http://kariera.mk

Partia ZGJIDHJA: Komisioni Europian i çjerr maskën qeverisë shqiptare

para 8 muajve - Shekulli

Partia ZGJIDHJA njofton se kishte paralajmëruar dështimin e qeverisë shqiptare në Samitin e Triestes menjëherë pas mbarimit të punimeve të tij. ZGJIDHJA nënvizon se Edi Rama ka mashtruar shqiptarët teksa...

Gërxhaliu: Duhet të çlirohemi nga e kaluara

para 8 muajve - Koha.net

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu në një intervistë për DW, flet për idenë e një tregu të përbashkët rajonal, përfitimet dhe pasojat e kësaj ideje. Kosova duhet fillimisht ta analizojë...

The Economist: Disa nga krerët e Ballkanit Perëndimor po dalin jashtë kontrollit

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas Samitit të Triestes “The Economist” ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në...

The Economist: Disa krerë të Ballkanit Perëndimor po dalin jashtë kontrollit

para 8 muajve - Aktuale

Pas Samitit të Triestes “The Economist” ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në...

Kosova duhet të krijojë institucione stabile

para 8 muajve - Zeri

Plani për një hapësirë të përbashkët rajonale në Ballkan, që u miratua në Samitin e Triestes, as në formë e as në përmbajtje nuk krijon strukturë të re as politike e as ekonomike dhe si e tillë përfundimisht...

The Economist: Disa nga krerët e Ballkanit Perëndimor po dalin jashtë kontrollit

para 8 muajve - Gazeta e re

Pas Samitit të Triestes “The Economist” ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në...

Kosova duhet të krijojë institucione stabile

para 8 muajve - Infokusi

Plani për një hapësirë të përbashkët rajonale në Ballkan, që u miratua në Samitin e Triestes, as në formë e as në përmbajtje nuk krijon strukturë të re as politike e as ekonomike dhe si e tillë përfundimisht...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE/VD

para 8 muajve - Shqiptarja

Vetëm pak ditë më parë komisioneri për zgjerimin Johannes Hahn u shpreh  se Shqipëria dhe Maqedonia  janë ende larg anëtarësimit, ndërsa kryeministri Rama dhe Zaev kërkojnë integrim të shpejtë në BE. Bashkimi...

Shqipëria e Kosova të kenë kujdes në tregun e përbashkët të Ballkanit Perëndimor

para 8 muajve - Koha.net

Nisma për krijimin e tregut të përbashkët të Ballkanit Perëndimor, kërkon kujdes në zbatim, nga ana e Shqipërisë dhe Kosovës. Kështu është shprehur nëpërmjet një qëndrimi publik, administratori i Konfindustrias,...

Aleanca Greqi, Serbi, Bullgari, jashtë kohe

para 8 muajve - Tetova Sot

Nga Shaban MURATI Të nesërmen e samitit të Triestes në 12 korrik të BE me vendet e Ballkanit Perëndimor, që ishte faza e katërt e “Procesit të Berlinit”, i iniciuar nga kancelarja Angela Merkel, Greqia...

The Economist: Disa krerë të Ballkanit Perëndimor po dalin jashtë kontrollit

para 8 muajve - Standard

Pas Samitit të Triestes “The Economist” ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në...

Duhet të çlirohemi nga e kaluara

para 8 muajve - Politiko

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu në një intervistë për DW, flet për idenë e një tregu të përbashkët rajonal, përfitimet dhe pasojat e kësaj ideje. Kosova duhet fillimisht ta analizojë...

Gërxhaliu kundër “Jo”-së, për tregun unik rajonal pa analiza

para 8 muajve - Indeks online

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu në një intervistë për DW, flet për idenë e një tregu të përbashkët rajonal, përfitimet dhe pasojat e kësaj ideje. Kosova duhet fillimisht ta analizojë...

The Economist: Disa krerë të Ballkanit Perëndimor po dalin jashtë kontrollit

para 8 muajve - Syri

Pas Samitit të Triestes “The Economist” ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në...

Gërxhaliu kundër “Jo”-së për tregun unik rajonal pa analiza

para 8 muajve - Koha.net

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu në një intervistë për DW, flet për idenë e një tregu të përbashkët rajonal, përfitimet dhe pasojat e kësaj ideje. Kosova duhet fillimisht ta analizojë...

Fakte dhe shifra për Samitin e Triestes/ Si ambasadori italian në Tiranë zbuloi mashtrimin e Ramës

para 8 muajve - Shekulli

Ashtu siç tashmë bën pas çdo dështimi, edhe lajmin se Shqipëria doli nga Samiti i Triestes pa asnjë projekt, kryeministri Rama e përgënjeshtroi pa asnjë problem. Më 12 Korrik u zhvillua në Trieste të Italisë...

The Economist: Disa krerë të Ballkanit Perëndimor po dalin jashtë kontrollit

para 8 muajve - Fakti Ditor

Pas Samitit të Triestes “The Economist” ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në...

FOTO/ Fakte dhe shifra për Samitin e Triestes dhe si ambasadori italian në Tiranë zbuloi mashtrimin e Ramës

para 8 muajve - Syri

Ashtu siç tashmë bën pas çdo dështimi, edhe lajmin se Shqipëria doli nga Samiti i Triestes pa asnjë projekt, kryeministri Rama e përgënjeshtroi pa asnjë problem. Më 12 Korrik u zhvillua në Trieste të Italisë...

“The Economist” për samitin e Triestes: Shtetet e Ballkanit partnerë të mërzitshëm, të rrethuar me kokëçarje politike dhe ekonomi të dala mode

para 8 muajve - Shekulli

Pas Samitit të Triestes The Economist ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në BE por ku jemi...

Gërxhaliu: Duhet të çlirohemi nga e kaluara

para 8 muajve - DW

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu në një intervistë për DW, flet për idenë e një tregu të përbashkët rajonal, përfitimet dhe pasojat e kësaj ideje. Kosova duhet fillimisht ta analizojë...

“Kosova ta kushtëzojë me njohje zbatimin e Zonës Rajonale Ekonomike”

para 8 muajve - Zhurnal

Gazmend Qorraj, i cili është profesori i parë dhe i vetëm në Kosovë që mban titullin “Jean Monnet Chair” për Integrime Evropiane në Universitetin e Prishtinës, ka thënë se Kosova duhet të kërkojë njohje...

Buxhuku: Shqipëria dhe Kosova të kenë kujdes në tregun e përbashkët të Ballkanit Perëndimor

para 8 muajve - RTSH

Nisma për krijimin e tregut të përbashkët të Ballkanit Perëndimor, kërkon kujdes në zbatim, nga ana e Shqipërisë dhe Kosovës. Kështu është shprehur nëpërmjet një qëndrimi publik, administratori i Konfindustrias,...

Gërxhaliu kundër “Jo”-së për tregun unik rajonal pa analiza

para 8 muajve - Sovrani

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu në një intervistë për DW, flet për idenë e një tregu të përbashkët rajonal, përfitimet dhe pasojat e kësaj ideje. Kosova duhet fillimisht ta analizojë...

Konfindustria jep alarmin: “Tregu i përbashkët ballkanik favorizon Serbinë e jo Shqipërinë”

para 8 muajve - Gazeta 55

Konfindustria ka përforcuar dyshimet se nisma për krijimin e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perëndimor, e ndërmarrë në Samitin e Triestes, favorizon Serbinë. Konfederata e Industrive u kërkon Shqipërisë...

Pro dhe kundër zonës ekonomike rajonale në Ballkan

para 8 muajve - Mapo

Nga Teuta Nunaj* Samiti i radhës mes liderëve të Bashkimit Europian (BE) dhe vendeve te Ballkanit Perëndimor (BP), i mbajtur pak ditë më parë në Trieste, finalizoi projektin për fillimin e krijimit të...

Qorraj: Kosova ta kushtëzojë me njohje zbatimin e Zonës Rajonale

para 8 muajve - Telegrafi

Gazmend Qorraj, është profesori i parë në Kosovë që mban titullin “Jean Monnet Chair” për Integrime Evropiane në Universitetin e Prishtinës, ka thënë se Kosova duhet të kërkojë njohje nga Serbia dhe Bosnja...

“Kosova ta kushtëzojë me njohje zbatimin e Zonës Rajonale Ekonomike”

para 8 muajve - Klan Kosova

Gazmend Qorraj, i cili është profesori i parë dhe i vetëm në Kosovë që mban titullin “Jean Monnet Chair” për Integrime Evropiane në Universitetin e Prishtinës, ka thënë se Kosova duhet të kërkojë njohje...

Aleanca Greqi, Serbi, Bullgari, jashtë kohe

para 8 muajve - BalkanWeb

Nga: Shaban Murati Të nesërmen e samitit të Triestes në 12 korrik të BE me vendet e Ballkanit Perëndimor, që ishte faza e katërt e “Procesit të Berlinit”, i iniciuar nga kancelarja Angela Merkel, Greqia...

“Kosova ta kushtëzojë me njohje zbatimin e Zonës Rajonale Ekonomike”

para 8 muajve - GazetaBlic

Gazmend Qorraj, i cili është profesori i parë dhe i vetëm në Kosovë që mban titullin “Jean Monnet Chair” për Integrime Evropiane në Universitetin e Prishtinës, ka thënë se Kosova duhet të kërkojë njohje...

Qorraj: Kosova ta kushtëzojë me njohje zbatimin e Zonës Rajonale Ekonomike

para 8 muajve - Indeks online

Gazmend Qorraj, i cili është profesori i parë dhe i vetëm në Kosovë që mban titullin “Jean Monnet Chair” për Integrime Evropiane në Universitetin e Prishtinës, ka thënë se Kosova duhet të kërkojë njohje...

Kosova ta kushtëzojë me njohje zbatimin e Zonës Rajonale Ekonomike

para 8 muajve - Indeks online

Gazmend Qorraj, i cili është profesori i parë dhe i vetëm në Kosovë që mban titullin “Jean Monnet Chair” për Integrime Evropiane në Universitetin e Prishtinës, ka thënë se Kosova duhet të kërkojë njohje...

Qorraj: Kosova ta kushtëzojë me njohje zbatimin e Zonës Rajonale

para 8 muajve - Gazeta e re

Gazmend Qorraj, është profesori i parë në Kosovë që mban titullin “Jean Monnet Chair” për Integrime Evropiane në Universitetin e Prishtinës, ka thënë se Kosova duhet të kërkojë njohje nga Serbia dhe Bosnja...

Qorraj: Kosova ta kushtëzojë me njohje zbatimin e Zonës Rajonale Ekonomike

para 8 muajve - Infokusi

Gazmend Qorraj, i cili është profesori i parë dhe i vetëm në Kosovë që mban titullin “Jean Monnet Chair” për Integrime Evropiane në Universitetin e Prishtinës, ka thënë se Kosova duhet të kërkojë njohje...

A do të përfitojë Kosova nga bashkimi tregtar i Ballkanit?

para 8 muajve - Te Sheshi

Nga Bashkim Kastrati Samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor, i mbajtur më 12 korrik në Trieste të Italisë, u komentua në mënyra të ndryshme, që nga rezultatet e mundshme dhe përfitimet ekomomike të vendeve...

Qorraj: Kosova ta kushtëzojë me njohje zbatimin e Zonës Rajonale Ekonomike

para 8 muajve - Sovrani

Gazmend Qorraj, i cili është profesori i parë dhe i vetëm në Kosovë që mban titullin “Jean Monnet Chair” për Integrime Evropiane në Universitetin e Prishtinës, ka thënë se Kosova duhet të kërkojë njohje...

“Kosova ta kushtëzojë me njohje zbatimin e Zonës Rajonale Ekonomike”

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Gazmend Qorraj, i cili është profesori i parë dhe i vetëm në Kosovë që mban titullin “Jean Monnet Chair” për Integrime Evropiane në Universitetin e Prishtinës, ka thënë se Kosova duhet të kërkojë njohje...

Qorraj: Kosova ta kushtëzojë me njohje zbatimin e Zonës Rajonale Ekonomike

para 8 muajve - Arbresh

Gazmend Qorraj, i cili është profesori i parë dhe i vetëm në Kosovë që mban titullin “Jean Monnet Chair” për Integrime Evropiane në Universitetin e Prishtinës, ka thënë se Kosova duhet të kërkojë njohje...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 8 muajve - Ina

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 8 muajve - Aktuale

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 8 muajve - GazetaBlic

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

​Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 8 muajve - Indeks online

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Jugosllavia? Rama: Marrëzi. Tregu ballkanik, projekt europian

para 8 muajve - Flaka

Vendimi i samitit të Triestes për të krijuar në Ballkanin Perëndimor një zonë të përbashkët ekonomike u komentua në Tiranë si një përpjekje për të rikthyer ish-Jugosllavinë. Por Kryeministri Edi Rama e...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 8 muajve - Antpress

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Flaka

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka porositur...

Konfindustria: Kujdes! Tregu i Përbashkët Rajonal favorizon Serbinë

para 8 muajve - Koha Jone

Konfindustria ka përforcuar dyshimet se nisma për krijimin e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perëndimor, e ndërmarrë në Samitin e Triestes, favorizon Serbinë. Konfederata e Industrive u kërkon Shqipërisë...

Porositë politike nga Samiti i Triestës, analistët: Integrimet pas zgjidhjes së kontesteve

para 8 muajve - Tetova Sot

Bashkimi Evropian  në mënyrë shumë serioze po tregon interesim për të integruar vendet e Ballkanit Perendimor në strukturat euroatlantike, vlerësojnë analistët pas  porosive që u dhanë në kuadër të Samitit...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 8 muajve - Lajmi.net

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Konfindustria: Kujdes! Tregu i Përbashkët Rajonal favorizon Serbinë

para 8 muajve - Mapo

Konfindustria ka përforcuar dyshimet se nisma për krijimin e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perëndimor, e ndërmarrë në Samitin e Triestes, favorizon Serbinë. Konfederata e Industrive u kërkon Shqipërisë...

“The Economist”: BE duhet t’ia dëshmojë Ballkanit se nuk ia ka kthyer shpinën

para 8 muajve - Koha Jone

Oborri i pasëm i Europës po rrëshqet drejt krimit dhe autoratirizmit, shkruan «The Economist» në analizën për zhvillimet e fundit në Ballkan. Mjaftoni t’i bëni sytë katër dhe gjithçka do ta merrni vesh....

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 korrik - Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij...

Mogherini: Dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin

para 8 muajve - Koha Jone

“Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dhënë porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar”. Kështu thotë...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 8 muajve - Alsat-M

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 8 muajve - Arbresh

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Mogherini: Dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin

para 8 muajve - Gazeta Tema

“Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dhënë porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar”. Kështu thotë...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 8 muajve - Gazeta e re

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 8 muajve - KosovaPress

Shpresoj se e kanë kuptuar se nuk duhet të bien në “gropë” në rrugën e quajtur Ballkan, por duhet ta përmirësojnë rrugën. Ne nuk jemi Ballkani Perëndimor, por ne jemi pjesë e Evropës dhe në këtë drejtim...

“The Economist”: BE duhet t’ia dëshmojë Ballkanit se nuk ia ka kthyer shpinën

para 8 muajve - Gazeta Tema

Oborri i pasëm i Europës po rrëshqet drejt krimit dhe autoratirizmit, shkruan «The Economist» në analizën për zhvillimet e fundit në Ballkan. Mjaftoni t’i bëni sytë katër dhe gjithçka do ta merrni vesh....

Porositë politike nga Samiti i Triestës për rajonin, analistët: Integrimet pas zgjidhjes së kontesteve

para 8 muajve - MRT

Bashkimi Evropian në mënyrë shumë serioze po tregon interesim për të integruar.... Bashkimi Evropian  në mënyrë shumë serioze po tregon interesim për të integruar vendet e Ballkanit Perendimor në strukturat...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - MRT

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia.... Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 8 muajve - Tetova Sot

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Mogherini: Ballkani i ka dyert e hapura pët në Bashkimin Evropian

para 8 muajve - Java News

“Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dhënë porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar”. Kështu thotë...

Mogherini: Dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin

para 8 muajve - Lexo

“Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dhënë porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar”. Kështu thotë...

Konfindustria jep alarmin: Tregu i përbashkët ballkanik favorizon Serbinë e jo Shqipërinë

para 8 muajve - Mapo

Konfindustria ka përforcuar dyshimet se nisma për krijimin e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perëndimor, e ndërmarrë në Samitin e Triestes, favorizon Serbinë. Konfederata e Industrive u kërkon Shqipërisë...

“The Economist”: BE nuk duhet t’ia ka kthejë shpinën Ballkanit

para 8 muajve - Java News

Oborri i pasëm i Europës po rrëshqet drejt krimit dhe autoratirizmit, shkruan «The Economist» në analizën për zhvillimet e fundit në Ballkan. Mjaftoni t’i bëni sytë katër dhe gjithçka do ta merrni vesh....

Konfindustria jep alarmin: Tregu i përbashkët ballkanik favorizon Serbinë e jo Shqipërinë

para 8 muajve - Syri

Konfindustria ka përforcuar dyshimet se nisma për krijimin e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perëndimor, e ndërmarrë në Samitin e Triestes, favorizon Serbinë. Konfederata e Industrive u kërkon Shqipërisë...

‘Trieste’/ Mogherini: Dyert e BE-së, të hapura për Ballkanin

para 8 muajve - Mapo

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka porositur...

Konfindustria: Tregtia e lirë në rajon e mundur

para 8 muajve - ABC News

Konfindustria u tërheq vëmendje qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës, për të qenë aktive po aq sa vendet e tjera në Ballkan në mënyrë që të fitojnë mbështetjen e parashikuar në Samitin e Triestes. Pas Samitit...

Mogherini: Dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

“Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dhënë porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar”. Kështu thotë...

ASNJË ARSYE T’I RRAHIM SHPATULLAT NJËRI-TJETRIT

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Vërtet Ballkani do t’i jepet më shumë para nga BE, por a do t’i zgjidhin paratë problemet e thella që kanë vendet e Ballkanit mes njëri-tjetrit? Adelheid Feilcke kërkon më pak skrupuj ndaj lidershipit...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Alsat-M

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka porositur...

"BE dëshiron ta shohë Ballkanin afër tregjeve ekonomike të Unionit"

para 8 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (АА) – Oda Ekonomike e Maqedonisë (OEM) mbajti konferencë për media me temë “Integrimi Ekonomik Rajonal – pritjet e Samitit në Trieste”, në të cilën u theksua konstatimi se të gjitha...

Tregu i përbashkët i Ballkanit, Konfindustria: Shqipëria dhe Kosova te jenë të kujdesshme, çfarë rrezikojnë

para 8 muajve - BalkanWeb

Konfindustria vlerëson, se Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë të kujdesshme në zbatimin e nismës së fundit të Bashkimit Europian për krijimin e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perëndimor, të vendosur...

Konfindustria kërkon kujdes nga Kosova e Shqipëria

para 8 muajve - RTV 21

Për Tregun e Përbashkët të Ballkanit Perëndimor Gjergj Buxhuku, Administrator i Përgjithshëm i “Konfindustrisë”, ka kërkuar që Shqipëria dhe Kosova të jenë të kujdesshme në zbatimin e nismës së fundit...

Konfindustria: Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë të kujdesshme për krijimin e tregut të përbashkët

para 8 muajve - Gazeta Tema

Konfindustria vlerëson, se Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë të kujdesshme në zbatimin e nismës së fundit të Bashkimit Europian për krijimin e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perëndimor, të vendosur...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Politiko

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka porositur...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Ora news

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka porositur...

Kosova t’i shfrytëzojë mesazhet e samitit të Triestes

para 8 muajve - Politiko

Mesazhet e Samitit të Triestes janë që Kosova duhet t`i shfrytëzojë sa më shumë që të përfitojë politikisht dhe ekonomikisht, thonë analistë të këtyre fushave. Ata shtojnë se, me gjithë problemet që ka...

Konfindustria kërkon maturi nga Kosova e Shqipëria në raport me Tregun e Përbashkët të Ballkanit Perëndimor

para 8 muajve - Koha.net

Gjergj Buxhuku, Administrator i Përgjithshëm i “Konfindustrisë”, ka kërkuar që Shqipëria dhe Kosova të jenë të kujdesshme në zbatimin e nismës së fundit të Bashkimit Evropian për krijimin e Tregut të Përbashkët...

Kosova t’i shfrytëzojë mesazhet e samitit të Triestes

para 8 muajve - Telegrafi

Mesazhet e Samitit të Triestes janë që Kosova duhet t`i shfrytëzojë sa më shumë që të përfitojë politikisht dhe ekonomikisht, thonë analistë të këtyre fushave. Ata shtojnë se, me gjithë problemet që ka...

Kosova t’i shfrytëzojë mesazhet e samitit të Triestes

para 8 muajve - Zeri

Mesazhet e Samitit të Triestes janë që Kosova duhet t`i shfrytëzojë sa më shumë që të përfitojë politikisht dhe ekonomikisht, thonë analistë të këtyre fushave. Ata shtojnë se, me gjithë problemet që ka...

Konfindustria ngre ALARMIN: Krijimi i tregut të përbashkët Ballkanik favorizon Serbinë

para 8 muajve - Opozita

Samiti i Triestes për krijimin e një tregu të përbashkët ka pasur prej ditësh zëra kundër krijimit të tij. Madje vetë mediat gjermane e kanë cilësuar këtë si krijimin e një Jugosllavie të re me pjesëmarrjen...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Tetova Sot

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka porositur...

Konfindustria: Kujdes! Tregu i Përbashkët Rajonal favorizon Serbinë

para 8 muajve - Opozita

Konfindustria ka përforcuar dyshimet se nisma për krijimin e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perëndimor, e ndërmarrë në Samitin e Triestes, favorizon Serbinë. Konfederata e Industrive u kërkon Shqipërisë...

Mesazhi i samitit në Trieste, Mogherini: Dyert e BE-së, të hapura për Ballkanin

para 8 muajve - Java News

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka porositur...

Krijimi i tregut të përbashkët/ Konfindustria: Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë të kujdesshme

para 8 muajve - Lexo

Zv/ministri i Ekonomise Tregtise dhe Energjitikes Leonard Beqiraj dhe Perfaqesuesi i Konfidustrias Gjergj Buxhuku, gjate paraqitjes se programit te bashkepunimit ekonomik dhe tregtar te vendeve te Korridorit...

Tregu i Përbashkët i Ballkanit, Konfindustria: Shqipëria dhe Kosova të bëjnë kujdes në zbatimin e nismës

para 8 muajve - Java News

Konfindustria vlerëson, se Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë të kujdesshme në zbatimin e nismës së fundit të Bashkimit Europian për krijimin e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perëndimor, të vendosur...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Shenja

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka porositur...

Buxhuku: Shqipëria dhe Kosova të jenë të kujdesshme për krijimin e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perëndimor

para 8 muajve - AlbPress

Konfindustria vlerëson, se Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë të kujdesshme në zbatimin e nismës së fundit të Bashkimit Europian për krijimin e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perëndimor, të vendosur...

Kosova t’i shfrytëzojë mesazhet e samitit të Triestes

para 8 muajve - Almakos

Mesazhet e Samitit të Triestes janë që Kosova duhet t`i shfrytëzojë sa më shumë që të përfitojë politikisht dhe ekonomikisht, thonë analistë të këtyre fushave. Ata shtojnë se, me gjithë problemet që ka...

Kosova t’i shfrytëzojë mesazhet e samitit të Triestes

para 8 muajve - Infokusi

Mesazhet e Samitit të Triestes janë që Kosova duhet t`i shfrytëzojë sa më shumë që të përfitojë politikisht dhe ekonomikisht, thonë analistë të këtyre fushave. Ata shtojnë se, me gjithë problemet që ka...

Kosova t’i shfrytëzojë mesazhet e samitit të Triestes

para 8 muajve - Periskopi

Mesazhet e Samitit të Triestes janë që Kosova duhet t`i shfrytëzojë sa më shumë që të përfitojë politikisht dhe ekonomikisht, thonë analistë të këtyre fushave. Ata shtojnë se, me gjithë problemet që ka...

Mogherini: Samiti i Triestës tregoi se BE-ja i ka dyert e hapura për Ballkanin

para 8 muajve - Lexo

“Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Trieste, ka dërguar një mesazh të qartë se dyert e BE-së janë të hapura për vendet e Ballkanit”, të paktën kështu ka deklaruar përfaqësuesja e lartë e BE-së...

Kosova t’i shfrytëzojë mesazhet e samitit të Triestes

para 8 muajve - Sovrani

Mesazhet e Samitit të Triestes janë që Kosova duhet t`i shfrytëzojë sa më shumë që të përfitojë politikisht dhe ekonomikisht, thonë analistë të këtyre fushave. Ata shtojnë se, me gjithë problemet që ka...

“The Economist”: BE duhet t’i tregojë Ballkanit se ka ende mundësi të bëhet pjesë e klubit

para 8 muajve - Te Sheshi

Në një analizë të perspektivës europiane të Ballkanit, pas samitit të Triestes,“The Ecomonist” sjell qasje nga gjashtë vendet që duken ende larg anëtarësimit. Artikulli thekson se oborri i brendshëm i...

Kokedhima: Rama po na con drejt Beogradit

para 8 muajve - Opinion

Koco Kokedhima Veprimi i Ramës për publikimin e listës së zezë të personave është bërë jo rastësisht në ditën e Samitit të Triestes. Ky veprim absurd, antiligjor, antidemokratik, antiinstitucional, i pamoralshëm,...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Telegrafi

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka porositur...

Porosit Mogherini

para 8 muajve - RTV 21

Ajo shprehet se gjatë samitit është punuar edhe në disa projekte praktike për bashkëpunimin rajonal Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë, se dyert e Bashkimit Evropian...

Mogherini: Samiti i Triestës tregoi se BE-ja i ka dyert e hapura për Ballkanin

para 8 muajve - Zeri

“Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Trieste, ka dërguar një mesazh të qartë se dyert e BE-së janë të hapura për vendet e Ballkanit”, të paktën kështu ka deklaruar përfaqësuesja e lartë e BE-së...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Gazeta Express

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë, se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka...

Mogherini: Samiti i Triestës tregoi se BE-ja i ka dyert e hapura për Ballkanin

para 8 muajve - Lajmi.net

“Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Trieste, ka dërguar një mesazh të qartë se dyert e BE-së janë të hapura për vendet e Ballkanit”, të paktën kështu ka deklaruar përfaqësuesja e lartë e BE-së...

Kosova të punojë më shumë që të njihet nga pesë shtetet e BE-së

para 8 muajve - Zeri

Mesazhet e Samitit të Triestes janë që Kosova duhet t`i shfrytëzojë sa më shumë që të përfitojë politikisht dhe ekonomikisht, thonë analistë të këtyre fushave. Ata shtojnë se, me gjithë problemet që ka...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - GazetaBlic

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë, se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Indeks online

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë, se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Antpress

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë, se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar,raporton AntPress...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Tetova Sot

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë, se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Almakos

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka porositur...

Trieste

para 8 muajve - Gazeta e re

Trieste është vazhdimësi e samitit të Berlinit, Vienës dhe Parisit, që zhvillohet mes partnerëve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, siç edhe cilësohet në deklaratat e përbashkëta të dalura...

Projektet e BE-së, të (pa)zbatueshme në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta e re

Në Samitin e Ballkanit Perëndimor që u mbajt në Trieste të Italisë,  u premtuan shuma të mëdha të parave që do të investohen në Ballkanin Perëndimor përmes projekteve konkrete, me theks të veçantë në transport,...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Gazeta e re

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë, se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka...

Juratovic: BE-ja izolon Ballkanin Perëndimor, është një lojë e rrezikshme me një fund të paqartë

para 8 muajve - AlbPortali

Loading... Nëse ne, si BE-ja, vazhdojmë të mbajnë këto gjashtë shtete të vogla të mbyllura në këtë ishull të izoluar, herët a vonë ajo do të kthehet në një lojë të rrezikshme për të gjithë ne A keni një...

Juratovic: BE-ja izolon Ballkanin Perëndimor, është një lojë e rrezikshme me një fund të paqartë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Nëse ne, si BE-ja, vazhdojmë të mbajnë këto gjashtë shtete të vogla të mbyllura në këtë ishull të izoluar, herët a vonë ajo do të kthehet në një lojë të rrezikshme për të gjithë ne A keni një hartë të...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Arbresh

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë, se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - Bota Press

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë, se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar. Kështu ka...

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

para 8 muajve - KosovaPress

Kështu ka porositur shefja e diplomacisë evropiane Federica Mogherini përmes një shkrimi në bllogun e saj. Ajo thotë se gjatë samitit është punuar edhe në disa projekte praktike për bashkëpunimin rajonal,...

Maqedonia afrohet me BE-në duke i relaksuar raportet me fqinjët

para 8 muajve - Illyria

Shkup, 15 korrik 2017 – Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare konsiderojnë se Brukseli është i interesuar t’i ndihmojë vendet e Ballkanit Perëndimor në planin ekonomik nëpërmjet projekteve infrastrukturore....

Adelheid Feilcke: Asnjë arsye t’i rrahim shpatullat njëri-tjetrit

para 8 muajve - AlbPortali

Loading... Vërtet Ballkani do t’i jepet më shumë para nga BE, por a do t’i zgjidhin paratë problemet e thella që kanë vendet e Ballkanit mes njëri-tjetrit? Adelheid Feilcke Po, vërtet BE ofroi vërtet diçka...

Asnjë arsye t’i rrahim shpatullat njëri-tjetrit

para 8 muajve - Ora news

Vërtet Ballkani do t’i jepet më shumë para nga BE, por a do t’i zgjidhin paratë problemet e thella që kanë vendet e Ballkanit mes njëri-tjetrit? Adelheid Feilcke kërkon më pak skrupuj ndaj lidershipit...

Pas Triestes ose ata që i pengojnë ekonomitë ballkanike?

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nga Ben Andoni Ka një hapësirë shumë të madhe të asaj që prezantohet në organizimet ndërkombëtare nga shtetet ballkanike dhe predispozitës së tyre reale për të ndryshuar. Politikanët e brezit të sotëm...

Gjithcka mbi Samitin e Triestes, milionat që fiton SHqiperia dhe brockullat per “New Jugosllavine”

para 8 muajve - Lexo

Jemi këtu për të thënë disa fjalë lidhur me një moment të rëndësishëm të kësaj periudhe, që ishte Samiti i Triestes dhe për të dhënë disa informacione që, besoj, kanë rëndësi për opinionin publik, edhe...

Pas Triestes ose ata që i pengojnë ekonomitë ballkanike?

para 8 muajve - Koha Jone

Nga Ben Andoni Ka një hapësirë shumë të madhe të asaj që prezantohet në organizimet ndërkombëtare nga shtetet ballkanike dhe predispozitës së tyre reale për të ndryshuar. Politikanët e brezit të sotëm...

Pas Triestes ose ata që i pengojnë ekonomitë ballkanike?

para 8 muajve - Java News

Nga Ben Andoni Ka një hapësirë shumë të madhe të asaj që prezantohet në organizimet ndërkombëtare nga shtetet ballkanike dhe predispozitës së tyre reale për të ndryshuar. Politikanët e brezit të sotëm...

Adelheid Feilcke: Asnjë arsye t’i rrahim shpatullat njëri-tjetrit

para 8 muajve - Aktuale

Vërtet Ballkani do t’i jepet më shumë para nga BE, por a do t’i zgjidhin paratë problemet e thella që kanë vendet e Ballkanit mes njëri-tjetrit? Adelheid Feilcke Po, vërtet BE ofroi vërtet diçka më shumë:...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK