http://kariera.mk

Në Ruandë lançohet smartfoni i parë i Afrikës

para 10 muajve - Anadolu Agency

Kigali Grupi Mara, një kompani pan-afrikane me shumë sektorë biznesi, inauguroi fabrikën e prodhimit të telefonave Mara në kryeqytetin e Ruandës Kigali, raporton Anadolu Agency (AA). Telefonat e parë të...

Ruanda hedh në treg “smartphone”-in e parë “Made in Africa”

para 10 muajve - Koha Jone

Ruanda ka hapur laboratorin e parë për prodhimin e smartphoneve në kryeqytetin e saj Kigali,  në një event në të cilin merrte pjesë dhe presidenti Paul Kagame. Të prodhuara nga kompania e teknologjisë...

Në Ruandë lançohet smartfoni i parë i Afrikës

para 10 muajve - Shenja

Grupi Mara, një kompani pan-afrikane me shumë sektorë biznesi, inauguroi fabrikën e prodhimit të telefonave Mara në kryeqytetin e Ruandës Kigali, raporton AA. Telefonat e parë të bërë në Ruandë përfunduan...

Hapet fabrika e parë e telefonave të mençur në Afrikë

para 10 muajve - Infokusi

Prodhimi i telefonave inteligjentë Mara me sistemin operativ Android ka filluar në një fabrikë në Kigali, kryeqyteti i Ruandës. Fabrika ndodhet në një zonë industriale dhe punëson rreth 200 njerëz, 60%...

FOTOT/ “Surprizat” e teknologjisë nuk kanë fund, në treg vjen smartphoni i parë… “Made in Africa”

para 10 muajve - Gazeta Tema

Ruanda ka hapur laboratorin e parë për prodhimin e smartphoneve në kryeqytetin e saj Kigali,  në një event në të cilin merrte pjesë dhe presidenti Paul Kagame. Të prodhuara nga kompania e teknologjisë...

Hapet fabrika e parë e telefonave të mençur në Afrikë

para 10 muajve - KosovaPress

Fabrika ndodhet në një zonë industriale dhe punëson rreth 200 njerëz, 60% e të cilëve janë gra. Presidenti i Ruandës, Paul Kagame mori pjesë në fillimin e prodhimit dhe premtoi se telefonat e parë afrikanë...

Në Ruandë lançohet smartfoni i parë i Afrikës

para 10 muajve - Arbresh

Grupi Mara lançoi në Ruandë telefonin e parë të mençur afrikan, ndërsa synon të eksportojë telefona edhe në vendet e tjera të rajonit Grupi Mara, një kompani pan-afrikane me shumë sektorë biznesi, inauguroi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK