http://kariera.mk

Bekteshi në Forumin për Investime "Kina - Evropa Qendrore dhe Lindore" në Pragë

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 17 korrik - Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot dhe nesër do të marrë pjesë në Forumin për investime "Kina - Evropa Qendrore dhe Lindore", i cili mbahet në Pragë. Siç njoftoi Ministria e...

Ministri Bekteshi në Forumin për Investime “Kina -Evropa Qendrore dhe Lindore” në Pragë

para 9 muajve - Aktuale

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot dhe nesër do të marrë pjesë në Forumin për investime “Kina – Evropa Qendrore dhe Lindore”, i cili mbahet në Pragë. Siç njoftoi Ministria e Ekonomisë, Bekteshi...

Bekteshi në Forumin për Investime “Kina -Evropa Qendrore dhe Lindore” në Pragë

para 9 muajve - Almakos

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot dhe nesër do të marrë pjesë në Forumin për investime “Kina – Evropa Qendrore dhe Lindore”, i cili mbahet në Pragë. Siç njoftoi Ministria e Ekonomisë, Bekteshi...

Ekonomia kineze rritet me shifra marramendëse për vitin 2017

para 9 muajve - Gazeta Liria

Ekonomia u rrit me 6, 9 për qind gjatë tremujorit të dytë, me të njëjtin ritëm si në tremujorin e parë, njoftoi sot  zyra kombëtare e statistikave të vendit. Analistët kishin parashikuar një ulje të lehtë...

Ministri Bekteshi në Forumin për Investime “Kina -Evropa Qendrore dhe Lindore” në Pragë

para 9 muajve - Tetova Sot

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot dhe nesër do të marrë pjesë në Forumin për investime “Kina – Evropa Qendrore dhe Lindore”, i cili mbahet në Pragë. Siç njoftoi Ministria e Ekonomisë, Bekteshi...

Fuqizohet ekonomia kineze

para 9 muajve - Telegrafi

Ekonomia e dytë më e madhe në botë është rritur sipër projeksioneve në tremujorin e dytë, nxitur nga prodhimi industrial, konsumi dhe investimet. Analistët presin ende një ngadalësim në pjesën tjetër të...

Kina nuk ndalet, regjistron rritje ekonomike prej 6,9 për qind

para 9 muajve - Albeu

Ekonomia e Kinës u rrit me 6,9 për qind gjatë gjysmës së parë të vitit, e nxitur nga shpenzimet e konsumit dhe tregtisë, njoftoi sot zyra kombëtare e statistikave të vendit. Ekonomia u rrit me 6, 9 për...

Kina nuk ndalet, regjistron rritje ekonomike prej 6,9 për qind

para 9 muajve - Alsat-M

Ekonomia e Kinës u rrit me 6,9 për qind gjatë gjysmës së parë të vitit, e nxitur nga shpenzimet e konsumit dhe tregtisë, njoftoi sot  zyra kombëtare e statistikave të vendit. Ekonomia u rrit me 6, 9 për...

Ekonomia kineze rritet me shifra marramendëse për vitin 2017

para 9 muajve - Syri

Ekonomia e Kinës u rrit me 6,9 për qind gjatë gjysmës së parë të vitit, e nxitur nga shpenzimet e konsumit dhe tregtisë, njoftoi sot  zyra kombëtare e statistikave të vendit. Ekonomia u rrit me 6, 9 për...

Rritje prej 6,9 për qind e ekonomisë kineze

para 9 muajve - Portalb

Ekonomia kineze duke e ruajtur dinamikën nga kuartali i parë edhe në tremujorin e dytë shënon rritje prej 6,9 për qind, që është për 0,1 për qind më shumë nga pritjet e analistëve. Projeksioni i Qeverisë...

Integrimi europian dhe “bosët” tanë

para 9 muajve - Shekulli

Nga Feti Zeneli Integrimi europian i vendit është ëndrra më e bukur, që ka parë vazhdimisht çdo shqiptar për 27 vite me radhë, qysh nga dita e parë e rënies së regjimit komunist, teksa një popull i tërë...

Industria në Eurozonë shënon rritje prej 1.3 për qind

para 9 muajve - Almakos

ë dhënat zyrtare tregojnë se sektori industrial në 19 vende të Eurozonës në muajin maj shënon rritje prej 1.3 për qind, që është progres i cili do të kontribuojë edhe në rritjen e tremujorit të dytë të...

Industria në Eurozonë shënon rritje prej 1.3 për qind

para 9 muajve - Shenja

ë dhënat zyrtare tregojnë se sektori industrial në 19 vende të Eurozonës në muajin maj shënon rritje prej 1.3 për qind, që është progres i cili do të kontribuojë edhe në rritjen e tremujorit të dytë të...

Efektet e reformës territoriale, rriten me 64 për qind të ardhurat e pushtetit lokal, ja taksat dhe tarifat që i kanë shpëtuar “grepit” të bashkive

para 9 muajve - Sot News

Më hyrjen në fuqi të reformës së re territoriale, por edhe të ligjit të ri për financat vendore, fondet për bashkitë janë rritur. Sipas një analize të bërë nga specialistë të Ministrisë së Financave, nëse...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK