http://kariera.mk

Gjini: Mund të vonohemi pak, por do ta zgjedhim Kryeparlamentarin

para 11 muajve - Zeri

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ardian Gjini mohon se është mungesa e numrave arsyeja e mos shkuarjes në seanca të thirrura nga Kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci. Thotë se është Vetëvendosje...

Gjini: Mund të vonohemi pak, por do ta zgjedhim Kryeparlamentarin

para 11 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ardian Gjini mohon se është mungesa e numrave arsyeja e mos shkuarjes në seanca të thirrura nga Kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci. Thotë se është Vetëvendosje...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - Shqiptarja

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës...

Mikullovci paralajmëron dy befasi në seancën e nesërme

para 11 muajve - Telegrafi

Nesër pritet të mbahet tentimi i katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e kryeparlamentarit, që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti më i moshuar i përbërjes së re parlamentare...

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

para 11 muajve - GazetaBlic

Nesër pritet të mbahet tentimi i katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e kryeparlamentarit, që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti më i moshuar i përbërjes së re parlamentare...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - Telegrafi

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës...

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

para 11 muajve - Zhurnal

Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e krye parlamentarit që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti Adem Mikullovci. Ky i fundit po premton...

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 gusht 2017 – Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. I kontaktuar nga Gazeta Express, Mikullovci ka bërë të ditur se seanca e...

Mikullovci paralajmëron dy befasi në seancën e nesërme

para 11 muajve - Almakos

Nesër pritet të mbahet tentimi i katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e kryeparlamentarit, që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti më i moshuar i përbërjes së re parlamentare...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - Gazeta Liria

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës...

Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

para 11 muajve - Lajmi.net

Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e krye parlamentarit që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti Adem Mikullovci. Ky i fundit po premton...

Gjini: Mund të vonohemi pak, por do ta zgjedhim Kryeparlamentarin

para 11 muajve - Bota Press

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ardian Gjini mohon se është mungesa e numrave arsyeja e mos shkuarjes në seanca të thirrura nga Kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci. Thotë se është Vetëvendosje...

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

para 11 muajve - Zeri

Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e krye parlamentarit që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti Adem Mikullovci. Ky i fundit po premton...

Mikullovci paralajmëron dy befasi në seancën e nesërme

para 11 muajve - Infokusi

Nesër pritet të mbahet tentimi i katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e kryeparlamentarit, që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti më i moshuar i përbërjes së re parlamentare...

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

para 11 muajve - Gazeta Express

Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e krye parlamentarit që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti Adem Mikullovci. Ky i fundit po premton...

AAK e synon Prishtinën me Arbër Vllahiun – 12.08.2017 – Klan Kosova

para 11 muajve - Klan Kosova

Interesante

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - GazetaBlic

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - Almakos

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës...

Bojkotimi i seancave i krijon ‘telashe’ PAN-it në raport me ndërkombëtarët

para 11 muajve - Insajderi

Deputetët e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) vazhdojnë ta bojkotojnë seancën themeluese të Kuvendit të Kosovës me arsyetimin se u duhen edhe më shumë konsultime. Në seancën e parë që u mbajt më 3 gusht,...

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

para 11 muajve - Sovrani

Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e krye parlamentarit që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti Adem Mikullovci. Ky i fundit po premton...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - Zeri

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - Indeks online

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës...

As javës tjetër nuk formohet Qeveria: Kjo është arsyeja!

para 11 muajve - GazetaBlic

Kosova edhe gjatë javës së ardhshme nuk do të mund t’i formoj institucionet. Burime të Gazetës Blic kanë theksuar se sipas të gjitha gjasave as javës që po hyjmë nuk do të mund të formohet qeveria. Si...

Debati për shkarkimin e Zvërlevskit vazhdon të hënën

para 11 muajve - Aktuale

Kuvendi i Maqedonisë do e vazhdojë nesër seancën e gjashtë ku debatohet për për shkarkimin e prokurorit publik shtetëror, Marko Zvërlevski. Kryeparlamentari vazhdimin e seancës fillimisht e caktoi për...

Kuvendi i Kosovës mblidhet sërish të hënën, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Gazeta Tema

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës të Kuvendit nga deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit fitues të përbërë nga Partia...

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

para 11 muajve - Arbresh

Nesër pritet të mbahet tentimi i katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e kryeparlamentarit, që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti më i moshuar i përbërjes së re parlamentare...

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

para 11 muajve - Bota Press

Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e krye parlamentarit që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti Adem Mikullovci. Ky i fundit po premton...

Debati për shkarkimin e Zvërlevskit shtyhet për të hënën

para 11 muajve - Portalb

Kuvendi i Maqedonisë do e vazhdojë nesër seancën e gjashtë ku debatohet për për shkarkimin e prokurorit publik shtetëror, Marko Zvërlevski. Krye-parlamentari vazhdimin e seancës fillimisht e caktoi për...

Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

para 11 muajve - Insajderi

Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e krye parlamentarit që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti Adem Mikullovci. Ky i fundit po premton...

Debati maratonik për shkarkimin e Zvërlevskit vazhdon të hënën

para 11 muajve - Alsat-M

Kuvendi i Maqedonisë do e vazhdojë nesër seancën e gjashtë ku debatohet për për shkarkimin e prokurorit publik shtetëror, Marko Zvërlevski. Krye-parlamentari vazhdimin e seancës fillimisht e caktoi për...

As javën tjetër nuk formohet Qeveria?

para 11 muajve - Bota Press

Kosova edhe gjatë javës së ardhshme nuk do të mund t’i formoj institucionet. Burime të Gazetës Blic kanë theksuar se sipas të gjitha gjasave as javës që po hyjmë nuk do të mund të formohet qeveria. Si...

Kuvendi mblidhet sërish nesër, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Aktuale

Nesër, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - Bota Press

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - Sovrani

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës...

Seanca për shkarkimin e Zvërlevskit vazhdon nesër, sot përvjetori i Marrëveshjes së Ohrit

para 11 muajve - Telegrafi

Debati në Kuvend i cili në rend dite ka shkarkimin e Prokurorit publik Marko Zvërlevski do të vazhdojë nesër, përcjell Telegrafi Maqedoni. Së pari, në përmbylljen e seancës së djeshme, kryetari i Kuvendit,...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - Arbresh

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës...

Ja kush është kandidati i AAK-së për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - Periskopi

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës...

Debati për shkarkimin e Zvërlevskit shtyhet për të hënën

para 11 muajve - Fol

Kuvendi i Maqedonisë do e vazhdojë nesër seancën e gjashtë ku debatohet për për shkarkimin e prokurorit publik shtetëror, Marko Zvërlevski. Krye-parlamentari vazhdimin e seancës fillimisht e caktoi për...

As javën tjetër nuk formohet Qeveria?

para 11 muajve - Periskopi

Kosova edhe gjatë javës së ardhshme nuk do të mund t’i formoj institucionet. Burime të Gazetës Blic kanë theksuar se sipas të gjitha gjasave as javës që po hyjmë nuk do të mund të formohet qeveria. Si...

Lekaj: PAN-i nuk merr pjesë në seancën e së hënës

para 11 muajve - Telegrafi

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Por, përfaqësuesit e koalicionit PAN kanë paralajmëruar...

Kosovë/Kuvendi mblidhet sërish nesër, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Koha Jone

Nesër, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

A është i sigurt Ramushi rreth numrave?

para 11 muajve - Gazeta e re

Kandidati i koalicionit PAN për kryeministër të Kosovës, në një intervistë për REL, javën që e lamë pas, ka thënë se vendi shumë shpejt do të bëhet me institucionet e reja qeverisëse – shkruan Gazeta e...

Debati maratonik për shkarkimin e Zvërlevskit vazhdon të hënën

para 11 muajve - Almakos

13 August Kuvendi i Maqedonisë do e vazhdojë nesër seancën e gjashtë ku debatohet për për shkarkimin e prokurorit publik shtetëror, Marko Zvërlevski. Krye-parlamentari vazhdimin e seancës fillimisht e...

Kuvendi mblidhet sërish nesër, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Klan Kosova

Nesër, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Kuvendi mblidhet sërish nesër, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 gusht 2017 – Nesër (e hënë), për të katërtën herë radhazi, pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, e ftuar nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat...

Lekaj: PAN-i s’do të marrë pjesë në seancën e thirrur për të hënën

para 11 muajve - Gazeta Express

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Kuvendi mblidhet sërish nesër, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Zeri

Nesër, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Kuvendi mblidhet sërish nesër, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Gazeta Express

Nesër, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Kuvendi i Kosovës mblidhet sërish të hënën, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Syri

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit të Kosovës, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët...

Kuvendi mblidhet sërish nesër, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Sovrani

Nesër, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Lekaj: PAN-i nuk merr pjesë në seancën e së hënës

para 11 muajve - Almakos

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Por, përfaqësuesit e koalicionit PAN kanë paralajmëruar...

PAN-i e bëri AKR-në për vete, po tash si ka votat e duhura të deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër!?

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, Alternativën...

Nesër edhe një seancë e dështuar konstituive

para 11 muajve - Gazeta e re

Nesër, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Kuvendi mblidhet nesër, ende pa marrëveshje

para 11 muajve - Periskopi

Nesër, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Lekaj: PAN-i nuk merr pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit

para 11 muajve - Bota Press

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Kuvendi mblidhet sërish nesër, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 13 Gusht – Nesër, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi...

PAN-i e bëri AKR-në për vete, por tash ka teleashe me Listën serbe

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 13 Gusht – Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të...

Veliu për AKR-në: S’është mirë të prishet koalicioni

para 11 muajve - Koha.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK-ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm....

Kuvendi mblidhet sërish të hënën

para 11 muajve - Klan

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Bahtiri: LDK dëshiron t’i bashkohet PAN-it

para 11 muajve - GazetaBlic

Agim Bahtiri i AKR-së, ka thënë se deklarata e tij e mëhershme se nuk do të pritet LDK-ja deri në pafundësi është nxjerr nga konteksti, pasi ai thotë se vazhdon të qëndroj kundër bashkimit me koalicionin...

Deputeti i LDK-së: LAA-ja është e qëndrueshme, PAN po e bllokon seancën

para 11 muajve - Indeks online

Përkundër dilemave që ka ngritur kreu i AKR-së Behgjet Pacolli për një bashkim me koalicionin PDK-AAK-Nisma, duket se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Të paktën kështu thotë deputeti i LDK-së, Armend...

PAN-i shpreson në themelim të shpejtë të institucioneve

para 11 muajve - Koha.net

Brenda dhjetë ditësh, do të formohen institucionet e reja. Kështu kanë deklaruar Ramush Haradinaj dhe Kadri Veseli, për mediat lokale në Prizren. I nominuari për kryeministër nga koalicion PAN, Ramush...

Veliu për AKR-në: S’është mirë të pritesh koalicioni

para 11 muajve - Koha.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK-ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm....

Bahtiri: LDK dëshiron t’i bashkohet PAN-it, s’mund të qëndrojmë gjatë në këtë pozicion

para 11 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri ka thënë se deklarata e tij e mëhershme se nuk do të pritet LDK-ja deri në pafundësi është nxjerr nga konteksti, pasi ai thotë se vazhdon të qëndroj kundër...

Deputeti i LDK-së: LAA-ja është e qëndrueshme, PAN-i po e bllokon seancën

para 11 muajve - Indeks online

Përkundër dilemave që ka ngritur kreu i AKR-së Behgjet Pacolli për një bashkim me koalicionin PDK-AAK-Nisma, duket se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Të paktën kështu thotë deputeti i LDK-së, Armend...

Bahtiri: LDK dëshiron t’i bashkohet PAN-it, AKR s’mund të qëndrojë gjatë në këtë pozicion

para 11 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri ka thënë se deklarata e tij e mëhershme se nuk do të pritet LDK-ja deri në pafundësi është nxjerr nga konteksti, pasi ai thotë se vazhdon të qëndroj kundër...

A po përçahen LDK e AKR?

para 11 muajve - Indeks online

Koalicioni LAA duket se nuk është tërsisht i palëkundur. Veçse kanë filluar polemikat mes deputetëve të LDK –së e AKR-së. Polemikat mes Agim Bahtirit nga Aleanca Kosova e Re,  e Agim Veliut nga Lidhja...

Bahtiri: LDK dëshiron t’i bashkohet PAN-it

para 11 muajve - Infokusi

Agim Bahtiri i AKR-së, ka thënë se deklarata e tij e mëhershme se nuk do të pritet LDK-ja deri në pafundësi është nxjerr nga konteksti, pasi ai thotë se vazhdon të qëndroj kundër bashkimit me koalicionin...

Bahtiri: Nuk e presim pafundësisht LDK-në

para 11 muajve - Flaka

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Shtohen takimet për konstituimin e institucioneve

para 11 muajve - Flaka

Shtohen takimet mes liderëve politikë për të zhbllokuar situatën politike në vend. Sot pati takime në kryeqytet, ndërsa deklarata për krijimin e institucioneve u dhanë mbrëmë në qytetin e Prizrenit nga...

Veseli: Nuk do të lejojmë bllokadën, institucionet formohen shumë shpejt

para 11 muajve - Portalb

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli thotë se brenda 10 ditësh do të formohen institucionet e reja të vendit.Tha se zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit nuk ka të bëjë me asgjë tjetër përveç se me atë të bllokadës...

Matoshi godet Arben Gashin: Nëse LDK s’është e gatshme të marrë përgjegjësi, atëherë le të…

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë për Gazeta Blic se Behgjet Pacolli dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me LDK-së nëse ata e vlerësojnë...

Ky është kundër kandidati i Agim Veliut për kryetar Komune nga radhët e VV-së

para 11 muajve - GazetaBlic

Partitë politike tashmë kanë vendosur për emrat e kandidatëve më të cilët do të garojnë për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Derisa për kryetar të Komunës së Podujevës edhe për një mandat pritet nga LDK-ja...

Veliu, Bahtirit: As ti, as AKR e askush tjetër nuk mund të na tregojë se me kë duhet të ulemi të bisedojmë

para 11 muajve - Telegrafi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, thotë se po presin hapin e koalicionit PDK-AAK-NISMA drejt krijimit të institucioneve të reja, e më pas LDK do të shqyrtojë hapat e mëtejshëm....

PDK vendos: Ky do të jetë kandidati për kryetar të Prishtinës?

para 11 muajve - Antpress

Partia Demokratike e Kosovës ndonëse ende zyrtarisht nuk e ka vendosur emrin e kandidatit për kryetar të Prishtinës, merret vesh se njëri nga deputetët e kësaj partie do të jetë në garë.Sipas burimeve...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirt, ja çfarë thotë për AKR-në

para 11 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK-ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Agim Veliu i kundërpërgjigjet Bahtirit

para 11 muajve - Zeri

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Ky është rivali nga Vetëvendosje që rrezikon Agim Veliun për kryetar komune

para 11 muajve - Indeks online

Partitë politike tashmë kanë vendosur për emrat e kandidatëve më të cilët do të garojnë për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Derisa për kryetar të Komunës së Podujevës edhe për një mandat pritet nga LDK-ja...

Matoshi – Gashit: Nëse LDK s’është e gatshme të marrë përgjegjësi, mos ta mbajë vendin të bllokuar

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me LDK-së nëse ata e vlerësojnë se ajo është gjëja...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirit, ja çfarë thotë për AKR-në

para 11 muajve - Indeks online

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Eskalon “lufta” LDK- AKR: Ja si e godet Agim Veliu, Agim Bahtirin!

para 11 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirt, ja çfarë thotë për AKR’në

para 11 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

PAN-i e bëri AKR-në për vete, po tash si ka votat e duhura të deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër!?

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, Alternativën...

Bahtiri: Problemi është te LDK-ja që nuk po bisedon me VV-në

para 11 muajve - Telegrafi

Agim Bahtiri thotë se partia e tij, Aleanca Kosova e Re, nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila, sipas tij, “për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve...

‘Lëkundet’ koalicioni LAA

para 11 muajve - Lajmi.net

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

Detaje të reja për takimin Veseli- Haradinaj- Limaj e Rugova

para 11 muajve - GazetaBlic

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej lokaleve të Prishtinës. Sipas raportimeve...

Bahtiri thotë se nuk e presin pafundësisht LDK-në

para 11 muajve - Lajmi.net

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

PDK vendos: Ky do të jetë kandidati për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës ndonëse ende zyrtarisht nuk e ka vendosur emrin e kandidatit për kryetar të Prishtinës, merret vesh se njëri nga deputetët e kësaj partie do të jetë në garë. Sipas burimeve...

Bahtiri: LDK dëshiron ti zvarrisë proceset dhe t’i bashkohet PAN-it

para 11 muajve - Periskopi

Agim Bahtiri i AKR-së, ka thënë se deklarata e tij e mëhershme se nuk do të pritet LDK-ja deri në pafundësi është nxjerr nga konteksti, pasi ai thotë se vazhdon të qëndroj kundër bashkimit me koalicionin...

Bahtiri flet për formimin e institucioneve, thotë se nuk e presin pafundësisht LDK-në

para 11 muajve - Zeri

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Agim Bahtiri flet për formimin e institucioneve: Befason me deklaratën e sapo dhënë

para 11 muajve - GazetaBlic

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Deputeti i LDK-së: LAA-ja është e qëndrueshme, PAN po e bllokon seancën

para 11 muajve - Sovrani

Përkundër dilemave që ka ngritur kreu i AKR-së Behgjet Pacolli për një bashkim me koalicionin PDK-AAK-Nisma, duket se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Të paktën kështu thotë deputeti i LDK-së, Armend...

LAA-ja është e qëndrueshme, PAN po e bllokon seancën

para 11 muajve - Arbresh

Përkundër dilemave që ka ngritur kreu i AKR-së Behgjet Pacolli për një bashkim me koalicionin PDK-AAK-Nisma, duket se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Të paktën kështu thotë deputeti i LDK-së, Armend...

Bahtiri flet për formimin e institucioneve, thotë se nuk e presin pafundësisht LDK'në

para 11 muajve - Gazeta Express

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Veliu, Bahtirit: As ti, as AKR e askush tjetër nuk mund të na tregojë se me kë duhet të ulemi të bisedojmë

para 11 muajve - Almakos

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, thotë se po presin hapin e koalicionit PDK-AAK-NISMA drejt krijimit të institucioneve të reja, e më pas LDK do të shqyrtojë hapat e mëtejshëm....

Deputeti i LDK-së thotë se koalicioni LAA është i qëndrueshëm

para 11 muajve - Periskopi

Përkundër dilemave që ka ngritur kreu i AKR-së Behgjet Pacolli për një bashkim me koalicionin PDK-AAK-Nisma, duket se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Të paktën kështu thotë deputeti i LDK-së, Armend...

Bahtiri: Problemi është te LDK-ja që nuk po bisedon me VV-në!

para 11 muajve - Infokusi

Agim Bahtiri thotë se partia e tij, Aleanca Kosova e Re, nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila, sipas tij, “për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve...

A po përçahen LDK e AKR?

para 11 muajve - Sovrani

Koalicioni LAA duket se nuk është tërsisht i palëkundur. Veçse kanë filluar polemikat mes deputetëve të LDK –së e AKR-së. Polemikat mes Agim Bahtirit nga Aleanca Kosova e Re, e Agim Veliut nga Lidhja Demokratike...

'Lëkundet' koalicioni LAA

para 11 muajve - Zeri

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

AAK e synon Prishtinën me Arbër Vllahiun

para 11 muajve - Klan Kosova

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës të shtunën pati mbledhi, për çka edhe i ftojë mediat. Aty, erdhi edhe kreu i saj, i cili po synon edhe postin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar...

Veseli i sigurt, Qeverinë e re drejton Haradinaj

para 11 muajve - Klan Kosova

Vendin e Adem Mikullovcit nëKuvendin e Kosovës, Kadri Veseli po beson se do ta zë brenda 10 ditësh. Kjo pasi kreu i PDK është i bindur se koalicioni, të cilit i prinë partia e tij e bashkë me të janë edhe...

PAN-i e bëri AKR-në për vete, po tash si ka votat e pesë deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër!?

para 11 muajve - Telegrafi

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, Alternativën...

“Lëkundet” koalicioni LAA

para 11 muajve - Indeks online

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

Bahtiri: Problemi është te LDK-ja që nuk po bisedon me VV-në

para 11 muajve - Almakos

Agim Bahtiri thotë se partia e tij, Aleanca Kosova e Re, nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila, sipas tij, “për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Zeri

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës të shtunën pati mbledhi, për çka edhe i ftojë mediat. Aty, erdhi edhe kreu i saj, i cili po synon edhe postin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar...

Arbër Vllahiu kandidat për kryetar Komune nga radhët e AAK-së

para 11 muajve - GazetaBlic

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës të shtunën pati mbledhi, për çka edhe i ftojë mediat. Aty, erdhi edhe kreu i saj, i cili po synon edhe postin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar...

Sejdiu: Vota ime nuk shkon për koalicionin PAN!

para 11 muajve - GazetaBlic

Derisa drejtues të koalicionit PAN po llogaritin në votat e AKR-së, kështu nuk mendon deputeti i zgjedhur i kësaj partie, Korab Sejdiu. Ai për KTV-në ka thënë se ka garuar që të bëhet deputet dhe jo pjesë...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirt, ja çfarë thotë për AKR-në

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK-ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Korab Sejdiu flet për bashkëpunimin me PAN'in

para 11 muajve - Gazeta Express

Derisa drejtues të koalicionit PAN po llogaritin në votat e AKR’së, kështu nuk mendon deputeti i zgjedhur i kësaj partie, Korab Sejdiu. Ai për KTV’në ka thënë se ka garuar që të bëhet deputet dhe jo pjesë...

Veseli: S'do ta lejojmë bllokadën, institucionet formohen shumë shpejt

para 11 muajve - Zeri

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli thotë se brenda 10 ditësh do të formohen institucionet e reja të vendit. Tha se zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit nuk ka të bëjë me asgjë tjetër përveç se me atë të bllokadës...

Matoshi – Gashit: Nëse LDK s’është e gatshme të marrë përgjegjësi, mos ta mbajë vendin të bllokuar

para 11 muajve - Bota Press

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me LDK-së nëse ata e vlerësojnë se ajo është gjëja...

PAN tash si ka votat e duhura të deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër?

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, Alternativën...

Ky është rivali nga Vetëvendosje që rrezikon Agim Veliun për kryetar komune

para 11 muajve - Sovrani

Partitë politike tashmë kanë vendosur për emrat e kandidatëve më të cilët do të garojnë për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Derisa për kryetar të Komunës së Podujevës edhe për një mandat pritet nga LDK-ja...

Veseli së shpejti do të formohen institucionet!

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli thotë se brenda 10 ditësh do të formohen institucionet e reja të vendit. Tha se zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit nuk ka të bëjë me asgjë tjetër përveç se me atë të bllokadës...

Veseli: Nuk do të lejojmë bllokadën, institucionet formohen shumë shpejt

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryetari i PDK’së Kadri Veseli thotë se brenda 10 ditësh do të formohen institucionet e reja të vendit. Tha se zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit nuk ka të bëjë me asgjë tjetër përveç se me atë të bllokadës...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirt, ja çfarë thotë për AKR’në

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

AAK zgjedh kandidatin për kryetar të Podujevës

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dega në Podujëve ka vendosur që në zgjedhjet lokale të kadidojë me Fatmir Humollin për kryetar komune. Këtë e ka bërë të ditur zyrtari për informim i kësaj dege...

Matoshi – Gashit: Nëse LDK s’është e gatshme të marrë përgjegjësi, mos ta mbajë vendin të bllokuar

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me LDK-së nëse ata e vlerësojnë se ajo është gjëja...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirit, ja çfarë thotë për AKR-në

para 11 muajve - Sovrani

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Mospajtime në koalicionin LAA?!

para 11 muajve - RTV 21

Bahtiri: ”Për teke LDK nuk bisedon me VV-ën”!.-Veliu: ”LDK nuk nënshtrohet”! Duket se ka shenja mospajtimi në koalicionin LAA. AKR-ja fajëson LDK-në se për teke personale nuk po bisedon me “Vetëvendosjen”...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirit, ja çfarë thotë për AKR-në

para 11 muajve - Gazeta e re

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

PAN-i e bëri AKR-në për vete, po tash si ka votat e duhura të deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër!?

para 11 muajve - Almakos

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, Alternativën...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirt, ja çfarë thotë për AKR’në

para 11 muajve - Bota Press

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Veliu i përgjigjet Agim Bahtirit, këto fjalë i ka për AKR-në

para 11 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Veliu u përgjigjet kritikave të Agim Bahtirt

para 11 muajve - Insajderi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK-ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Agim Bahtiri ka një lajm të keq për LDK-në

para 11 muajve - Bota Press

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Ky do të jetë kandidati i PDK-së për kryetar të Prishtinës?

para 11 muajve - Arbresh

Partia Demokratike e Kosovës ndonëse ende zyrtarisht nuk e ka vendosur emrin e kandidatit për kryetar të Prishtinës, merret vesh se njëri nga deputetët e kësaj partie do të jetë në garë. Sipas burimeve...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Ora news

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

PAN-i e bëri AKR-në për vete, po tash si ka votat e duhura të deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër!?

para 11 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, Alternativën...

Arbër Vllahiu zyrtarizon kandidaturen në një ditë të vecantë

para 11 muajve - Lajmi.net

Arbër Vllahiu ka zyrtarizuar sot kandidaturen për kryetar të Prishtinës nga Alenaca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Nuk ka qenë e rastësishme bërja publike e kandidatures në këtë ditë vikendi. Sot në gjithë...

‘Lëkundet’ koalicioni LAA

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

Bahtiri flet për formimin e institucioneve, thotë se nuk e presin pafundësisht LDK’në

para 11 muajve - Arbresh

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Takimet konsultative – pro et contra!

para 11 muajve - RTV 21

Mikullovci: Konsultat nuk na qojnë askund.-Kadaj-Bujupi: Takimet konsultative për të bërë pazare politike.- Zemaj: Konsultime janë të mirë se ardhura Kryesuesi i Kuvendit Adem Mikullovci ka bërë të ditur...

Vllahiu: Prishtinën do ta bëjmë më ndryshe

para 11 muajve - RTV 21

Haradinaj: Arbëri unifikon në vete vlera të udhëheqësit Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot ka zyrtarizuar kandidaturën e Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës nga radhët e këtij subjekti politik në...

PAN-i shpreson në themelim të shpejtë të institucioneve

para 11 muajve - Koha.net

Brenda dhjetë ditësh, do të formohen institucionet e reja. Kështu kanë deklaruar Ramush Haradinaj dhe Kadri Veseli, për mediat lokale në Prizren. I nominuari për kryeministër nga koalicion PAN, Ramush...

Ky do të jetë kandidati i PDK-së për kryetar të Prishtinës?

para 11 muajve - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës ndonëse ende zyrtarisht nuk e ka vendosur emrin e kandidatit për kryetar të Prishtinës, merret vesh se njëri nga deputetët e kësaj partie do të jetë në garë. Sipas burimeve...

Bahtiri thotë se nuk e presin pafundësisht LDK’në

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Bahtiri thotë se nuk e presin pafundësisht LDK-në

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Bahtiri flet për formimin e institucioneve, thotë se nuk e presin pafundësisht LDK’në

para 11 muajve - Sovrani

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Bahtiri: Problemi është te LDK-ja në krye me Isa Mustafën

para 11 muajve - Insajderi

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Dridhet Koalicioni LAA

para 11 muajve - Bota Press

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

Mikullovci – PAN-it: S’do të ketë takime konsultative, veç ftesa

para 11 muajve - Lajmi.net

Katër seanca konstituive për Kuvendin kanë dështuar, koalicioni PAN nuk po merr pjesë në to pasi ende nuk i ka numrat për kryetar të Kuvendit. Kuvendi, ditën e hënë të javës se ardhshme përsëri ka thirrur...

“Nuk do të lejojmë bllokadën, institucionet formohen shumë shpejt”

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli thotë se brenda 10 ditësh do të formohen institucionet e reja të vendit. Tha se zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit nuk ka të bëjë me asgjë tjetër përveç se me atë të bllokadës...

Koalicioni LAA nuk i ka punët mirë

para 11 muajve - Periskopi

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

Sejdiu: Ky është bashkëpunimin ynë me PAN’in

para 11 muajve - Bota Press

Derisa drejtues të koalicionit PAN po llogaritin në votat e AKR’së, kështu nuk mendon deputeti i zgjedhur i kësaj partie, Korab Sejdiu. Ai për KTV’në ka thënë se ka garuar që të bëhet deputet dhe jo pjesë...

“Lëkundet” koalicioni LAA

para 11 muajve - Sovrani

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën!

para 11 muajve - GazetaBlic

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

S'ka marrëveshje për formimin e institucioneve, Kuvendi mblidhet sërish të hënën

para 11 muajve - Albeu

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit , nga kryesuesi i seancës , deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e...

Ish-kandidati i AAK-së për Prishtinën pajtohet me vendimin e partisë

para 11 muajve - Insajderi

Ish-kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri është shprehur i kënaqur me vendimin e partisë së tij, për ta kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar...

Veseli: Nuk do të lejojmë bllokadën, institucionet formohen shumë shpejt

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i PDK’së Kadri Veseli thotë se brenda 10 ditësh do të formohen institucionet e reja të vendit. Tha se zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit nuk ka të bëjë me asgjë tjetër përveç se me atë të bllokadës...

Veseli: Nuk do të lejojmë bllokadën, institucionet formohen shumë shpejt

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli thotë se brenda 10 ditësh do të formohen institucionet e reja të vendit. Tha se zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit nuk ka të bëjë me asgjë tjetër përveç se me atë të bllokadës...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Zeri

Të hënën, për të pestën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Korab Sejdiu flet për bashkëpunimin me PAN-in

para 11 muajve - Insajderi

Derisa drejtues të koalicionit PAN po llogaritin në votat e AKR-së, kështu nuk mendon deputeti i zgjedhur i kësaj partie, Korab Sejdiu. Ai për KTV-në ka thënë se ka garuar që të bëhet deputet dhe jo pjesë...

Sejdiu: Vota ime nuk shkon për PAN-in

para 11 muajve - Periskopi

Derisa drejtues të koalicionit PAN po llogaritin në votat e AKR-së, kështu nuk mendon deputeti i zgjedhur i kësaj partie, Korab Sejdiu. Ai për KTV-në ka thënë se ka garuar që të bëhet deputet dhe jo pjesë...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Gazeta Express

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Veseli: Nuk do të lejojmë bllokadën, institucionet formohen shumë shpejt

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli thotë se brenda 10 ditësh do të formohen institucionet e reja të vendit. Tha se zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit nuk ka të bëjë me asgjë tjetër përveç se me atë të bllokadës...

Kadri Veseli thotë se së shpejti do të formohen institucionet

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli thotë se brenda 10 ditësh do të formohen institucionet e reja të vendit. Tha se zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit nuk ka të bëjë me asgjë tjetër përveç se me atë të bllokadës...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Indeks online

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Lajmi.net

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

“Pacolli me ultimatum ka dhënë shenja për bashkim me PAN-in”

para 11 muajve - Indeks online

Të premten e javës së ardhshme do të përfundoj afati që kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli i ka vënë dy partive LDK-së dhe VV-së që të koordinohen për formimin e institucioneve të reja, duke paralajmaëruar...

Kjo është këshilla e Kadri Veselit për vetëvendosësin Adem Mikullovci

para 11 muajve - Te Sheshi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës, për më tepër e...

Adem Mikullovci i qon selam PAN-it: Nuk do të …

para 11 muajve - Bota Press

Katër seanca konstituive për Kuvendin kanë dështuar, koalicioni PAN nuk po merr pjesë në to pasi ende nuk i ka numrat për kryetar të Kuvendit. Kuvendi, ditën e hënë të javës se ardhshme përsëri ka thirrur...

Në takimin mes PAN-it dhe Ukë Rugovës u diskutua ndarja e ministrive

para 11 muajve - Telegrafi

Krerët e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) – Kadri Veseli (PDK), kandidati për kryeministër, Ramush Haradinaj (AAK), si dhe Fatmir Limaj (NISMA) – kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej...

“Luftë” brenda PAN-it, Milaim Zeka përballë Kadri Veselit

para 11 muajve - Lajm

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë sot se ka tri lajme të mira për Kosovën. Zeka përmes një postimi në Facebook, ka thënë se javën e ardhshme do të zhbllokohen institucionet e Kosovës,...

Prapaskenat e takimit të PAN me Ukë Rugovën

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej lokaleve të Prishtinës. Temë kyçe e këtij...

Gaxheri: Pacolli s’largohet nga LAA-ja, LDK-ja ta merr seriozisht këtë situatë të krijuar!

para 11 muajve - Arbresh

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

Mikullovci: Nuk do të ketë më konsultime, vetëm ftesa për seancë

para 11 muajve - Insajderi

Katër seanca konstituive për Kuvendin kanë dështuar, koalicioni PAN nuk po merr pjesë, pasi ende nuk i ka numrat për kryetar të Kuvendit. Kuvendi, ditën e hënë të javës se ardhshme përsëri ka thirrur seancë...

VV: PAN-i nuk i ka numrat për kryeparlamentar, as për kryeministër

para 11 muajve - Insajderi

Vetëvendosje beson se koalicioni PDK-AAK-NISMA nuk i ka numrat e mjaftueshëm për krijimin e qeverisë së ardhshme të Kosovës. Shkodran Hoti , zyrtar për media në Lëvizjen Vetëvendosje thotë për Radion Evropa...

Prapaskenat e takimit të sotëm ndërmjet PAN-it dhe Ukë Rugovës

para 11 muajve - Zeri

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej lokaleve të Prishtinës. Temë kyçe e këtij...

Veseli e këshillon Mikullovcin: Kosova është mbi partinë

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe ish-kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ia ka dhënë një këshillë, kryesuesit të seancës së përbërjes së re parlamentare, deputetit të Vetëvendosjes,...

Veseli e këshillon Mikullovcin

para 11 muajve - Zeri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe ish-kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ia ka dhënë një këshillë, kryesuesit të seancës së përbërjes së re parlamentare, deputetit të Vetëvendosjes,...

Arben Gashi “shuplakë” Behgjet Pacollit

para 11 muajve - Bota Press

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për koalicion,...

Zyrtari i PAN-it: Familja Rugova i ka kuptuar mirë proceset që po zhvillohen

para 11 muajve - Insajderi

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Krerët e PAN-it takojnë Ukë Rugovën, ja ç’pazare mund të kenë diskutuar

para 11 muajve - Te Sheshi

Krerët e koalicionit PDK-AAK-NISMA, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj e Fatmir Limaj sot kanë zhvilluar një takim me Ukë Rugovën, djalin e presidentit të ndjerë Rugova, në një nga lokalet e Prishtinës. Ky...

Prapaskenat e takimit të sotëm ndërmjet PAN-it dhe Ukë Rugovës (Video+Foto)

para 11 muajve - Indeks online

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej lokaleve të Prishtinës. Temë kyçe e këtij...

Kuvendi mblidhet të hënën, ende pa marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Periskopi

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Lutfi Haziri tregon hapur, duam të bëjmë koalicion me këtë parti, ja për cilën e ka fjalën!

para 11 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Në takimin mes PAN-it dhe Ukë Rugovës u diskutua ndarja e ministrive

para 11 muajve - Almakos

Krerët e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) – Kadri Veseli (PDK), kandidati për kryeministër, Ramush Haradinaj (AAK), si dhe Fatmir Limaj (NISMA) – kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Deputeti i LDK-së thotë se Pacollin s’po e mbajnë me zor në koalicion

para 11 muajve - Telegrafi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e...

Haziri: Me Vetëvendosjen, qëllimet i kemi të përbashkëta

para 11 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 11 muajve - Arbresh

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Haziri thotë se me VV-në duan ta bëjnë Qeverinë, ka një porosi për Konjufcën

para 11 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Veseli tregon se kur do të formohet Qeveria e re

para 11 muajve - Bota Press

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se vendi shumë shpejt do t’i ketë institucionet e veta. Sipas tij, i nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, është në fazën finale të konsultimeve...

Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën

para 11 muajve - InfoShqip

Deputeti i NISMA për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë sot se ka tri lajme të mira për Kosovën. Ai përmes një statusi në Facebook thotë se javën e ardhshme do të zhbllokohen institucionet e Kosovës. Postimi...

Haziri thotë se me VV-në duanë ta bëjnë Qeverinë, ka një porosi për Konjufcën

para 11 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Edhe Veseli e thotë se Qeveria formohet brenda dhjetë ditësh

para 11 muajve - Koha.net

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli e ka përsëritur në Priren atë që partneri i tij në koalicion Ramush Haradinaj e ka thënë në Prishtinës, se institucionet e vendit krijohen brenda dhjetë ditësh. “Nuk do ta lejojmë...

“Pacolli me ultimatum ka dhënë shenja për bashkim me PAN-in”

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Të premten e javës së ardhshme do të përfundoj afati që kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli i ka vënë dy partive LDK-së dhe VV-së që të koordinohen për formimin e institucioneve të reja, duke paralajmaëruar...

Kadri Veseli ka një këshillë për Adem Mikullovcin

para 11 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Veseli ka një porosi për Adem Mikullovcin, tregon kur do të bëhet Qeveria

para 11 muajve - Indeks online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Kadri Veseli ka një këshillë për Adem Mikullovcin

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

E konfirmon Kadri Veseli, tregon kur do të formohen institucionet në vend

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

“Pacolli me ultimatum ka dhënë shenja për bashkim me PAN-in”

para 11 muajve - Sovrani

Të premten e javës së ardhshme do të përfundoj afati që kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli i ka vënë dy partive LDK-së dhe VV-së që të koordinohen për formimin e institucioneve të reja, duke paralajmaëruar...

Veseli ka një porosi për Adem Mikullovcin, tregon kur do të bëhet Qeveria

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Haradinaj, Veseli e Limaj takohen me Ukë Rugovën

para 11 muajve - Klan Kosova

Ramush Haradinaj, Kadri Veseli e Fatmir Limaj janë takuar në një restorant në kryeqytet me Ukë Rugovën, djalin e presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova. Kandidati për kryeministër i PAN-it, lideri i listës...

PAN-i në kërkim të votave, ja me kë u takuam sëfundmi

para 11 muajve - Albeu

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli , Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Ukë Rugova takohet me Veselin, Haradinajn e Limajn

para 11 muajve - Koha.net

Kadri Veseli i PDK-së, Ramush Haradinaj i AAK-së dhe Fatmir Limaj i Nismës, po vazhdojnë përpjekjet për të bërë edhe dy vota për ta bërë këtë të parin kryeparlamentar e të dytin kryeministër. Sot ata janë...

“Pacolli me ultimatum ka dhënë shenja për bashkim me PAN-in”

para 11 muajve - Periskopi

Të premten e javës së ardhshme do të përfundoj afati që kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli i ka vënë dy partive LDK-së dhe VV-së që të koordinohen për formimin e institucioneve të reja, duke paralajmaëruar...

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Ukë Rugova

para 11 muajve - Telegrafi

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli, Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Kadri Veseli habitë me fjalët e thëna për Adem Mikullovcin!

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën themeltare të Kuvendit...

Krerët e PAN Veseli, Haradinaj e Limaj vazhdojnë konsultimet për Qeverinë, ja kë e takuan sot

para 11 muajve - Infokusi

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Deputeti i LDK-së thotë se Pacollin s’po e mbajnë me zor në koalicion

para 11 muajve - Almakos

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e...

Gashi për Pacollin: Le të largohet, ne s’po e mbajmë me zor

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e...

Takohen Haradinaj, Limaj, Veseli e Ukë Rugova

para 11 muajve - Zeri

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Ja çfarë u diskutua në takimin mes PAN-it dhe Ukë Rugovës

para 11 muajve - Periskopi

Krerët e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) – Kadri Veseli (PDK), kandidati për kryeministër, Ramush Haradinaj (AAK), si dhe Fatmir Limaj (NISMA) – kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej...

Krerët e PAN Veseli, Haradinaj e Limaj vazhdojnë konsultimet për Qeverinë, ja kë e takuan sot

para 11 muajve - Gazeta Express

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet nw Prishtinw, Veseli Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Gashi për Pacollin: Le të largohet, ne s’po e mbajmë me zor

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e...

Takohen "elefantët", Haradinaj, Veseli, Limaj e Rugova

para 11 muajve - Indeks online

Krerët e koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, Kadri Veseli e Fatmir Limaj janë takuar para pak minutash në një nga lokalet e Prishtinës. Bashkë me ta në takim është parë edhe Ukë Rugova, vëllau i deputetet...

Veseli ka një porosi për Adem Mikullovcin, tregon kur do të bëhet Qeveria

para 11 muajve - Opozita

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Ekskluzive: Veseli, Haradinaj e Limaj takojnë Ukë Rugovën, a po i ndajnë dikasteret?!

para 11 muajve - Lajmi.net

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e siguruara...

Sekseri i PAN-it thotë se në takimin e sotëm u diskutua për ndarjen e ministrive

para 11 muajve - Insajderi

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej lokaleve të Prishtinës. Temë kyçe e këtij...

Ekskluzive: Veseli, Haradinaj e Limaj takojnë Ukë Rugovën, a po i ofrojë ndonjë post?!

para 11 muajve - Lajmi.net

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e siguruara...

Takohen Haradinaj- Veseli- Limaj e Ukë Rugova! A po i ndajnë ministritë?!

para 11 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh është zhvilluar një takim ndërmjet tre liderëve të PAN-it, Kadri Veselit, Ramush Haradinajt, Fatmir Limajt dhe djalit të ish- presidentit, Ibrahim Rugova, Ukës. Gazeta Blic ka arritur...

Kadri Veseli ka një këshillë për Adem Mikullovcin

para 11 muajve - Almakos

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Prapaskenat e takimit të sotëm ndërmjet PAN-it dhe Ukë Rugovës

para 11 muajve - Gazeta e re

Prapaskenat e takimit të sotëm ndërmjet PAN-it dhe Ukë Rugovës (Video) Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim...

Deputeti i LDK’së për Pacollin: S’po e mbajmë më zor

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për koalicion,...

Deputeti i LDK’së për Pacollin: S’po e mbajmë më zor

para 11 muajve - Zeri

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për koalicion,...

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Ukë Rugova

para 11 muajve - Almakos

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli, Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Arben Gashi “shuplakë” Behgjet Pacollit: S’jemi tuj e mbajtë me zor…

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për koalicion,...

Haziri: Me Vetëvendosjen, qëllimet i kemi të përbashkëta

para 11 muajve - Bota Press

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Do të habiteni të gjithë me këto tri lajme që sapo i dha Milaim Zeka

para 11 muajve - Aktuale

Anëtari i Nismës Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën. Thotë se javën që vjen zhbllokohen institucionet dhe zgjidhet Kryesia. Flet edhe për qëndrimin e Pacollit që sipas tij po i shikon interesat...

Haziri: Me Vetëvendosjen, qëllimet i kemi të përbashkëta

para 11 muajve - Arbresh

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Lutfi Haziri tregon hapur, duam të bëjmë koalicion me këtë parti

para 11 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Haziri thotë se me VV-në duan ta bëjnë Qeverinë, ka një porosi për Konjufcën

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Haziri thotë se me VV-në duan ta bëjnë Qeverinë

para 11 muajve - Insajderi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Veseli: Haradinaj në fazën finale të konsultimeve me partitë

para 11 muajve - Insajderi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se vendi shumë shpejt do t’i ketë institucionet e veta. Sipas tij, i nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, është në fazën finale të konsultimeve...

Gaxheri: Pacolli s’largohet nga LAA-ja, LDK-ja ta merr seriozisht këtë situatë të krijuar!

para 11 muajve - Indeks online

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

Gaxherri lavdëron Pacollin, mirëpo “qorton” LDK-në

para 11 muajve - Indeks online

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behxhjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

Veseli ka një porosi për Adem Mikullovcin, tregon kur do të bëhet Qeveria

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Këshilla e Veselit për Mikullovcin

para 11 muajve - Sovrani

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën themeltare të Kuvendit të...

Vllahiu premton se Prishtinën do ta bëjë më ndryshe

para 11 muajve - RTV 21

Sipas Haradinajt kandidati Vllahiu unifikon në vete vlera të udhëheqësit, të lidershipit të një mendimtari Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka zyrtarizuar kandidaturën e Arbër Vllahiut për kryetar...

Kadri Veseli ka një këshillë për Adem Mikullovcin

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën

para 11 muajve - Telegrafi

Deputeti i NISMA për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë sot se ka tri lajme të mira për Kosovën. Ai përmes një statusi në Facebook thotë se javën e ardhshme do të zhbllokohen institucionet e Kosovës. Postimi...

A do ta sfidojë Shpejtim Bulliqi Agim Veliun për ta marrë Podujevën?

para 11 muajve - Gazeta Express

Tashmë janë zyrtarizuar disa nga kandidaturat për kryetar të komunave nga radhët e LDK-së. Figurat e vjetra të kësaj partie që i qeverisin disa prej komunave të Kosovës janë rizgjedhur nga strukturat e...

Veseli-Mikullovcit: Mbi partinë është Kosova

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Kadri Veseli habit me fjalët e thëna për Adem Mikullovcin!

para 11 muajve - Bota Press

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën themeltare të Kuvendit...

Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën

para 11 muajve - Zeri

Anëtari i Nismës Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën. Thotë se javën që vjen zhbllokohen institucionet dhe zgjidhet Kryesia. Flet edhe për qëndrimin e Pacollit që sipas tij po i shikon interesat...

Veseli, Haradinaj e Limaj takohen me Ukë Rugovën

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 gusht 2017 – Kryetarët e tri partive kryesore të koalicionit PAN – PDK-së, AAK-së dhe Nismës – kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, Ukë Rugovën....

Arbër Vllahiu, kandidati i AAK-së për Prishtinën

para 11 muajve - Telegrafi

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar...

Arbër Vllahiu, Kandidat i AAK-së për Kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Kallxo

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kandiduar sot Arbër Vllahiun, ish-këshilltar i ish-presidentes Atifete Jahjaga, për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor. Kjo...

Kadri Veseli flet për Adem Mikullovcin, ka edhe një këshillë për të

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën themeltare të Kuvendit...

Deputeti i LDK-së thotë se Pacollin s’po e mbajnë me zor në koalicion

para 11 muajve - Insajderi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për koalicion,...

VV është e bindur se PAN nuk i ka votat për qeverinë

para 11 muajve - Albeu

Mos prania e PAN-it në mbledhjet e fundit të Kuvendit ka krijuar bindjen tek VV-ja se ata nuk i kanë numrat . Këtë ka bërë të ditur deputeti i Vetëvendosjes Ismail Kurteshi duke e sfiduar koalicionin që...

Zeka: Tri lajme të mira për Kosovën

para 11 muajve - RTV 21

Ai tha se institucionet e Kosovës do të zhbllokohen Deputeti i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë sot se ka tri lajme të mira për Kosovën. Ai përmes një statusi në llogarinë e tij zyrtare “Facebook”...

Arbër Vllahiu, kandidati i AAK-së për Prishtinën

para 11 muajve - Zeri

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar...

Ja çfarë thotë Kadri Veseli për Adem Mikullovcin

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën themeltare të Kuvendit...

Kështu e quan Haradinaj kandidimin e Vllahiut për të parin e Prishtinës

para 11 muajve - GazetaBlic

Kandidati për kryeministër, njëherësh kreu i AAK-së Ramush Haradinaj në zyrtarizimin e kandidaturës së Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës ka thënë se është moment i veçantë dhe se është një nder...

AAK sfidon me një Arbër për Prishtinën

para 11 muajve - Albeu

Dega e AAK-së për Prishtinën ka vendosur që të kandidojë me Arbër Vllahiun për kreun e komunës. Vetë kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur me vlerësime për të duke theksuar se Arbri unifikon vlerat...

Nxehet gara për Prishtinën

para 11 muajve - Zeri

Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahmeti, do ta ketë një prej sfidave më të mëdha me 22 tetor, ditën kur do të mbahen zgjedhjet lokale. I votuar edhe për një mandat që të jetë kandidati i lëvizjes “Vetëvendosje”...

Zeka: Institucionet zhbllokohen javën tjetër

para 11 muajve - Koha.net

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë sot se ka tri lajme të mira për Kosovën. Ai përmes një statusi në Facebook shkruan se javën e ardhshme do të zhbllokohen institucionet e Kosovës. “Javën...

Zeka ka tre lajme të mira, tregon kur zhbllokohen institucionet

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka thënë se javën tjetër zhbllokohen institucionet, zgjidhet kryesia e kuvendit. Ai këtë e ka radhitur në mesin e tri lajmeve më të mira për Kosovës, ku pason qëndrimi i...

Takohen Veseli, Haradinaj, Rugova dhe Limaj

para 11 muajve - Arbresh

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e siguruara...

Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën

para 11 muajve - Indeks online

Anëtari i Nismës Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën. Thotë se javën që vjen zhbllokohen institucionet dhe zgjidhet Kryesia. Flet edhe për qëndrimin e Pacollit që sipas tij po i shikon interesat...

Haradinaj e quan nder të veçantë kandidimin e Vllahiut për të parin e Prishtinës

para 11 muajve - Gazeta Express

Kandidati për kryeministër, njëherësh kreu i AAK’së Ramush Haradinaj në zyrtarizimin e kandidaturës së Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës ka thënë se është moment i veçantë dhe se është një nder...

Haradinaj: Vllahiu është kandidati që përfaqëson çdo qytetar të Prishtinës

para 11 muajve - Koha.net

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj në prezantimin e Arbër Vllahiut si kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës, ka thënë se qytetarët e kryeqytetit do të gjejnë veten në kandidatin e partisë së tij....

BE thirrje Kosovës: “Formoni sa më parë institucionet!”

para 11 muajve - RTSH

Bashkimi Europian i bën thirrje partive politike në Kosovë që të formojnë sa më shpejt insititucionet. Zyrtarë të BE-së, të cituar nga mediat kosovare, pohojnë se vendi nuk ka kohë për të humbur, prandaj...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - RTV 21

AAK prezanton kandidatin për kryetar të Prishtinës Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kandiduar sot Arbër Vllahiun, ish-këshilltar i ish-presidentes Atifete Jahjaga, për kryetar të Prishtinës në...

Milaim Zeka i ka tri lajme të mira për Kosovën, ja cilat janë ato!

para 11 muajve - GazetaBlic

Anëtari i Nismës Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën. Thotë se javën që vjen zhbllokohen institucionet dhe zgjidhet Kryesia. Flet edhe për qëndrimin e Pacollit që sipas tij po i shikon interesat...

Gashi për Pacollin: Le të largohet, ne s’po e mbajmë me zor

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e...

Arbër Vllahiu: Prishtinën e përbuzur ta kthejmë në kryeqytet me vlera

para 11 muajve - Lajmi.net

Arbër Vllahiu ka falënderuar kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn për besimin e dhënë. Vllahiu në konferencën e thirrur nga AAK për zyrtarizimin e tij si kandidat i kësaj partie për Prishtinën ka thënë,...

Takohen Veseli, Haradinaj, Rugova dhe Lima

para 11 muajve - Arbresh

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e siguruara...

Arbër Vllahiu – kandidati i AAK-së për Prishtinën

para 11 muajve - Klan Kosova

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar...

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Ukë Rugova

para 11 muajve - Sovrani

Para pak çastesh është zhvilluar një takim ndërmjet tre liderëve të PAN-it, Kadri Veselit, Ramush Haradinajt, Fatmir Limajt dhe djalit të ish- presidentit, Ibrahim Rugova, Ukës. Mësohet se në këtë takim...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - RTV 21

AAK prezanton kandidatin për kryetar të Prishtinës Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kandiduar sot Arbër Vllahiun, ish-këshilltar i ish-presidentes Atifete Jahjaga, për kryetar të Prishtinës në...

Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën

para 11 muajve - Gazeta Express

Anëtari i Nismës Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën. Thotë se javën që vjen zhbllokohen institucionet dhe zgjidhet Kryesia. Flet edhe për qëndrimin e Pacollit që sipas tij po i shikon interesat...

PROFIL: Ja kush është Arbër Vllahiu, i përzgjedhuri i Ramushit për të sfiduar Shpend Ahmetin në Prishtinë

para 11 muajve - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi Ndërsa Ramush Haradinaj pret që në dhjetë ditët e ardhshme të ulet në karrigen e Kryeministrit të Kosovës, ai tashmë ka nisur betejën për të marrë pushtetin për herë të parë edhe në Prishtinë,...

AAK-ja e kandidon Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 gusht 2017 – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) e ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor, raporton Koha.net. Ish-këshilltari i...

Zyrtare: Arbër Vllahiu kandidat për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Lajmi.net

Ramush Haradinaj në zyrtarizimin e kandidaturës së Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës ka thënë se është një moment i veçantë. Ai ka thënë se është një nder për AAK por edhe për kryeqytetin kandidimi...

Krerët e PAN-it, takohen me Ukë Rugovën

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e siguruara...

Tre liderët e PAN-it e takojnë të akuzuarin për krim të organizuar

para 11 muajve - Insajderi

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Rugova

para 11 muajve - Bota Press

Krerët e koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, Kadri Veseli e Fatmir Limaj janë takuar para pak minutash në një nga lokalet e Prishtinës. Bashkë me ta në takim është parë edhe Ukë Rugova, vëllau i deputetet...

Haradinaj ia beson Arbër Vllahiut kandidaturën për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Indeks online

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka zyrtarizuar kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Dega e kësaj komune ka vendosur unanimisht që pjesë e kësaj gare të jetë Arbër Vllahiu. Me këtë rast, kryetari...

BE, apel Kosovës: Krijoni sa më shpejt institucionet!

para 11 muajve - Flaka

Bashkimi Europian i bën thirrje partive politike në Kosovë që të formojnë sa më shpejt insititucionet. Zyrtarë të BE-së, të cituar nga mediat kosovare, pohojnë se vendi nuk ka kohë për të humbur, prandaj...

Gashi për Pacollin: Le të largohet, ne s’po e mbajmë me zor

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e...

Ramush Haradinaj gati ta zyrtarizojë Arbër Vllahiun për Prishtinë

para 11 muajve - Lajmi.net

Siç edhe kish raportuar lajmi.net ditë më parë se Arbër Vllahiu do të jetë kandidatë i AAK-së për Prishtinën. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë  e Kosovës, Ramush Haradinaj së bashku me Arbër Vllahiun...

Ky është kandidati i AAK’së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Zeri

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat për Prishtinën në konferencën...

Ekskluzive: Veseli, Haradinaj e Limaj takojnë Ukë Rugovën, a po i ndajnë dikasteret?!

para 11 muajve - Gazeta Liria

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e siguruara...

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Rugova

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Krerët e koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, Kadri Veseli e Fatmir Limaj janë takuar para pak minutash në një nga lokalet e Prishtinës. Bashkë me ta në takim është parë edhe Ukë Rugova, vëllau i deputetes...

A do ta sfidojë Shpejtim Bulliqi Agim Veliun për ta marrë Podujevën?

para 11 muajve - Infokusi

Tashmë janë zyrtarizuar disa nga kandidaturat për kryetar të komunave nga radhët e LDK-së. Figurat e vjetra të kësaj partie që i qeverisin disa prej komunave të Kosovës janë rizgjedhur nga strukturat e...

Për çfarë po e takojnë treshja e PAN-it Ukë Rugoven?

para 11 muajve - Periskopi

Para pak çastesh është zhvilluar një takim ndërmjet tre liderëve të PAN-it, Kadri Veselit, Ramush Haradinajt, Fatmir Limajt dhe djalit të ish- presidentit, Ibrahim Rugova, Ukës. Gazeta Blic ka arritur...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - GazetaBlic

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor. Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat për Prishtinën në...

Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën

para 11 muajve - Infokusi

Anëtari i Nismës Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën. Thotë se javën që vjen zhbllokohen institucionet dhe zgjidhet Kryesia. Flet edhe për qëndrimin e Pacollit që sipas tij po i shikon interesat...

Ky është kandidati i AAK’së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Gazeta Express

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat për Prishtinën në konferencën...

Nënkryetari i AKR-së nuk ia jep votën PAN-it edhe nëse këtë e bën Pacolli

para 11 muajve - Zeri

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Kurteshi i VV'së thirrje PAN-it: Nëse i keni votat bëjeni shpejt Qeverinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Lëvizja “Vetëvendosje” konsideron që PAN-it akoma i mungojnë votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë. Sipas tyre nëse PAN do t’i kishte votat formimi i Qeverisë do të ishte punë e kryer. Por, deputeti...

AAK-ja kandidon Vllahiun për Prishtinë

para 11 muajve - Koha.net

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor, raporton Koha.net. Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat...

Deputeti i AKR-së "tradhton" Behgjet Pacollin

para 11 muajve - Albeu

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli duket se do të mbështese PAN-in në votimin e ardhshëm në Kuvend duke siguruar kështu një maxhorancë të qendrueshme të tyre. Por, nëse në deklaratat e tij publike ai ka lënë...

Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën

para 11 muajve - Almakos

Deputeti i NISMA për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë sot se ka tri lajme të mira për Kosovën. Ai përmes një statusi në Facebook thotë se javën e ardhshme do të zhbllokohen institucionet e Kosovës. Postimi...

Vetëvendosje “e ngucin” PAN-in, ja çka i thonë për numrat!

para 11 muajve - GazetaBlic

Lëvizja “Vetëvendosje” konsideron që PAN-it akoma i mungojnë votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë. Sipas tyre nëse PAN do t’i kishte votat formimi i Qeverisë do të ishte punë e kryer. Por, deputeti...

Nënkryetari i AKR-së nuk ia jep votën PAN-it edhe nëse këtë e bën Pacolli

para 11 muajve - Lajmi.net

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

LVV: PAN-it i mungojnë numrat

para 11 muajve - Lajmi.net

Lëvizja “Vetëvendosje” konsideron që PAN-it akoma i mungojnë votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë. Sipas tyre nëse PAN do t’i kishte votat formimi i Qeverisë do të ishte punë e kryer. Por, deputeti...

Deputeti i LDK’së për Pacollin: S’po e mbajmë më zor

para 11 muajve - Bota Press

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për koalicion,...

Arbër Vllahiu, kandidati i AAK-së për Prishtinën

para 11 muajve - Almakos

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar...

A do ta sfidojë Shpejtim Bulliqi Agim Veliun për ta marrë Podujevën?

para 11 muajve - Gazeta Liria

Tashmë janë zyrtarizuar disa nga kandidaturat për kryetar të komunave nga radhët e LDK-së. Figurat e vjetra të kësaj partie që i qeverisin disa prej komunave të Kosovës janë rizgjedhur nga strukturat e...

Gaxheri: Pacolli s’largohet nga LAA-ja

para 11 muajve - Sovrani

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të...

LVV: PAN-it i mungojnë numrat

para 11 muajve - Indeks online

Lëvizja “Vetëvendosje” konsideron që PAN-it akoma i mungojnë votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë. Sipas tyre nëse PAN do t’i kishte votat formimi i Qeverisë do të ishte punë e kryer. Por, deputeti...

A do ta sfidojë Shpejtim Bulliqi Agim Veliun për ta marrë Podujevën?

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Tashmë janë zyrtarizuar disa nga kandidaturat për kryetar të komunave nga radhët e LDK-së. Figurat e vjetra të kësaj partie që i qeverisin disa prej komunave të Kosovës janë rizgjedhur nga strukturat e...

Nënkryetari i AKR-së nuk ia jep votën PAN-it edhe nëse këtë e bën Pacolli

para 11 muajve - Gazeta Express

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

LVV: PAN-it i mungojnë numrat

para 11 muajve - Zeri

Lëvizja “Vetëvendosje” konsideron që PAN-it akoma i mungojnë votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë. Sipas tyre nëse PAN do t’i kishte votat formimi i Qeverisë do të ishte punë e kryer. Por, deputeti...

Gaxheri: Pacolli s’largohet nga LAA-ja, LDK-ja ta merr seriozisht këtë situatë të krijuar!

para 11 muajve - Bota Press

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

Çfarë po kërkon Gaxheri nga LDK për zgjidhjen e situatës ne vend?

para 11 muajve - Periskopi

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

Vllahiu e quan Prishtinën të përbuzur, thotë se me AAK-në do kthehet në qytet me vlera

para 11 muajve - Periskopi

Arbër Vllahiu ka falënderuar kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn për besimin e dhënë. Vllahiu në konferencën e thirrur nga AAK për zyrtarizimin e tij si kandidat i kësaj partie për Prishtinën ka thënë,...

Arbër Vllahiu, kandidati i AAK-së për Prishtinën

para 11 muajve - Fakti Ditor

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar...

Gaxheri: Pacolli s’largohet nga LAA-ja, LDK-ja ta merr seriozisht këtë situatë të krijuar!

para 11 muajve - Gazeta e re

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

Gaxheri: Pacolli s’largohet nga LAA-ja

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

LVV: PAN-it i mungojnë numrat

para 11 muajve - Gazeta e re

Lëvizja “Vetëvendosje” konsideron që PAN-it akoma i mungojnë votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë. Sipas tyre nëse PAN do t’i kishte votat formimi i Qeverisë do të ishte punë e kryer. Por, deputeti...

A do ta sfidojë Shpejtim Bulliqi Agim Veliun për ta marrë Podujevën?

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 12 gusht- Tashmë janë zyrtarizuar disa nga kandidaturat për kryetar të komunave nga radhët e LDK-së. Figurat e vjetra të kësaj partie që i qeverisin disa prej komunave të Kosovës janë rizgjedhur...

Sejdiu nuk do të shkonte me PAN-in nëse këtë vendos ta bëjë Pacolli

para 11 muajve - Koha.net

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Arbër Vllahiu – kandidati i AAK-së për Prishtinën

para 11 muajve - Gazeta Liria

Vllahiu: Ka ardhur koha që bashkë ta ndryshojmë të ardhmen e këtij qyteti duke ia kthyer dinjitetin e nëpërkëmbur. Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para...

A do ta sfidojë Bulliqi Veliun për ta marrë Podujevën?

para 11 muajve - Insajderi

Shepjtim Bulliqi nuk e ka mohuar se mund të jetë kundër kandidat i Agim Veliut për Podujevën. Tashmë janë zyrtarizuar disa nga kandidaturat për kryetar të komunave nga radhët e LDK-së. Figurat e vjetra...

Vllahiu premton se Prishtinën do ta bëjë më ndryshe

para 11 muajve - Gazeta e re

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka zyrtarizuar kandidaturën e Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës nga radhët e këtij subjekti politik. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se zyrtarizimi...

Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën

para 11 muajve - Arbresh

Deputeti i NISMA për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë sot se ka tri lajme të mira për Kosovën. Ai përmes një statusi në Facebook thotë se javën e ardhshme do të zhbllokohen institucionet e Kosovës. Postimi...

Milaim Zeka: Institucionet e Kosovës zhbllokohen javën e ardhshme

para 11 muajve - Gazeta e re

Deputeti i NISMA për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë sot se ka tri lajme të mira për Kosovën. Ai përmes një statusi në Facebook shkruan se javën e ardhshme do të zhbllokohen institucionet e Kosovës. Postimi...

Arbër Vllahiu kandidat i AAK-së për Prishtinën

para 11 muajve - Koha.net

Ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu, do të jetë kandidat i AAK-së për Komunën e Prishtinës në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor. Burime të KTV-së kanë konfirmuar se...

Vllahiu premton se Prishtinën do ta bëjë më ndryshe

para 11 muajve - KosovaPress

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se zyrtarizimi i kandidaturës së Vllahiut për kryetar të Prishtinës është i veçantë për faktin se bëhet fjalë për udhëheqjen e kryeqytetit të Kosovës. Ndërsa, kandidati...

VV është e bindur se PAN nuk i ka votat për qeverinë

para 11 muajve - Arbresh

Mos prania e PAN-it në mbledhjet e fundit të Kuvendit ka krijuar bindjen tek VV-ja se ata nuk i kanë numrat. Këtë ka bërë të ditur deputeti i Vetëvendosjes Ismail Kurteshi duke e sfiduar koalicionin që...

Vllahiu: Prishtinën e përbuzur ta kthejmë në kryeqytet me vlera

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Arbër Vllahiu ka falënderuar kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn për besimin e dhënë. Vllahiu në konferencën e thirrur nga AAK për zyrtarizimin e tij si kandidat i kësaj partie për Prishtinën ka thënë,...

Zeka ka tre lajme të mira, tregon kur zhbllokohen institucionet

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka thënë se javën tjetër zhbllokohen institucionet, zgjidhet kryesia e kuvendit. Ai këtë e ka radhitur në mesin e tri lajmeve më të mira për Kosovës, ku pason qëndrimi i...

Zeka me tri lajme të mira për Kosovën

para 11 muajve - Sovrani

Deputeti i Nismës Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën. Thotë se javën që vjen zhbllokohen institucionet dhe zgjidhet Kryesia. Flet edhe për qëndrimin e Pacollit që sipas tij po i shikon interesat...

Zeka: Javën tjetër zhbllokohen institucionet

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka thënë se javën tjetër zhbllokohen institucionet, zgjidhet kryesia e kuvendit. Ai këtë e ka radhitur në mesin e tri lajmeve më të mira për Kosovës, ku pason qëndrimi i...

Haradinaj e quan nder të veçantë kandidimin e Vllahiut për të parin e Prishtinës

para 11 muajve - Bota Press

Kandidati për kryeministër, njëherësh kreu i AAK’së Ramush Haradinaj në zyrtarizimin e kandidaturës së Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës ka thënë se është moment i veçantë dhe se është një nder...

Do të habiteni të gjithë me këto tri lajme që sapo i dha Milaim Zeka

para 11 muajve - Periskopi

Anëtari i Nismës Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën. Thotë se javën që vjen zhbllokohen institucionet dhe zgjidhet Kryesia. Flet edhe për qëndrimin e Pacollit që sipas tij po i shikon interesat...

Milaim Zeka: Institucionet e Kosovës zhbllokohen javën e ardhshme

para 11 muajve - KosovaPress

Ai përmes një statusi në Facebook shkruan se javën e ardhshme do të zhbllokohen institucionet e Kosovës. Postimi i plotë: Tri lajme të mira për Kosovën 1. Javën që vjen zhbllokohen institucionet e Kosovës....

Haradinaj ia beson Arbër Vllahiut kandidaturën për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Arbresh

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka zyrtarizuar kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Dega e kësaj komune ka vendosur unanimisht që pjesë e kësaj gare të jetë Arbër Vllahiu. Me këtë rast, kryetari...

Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 12 gusht- Anëtari i Nismës Milaim Zeka ka tri lajme të mira për Kosovën. Thotë se javën që vjen zhbllokohen institucionet dhe zgjidhet Kryesia. Flet edhe për qëndrimin e Pacollit që sipas tij...

Deputeti i AKR-së: Se votoj këtë Qeveri koalicioni edhe sikur këtë ta bënin 119 deputet të tjerë

para 11 muajve - GazetaBlic

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Korabi i ka konfirmuar gazetës “Koha Ditore” se...

Ky është kandidati i AAK’së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Gazeta Monitor

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat për Prishtinën në konferencën...

Haradinaj premton Qeverinë për 10 ditë

para 11 muajve - Ina

I nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova do të bëhet me Qeveri brenda 10 ditësh. I bindur në votën e AKR-së dhe në realizimin e Qeverisë me bazë të gjerë Haradinaj...

Arbër Vllahiu zyrtarisht kandidat i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Sovrani

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës edhe zyrtarisht ka shpallur kandidatin e kësaj partie për kryetar të Prishtinës. Arbër Vllahiu, ish këshilltar i presidentes Atifete Jahjaga, është i përzgjedhuri i AAK-së...

​Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Gazeta e re

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kandiduar sot Arbër Vllahiun, ish-këshilltar i ish-presidentes Atifete Jahjaga, për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Kjo është bërë e ditur...

“Brenda PAN-it konflikte të mëdha, po tentohet të arrihet diçka në sekondat e fundit”

para 11 muajve - Ina

Që nga shpallja e rezultateve finale të zgjedhjeve të  11 qershorit, koalicioni fitues PAN nuk ka arritur t’i sigurojë numrat e nevojshëm për të formuar institucionet e reja. Pas tri seancave të dështuara...

AAK zyrtarizon sot kandidatin për kryetar të Prishtinës.

para 11 muajve - Ina

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

Deputeti i AKR’së që këmbëngul kundër koalicionit PAN

para 11 muajve - Gazeta Express

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

​Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - KosovaPress

Kjo është bërë e ditur sot në një konferencë për media të AAK-së. AAK në zgjedhjet e kaluara komunale dy herë ishte në garë me Besnik Tahirin./KosovaPress/ Temat: AAK kryetari Prishtina kandidati Kjo web...

Zyrtare: Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Periskopi

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat për Prishtinën në konferencën...

Kjo është deklarata më e re nga VV për numrat e PAN’it

para 11 muajve - Periskopi

Lëvizja “Vetëvendosje” konsideron që PAN-it akoma i mungojnë votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë. Sipas tyre nëse PAN do t’i kishte votat formimi i Qeverisë do të ishte punë e kryer. Por, deputeti...

Arbër Vllahiu, kandidat i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Gazeta Fjala

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat për Prishtinën në konferencën...

Zgjedhjet lokale: AAK prezanton kandidatin për Prishtinën

para 11 muajve - Klan Kosova

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka filluar të prezantojë kandidatët për kryetarë komunash për zgjedhjet e ardhshme lokale që mbahen në tetor, njofton Klan Kosova. Kjo parti me fillim në orën 11:00, do...

AAK prezanton kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Insajderi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se Arbër Vllahiu do të jetë kandidati i saj për kryetar të Prishtinës. Njoftimi është bërë në një konferencë për media. Vllahiu i është bashkuar AAK-së para...

Arbër Vllahiu kandidat i AAK-së për Prishtinën?

para 11 muajve - Arbresh

Ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu, do të jetë kandidat i AAK-së për Komunën e Prishtinës në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor. Burime të KTV-së kanë konfirmuar se...

LVV: PAN-i s’i ka numrat

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Lëvizja “Vetëvendosje” konsideron që PAN-it akoma i mungojnë votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë. Sipas tyre nëse PAN do t’i kishte votat formimi i Qeverisë do të ishte punë e kryer. Por, deputeti...

VV: Nëse PAN i ka numrat, t’i ndërprejë zvarritjet

para 11 muajve - Sovrani

Lëvizja “Vetëvendosje” konsideron që PAN-it akoma i mungojnë votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë. Sipas tyre nëse PAN do t’i kishte votat formimi i Qeverisë do të ishte punë e kryer. Por, deputeti...

AAK sot zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Telegrafi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

Haradinaj premton Qeverinë për 10 ditë

para 11 muajve - Zeri

I nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova do të bëhet me Qeveri brenda 10 ditësh. I bindur në votën e AKR-së dhe në realizimin e Qeverisë me bazë të gjerë Haradinaj...

AAK-ja sot del me emrin e kandidatit për Prishtinë

para 11 muajve - Koha.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka njoftuar se sot në orën 11:00, në ambientet e një hoteli në Prishtinë do të bëjë t zyrtarizimin e kandidatit të saj për kryetar të kryeqytetit. Ajo që kuptohet...

Korab Sejdiu kundër koalicionit të AKR-së me Koalicionin PAN

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 gusht 2017 – Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër...

AAK zyrtarizon sot kandidatin për kryetar të Prishtinës ​

para 11 muajve - Lajmi.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

LVV: PAN-it i mungojnë numrat

para 11 muajve - Bota Press

Lëvizja “Vetëvendosje” konsideron që PAN-it akoma i mungojnë votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë. Sipas tyre nëse PAN do t’i kishte votat formimi i Qeverisë do të ishte punë e kryer. Por, deputeti...

Deputeti i AKR’së që këmbëngul kundër koalicionit PAN

para 11 muajve - Gazeta Liria

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - RTV 21

Arsyetimin e kësaj kandidature do ta bëjë kryetari i AAK Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Sipas një njoftimi për medie kjo parti...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Gazeta e re

Ishte njoftuar më herët se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Burime të KTV-së kanë konfirmuar se ish-këshilltari i presidentes Atifete...

AAK tregon kush është kandidati për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - GazetaBlic

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot në ora 11:00, do të bëjë zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për...

AAK tregon kush është kandidati për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Gazeta Express

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot në ora 11, bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën,...

​AAK zyrtarizon sot kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Indeks online

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

Forca e AKR-së nuk siguron Qeveri stabile

para 11 muajve - Koha.net

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

AAK tregon kush është kandidati për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Gazeta Liria

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot në ora 11, bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën,...

AAK sot zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Almakos

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - 10minuta

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

Sejdiu: Se votoj këtë Qeveri koalicioni edhe sikur këtë ta bënin 119 deputetë të tjerë

para 11 muajve - Sovrani

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Korabi i ka konfirmuar gazetës “Koha Ditore” se...

Korab Sejdiu kundër koalicionit PAN

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Deputeti i AKR’së që këmbëngul kundër koalicionit PAN

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 12 gusht- Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve...

Deputeti i AKR’së që këmbëngul kundër koalicionit PAN

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Deputeti i AKR-së që këmbëngul kundër koalicionit PAN

para 11 muajve - Insajderi

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Haradinaj premton Qeverinë për 10 ditë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

I nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova do të bëhet me Qeveri brenda 10 ditësh. I bindur në votën e AKR-së dhe në realizimin e Qeverisë me bazë të gjerë Haradinaj...

AAK zyrtarizon sot kandidatin për kryetar të Prishtinës ​

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

Haradinaj ka një premtim të madh: Qeveria do të krijohet brenda 10 ditëve

para 11 muajve - Periskopi

I nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova do të bëhet me Qeveri brenda 10 ditësh. I bindur në votën e AKR-së dhe në realizimin e Qeverisë me bazë të gjerë Haradinaj...

Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas Pacollit nëse ai bashkohet me PAN’in

para 11 muajve - Periskopi

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Ky është kandidati i AAK-së që pritet të kandidojë për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Bota Press

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sipas gjitha gjasave do ta kandidojë Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës. Indeksonline mëson se Dega e AAK-së në këtë komunë ka marrë vendim që ish-zyrtari i Presidencës...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Gazeta e re

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

Sot zyrtarizohet kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Sovrani

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

AAK tregon kush është kandidati për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 12 gusht- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot në ora 11, bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe...

Katër votat e  AKR-së nuk sigurojnë Qeveri stabile

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 12 Gusht – Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - KosovaPress

Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin e kësaj kandidature do ta bëjë kryetari i AAK, Ramush Harasinaj. Temat: aak Prishtinë Zgjedhjet...

Bajrami: “Trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës s’mund ta dëmtojë askush, as vajza Teuta”

para 11 muajve - Bota Press

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka shprehur bindjen se as pasardhësit biologjikë e askush tjetër nuk mundet ta dëmtojë trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës. Madje, duke folur në Interaktiv të...

Ja kush do të jetë kandidati i AAK-së për Prishtinën?

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 12 Gusht – Aleanca per Ardhmerine e Kosoves (AAK), sot ne ora 11, ne Hotel Sirius ne Prishtine, ben zyrtarizimin e kandidatit te saj per kryetar te Prishtines. Me kete rast vizionin e tij per...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës?

para 11 muajve - Periskopi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sipas gjitha gjasave do ta kandidojë Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës. Indeksonline mëson se Dega e AAK-së në këtë komunë ka marrë vendim që ish-zyrtari i Presidencës...

“LDK-ja pret që Teuta të reflektojë”

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka shprehur bindjen se as pasardhësit biologjikë e askush tjetër nuk mundet ta dëmtojë trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës. Madje, duke folur në Interaktiv të...

“LDK-ja pret që Teuta të reflektojë, por trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës s’mund ta dëmtojë askush”

para 11 muajve - Koha.net

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka shprehur bindjen se as pasardhësit biologjikë e askush tjetër nuk mundet ta dëmtojë trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës. Madje, duke folur në Interaktiv të...

“LDK-ja pret që Teuta të reflektojë, por trashëgimin historike të Ibrahim Rugovës s’mund ta dëmtojë askush”

para 11 muajve - Koha.net

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka shprehur bindjen se as pasardhësit biologjikë e askush tjetër nuk mundet ta dëmtojë trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës. Madje, duke folur në Interaktiv të...

Ky është kandidati i AAK-së që pritet të kandidojë për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Indeks online

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sipas gjitha gjasave do ta kandidojë Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës. Indeksonline mëson se Dega e AAK-së në këtë komunë ka marrë vendim që ish-zyrtari i Presidencës...

Bajrami: Ultimatumi i Pacollit është i ngutshëm

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputetja e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se deri tani është konfirmuar se koalicioni LAA është i qëndrueshëm. “Nuk shohim ndonjë individ që do ta braktisë”, ka thënë ajo. E pyetur...

Bajrami thotë se ultimatumi i Pacollit është i ngutshëm

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputetja e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se deri tani është konfirmuar se koalicioni LAA është i qëndrueshëm. “Nuk shohim ndonjë individ që do ta braktisë”, ka thënë ajo. E pyetur...

Ultimatumi i Pacollit është i ngutshëm, thotë Bajrami

para 11 muajve - Koha.net

Deputetja e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se deri tani është konfirmuar se koalicioni LAA është i qëndrueshëm. “Nuk shohim ndonjë individ që do ta braktisë”, ka thënë ajo. E pyetur...

Dorëzohet LDK-ja: Nuk mund të garantojmë për AKR-në dhe për disa deputetë!

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se koalicioni LAA është shumë stabil. Sipas saj, nuk ka asnjë indikacion që dikush nga LAA, në këtë rast AKR do ta votoj PAN-in. “Megjithatë,...

Deputetja e LDK-së: Kadri Veseli e ka bllok

para 11 muajve - GazetaBlic

Hykmete Bajrami, deputete e zgjedhur e LDK-së, ka thënë se është absurde që PAN po kërkon që t’i votohet kandidati për kryetar të Kuvendit. Ajo në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se Kadri Veseli...

Edhe Zeka mungon të hënën në seancë

para 11 muajve - RTV 21

Sipas Zekës VV ka nevojë për reflektim, për hudhje të kapadaillëkut dhe për bashkepunim institucional I vetmi deputet i PAN-it që ka marrë pjesë në të gjitha seancat konstituive të Kuvendit të Kosovës,...

Zeka të hënën nuk shkon në Kuvend

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit, të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci. Ai ka thënë se në shenj pakënaqësisë ndaj anarkisë...

Bajrami: Kemi mjaft arsye për të mos e votuar Kadri Veselin

para 11 muajve - Flaka

Hykmete Bajrami, deputete e zgjedhur e LDK-së, ka thënë se është absurde që PAN po kërkon që t’i votohet kandidati për kryetar të Kuvendit. Ajo në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se Kadri Veseli...

Milaim Zeka të hënën nuk shkon në Kuvend, ja arsyeja

para 11 muajve - Albeu

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit , të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci. Ai ka thënë se në shenjë pakënaqësisë ndaj anarkisë...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën

para 11 muajve - Telegrafi

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën?

para 11 muajve - Gazeta Express

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Haliti: Në interes të Kosovës një koalicion me LDK-në

para 11 muajve - Flaka

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

“Pacolli ka vendosur t’ia bëjë numrat PAN-it”

para 11 muajve - Flaka

Analistët politik konsiderojnë se Behgjet Pacolli shumë lehtë mund t’i bashkohet PAN-it për formimin e Qeverisë. Në një prononcim për Gazeta Blic, Imer Mushkolaj ka theksuar se AKR e Behgjet Pacollit duket...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën

para 11 muajve - Albeu

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës . Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor....

Konjufca: LDK-ja nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në

para 11 muajve - Flaka

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. (E Plotësuar) “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet...

Isa Mustafën dikur e sulmonin me vezë e quanin tradhtar, VV tash i kërkon bashkëqeverisje

para 11 muajve - Lajmi.net

Derisa po fliste në foltoren e Kuvendit të Kosovës, kryeministrit në detyrë dhe kryetarit i LDK-së, Isa Mustafës, i fluturonin vezët mbi kokë, që i gjuante grupi parlamentar i Vetëvendosjes. Madje Mustafa...

“LDK-ja pret që Teuta të reflektojë”

para 11 muajve - Arbresh

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka shprehur bindjen se as pasardhësit biologjikë e askush tjetër nuk mundet ta dëmtojë trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës. Madje, duke folur në Interaktiv të...

Shala: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja

para 11 muajve - Telegrafi

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merr pjesë. Kryesuesi i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adem...

Bëhet pishman Milaim Zeka, të hënën nuk shkon në seancë të Kuvendit

para 11 muajve - Telegrafi

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit, të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci. Zeka, i cili më parë kishte deklaruar se do të marrë...

Milaim Zeka të hënën nuk shkon në Kuvend, kjo është arsyeja

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit, të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci. Ai ka thënë se në shenj pakënaqësisë ndaj anarkisë...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën, në këtë ditë pritet zyrtarizimi

para 11 muajve - Indeks online

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Bëhet pishman Milaim Zeka, të hënën nuk shkon në seancë të Kuvendit

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit, të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci. Zeka, i cili më parë kishte deklaruar se do të marrë...

Milaim Zeka s`merr pjesë në seancën e të hënës, ky është arsyetimi i tij

para 11 muajve - Indeks online

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se të hënën nuk do të marrë pjesë në vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Sipas tij, Vetëvendosje po bën lojë, njëjtë edhe Adem Mikullovci...

Konjufca: Veseli nuk duhet të zgjedhet për kryeparlamentar

para 11 muajve - RTV 21

Konjufca thotë e Veseli nuk është figurë kredibile Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se Kadri Veseli nuk duhet të zgjidhet për kryetar të Kuvendit të Kosovës, sipas tij nuk është...

Konjufca: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në

para 11 muajve - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Konjufca godet LDK-në

para 11 muajve - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën

para 11 muajve - Almakos

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Nisma: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja

para 11 muajve - Albeu

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merrë pjesë. Kryesuesi i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje,...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve

para 11 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Shala: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja

para 11 muajve - Almakos

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merr pjesë. Kryesuesi i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adem...

Bëhet pishman Milaim Zeka, të hënën nuk shkon në seancë të Kuvendit

para 11 muajve - Almakos

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit, të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci. Zeka, i cili më parë kishte deklaruar se do të marrë...

Nisma: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja!

para 11 muajve - GazetaBlic

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merrë pjesë. Kryesuesi i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje,...

Bajrami: Kemi mjaft arsye për të mos e votuar Kadri Veselin

para 11 muajve - Periskopi

Hykmete Bajrami, deputete e zgjedhur e LDK-së, ka thënë se është absurde që PAN po kërkon që t’i votohet kandidati për kryetar të Kuvendit. Ajo në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se Kadri Veseli...

Nisma: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja

para 11 muajve - Indeks online

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merrë pjesë. Kryesuesi i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje,...

AKR me akuza të reja ndaj LDK-së!

para 11 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ?blindon? krijimin e institucioneve, AKR-ja s?pret më!

para 11 muajve - Albeu

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri , ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën?

para 11 muajve - Arbresh

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK'ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve

para 11 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Bahtiri tregon pse LDK po pengon formimin e institucioneve

para 11 muajve - Zhurnal

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se subjekti...

Rreshtimi i Pacollit kah PAN-i do të ishte gabim, thotë Konjufca

para 11 muajve - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në televizionin publik ka folur edhe për deklarimin e Behgjet Pacolli rreth afatit dhjetë ditësh ndaj LDK-së dhe VV-së. “Do të ishte...

As Milaim Zeka i PAN-it nuk shkon të hënën në Kuvend

para 11 muajve - KosovaPress

Postimi i plotë i Zekajt: Te hanen nuk shkoje ne seance te Kuvendit Loja e VV me seancat e Kuvendit, ashte bere e padurueshme. Prononcimi i kolegut Haxhi Shala rreth kesaj logjike te autoritarizmit, eshte...

Konjufca: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në

para 11 muajve - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Konjufca thotë se LDK-ja po do distancë të njëjtë nga PDK e VV për të rritur pazarin

para 11 muajve - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, ka shprehur bindjen se LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për bashkëpunim me partinë e tij. “Kemi pasur tri takime deri...

Zeka: Nuk marr pjesë në seancën e së hënës, loja e VV-së me Kuvendin, e padurueshme

para 11 muajve - Sovrani

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se të hënën nuk do të marrë pjesë në vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Sipas tij, Vetëvendosje po bën lojë, njëjtë edhe Adem Mikullovci...

Kërkesa e papritur e Isa Mustafës për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - GazetaBlic

Për krijimin e qeverisë së re, kandidati i PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj tha se i duhen 10 ditë, njofton Klan Kosova. Ndërkaq, shefi i qeverisë në detyrë, Mustafa e porositi ta bëjë më shpejt...

Isa Mustafën dikur e sulmonin me vezë e quanin tradhtar, VV tash i kërkon bashkëqeverisje

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Derisa po fliste në foltoren e Kuvendit të Kosovës, kryeministrit në detyrë dhe kryetarit i LDK-së, Isa Mustafës, i fluturonin vezët mbi kokë, që i gjuante grupi parlamentar i Vetëvendosjes. Madje Mustafa...

Konjufca: LDK-ja nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në!

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Konjufca: LDK-ja me veprimet e fundit po projekton t’ia rris pazarin vetes

para 11 muajve - Lajmi.net

Shefi i grupit parlamentar të VV-së, Glauk Konjufa, ka thënë se PDK nuk po shfaq bashkëpunim, dhe sipas tij, partia e Isa Mustafës kanë vetëm një opsion, një koalicion me VV-në. Ai duke folur në RTK ka...

Mustafa fton Haradinajn që ta bëjë më shpejt Qeverinë

para 11 muajve - Klan Kosova

Për krijimin e qeverisë së re, kandidati i PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj tha se i duhen 10 ditë, njofton Klan Kosova. Ndërkaq, shefi i qeverisë në detyrë, Mustafa e porositi ta bëjë më shpejt...

Konjufca: Veseli nuk duhet të zgjidhet për kryeparlamentar

para 11 muajve - RTV 21

Konjufca thotë e Veseli nuk është figurë kredibile Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se Kadri Veseli nuk duhet të zgjidhet për kryetar të Kuvendit të Kosovës, sipas tij nuk është...

Konjufca: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në

para 11 muajve - Gazeta Liria

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Milaim Zeka i bie pishman: Tash vendos që mos të …

para 11 muajve - Bota Press

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit, të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci. Zeka, i cili më parë kishte deklaruar se do të marrë...

Konjufca: Hoti i takon gardës së vjetër të LDK-së

para 11 muajve - Indeks online

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, tha se janë të gatshëm të votojnë kandidatin e PAN-it, për kryetar të Kuvendit të Kosovës, por jo kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Ai në...

Konjufca: Avdullah Hoti i takon gardës së vjetër të LDK-së!

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, tha se janë të gatshëm të votojnë kandidatin e PAN-it, për kryetar të Kuvendit të Kosovës, por jo kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Ai në...

Konjufca: Avdullah Hoti i takon gardës së vjetër të LDK’së

para 11 muajve - Gazeta Express

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, ka folur për zhvillimet e fundit politike, për seancën e Kuvendit dhe themelimit të institucioneve të reja të Kosovës. Sipas Konjufcës,...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve

para 11 muajve - Almakos

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

AKR me akuza të reja ndaj LDK-së!

para 11 muajve - Infokusi

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën?

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Zeka nuk shkon në seancë të hënën në shenjë proteste ndaj Vetëvendosjes

para 11 muajve - Arbresh

Vazhdimi i seancës konsituive të Kuvendit është thirrur për të hënën. Aty do të mungojë deputeti i vetëm nga koalicioni PAN që deri më tani ishte i rregullt. Është fjala për Milaim Zekën nga Nisma, i cili...

Beqiri, kandidat i LDK-së për kryetar të Prishtinës

para 11 muajve - Sovrani

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Mësohet se se tërheqja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri është i propozuari...

Ky është arsyetimi i Zekës për mospjesmarrje në seancën e së hënës

para 11 muajve - Gazeta e re

Deputeti nga radhët e Nisma-s për Kosovën Milaim Zeka i cili ishte i vetmi deputet nga radhët e koalicionit PAN që morri pjesë në seancën e djeshme të Kosovës, ka bërë të ditur se një gjë e tillë nuk do...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve

para 11 muajve - Zeri

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Nisma: Seanca nuk po udhëhiqet nga Mikullovci, por nga teket e VV-së

para 11 muajve - Sovrani

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merrë pjesë. Haxhi Shala, deputet i Nismës për Kosovës ka thënë  se Mikullovci...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve, AKR-ja s’pret më!

para 11 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një prononcim për “Indeksonline”,...

Konjufca: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në

para 11 muajve - Almakos

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Ahmeti, Vllahiu e Çelaj, gara e fortë për Kryetarin e Prishtinës

para 11 muajve - Albeu

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën . Zgjedhjet lokale kanë...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve, AKR-ja s’pret më!

para 11 muajve - Indeks online

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Bëhet pishman Milaim Zeka, të hënën nuk shkon në seancë të Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit, të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci. Zeka, i cili më parë kishte deklaruar se do të marrë...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Ky është kandidati i LDK-së për Prishtinën, në këtë ditë pritet zyrtarizimi

para 11 muajve - Periskopi

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën, në këtë ditë pritet zyrtarizimi

para 11 muajve - Gazeta e re

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheqja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor....

Brukseli i shqetësuar për Kosovën

para 11 muajve - Albeu

Pas dështimit disa here te përpjekjeve per për mbajtjen e seancës parlamentare, zyrtarët e Bashkimit Europian i bëjnë apel Kosovës që të formojnë sa më shpejtë institucionet, pasi nuk ka më kohë për të...

Milaim Zeka merr një vendim për seancën e së hënës

para 11 muajve - Periskopi

Deputeti nga radhët e Nismas, Milaim Zeka ka thënë se nuk do të marrë pjesë në seancën e ditës së hënë. Ai thotë se këtë e bën në shenjë proteste, të asaj që ‘’VV po e shfrytezon foltoren e Kuvendit vetem...

Bahtiri: Nëse LDK dëshiron t’i mbaj peng institucionet AKR nuk do ta tolerojë

para 11 muajve - Insajderi

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Shala: Kuvendin nuk po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja

para 11 muajve - Insajderi

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merr pjesë. Kryesuesi i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adem...

Morina: Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës

para 11 muajve - Telegrafi

Një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës. “Problemi në Kosovë ka dy emra...

Gara e fort për të parin e Prishtinës, këta janë kandidatët e mundshëm!

para 11 muajve - GazetaBlic

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën. Zgjedhjet lokale kanë mbetur...

Dilemat ngelin: Kur konstituohet Kuvendi?

para 11 muajve - RTV 21

Haradinaj: Brenda dhjetë ditësh do të formohen institucionet.-Mustafa: Besoj se Pacolli do ta respektoj marrëveshjen e koalicionit Kandidati për kryeministër nga koalicion PAN Ramush Haradinaj beson se...

Porosia e Mustafës për Haradinajn

para 11 muajve - Koha.net

Kryeministri në detyrë dhe kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh. Sipas Mustafës,...

Gara e fort për të parin e Prishtinës, këta janë kandidatët e mundshëm

para 11 muajve - Gazeta Express

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën. Zgjedhjet lokale kanë mbetur...

Konjufca “godet” rëndë LDK-në: Nuk do ta besoni çka tha tani…

para 11 muajve - Bota Press

Shefi i grupit parlamentar të VV-së, Glauk Konjufa, ka thënë se PDK nuk po shfaq bashkëpunim, dhe sipas tij, partia e Isa Mustafës kanë vetëm një opsion, një koalicion me VV-në. Ai duke folur në RTK ka...

Nisma: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja

para 11 muajve - Arbresh

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merrë pjesë. Kryesuesi i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje,...

“Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës”

para 11 muajve - GazetaBlic

Një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës. “Problemi në Kosovë ka dy emra...

Nisma ankohet lidhur me atë se si po e udhëheq seancën Adem Mikullovci

para 11 muajve - Periskopi

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merrë pjesë. Kryesuesi i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje,...

Ahmeti, Vllahiu e Çelaj- Gara e fort për të parin e Prishtinës

para 11 muajve - Lajmi.net

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën. Zgjedhjet lokale kanë mbetur...

Morina: Problemi në Kosovë ka dy emra, ata mund ta zhbllokojnë situatën

para 11 muajve - Klan Kosova

Një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës. “Problemi në Kosovë ka dy emra...

Konjufca thotë se LDK-ja po do distancë të njëjtë nga PDK e VV për të rritur pazarin

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, ka shprehur bindjen se LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për bashkëpunim me partinë e tij. “Kemi pasur tri takime deri...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK’ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve

para 11 muajve - Bota Press

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Nisma: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja

para 11 muajve - Gazeta e re

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merrë pjesë. Kryesuesi i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje,...

Kuvendi njofton zyrtatisht mbajtjen e seancës konstituive të hënën

para 11 muajve - Shqiptarja

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar zyrtarisht mediat se të hënën duke filluar në orën 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë koalicioni...

Morina: Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Liria

Analisti Bajrush Morina, thotë se një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës....

Konjufca thotë se LDK-ja po do distancë të njëjtë nga PDK e VV për të rritur pazarin

para 11 muajve - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, ka shprehur bindjen se LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për bashkëpunim me partinë e tij. “Kemi pasur tri takime deri...

Zyrtari i parë i PAN-it që pranoi se koalicioni nuk i ka numrat për qeverinë

para 11 muajve - Insajderi

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Konjufca: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Ftesa e Mustafës ndaj Haradinajt

para 11 muajve - Periskopi

Për krijimin e qeverisë së re, kandidati i PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj tha se i duhen 10 ditë, njofton Klan Kosova. Ndërkaq, shefi i qeverisë në detyrë, Mustafa e porositi ta bëjë më shpejt...

Konjufca: Nuk pajtohemi që Veseli ta udhëheq Kuvendin e Kosovës

para 11 muajve - AlbPortali

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se Kadri Veseli nuk duhet të zgjidhet për kryetar të Kuvendit të Kosovës, pasi nuk është figurë kredibile, pasi kryetari i Kuvendit është pozita...

Konjufca: Hoti i takon gardës së vjetër të LDK-së që nuk don reformime

para 11 muajve - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, tha se janë të gatshëm të votojnë kandidatin e PAN-it, për kryetar të Kuvendit të Kosovës, por jo kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Ai në...

Gara e fort për të parin e Prishtinës, këta janë kandidatët e mundshëm

para 11 muajve - Infokusi

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën. Zgjedhjet lokale kanë mbetur...

Haziri thotë se koalicioni LAA është i fuqishëm, po pret mandatin për formimin e Qeverisë

para 11 muajve - Indeks online

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Konjufca: LDK nuk shfaq vullnet për bashkëpunim me Vetëvendosjen

para 11 muajve - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka shfaqur vullnet për bashkëpunim me VV-në “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë...

Bahtiri tregon pse LDK po pengon formimin e institucioneve

para 11 muajve - Sovrani

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se subjekti...

Konjufca: Nuk pajtohemi që Veseli ta udhëheq Kuvendin e Kosovës

para 11 muajve - 10minuta

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se Kadri Veseli nuk duhet të zgjidhet për kryetar të Kuvendit të Kosovës, pasi nuk është figurë kredibile, pasi kryetari i Kuvendit është pozita...

Morina: Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës

para 11 muajve - Almakos

Analisti Bajrush Morina, thotë se një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës....

Mikullovci: Veprimi i PAN-it e dëmton jashtëzakonisht Kosovën

para 11 muajve - Ora news

Deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës Adem Mikullovci, ka konsideruar se vendimi i PAN-it që ta bojkotojë seancën e dëmton tej mase Republikën e Kosovës. “Po e dëmtojnë Kosovën jashtëzakonisht shumë....

Konjufca: Nuk pajtohemi që Veseli ta udhëheq Kuvendin e Kosovës

para 11 muajve - KosovaPress

“Ne jemi të vendosur, duke u nisur nga biografia politike e Kadri Veselit, nuk mund të pajtohemi që një njeri i tillë ta udhëheq vendin, pasi Kushtetuta e përcakton vendin tonë një Republikë Parlamentare...

Konjufca thotë se Avdullah Hoti i takon gardës së vjetër të LDK-së

para 11 muajve - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, tha se janë të gatshëm të votojnë kandidatin e PAN-it, për kryetar të Kuvendit të Kosovës, por jo kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Ai në...

Konjufca tregon nëse VV ka ndryshuar qëndrimin ndaj Veselit

para 11 muajve - Gazeta e re

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se Kadri Veseli nuk duhet të zgjidhet për kryetar të Kuvendit të Kosovës, pasi nuk është figurë kredibile, pasi kryetari i Kuvendit është pozita...

Sfiduesit e mundshëm të Shpend Ahmetit në garën për Prishtinën

para 11 muajve - Insajderi

Asnjëra prej partive politike, përveç Lëvizjes Vetëvendosje, nuk ka zyrtarizuar kandidatin e tyre në Komunën e Prishtinës për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Por, pavarësisht kësaj, brenda të gjitha partive...

Haziri: Koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm

para 11 muajve - Albeu

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Haziri: Koalicioni LAA i fuqishëm, po pret mandatin për formimin e Qeverisë

para 11 muajve - Telegrafi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Bahtiri: Subjekti i Isa Mustafës po zvarrit me qëllim krijimin e institucioneve

para 11 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Lutfi Haziri: Teuta do të votoj me dorën tjetër për koalicionin PAN!

para 11 muajve - GazetaBlic

Pavarësisht faktit se deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Teuta Rugova i ka dhënë mbështetje koalicionit PAN në seancën e parë konstituive, nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri ende beson...

Bahtiri godet LDK-në, ka një paralajmërim se çka do të bëjnë me PAN-in

para 11 muajve - Periskopi

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Brukseli i shqetësuar për Kosovën

para 11 muajve - Vizion Plus

Pas dështimit disa here te përpjekjeve per për mbajtjen e seancës parlamentare, zyrtarët e Bashkimit Europian i bëjnë apel Kosovës që të formojnë sa më shpejtë institucionet, pasi nuk ka më kohë për të...

Haziri zbulon prapaskenat e situatës me AKR-në

para 11 muajve - Zeri

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Shpend Ahmeti befason me fjalët për Vjosa Osmanin!

para 11 muajve - GazetaBlic

Shpend Ahmeti ka thënë sot se kandidatura e mundshme e Vjosa Osmanit për kryetare të Komunës së Prishtinës nga LDK, do t’i bënte mirë garës në zgjedhjet lokale. Në një intervistë me portalin Periskopi,...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

para 11 muajve - Portalb

Kuvendi i Kosovës përmes një komunikatë për media ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, duke filluar nga ora 10:00. Në rende ditë do të jetë zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve...

“Pacolli ka vendosur t’ia bëjë numrat PAN-it”

para 11 muajve - GazetaBlic

Analistët politik konsiderojnë se Behgjet Pacolli shumë lehtë mund t’i bashkohet PAN-it për formimin e Qeverisë. Në një prononcim për Gazeta Blic, Imer Mushkolaj ka theksuar se AKR e Behgjet Pacollit duket...

Kuvendi njofton se të hënën do të ketë seancë, edhe pse ajo mund të dështojë!

para 11 muajve - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht i ka njoftuar mediat se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë...

Për LDK-në koalicioni me AKR-në ende i fuqishëm

para 11 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Kuvendi i Kosovës përmes një komunikatë për media ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, duke filluar nga ora 10:00. Në rende ditë do të jetë zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve...

Haliti: Po t?i kishim votat do të shkonim në seancë

para 11 muajve - Albeu

Me gjithë deklaratat që janë bërë së fundmi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti , ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kuvendi i Kosovës përmes një komunikatë për media ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, duke filluar nga ora 10:00. Në rende ditë do të jetë zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

para 11 muajve - Aktuale

Kuvendi i Kosovës përmes një komunikatë për media ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, duke filluar nga ora 10:00. Në rende ditë do të jetë zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve...

Kuvendi e konfirmon datën e seancës konstituive

para 11 muajve - Indeks online

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht i ka njoftuar mediat se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë...

Garë e fort për të parin e Prishtinës, këta janë kandidatët e mundshëm

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën. Zgjedhjet lokale kanë mbetur...

Seanca konstituive do të mbahet të hënën

para 11 muajve - Albeu

Në faqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës, njoftohet se Vazhdimi i Seancës konstituive do të mbahet të hënën me 14 gusht në orën 10:00. Në rend të ditës do të jetë Zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit dhe e...

Gara e fort për të parin e Prishtinës, këta janë kandidatët e mundshëm

para 11 muajve - Bota Press

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën. Zgjedhjet lokale kanë mbetur...

Porosia e Mustafës për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri në detyrë dhe kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh. Sipas Mustafës,...

Haziri: 10 ditëshi i Pacollit si propozim për qeveri gjithpërfshirëse, jo ultimatum!

para 11 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri konsideron se dhënia e afatit prej 10 ditëve nga kreu i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli për LDK-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje për zhbllokimin...

Haliti: PDK-ja s’i ka numrat – kishim marrëveshje, por dikush na lëvizi

para 11 muajve - Zhurnal

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Haziri thotë se koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm

para 11 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Haziri: Koalicioni LAA i fuqishëm, po pret mandatin për formimin e Qeverisë

para 11 muajve - Almakos

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Morina: Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës

para 11 muajve - Periskopi

Një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës. “Problemi në Kosovë ka dy emra...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit

para 11 muajve - Zeri

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV'së, si deputeti më i vjetër nga mosha i...

Haziri: Koalicioni LAA është i fuqishëm, presim mandatin për formimin e Qeverisë

para 11 muajve - Arbresh

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Zyrtare: Ja kur mbahet vazhdimi i seancës konstituive

para 11 muajve - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV’së, si deputeti më i vjetër nga mosha i...

Adem Mikullovci cakton edhe një seancë që do të bojkotohet nga PAN

para 11 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV'së, si deputeti më i vjetër nga mosha i...

Mushkolaj: Problemet LDK–VV do bëjnë që AKR-ja t’i bashkohet PAN-it

para 11 muajve - Zhurnal

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli të mërkurën në një emision televiziv tha se nuk do ta mbaj të bllokuar vendin. Ai sha ultimatum drejtë LDK-së dhe VV-së se nëse nuk e bëjnë të qartë se i kanë numrat...

Haliti: PDK-ja s’i ka numrat, koalicioni me LDK-në në interes të vendit

para 11 muajve - Koha.net

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Morina: Problemi në Kosovë ka dy emra, ata mund ta zhbllokojnë situatën

para 11 muajve - Bota Press

Një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës. “Problemi në Kosovë ka dy emra...

Shpend Ahmeti befason me fjalët për Vjosa Osmanin!

para 11 muajve - Bota Press

Shpend Ahmeti ka thënë sot se kandidatura e mundshme e Vjosa Osmanit për kryetare të Komunës së Prishtinës nga LDK, do t’i bënte mirë garës në zgjedhjet lokale. Në një intervistë me portalin Periskopi,...

Haliti:PDK-ja s’i ka numrat – kishim marrëveshje, por dikush na lëvizi

para 11 muajve - Aktuale

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Të Hënën Vazhdimi i Seancës Konstituive

para 11 muajve - Kallxo

Në faqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës është publikuar njoftimi se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, më 14 gusht, në orën 10:00. Në rend të ditës do të jetë zgjedhja e kryetarit të...

Kuvendi njofton se të hënën do të ketë seancë, edhe pse ajo mund të dështojë!

para 11 muajve - Almakos

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht i ka njoftuar mediat se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë...

Haziri thotë se koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm

para 11 muajve - Gazeta Liria

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Adem Mikullovci cakton edhe një seancë që do të bojkotohet nga PAN

para 11 muajve - Gazeta Liria

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV’së, si deputeti më i vjetër nga mosha i...

Seanca konstituive vazhdon të hënën

para 11 muajve - Albinfo

Sekretaria e Kuvendit të Kosovë njofton se kryesuesi i kuvendit ka ftuar për të hënën deputetët për vazhdimin e seancës konstituive. Pika e vetme e rendit të ditës është zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit...

Ahmeti: Kandidimi i Vjosa Osmanit për kryetare të Prishtinës, do t’i bënte mirë garës

para 11 muajve - Sovrani

Shpend Ahmeti ka thënë sot se kandidatura e mundshme e Vjosa Osmanit për kryetare të Komunës së Prishtinës nga LDK, do t’i bënte mirë garës në zgjedhjet lokale. I pyetur se a do të ishte gara më e vështirë...

LDK: Koalicioni me AKR-në ende i fuqishëm

para 11 muajve - Bota Press

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Befason Xhavit Haliti: PDK nuk i ka numrat

para 11 muajve - Bota Press

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Lutfi Haziri ka këtë qëndrim për votën e Teuta Rugovës në seancën e radhës

para 11 muajve - Periskopi

Pavarësisht faktit se deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Teuta Rugova i ka dhënë mbështetje koalicionit PAN në seancën e parë konstituive, nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri ende beson...

LDK beson ende në lojalitetin e Pacollit

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 gusht 2017 – Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, nuk i konsideron si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili u ka dhënë dhjetë...

Haziri zbulon prapaskenat e situatës me AKR-në

para 11 muajve - Gazeta Max

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

“Pacolli ka vendosur t’ia bëjë numrat PAN-it”

para 11 muajve - Bota Press

Analistët politik konsiderojnë se Behgjet Pacolli shumë lehtë mund t’i bashkohet PAN-it për formimin e Qeverisë.Në një prononcim për Gazeta Blic, Imer Mushkolaj ka theksuar se AKR e Behgjet Pacollit duket...

E papritur:’Teuta Rugova do të votoj me dorën tjetër për koalicionin PAN!’

para 11 muajve - Bota Press

Pavarësisht faktit se deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Teuta Rugova i ka dhënë mbështetje koalicionit PAN në seancën e parë konstituive, nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri ende beson...

“Heroizmi” i Behxhet Pacollit dhe skenari për zgjidhjen e krizës

para 11 muajve - Gazeta e re

Kreu i AKR-së Behgjet Pacolli ditë më parë foli për një afat 10 ditor, i cili u cil ë sua si ultimatum ndaj partner ë ve t ë koalicionit, ve ç an ë risht ndaj LDK-së. Sipas Pacollit, nëse nuk respektohet...

Haziri: 10 ditëshi i Pacollit si propozim për qeveri gjithpërfshirëse, jo ultimatum

para 11 muajve - Sovrani

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri konsideron se dhënia e afatit prej 10 ditëve nga kreu i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli për LDK-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje për zhbllokimin...

Seanca konstituive do të vazhdojë të hënën

para 11 muajve - Arbresh

Në faqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës, njoftohet se Vazhdimi i Seancës konstituive do të mbahet të hënën me 14 gusht në orën 10:00. Në rend të ditës do të jetë Zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit dhe e...

E pranon Xhavit Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 11 muajve - Gazeta Liria

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

“Pacolli shumë lehtë mund t’i bashkohet PAN-it”

para 11 muajve - Periskopi

Analistët politik konsiderojnë se Behgjet Pacolli shumë lehtë mund t’i bashkohet PAN-it për formimin e Qeverisë. Në një prononcim për Gazeta Blic, Imer Mushkolaj ka theksuar se AKR e Behgjet Pacollit duket...

Seanca konstituive mbahet të hënën në orën 10:00

para 11 muajve - Sovrani

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën duke filluar në orën 10:00. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë koalicioni PAN. Këta të...

Për LDK-në koalicioni me AKR-në, ende i fuqishëm

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Ahmeti thotë se kandidimi i Vjosa Osmanit i bën mirë garës në Prishtinë

para 11 muajve - Insajderi

Shpend Ahmeti ka thënë sot se kandidatura e mundshme e Vjosa Osmanit për kryetare të Komunës së Prishtinës nga LDK, do t’i bënte mirë garës në zgjedhjet lokale. Në një intervistë me portalin Periskopi,...

Haziri: 10 ditëshi i Pacollit si propozim për qeveri gjithpërfshirëse, të mos shihet si ultimatum

para 11 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri konsideron se dhënia e afatit prej 10 ditëve nga kreu i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli për LDK-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje për zhbllokimin...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Zyra për media dhe marrëdhënie me publikun nga Kuvendi i Kosovës ka bërë me dije se të Hënën do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Në këtë lajmërim thuhet se seanca do të filloj nga ora 10:00, seancë...

Haziri thotë se koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm

para 11 muajve - Arbresh

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Kuvendi njofton për vazhdimin e seancës konstituive

para 11 muajve - Insajderi

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht i ka njoftuar mediat se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë...

Zyrtare: Në këtë ditë mbahet vazhdimi i seancës konstituive

para 11 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive.Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV’së, si deputeti më i vjetër nga mosha i Kuvendit,...

LDK e vlerëson “të fuqishëm” koalicionin me AKR-në

para 11 muajve - Insajderi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së Behgjet Pacollit, pasi ai u ka dhënë dhjetë ditë kohë LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje,...

Haliti: PDK-ja s’i ka numrat

para 11 muajve - Arbresh

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Adem Mikullovci cakton edhe një seancë tjetër

para 11 muajve - Bota Press

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV’së, si deputeti më i vjetër nga mosha i...

Kuvendi jep njoftimin për vazhdimin e seancës konstituive

para 11 muajve - Gazeta e re

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht i ka njoftuar mediat se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë...

Kuvendi njofton mediat për vazhdimin e seancës konstituive

para 11 muajve - KosovaPress

Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë koalicioni PAN. Këta të fundit kanë kërkuar që të mërkurën e javës që vjen të mbahet një takim konsultativ, në mënyrë që të vendose për të...

‘’LDK do të shkrihej në Vetëvendosje nëse do të bënin koalicion bashkërisht’’

para 11 muajve - Periskopi

Sot një javë përfundon ultimatumi që kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli i ka dhënë LDK-së dhe VV-së që të bëjnë marrëveshje për formimin e institucioneve te reja të vendit. Përndryshe,...

Xhavit Haliti e pranon: PAN nuk i ka votat për të zgjedhur kryekuvendarin dhe kryeministrin

para 11 muajve - Te Sheshi

Pavarësisht deklarimeve të deritanishme zyrtarëve të PDK-së se i kanë numrat për të votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së kësaj partie, Xhavit Haliti, ka pranuar se votat mungojnë, pasi po...

Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 11 muajve - Arbresh

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Mikullovci: PAN-i mund të ketë përçarje për ndarjen e posteve

para 11 muajve - Insajderi

Kryesuesi i seancës konstituive Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më mbledhje konsultative për ta caktuar seancën. “Konsultime më nuk ka”, ka deklaruar shkurt Mikullovci për këtë çështje.. Ai...

Pacolli shihet si partner i PAN-it

para 11 muajve - Koha.net

Behgjet Pacolli dhe tre deputetë të partisë së tij, AKR-së, të enjten kanë qenë bashkë me kolegët e tyre të koalicionit LAA, e edhe me deputetët e LVV-së në vazhdimin e seancës konstitutive të Kuvendit,...

Bajrush Morina: A edhe Ju “komandantët’ e PAN-it ia puthni dorën “njeriut të Rusisë”, a?

para 11 muajve - Bota Press

“Koalicioni mes LDK e AKR, është koalicion mes Beogradit e Rusisë”, “Pacolli është tradhtar”, “Pacolli është mik i Rusisë”…. Edhe sot e kësaj dite po më “ushtojnë” veshët nga deklratat e PAN-istëve në...

Bajrami thotë se javën e ardhshme mund të formohen institucionet

para 11 muajve - Koha.net

Nënkryetari i PDK-së, Arsim Bajrami në reagimin e tij ndaj deklaratës së nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri se “PDK duhet të shkojë në opozitë”, ka thënë se “për të shkuar në opozitë nuk tregon Lutfi...

Krejt çka ndodhi në dështimin e radhës së vazhdimit të Seancës konstitutive

para 11 muajve - Koha.net

Njëzet minuta para orës 10:00 ka hyrë në sallën plenare kryesuesi i seancës Adem Mikullovci megjithëse që nga e mërkura e ka ditur se nuk do të vazhdonte kjo seancë në mungesë të PAN-it. Aty erdhën deputetët...

Pacolli kishte thënë se s’ka tradhtuar ndonjëherë, tash ka dhënë ultimatum

para 11 muajve - Koha.net

Këtë garanci ia kishte dhënë kreu i AKR-së, Begjet Pacolli, koalicionit LAA ditën e regjistrimit si deputet në Kuvendin e Kosovës. Por të mërkurën mbrëma, Pacolli, në një intervistë për televizionin publik,...

Mikullovci nuk do të thërrasë më takime konsultuese, vetëm vazhdimin e Seancës

para 11 muajve - Koha.net

Partitë politike nuk do të mblidhen më në takime konsultuese por vetëm në vazhdim të seancës. KohaVisioni ka mësuar nga burime brenda Kuvendit se kryesuesi Adem Mikullovci nuk do të thërrasë më takime...

Kosovë: Pa shpresë për dalje nga ngërçi politik

para 11 muajve - BalkanWeb

Nga: Bekim SHEHU Vazhdimi i seancës konsistuese të Parlamentit të Kosovës për të enjten (10.08) duket se sërish do të dështojë. Koalicioni PAN paralajmëroi bojkotim të seancës. Subjektet politike parlamentare...

Kryesuesi Mikullovci i gatshëm për vazhdimin e seancës

para 11 muajve - Koha.net

Derisa kanë mbetur vetëm edhe pak minuta nga fillimi i vazhdimit të seancës konstitutive të Kuvendit të Kosovës, vendin e kryesuesit tashmë e ka zënë kryesuesi i seancës Adem Mikullovci, raporton KTV....

Mblidhet Kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Koha.net

Para fillimit të vazhdimit të seancës konstitutive të Kuvendit të Kosovës, në selinë e LDK-së në Prishtinë ka filluar mbledhje Kryesisë së kësaj partie. Mendohet se temë diskutimi në këtë takim do të jenë...

PAN-i zvarrit konstituimin e Kuvendit, pret Pacollin t’i bashkohet

para 11 muajve - Koha.net

Kuvendi nuk do të konstituohet të enjten. Kjo për shkak të bojkotit të koalicionit PAN, i cili ka dalë fitues relativ i zgjedhjeve të qershorit, por që nuk i ka votat e mjaftueshme për ta bërë Kadri Veselin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK