http://kariera.mk

“Kjo rrugë është e gabuar që në nisje”, eksperti i njohur reagon pas vendimit të Ramës për të blerë apartamentet dhe liston 3 argumentet 

para 7 muajve - Sot News

Kreu i Qendrës Shqiptare për Kërkime Ekonomike, Zef Preçi,  ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, që për të strehuar të prekurit nga tërmeti, qeveria do të blejë apartamentet e pashitura...

Shehaj: Kontrata për Milot-Balldren mashtrimi i paralajmëruar 6 muaj më parë nga opozita

para 7 muajve - Medial

Ish-deputet i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, është shprehur se ngrirja e kontrasës së rrugës Milot-Balldren nga qeveria ja ardhur pas denoncimeve të opozitës. Përmes një postimi në profilin e tij në...

Shehaj: Kontrata për Milot-Balldren mashtrimi i paralajmëruar 6 muaj më parë nga opozita

para 7 muajve - Vizion Plus

Ish-deputet i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, është shprehur se ngrirja e kontrasës së rrugës Milot-Balldren nga qeveria ja ardhur pas denoncimeve të opozitës. Përmes një postimi në profilin e tij në...

Qeveria ngriu rrugën Milot-Balldren, Agron Shehaj: Mashtrimi i paralajmëruar 6 muaj më parë nga opozita

para 7 muajve - Koha Jone

“Nuk e anuloi qeveria, por denoncimet e opozitës”. Kështu shprehet ish-deputet i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, pasi Qeveria shqiptare ngriu kontratën e rrugës Milot-Balldren. Me një postim në “Facebook”,...

Mashtrimi i paralajmeruar/ Shehaj: Mega afera ka deshtuar!! U anullua pas denoncimit të opozitës…

para 7 muajve - Standard

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, në një shënim të tijin në rrjetet sociale, e konsideroi anulimin e koncesionit me vlerë 360 milionë euro të rrugës Milot-Balldren nga ana e qeverisë, si...

Për zhvillimet rreth FFK-së dhe futbollit të Kosovës…

para 7 muajve - Ekonomia Online

Tendencat e nenshkrimeve, takimeve te fshehta, premtimeve, presionit nga personat me influence ne politike dhe gati cdo institucion shteteror jane te tejkaluara e poshtersi per te shtene ne dore nje organizate...

Tërmeti 10 ballësh per të cilin nuk iu flet askush

para 7 muajve - Tetova1

Kreshnik Osmani Sapo pashë në tv një reklamë rrënqethëse. E pashe rastesisht sepse nuk shoh shumë tv dhe mendoj se ata qe shohin kushedi sa miliona here ne dite perballen me kete maskarade reklamash. Një...

Nuk i vrau tërmeti… ishte kronikë e një vrasje të paralajmëruar!!! Shpërthen Doda: Zoti nuk vret…

para 7 muajve - Standard

“Nuk i vrau tërmeti… ishte kronikë e një vrasje të paralajmëruar ndaj boll më e mos ja hidh fajin Zotit…Zoti nuk vret, vrasin godinat e je përgjegjes deri në një ti dhe vartësit e tu që të mbushur me vanitet...

Shehaj: Mashtrimi i paralajmëruar i koncesionit Milot-Balldren

para 7 muajve - Gazeta Express

Nga Agron Shehaj Mashtrimi i paralajmeruar i Milot-Balldrene Qeveria pranoi nje dite me pare se kompania koncesionare e rruges Milot-Balldrene nuk i plotesoi kushtet e kontrates koncesionare, pasi arriti...

Qeveria ngriu rrugën Milot-Balldren, Agron Shehaj: Mashtrimi i paralajmëruar 6 muaj më parë nga opozita

para 7 muajve - BalkanWeb

“Nuk e anuloi qeveria, por denoncimet e opozitës”. Kështu shprehet ish-deputet i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, pasi Qeveria shqiptare ngriu kontratën e rrugës Milot-Balldren. Me një postim në “Facebook”,...

Anulimi i Milot-Balldren, Shehaj: Ja pse u zhbë, e denoncuam para 6 muajsh

para 7 muajve - Opinion

Një natë më parë zëvendëskryeministri Erion Braçe pranoi se projekti i rrugës Milot-Balldren nuk do të kryhet pasi kompania konçesionare nuk ka plotësoi kushtet e kontratës. Për këtë deklaratë të Braçes...

Kulluri: Ja mënyra më e mirë për të shmangur korrupsionin!!! Kjo zgjidhje do ishte një “injeksion” i duhur në ekonomi…

para 7 muajve - Standard

Nga Edvin Kulluri Menyra me e mire per te shmangur korrupsionin eshte mosperfshirja e shtetit mes te demtuarve dhe strehimit permes tenderave! Qeveria ka nje menyre per ta bere transparent procesin e kompensimit,...

Spaho nuk kursen ironinë: ‘Seriali i dytë i kujdesit të Partisë për popullin’

para 7 muajve - Standard

Nënkryetari i PD, Edmond Spaho nuk kursen ironinë dhe revoltën e tij lidhur me sjelljen, që sipas tij, po bën qeveria me të prekurit nga tërmeti. Përmes një postimi në Facebook, Spaho shprehet se inagurimet...

Arben Malaj sugjerim për krizën sociale të strehimit: Dorëzoni çelësat…

para 7 muajve - Standard

Nga: Arben Malaj Dorezoni Celsat” – ky ishte reagimi i banoreve te Berlinit kur qirate po beheshin te pa perballueshme. Kjo mund te jete perkohsisht e aplikueshme edhe per kompanite e ndertimit ne Shqiperi...

Arben Malaj: “Dorëzoni çelësat”, një sugjerim për krizën sociale të strehimit

para 7 muajve - Koha Jone

Banorët të prekur nga tërmeti në kampin e Durrësit Nga Arben Malaj – Dorezoni Celsat” – ky ishte reagimi i banoreve te Berlinit kur qirate po beheshin te pa perballueshme. Kjo mund te jete perkohsisht...

Arben Malaj: “Dorëzoni çelësat”, një sugjerim për krizën sociale të strehimit

para 7 muajve - Gazeta Express

” Dorezoni Celsat” – ky ishte reagimi i banoreve te Berlinit kur qirate po beheshin te pa perballueshme. Kjo mund te jete perkohsisht e aplikueshme edhe per kompanite e ndertimit ne Shqiperi qe kane mijra...

“Milot–Balldren s’do kryhet”, Spaho i kthehet Braçes: Plani i Bashës është shpëtimi juaj, mbani mendjen e ftohtë

para 7 muajve - Standard

Ish-deputeti i PD-së Edmond Spaho ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me deklaratën e zv/kryeministrit Erion Braçe, sipas të cilit koncensioni i rrugës Milot – Balldren nuk do të kryhet. “Ja...

“Milot–Balldren s’do kryhet”, Spaho reagon pas deklaratës së Braçes: Po të mbani mendjen e ftohtë, plani i Bashës është shpëtimi juaj

para 7 muajve - BalkanWeb

Ish-deputeti i PD-së Edmond Spaho ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me deklaratën e zv/kryeministrit Erion Braçe, sipas të cilit koncensioni i rrugës Milot – Balldren nuk do të kryhet. “Ja...

“Plani i zotit Basha është shpëtimi juaj”, Spaho me reagim të fortë pas deklaratës së papritur të Braçes: Po të mbani mendjen të ftohtë...

para 7 muajve - Sot News

Ish-deputeti i PD-së, Edmond Spaho ka reaguar lidhur me deklaratën e zv/kryeministrit Erion Braçe, sipas të cilit koncesioni i rrugës Milot – Balldren nuk do të kryhet. Sipas Spaho PS po ndjek udhëzimet...

“Tërmeti dhe Rindërtimi i Anti-Shtetit të rënë të Propagandës!” Vasili: 10 pyetje asgjësuese për Ramën

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Nënkryetar i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një shkrimi të gjatë në facebook, ka analizuar punën e qeverisë pas tërmetit tragjik. Teksa e quan punën si rindërtimin e antishtetit të rënë të propagandës,...

“Dorëzoni çelësat”, ish ministri socialist: Si të zgjidhet problemi i të pastrehëve pas tërmetit

para 7 muajve - Standard

Nga Arben Malaj “Dorezoni Celsat” – ky ishte reagimi i banoreve te Berlinit kur qirate po beheshin te pa perballueshme. Kjo mund te jete perkohsisht e aplikueshme edhe per kompanite e ndertimit ne Shqiperi...

“Tërmeti dhe Rindërtimi i AntiShtetit të rënë të Propagandës!!”

para 7 muajve - Standard

Nga Petrit Vasili Tërmeti i 21 shtatorit, dhe më pas ai shkatërrimtari i 26 nëntorit, nxorën në shesh shumëçka, por kryesorja dhe mbi të gjitha, ishte Antishteti Rilindas i Propagandës. Një shtet i kapur...

Rindërtimi i antishtetit të rënë të propagandës, Vasili: 10 pyetje asgjësuese për Ramën

para 7 muajve - Koha Jone

Nënkryetar i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një shkrimi të gjatë në facebook, ka analizuar punën e qeverisë pas tërmetit tragjik. Teksa e quan punën si rindërtimin e antishtetit të rënë të propagandës,...

Koncesioni i rrugës Milot – Balldren është anuluar, vjen reagimi i parë nga PD

para 7 muajve - Sot News

Zv/Kryeministri Erion Braçe ka deklaruar se koncesioni i aksit rrugor Milot- Balldren është anuluar për shkak se kompania që fitoi tenderin nuk i përgjigjej dot kontratës. Ish-deputeti i PD-së Edmond Spaho...

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

para 7 muajve - Koha Jone

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do te rruajne serish konçesionet dhe oligarket nga leket e shqiptareve te varfer e te traumatizuar ! Po nuk...

“Tërmet në Shqipëri përjetojmë përditë dhe toka dridhet kur dikush ikën me kamion”, një vështrim ndryshe

para 7 muajve - Medial

Duke degjuar zonjen ne ekran teksa fliste m’u kujtua ajo shprehja qe shpesh ma permendin prinderit: “Ne kohen tone behej shkolle,ju tani me shume talleni”. Zonja Luljeta ka folur per me shume se nje ore...

Kjo artiste është shqiponja e skenës shqiptare sipas Rezarta Shkurtës

para 7 muajve - Prive

Rezarta Shkurta ka shkruar fjalë të mëdha për kolegen dhe miken e saj, Soni Malaj. Ajo hyri në Instagram për të ripostuar një video të kësaj të fundit, shkëputur nga përgatitjet e saj për t’u paraqitur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK