http://kariera.mk

Komuna diskuton të premten për Xhaminë e Madhe në Prishtinë

para 10 muajve - GazetaBlic

Kuvendi Komunal i Prishtinës të premten pritet të diskutojë për lejen e Xhamisë së Madhe në Prishtinë, çështje kjo që u riaktualizua këtë fundjavë. Zëdhënësi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu,...

Komuna diskuton të premten për Xhaminë e Madhe në Prishtinë

para 10 muajve - Gazeta Express

Kuvendi Komunal i Prishtinës të premten pritet të diskutojë për lejen e Xhamisë së Madhe në Prishtinë, çështje kjo që u riaktualizua këtë fundjavë. Zëdhënësi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu,...

Komuna diskuton të premten për Xhaminë e Madhe në Prishtinë

para 10 muajve - Koha.net

Kuvendi Komunal i Prishtinës të premten pritet të diskutojë për lejen e Xhamisë së Madhe në Prishtinë, çështje kjo që u riaktualizua këtë fundjavë. Zëdhënësi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu,...

Komuna diskuton të premten për Xhaminë e Madhe në Prishtinë

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kuvendi Komunal i Prishtinës të premten pritet të diskutojë për lejen e Xhamisë së Madhe në Prishtinë, çështje kjo që u riaktualizua këtë fundjavë. Zëdhënësi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu,...

Komuna diskuton të premten për Xhaminë e Madhe në Prishtinë

para 10 muajve - Periskopi

Kuvendi Komunal i Prishtinës të premten pritet të diskutojë për lejen e Xhamisë së Madhe në Prishtinë, çështje kjo që u riaktualizua këtë fundjavë. Zëdhënësi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu,...

Komuna diskuton të premten për Xhaminë e Madhe në Prishtinë

para 10 muajve - Sovrani

Kuvendi Komunal i Prishtinës të premten pritet të diskutojë për lejen e Xhamisë së Madhe në Prishtinë, çështje kjo që u riaktualizua këtë fundjavë. Zëdhënësi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu,...

BIK e quan “tendencioz” peticionin për rishikimin e projektit për xhaminë

para 10 muajve - Insajderi

Zëdhënësi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu, ka thënë se ky institucion pret që në këtë mbledhje të ketë një debat konstruktiv dhe të dihet epilogu i stërzgjatur për ndërtimin e xhamisë. Ai...

Më 21 korrik, Komuna e Prishtinës diskuton për xhaminë, BIK thotë se nuk kanë pranuar asnjë peticion për ndalimin e ndërtimit të saj!

para 10 muajve - Telegrafi

Peticioni me nënshkrimet e 30 personave të cilët po kërkojnë rishikimin e projektit për dhënien e lejes për Xhaminë e Madhe në Dardani, nuk ka shkuar në adresë të Bashkësisë Islame të Kosovës. Zëdhënësi...

BIK vazhdon presionin – do ta ndërtojmë pa leje xhaminë

para 10 muajve - Lajmi.net

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu, ka thënë se tash e gjashtë...

BIK vazhdon presionin, do ta ndërtojmë pa leje xhaminë

para 10 muajve - Albeu

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu , ka thënë se tash e gjashtë...

Të premten debati për xhaminë

para 10 muajve - Zeri

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për KALLXO.com tha se për...

BIK vazhdon presionin - do ta ndërtojmë pa leje xhaminë

para 10 muajve - Gazeta Express

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu, ka thënë se tash e gjashtë...

Kuvendi i Prishtinës debaton për ndërtimin e xhamisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për kallxo.com tha se për...

Sondazhi: 90% e qytetarëve duan që të ndërtohey Xhamia në Dardani

para 10 muajve - InfoShqip

Një sondazh online të cilin e ka bërë portali infokusi.com në profilin zyrtar në Facebook ku janë mbi 230.000 ndjekës, qytetarët i janë përgjigjur me PO pyetjes së: “A duhët të ndërtohet Xhamia e Madhe...

Kuvendi Komunal i Prishtinës të premten debaton për Xhaminë

para 10 muajve - Lajmi.net

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për Kallxo.com tha se për...

Të premten debati për xhaminë

para 10 muajve - GazetaBlic

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për KALLXO.com tha se për...

Kuvendi Komunal i Prishtinës të Premten Debaton për Xhaminë

para 10 muajve - Kallxo

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debaton për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për KALLXO.com tha se për...

BIK: Xhamia në Prishtinë do të ndërtohet edhe pa leje

para 10 muajve - Shenja

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu, ka thënë për KALLXO.com...

BIK-u Ultimatum Komunës së Prishtinës për Xhaminë

para 10 muajve - Kallxo

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës në një prononcim për KALLXO.com kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet...

Reagimi i KMDLNJ-së kundër peticionit për xhaminë në kryeqytet

para 10 muajve - Koha.net

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosovë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

KMDLNJ: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë shkel të drejtat e komunitetit mysliman

para 10 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 17 korrik - Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë...

“Me peticionin e fundit po bëhen përjashtime në baza fetare”

para 10 muajve - RTV 21

Sipas KMDLNj-së po shkelen të drejtat e një komuniteti fetar KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosovë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare....

Mbi 90% të qytetarëve e duan ndërtimin e Xhamisë së Madhe në Dardani

para 10 muajve - Infokusi

Një sondazh online të cilin e ka bërë portali infokusi.com në profilin zyrtar në Facebook ku janë mbi 230.000 ndjekës, qytetarët i janë përgjigjur me PO pyetjes së: “A duhët të ndërtohet Xhamia e Madhe...

KMDLNj deklarohet për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

para 10 muajve - Indeks online

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe të Lirive të Njeriut  me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky...

KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike

para 10 muajve - Telegrafi

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

Më 21 korrik, Komuna e Prishtinës diskuton për xhaminë, BIK thotë se nuk kanë pranuar asnjë peticion për ndalimin e ndërtimit të saj!

para 10 muajve - Almakos

Peticioni me nënshkrimet e 30 personave të cilët po kërkojnë rishikimin e projektit për dhënien e lejes për Xhaminë e Madhe në Dardani, nuk ka shkuar në adresë të Bashkësisë Islame të Kosovës. Zëdhënësi...

KMDLMj: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë shkel të drejtat e komunitetit mysliman

para 10 muajve - Gazeta Express

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike

para 10 muajve - Indeks online

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe të Lirive të Njeriut  me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky...

KMDLNJ: Peticioni për xhaminë rrezikon raportet ndërfetare

para 10 muajve - Koha.net

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosovë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

BIK: Xhamia në Prishtinë do të ndërtohet edhe pa leje

para 10 muajve - AlbPortali

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu, ka thënë për KALLXO.com...

KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike!

para 10 muajve - GazetaBlic

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

KMDLNJ: Standarde të dyfishta edhe në fushën e të drejtave dhe lirive fetare

para 10 muajve - Indeks online

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

Ky është apeli i Bashkësisë Islame për asambleistët e Komunës së Prishtinës

para 10 muajve - Periskopi

Komuna e Prishtinës ka paralajmëruar debat lidhur me ndërtimin e xhamisë në Dardani, për të cilën është nisur edhe një peticion kundër ndërtimit me projektin aktual. Bashkësia Islame e Kosovës, u bën thirrje...

Komuna e Prishtinës nuk ka marrë ndonjë peticion kundër ndërtimit të Xhamisë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Komuna e Prishtinës mohon të ketë marrë ndonjë kerkesë në kundërshtim të ndërtimit të xhamisë. Ndonëse është folur që do të bëhet peticion kundër ndërtimit të Xhamisë në Prishtinë ende asgjë nuk është...

BIK: Nuk kemi pranuar asnjë peticion për ndalimin e xhamisë në Dardani

para 10 muajve - Insajderi

Peticioni me nënshkrimet e 30 personave të cilët po kërkojnë rishikimin e projektit për dhënien e lejes për Xhaminë e Madhe në Dardani, nuk ka shkuar në adresë të Bashkësisë Islame të Kosovës. Zëdhënësi...

Kundër projektit të Xhamisë së re në kryeqytet 900 nënshkrime në peticionin

para 10 muajve - Koha.net

Një kërkesë për ndalimin e procesit të dhënies së lejes për objektin fetar në lagjen Dardania, drejtuar Bashkësisë Islame të Kosovës, Komunës së Prishtinës dhe Këshilltarëve të Kuvendit Komunal në Prishtinë,...

Komuna e Prishtinës nuk ka marrë ndonjë peticion kundër ndërtimit të Xhamisë

para 10 muajve - Arbresh

Komuna e Prishtinës mohon të ketë marrë ndonjë kerkesë në kundërshtim të ndërtimit të xhamisë. Ndonëse është folur që do të bëhet peticion kundër ndërtimit të Xhamisë në Prishtinë ende asgjë nuk është...

Kuvendi i Prishtinës debaton të premten për ndërtimin e xhamisë

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për kallxo.com tha se për...

Gani Qarri: Jo xhamive në Kosovë!

para 10 muajve - Bota Press

Siç dihet tanimë botërisht, xhamitë e panumërta të ndërtuara vend e pa vend, po bëjnë kërdinë kudo në Kosovë me transferimin e egër të identitetit kombëtar shqiptar, në atë turko-arabo-fetar. Në to nuk...

Kuvendi i Prishtinës debaton të premten për xhaminë

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për kallxo.com tha se për...

KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike

para 10 muajve - Almakos

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

Të premten mbahet debati për xhaminë

para 10 muajve - Periskopi

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për KALLXO.com tha se për...

KMDLNJ: Standarde të dyfishta edhe në fushën e të drejtave dhe lirive fetare

para 10 muajve - Infokusi

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

BIK: Ne do të vazhdojmë edhe pa leje

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës në një prononcim për KALLXO.com kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet...

Organizatorët e peticionit për Xhaminë: KMLDNJ po keqinformon opinionin

para 10 muajve - Insajderi

Një nga organizatorët e peticionit për Xhaminë e Madhe në Prishtinë, ndaj të cilëve reagoi sot Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, Yll Rugova, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook...

KMDLNj deklarohet për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

para 10 muajve - Sovrani

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe të Lirive të Njeriut  me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky...

KMDLNJ: Peticioni për xhaminë shkel të drejtat e komunitetit mysliman

para 10 muajve - Bota Press

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

KMDLNJ: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë shkel të drejtat e komunitetit mysliman

para 10 muajve - Arbresh

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike

para 10 muajve - Gazeta Max

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

KMDLNj: Peticioni kundër xhamisë s’ka asnjë bazë ligjore

para 10 muajve - Insajderi

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

Reagon KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe të Lirive të Njeriut  me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky...

KMDLNJ: Peticioni për xhaminë rrezikon raportet ndërfetare

para 10 muajve - Gazeta Fjala

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosovë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

KMDLNJ: Standarde të dyfishta edhe në fushën e të drejtave dhe lirive fetare

para 10 muajve - Gazeta e re

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

KMDLNJ lidhur me debatin për xhaminë: Standarde të dyfishta edhe në fushën e lirive fetare

para 10 muajve - Periskopi

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

KMDLNJ: Standarde të dyfishta edhe në fushën e të drejtave dhe lirive fetare

para 10 muajve - KosovaPress

Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që kundërshton ndërtimin e xhamisë së madhe në Prishtinë si dhe mos dhënia e lejes për ndërtim. Kjo pasi që sipas KMDLNj-së u lejua ndërtimi i Katedrales...

Politika “zhbllokon” ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

para 10 muajve - Insajderi

Vënia e gurëthemelit për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë, ishte vënë pesë vite më parë. Që nga ajo kohë, përveç zhurmës nuk ishin ndërmarr hapa konkret. Sot, kryetari i Prishtinës deklaroi se kjo xhami...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK