http://kariera.mk

Eksportet në rënie, shkak energjia dhe mineralet

para 8 muajve - Top Channel

Pas 8 muajsh radhazi me rritje të shpejtë, eksportet shqiptare u ngadalësuan në qershor. Instituti i Statistikave raportoi se muajin që lamë pas Shqipëria eksportoi 22.5 miliardë lekë mallra, një shifër...

SHIFRAT/ Shënojnë për herë të parë ulje eksportet pas 8 muaj rritje, ja arsyet

para 8 muajve - Gazeta Tema

Pas 8 muajsh radhazi me rritje të shpejtë, eksportet shqiptare u ngadalësuan në qershor. Instituti i Statistikave raportoi se muajin që lamë pas Shqipëria eksportoi 22.5 miliardë lekë mallra, një shifër...

Raporti i ISTAT: Shqipëria eksportoi më pak në Qershor

para 8 muajve - Koha Jone

Në Qershor 2017, sipas INSTAT, eksportet e mallrave arritën vlerën 23 mld lekë, duke u ulur me 7,1 %, në krahasim me muajin Maj dhe 0,3 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Rënia...

Raporti i ISTAT: Shqipëria eksportoi më pak në Qershor

para 8 muajve - Mapo

Në Qershor 2017, sipas INSTAT, eksportet e mallrave arritën vlerën 23 mld lekë, duke u ulur me 7,1 %, në krahasim me muajin Maj dhe 0,3 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Rënia...

Raporti i INSTAT: Shqipëria eksportoi më pak në Qershor

para 8 muajve - Syri

Në Qershor 2017, sipas INSTAT, eksportet e mallrave arritën vlerën 23 mld lekë, duke u ulur me 7,1 %, në krahasim me muajin Maj dhe 0,3 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Rënia...

Raporti i ISTAT: Shqipëria eksportoi më pak në Qershor

para 8 muajve - Syri

Në Qershor 2017, sipas INSTAT, eksportet e mallrave arritën vlerën 23 mld lekë, duke u ulur me 7,1 %, në krahasim me muajin Maj dhe 0,3 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Rënia...

Janar-Qershor 2017, rriten me 1,4 mld lekë eksportet e makinerive dhe pajisjeve

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Sipas INSTAT gjatë muajve janar – qershor 2017, eksportet e mallrave arritën vlerën 133 miliard lekë, duke u rritur me 13,5% krahasuar me periudhë Janar – Qershor 2016. Ajo që bie në sy nga statistikat...

INSTAT, në qershor ulen eksportet rriten importet

para 8 muajve - RTSH

Instituti i Statistikave njoftoi se eksportet gjatë muajit qershor janë ulur me 0,3 përqind, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë dhe me 7,1 përqind, në krahasim me muajin maj të këtij...

Raporti i INSTAT: Shqipëria eksportoi më pak në Qershor

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Në Qershor 2017, sipas INSTAT, eksportet e mallrave arritën vlerën 23 mld lekë, duke u ulur me 7,1 %, në krahasim me muajin Maj dhe 0,3 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Rënia...

Eksportet ngadalësohen në 13.4% për 6 mujorin, teksa Bankers po e shet naftën në vend

para 8 muajve - AlbPress

Eksportet kanë shënuar një rritje prej 13.4% me bazë vjetore për periudhën janar-qershor, sipas statistikave të Bankës së Shqipërisë, duke ngadalësuar ndjeshëm ritmet e rritjes, teksa për 5 mujorin, zgjerimi...

INSTAT: Eksportet për 6 mujorin 13% më të lartë se një vit më parë

para 8 muajve - ABC News

Më pak naftë dhe shumë më pak energji elektrike eksportohet muajt e fundit nga Shqipëria. Kjo ka bërë që eksportet tona të ulin ndjeshëm ritmet e lartë që patën në fillim të vitit. Me kalimin e muajve,...

Raporti i INSTAT: Shqipëria eksportoi më pak në Qershor

para 8 muajve - Opozita

Në Qershor 2017, sipas INSTAT, eksportet e mallrave arritën vlerën 23 mld lekë, duke u ulur me 7,1 %, në krahasim me muajin Maj dhe 0,3 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Rënia...

INSTAT: Rriten me 13.5 % eksportet për 6-mujorin e parë

para 8 muajve - Lexo

Sipas INSTAT gjatë muajit janar – qershor 2017, eksportet e mallrave arritën vlerën 133 miliard lekë, duke u rritur me 13,5% krahasuar me periudhë Janar – Qershor 2016. Ajo që bie në sy nga statistikat...

Rriten me 13.5 % eksportet për 6-mujorin e parë

para 8 muajve - Java News

Sipas INSTAT gjatë muajit janar – qershor 2017, eksportet e mallrave arritën vlerën 133 miliard lekë, duke u rritur me 13,5% krahasuar me periudhë Janar – Qershor 2016. Ajo që bie në sy nga statistikat...

Eksportet në rënie, shkak energjia dhe mineralet

para 8 muajve - 24 ore

Pas 8 muajsh radhazi me rritje të shpejtë, eksportet shqiptare u ngadalësuan në qershor. Instituti i Statistikave raportoi se muajin që lamë pas Shqipëria eksportoi 22.5 miliardë lekë mallra, një shifër...

Skenari i “errët” i energjisë

para 8 muajve - Koha Jone

Kriza e prodhimit vendas të energjisë nga mungesa e reshjeve pritet të krijojë efekte negative zinxhir në ekonomi, që do të përfshijnë pakësimin e investimeve kapitale nga OSHEE dhe buxheti, zhbalancimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK