http://kariera.mk

Rriten të hyrat buxhetore me 3%

para 10 muajve - Telegrafi

Banka Qendrore e Kosovës (BQK), ka njoftuar të hyrat buxhetore në TM1 2017 arritën vlerën neto prej 339.4 milionë euro, që paraqet një rritje vjetore rreth 3.1 për qind. “Në të njëjtën periudhë, shpenzimet...

ANALIZË: Për cilat projekte do të shkurtohen para – e cilat projekte do të mbesin në buxhetin e rebalancuar?

para 10 muajve - Portalb

Rritja ekonomike do të ngadalësohet – qeveria ua dërgoi deputetëve propozim-rebalancin e buxhetit të këtij viti. Janë zvogëluar projektimet për të ardhurat buxhetore, mirëpo janë zvogëluar edhe shpenzimet....

Rriten të hyrat buxhetore me tre për qind

para 10 muajve - Bota Press

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), ka njoftuar të hyrat buxhetore në TM1 2017 arritën vlerën neto prej 339.4 milionë euro, që paraqet një rritje vjetore rreth 3.1 për qind. “Në të njëjtën periudhë,...

Qeveria në largim shpenzon 368 milionë euro për tre muaj (Dokument)

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Është qeveri në largim por shpenzimet i ka të mëdha. Për tre muajt e parë të këtij viti, Qeveria që udhëhiqet nga Isa Mustafa, ka pasur të hyra të përgjithshme gjithsej 458.9 milionë euro, derisa shpenzimet...

Nga nesër fillojnë diskutimet për rebalansimin e buxhetit

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 korrik - Mbi 840 amandmane kanë arritur në komisionin Kuvendor për finansa dhe buxhet, me çka nesër do të fillojë debati për rebalans të Buxhetit. Prej tyre, 134 janë nga partitë shqiptare, përcjell...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK