http://kariera.mk

JA SI SHPREHET BASHA PËR TOPALLIN NË SHKODËR

para 10 muajve - TV21

Lulzim Basha u shpreh se nuk është e vërtetë që deklarata e tij: “Nuk kemi më nevojë për bllokmenë”, i është drejtuar Jozefina Topallit apo ndonjë kundërshtari tjetër të tijin brenda Partisë Demokratike....

Pse mungoi Besnik Mustafaj në takimin me demokratët e Korçës? Ja përgjigja e tij

para 10 muajve - Shekulli

Grupi kundër kreut të PD Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me demokratët e Korçës, por se ajo që ka rënë në sy ishte mungesa e ish-deputetit Besnik Mustafaj. Përmes një statusi në profilin e tij...

Basha flet për herë të parë për kundërshtarët dhe Topallin

para 10 muajve - Koha Jone

Në përfundim të takimit që pati me demokratët në qytetin e Shkodrës, Basha përpara medias është pyetur lidhur më akuzat se gara është farsë por edhe për deklaratat e bëra nga ai se ‘nuk kemi më nevojë...

Bomba’ e Bashës nga Shkodra, flet për herë të parë për kundërshtarët dhe Topallin

para 10 muajve - Gazeta Express

Në përfundim të takimit që pati me demokratët në qytetin e Shkodrës, Basha përpara medias është pyetur lidhur më akuzat se gara është farsë por edhe për deklaratat e bëra nga ai se ‘nuk kemi më nevojë...

Deputeti i PD: Heshtja e Berishës kthim pas për PD, Selami të mos tregohet naiv

para 10 muajve - Koha Jone

I ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv, ish-deputeti Igli Cara shprehet se zgjedhjet per Kreun e PD janë një farsë, duke vendosur gishtin tek Lulzim Basha për humbjen e PD në zgjedhje....

Basha më në fund thyen heshtjen, nga Shkodra flet për kundërshtarët dhe Topallin

para 10 muajve - Albeu

Në përfundim të takimit që pati me demokratët në qytetin e Shkodrës, Basha përpara medias është pyetur lidhur më akuzat se gara është farsë por edhe për deklaratat e bëra nga ai se ‘nuk kemi më nevojë...

Humbja në zgjedhje, deputeti i PD: Përgjegjës direkt Basha. Heshtja e Berishës kthim pas për PD, Selami të mos tregohet naiv

para 10 muajve - Gazeta Tema

I ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv, ish-deputeti Igli Cara shprehet se zgjedhjet per Kreun e PD janë një farsë, duke vendosur gishtin tek Lulzim Basha për humbjen e PD në zgjedhje....

“Mos më prek me dorë ore...mos ta shikojmë PD si lopë që ta mjelim”, incident në takimin e Patozit në Korçë

para 10 muajve - Gazeta Express

Gjatë takimit të sotëm në Korçë, ku Astrit Patozi shpalosi edhe “Lëvizjen për ringritjen e PD-së”, nuk kanë munguar incidentetet e ndryshme. Patozi, i cili ishte i shoqëruar edhe nga tre deputetët e tjerë...

Besnik Mustafaj tregon arsyen: Ja pse mungova në takimin me demokratët e Korçës

para 10 muajve - Syri

Grupi kundër Lulzim Bashës zhvilloi sot një takim me demokratët e Korçës, por ajo që ra në sy ishte mungesa e ish deputetit Besnik Mustafaj. Përmes një statusi në ‘Facebook’ ky i fundit ka shpjeguar arsyet...

Basha-Selami, garë në errësirë

para 10 muajve - Koha Jone

Nga Qamil Xhani. Përballja e dy kandidatëve për kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe Eduard Selami dje në Shkodër është shoqëruar me një incident. Në orën 17:30 teksa demokratët prisnin në sallën e kinema “Milenllium”...

Besnik Mustafaj tregon arsyet: Pse mungova në takimin me demokratët e Korçës

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Grupi kundër Lulzim Bashës zhvilloi sot një takim me demokratët e Korçës, por ajo që ra në sy ishte mungesa e ish- deputetit Besnik Mustafaj. Përmes një statusi në ‘Facebook’ ky i fundit ka shpjeguar...

?Mos më prek me dorë?, ja çfarë ndodhi në takimin e Patozit në Korçë

para 10 muajve - Albeu

Gjatë takimit që pati Astrit Patozi në qytetin e Korçës, ka pasur një përplasje me tone të ashpra mes personave në sallë. E ndërsa njëri po fliste që të mbështesnin Patozin, disa të tjerë i janë kundërvënë....

Basha në Shkodër flet për herë të parë për kundërshtarët dhe Topallin

para 10 muajve - Opinion

Ka përfunduar edhe takimi në Shkodër i dy kandidatëve për kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe Eduard Selami. Por duket se takimi nuk ka qenë shumë i qetë aty brenda. Gazetarët kanë kërkuar nga Basha disa përgjigje,...

Mungoi në takimin e Patozit me demokratët e Korçës, reagon Mustafaj

para 10 muajve - Gazeta Express

Një nga mbështetësit e lëvizjes së ndërmarrë brenda PD-së nga Astrit Patozi, Besnik Mustafaj ka reaguar në lidhje me mungesën e tij sot në Korçë. Kanë qenë pikërisht arsyet shëndetësore ato që e kanë penguar...

Video/ Basha në Shkodër flet për herë të parë për kundërshtarët dhe Topallin… Ja përgjigjet e tij

para 10 muajve - Mapo

Ka përfunduar edhe takimi në Shkodër i dy kandidatëve për kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe Eduard Selami. Por duket se takimi nuk ka qenë shumë i qetë aty brenda. Gazetarët kanë kërkuar nga Basha disa përgjigje,...

Humbja e PD në zgjedhje,Cara: Përgjegjës direkt Lulzim Basha

para 10 muajve - Shqiptarja

I ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv, ish-deputeti Igli Cara shprehet se zgjedhjet per Kreun e PD janë një farsë, duke vendosur gishtin tek Lulzim Basha për humbjen e PD në zgjedhje....

VIDEO/ Basha në Shkodër flet për herë të parë për grupin e kundërshtarëve dhe për Topallin ... Ja përgjigjet e tij

para 10 muajve - Syri

Ka përfunduar edhe takimi në Shkodër i dy kandidatëve për kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe Eduard Selami. Por duket se takimi nuk ka qenë shumë i qetë aty brenda. Gazetarët kanë kërkuar nga Basha disa përgjigje,...

“Incident” në takimin e Patozit në Korçë, disa të rinj…

para 10 muajve - BalkanWeb

KORCE- Grupimi i kryesuar nga Astrit Patozi është pritur me pankarta në duar ku shkruhej: “Mosmirënjohës”, “tradhtarë”, “hipokritë”. Por, pavarësisht kësaj, Patozi nuk u ndal t’i vinte emër nismës që përfaqëson:...

Patozi: Basha të ndërpresë farsën

para 10 muajve - Vizion Plus

5 dite para se te mbahen zgjedhjet per kryetarin e Partise Demokratike, Astrit Patozi dhe përfaqësues te Lëvizjes per Ringritjen e PD kane takuar demokratet e Korçës ne përpjekje per te ndërprere nje proces...

Shkëputja e energjisë në përballjen e Bashës me Selamin në Shkodër, reagon OSHEE

para 10 muajve - BalkanWeb

SHKODER – Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka reaguar pas shkëputjes së energjisë elektrike në Kinema Milenium në Shkodër, gjatë kohës kur kryetari i ngrirë i Partisë Demokratike, Lulzim...

FOTO/ Incidenti në Korçë, njerëzit e Bashës, antimiting kundër Patozit, Bodes e Qiricit

para 10 muajve - Syri

Lëvizja anti-Basha ka vazhduar takimet ditën e sotme në Korçë, ku të pranishëm ishin drejtuesit e saj, por ju bashkuan edhe disa deputetë, si Ridvan Bode, Eleina Qirici dhe Gjergji Papa. Por këtë herë...

Lënia në errësirë e Bashës në Shkodër, reagon OSHEE: Vendosëm gjenerator

para 10 muajve - Syri

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njoftoi se shkëputja e energjisë në “Kinema Millenium” në Shkodër pak para përballjes Basha-Selami, nuk zgjati më shumë se 5 minuta dhe se OSHEE mori masa...

FOTO+VIDEO/ Basha përballet live me Selamin në Shkodër, por ndodh një incident

para 10 muajve - BalkanWeb

SHKODER- Kryetari i ngrirë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe rivali i tij për kreun e partisë, Eduard Selami do të përballen live sot përpara demokratëve të Shkodrës, në kinema Millenium, por pak...

Shkëputja e energjisë në përballjen e Bashës me Selamin në Shkodër, vjen reagimi i OSHEE

para 10 muajve - Sot News

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka reaguar pas shkëputjes së energjisë elektrike në Kinema Milenium në Shkodër, gjatë kohës kur kryetari i ngrirë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe...

Patozi thirrje Bashës: Ndërprit farsën elektorale në parti. Kam dhe një mesazh për Selamin

para 10 muajve - BalkanWeb

KORCE – Gjatë turit të takimeve në rrethe, grupi kundër Lulzim Bashës i udhëhequr nga Astrit Patozi kanë vijuar takimet me demokratët në Korçë. Patozi i bëri thirrje Lulzim Bashës të ndërpresë garën për...

'Përballje në errësisë' mes Bashës dhe Selamit në Shkodër

para 10 muajve - Shqiptarja

Shkodra ishte destinacioni i radhës i dy kandidatëve për postin e kreut të PD, Lulzim Basha dhe Eduart Selami, por përpara se të niste takimi ata u përballen më një surprizë jo të këndshme. Në sallën kinema...

Incidente në takimin e grupit anti-Basha në Korçë

para 10 muajve - Koha Jone

Është pritur me pankarta dhe incidente ne Korçë grupi anti-Basha me Astrit Patozin, Ridvan Boden, Eleina Qiricin dhe Gjergji Papa. Jashte dhe brenda salles ku po zhvillohet takimi demokratet i kane pritur...

Edhe një herë që do përballeshin në debat Basha dhe Selami, ikën dritat!

para 10 muajve - Gazeta Express

Një incident i papritur ndodhi sot në Shkodër, aty ku në kinema ‘Millenium’ do të përballeshin live përpara demokratëve dy ‘rivalët’ për kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe Eduard Selami. Një ndërprerjeje...

FOTO+VIDEO/ Basha përballet live me Selamin në Shkodër, por ndodh një incident

para 10 muajve - Standard

Kryetari i ngrirë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe rivali i tij për kreun e partisë, Eduard Selami do të përballen live sot përpara demokratëve të Shkodrës, në kinema Millenium, por pak para se...

“Basha lider i dështuar”

para 10 muajve - RTV 21

Selami ka deklaruar se Lulzim Basha është një lider i dështuar Në takimet me simpatizantët e Partisë Demokratike në Berat, Kuçovë, Ura Vajguore dhe Poliçan, kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami...

Selami: Basha lider i dështuar

para 10 muajve - GazetaBlic

Në takimet me simpatizantët e Partisë Demokratike në Berat, Kuçovë, Ura Vajguore dhe Poliçan, kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami ka deklaruar se Lulzim Basha është një lider i dështuar dhe që...

VIDEO/ Basha e Selami takim në Shkodër, por mbesin në errësirë, u ikën energjia

para 10 muajve - Syri

Lulzim Basha dhe Eduard Selami ndodhen në Shkodër, ku duhej të zhvillonin dhe një përballje mes tyre. Por fati nuk ka dashur që ata të përballen, pasi ambienti ka mbetur pa energji. Siç bëhet e ditur ka...

LAJM I FUNDIT/ Astrit Patozi shpall nga Korça “Lëvizjen për Ringritjen e PD”, i bashkohen edhe 3 deputetë

para 10 muajve - BalkanWeb

KORCE – Grupi i demokratëve kundër Lulzim Bashës të cilët kanë nisur një lëvizje të re brenda PD kanë vijuar takimet me anëtarë dhe simpatizantë të PD në qytetin e Korçës. Në takim merrnin pjesë deputetët...

Patozi nga Korça: Jemi kundërshtarë të Ramës, gati të bashkëpunojmë me Bashën

para 10 muajve - Standard

Ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi në vijim të turit të Lëvizjes për Ringritjen e Partisë Demokratike, këtë të hënë ka ndaluar në Korcë. Gjatë fjalës së tij Patozi tha përpara korçarëve...

Patozi:Jemi kundërshtarë të Ramës, gati të bashkëpunojmë me Bashën

para 10 muajve - Shqiptarja

Ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi në vijim të turit të Lëvizjes për Ringritjen e Partisë Demokratike, këtë të hënë ka ndaluar në Korcë. Gjatë fjalës së tij Patozi tha përpara korçarëve...

‘Mosmirënjohës, tradhtar, hipokritë...’, incidente në takimin e Patozit në Korçë

para 10 muajve - Gazeta Express

“Mosmirënjohës, tradhtar, hipokritë, të shitur e bukëshkalë” Me pankarta në duar janë pritur grupi anti-Basha në Korçë, ku drejtuesi Astrit Pazoti ka shpallur edhe emrin e lëvizjes së re brenda PD-së. Ndërkohë...

VIDEO/ “Mos më prek me dorë”, incident në takimin e Patozit

para 10 muajve - Java News

Gjatë takimit që pati Astrit Patozi në qytetin e Korçës, ka ndodhur një përplasje me tone të ashpra mes personave në sallë. E ndërsa njëri po fliste që të mbështesnin Patozin, disa të tjerë i janë kundërvënë....

‘Mosmirënjohës’, incidente në takimin e grupit anti-Basha në Korçë

para 10 muajve - Opinion

Është pritur me pankarta dhe incidente ne Korçë grupi anti-Basha me Astrit Patozin, Ridvan Boden,  Eleina Qiricin dhe Gjergji Papa. Jashtë dhe brenda sallës ku po zhvillohet takimi demokratët i kanë pritur...

“Lëvizja për …”, shpaloset nisma e Astrit Patozit, surprizë 3 deputetët që po e mbështesin

para 10 muajve - Shekulli

“Lëvizja për ringritjen e PD”. Ishte kjo nisma që prezantoi sot Astrit Patozi përpara demokratëve të zhgënjyer në Korçë, ku surprizë ishte edhe fakti që iu bashkuan tre deputetët, të cilët nuk u vendosën...

Patozi thirrje Bashës: Jepi fund farsës elektorale

para 10 muajve - Sot News

Grupi kundër Lulzim Bashës i udhëhequr nga Astrit Patozi kanë vijuar takimet me demokratët në Korçë. Patozi i bëri thirrje Lulzim Bashës të ndërpresë garën për kreun e PD të cilën ai e quan farsë. “I bëj...

Basha i trembet lëvizjes së Patozit, paguan 5 veta ta presin me parrulla në Korçë

para 10 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha po përpiqet me çdo kusht të zbehë lëvizjen e kundërshtarëve të tij brenda Partisë Demokratike. Madje, edhe duke shkaktuar incidente, siç ka ndodhur në disa takime të mëparshme. Këtë gjë ka...

Patozi ?sherr? me Selamin: Hyre në garë si patericë e shëmtuar

para 10 muajve - Albeu

Astrit Patozi , gjatë një takimi me demokratë e Korçës, i është përgjigjur thirrjes së Eduard Selamit, i cili u ka u ka kërkuar që të bashkohen me garë n e PD-së. “ Eduard Selami na ka ftuar ne që ta mbështesim....

Patozi shpall ‘Lëvizjen për Ringritjen e PD’, bashkohet edhe Bode

para 10 muajve - Mapo

Grupi i demokratëve kundër kryetarit të vetëngrirë Lulzim Basha, të cilët kanë nisur një lëvizje të re brenda PD kanë vijuar takimet me anëtarë dhe simpatizantë të PD në qytetin e Korçës. Në takim merrnin...

“Mosmirënjohës”, “Bukëshkalë”, incidente në takimin e grupit anti-Basha në Korçë

para 10 muajve - Shekulli

Është pritur me pankarta dhe incidente ne Korçë grupi anti-Basha me Astrit Patozin, Ridvan Boden,  Eleina Qiricin dhe Gjergji Papa. Jashte dhe brenda salles ku po zhvillohet takimi demokratet i kane pritur...

“Lëvizja për ...”, shpaloset nisma e Astrit Patozit, surprizë 3 deputetët që po e mbështesin

para 10 muajve - Gazeta Express

“Lëvizja për ringritjen e PD”. Ishte kjo nisma që prezantoi sot Astrit Patozi përpara demokratëve të zhgënjyer në Korçë, ku surprizë ishte edhe fakti që iu bashkuan tre deputetët, të cilët nuk u vendosën...

Patozi: Mos të lejojmë shkërmoqjen e PD

para 10 muajve - Arbresh

Grupi i demokratëve kundër Lulzim Bashës me në krye Astrit Patozin kanë vazhduar turin e tyre të takimeve edhe në qytetin e Korçës, prej ku Patozi ka prezantuar edhe “Lëvizjen për ringritjen e PD”. Mes...

Patozi ne Korçë: Rinia demokrate nuk e pranoi shmangien e përgjegjësisë për humbjen

para 10 muajve - Koha Jone

Ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ndodhet ditën e sotme në një takim me demokratë korçarë, në vijim të turit të Lëvizjes për Ringritjen e Partisë Demokratike, në të gjitha rrethet e...

Patozi në Korçë shpall lëvizjen e re, kush janë tre deputetët që e shoqërojnë?

para 10 muajve - Albeu

Astrit Patozi , gjatë një takimi me demokratë e Korçës, ka deklaruar se PD nuk ka vdekur, duke u bërë thirrje demokratëve që të behën të gjithë bashkë dhe të mos lejojnë garën për kreun e PD-së. Në takim...

Patozi ne Korçë: Rinia demokrate nuk e pranoi shmangien e përgjegjësisë për humbjen

para 10 muajve - Gazeta Tema

Ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ndodhet ditën e sotme në një takim me demokratë korçarë, në vijim të turit të Lëvizjes për Ringritjen e Partisë Demokratike, në të gjitha rrethet e...

Përballja Selami-Basha në Shkodër, ikin dritat në sallë

para 10 muajve - Ora news

Ndërprerja e energjisë elektrike ka pamundësuar takimin në Shkodër të dy kandidatëve në garë për kreun e PD-së, Eduard Selami dhe Lulzim Basha. Pikërisht në momentin kur duhet të niste aktiviteti në kinema...

Patozi shpall lëvizjen e re nga Korça, i bashkohen edhe 3 deputetë

para 10 muajve - Sot News

Grupi i demokratëve kundër Lulzim Bashës të cilët kanë nisur një lëvizje të re brenda PD kanë vijuar takimet me anëtarë dhe simpatizantë të PD në qytetin e Korçës. Në takim merrnin pjesë deputetët aktualë...

Deputeti i PD: Humbja në zgjedhje, përgjegjës Basha. Heshtja e Berishës kthim pas. Selami të mos tregohet naiv

para 10 muajve - AlbPress

I ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv, ish-deputeti Igli Cara shprehet se zgjedhjet per Kreun e PD janë një farsë, duke vendosur gishtin tek Lulzim Basha për humbjen e PD në zgjedhje....

Përballja mes Selamit dhe Bashës në Shkodër, ikin dritat në sallën ku do mbahet takimi

para 10 muajve - Shekulli

Në orarin kur duhet të fillojë takimi mes Bashës dhe Selamit në Kinema Millenium ndërpritet energjia elektrike, raporton Panorama. Mësohet se tanimë ka mbërritur vetëm  Eduard Selami, ndërsa pritet ardhja...

Astrit Patozi shpal ‘Lëvizjen për Ringritjen e PD’, i bashkohen edhe 3 deputetë

para 10 muajve - Syri

Grupi i demokratëve kundër kryetarit të vetëngrirë Lulzim Basha, të cilët kanë nisur një lëvizje të re brenda PD kanë vijuar takimet me anëtarë dhe simpatizantë të PD në qytetin e Korçës. Në takim merrnin...

FOTO/‘Mosmirënjohës, tradhtar, hipokritë…’, incidente në takimin e Patozit në Korçë

para 10 muajve - AlbPress

“Mosmirënjohës, tradhtar, hipokritë, të shitur e bukëshkalë” Me pankarta në duar janë pritur grupi anti-Basha në Korçë, ku drejtuesi Astrit Pazoti ka shpallur edhe emrin e lëvizjes së re brenda PD-së....

Astrit Patozi shpall nga Korça “Lëvizjen për Ringritjen e PD”, i bashkohen edhe 3 deputetë

para 10 muajve - Opinion

Grupi i demokratëve kundër Lulzim Bashës të cilët kanë nisur një lëvizje të re brenda PD kanë vijuar takimet me anëtarë dhe simpatizantë të PD në qytetin e Korçës. Në takim merrnin pjesë deputetët aktualë...

Astrit Patozi shpall nga Korça ‘Lëvizjen për Ringritjen e PD’, i bashkohen edhe 3 deputetë

para 10 muajve - Syri

Grupi i demokratëve kundër kryetarit të vetëngrirë Lulzim Basha, të cilët kanë nisur një lëvizje të re brenda PD kanë vijuar takimet me anëtarë dhe simpatizantë të PD në qytetin e Korçës. Në takim merrnin...

Mungoi ne takimin e Korces/Besnik Mustafaj: Ja pse nuk mora pjese…

para 10 muajve - AlbPress

Një nga mbështetësit e lëvizjes së ndërmarrë brenda PD-së nga Astrit Patozi, Besnik Mustafaj ka reaguar në lidhje me mungesën e tij sot në Korçë. Kanë qenë pikërisht arsyet shëndetësore ato që e kanë penguar...

Selami: Basha, lider i dështuar. Basha: PD, përballë krimit dhe drogës

para 10 muajve - Top Channel

Në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami ka deklaruar se Lulzim Basha është një lider i dështuar dhe që braktis premtimet. “Diferenca...

Basha: Kandidatët i zgjedh anëtarësia. Selami: Basha të ikte

para 10 muajve - Flaka

Lulzim Basha u premtoi demokratëve se do të jenë ata që do të marrin vendimet më të rëndësishme për Partinë Demokratike, përfshirë edhe kandidatët për deputetë në të ardhmen. “Ashtu siç e thashë kur dorëzova...

Basha shperthen ne Shkoder/Flet per Topallin dhe grupimin kunder…

para 10 muajve - AlbPress

Në përfundim të takimit që pati me demokratët në qytetin e Shkodrës, Basha përpara medias është pyetur lidhur më akuzat se gara është farsë por edhe për deklaratat e bëra nga ai se ‘nuk kemi më nevojë...

Përballja Basha-Selami/ OSHEE reagon për shkëputjen e energjisë elektrike në sallë

para 10 muajve - Opozita

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSSHE) ka reaguar pas shkëputjes së energjisë elektrike në Kinema Milenium në Shkodër, ku do zhvillohej përballja mes Lulzim Bashës dhe eduard Selamit....

“Basha të largohet nga Shqipëria”, shikoni si u përgjigjet Patozi qytetarëve në Korçë

para 10 muajve - Opozita

Astrit Patozi, gjatë një takimi me demokratët e Korçës, i është përgjigjur thirrjes së Eduard Selamit, i cili u ka u ka kërkuar që të bashkohen me garën e PD-së “Eduard Selami na ka ftuar ne që ta mbështesim....

Ndërprerja e energjisë në debatin Selami-Basha, reagon OSHEE

para 10 muajve - Lexo

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka reaguar pas shkëputjes së energjisë elektrike në Kinema Milenium në Shkodër, gjatë kohës kur kryetari i ngrirë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe...

VIDEO/ Basha-Selami përballje në debat por…ikin dritat

para 10 muajve - Java News

Kryetari i ngrirë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe rivali i tij për kreun e partisë, Eduard Selami do të përballen live sot përpara demokratëve të Shkodrës, në kinema Millenium, por pak para se...

Selami: Basha modeli i dështuar, nuk mbajti premtimet

para 10 muajve - Klan

Afrimi i zgjedhjeve në Partinë Demokratike ka ashpërsuar tonet e rivalit të Lulzim Bashës në garën për kreun e kësaj force politike. Eduard Selami i cili që në nisje të fushatës e ka akuzuar për pabarazi...

Basha: Për çdo vendimmarrje do pyeten strukturat

para 10 muajve - Klan

Mandatin e tij të dytë në krye të Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se e kërkon për të vijuar betejën me krimin që sipas tij deformoi vullnetin e shqiptarëve në 25 qershor. Ndonëse u vu nën akuzë se...

Edhe PD e Shkodrës kërkon anulimin e zgjedhjeve

para 10 muajve - Klan

Firmëtarëve demokratë që kërkojnë anulimin e zgjedhjeve dhe shpalljen e pavlefshme të garës për kryetarin e Partisë Demokratike u është bashkuar edhe anëtarësia e Shkodrës. 124 firmëtarë të bazës demokrate...

Basha paguan njerëz në Korçë që të dalin kundër Patozit

para 10 muajve - Lexo

Lulzim Basha po përpiqet me çdo kusht të zbehë lëvizjen e kundërshtarëve të tij brenda Partisë Demokratike. Madje, edhe duke shkaktuar incidente, siç ka ndodhur në disa takime të mëparshme. Këtë gjë ka...

Çfarë do të ndodh sot? Basha dhe Selami përplasen në Shkodër

para 10 muajve - Albeu

Një grup demokratësh të Shkodrës përmes një peticioni i kërkuan sot Lulzim Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara, përjashtuese dhe konfliktuale për rimëkëmbjen e partisë, pasi në të kundërt opozita...

“Mosmirënjohës, tradhtar, hipokritë, të shitur e bukëshkalë” , incidente në takimin e Patozit në Korçë

para 10 muajve - Opozita

“Mosmirënjohës, tradhtar, hipokritë, të shitur e bukëshkalë” Me pankarta në duar janë pritur grupi anti-Basha në Korçë, ku drejtuesi Astrit Pazoti ka shpallur edhe emrin e lëvizjes së re brenda PD-së....

Selami: Basha, lider i dështuar. Basha: PD, përballë krimit dhe drogës

para 10 muajve - Portalb

Në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami ka deklaruar se Lulzim Basha është një lider i dështuar dhe që braktis premtimet, transmeton...

“Lëvizja për ringritjen e PD”…

para 10 muajve - Opozita

“Lëvizja për ringritjen e PD”. Ishte kjo nisma që prezantoi sot Astrit Patozi përpara demokratëve të zhgënjyer në Korçë, ku surprizë ishte edhe fakti që iu bashkuan tre deputetët, të cilët nuk u vendosën...

Patozi takim me të rinjtë e PD-së në Korçë: FRPD nuk e pranon mosmbajtjen e përjegjësise dhe mos mbajtjen e një gare të drejtë

para 10 muajve - Lexo

Ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ndodhet ditën e sotme në një takim me demokratë korçarë, në vijim të turit të Lëvizjes për Ringritjen e Partisë Demokratike, në të gjitha rrethet e...

Ikin dritat në sallë në përballjen e Selamit dhe Bashës në Shkodër

para 10 muajve - Opozita

Ditën e sotme pritet që në kinema Millenium në Shkodër të nis takimi mes Bashes dhe Selamit, por shkak i vonesës është bërë energjia elektrike. Ndërkohë që në takim ka mbërritur vetëm Eduard Selami, ndërkohë...

“Paratë që bëtë nga djersa jonë po i përdorni për të ndihmuar Ramën”, incident në takimin e grupit anti-Basha

para 10 muajve - Java News

Është pritur me pankarta dhe incidente ne Korçë grupi anti-Basha me Astrit Patozin, Ridvan Boden,  Eleina Qiricin dhe Gjergji Papa. Jashte dhe brenda salles ku po zhvillohet takimi demokratet i kane pritur...

Gara për kreun e PD/ Dështon përballja Selami-Basha në Shkodër, ikin dritat në sallë

para 10 muajve - Lexo

Ndërprerja e energjisë elektrike ka pamundësuar takimin në Shkodër të dy kandidatëve në garë për kreun e PD-së, Eduard Selami dhe Lulzim Basha. Pikërisht në momentin kur duhet të niste aktiviteti në kinema...

Patozi shpall ‘Lëvizjen për Ringritjen e PD’, i bashkohen edhe 3 deputetë

para 10 muajve - Opozita

Grupi i demokratëve kundër kryetarit të vetëngrirë Lulzim Basha, të cilët kanë nisur një lëvizje të re brenda PD kanë vijuar takimet me anëtarë dhe simpatizantë të PD në qytetin e Korçës. Në takim merrnin...

Patozi shpall “Lëvizjen për Ringritjen e PD”: Basha njëri prej nesh, gati të punojmë me të…

para 10 muajve - Java News

Grupi i demokratëve që njihen se kundërshtarë të Lulzim Bashës kanë zyrtarizuar lëvizjen e tyre. Në vijim të takimeve me demokratët në terren, Astrit Patozi shpalli nga Korça “Lëvizjen për Ringritjen e...

Basha: Vendimet e rëndësishme në duart e demokratëve

para 10 muajve - Ora news

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor. Basha tha se nga njëra anë qëndronte PD me vlerat dhe programin e saj dhe...

Gara në PD, Basha: Ju tregoj tre kauzat që u vërtetuan më 25 qershor

para 10 muajve - BalkanWeb

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

Demokratët e Shkodrës peticion kundër Bashës: Po shkatërron PD-në

para 10 muajve - Klan Kosova

Edhe demokratët e Shkodrës kanë firmosur peticionin kundër zgjedhjeve në Partinë Demokratike, njësoj si në qytetet e tjera si Durrësi, Vlora dhe Tirana. 120 anëtarë të PD-së kanë nënshkruar ditën e sotme...

Edhe një herë që do përballeshin në debat Basha dhe Selami, ikën dritat!

para 10 muajve - AlbPress

Një incident i papritur ndodhi sot në Shkodër, aty ku në kinema ‘Millenium’ do të përballeshin live përpara demokratëve dy ‘rivalët’ për kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe Eduard Selami. Një ndërprerjeje...

“Lëvizja për …”, shpaloset nisma e Astrit Patozit, surprizë 3 deputetët që po e mbështesin

para 10 muajve - AlbPress

“Lëvizja për ringritjen e PD”. Ishte kjo nisma që prezantoi sot Astrit Patozi përpara demokratëve të zhgënjyer në Korçë, ku surprizë ishte edhe fakti që iu bashkuan tre deputetët, të cilët nuk u vendosën...

Patozi shpall ‘Lëvizjen për Ringritjen e PD’, bashkohet edhe Bode

para 10 muajve - Gazeta e re

Grupi i demokratëve kundër kryetarit të vetëngrirë Lulzim Basha, të cilët kanë nisur një lëvizje të re brenda PD kanë vijuar takimet me anëtarë dhe simpatizantë të PD në qytetin e Korçës. Në takim merrnin...

Basha vijon fushatën në Berat

para 10 muajve - ABC News

Duke e konsideruar garën për kreun statore, Lulzim Basha deklaroi në Berat se me fillimin e zbatimit të projektitt të Republikës së re, fillimisht në PD, anëtari do të marrë fuqi për vendimet të rëndësishme....

Basha: Bashkim jo për kolltuqe. Selami: Dorëheqja i shërben PD

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Dy kandidatët në garë, për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe rivali i tij, Eduard Selami janë ndalur në takim me demokratit e qarkut të Beratit. Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit,...

Gara në PD, Basha: Ju tregoj tre akuzat që u vërtetuan më 25 qershor

para 10 muajve - BalkanWeb

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

PETICIONI PER ANULLIM ZGJEDHJESH/ Ja çfarë pritet të ndodhë sot në Shkodër

para 10 muajve - Opozita

Pas kërkesës së degës së partisë Demokratike në Shkodër, për të anulluar zgjedhjet për kryetarin e ri, dy kandidatët Lulzim Basha dhe Eduard Selami do të përballen sot në këtë qytet. PD-ja e Shkodrës u...

Selami: Basha të dorëhiqet, po e lë partinë në duar të sigurta

para 10 muajve - Klan Kosova

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 17 korrik - Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 17 korrik - Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta...

Zgjedhjet në PD, Basha e Selami vazhdojnë fushatën

para 10 muajve - RTSH

Pak ditë para zgjedhjeve për kreun e ri të PD, partia më e madhe e opozitës së djathtë në Shqipëri, dy kandidatët Lulzim Basha dhe Eduard Selami kanë intensifikuar takimet. Ata kanë biseduar me anëtarësinë...

Selami: Basha lider i dështuar

para 10 muajve - Gazeta e re

Në takimet me simpatizantët e Partisë Demokratike në Berat, Kuçovë, Ura Vajguore dhe Poliçan, kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami ka deklaruar se Lulzim Basha është një lider i dështuar dhe që...

Selami dhe Basha vijojnë fushatën

para 10 muajve - Vizion Plus

Kandidati për kryetar të PD-së Eduard Selami, nuk ka kursyer sulmet në adresë të kryetarit në detyrë të partisë. Gjatë një takimi me anëtarësinë e Beratit dhe Kuçovës, Selami tha se Basha, është lider...

Basha: Vendimet e rëndësishme në duart e qytetarëve

para 10 muajve - Lajmi.net

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

Selami: Basha lider i dështuar

para 10 muajve - KosovaPress

“Diferenca më e madhe është mes të thënës dhe të bërës. Kur e dëgjon zotin Basha thua ‘lum si unë’, por kur e sheh në PD thua ‘mjerë si ne’. Nuk mund të qahesh, e njeh nga pikëpamja teorike si funksionon...

Edhe demokratët e Shkodrës kërkojnë anulimin e zgjedhjeve: Basha të marrë përgjegjësit

para 10 muajve - BalkanWeb

Edhe demokratët e Shkodrës janë kundër mbajtjes së zgjedhje për kryetar të PD-së. Pas Korçës, Tiranës, Durrësit e Vlorës edhe 124 anëtar të PD-së në Shkodër kanë firmosur një peticion ku kërkohet anulimi...

Basha: Vendimet e rëndësishme në duart e qytetarëve

para 10 muajve - Sot News

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

E djatha shqiptare, Lulzim Basha dhe kundërshtarët e tij në PD

para 10 muajve - Zhurnal

Lajm i lidhur Portalet e BESË-s, gjahu i shtrigave ndaj Ziadin Selës Benjamin, ty je një hero! Takimi i Triestes dhe pinoku ynë jo transparent! Srebrenica (Diçka përtej ngushëllimeve) Faza e ardhshme fillon...

Selami sfidon Bashën: Dorëheqja do të shërbejë. Partinë do ta lësh në dorë të sigurt

para 10 muajve - BalkanWeb

BERAT- Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë....

Basha rikthehet tek Republika e Re, Selami: Ik, ke ende kohë

para 10 muajve - Mapo

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Poliçanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

Demokratët shkodranë peticion kundër Bashës: Të ndalen zgjedhjet

para 10 muajve - Mapo

Edhe demokratët e Shkodrës janë kundër mbajtjes së zgjedhje për kryetar të PD-së. Pas Korçës, Tiranës, Durrësit e Vlorës edhe 124 anëtar të PD-së në Shkodër kanë firmosur një peticion ku kërkohet anulimi...

Basha: Bashkë jo për kolltuqe dhe privilegje, por për ndryshim

para 10 muajve - Gazeta Express

Kreu aktual i PD-së dhe kandidati për këtë post, Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Poliçanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me...

Selami: Nuk je vonë për t’u dorëhequr, unë do e bashkoj PD. Basha: Projekti im, forcon qytetarin

para 10 muajve - NOA

Kur vetëm gjashtë ditë ndajnë nga data kur do të zgjidhet kryetari i ri i Partisë Demokratike, dy kandidatët në garë, kreu aktual Lulzim Basha dhe rivali i tij, Eduard Selami janë ndalur në takim me demokratit...

Selami: Dorëhiqu, s'është vonë Basha: Projekti im, të fuqizoj PD

para 10 muajve - Shqiptarja

Në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht në këto...

Selami: Kur e dëgjon Bashën thua lumë si unë, por…

para 10 muajve - Shekulli

Kandidati për kryetar të Partisë demokratike, Eduard Selami, deklaroi gjatë takimit me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, se vota për të është akti i parë i bashkimit të partisë...

Selami thirrje Bashës: Nuk je vonë për dorëheqje

para 10 muajve - Sot News

Në takimet  me demokratët  e  Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Policanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht në këto...

Gara në PD/ Basha: Ju kujtoj se çfarë fola në “çadrën e lirisë” dhe pse humbëm më 25 qershor

para 10 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, duke bërë përgjegjës për humbjen e tij Partinë Socialiste. Basha shprehet...

Jozefina i bën "gropën" Bashës në Shkodër, 120 demokratë firmosin kundër tij

para 10 muajve - Albeu

Lulzim Basha pritet të shkojë në Shkodër në kuadër të fushatës për zgjedhjet për kreun e PD-së, por 120 demokratë kanë dalë kundër tij duke firmosuar një peticion. Përmes peticionit ata kërkojnë të ndalet...

Basha: Ja pse e dua drejtimin e PD

para 10 muajve - Koha Jone

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

Demokratët shkodranë peticion kundër Bashës, ja çfarë i kërkojnë

para 10 muajve - Koha Jone

Një tjetër grup kundër kreut të ngrirë të PD-së, Lulzim Basha, kërkojnë ti jepet fundit sipas tyre, frasës mbi zgjedhjen e kreut. Një grup demokratësh nga Shkodra përmes një peticioni i kërkojnë Lulzim...

FOTO/ Basha flet sërish për Republikë të re, por edhe për fuqizim të anëtarit të PD

para 10 muajve - Syri

Lulzim Basha me demokratët e Beratit, Kucovës dhe Policanit Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Poliçanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin...

Gara në PD/ Selami sfidë Bashës: Dorëheqja do të shërbejë, kur të shohim në PD themi mjerë ne

para 10 muajve - Gazeta Tema

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

Selami: Ja pse duhet të më votoni mua. Basha lider i dështuar

para 10 muajve - Gazeta Express

Eduard Selami kandidat për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajgurore dhe Poliçanit, tha se në këto momente vota për të është akti i parë i...

DOKUMENTI/ Shkodra pret Bashën me peticion, 120 demokratë: Po shkatërron PD-në

para 10 muajve - Gazeta Tema

Një grup demokratësh të Shkodrës përmes një peticioni i kërkojnë Lulzim Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara, përjashtuese dhe konfliktuale për rimëkëmbjen e partisë, pasi në të kundërt opozita...

Dokumenti/ Tjetër peticion kundër Bashës, firmoset nga 120 demokratë të Shkodrës

para 10 muajve - Sot News

Pas peticionit të degëve të PD në Korçë dhe Vlorë, dhe degës numër 7 në Tiranë, edhe një grup demokratësh të Shkodrës i bashkohen zërave kundër garës për kryetarin e ri të PD. Lulzim Bashës të ndalë farsën,...

Selami sfidon Bashën: Dorëheqja do të shërbejë. Partinë do ta lësh në dorë të sigurt

para 10 muajve - Koha Jone

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

FOTO/ Selami: Basha nuk është vonë të dorëhiqet

para 10 muajve - Syri

Në takimet  me demokratët  e  Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Policanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht në këto...

Selami sfidon Bashën: “Nëse vërtetë doni bashkim, me votoni mua”

para 10 muajve - Standard

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

“Shpërthejnë” demokratët edhe në Shkodër: Basha anulo zgjedhjet

para 10 muajve - Indeks online

Pas Tiranës, Vlorës dhe Korçës, sot ishte radha e demokratëve të Shkodrës të firmosnin një peticion kundër zgjedhjeve në parti. Ata duke hedhur firmë në tyre në letër i kërkojnë Bashës të ndalë farsën,...

Demokratët shkodranë peticion kundër Lulzim Bashës: Ndaloni farsën e zgjedhjeve

para 10 muajve - Standard

Një grup demokratësh të Shkodrës përmes një peticioni i kërkojnë Lulzim Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara, përjashtuese dhe konfliktuale për rimëkëmbjen e partisë, pasi në të kundërt opozita...

“Shpërthejnë” demokratët edhe në Shkodër: Basha anulo zgjedhjet

para 10 muajve - Gazeta Express

Pas Tiranës, Vlorës dhe Korçës, sot ishte radha e demokratëve të Shkodrës të firmosnin një peticion kundër zgjedhjeve në parti. Ata duke hedhur firmë në tyre në letër i kërkojnë Bashës të ndalë farsën,...

Tjetër peticion kundër Bashës/ 120 demokratë të Shkodrës: Po shkatërron PD-në, zgjedhjet farsë

para 10 muajve - Opinion

Pas Korccës, Vlorës, Durrësit dhe një seksioni në Tiranë janë demokratët e Shkodrës që nënshkruajnë një peticion kundër Lulzim Bashës. Ata i kërkojnë kryetarit të ngrirë të mos ccojë PD në greminë dhe...

Selami: Basha nuk është vonë të dorëhiqet. Unë ofroj modelin bashkëkohor

para 10 muajve - Ora news

Në takimet  me demokratët  e  Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht në këto...

Peticioni/Demokratët shkodranë- Bashës: Opozita po asgjësohet

para 10 muajve - Shqiptarja

​Edhe demokratët shkodranë kanë firmosur një peticion kundër zgjedhjeve për kryetarin e ri të PD. Një grup demokratësh të kryeqendrës së veriut i kërkojnë Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara,...

Shkodranët kundër Bashës

para 10 muajve - Koha.net

Shtohet numri i demokratëve kundër Lulzim Bashës. Një grup anëtarësh të degës së PD-së në Shkodër, kanë nënshkruar një peticion ku i kërkojnë Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara, përjashtuese...

FOTO/ Edhe demokratët shkodranë peticion kundër Lulzim Bashës: Ndaloni farsën e zgjedhjeve

para 10 muajve - Syri

Një grup demokratësh të Shkodrës përmes një peticioni i kërkojnë Lulzim Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara, përjashtuese dhe konfliktuale për rimëkëmbjen e partisë, pasi në të kundërt opozita...

Shkodranët kundër Bashës, peticioni: Opozita rrezikon asgjësimin

para 10 muajve - Vizion Plus

Shtohet numri i demokratëve kundër Lulzim Bashës. Një grup anëtarësh të degës së PD-së në Shkodër, kanë nënshkruar një peticion ku i kërkojnë Bashës, të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara, përjashtuese...

Selami: Basha, lider i dështuar. Basha: PD, përballë krimit dhe drogës

para 10 muajve - Sovrani

>Në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami ka deklaruar se Lulzim Basha është një lider i dështuar dhe që braktis premtimet. “Diferenca...

Dokumenti/ Demokratët shkodranë e presin Bashën me peticion: Mbaj përgjegjësi ose na asgjësove

para 10 muajve - Shekulli

Një grup demokratësh të Shkodrës përmes një peticioni i kërkojnë Lulzim Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara, përjashtuese dhe konfliktuale për rimëkëmbjen e partisë, pasi në të kundërt opozita...

Basha thumbon kritikët: Bashkim jo për kolltuqe e privilegje, do fuqizoj PD-në

para 10 muajve - Java News

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

Gara në PD/ Basha: Ju kujtoj se çfarë fola në “çadrën e lirisë” dhe pse humbëm më 25 qershor

para 10 muajve - Lexo

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, duke bërë përgjegjës për humbjen e tij Partinë Socialiste. Basha shprehet...

Gara në PD/ Selami sfidë Bashës: Dorëheqja do të shërbejë, kur të shohim në PD themi mjerë ne

para 10 muajve - Lexo

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

FOTO/ Basha flet sërish për Republikë të re, por edhe për fuqizim të anëtarit të PD

para 10 muajve - Opozita

Lulzim Basha me demokratët e Beratit, Kucovës dhe Policanit Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Poliçanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin...

Selami: Ja pse duhet të më votoni mua. Basha lider i dështuar

para 10 muajve - Opozita

Eduard Selami kandidat për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajgurore dhe Poliçanit, tha se në këto momente vota për të është akti i parë i bashkimit...

Dokumenti/ Tjetër peticion kundër Bashës, 120 demokratë të Shkodrës: Po shkatërron PD-në

para 10 muajve - AlbPress

Një grup demokratësh të Shkodrës përmes një peticioni i kërkojnë Lulzim Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara, përjashtuese dhe konfliktuale për rimëkëmbjen e partisë, pasi në të kundërt opozita...

Selami: Kur e dëgjon Bashën thua lum si unë, por kur e sheh në PD thua mjerë si ne

para 10 muajve - Java News

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

Një javë para zgjedhjeve, Selami: Basha nuk është vonë të dorëhiqet

para 10 muajve - AlbPress

Në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Policanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht në këto...

Peticioni/ PD e Shkodrës kërkon anulimin e zgjedhjeve për kryetarin: Gara një farsë

para 10 muajve - Java News

​Edhe demokratët shkodranë kanë firmosur një peticion kundër zgjedhjeve për kryetarin e ri të PD. Një grup demokratësh të kryeqendrës së veriut i kërkojnë Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara,...

Peticioni/ Demokratët shkodranë- Bashës: Anulo zgjedhjet në PD!

para 10 muajve - Lexo

Edhe demokratët shkodranë kanë firmosur një peticion kundër zgjedhjeve për kryetarin e ri të PD. Një grup demokratësh të kryeqendrës së veriut i kërkojnë Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara,...

FOTO/ Edhe demokratët shkodranë peticion kundër Lulzim Bashës: Ndaloni farsën e zgjedhjeve

para 10 muajve - Opozita

Një grup demokratësh të Shkodrës përmes një peticioni i kërkojnë Lulzim Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara, përjashtuese dhe konfliktuale për rimëkëmbjen e partisë, pasi në të kundërt opozita...

Basha: Bashkë jo për kolltuqe dhe privilegje, por për ndryshim

para 10 muajve - AlbPress

Kreu aktual i PD-së dhe kandidati për këtë post, Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Poliçanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me...

Edhe demokratët e Shkodrës kërkojnë anulimin e zgjedhjeve: Basha të marrë përgjegjësinë e humbjes

para 10 muajve - 24 ore

Edhe demokratët e Shkodrës janë kundër mbajtjes së zgjedhje për kryetar të PD-së. Pas Korçës, Tiranës, Durrësit e Vlorës edhe 124 anëtar të PD-së në Shkodër kanë firmosur një peticion ku kërkohet anulimi...

Selami: Basha nuk është vonë të dorëhiqet

para 10 muajve - Illyria

Në takimet  me demokratët  e  Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe kandidat kryetari Policanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar...

Basha: 25 qershori vërtetoi kauzat opozitare

para 10 muajve - Illyria

Kandidati për kryetar Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe...

Selami: Basha, lider i dështuar, dorëheqja do të shërbente atij dhe PD-së

para 10 muajve - 24 ore

Gjatë takimeve me demokratët  e  Beratit, Kuçovës, Urës Vajgurore dhe Poliçanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht...

Basha pritet me peticion në Shkodër, Selami i kërkon dorëheqjen

para 10 muajve - Te Sheshi

Pas peticionit të demokratëve të zhgënjyer të Vlorës dhe të Tiranës, që i kërkonin Lulzim Bashës të anulonte zgjedhjet në parti, një peticion i ngjashëm ka ardhur nga Shkodra. Nga vendlindja e kundërshtares...

Selami: Basha të dorëhiqet, po e lë partinë në duar të sigurta

para 10 muajve - Periskopi

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

Shkodër:“Shpërthejnë” demokratët: Basha anulo zgjedhjet

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Pas Tiranës, Vlorës dhe Korçës, sot ishte radha e demokratëve të Shkodrës të firmosnin një peticion kundër zgjedhjeve në parti. Ata duke hedhur firmë në tyre në letër i kërkojnë Bashës të ndalë farsën,...

Demokratët i kërkojnë Bashës të anuloj zgjedhjet

para 10 muajve - Arbresh

Pas Tiranës, Vlorës dhe Korçës, sot ishte radha e demokratëve të Shkodrës të firmosnin një peticion kundër zgjedhjeve në parti. Ata duke hedhur firmë në tyre në letër i kërkojnë Bashës të ndalë farsën,...

“Shpërthejnë” demokratët edhe në Shkodër: Basha anulo zgjedhjet

para 10 muajve - Sovrani

Pas Tiranës, Vlorës dhe Korçës, sot ishte radha e demokratëve të Shkodrës të firmosnin një peticion kundër zgjedhjeve në parti. Ata duke hedhur firmë në tyre në letër i kërkojnë Bashës të ndalë farsën,...

Kryesia nuk është kusht për të qenë demorat

para 10 muajve - Opozita

Nga – Pranvera Shehaj Kushdo lufton per qëllimin individual në vetvete dhe të rallë janë ata që konfliktin me ata që i rrethojnë e çojnë përtej interesit vetjak. Forca e bashkëpunimit ka bërë të mundur...

Basha: Do bëjmë realitet qeverinë e qytetarëve, do zhdukim sistemin e korruptuar

para 10 muajve - Gazeta 55

Kreu i opozitës bashkëbisedoi me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit e Përrenjasit, duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Lulzim...

Selami thotë se Basha mendon më shumë për karrigen se për demokratët

para 10 muajve - Koha.net

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Enver Bytyçi:E djatha shqiptare, Lulzim Basha dhe kundërshtarët e tij në PD

para 10 muajve - Bota Press

Prej disa javësh në kampin e demokratëve po zhvillohet një betejë. Duke e vështruar nga larg ajo duket si një betejë për keun e Partisë Demokratike. Në substancë mbetet një luftë gladiatorësh se kush prej...

E djatha shqiptare, Lulzim Basha dhe kundërshtarët e tij në PD

para 10 muajve - Ina

Enver Bytyçi Prej disa javësh në kampin e demokratëve po zhvillohet një betejë. Duke e vështruar nga larg ajo duket si një betejë për keun e Partisë Demokratike. Në substancë mbetet një luftë gladiatorësh...

Selami, akuza për fshehje listash të votuesve demokratë

para 10 muajve - Shekulli

Nga Isuf Kurtaj Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi nga rivali i tij që listat e votuesve të bëhen publike për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente....

Basha: Gati për të vazhduar betejën, maxhoranbca e sotme si ajo e ’91-shit

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Basha me anëtarësinë e Librazhdit, Gramshit, Belshit e Përrenjasit për votën e 22 korrikut. Premton një parti ndryshe dhe shanse të barabarta për të gjithë Kreu i ngrirë i Partisë Demokratike Lulzim Basha...

Kundërshtari për kreun e PD-së akuzon Lulzim Bashën

para 10 muajve - Almakos

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi nga rivali i tij që listat e votuesve të bëhen publike për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente, raporton...

Kundërshtari për kreun e PD-së akuzon Lulzim Bashën

para 10 muajve - Shenja

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi nga rivali i tij që listat e votuesve të bëhen publike për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente, raporton...

Kundërshtari për kreun e PD0së akuzon Lulzim Bashën

para 10 muajve - Shenja

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi nga rivali i tij që listat e votuesve të bëhen publike për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente, raporton...

Tomorr Alizoti: Gara në PD, jo e ndershme, pse refuzova të isha pjesë e partisë

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Ka qenë një nga kritikët e hapur të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Tomor Alizoti, drejtuesi i departamentit të të përndjekurve Politikë në Partinë Demokratike, ka menduar që të japë kontributin...

Kundërshtari për kreun e PD-së akuzon Lulzim Bashën

para 10 muajve - AlbPortali

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi nga rivali i tij që listat e votuesve të bëhen publike për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente, raporton...

Kundërshtari për kreun e PD0së akuzon Lulzim Bashën

para 10 muajve - AlbPortali

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi nga rivali i tij që listat e votuesve të bëhen publike për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente, raporton...

“Zgjedhjet në PD janë një farsë, Basha humbi shansin për të freskuar partinë”

para 10 muajve - Zhurnal

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24” tha se kreu i PD, Lulzim Basha e humbi shansin për...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Portalb

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha se...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Flaka

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve....

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Klan Kosova

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha se...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Indeks online

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha se...

“Zgjedhjet në PD janë një farsë, Basha humbi shansin për të freskuar partinë”

para 10 muajve - Gazeta Express

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24” tha se kreu i PD, Lulzim Basha e humbi shansin për...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - Top Channel

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Top Channel

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve....

“Zgjedhjet në PD janë një farsë, Basha humbi shansin për të freskuar partinë”

para 10 muajve - AlbPress

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24” tha se kreu i PD, Lulzim Basha e humbi shansin për...

Tomor Alizoti për zgjedhjet në PD: Një garë farsë, Basha humbi shansin për të freskuar partinë

para 10 muajve - BalkanWeb

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24”  tha se kreu i PD, Lulzim Basha e humbi shansin për...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - Lajmi.net

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Gara në PD, Alizoti: Dorëheqja është fisnikëri, Basha humbi shansin për të freskuar partinë

para 10 muajve - Gazeta Tema

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24”  tha se kreu i PD, Lulzim Basha e humbi shansin për...

Basha: Zgjedhjet u vodhën, ekonomia në kolaps

para 10 muajve - Koha Jone

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - Koha Jone

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

“Zgjedhjet në PD janë një farsë, Basha humbi shansin për të freskuar partinë”

para 10 muajve - Opozita

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24” tha se kreu i PD, Lulzim Basha e humbi shansin për...

Ç’është kjo garë pa lista?

para 10 muajve - Lexo

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24”  tha se kreu i PD, Lulzim Basha e humbi shansin për...

Gara në PD/ Selami: Basha do karrigen jo partinë

para 10 muajve - Opinion

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët që nuk pyesin ‘kur më vjen radha për t’u bërë deputet’

para 10 muajve - BalkanWeb

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Selami akuzon Bashën se ka interes vetëm karrigen

para 10 muajve - ABC News

Edhe pse Komisioni Zgjedhor në PD publikoi arsyet se pse lista e anëtarësisë është vetëm për përdorim të brendshëm pranë degëve, Eduart Selami këmbëngul në publikimin e saj. Po ashtu ai i bën thirrje Bashës...

Basha: Partia Demokratike, rruga e vetme për shqiptarët

para 10 muajve - Portalb

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Në fjalën...

PD, Alizoti sulmon Bashën: Ç’është kjo garë pa lista?

para 10 muajve - Java News

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24”  tha se kreu i PD, Lulzim Basha e humbi shansin për...

Selami akuzon Bashën se ka interes vetëm karrigen

para 10 muajve - ABC News

Edhe pse Komisioni Zgjedhor në PD publikoi arsyet se pse lista e anëtarësisë është vetëm për përdorim të brendshëm pranë degëve, Eduart Selami këmbëngul në publikimin e saj. Po ashtu ai i bën thirrje Bashës...

Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët, do të bëjmë realitet qeverinë e qytetarëve

para 10 muajve - Tetova Sot

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Lajmi.net

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve....

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Sovrani

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha se...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - GazetaBlic

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Zgjedhjet u vodhën, ekonomia në kolaps

para 10 muajve - GazetaBlic

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Selami: Kundërshtari i iku debatit. Basha: Do vazhdoj betejën

para 10 muajve - Vizion Plus

Eduard Selami ka folur me një gjuhë të ashpër kundër rivalit të tij për postin e kreut të PD-së Lulzim Basha. Sipas tij, interesi kryesor i tij është të mbajë postin e kryetarit dhe jo të rimëkëmbë partinë....

Basha: Partia Demokratike, rruga e vetme për shqiptarët

para 10 muajve - Shekulli

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Në fjalën...

Gara në PD, Selami: Basha mendon më shumë për karrigen se për demokratët

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Gara në PD, Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Koha.net

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve....

Basha: Zgjedhjet u vodhën, ekonomia në kolaps

para 10 muajve - Lajmi.net

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha: Në 25 qershor nuk foli vullneti i qytetarëve, do bëjmë realitet qeverinë e tyre

para 10 muajve - NOA

Lulzim Basha në vijim të fushatës për zgjedhjet e 22 korrikut ku rikërkon mandatin e kryetarit, bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit dhe Përrenjasit. Ai ndau me ta...

Selami sulmon keq Bashën: Ka hallin e karriges, jo të PD-së

para 10 muajve - Albeu

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët

para 10 muajve - Shqiptarja

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrënjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha nga Elbasani: “Vlerat morale i kemi ne. Rruga tjetër jemi vetëm ne.’

para 10 muajve - Standard

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha: Do të bëjmë realitet qeverisjen që duan shqiptarët

para 10 muajve - Opinion

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Në një...

Basha: Zgjedhjet u vodhen, ekonomia në kolaps

para 10 muajve - Mapo

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët, do të bëjmë realitet qeverinë e qytetarëve

para 10 muajve - Syri

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha: PD rruga e vetme për shqiptarët

para 10 muajve - Ora news

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Selami: Bashës i intereson karrigia më shumë se demokratët

para 10 muajve - Ora news

Në takimet me demokratët e Qarkut të Elbasanit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduart Selami, kërkoi që listat e votuesve të bëhen publike. Selami tha se demokratët janë krenarë që janë...

Gara në PD/ Basha shpjegon sërish planin ekonomik: Ja çfarë do bëj si kryeministër

para 10 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit ku rikujtoi edhe njëherë planin e tij për Republikën e re. Edhe pse gara është për kreun e ri të PD-së,...

Gara për kreun e PD, Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët, do bëjmë realitet qeverinë e qytetarëve

para 10 muajve - Sot News

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha në Elbasan: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët, do të bëjmë realitet qeverinë e qytetarëve

para 10 muajve - Syri

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD-në

para 10 muajve - Illyria

Tiranë, 16 korrik 2017 – Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat...

Basha në fushatë për një mandat të dytë në krye të PD-së, asnjë fjalë për Selamin

para 10 muajve - Gazeta Express

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve Lulzim Basha...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Illyria

Tiranë, 16 korrik 2017 – Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat...

Selami shpërthen ndaj Bashës: Ka hallin e karriges, jo të PD-së. Të dalë në debat

para 10 muajve - BalkanWeb

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

SELAMI “SHPËRTHEN” KUNDËR BASHËS: DIL NË DEBAT! KE HALLIN E KARRIGES JO TË PD-së

para 10 muajve - TV21

Kandidati për kryetar të PD-së Eduard Selami vijoi turin elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit. Selami sfidoi hapur kreun e PD-së Basha duke kërkuar që listat...

Selami: Basha ka frikë nga debati

para 10 muajve - Koha Jone

Eduart Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të hapura për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente. Selami i bëri thirrje Lulzim Bashës që të pranojë debatin e hapur për...

Selami “shpërthen” kundër Bashës: Dil në debat! Ke hallin e karriges jo të PD-së

para 10 muajve - Shekulli

Kandidati për kryetar të PD-së Eduard Selami vijoi turin elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit. Selami sfidoi hapur kreun e PD-së Basha duke kërkuar që listat...

Selami: Interesi i vetëm i Bashës të mbajë postin e kryetarit, të dalë në debat

para 10 muajve - NOA

Kandidati në garë përballë Lulzim Bashës, për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Eduard Selami, në vijim të turit elektoral u ndal me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe...

Selami: Listat të jenë publike. Basha të bëjë debate të hapura

para 10 muajve - Mapo

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Selami: Basha mendon më shumë për karrigen se për demokratët

para 10 muajve - Shqiptarja

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Një lider kaq i vjetër sa Basha

para 10 muajve - Lexo

Gara për kreun e PD po nxjerr në pah qartësisht mungesën e vizionit dhe ideve të kryetarit të saj aktual të ngrirë, Lulzim Basha. Në çdo qytet ku bën fushatë, Lulzim Basha po e shet humbjen si një fitore...

Selami: Interesi kryesor i Bashës është të mbajë postin e kryetarit, jo të rimëkëmbë PD

para 10 muajve - Sot News

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha refuzon debatin publik me kundërshtarin, Selami: Listat e votuesve të jenë publike, dua debat që t’ia them të gjitha në sy

para 10 muajve - Gazeta Tema

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Selmai: Bashës i intereson karrigia më shumë se demokratët

para 10 muajve - Lexo

Në takimet me demokratët e Qarkut të Elbasanit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduart Selami, kërkoi që listat e votuesve të bëhen publike. Selami tha se demokratët janë krenarë që janë...

Selami sulmon Bashën nga Elbasani: Interesi i tij të mbajë postin e kryetarit dhe jo të rimëkëmbë PD-në

para 10 muajve - Gazeta Express

​Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

FOTO/ Selami: Basha nuk mendon për demokratët, por për vete. Lista e votuesve të jetë e hapur

para 10 muajve - Syri

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

“Mazhoranca fiktive”, Basha: 25 qershori provoi kauzat e opozitës

para 10 muajve - Opozita

Lulzim Basha deklaroi se zgjedhjet e 25 qershorit nuk ishin të ndershme. Sipas tij, kauzat e opozitës, si dekriminalizimi, lufta kundër drogës dhe zgjedhjeve të lira e të ndershme, u provuan në këto zgjedhje....

Nuk ka fituar asnjë garë politike i vetëm, por ç’mendon Basha për veten

para 10 muajve - Lexo

Ai nuk ka fituar asnjë betejë por flet për të si fitues. Në një garë më shumë dritëhije, që nga listat e fshehta të anëtarësisë tek çdo detaj, kryetari i ngrirë i PD-së kërkon një mandat tjetër në krye...

Patozi thirrje demokratëve: T’i dalim zot PD-së, bashkimi dhe ringritja janë misioni ynë

para 10 muajve - Gazeta Tema

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi, u ka bërë thirrje demokratëve të Korçës që t’i bashkëngjiten takimit të ditës së sotme. Patozi shkruan në rrjetin social Facebook se duhet që bashkërisht “...

Basha u rikthehet zgjedhjeve: Krimi e droga blenë votat, qeveria ilegjitime

para 10 muajve - Java News

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve....

Basha se ka mendjen te gara brenda PD-së, u tregon demokratëve se çdo bëjë kur të jetë kryeministër

para 10 muajve - Lexo

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit ku rikujtoi edhe njëherë planin e tij për Republikën e re. Edhe pse gara është për kreun e ri të PD-së,...

Basha e Selami përplasen në distancë në Elbasan, ish-kryetari: Nuk respektoi paktin për një fushatë të rregullt

para 10 muajve - Te Sheshi

Lulzim Basha dhe Eduard Selami janë përplasur në degën e Elbasanit, një zonë ku konkurenti për postin e kryetarit të PD-së e ka mbuluar si deputet në legjislaturën e kaluar por edhe në të shkuarën si përfaqësues...

Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët, do të bëjmë realitet qeverinë e qytetarëve

para 10 muajve - Opozita

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Patozi thirrje demokratëve: T’i dalim zot PD-së, është misioni ynë bashkimi dhe ringritja e partisë

para 10 muajve - Lexo

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi, u ka bërë thirrje demokratëve të Korçës që t’i bashkëngjiten takimit të ditës së sotme. Patozi shkruan në rrjetin social Facebook se duhet që bashkërisht “...

Basha në fushatë për një mandat të dytë në krye të PD-së, asnjë fjalë për Selamin

para 10 muajve - AlbPress

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve Lulzim Basha...

Selami sulmon Bashën nga Elbasani: Interesi i tij të mbajë postin e kryetarit dhe jo të rimëkëmbë PD-në

para 10 muajve - AlbPress

​Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha refuzon debatin publik, Selami: Dua debat që t’ia them të gjitha në sy

para 10 muajve - Lexo

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Do fuqizoj anëtarësinë, konsultime për vendimmarrjet në PD

para 10 muajve - GazetaBlic

Kandidati për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha ka vijuar turin e tij të takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit....

Lëvizja brenda PD, Patozi: T’i dalim zot partisë, bashkimi dhe ringritja e saj janë misioni ynë.

para 10 muajve - Java News

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi, u ka bërë thirrje demokratëve të Korçës që t’i bashkëngjiten takimit të ditës së sotme. Patozi shkruan në rrjetin social Facebook se duhet që bashkërisht “...

Selami shton kritikat ndaj Bashës dhe e fton në debat: Ka hallin e postit të kryetarit, jo të PD-së

para 10 muajve - Java News

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Gazeta e re

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve....

Basha: Do fuqizoj anëtarësinë, konsultime për vendimmarrjet në PD

para 10 muajve - Lajmi.net

Kandidati për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha ka vijuar turin e tij të takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit.Gjatë...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - Gazeta e re

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Lulzim Basha: Do fuqizoj anëtarësinë, konsultime për vendimmarrjet në PD

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 16 korrik - Kandidati për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha ka vijuar turin e tij të takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut,...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - KosovaPress

“Vlerat morale i kemi ne. Shqiptarët duan një rrugë tjetër përveç dëshpërtimit që i çon në vetëvrasje, i çon në nënshtrim apo në emigracion. Rruga tjetër jemi vetëm ne. Nuk ka forcë tjetër politike. Ju...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - KosovaPress

"Hajde ta bëjmë sa më të mirë garën, që listat tona duhet të jenë transparente. Listat e votuesve të PD duhet të bëhen publike. Nuk janë bërë. Ne duhet t'i lëmë qytetarët, votuesit tanë dhe ata që s'janë...

FOTO/ Ja si i pritën demokratët elbasanas, Bashën dhe Selamin

para 10 muajve - Syri

Në teatrin “Scampa” në Elbasan u zhvillua prezantimi i platformave të kandidatëve të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Eduart Selami dje pasdite. Kishte disa ditë që kryetari i PD-së atje, Aurel Bylykbashi...

Astrit Patozi:Përjashtimi im nga gara për kreun e partisë turpi i radhës për PD, ja pse u vetëngri Basha

para 10 muajve - Sot News

Kur edhe një javë na ndan nga zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike, Astrit Patozi vijon takimet me demokratët në mbarë vendin. Teksa ishte i ftuar në një studio televizive, Patozi deklaroi se...

Shpërthen konflikti në PD për listat, Basha kërkon fitoren në tavolinë, shton anëtarësinë me emra të rinj në prag të zgjedhjeve

para 10 muajve - Sot News

Thellohen më tej përplasjet brenda Partisë Demokratike. PD ka vendosur të mos shpallë listat e anëtarësisë, çka prite t’i japë Lulzim Bashës fitoren në tavolinë. Kundërshtarët më të mëdhenj të Bashës,...

Lulzim Basha: Do fuqizoj anëtarësinë, konsultime për vendimmarrjet në PD

para 10 muajve - Sot News

Kandidati për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha ka vijuar turin e tij të takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit.Gjatë...

Basha: Do fuqizoj anëtarësinë, konsultime për vendimmarrjet në PD

para 10 muajve - Infokusi

Kandidati për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha ka vijuar turin e tij të takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit....

Basha: Do fuqizojë anëtarësinë, konsultime për vendimmarrjet në PD

para 10 muajve - Sovrani

Kandidati për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha ka vijuar turin e tij të takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit....

PD s’do të publikojë listat e anëtarësisë, Selami kërkon transparencë

para 10 muajve - Shekulli

Erneta Shevroja Partia Demokratike nuk do të bëjë publike listën e anëtarësisë që në datën 22 korrik do të votojë për kryetarin e ri të partisë më të madhe në opozitë. Komisioni përgjegjës për këtë proces...

PD ndahet në 4 klane, ish-ministrat braktisin Patozin

para 10 muajve - Shqiptarja

Disfata dramatike në zgjedhjet parlamentare të 25 Qershorit, më e thella në historinë e përballjeve elektorale, përvijoi me shpejtësi disa grupe në Partinë Demokratike, të cilët janë përfshirë në një betejë...

Zgjedhjet në PD, ja si u pritën Basha e Selami në Elbasan

para 10 muajve - AlbPress

Në teatrin “Scampa” në Elbasan u zhvillua prezantimi i platformave të kandidatëve të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Eduart Selami dje pasdite. Kishte disa ditë që kryetari i PD-së atje, Aurel Bylykbashi...

PD ndahet në 4 klane, ish-ministrat braktisin Patozin

para 10 muajve - Lexo

NGA ADRIATIK DOÇI Disfata dramatike në zgjedhjet parlamentare të 25 Qershorit, më e thella në historinë e përballjeve elektorale, përvijoi me shpejtësi disa grupe në Partinë Demokratike, të cilët janë...

FOTO/ Ja si i pritën demokratët elbasanas, Bashën dhe Selamin

para 10 muajve - Opozita

Në teatrin “Scampa” në Elbasan u zhvillua prezantimi i platformave të kandidatëve të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Eduart Selami dje pasdite. Kishte disa ditë që kryetari i PD-së atje, Aurel Bylykbashi...

Në "garë" vetëm për vulën e kryetarit

para 10 muajve - Respublica

Kërkesa e Eduart Selamit, kandidat në garën për kryetar të PD-së, për publikimin e listave të anëtarësisë së saj, është rrëzuar nga Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale në...

Përpjekje për të korruptuar Eduard Selamin

para 10 muajve - Lajme.al

Nga Mero Baze Vendimi i Partisë Demokratike për të mos i dhënë rivalit të Lulzim Bashës në dispozicion, listën e votuesve të Partisë Demokratike, nuk është më një faj i Lulzim Bashës. Në pamje të parë...

Përpjekje  për të korruptuar Eduard Selamin

para 10 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Vendimi I Partisë Demokratike, për të mos I dhënë rivalit të Lulzim Bashës në dispozicion listën e votuesve të Partisë Demokratike nuk është më një faj I Lulzim Bashës. Në pamje të parë ai duket...

Dy alternativa për PD-në

para 10 muajve - Ora news

Më 1990 PD e krijuar nga studentë e intelektualë, u takua për herë të parë me praktikat demokratike të votimit dhe vendimmarrjes. Në shkurt 1991 votoi dy herë brenda 48 orësh për të ndryshuar ekipin drejtues,...

Përpjekje për të korruptuar Eduard Selamin

para 10 muajve - Lexo

Nga Mero Baze/ Vendimi i Partisë Demokratike për të mos i dhënë rivalit të Lulzim Bashës në dispozicion, listën e votuesve të Partisë Demokratike, nuk është më një faj i Lulzim Bashës. Në pamje të parë...

Shqipëria rrezikon të mbetet pa opozitë, PD po thellon krizën, e etur për përjashtime

para 10 muajve - Lexo

Nga Afrim Krasniqi Më 1990 PD e krijuar nga studentë e intelektualë, u takua për herë të parë me praktikat demokratike të votimit dhe vendimmarrjes. Në shkurt 1991 votoi dy herë brenda 48 orësh për të...

Në 1991 PD ka votuar për ekipin drejtues dy herë për 48 orë

para 10 muajve - Koha Jone

Nga Afrim Krasniqi Më 1990 PD e krijuar nga studentë e intelektualë, u takua për herë të parë me praktikat demokratike të votimit dhe vendimmarrjes. Në shkurt 1991 votoi dy herë brenda 48 orësh për të...

Shqipëria rrezikon të mbetet pa opozitë, PD po thellon krizën, e etur për përjashtime

para 10 muajve - Java News

Nga Afrim Krasniqi Më 1990 PD e krijuar nga studentë e intelektualë, u takua për herë të parë me praktikat demokratike të votimit dhe vendimmarrjes. Në shkurt 1991 votoi dy herë brenda 48 orësh për të...

Përse Basha po sillet, si pakicë brenda PD-së?

para 10 muajve - Java News

Nga Mero Baze Lulzim Basha nuk ka ndonjë arsye të fortë të ndjehet i trembur për garën në PD. Atij i mjafton të jetë i pacipë për të mos lejuar të bëhet garë, siç po sillet, dhe është në rregull. Por gjesti...

Përse Basha po sillet, si pakicë brenda PD?

para 10 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Lulzim Basha nuk ka ndonjë arsye të fortë të ndjehet I trembur për garën në PD. Atij I mjafton të jetë I pacip për të mos lejuar të bëhet garë, siç po sillet dhe është në rregull. Por gjesti...

Përse Basha po sillet, si pakicë brenda PD-së?

para 10 muajve - Lexo

Nga Mero Baze Lulzim Basha nuk ka ndonjë arsye të fortë të ndjehet i trembur për garën në PD. Atij i mjafton të jetë i pacipë për të mos lejuar të bëhet garë, siç po sillet, dhe është në rregull. Por gjesti...

Që kriza në PD të mos jetë shkatërrimtare

para 10 muajve - Mapo

Nga Namir Lapardhaja * Partia Demokratike është duke kaluar krizën më të madhe që prej themelimit të saj. Rezultati traumatik i 25 qershorit e ka gjetur gafil PD-në, ndërsa rreziku i një tjetër rrudhjeje...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK