http://kariera.mk

Tërmet 4.8 ballësh në Mugla të Turqisë

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) – Një tërmet prej 4.8 ballësh sipas shkallës Rihter është regjistruar në qytetin Bodrum të qarkut Mugla në Turqi, raporton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga Agjencia...

Tërmet i fuqishëm në ishullin Sumatra në Indonezi

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Një tërmet i fuqishëm sot herët në mëngjes e ka goditur bregdetin e ishullit, Sumatra, në Indonezi. Raportohet se dridhja është ndjerë në Singapor, që është qindra kilometra larg, me ç’rast është shkaktuar...

Tërmet i fuqishëm në ishullin Sumatra në Indonezi

para 11 muajve - Aktuale

Një tërmet i fuqishëm sot herët në mëngjes e ka goditur bregdetin e ishullit, Sumatra, në Indonezi. Raportohet se dridhja është ndjerë në Singapor, që është qindra kilometra larg, me ç’rast është shkaktuar...

Tërmet i fuqishëm në Indonezi

para 11 muajve - Portalb

Një tërmet i fuqishëm e ka goditur sot ishullin Sumatra në perëndim të Indonezisë, njofton Instituti Gjeologjik i SHBA-së. Tërmeti ishte me fuqi prej 6.5 gradë të shkallës Rihter, dhe goditi në një thellësi...

Tërmet i fuqishëm në ishullin Sumatra në Indonezi

para 11 muajve - Alsat-M

Një tërmet i fuqishëm sot herët në mëngjes e ka goditur bregdetin e ishullit, Sumatra, në Indonezi. Raportohet se dridhja është ndjerë në Singapor, që është qindra kilometra larg, me ç’rast është shkaktuar...

Tërmet i fuqishëm në ishullin Sumatra në Indonezi

para 11 muajve - Telegrafi

Një tërmet i fuqishëm sot herët në mëngjes e ka goditur bregdetin e ishullit, Sumatra, në Indonezi. Raportohet se dridhja është ndjerë në Singapor, që është qindra kilometra larg, me ç’rast është shkaktuar...

Indonezi “shkunndet” nga tërmeti prej 6.4 ballësh

para 11 muajve - Gazeta Tema

Qendra e Hulumtimeve Gjeologjike e SHBA-ve (USGS) njoftoi se një tërmet prej 6.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit ka goditur qytetin Bengkulu, i cili ndodhet në jug të ishullit Sumatra në Indonezi. Sipas...

Tërmet i fuqishëm në ishullin Sumatra në Indonezi

para 11 muajve - Koha.net

Një tërmet i fuqishëm sot herët në mëngjes e ka goditur bregdetin e ishullit, Sumatra, në Indonezi. Raportohet se dridhja është ndjerë në Singapor, që është qindra kilometra larg, me ç’rast është shkaktuar...

Tërmet i fuqishëm në ishullin Sumatra në Indonezi

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Një tërmet i fuqishëm sot herët në mëngjes e ka goditur bregdetin e ishullit, Sumatra, në Indonezi. Raportohet se dridhja është ndjerë në Singapor, që është qindra kilometra larg, me ç’rast është shkaktuar...

Tërmet i fuqishëm në Indonezi

para 11 muajve - GazetaBlic

Një tërmet i fuqishëm e ka goditur sot ishullin Sumatra në perëndim të Indonezisë, njofton Instituti Gjeologjik i SHBA-së. Tërmeti ishte me fuqi prej 6.5 gradë të shkallës Rihter, dhe goditi në një thellësi...

Tërmet i fuqishëm në Indonezi

para 11 muajve - Gazeta Express

Një tërmet i fuqishëm e ka goditur sot ishullin Sumatra në perëndim të Indonezisë, njofton Instituti Gjeologjik i SHBA-së. Tërmeti ishte me fuqi prej 6.5 gradë të shkallës Rihter, dhe goditi në një thellësi...

Indonezi, tërmet prej 6.4 ballësh

para 11 muajve - Zhurnal

Qendra e Hulumtimeve Gjeologjike e SHBA-ve (USGS) njoftoi se një tërmet prej 6.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit ka goditur qytetin Bengkulu, i cili ndodhet në jug të ishullit Sumatra në Indonezi. Tërmeti...

Indonezi, tërmet prej 6.4 ballësh

para 11 muajve - Lajmi.net

Instituti Meteorologjik, Klimatik dhe Gjeofizik (BMGK) i Indonezisë njoftoi se tërmeti 6.6 ballësh sipas Rihterit është ndier në shumë zona të pjesës jugore të ishullit Qendra e Hulumtimeve Gjeologjike...

Tërmet i fuqishëm në Indonezi

para 11 muajve - Opozita

Një tërmet i fuqishëm e ka goditur sot ishullin Sumatra në perëndim të Indonezisë, njofton Instituti Gjeologjik i SHBA-së. Tërmeti ishte me fuqi prej 6.5 gradë të shkallës Rihter, dhe goditi në një thellësi...

Indonezi, tërmet prej 6.4 ballësh

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv XHAKARTË (AA) – Qendra e Hulumtimeve Gjeologjike e SHBA-ve (USGS) njoftoi se një tërmet prej 6.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit ka goditur qytetin Bengkulu, i cili ndodhet në jug të...

Një tërmet i fuqishëm e godet Indonezinë

para 11 muajve - Periskopi

Instituti Gjeologjik i SHBA-së  njofton se sot një tërmet i fuqishëm e ka goditur ishullin Sumatra në perëndim të Indonezisë Tërmeti ishte me fuqi prej 6.5 gradë të shkallës Rihter, dhe goditi në një thellësi...

Indonezi, tërmet prej 6.4 ballësh

para 11 muajve - Gazeta Max

Qendra e Hulumtimeve Gjeologjike e SHBA-ve (USGS) njoftoi se një tërmet prej 6.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit ka goditur qytetin Bengkulu, i cili ndodhet në jug të ishullit Sumatra në Indonezi. Tërmeti...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK