentuar deklarimet e Shkumbim Mehmetit i cili në një intervistë ekskluzive për Klan Kosovën ka përmendur emrin e Haliti si një nga njerëzit që ishte...

Haliti: Nuk e njoh Shkumbin Mehmetin, institucionet të merren me deklaratat e tij

para 9 muajve - Telegrafi

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Reagon Ibrahim Kelmendi që u akuzua si organizator i vrasjeve të pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, të enjten, ndër të tjerë ka akuzuar edhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Përfshirë vrasjet politike....

Prokuroria: Shkumbin Mehmeti Kërkoi Lirimin për të Folur për Vrasjet

para 9 muajve - Kallxo

Prokuroria e Shtetit njofton se Shkumbin Mehmeti ka kërkuar të lirohet nga burgu për të dëshmuar rreth vrasjeve të pasluftës. Prokuroria e Shtetit në një komunikatë të lëshuar sot dha informacione rreth...

Xhavit Haliti flet pas akuzave të Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Express

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Prokuroria thotë se ka marrë veprime konkrete lidhur me deklarimet e të dënuarit Shkumbin Mehmeti

para 9 muajve - Telegrafi

Paraqitja publike dhe deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës, kanë bërë që Prokuroria e Shtetit rë dalë me një sqarim lidhur me këtë rast....

Xhavit Haliti pyetet nëse e njeh dëshmitarin

para 9 muajve - Albeu

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Haliti flet pas akuzave të Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Medial

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Xhavit Haliti flet pas akuzave të Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Lajmi.net

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Haliti flet pas akuzave të Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - GazetaBlic

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Shkumbin Mehmetit do t’i zbutet dënimi, nëse dëshmitë e tij zbulojnë vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 janar 2018 – Prokuroria e Shtetit, përmes një komunikate, njofton se ka ndërmarrë veprime konkrete lidhur me deklaratat e të dënuarit Shkumbin Mehmeti, dëshmitarit të Prokurorisë Speciale...

Prokuroria thotë se ka marrë në pyetje dëshmitarin por i ka kushtëzuar

para 9 muajve - Albeu

Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se ka kontaktuar me Shkumbin Mehmetin por i njëjti ka refuzuar të japë dëshmi derisa nuk prishet aktgjykimi me të cilin i njëjti ishte dënuar me 30 vjet burgim. Megjithëkëtë,...

Prokuroria: Shkumbin Mehmeti s’po dëshmon, po kërkon prishjen e aktgjykimit me të cilin është dënuar me 30 vjet burg

para 9 muajve - GazetaBlic

Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se ka kontaktuar me Shkumbin Mehmetin por i njëjti ka refuzuar të japë dëshmi derisa nuk prishet aktgjykimi me të cilin i njëjti ishte dënuar me 30 vjet burgim. Megjithëkëtë,...

Pas deklaratës së Mehmetit, reagon Prokurori i Shtetit

para 9 muajve - RTV 21

Janë dhënë dëshmi për krime të pandriçuara në Kosovë Në një nga emisionet televizive në Kosovë është transmetuar dëshmia e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ku janë dhënë...

Prokuroria: Shkumbin Mehmeti s’po dëshmon, po e kushtëzon zbulimin e vrasjeve politike

para 9 muajve - Gazeta Express

Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se ka kontaktuar me Shkumbin Mehmetin por i njëjti ka refuzuar të japë dëshmi derisa nuk prishet aktgjykimi me të cilin i njëjti ishte dënuar me 30 vjet burgim. Megjithëkëtë,...

Shkumbin Mehmetit mund t’i zbutet dënimi nëse dëshmitë e tij zbulojnë vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Koha.net

Prokuroria përmes një komunikate, njofton opinionin se me kohë ka ndërmarrë veprime konkrete lidhur me deklarimet e të dënuarit Shkumbin Mehmeti. “E vërteta është se, ai përmes policisë ka pohuar se kërkon...

Prokuroria: Shkumbin Mehmeti po kushtëzon dëshminë e tij për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Lajmi.net

Prokuroria e Kosovës, përmes një njoftimi për media ka njoftuar se ka ndërmarrë veprime konkrete lidhur me deklaratat e të dënuarit me 30 vjet burgim, Shkumbin Mehmeti. Prokuroria njofton se i njëjti ia...

Haliti: Nuk e njoh Shkumbin Mehmetin, institucionet të merren me deklaratat e tij

para 9 muajve - Almakos

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Djali i Smajl Hajdarajt: Dëshmitari po e rrëfen të vërtetën e tij

para 9 muajve - Ina

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti që dha intervistë ekskluzive në Klan Kosova po e rrëfen të vërtetën e tij. Dhe, sipas tij, plotësisht përputhet me të vërtetën...

Haliti flet pas akuzave të Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Infokusi

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Prokuroria: Shkumbin Mehmeti s’po dëshmon, po kërkon prishjen e aktgjykimit me të cilin është dënuar me 30 vjet burg

para 9 muajve - Infokusi

Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se ka kontaktuar me Shkumbin Mehmetin por i njëjti ka refuzuar të japë dëshmi derisa nuk prishet aktgjykimi me të cilin i njëjti ishte dënuar me 30 vjet burgim. Megjithëkëtë,...

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi, të apostrofuarit për vrasjet e aktivistëve të LDK-së: Mehmeti foli me komandë të Thaçit

para 9 muajve - Lajm

Nuk është hera e parë që Shpëtim Hajdaraj ka dëgjuar e lexuar rrëfimin e Shkumbin Mehmetit për vrasjen e të atit të tij, Smajl Hajdarajt, të vrarë më 17 janar të vitit 2002, në hyrje të banesës së tij...

Prokuroria thotë se ka ndërmarrë veprime konkrete lidhur me deklarimet e Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Almakos

Paraqitja publike dhe deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës, kanë bërë që Prokuroria e Shtetit rë dalë me një sqarim lidhur me këtë rast....

Haliti komenton deklarimet e Shkumbim Mehmetit: Institucionet të merrem me këtë rast

para 9 muajve - Gazeta Liria

Xhavit Haliti, nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, ka komentuar deklarimet e Shkumbim Mehmetit i cili në një intervistë ekskluzive për Klan Kosovën ka përmendur emrin e Haliti si një nga njerëzit që ishte...

Xhavit Haliti kërkon të zbardhen pretendimet e Mehmetit dhe të dënohen fajtorët

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Dëshmia tronditëse për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Albeu

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj , Tolaj dhe Haklaj , familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura...

Dëshmia tronditëse për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Express

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Xhavit Haliti komenton deklarimet e Shkumbim Mehmetit

para 9 muajve - Insajderi

Xhavit Haliti, nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, ka komentuar deklarimet e Shkumbim Mehmetit i cili në një intervistë ekskluzive për Klan Kosovën ka përmendur emrin e Haliti si një nga njerëzit që ishte...

Xhavit Haliti flet pas akuzave të Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Haliti flet pas akuzave të Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Sovrani

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Nënkryetari i LDK-së thotë se dëshmitari nuk është i besueshëm

para 9 muajve - Albeu

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri , në Debat, në RTK, komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti . Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Vjen deklarata e parë nga Prokuroria, pas rrëfimeve tronditëse të Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Gazeta e re

Prokuroria njofton opinionin se me kohë ka ndërmarrë veprime konkrete lidhur me deklarimet e të dënuarit Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës. Prokuroria gjithashtu njofton se pas kërkesës së Mehmetit...

Prokuroria: Shkumbin Mehmeti ka kushtëzuar dhënien e dëshmive me ulje të dënimit

para 9 muajve - KosovaPress

Prokuroria gjithashtu njofton se pas kërkesës së Mehmetit për të dhënë dëshmi lidhur me këto raste,  ka autorizuar policinë që ta marrë në pyetje, mirëpo i njëjti policisë ia ka kushtëzuar dëshminë, duke...

Haliti flet pas akuzave të Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Periskopi

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Prokuroria e Shtetit bën publike kushtëzimet që ua bëri Shkumbin Mehmeti

para 9 muajve - Sovrani

Prokuroria e Shtetit njofton se me kohë ka ndërmarrë veprime konkrete lidhur me deklarimet e të dënuarit Sh.M. “E vërteta është se, ai përmes policisë ka pohuar se kërkon të jap informacione lidhur me...

Haliti flet pas akuzave të Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 13 janar- Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se...

Reagon kryeministri: Deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur, spektakël medial

para 9 muajve - Albinfo

Intervista “bombë” e Shkumbin Mehmetit ka ngjallur debate dhe reagime gjithandej opinionit kosovar, madje ka shtyrë edhe kryeministri Ramush Haradinaj të reagoj. Ky i fundit e quan spektakël medial Një...

Shkumbin Mehmetit mund t’i zbutet dënimi, nis beteja ligjore e vrasjeve të pasluftës

para 9 muajve - Periskopi

Prokuroria njofton opinionin se me kohë ka ndërmarrë veprime konkrete lidhur me deklarimet e të dënuarit Sh.M. E vërteta është se, ai përmes policisë ka pohuar se kërkon të jap informacione lidhur me disa...

Prokuroria: Shkumbin Mehmeti s’po dëshmon, po e kushtëzon zbulimin e vrasjeve politike

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se ka kontaktuar me Shkumbin Mehmetin por i njëjti ka refuzuar të japë dëshmi derisa nuk prishet aktgjykimi me të cilin i njëjti ishte dënuar me 30 vjet burgim. Megjithëkëtë,...

Prokuroria: Shkumbin Mehmeti s’po dëshmon, po e kushtëzon zbulimin e vrasjeve politike

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se ka kontaktuar me Shkumbin Mehmetin por i njëjti ka refuzuar të japë dëshmi derisa nuk prishet aktgjykimi me të cilin i njëjti ishte dënuar me 30 vjet burgim. Megjithëkëtë,...

Shkumbin Mehmetit mund t’i zbutet dënimi, nisë beteja ligjore e vrasjeve të pasluftës

para 9 muajve - Bota Press

Prokuroria njofton opinionin se me kohë ka ndërmarrë veprime konkrete lidhur me deklarimet e të dënuarit Sh.M. E vërteta është se, ai përmes policisë ka pohuar se kërkon të jap informacione lidhur me disa...

'Të zbardhen vrasjet politike të pasluftës në Kosovë'

para 9 muajve - Syri

Deklaratat e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, tronditën opinionin me disa fakte për vrasjet e pandriçuara të pasluftës, për të cilat ai përmendi edhe emra që fillojnë nga...

Prokuroria e Shtetit bën publike për kushtëzimet që ua bëri Shkumbin Mehmeti

para 9 muajve - Insajderi

Prokuroria e Shtetit njofton se me kohë ka ndërmarrë veprime konkrete lidhur me deklarimet e të dënuarit Sh.M. “E vërteta është se, ai përmes policisë ka pohuar se kërkon të jap informacione lidhur me...

Dëshmia tronditëse për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Sovrani

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Dëshmia tronditëse për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Periskopi

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Dëshmia tronditëse për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se janë të tronditura nga...

Dëshmia tronditëse për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 13 janar- Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, kanë deklaruar dje se...

Haziri nuk e sheh si të besueshëm Shkumbin Mehmetin

para 9 muajve - Zhurnal

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat në RTK, ka komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Djali i Smajl Hajdarajt: Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, drejtësia ta intervistojë me seriozitet

para 9 muajve - Telegrafi

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka komentuar rrëfimin e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime...

Hajdaraj: Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, drejtësia ta intervistojë me seriozitet

para 9 muajve - Zhurnal

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, e që, sipas tij, plotësisht përputhet me të vërtetën e rrethanave të kohës. “Duhet të intervistohet...

Djali i Smajl Hajdarajt: Dëshmitari po e rrëfen të vërtetën e tij

para 9 muajve - Klan Kosova

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti që dha intervistë ekskluzive në Klan Kosova po e rrëfen të vërtetën e tij. Dhe, sipas tij, plotësisht përputhet me të vërtetën...

Haziri nuk e sheh si të besueshëm Shkumbin Mehmetin

para 9 muajve - Telegrafi

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat, në RTK, komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Djali i Smajl Hajdarajt: Dëshmitari po e rrëfen të vërtetën e tij

para 9 muajve - Lajmi.net

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij. Dhe, sipas tij, plotësisht përputhet me të vërtetën e rrethanave të kohës. Ai ka thënë se ky dëshmitar...

Lajmërohet Lutfi Haziri, ka disa fjalë pas deklaratave skandaloze të Shkumbin Mehmetit!

para 9 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri thotë se drejtësia në vend është e vonuar. Duke folur për deklaratat e Shkumbin Mehmetit, i cili pretendon se di emrat e vrasësve të disa prej veprimtarëve të kësaj partie,...

Haziri: Të mos amnistohen urdhërdhënësit e vrasjeve

para 9 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri thotë se drejtësia në vend është e vonuar. Duke folur për deklaratat e Shkumbin Mehmetit, i cili pretendon se di emrat e vrasësve të disa prej veprimtarëve të kësaj partie,...

Djali i Smajl Hajdarajt: Dëshmitari po e rrëfen të vërtetën e tij, drejtësia ta intervistojë me seriozitet

para 9 muajve - Gazeta Express

​Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, e që, sipas tij, plotësisht përputhet me të vërtetën e rrethanave të kohës. Ai ka thënë se ky...

Djali i Smajl Hajdarajt: Dëshmitari po e rrëfen të vërtetën e tij, drejtësia ta intervistojë me seriozitet

para 9 muajve - GazetaBlic

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, e që, sipas tij, plotësisht përputhet me të vërtetën e rrethanave të kohës. Ai ka thënë se ky dëshmitar...

Kush është Shkumbin Mehmeti, të cilin Nazim Bllaca e quante “Diamant”?

para 9 muajve - GazetaBlic

Nazim Bllaca e quante “Diamant”. Edhe u fotografuan duke ngrënë bashkë peshk brenda burgut. EULEX’i nuk e mori për bazë pretendimin e tij për të hetuar rastin e njohur si “Nish-Express”, kur ai kërkonte...

Salihaj: Dëshmitarët e vrasjeve politike të rrezikuar, urdhërdhënësit në krye të shtetit

para 9 muajve - Koha.net

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj nuk i sheh si risi dëshmitë e mbrëmshme që i dha dëshmitari Shkumbin Mehmeti, rreth vrasjeve të pasluftës. Salihaj thotë se deklaratat e personit...

Hajdaraj: Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, drejtësia ta intervistojë me seriozitet

para 9 muajve - Koha.net

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, e që, sipas tij, plotësisht përputhet me të vërtetën e rrethanave të kohës. “Duhet të intervistohet...

Vrasjet e pasluftës, Mehmeti nxit reagime

para 9 muajve - Klan Kosova

Intervista ekskluzive e Shkumbin Mehmetit, dhënë të enjtën për Zonën e Debatit në Klan Kosova ku flet për vrasjet e pasluftës ka tronditur opinionin publik kosovarë, sidomos familjet e viktimave. E publikimi...

Salihaj flet për dëshmitë e Shkumbin Mehmetit, thotë se urdhërdhënësit e krimeve janë në krye të shtetit

para 9 muajve - Telegrafi

Ish-deputeti i LDK-së, Adem Salihaj ka komentuar deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës. Salihaj përmes një postimi në Facebook ka thënë...

Vrasjet e pasluftës, Mehmeti nxit reagime

para 9 muajve - GazetaBlic

Intervista ekskluzive e Shkumbin Mehmetit, dhënë të enjten për Zonën e Debatit në Klan Kosova ku flet për vrasjet e pasluftës ka tronditur opinionin publik kosovarë, sidomos familjet e viktimave. E publikimi...

Djali i Smajl Hajdarajt: Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, drejtësia ta intervistojë me seriozitet

para 9 muajve - Almakos

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka komentuar rrëfimin e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime...

Salihaj: Gjykata Speciale do të zbardhë vetëm një pjesë të vrasjeve politike

para 9 muajve - Gazeta Express

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj nuk i sheh si risi dëshmitë e mbrëmshme që i dha dëshmitari Shkumbin Mehmeti, rreth vrasjeve të pasluftës. Salihaj thotë se deklaratat e personit...

Haziri nuk e sheh si të besueshëm Shkumbin Mehmetin

para 9 muajve - Almakos

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat në RTK, ka komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Lajmërohet Lutfi Haziri, ka disa fjalë pas deklaratave skandaloze të Shkumbin Mehmetit!

para 9 muajve - Infokusi

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri thotë se drejtësia në vend është e vonuar. Duke folur për deklaratat e Shkumbin Mehmetit, i cili pretendon se di emrat e vrasësve të disa prej veprimtarëve të kësaj partie,...

Lajmërohet edhe Adem Salihaj, ka disa fjalë për deklaratat e dëshmitarit Mehmeti

para 9 muajve - GazetaBlic

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj nuk i sheh si risi dëshmitë e mbrëmshme që i dha dëshmitari Shkumbin Mehmeti, rreth vrasjeve të pasluftës. Salihaj thotë se deklaratat e personit...

Adem Salihaj: Si viktimë e atentatit, ndjehem i rrezikuar pas dëshmisë së Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Lajmi.net

Ish deputeti i LDK-së, Adem Salihaj, ndaj të cilit vite më parë ishte bërë antenat, ka thënë se dëshmitë e Shkumbin Mehmetit nuk dolën mbrëmë për herë të parë në opinion dhe as befasisht, sepse shumica...

Ramush Haradinaj i Habitur me Deklaratën e Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Kallxo

I pari i Qeverisë Ramush nuk ka komentuar gjatë pretendimet se në zonën e Dukagjinit ekzistonte një grup i strukturuar i cili është përgjegjës për vrasjet e pasluftës. Pas mbledhjes së qeverisë Ramush...

Nënkryetari i LDK-së komenton deklaratat e Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat, në RTK, komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Djali i Smajl Hajdarajt: Dëshmitari po e rrëfen të vërtetën e tij, drejtësia ta intervistojë me seriozitet

para 9 muajve - Infokusi

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, e që, sipas tij, plotësisht përputhet me të vërtetën e rrethanave të kohës. Ai ka thënë se ky dëshmitar...

Kush është Shkumbin Mehmeti, të cilin Nazim Bllaca e quante “Diamant”?

para 9 muajve - Infokusi

Nazim Bllaca e quante “Diamant”. Edhe u fotografuan duke ngrënë bashkë peshk brenda burgut. EULEX’i nuk e mori për bazë pretendimin e tij për të hetuar rastin e njohur si “Nish-Express”, kur ai kërkonte...

I apostrofuari për vrasjet e aktivistëve të LDK-së thotë se Mehmeti foli me komandë të Thaçit

para 9 muajve - Koha.net

Nuk është hera e parë që Shpëtim Hajdaraj ka dëgjuar e lexuar rrëfimin e Shkumbin Mehmetit për vrasjen e të atit të tij, Smajl Hajdarajt, të vrarë më 17 janar të vitit 2002, në hyrje të banesës së tij...

Nënkryetari i LDK-së komenton deklaratat e Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Periskopi

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat, në RTK, komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Haradinaj: Po punojmë për heqje të vizave

para 9 muajve - RTV 21

Haradinaj: Themelimi i Gjykatës Speciale në Hagë është gabim.- Haradinaj: Rrëfimi për vrasjet e pasluftës, spektakël medial Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj mbajti konferencë për...

Kush është Shkumbin Mehmeti, të cilin Nazim Bllaca e quante “Diamant”?

para 9 muajve - Gazeta Express

Nazim Bllaca e quante “Diamant”. Edhe u fotografuan duke ngrënë bashkë peshk brenda burgut. EULEX’i nuk e mori për bazë pretendimin e tij për të hetuar rastin e njohur si “Nish-Express”, kur ai kërkonte...

Haziri: Të mos amnistohen urdhërdhënësit e vrasjeve

para 9 muajve - Gazeta Monitor

???????????????????????????????????? Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri thotë se drejtësia në vend është e vonuar. Duke folur për deklaratat e Shkumbin Mehmetit, i cili pretendon se di emrat e vrasësve...

Salihaj: Urdhërdhënësit e vrasjeve politike janë në krye të shtetit

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 janar 2018 – Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj, nuk sheh asgjë të re në dëshmitë e dëshmitarit të Prolurorisë Speciale të Kosovës, Shkumbin Mehmeti, lidhur me vrasjet...

Vrasjet e pasluftës, Mehmeti nxit reagime

para 9 muajve - Infokusi

Intervista  e Shkumbin Mehmetit, dhënë të enjtën për Zonën e Debatit në Klan Kosova ku flet për vrasjet e pasluftës ka tronditur opinionin publik kosovar, sidomos familjet e viktimave. E publikimi i këtyre...

Hajdaraj: Shkumbini po e rrëfen të vërtetën e tij, drejtësia ta intervistojë me seriozitet

para 9 muajve - Periskopi

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, e që, sipas tij, plotësisht përputhet me të vërtetën e rrethanave të kohës. “Duhet të intervistohet...

Haziri nuk e sheh si të besueshëm Shkumbin Mehmetin

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat në RTK, ka komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Befason Lutfi Haziri: Thotë se në parim nuk u beson deklaratave të Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Bota Press

Botapress 12 janar – Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri thotë se drejtësia në vend është e vonuar. Duke folur për deklaratat e Shkumbin Mehmetit, i cili pretendon se di emrat e vrasësve të disa prej veprimtarëve...

Salihaj flet për dëshmitë e Shkumbin Mehmetit, thotë se urdhërdhënësit e krimeve janë në krye të shtetit

para 9 muajve - Almakos

Ish-deputeti i LDK-së, Adem Salihaj ka komentuar deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës. Salihaj përmes një postimi në Facebook ka thënë...

Salihaj: Dëshmitarët e vrasjeve politike të rrezikuar, urdhërdhënësit në krye të shtetit

para 9 muajve - Insajderi

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj nuk i sheh si risi dëshmitë e mbrëmshme që i dha dëshmitari Shkumbin Mehmeti, rreth vrasjeve të pasluftës. Salihaj thotë se deklaratat e personit...

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj të tronditur nga deklaratat e Mehmetit, i habitur edhe Haradinaj

para 9 muajve - Koha.net

Familjet e Tahir Zemajt, Sebahate Tolajt dhe Jusuf Haklajt thonë se janë tronditur nga deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit Shkumbin Mehmeti, por thonë se më shumë janë të tronditur nga mosveprimi i zyrtarëve...

Familjarët e të vrarëve të pasluftës: Prokurorëve po u mungon guximi për t'i kryer hetimet

para 9 muajve - Gazeta Express

Deklaratat e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, tronditën opinionin me disa fakte për krimet e pandriçuara të pasluftës, për të cilat ai përmendi edhe emra që fillojnë nga...

Lajmërohet edhe Adem Salihaj, ka disa fjalë për deklaratat e dëshmitarit Mehmeti

para 9 muajve - Infokusi

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj nuk i sheh si risi dëshmitë e mbrëmshme që i dha dëshmitari Shkumbin Mehmeti, rreth vrasjeve të pasluftës. Salihaj thotë se deklaratat e personit...

Haradinaj e quan spektakël medial rrëfimin e Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për rrëfimin e mbrëmshëm të dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e...

Kush është Shkumbin Mehmeti, të cilin Nazim Bllaca e quante “Diamant”?

para 9 muajve - Periskopi

Nazim Bllaca e quante “Diamant”. Edhe u fotografuan duke ngrënë bashkë peshk brenda burgut. EULEX’i nuk e mori për bazë pretendimin e tij për të hetuar rastin e njohur si “Nish-Express”, kur ai kërkonte...

Familjarët e të vrarëve pas luftës kërkojnë zbradhjen e vrasjeve politike

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 janar 2018 – Deklaratat e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, tronditën opinionin me disa fakte për vrasjet e pandriçuara të pasluftës, për të cilat ai përmendi...

Kryeministri komenton deklaratat e Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, mbajti konferencë për media Haradinaj është pyetur edhe për deklaratat e dëshmitarit të Prokurorisë Speciale Shkumbin Mehmeti, i cili...

Haradinaj: Prokurorët do të duhej të merreshin me vrasjet e pasluftës, jo të bëhet spektakël medial

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbetur i habitur me ato se çfarë ka deklaruar dëshmitari i mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e pasluftës. Haradina...

Haradinaj: Prokurorët do të duhej të merreshin me vrasjet e pasluftës, jo të bëhet spektakël medial

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbetur i habitur me ato se çfarë ka deklaruar dëshmitari i mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e pasluftës. Haradina...

Ibrahim Kelmendi, i apostrofuari për vrasjet e aktivistëve të LDK-së thotë se Mehmeti foli me komandë të Thaçit

para 9 muajve - Bota Press

Nuk është hera e parë që Shpëtim Hajdaraj ka dëgjuar e lexuar rrëfimin e Shkumbin Mehmetit për vrasjen e të atit të tij, Smajl Hajdarajt, të vrarë më 17 janar të vitit 2002, në hyrje të banesës së tij...

Ramush Haradinaj reagon ndaj dëshmitarit, hedh kritika

para 9 muajve - Albeu

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për rrëfimin e mbrëmshëm të dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e...

Reagon Kryeministri për deklaratat e Shkumbin Mehmetit, i quan spektakël medial

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për rrëfimin e mbrëmshëm të dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e...

Reagon polici që u përmend nga dëshmitari në vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Albeu

Emri i hetuesit të shumë përfolur të Policisë së Kosovës, Fadil Syleviqit, u përmend edhe mbrëmë në një intervistë nga i dënuari për vrasje, Shkumbin Mehmeti , i cili foli për vrasjet e pasluftës në Kosovë....

Shkumbin Mehmeti: Rrëfimi ekskluziv për vrasjet e pasluftës (EMISIONI I PLOTË)

para 9 muajve - Klan Kosova

Klan Kosova në edicionin e kësaj jave të “Zona e Debatit” ka shfaqur një intervistë me dëshmitarin e mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili ka dhënë disa dëshmi shokuese lidhur me krimet...

Lumezi për Express: Rastet që përmendi dëshmitari po hetohen nga EULEX’i dhe Prokuroria

para 9 muajve - Gazeta Express

Deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmetit, tronditën opinionin, sidomos pasi që ai përmendi disa emrave që sipas tij janë fajtorë për dhënie të urdhrit dhe vrasje...

Salihaj flet për dëshmitë e Shkumbin Mehmetit, thotë se urdhërdhënësit e krimeve janë në krye të shtetit

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Ish-deputeti i LDK-së, Adem Salihaj ka komentuar deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës. Salihaj përmes një postimi në Facebook ka thënë...

Salihaj: Gjykata Speciale do të zbardhë vetëm një pjesë të vrasjeve politike

para 9 muajve - Bota Press

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj nuk i sheh si risi dëshmitë e mbrëmshme që i dha dëshmitari Shkumbin Mehmeti, rreth vrasjeve të pasluftës. Salihaj thotë se deklaratat e personit...

Gjithçka që duhet të dini nga rrëfimi për vrasjet e aktivistëve të LDK-së

para 9 muajve - Albeu

Shkumbin Mehmeti , dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Mehmeti...

Adem Salihaj për vrasjet e pasluftës: Ata që e kanë dhënë urdhërin janë në krye të shtetit

para 9 muajve - Periskopi

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj nuk i sheh si risi dëshmitë e mbrëmshme që i dha dëshmitari Shkumbin Mehmeti, rreth vrasjeve të pasluftës. Salihaj thotë se deklaratat e personit...

Ish-deputeti i LDK-së ndihet i frikësuar pas dëshmisë së Mehmetit: Ndoshta Specialja do t’i zbardhë

para 9 muajve - Insajderi

Ish deputeti i LDK-së, Adem Salihaj, ndaj të cilit vite më parë ishte bërë antenat, ka thënë se dëshmitë e Shkumbin Mehmetit nuk dolën mbrëmë për herë të parë në opinion dhe as befasisht, sepse shumica...

‘Dëshmia e Shkumbin Mehmetit, spektakël medial dhe shkelje e rëndë ligjore’

para 9 muajve - Gazeta Liria

Dëshmitë e bëra publike  mbrëmjen e 11 janarit 2018, lidhur me disa vrasje të ndodhura pas vitit 2000 në Kosovë, nga dëshmitari i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, kanë ngjallë reagime...

I apostrofuari për vrasjet e aktivistëve të LDK-së akuzon Hashim Thaçin

para 9 muajve - Insajderi

Ibrahim Kelmendi ka thënë se dëshmitari i mbrojtur i Prokurorisë, Shkumbin Mehmeti ka folur ashtu siç e kanë komanduar, duke aluduar në presidentin e vendit, Hashim Thaçin. Dëshmitari i mbrojtur i Prokurorisë...

Kelmendi: Shkumbin Mehmeti foli me komandë të Thaçit

para 9 muajve - Periskopi

Nuk është hera e parë që Shpëtim Hajdaraj ka dëgjuar e lexuar rrëfimin e Shkumbin Mehmetit për vrasjen e të atit të tij, Smajl Hajdarajt, të vrarë më 17 janar të vitit 2002, në hyrje të banesës së tij...

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj ftojnë prokurorinë të merret me deklaratat e Mehmetit

para 9 muajve - GazetaBlic

Mbrëmë në një nga emisionet televizive në Kosovë është transmetuar dëshmia e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ku janë dhënë dëshmi për krime të pandriçuara në Kosovë. Në...

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj ftojnë prokurorinë të merret me deklaratat e Mehmetit

para 9 muajve - Telegrafi

Mbrëmë në një nga emisionet televizive në Kosovë është transmetuar një intervistë e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ku ka folur rreth disa vrasjeve në Kosovë. Në intervistën...

Rrëfimi i Mehmetit në Klan Kosova: Familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj kërkojnë që dëshmitë të trajtohen me seriozitet

para 9 muajve - Klan Kosova

Përmes një deklarate të përbashkët pjestarë të familjeve Zemaj, Tolaj dhe Haklaj kanë reaguar lidhur me intervistën e realizuar nga Klan Kosova, ku janë dhënë dëshmi për vrasjet e pasluftës nga Shkumbin...

Flet Fadil Syleviqi, iu përgjigjet akuzave të Shkumbin Mehmetit për vrasje

para 9 muajve - Lajmi.net

Emri i hetuesit të shumëpërfolur të Policisë së Kosovës, Fadil Syleviqit, u përmend edhe mbrëmë në një intervistë nga i dënuari për vrasje, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e pasluftës në Kosovë....

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj reagojnë ndaj deklaratës së Mehmetit

para 9 muajve - RTV 21

Janë dhënë dëshmi për krime të pandriçuara në Kosovë Mbrëmë në një nga emisionet televizive në Kosovë është transmetuar dëshmia e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ku janë...

Familjarët e të vrarëve të pasluftës: Prokurorëve po u mungon guximi për t’i kryer hetimet

para 9 muajve - Sovrani

Deklaratat e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, tronditën opinionin me disa fakte për krimet e pandriçuara të pasluftës, për të cilat ai përmendi edhe emra që fillojnë nga...

Dëshmia për vrasjet e pasluftës, deklarohet kryeministri Haradinaj

para 9 muajve - Bota Press

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për rrëfimin e mbrëmshëm të dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e...

Reagojnë familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj për deklaratat e Mehmetit rreth vrasjeve

para 9 muajve - Albeu

Në një deklaratë të përbashkët të familjeve Zemaj , Tolaj dhe Haklaj , këta të fundit thonë se janë tronditur thellë nga deklaratat dhe pretendimet e këtij dëshmitari, njëherësh i dënuar për krime të kryera...

Haradinaj komenton rrëfimin e Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Infokusi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për rrëfimin e mbrëmshëm të dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e...

Familjarët e të vrarëve të pasluftës: Prokurorëve po u mungon guximi për t’i kryer hetimet

para 9 muajve - Bota Press

Deklaratat e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, tronditën opinionin me disa fakte për krimet e pandriçuara të pasluftës, për të cilat ai përmendi edhe emra që fillojnë nga...

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj ftojnë prokurorinë të merret me deklaratat e Mehmetit

para 9 muajve - Gazeta e re

Mbrëmë në një nga emisionet televizive në Kosovë është transmetuar dëshmia e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ku janë dhënë dëshmi për krime të pandriçuara në Kosovë. Në...

‘Dëshmia e Shkumbin Mehmetit, spektakël medial dhe shkelje e rëndë ligjore’

para 9 muajve - Periskopi

Dëshmitë e bëra publike  mbrëmjen e 11 janarit 2018, lidhur me disa vrasje të ndodhura pas vitit 2000 në Kosovë, nga dëshmitari i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, kanë ngjallë reagime...

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj ‘të Tronditura’ Nga Dëshmia Televizive e Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Kallxo

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana ende të pasqaruara, thanë sot se janë të tronditura nga dëshmia televizive që mbrëmë e...

Lumezi: Rastet që përmendi dëshmitari po hetohen nga EULEX’i dhe Prokuroria

para 9 muajve - Infokusi

Deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmetit, tronditën opinionin, sidomos pasi që ai përmendi disa emrave që sipas tij janë fajtorë për dhënie të urdhrit dhe vrasje...

Deklaratë e përbashkët e familjeve Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, pas rrëfimit të dëshmitarit të Prokurorisë Speciale për krimet e pandriçuara

para 9 muajve - GazetaBlic

Familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj janë shprehur të tronditura nga deklaratat dhe pretendimete Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, për krime të pandriçuara në Kosovë. Këto tri...

Haradinaj: Deklaratat e dëshmitarit, spektakël medial nga burgu

para 9 muajve - Gazeta e re

Haradinaj është pyetur edhe për deklaratat e dëshmitarit të Prokurorisë Speciale Shkumbin Mehmeti i cili mbrëmë në një intervistë televizive  ka akuzuar për vrasjet e pasluftës  shumë persona nga rajoni...

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj, të tronditura me deklarimet e të dyshuarit për disa nga vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Lajmi.net

Përfaqësues të familjeve Zema, Tolaj e Haklaj, kanë reaguar lidhur me deklarimet e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ku janë dhënë dëshmi tronditëse për krime të pandriçuara...

Reagojnë familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj për deklaratat e Mehmetit rreth vrasjeve të pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Express

Në një deklaratë të përbashkët të familjeve Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, këta të fundit thonë se a janë tronditur thellë nga deklaratat dhe pretendimet e këtij dëshmitari, njëherit i dënuar për krime të kryera...

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj, të tronditura me deklarimet e të dyshuarit për disa nga vrasje e pas luftës

para 9 muajve - Lajmi.net

Përfaqësues të familjeve Zema, Tolaj e Haklaj, kanë reaguar lidhur me deklarimet e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ku janë dhënë dëshmi tronditëse për krime të pandriçuara...

Ekskluzive: Fadil Syleviqi flet për Express, u përgjigjet akuzave të Shkumbin Mehmetit për vrasje

para 9 muajve - Gazeta Express

Emri i hetuesit të shumëpërfolur të Policisë së Kosovës, Fadil Syleviqit, u përmend edhe mbrëmë në një intervistë nga i dënuari për vrasje, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e pasluftës në Kosovë....

Haradinaj i quan “spektakël medial” deklaratat e të burgosurit Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 janar 2018 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka shpërfillur akuzat e rënda publike të të burgosurit Shkumbin Mehmeti, në të cilat përmendet në kontekst të krimit të organuzyar...

Haradinaj: Prokurorët do të duhej të merreshin me vrasjet e pasluftës, jo të bëhet spektakël medial

para 9 muajve - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbetur i habitur me ato se çfarë ka deklaruar dëshmitari i mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e pasluftës.Haradina në...

Haradinaj: Prokurorët do të duhej të merreshin me vrasjet e pasluftës, jo të bëhet spektakël medial

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbetur i habitur me ato se çfarë ka deklaruar dëshmitari i mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e pasluftës. Haradina...

Haradinaj e quan spektakël medial rrëfimin e Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Sovrani

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për rrëfimin e mbrëmshëm të dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e...

Ja të gjitha akuzat tronditëse të bëra nga Shkumbin Mehmeti për vrasjen e Mustafës, Zemajt, Hajdarajt, Tolajt…

para 9 muajve - Ina

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Mehmeti...

Haradinaj e quan spektakël medial rrëfimin e Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Insajderi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për rrëfimin e mbrëmshëm të dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e...

Reagon Kryeministri për deklaratat e Shkumbin Mehmetit, i quan spektakël medial

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për rrëfimin e mbrëmshëm të dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e...

Haradinaj komenton akuzat për vrasje të Shkumbin Mehmetit: Jam habitur !

para 9 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosoëvs Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë ka dal në një konferencë për media ku ka marrë edhe pyetja nga gazetarët. Haradinaj është pyetur edhe për deklaratat e dëshmitarit të Prokurorisë...

Haradinaj komenton akuzat për vrasje të Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - KosovaPress

Haradinaj është pyetur edhe për deklaratat e dëshmitarit të Prokurorisë Speciale Shkumbin Mehmeti i cili mbrëmë një një intervistë televizive  ka akuzuar për vrasjet e pasluftës  shumë persona nga rajoni...

Lumezi për Express: Rastet që përmendi dëshmitari po hetohen nga EULEX-i dhe Prokuroria

para 9 muajve - Bota Press

Deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, tronditën opinionin, sidomos pasi që ai përmendi disa emra, që, sipas tij, janë fajtorë për dhënie të urdhrit dhe vrasje...

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj ftojnë prokurorinë të merret me deklaratat e Mehmetit

para 9 muajve - Almakos

Mbrëmë në një nga emisionet televizive në Kosovë është transmetuar një intervistë e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ku ka folur rreth disa vrasjeve në Kosovë. Në intervistën...

Fadil Syleviqi iu përgjigjet akuzave të Shkumbin Mehmetit për vrasje

para 9 muajve - Infokusi

Emri i hetuesit të shumëpërfolur të Policisë së Kosovës, Fadil Syleviqit, u përmend edhe mbrëmë në një intervistë nga i dënuari për vrasje, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e pasluftës në Kosovë....

Lumezi: Rastet që përmendi dëshmitari po hetohen nga EULEX’i dhe Prokuroria

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmetit, tronditën opinionin, sidomos pasi që ai përmendi disa emrave që sipas tij janë fajtorë për dhënie të urdhrit dhe vrasje...

Pas dëshmive të dëshmitarit Mehmeti, vjen reagimi i përbashkët i familjeve Zemaj, Tolaj dhe Haklaj

para 9 muajve - Infokusi

Menjëherë pas publikimit të dëshmive tronditëse nga Shkumbim Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ka ardhur deklarata e përbashkët nga familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, shkruan Infokusi.com...

Deklaratë e përbashkët e familjeve Zemaj, Tolaj dhe Haklaj

para 9 muajve - Gazeta Liria

Dje, më datë 11 janar 2018, në emisionin “Zona e Debatit” në Klan Kosova, është transmetuar dëshmia e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ku janë dhënë dëshmi tronditëse për...

Reagojnë familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj për deklaratat rreth vrasjeve të pasluftës

para 9 muajve - Insajderi

Në një deklaratë të përbashkët të familjeve Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, këta të fundit thonë se janë tronditur thellë nga deklaratat dhe pretendimet e këtij dëshmitari, njëherësh i dënuar për krime të kryera...

Reagojnë familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj për deklaratat e Mehmetit rreth vrasjeve të pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Në një deklaratë të përbashkët të familjeve Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, këta të fundit thonë se janë tronditur thellë nga deklaratat dhe pretendimet e këtij dëshmitari, njëherësh i dënuar për krime të kryera...

Hetuesi Fadil Syleviqi flet pas akuzave që i bëri dëshmitari i mbrojtur Shkumbin Mehmeti për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Periskopi

Emri i hetuesit të shumëpërfolur të Policisë së Kosovës, Fadil Syleviqit, u përmend edhe mbrëmë në një intervistë nga i dënuari për vrasje, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e pasluftës në Kosovë....

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj, të tronditura me deklarimet e të dyshuarit për disa nga vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Përfaqësues të familjeve Zema, Tolaj e Haklaj, kanë reaguar lidhur me deklarimet e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ku janë dhënë dëshmi tronditëse për krime të pandriçuara...

Fadil Syleviqi u përgjigjet akuzave të Shkumbin Mehmetit për vrasje

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 12 Janar – Emri i hetuesit të shumëpërfolur të Policisë së Kosovës, Fadil Syleviqit, u përmend edhe mbrëmë në një intervistë nga i dënuari për vrasje, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet...

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj ftojnë prokurorinë të merret me deklaratat e Mehmetit

para 9 muajve - KosovaPress

Në dëshminë e tij, Mehmeti, ndër të tjera, ka dhënë informacione që lidhen me vrasjen e Kolonel Tahir Zemajt si dhe të dy policëve hetues, Sebahate Tolajt dhe Isuf Haklajt, duke dëshmuar për motivet që...

Reagojnë familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj pas deklaratës Mehmetit: Prokurorë nisni hetimet për vrasjen e familjarëve tanë!

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 12 janar- Në një deklaratë të përbashkët të familjeve Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, këta të fundit thonë se a janë tronditur thellë nga deklaratat dhe pretendimet e këtij dëshmitari, njëherit i dënuar...

Familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj kërkojnë që të merren seriozisht dëshmitë e Shkumbin Mehmetit për krimet e pandriçuara

para 9 muajve - Periskopi

Familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj kanë dalur me një deklaratë të përbashkët pas dëshmisë së dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmetit i cili ka folur për krimet e pandriçuara në...

Reagojnë familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj për deklaratat e Mehmetit rreth vrasjeve të pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Në një deklaratë të përbashkët të familjeve Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, këta të fundit thonë se a janë tronditur thellë nga deklaratat dhe pretendimet e këtij dëshmitari, njëherit i dënuar për krime të kryera...

Reagojnë familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj për deklaratat e Mehmetit rreth vrasjeve të pasluftës

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 12 janar- Në një deklaratë të përbashkët të familjeve Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, këta të fundit thonë se a janë tronditur thellë nga deklaratat dhe pretendimet e këtij dëshmitari, njëherit i dënuar...

Ekskluzive: Fadil Syleviqi u përgjigjet akuzave të Shkumbin Mehmetit për vrasje

para 9 muajve - Bota Press

Emri i hetuesit të shumëpërfolur të Policisë së Kosovës, Fadil Syleviqit, u përmend edhe mbrëmë në një intervistë nga i dënuari për vrasje, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e pasluftës në Kosovë....

Përmbledhje e të gjitha akuzave të bëra nga Shkumbin Mehmeti për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Infokusi

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Ibrahim Kelmendi u përgjigjet akuzave të dëshmitarit se ka vrarë Tahir Zemajn, Smajl Hajdarin…

para 9 muajve - Ina

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendin për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Mehmeti ka thënë se Kelmendët kanë urdhëruar...

Djali i Smajl Hajdarajt reagon ndaj deklaratave për vrasjen e babait të tij

para 9 muajve - Telegrafi

Dëshmitari i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti në një rrëfim ekskluziv për Klan Kosovën, ka treguar se si janë kryer vrasjet e disa prej zyrtarëve të lartë menjëherë pas luftës. Gjatë rrëfimit...

Vajza e Enver Malokut reagon pas dëshmisë tronditëse të Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Telegrafi

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Edhe djali i Smail Hajdarajt reagon pas deklaratave të dëshmitarit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Lajmi.net

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Përmbledhje e të gjitha akuzave të bëra nga Shkumbin Mehmeti për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - GazetaBlic

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Shkumbin Mehmeti tregon se si ishin bërë planet për ekzekutimin e Xhavit Halitit

para 9 muajve - Telegrafi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Reagon edhe djali i deputetit të vrarë Smail Hajdari

para 9 muajve - GazetaBlic

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë...

Përmbledhje e të gjitha akuzave të bëra nga Shkumbin Mehmeti për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Express

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Maloku reagon pas dëshmisë tronditëse të Shkumbin Mehmetit: Mirë se vjen Gjykata Speciale

para 9 muajve - Lajmi.net

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Edhe djali i Smail Hajdarajt reagon pas deklaratave të dëshmitarit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Express

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Kryeprokurori Lumezi ka një apel për personat që po deklarohen për vrasjet e zyrtarëve të LDK-së

para 9 muajve - Telegrafi

Personat të cilët flasin, nëpër media dhe rrjete sociale, lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës është mirë që të njëjtat t’i deklarojnë edhe në Prokurorinë e Shtetit. Kështu...

Pas dëshmisë tronditëse të Shkumbin Mehmetit, reagon Doruntinë Maloku

para 9 muajve - Albeu

Shkumbin Mehmeti , dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale , në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Lumezi ka një apel për personat që po deklarohen për vrasjet e zyrtarëve të LDK-së

para 9 muajve - GazetaBlic

Personat të cilët flasin, nëpër media dhe rrjete sociale, lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës është mirë që të njëjtat t’i deklarojnë edhe në Prokurorinë e Shtetit. Kështu...

Doruntinë Maloku reagon e para pas dëshmisë tronditëse të Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Gazeta Express

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Ibrahim Kelmendi u përgjigjet akuzave të dëshmitarit se ka vrarë Tahir Zemajn, Smajl Hajdarin…

para 9 muajve - Lajmi.net

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendin për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Mehmeti ka thënë se Kelmendët kanë urdhëruar...

Zona e Debatit (8): Pse ishin bërë plane për ekzekutimin e Xhavit Halitit?

para 9 muajve - Klan Kosova

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Lumezi ka një apel për personat që po deklarohen për vrasjet e zyrtarëve të LDK’së

para 9 muajve - Zhurnal

Personat të cilët flasin, nëpër media dhe rrjete sociale, lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës është mirë që të njëjtat t’i deklarojnë edhe në Prokurorinë e Shtetit. Kështu...

Kush e vrau Xhemajl Mustafën sipas pjesëtarit të grupit që u formua më 2001

para 9 muajve - Telegrafi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Polici Fadil Syleviçi “është i përfshirë në shumë vrasje”

para 9 muajve - GazetaBlic

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës, përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej...

Pse ishin bërë plane për ekzekutimin e Xhavit Halitit?

para 9 muajve - Lajmi.net

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Rrëfimi i Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Telegrafi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Vajza e Enver Malokut komenton deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti!

para 9 muajve - GazetaBlic

Deputetja e LDK-së dhe njëherit vajza e Enver Malokut përmes rrjetit të saj social Facebook ka bërë të ditur se është duke shikuar intervistën me dëshmitarin e mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin...

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi dhanë urdhër për vrasjen e Smajl Hajdarit dhe të Tahir Zemajt

para 9 muajve - Zhurnal

Mehmeti, i dënuar me 30 vjet burgim, për vrasjen e policëve të UNMIK’ut në vitin 2004, ka dhënë një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova për veprimtarinë e një grupi të njerëzve që kryen disa prej rasteve më...

Qerim Kelmendi reagon pas akuzave për vrasjen e Tahir Zemajht dhe Smajl Hajdarajt

para 9 muajve - Albeu

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Mehmeti, që ka thënë se ishte anëtar i...

Rrëfimi i pjesëtarit të grupit kriminal për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Telegrafi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Dëshmitari i mbrojtur i Prokurorisë Speciale flet për vrasjen e Tahir Zemajt

para 9 muajve - Telegrafi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Polici Fadil Syleviçi "është i përfshirë në shumë vrasje"

para 9 muajve - Gazeta Express

​Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës, përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej...

Dëshmitari që tregon se kush e vrau Smajl Hajdarajn

para 9 muajve - Lajmi.net

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Flet Ibrahim Kelmendi, akuzohet se vrau Tahir Zemajn dhe Smajl Hajdarin

para 9 muajve - Albeu

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar vëllezërit sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Mehmeti ka thënë se Kelmendët kanë...

Zona e Debatit (5): Dëshmitari që tregon se kush e vrau Smajl Hajdarajn

para 9 muajve - Klan Kosova

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Kush e vrau Xhemajl Mustafën sipas pjesëtarit të grupit kriminal që u formua më 2001

para 9 muajve - Telegrafi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Reagon Qerim Kelmendi, bën hajgare me akuzat e Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Express

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Ibrahim Kelmendi flet u përgjigjet akuzave të dëshmitarit se ka vrarë Tahir Zemajn, Smajl Hajdarin

para 9 muajve - GazetaBlic

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Mehmeti ka thënë se Kelmendët kanë urdhëruar...

Ibrahim Kelmendi flet për Express u përgjigjet akuzave të dëshmitarit se ka vrarë Tahir Zemajn, Smajl Hajdarin...

para 9 muajve - Gazeta Express

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Mehmeti ka thënë se Kelmendët kanë urdhëruar...

Pse ishin bërë plane për ekzekutimin e Xhavit Halitit

para 9 muajve - Albeu

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Zona e Debatit (3): Kush ishte i përfshirë në vrasjen e Tahir Zemajt?

para 9 muajve - Klan Kosova

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi dhanë urdhër për vrasjen e Smail Hajdarit dhe Tahir Zemajt

para 9 muajve - Albeu

Vrasja e deputetit të LDK'së, Smail Hajdari, dhe ajo e Tahir Zemajt , është bërë me urdhër të vëllezërve Ibrahim dhe Qerim Kelmendi. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti , i cili bënte pjesë në një grup vrasësish...

E BUJSHME/ Ja kush u ngarkua me vrasjen e Xhavit Halitit

para 9 muajve - Albeu

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës , përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej anëtarëve...

Rrëfeu vrasjet, Lumezi ka një mesazh të fortë për Shkumbin Mehmetin

para 9 muajve - Albeu

Personat të cilët flasin, nëpër media dhe rrjete sociale, lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës është mirë që të njëjtat t’i deklarojnë edhe në Prokurorinë e Shtetit. Kështu...

Qerim Kelemndi reagon pas akuzave se ai dha urdhër për vrasjen e Smajl Hajdarajt e Tahir Zemajt

para 9 muajve - GazetaBlic

Qerim Kelmendi ka komentuar deklaratën e të burgosurit Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish, raporton Gazeta Blic. Kelmendi ka publikuar lajmin e në të cilin Mehmeti akuzon atë dhe...

Zona e Debatit (2): Kush thuhet se e ka vrarë Xhemajl Mustafën

para 9 muajve - Klan Kosova

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Zona e Debatit (1): Rrëfimi i pjesëtarit të grupit kriminal që u formua më 2001

para 9 muajve - Klan Kosova

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Dëshmitari: Florim Ejupi u ngarkua me detyrë vrasjen e Xhavit Halitit

para 9 muajve - GazetaBlic

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës, përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej...

Dëshmitari: Florim Ejupi u ngarkua me detyrë vrasjen e Xhavit Halitit

para 9 muajve - Gazeta Express

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës, përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej...

Kush ishte i përfshirë në vrasjen e Tahir Zemajt?

para 9 muajve - GazetaBlic

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Dëshmitari që tregon se kush e vrau Smajl Hajdarajn

para 9 muajve - GazetaBlic

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Dëshmitari e përfshin në vrasje edhe vëllain e Lahi Brahimajt

para 9 muajve - Albeu

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës , përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej...

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi dhanë urdhër për vrasjen e deputetit të LDK-së Smail Hajdari dhe të Tahir Zemajt

para 9 muajve - GazetaBlic

Vrasja e deputetit të LDK’së, Smail Hajdari, dhe ajo e Tahir Zemajt, është bërë me urdhër të vëllezërve Ibrahim dhe Qerim Kelmendi. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish...

Dëshmitari e përfshin në vrasje edhe vëllain e Lahi Brahimajt

para 9 muajve - GazetaBlic

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës, përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej...

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi dhanë urdhër për vrasjen e Smajl Hajdarit dhe të Tahir Zemajt

para 9 muajve - Lajmi.net

Vrasja e deputetit të LDK-së, Smajl Hajdari, dhe ajo e Tahir Zemajt, është bërë me urdhër të vëllezërve Ibrahim dhe Qerim Kelmendi. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish...

Dëshmitari e përfshin në vrasje edhe vëllain e Lahi Brahimajt

para 9 muajve - Gazeta Express

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës, përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej...

Kush thuhet se e ka vrarë Xhemajl Mustafën?

para 9 muajve - Lajmi.net

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Për herë të parë tregohet emri i personit që pretendohet se vrau Xhemajl Mustafën

para 9 muajve - GazetaBlic

Një prej autorëve për vrasjen e Xhemajl Mustafës pretendohet se është Agron Sylejmani. Kështu ka deklaruar për Klan Kosova dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ai pranon se ishte...

Dëshmitari Mehmeti: Xhemail Mustafën e vrau Agron Sylejmani

para 9 muajve - Gazeta Express

Vrasja veprimtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhemail Mustafa, është bërë nga dora e Agron Sylejmanit. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish të figurave të...

Lumezi ka një apel për personat që po deklarohen për vrasjet e zyrtarëve të LDK’së

para 9 muajve - Gazeta Express

Personat të cilët flasin, nëpër media dhe rrjete sociale, lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës është mirë që të njëjtat t’i deklarojnë edhe në Prokurorinë e Shtetit. Kështu...

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi dhanë urdhër për vrasjen e deputetit të LDK’së Smail Hajdari dhe të Tahir Zemajt

para 9 muajve - Politiko

Vrasja e deputetit të LDK’së, Smail Hajdari, dhe ajo e Tahir Zemajt, është bërë me urdhër të vëllezërve Ibrahim dhe Qerim Kelmendi. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish...

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi dhanë urdhër për vrasjen e deputetit të LDK'së Smail Hajdari dhe të Tahir Zemajt

para 9 muajve - Gazeta Express

Vrasja e deputetit të LDK'së, Smail Hajdari, dhe ajo e Tahir Zemajt, është bërë me urdhër të vëllezërve Ibrahim dhe Qerim Kelmendi. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish...

Dëshmitari i mbrojtur: “Ibrahim Kelmendi, përgjegjës për vrasjen e Smail Hajdarajt dhe Tahir Zemës

para 9 muajve - Albinfo

Kushtrim Mehmeti këto akuza i ka bërë si një person i dënuar me 30 vjet burg për vrasjen e policëve të Unmik-ut dhe si njëri ndër pjesëtarët e grupit të vrasësve, të cilit ai thotë se i kanë prirë vëllezërit...

E bujshme, ja kush u ngarkua me vrasjen e Xhavit Halitit

para 9 muajve - InfoShqip

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës, përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej anëtarëve...

​Dëshmitari që sonte flet te Baton Haxhiu është Shkumbin Mehmeti, ai i akuzon vëllezërit Kelmendi për organizim vrasjesh

para 9 muajve - Gazeta Express

Gazeta Express ka mësuar se Shkumbin Mehmeti ka treguar se Qerim dhe Ibrahim Kelmendi janë grupi që ka orkestruar vrasjet e pasluftës në Kosovë Sonte në Zonën e Debatit, në Klan Kosova, do të transmetohet...

Zona e Debatit (2): Kush thuhet se e ka vrarë Xhemajl Mustafën?

para 9 muajve - AlbPortali

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Zona e Debatit (2): Kush thuhet se e ka vrarë Xhemajl Mustafën?

para 9 muajve - Fakti Ditor

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Djali i Smajl Hajdarajt reagon ndaj deklaratave për vrasjen e babait të tij

para 9 muajve - Almakos

Dëshmitari i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti në një rrëfim ekskluziv për Klan Kosovën, ka treguar se si janë kryer vrasjet e disa prej zyrtarëve të lartë menjëherë pas luftës. Gjatë rrëfimit...

Përmbledhje e të gjitha akuzave të bëra nga Shkumbin Mehmeti për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Infokusi

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Përmbledhje e të gjitha akuzave të bëra nga Shkumbin Mehmeti për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Infokusi

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Vajza e Enver Malokut reagon pas dëshmisë tronditëse të Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Almakos

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Pse ishin bërë plane për ekzekutimin e Xhavit Halitit?

para 9 muajve - Lajm

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Edhe djali i Smail Hajdarajt reagon pas deklaratave të dëshmitarit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Infokusi

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Sonte tregohen emrat e vrasësve të Xhemail Mustafës, Tahir Zemës…

para 9 muajve - Lajmi.net

Sonte në Zonën e Debatit, në Klan Kosova, do të tregohen emrat e vrasësve të Xhemail Mustafës, Tahir Zemës e të disa figurave të tjera. Do të transmetohet rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi...

Lumezi ka një apel për personat që po deklarohen për vrasjet e zyrtarëve të LDK-së

para 9 muajve - Infokusi

Personat të cilët flasin, nëpër media dhe rrjete sociale, lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës është mirë që të njëjtat t’i deklarojnë edhe në Prokurorinë e Shtetit. Kështu...

Sonte në Zonën e Debatit, në Klan Kosova, tregohen emrat e vrasësve të Xhemail Mustafës, Tahir Zemës...

para 9 muajve - Gazeta Express

Sonte në Zonën e Debatit, në Klan Kosova, do të tregohen emrat e vrasësve të Xhemail Mustafës, Tahir Zemës e të disa figurave të tjera. Do të transmetohet rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi...

Vajza e Enver Malokut komenton deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti!

para 9 muajve - Infokusi

Deputetja e LDK-së dhe njëherit vajza e Enver Malokut përmes rrjetit të saj social Facebook ka bërë të ditur se është duke shikuar intervistën me dëshmitarin e mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin...

Polici Fadil Syleviçi “është i përfshirë në shumë vrasje”

para 9 muajve - Infokusi

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës, përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej...

Flet Ibrahim Kelmendi, akuzohet se vrau Tahir Zemajn dhe Smajl Hajdarin

para 9 muajve - Lajm

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar vëllezërit sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Mehmeti ka thënë se Kelmendët kanë...

Ibrahim Kelmendi flet u përgjigjet akuzave të dëshmitarit se ka vrarë Tahir Zemajn, Smajl Hajdarin

para 9 muajve - Infokusi

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Mehmeti ka thënë se Kelmendët kanë urdhëruar...

Shkumbin Mehmeti tregon se si ishin bërë planet për ekzekutimin e Xhavit Halitit

para 9 muajve - Almakos

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Qerim Kelemndi reagon pas akuzave se ai dha urdhër për vrasjen e Smajl Hajdarajt e Tahir Zemajt

para 9 muajve - Infokusi

Qerim Kelmendi ka komentuar deklaratën e të burgosurit Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish. Kelmendi ka publikuar lajmin e në të cilin Mehmeti akuzon atë dhe vëllanë e tij Ibrahim...

Kryeprokurori Lumezi ka një apel për personat që po deklarohen për vrasjet e zyrtarëve të LDK-së

para 9 muajve - Almakos

Personat të cilët flasin, nëpër media dhe rrjete sociale, lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës është mirë që të njëjtat t’i deklarojnë edhe në Prokurorinë e Shtetit. Kështu...

Dëshmitari: Florim Ejupi u ngarkua me detyrë vrasjen e Xhavit Halitit

para 9 muajve - Infokusi

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës, përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej...

Kush ishte i përfshirë në vrasjen e Tahir Zemajt?

para 9 muajve - Infokusi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Lumezi: Prokuroria do t’i dëgjojë personat që flasin për vrasjet e zyrtarëve të LDK-së

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 janar 2018 – Personat që bëjnë deklarata publike lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës duhet ta bëjnë këtë edhe në Prokurorinë e Shtetit. Kështu ka deklaruar Kryeprokurori...

Flet dëshmitari: Pse ishin bërë plane për ekzekutimin e Xhavit Halitit?

para 9 muajve - Bota Press

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Dëshmitari që tregon se kush e vrau Smajl Hajdarajn

para 9 muajve - Infokusi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Dëshmitari i mbrojtur i Prokurorisë Speciale flet për vrasjen e Tahir Zemajt

para 9 muajve - Almakos

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Rrëfimi i Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Almakos

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi dhanë urdhër për vrasjen e deputetit të LDK-së Smail Hajdari dhe të Tahir Zemajt

para 9 muajve - Infokusi

Vrasja e deputetit të LDK’së, Smail Hajdari, dhe ajo e Tahir Zemajt, është bërë me urdhër të vëllezërve Ibrahim dhe Qerim Kelmendi. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish...

Të gjitha akuzat e bëra nga Shkumbin Mehmeti për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 11 Janar – Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve...

Ky ëshëtë polici që “është i përfshirë në shumë vrasje”

para 9 muajve - Bota Press

Ky ëshëtë polici që “është i përfshirë në shumë vrasje” Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të...

Për herë të parë tregohet emri i personit që pretendohet se vrau Xhemajl Mustafën

para 9 muajve - Infokusi

Një prej autorëve për vrasjen e Xhemajl Mustafës pretendohet se është Agron Sylejmani. Kështu ka deklaruar për Klan Kosova dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ai pranon se ishte...

Zona e Debatit (8): Pse ishin bërë plane për ekzekutimin e Xhavit Halitit?

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime...

Të gjitha akuzat e bëra nga Shkumbin Mehmeti për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Zona e Debatit (8): Pse ishin bërë plane për ekzekutimin e Xhavit Halitit?

para 9 muajve - Fakti Ditor

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Reagon edhe djali i deputetit të vrarë Smail Hajdari

para 9 muajve - Gazeta Liria

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë...

Vajza e Enver Malokut pas dëshmisë të Shkumbin Mehmetit për vrasjet: Mirë se vjen Gjykatë Speciale

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Doruntinë Maloku reagon e para pas dëshmisë tronditëse të Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Bota Press

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Përmbledhje e të gjitha akuzave të bëra nga Shkumbin Mehmeti për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Periskopi

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Përmbledhje e të gjitha akuzave të bëra nga Shkumbin Mehmeti për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Reagon Doruntina Maloku pas deklaratës së Shkumbin Mehmetit: Mirë se vjen Gjykatë Speciale!”

para 9 muajve - Bota Press

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Edhe djali i Smajl Hajdarajt reagon pas deklaratës së Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Bota Press

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Reagon edhe djali i deputetit të vrarë, Smail Hajdari

para 9 muajve - Periskopi

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Doruntinë Maloku reagon e para pas dëshmisë tronditëse të Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Reagon Doruntina Maloku pas deklaratës së Shkumbin Mehmetit: Politikanë të përfshirë në vrasje të veprimtarëve politikë! Mirë se vjen Gjykatë Speciale!”

para 9 muajve - Bota Press

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Doruntinë Maloku reagon e para pas dëshmisë tronditëse të Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Gazeta Liria

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Reagon Qerim Kelmendi për akuzat e Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Reagon e bija deputete e Enver Malokut: Mirë se vjen Gjykatë Speciale

para 9 muajve - Periskopi

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Reagon Qerim Kelmendi, bën hajgare me akuzat e Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Periskopi

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Dëshmitari: Florim Ejupi u ngarkua me detyrë vrasjen e Xhavit Halitit

para 9 muajve - Bota Press

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës, përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej...

Reagon Qerim Kelmendi për akuzat e Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës: E paska zbutu makinën me avull

para 9 muajve - Gazeta Liria

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Pse ishin bërë plane për ekzekutimin e Xhavit Halitit?

para 9 muajve - Fol

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Reagon Qerim Kelmendi për akuzat e Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë....

Flet i akuzuari për vrasje të Tahir Zemajt e Smajl Hajdarit, ky është shpjegimi i tij

para 9 muajve - Periskopi

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendin për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Mehmeti ka thënë se Kelmendët kanë urdhëruar...

Kryeprokurori Lumezi ka një apel për personat që po deklarohen për vrasjet e zyrtarëve të LDK-së

para 9 muajve - Bota Press

Personat të cilët flasin, nëpër media dhe rrjete sociale, lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës është mirë që të njëjtat t’i deklarojnë edhe në Prokurorinë e Shtetit. Kështu...

Pse ishin bërë plane për ekzekutimin e Xhavit Halitit?

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Dëshmitari që tregon se kush e vrau Smajl Hajdarajn

para 9 muajve - Insajderi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Ibrahim Kelmendi flet, u përgjigjet akuzave të dëshmitarit se ka vrarë Tahir Zemajn, Smajl Hajdarin…

para 9 muajve - Bota Press

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendin për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë. Mehmeti ka thënë se Kelmendët kanë urdhëruar...

Ja kush e vrau Smajl Hajdarajn

para 9 muajve - Bota Press

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Lumezi ka një apel për personat që po deklarohen për vrasjet e zyrtarëve të LDK’së

para 9 muajve - Sovrani

Personat të cilët flasin, nëpër media dhe rrjete sociale, lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës është mirë që të njëjtat t’i deklarojnë edhe në Prokurorinë e Shtetit. Kështu...

Nuk do ta besoni kurre se kush e vrau Xhemail Mustafën

para 9 muajve - Bota Press

Vrasja veprimtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhemail Mustafa, është bërë nga dora e Agron Sylejmanit. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish të figurave të...

Rrëfimi i Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi dhanë urdhër për vrasjen e Smajl Hajdarit dhe të Tahir Zemajt

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Vrasja e deputetit të LDK-së, Smajl Hajdari, dhe ajo e Tahir Zemajt, është bërë me urdhër të vëllezërve Ibrahim dhe Qerim Kelmendi. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish...

Flet dëshmitari: Pse ishin bërë plane për ekzekutimin e Xhavit Halitit?

para 9 muajve - Periskopi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Dëshmitari: Florim Ejupi u ngarkua me detyrë vrasjen e Xhavit Halitit

para 9 muajve - Gazeta Liria

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës, përfshirë vrasjet politike. Ka folur njëri prej...

Pse ishin bërë plane për ekzekutimin e Xhavit Halitit?

para 9 muajve - Gazeta e re

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Dëshmitari që tregon se kush e vrau Smajl Hajdarajn

para 9 muajve - Gazeta e re

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Kush ishte i përfshirë në vrasjen e Tahir Zemajt?

para 9 muajve - Gazeta e re

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Lumezi ka një apel për personat që po deklarohen për vrasjet e zyrtarëve të LDK’së

para 9 muajve - Gazeta e re

Personat të cilët flasin, nëpër media dhe rrjete sociale, lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës është mirë që të njëjtat t’i deklarojnë edhe në Prokurorinë e Shtetit. Kështu...

Lumezi ka një apel për personat që po deklarohen për vrasjet e zyrtarëve të LDK’së

para 9 muajve - Periskopi

Personat të cilët flasin, nëpër media dhe rrjete sociale, lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës është mirë që të njëjtat t’i deklarojnë edhe në Prokurorinë e Shtetit. Kështu...

Ja kush dyshohet se e ka vrarë Xhemajl Mustafën?

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 11 Janar – Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike...

Dëshmitari tregon se kush e vrau Smajl Hajdarajn

para 9 muajve - Periskopi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Kush thuhet se e ka vrarë Xhemajl Mustafën?

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Kush ishte i përfshirë në vrasjen e Tahir Zemajt?

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Mehmeti tregon se kush dha urdhër për vrasjen e Ibrahim dhe Qerim Kelmendit

para 9 muajve - Insajderi

Vrasja e deputetit të LDK’së, Smail Hajdari, dhe ajo e Tahir Zemajt, është bërë me urdhër të vëllezërve Ibrahim dhe Qerim Kelmendi. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish...

Kush ishte i përfshirë në vrasjen e Tahir Zemajt – flet dëshmitari i mbrojtur i Speciales

para 9 muajve - Periskopi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Zbulohet se kush e dha urdhërin për vrasjen e vrasjes së deputetit të LDK’së Smail Hajdari dhe të Tahir Zemajt

para 9 muajve - Bota Press

Vrasja e deputetit të LDK’së, Smail Hajdari, dhe ajo e Tahir Zemajt, është bërë me urdhër të vëllezërve Ibrahim dhe Qerim Kelmendi. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish...

Personi që mori pjesë në vrasje rrëfehet për eliminimin e aktivistëve të LDK-së

para 9 muajve - Periskopi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Për herë të parë flitet për emrat e vrasësve të Xhemajl Mustafë

para 9 muajve - Periskopi

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve...

Lajm bombë: Zbulohet emri i dëshmitarit që rrëfen vrasjet e Xhemail Mustafës, Tahir Zemajt…

para 9 muajve - Bota Press

Gazeta Express ka mësuar se Shkumbin Mehmeti ka treguar se Qerim dhe Ibrahim Kelmendi janë grupi që ka orkestruar vrasjet e pasluftës në Kosovë Sonte në Zonën e Debatit, në Klan Kosova, do të transmetohet...

Ekskluzive: Tregohen emrat e vrasësve të Xhemail Mustafës, Tahir Zemajt…

para 9 muajve - Bota Press

Sonte në Zonën e Debatit, në Klan Kosova, do të tregohen emrat e vrasësve të Xhemail Mustafës, Tahir Zemajt e të disa figurave të tjera. Do të transmetohet rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK