http://kariera.mk

Afrim Gashi: LSDM dhe VMRO kanë qëndrime të skajshme për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit se nëse nuk ka pajtim për zgjedhje, a do të bojkotoni zgjedhjet l?, lideri i AlternAtivA-s,...

Gashi: Koalicioni Alternativa – ASH faktor vendimtar në gjetjen e kompromisit për zgjedhje

para 5 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit se nëse nuk ka pajtim për zgjedhje, a do të bojkotoni zgjedhjet l?, lideri i AlternAtivA-s,...

Afrim Gashi: Na duhet konsesualitet për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit në lidhje me datën e zgjedhjeve, Gashi u shpreh: ” Ashtu siç jemi shprehur, pavarësisht...

Afrim Gashi: 26 korriku datë optimale për zgjedhje

para 5 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit se nëse nuk ka pajtim për zgjedhje, a do të bojkotoni zgjedhjet l?, lideri i AlternAtivA-s,...

Data e zgjedhjeve ende në pikëpyetje! Koalicioni ASH-AAA të gatshëm për të lëshuar pe

para 5 dite - TV21

Nëse LSDM këmbëngul o zgjedhje më 21 qershor ose shkojmë pa opozitaren VMRO-DPMNE, atëherë ju qofshin me fat zgjedhjet pa opozitën, deklaroi sot kreu i DPMNE-së Hristijan Micskoski, duke shtuar se janë...

Gashi demanton Spasovskin! Alternativa në Qeveri ka qenë kundër orës policore

para 5 dite - TV21

Kryeministri teknik Oliver Spasovski  pohon se të gjithë në kabinet, përveç opozitarëve të VMRO-DMNE-së, janë të një qëndrimi për orën e shtuar policore gjatë kësaj fundjave. “Duhet të ju them se jemi...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse…

para 5 dite - Neshesh

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse Qeveria dëshiron të përmbushë një pjesë të masave nga seti i dytë dhe i tretë

para 5 dite - TV21

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Spasovski tregon kur do të mbahen zgjedhjet parlamentare

para 5 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 22/05/2020 16:12 “Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi...

Gashi: Jemi të gatshëm të lëshojmë pe për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Flaka

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa janë të gatshëm të lëshojnë pe për datën e zgjedhjeve, me qëllim që të arrihet konsensusi i nevojshëm mes partive politike, pohoi për TV21 kreu i Alternativës...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse…

para 5 dite - Iliria News

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Spasovski: Zgjedhjet 22 ditë pas gjendjes së jashtëzakonshme, VMRO dhe LSDM, përplasje për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - MRT

Kryeministri, Oliver Spasovski, doli me qëndrim se zgjedhjet duhet të mbahen.... Kryeministri, Oliver Spasovski, doli me qëndrim se zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme....

“Zgjedhjet”, Mickoski: VMRO-ja është për kompromis por jo dhe ultimatum

para 5 dite - Flaka

Partitë maqedonase deklarohen pro konsensusit për datën e zgjedhjeve, por asnjëra nuk ndërmerr hapa për të nis dialogun. Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski thotë se partia e tij nuk i nënshtrohet...

Përplasje midis pushtetit dhe opozitës për pakot ekonomike

para 5 dite - Flaka

Askush nuk përfiton nga masat ekonomike të Qeverisë, akuzon lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Sipas tij, shumica e parave që duhet t’i marrë ekonomia dhe qytetarët, duhet të ndodhin ose para zgjedhjeve...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse Qeveria dëshiron të përmbushë një pjesë të masave nga seti i dytë dhe i tretë

para 5 dite - Medial

Shkup, 22 maj 2020 (MEDIAL) – Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - Medial

Shkup, 22 maj 2020 ((MEDIAL)) – Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm...

Spasovski: Zgjedhjet 22 ditë pas mbarimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - InfoShqip

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, thotë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare duhet të mbahen 22 ditë pasi të përfundojë situata e jashtëzakonshme në vend, transmeton gazeta LAJM. “Më vjen keq që...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse Qeveria dëshiron të përmbushë masat antikrizë

para 5 dite - Portalb

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski në konferencën e sotme për shtyp deklaroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet...

Përplasje midis pushtetit dhe opozitës për pakot ekonomike

para 5 dite - Alsat-M

Askush nuk përfiton nga masat ekonomike të Qeverisë, akuzon lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Sipas tij, shumica e parave që duhet t’i marrë ekonomia dhe qytetarët, duhet të ndodhin ose para zgjedhjeve...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - Portalb

Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm në botë që nuk kemi parlament...

Spasovski: Zgjedhjet, 22 ditë pas gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - Ina

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, thotë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare duhet të mbahen 22 ditë pasi të përfundojë situata e jashtëzakonshme në vend, transmeton gazeta LAJM. “Më vjen keq që...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - Zhurnal

Shkup, 22 maj – Zhurnal.mk – Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm...

Përplasje midis pushtetit dhe opozitës për pakot ekonomike

para 5 dite - Shprehja

loading... Askush nuk përfiton nga masat ekonomike të Qeverisë, akuzon lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Sipas tij, shumica e parave që duhet t’i marrë ekonomia dhe qytetarët, duhet të ndodhin...

“Zgjedhjet”, Mickoski: VMRO-ja është për kompromis por jo dhe ultimatum

para 5 dite - Alsat-M

Partitë maqedonase deklarohen pro konsensusit për datën e zgjedhjeve, por asnjëra nuk ndërmerr hapa për të nis dialogun. Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski thotë se partia e tij nuk i nënshtrohet...

OPOZITA E GATSHME TË DËGJOJ PROPOZIMET PËR DATËN E ZGJEDHJEVE

para 5 dite - Klan Macedonia

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski edhe një herë e përsëriti qëndrimin se zgjedhjet nuk ka mundësi ligjore të anulohen. “Vetëm një gjë e di, data e zgjedhjeve është determinuar nga dekreti me forcë...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik

para 5 dite - InfoShqip

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - TV Koha

Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm në botë që nuk kemi parlament...

Mickoski: Zgjedhjet të mbahen 60 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - Telegrafi

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se dekreti i Qeverisë nuk është i ligjshëm për të, në bazë të të cilit LSDM pretendon se zgjedhjet duhet të mbahen më 21...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - News33

Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm në botë që nuk kemi parlament...

Mickoski: Nëse Qeveria zbaton masat antikrizë, zgjedhje s’mund të ketë para 30 korrikut

para 5 dite - Zhurnal

Shkup, 22 maj – Zhurnal.mk – Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot në konferencë për media ka paralajmëruar se një pjesë e masave antikrizë nga pako e dytë dhe e tretë nuk mund të realizohen nëse...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik

para 5 dite - Aktuale

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

“Zgjedhjet”, Mickoski: VMRO-ja është për kompromis por jo dhe ultimatum

para 5 dite - Shprehja

loading... Partitë maqedonase deklarohen pro konsensusit për datën e zgjedhjeve, por asnjëra nuk ndërmerr hapa për të nis dialogun. Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski thotë se partia e tij nuk...

Gashi: Jemi të gatshëm të lëshojmë pe për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Portali Arena

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa janë të gatshëm të lëshojnë pe për datën e zgjedhjeve, me qëllim që të arrihet konsensusi i nevojshëm mes partive politike, pohoi për TV21 kreu i Alternativës...

Afrim Gashi: Na duhet konsesualitet për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit në lidhje me datën e zgjedhjeve, Gashi u shpreh: ” Ashtu siç jemi shprehur, pavarësisht...

Gashi: Data e zgjedhjeve të caktohet me vendim konsensual

para 5 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit se nëse nuk ka pajtim për zgjedhje, a do të bojkotoni zgjedhjet l?, lideri i AlternAtivA-s,...

Gashi: Faktorët relevantë po ndihmojnë në caktimin e datës së zgjedhjeve

para 5 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit në lidhje me datën e zgjedhjeve, Gashi u shpreh: ” Ashtu siç jemi shprehur, pavarësisht...

Konferencë për shtyp e Hristijan Mickoskit (drejtpërdrejtë)

para 5 dite - Medial

Shkup, 22 maj 2020 (MEDIAL) – Konferencë për shtyp e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskit. Прес на Христијан Мицкоски Posted by MИА.mk on Петок, 22 мај 2020 Shkup, 22 maj 2020 (MEDIAL) – Konferencë...

Konferencë për shtyp e Hristijan Mickoski (drejtpërdrejtë)

para 5 dite - Medial

Shkup, 22 maj 2020 (MEDIAL) – Konferencë për shtyp e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Прес на Христијан Мицкоски Posted by MИА.mk on Петок, 22 мај 2020 Shkup, 22 maj 2020 (MEDIAL) – Konferencë...

Mickoski: Zgjedhjet të mbahen 60 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - TV Koha

Kryetari i VMRO – DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se dekreti i Qeverisë nuk është i ligjshëm për të, në bazë të të cilit LSDM pretendon se zgjedhjet duhet të mbahen më...

Partitë ende pa datë për zgjedhjet parlamentare

para 5 dite - Shenja

Kryeministri Oliver Spasovski pret që takimin e rradhës ta thëret presidenti i vendit Stevo Pendarovski, ndërsa deri atëherë partitë të përafrojnë qëndrmet për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare. Nëse...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse…

para 5 dite - Tetova Sot

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Përplasje midis pushtetit dhe opozitës për pakot ekonomike

para 5 dite - Almakos

Alsat 2020-05-22T15:41:46+02:00 Askush nuk përfiton nga masat ekonomike të Qeverisë, akuzon lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Sipas tij, shumica e parave që duhet t’i marrë ekonomia dhe qytetarët,...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - Almakos

Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm në botë që nuk kemi parlament...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse Qeveria dëshiron të përmbushë një pjesë të masave nga seti i dytë dhe i tretë

para 5 dite - Shenja

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - Tetova Sot

Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm në botë që nuk kemi parlament...

Maqedoni, nuk ka përafrim të qëndrimeve mes partive për zgjedhjet në vend

para 5 dite - Telegrafi

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse…

para 5 dite - Republika

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Spasovski: Zgjedhjet, 22 ditë pas gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - Lajm

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, thotë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare duhet të mbahen 22 ditë pasi të përfundojë situata e jashtëzakonshme në vend, transmeton gazeta LAJM. “Më vjen keq që...

Maqedoni, nuk ka përafrim të qëndrimeve mes partive për zgjedhjet në vend

para 5 dite - RTK

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Koha.mk

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik

para 5 dite - Top-News

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Spasovski: Zgjedhjet, 22 ditë pas gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - Zyrtare

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, thotë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare duhet të mbahen 22 ditë pasi të përfundojë situata e jashtëzakonshme në vend, transmeton gazeta LAJM. “Më vjen keq që...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Iliria News

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Mickoski: Zgjedhjet të mbahen 60 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - Almakos

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se dekreti i Qeverisë nuk është i ligjshëm për të, në bazë të të cilit LSDM pretendon se zgjedhjet duhet të mbahen më 21...

Përplasje midis pushtetit dhe opozitës për pakot ekonomike

para 5 dite - Fakti Ditor

Askush nuk përfiton nga masat ekonomike të Qeverisë, akuzon lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Sipas tij, shumica e parave që duhet t’i marrë ekonomia dhe qytetarët, duhet të ndodhin ose para zgjedhjeve...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik

para 5 dite - Pa censure

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - TV Koha

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - TV21

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Zhurnal

Shkup, 22 maj – Zhurnal.mk – Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë...

Mickoski kërkon që zgjedhjet të mbahen 60 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - in7

Kryetari i VMRO – DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se dekreti i Qeverisë nuk është i ligjshëm për të, në bazë të të cilit LSDM pretendon se zgjedhjet duhet të mbahen më...

Mickoski: Zgjedhjet të mbahen 60 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 dite - Pa censure

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se dekreti i Qeverisë nuk është i ligjshëm për të, në bazë të të cilit LSDM pretendon se zgjedhjet duhet të mbahen më 21...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Medial

Shkup, 22 maj 2020 ((MEDIAL)) – Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk...

Maqedoni, nuk ka përafrim të qëndrimeve mes partive për zgjedhjet në vend

para 5 dite - Arbresh

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Tetova Sot

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Republika

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Pa censure

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Kostadinov: Tri pakot e masave ekonomike në vlerë prej 550 milionë eurove përfundojnë direkt tek qytetarët dhe ekonomia

para 6 dite - Medial

Shkup, 21 maj 2020 Institucionet relevante ndërkombëtare vlerësojnë se Republika e Maqedonisë së Veriut më së mirë do të përballet me pasojat ekonomike nga kriza shëndetësore. Masat që i propozon Qeveria...

Zgjedhjet, Presidenti pret përafrim të qëndrimeve partiake

para 6 dite - Shprehja

loading... Nuk do të ketë takim të ri liderësh, derisa nuk ka përafrim të qëndrimeve mbi datën e zgjedhjeve. Ky qëndrim i kabinetit të presidentit Stevo Pendarovski vjen pak ditë pas takimit të liderëve,...

Arsovski: LSDM-ja nuk është faktor të shantazhojë dhe të luajë me shëndetin e qytetarëve

para 6 dite - Koha.mk

Shkup, 21 maj – Sot në emisionin “Samo vistina” mysafir ishte zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski i cili theksoi se LSDM-ja nuk është faktor që të luajë dhe të shantazhojë me shëndetin e qytetarëve...

Kostadinov: Nga aspekti shëndetësor, ekonomik dhe demokratik me rëndësi është që zgjedhjet të mbahen në afatin e parë të mundshëm

para 6 dite - Medial

Shkup, 21 maj 2020 Nga aspekti shëndetësor, por edhe nga ai ekonomik me rëndësi është që zgjedhjet parlamentare të mbahen në afatin e parë të mundshëm. Si parti përgjegjëse LSDM-ja çdoherë jep shans dhe...

Kostadinov: Nga aspekti shëndetësor, ekonomik dhe demokratik me rëndësi është që zgjedhjet të mbahen në afatin e parë të mundshëm

para 6 dite - Koha.mk

Shkup, 21 maj – Nga aspekti shëndetësor, por edhe nga ai ekonomik me rëndësi është që zgjedhjet parlamentare të mbahen në afatin e parë të mundshëm. Si parti përgjegjëse LSDM-ja çdoherë jep shans dhe le...

Kostadinov: Zgjedhje do të ketë më 21 Qershor

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 21 maj – Sipas Komisionit për sëmundje infektive dhe sipas institucioneve kompetente janë krijuar kushte për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, sigurisht me respektim të plotë të...

Arsovski: LSDM-ja nuk është faktor të shantazhojë dhe të luajë me shëndetin e qytetarëve

para 6 dite - InfoShqip

Sot në emisionin “Samo vistina” mysafir ishte zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski i cili theksoi se LSDM-ja nuk është faktor që të luajë dhe të shantazhojë me shëndetin e qytetarëve që të mbahen...

Kostadinov: Tri pakot e masave ekonomike në vlerë prej 550 milionë eurove përfundojnë direkt tek qytetarët dhe ekonomia

para 6 dite - Tetova Sot

Institucionet relevante ndërkombëtare vlerësojnë se Republika e Maqedonisë së Veriut më së mirë do të përballet me pasojat ekonomike nga kriza shëndetësore. Masat që i propozon Qeveria e kryesuar nga LSDM-ja...

Arsovski: LSDM-ja nuk është faktor të shantazhojë dhe të luajë me shëndetin e qytetarëve

para 6 dite - Flaka

Sonte në emisionin “Samo vistina” mysafir ishte zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski i cili theksoi se LSDM-ja nuk është faktor që të luajë dhe të shantazhojë me shëndetin e qytetarëve që të mbahen...

Arsovski: LSDM-ja nuk është faktor të shantazhojë dhe të luajë me shëndetin e qytetarëve

para 6 dite - Tetova Sot

Sot në emisionin “Samo vistina” mysafir ishte zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski i cili theksoi se LSDM-ja nuk është faktor që të luajë dhe të shantazhojë me shëndetin e qytetarëve që të mbahen...

Kostadinov: Nga aspekti shëndetësor, ekonomik dhe demokratik me rëndësi është që zgjedhjet të mbahen në afatin e parë të mundshëm

para 6 dite - Tetova Sot

Nga aspekti shëndetësor, por edhe nga ai ekonomik me rëndësi është që zgjedhjet parlamentare të mbahen në afatin e parë të mundshëm. Si parti përgjegjëse LSDM-ja çdoherë jep shans dhe le hapësirë për marrëveshje,...

Kostadinov: Nga aspekti shëndetësor, ekonomik dhe demokratik me rëndësi është që zgjedhjet të mbahen në afatin e parë të mundshëm

para 6 dite - Flaka

Nga aspekti shëndetësor, por edhe nga ai ekonomik me rëndësi është që zgjedhjet parlamentare të mbahen në afatin e parë të mundshëm. Si parti përgjegjëse LSDM-ja çdoherë jep shans dhe le hapësirë për marrëveshje,...

LSDM fton në konsensus ose zgjedhje në qershor

para 6 dite - Flaka

LSDM fton partitë politike, posaçërisht VMRO DPMNE-në, që të arrijnë kompromis për datën e zgjedhjeve, deri sa nuk ka përfunduar gjendja e jashtëzakonshme. Rikujtojnë se pas përfundimit të gjendjes së...

Zgjedhjet, Presidenti pret përafrim të qëndrimeve partiake

para 6 dite - Flaka

Nuk do të ketë takim të ri liderësh, derisa nuk ka përafrim të qëndrimeve mbi datën e zgjedhjeve. Ky qëndrim i kabinetit të presidentit Stevo Pendarovski vjen pak ditë pas takimit të liderëve, nga i cili...

Zgjedhjet, Presidenti pret përafrim të qëndrimeve partiake

para 6 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 21/05/2020 15:32 Nuk do të ketë takim të ri liderësh, derisa nuk ka përafrim të qëndrimeve mbi datën e zgjedhjeve. Ky qëndrim i kabinetit të presidentit Stevo Pendarovski vjen pak...

LSDM fton në konsensus ose zgjedhje në qershor

para 6 dite - MRT

LSDM fton partitë politike, posaçërisht VMRO DPMNE-në, që të arrijnë kompromis për datën e zgjedhjeve... LSDM fton partitë politike, posaçërisht VMRO DPMNE-në, që të arrijnë kompromis për datën e zgjedhjeve,...

Presidenti pret përafrim të qëndrimeve partiake për datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 21 maj, zhurnal.mk – Nuk do të ketë takim të ri liderësh, derisa nuk ka përafrim të qëndrimeve mbi datën e zgjedhjeve. Ky qëndrim i kabinetit të presidentit Stevo Pendarovski vjen pak ditë pas takimit...

Zgjedhjet në Maqedoni, Presidenti pret përafrim të qëndrimeve partiake

para 6 dite - RTK

Nuk do të ketë takim të ri liderësh, derisa nuk ka përafrim të qëndrimeve mbi datën e zgjedhjeve. Ky qëndrim i kabinetit të presidentit Stevo Pendarovski vjen pak ditë pas takimit të liderëve, nga i cili...

Zgjedhjet, Presidenti pret përafrim të qëndrimeve partiake

para 6 dite - Alsat-M

Nuk do të ketë takim të ri liderësh, derisa nuk ka përafrim të qëndrimeve mbi datën e zgjedhjeve. Ky qëndrim i kabinetit të presidentit Stevo Pendarovski vjen pak ditë pas takimit të liderëve, nga i cili...

ZGJEDHJET: LSDM E VMRO-DPMNE MBESIN NË QËNDRIMET E TYRE

para 6 dite - Klan Macedonia

Socialdemokratët thonë se janë për kompromis për datën e zgjedhjeve dhe për këtë shkak kanë marrë pjesë në takimin e liderëve. Por, sic thonë, Marrëveshja për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme mund...

Zgjedhjet, Presidenti pret përafrim të qëndrimeve partiake

para 6 dite - Aktuale

Nuk do të ketë takim të ri liderësh, derisa nuk ka përafrim të qëndrimeve mbi datën e zgjedhjeve. Ky qëndrim i kabinetit të presidentit Stevo Pendarovski vjen pak ditë pas takimit të liderëve, nga i cili...

Përafrimi i qëndrimeve kusht për takim të ri të liderëve

para 6 dite - Alsat-M

Kabineti i Presidentit Stevo Pendarovski njofton se kreu i shtetit është i gatshëm të thërras takim të ri liderësh atëherë kur të vlerësohet se qëndrimet e partive politike janë përafruar për një datë....

Përafrimi i qëndrimeve kusht për takim të ri të liderëve

para 6 dite - Shprehja

loading... Kabineti i Presidentit Stevo Pendarovski njofton se kreu i shtetit është i gatshëm të thërras takim të ri liderësh atëherë kur të vlerësohet se qëndrimet e partive politike janë përafruar për...

Zgjedhjet, Presidenti pret përafrim të qëndrimeve partiake

para 6 dite - Almakos

Alsat 2020-05-21T15:08:31+02:00 Nuk do të ketë takim të ri liderësh, derisa nuk ka përafrim të qëndrimeve mbi datën e zgjedhjeve. Ky qëndrim i kabinetit të presidentit Stevo Pendarovski vjen pak ditë pas...

Zgjedhjet, Presidenti pret përafrim të qëndrimeve partiake

para 6 dite - Lajm

Nuk do të ketë takim të ri liderësh, derisa nuk ka përafrim të qëndrimeve mbi datën e zgjedhjeve. Ky qëndrim i kabinetit të presidentit Stevo Pendarovski vjen pak ditë pas takimit të liderëve, nga i cili...

Përafrimi i qëndrimeve kusht për takim të ri të liderëve

para 6 dite - Tetova Sot

Kabineti i Presidentit Stevo Pendarovski njofton se kreu i shtetit është i gatshëm të thërras takim të ri liderësh atëherë kur të vlerësohet se qëndrimet e partive politike janë përafruar për një datë....

Zgjedhjet, Presidenti pret përafrim të qëndrimeve partiake

para 6 dite - Arbresh

Nuk do të ketë takim të ri liderësh, derisa nuk ka përafrim të qëndrimeve mbi datën e zgjedhjeve. Ky qëndrim i kabinetit të presidentit Stevo Pendarovski vjen pak ditë pas takimit të liderëve, nga i cili...

Përafrimi i qëndrimeve kusht për takim të ri të liderëve

para 6 dite - Lajm

Kabineti i Presidentit Stevo Pendarovski njofton se kreu i shtetit është i gatshëm të thërras takim të ri liderësh atëherë kur të vlerësohet se qëndrimet e partive politike janë përafruar për një datë....

Partitë tani për tani larg marrëveshjes për datë për zgjedhjet

para 6 dite - TV Koha

Partitë deri më tani janë larg marrëveshjes për datë për zgjedhje të parakohshme parlamentare. LSDM-ja me qëndrim se nëse nuk ka marrëveshje, atëherë sipas fuqisë së ligjit, zgjedhjet do të mbahen më 21...

Zaev: Nëse s’ka marrëveshje, zgjedhjet do të mbahen më 21 qershor

para 6 dite - Tetova1

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka theksuar se nëse nuk ka marrëveshje mes liderëve të partive politike atëherë pas skadimit të gjendjes së jashtëzakonshme do të fillojnë të rrjedhin afatet për mbajtjen...

Përafrimi i qëndrimeve kusht për takim të ri të liderëve

para 6 dite - News33

Kabineti i Presidentit Stevo Pendarovski njofton se kreu i shtetit është i gatshëm të thërras takim të ri liderësh atëherë kur të vlerësohet se qëndrimet e partive politike janë përafruar për një datë....

Pendarovski/ Takim liderësh kur të përafrohen qëndrimet

para 6 dite - in7

Kabineti i Presidentit Stevo Pendarovski njofton se kreu i shtetit është i gatshëm të thërras takim të ri liderësh atëherë kur të vlerësohet se qëndrimet e partive politike janë përafruar për një datë....

Partitë tani për tani larg marrëveshjes për datë për zgjedhjet

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 21 mars – Zhurnal.mk – Partitë deri më tani janë larg marrëveshjes për datë për zgjedhje të parakohshme parlamentare. LSDM-ja me qëndrim se nëse nuk ka marrëveshje, atëherë sipas fuqisë së ligjit,...

Partitë tani për tani larg marrëveshjes për datë për zgjedhjet

para 6 dite - Medial

Shkup, 21 maj 2020 ((MEDIAL)) – Partitë deri më tani janë larg marrëveshjes për datë për zgjedhje të parakohshme parlamentare. LSDM-ja me qëndrim se nëse nuk ka marrëveshje, atëherë sipas fuqisë së ligjit,...

Zaev: Nëse s’ka marrëveshje, zgjedhjet do të mbahen më 21 qershor

para 6 dite - InfoShqip

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka theksuar se nëse nuk ka marrëveshje mes liderëve të partive politike atëherë pas skadimit të gjendjes së jashtëzakonshme do të fillojnë të rrjedhin afatet për mbajtjen...

Zaev: Nëse s’ka marrëveshje, zgjedhjet do të mbahen më 21 qershor

para 6 dite - Ina

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka theksuar se nëse nuk ka marrëveshje mes liderëve të partive politike atëherë pas skadimit të gjendjes së jashtëzakonshme do të fillojnë të rrjedhin afatet për mbajtjen...

Partitë tani për tani larg marrëveshjes për datë për zgjedhjet

para 6 dite - Pa censure

Partitë deri më tani janë larg marrëveshjes për datë për zgjedhje të parakohshme parlamentare. LSDM-ja me qëndrim se nëse nuk ka marrëveshje, atëherë sipas fuqisë së ligjit, zgjedhjet do të mbahen më 21...

Zaev: Nëse s’ka marrëveshje, zgjedhjet do të mbahen më 21 qershor

para 6 dite - Zyrtare

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka theksuar se nëse nuk ka marrëveshje mes liderëve të partive politike atëherë pas skadimit të gjendjes së jashtëzakonshme do të fillojnë të rrjedhin afatet për mbajtjen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK