http://kariera.mk

Sarandë/ I vuri flakën 50 hektarë pyjeve, arrestohet 21 vjeçari

para 11 muajve - Sot News

Një 21-vjeçar në Sarandë është arrestuar nga policia pasi ka djegur qëllimisht 50 hektar pyje. 21 vjeçari, Jorgo.R është arrestuar në flagrancë pasi i ka vënë zjarrin qëllimisht vendit të quajtur “Gropa”,...

I vunë flakën Shqipërisë, ja sa veta kanë përfunduar në pranga!

para 11 muajve - GazetaBlic

Mbi 30 persona janë ndaluar prej Policisë së Shtetit nën akuzën e zjarrëvënieve të qëllimshme. Burime për Ora News kanë bërë të ditur se hetimet po vazhdojnë dhe për shumë raste të tjerë që kanë shkaktuar...

I vunë flakën Shqipërisë, ja sa veta kanë përfunduar në pranga!

para 11 muajve - Gazeta Express

Mbi 30 persona janë ndaluar prej Policisë së Shtetit nën akuzën e zjarrëvënieve të qëllimshme. Burime për Ora News kanë bërë të ditur se hetimet po vazhdojnë dhe për shumë raste të tjerë që kanë shkaktuar...

Dhjetëra të ndaluar për zjarrvënie të qëllimshme, rrezikojnë disa vite burg

para 11 muajve - NOA

Me akuzën e zjarrvënies së qëllimshe, policia ka arritur që të arrestojë rreth 30 persona, të cilët do të japin llogari përpara drejtësisë. Po ashtu, po vijojnë hetimet për të zbuluar të tjera raste të...

Arrestohet 21 vjeçari, dogji qëllimisht 50 hektar pyje

para 11 muajve - Aktuale

Një 21 vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka djegur qëllimisht 50 hektar pyje. 21 vjeçari, Jorgo R. është arrestuar në flagrancë pasi i ka vënë zjarrin qëllimisht vendit të quajtur “Gropa”, në fshatin...

Mbi 30 të arrestuar për zjarrvënie të qëllimshme. Sa vite burg rrezikojnë

para 11 muajve - Shekulli

Mbi 30 persona janë ndaluar prej policisë së shtetit nën akuzën e zjarrëvënieve të qëllimshme. Burimet kanë bërë të ditur se hetimet po vazhdojnë dhe për shumë raste të tjerë që kanë shkaktuar mbi 600...

Zjarrëvëniet e qëllimshme/ Ndalohen mbi 30 persona, ja sa vite burg rrezikojnë

para 11 muajve - Sot News

Zjarret e ndezura gjatë muajve të verës dhe sidomos në muajin korrik dhe gusht kanë bërë të mundur kapjen e mbi 30 personave. Këta persona janë ndaluar prej policisë së shtetit nën akuzën e zjarrëvënieve...

Ndezi zjarrin qëllimisht në Finiq, arrestohet 21-vjeçari

para 11 muajve - Albeu

Policia e Sarandës vuri në pranga një 21-vjeçar pasi dyshohet se ai është përgjegjës për vendosjes e zjarrit në Finiq , që dogji rreth 50 ha pyll. Strukturat e Stacionit Policor të Livadhjasë, në bazë...

Mbi 30 të arrestuar për zjarrvënie të qëllimshme. Sa vite burg rrezikojnë

para 11 muajve - Ora news

Mbi 30 persona janë ndaluar prej policisë së shtetit nën akuzën e zjarrëvënieve të qëllimshme. Burimet kanë bërë të ditur se hetimet po vazhdojnë dhe për shumë raste të tjerë që kanë shkaktuar mbi 600...

50 ha pyll dogji me dashje në Finiq ky djalë: E vuri zjarrin me duart e veta

para 11 muajve - Syri

Policia e Sarandës ka arrestuar për zjarrvënie të qëllimshme një djalë 21-vjeçar me iniciale J.R. banor i Finiqit. Dëmi që shkaktoi ai është i hatashëm: 50 ha pyll. Për më tepër, zjarri nuk është shuar...

Arrestohet 21 vjeçari, dogji qëllimisht 50 hektar pyje

para 11 muajve - GazetaBlic

Një 21 vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka djegur qëllimisht 50 hektar pyje. 21 vjeçari, Jorgo.R është arrestuar në flagrancë pasi i ka vënë zjarrin qëllimisht vendit të quajtur “Gropa”, në fshatin...

Arrestohet 21 vjeçari, dogji qëllimisht 50 hektar pyje

para 11 muajve - Gazeta Express

Një 21 vjecar është arrestuar nga policia pasi ka djegur qëllimisht 50 hektar pyje. 21 vjeçari, Jorgo.R është arrestuar në flagrancë pasi i ka vënë zjarrin qëllimisht vendit të quajtur “Gropa”, në fshatin...

Zjarrvëniet e verës, mbi 30 të arrestuar rrezikojnë deri në 5 vite burg secili

para 11 muajve - 24 ore

Mbi 30 persona janë ndaluar prej policisë së shtetit nën akuzën e zjarrëvënieve të qëllimshme. Burime për OraNews kanë bërë të ditur se hetimet po vazhdojnë dhe për shumë raste të tjerë që kanë shkaktuar...

Arrestohet 21-vjeçari për zjarrvënie të qëllimshme

para 11 muajve - Shekulli

Po vijon puna për evidentimin dhe goditjen e rasteve të zjarrvënieve në mënyrë të qëllimshme. Strukturat e Stacionit Policor të Livadhjasë, në bazë të informacioneve në rrugë operative, lidhur me rastet...

Arrestohet 21 vjeçari në Sarandë, dogji qëllimisht 50 hektar pyje

para 11 muajve - Shqiptarja

Një i ri në Sarandë është arrestuar nga policia pasi ka djegur qëllimisht 50 hektar pyje. 21 vjeçari, Jorgo.R është arrestuar në flagrancë pasi i ka vënë zjarrin qëllimisht vendit të quajtur “Gropa”, në...

Zjarret në Shqipëri, policia ka arrestuar mbi 30 “pirromanë”

para 11 muajve - Te Sheshi

Policia e Shtetit ka arrestuar mbi 30 persona nën akuzën e zjarrëvënieve të qëllimshme apo nga pakujdesia, ndërsa në vend janë regjistruar mbi 600 vatra, të cilat kanë shkrumbua disa mijëra hektarë pyje,...

Pranga 21-vjeçarit që vendosi zjarrin në Finiq

para 11 muajve - Infokusi

Policia e Sarandës vuri në pranga një 21-vjeçar pasi dyshohet se ai është përgjegjës për vendosjes e zjarrit në Finiq, që dogji rreth 50 ha pyll. Strukturat e Stacionit Policor të Livadhjasë, në bazë të...

I vunë flakën Shqipërisë, ja sa veta kanë përfunduar në pranga!

para 11 muajve - Gazeta Liria

Mbi 30 persona janë ndaluar prej Policisë së Shtetit nën akuzën e zjarrëvënieve të qëllimshme. Burime për Ora News kanë bërë të ditur se hetimet po vazhdojnë dhe për shumë raste të tjerë që kanë shkaktuar...

Arrestohet 21 vjeçari, dogji qëllimisht 50 hektar pyje

para 11 muajve - Bota Press

Një 21 vjecar është arrestuar nga policia pasi ka djegur qëllimisht 50 hektar pyje. 21 vjeçari, Jorgo.R është arrestuar në flagrancë pasi i ka vënë zjarrin qëllimisht vendit të quajtur “Gropa”, në fshatin...

Zjarri në Vorë, arrestohet i dyshuari 16-vjeçar

para 11 muajve - Top Channel

Zjarri i rrezikshëm në zonën e Vorës, që rrezikoi që prej mbrëmjes së të enjtes një fabrikë fishekzjarres, tashmë e ka një autor të dyshuar, siç njoftojnë nga Policia e Tiranës. Ai është një shtetas 16-vjeçar...

Kërkohet 36-vjeçari, dyshohet se nisi zjarrin në mal

para 11 muajve - Portalb

Policia ka shpallur në kërkim një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrit në fshatin Çorush në Mallakastër. Sipas policisë bëhet fjalë për shtetasin L.L banues në lagjen “Bajraktari” të Mallakastrës,...

Shpallet në kërkim 36-vjeçari që dyshohet t’i ketë vënë zjarrin Mallakastrës

para 11 muajve - Lajmi.net

Një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrit në fshatin Çorush në Mallakastër është shpallur në kërkim nga policia. Policia e Fierit thotë se bëhet fjalë për shtetasin L.L banues në lagjen...

Zjarri që rrezikoi fabrikën e fishekzjarrëve, u shkaktua me cigare nga një 16-vjeçar

para 11 muajve - Koha.net

Zjarri i rrezikshëm në zonën e Vorës, që rrezikoi që prej mbrëmjes së të enjtes një fabrikë fishekzjarres, tashmë e ka një autor të dyshuar, siç njoftojnë nga Policia e Tiranës. Ai është një shtetas 16-vjeçar...

Shpallet në kërkim 36-vjeçari që dyshohet t’i ketë vënë zjarrin Mallakastrës

para 11 muajve - Koha Jone

Një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrit në fshatin Çorush në Mallakastër është shpallur në kërkim nga policia. Policia e Fierit thotë se bëhet fjalë për shtetasin L.L banues në lagjen...

Hodhi cigaren dhe dogji 5 ha bimësi në Kuç, pranga adoleshentit

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 16-vjeçar si autor të dyshuar të zjarrit në Kuç të Vorës, ku si pasojë u dogjën 5 hektarë bimësi. Blutë ndaluan shtetasin R.L., 16 vjeç, banues në fshatin Gjokaj...

Dyshohet se ndezi zjarrin në Mallakastër, shpallet në kërkim 36-vjeçari

para 11 muajve - Shekulli

Policia ka shpallur në kërkim një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrit në fshatin Çorush në Mallakastër. Sipas policisë bëhet fjalë për shtetasin L.L banues në lagjen “Bajraktari” të Mallakastrës,...

Shpallet në kërkim 36-vjeçari që dyshohet t?i ketë vënë zjarrin Mallakastrës

para 11 muajve - Albeu

Një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrit në fshatin Çorush në Mallakastër është shpallur në kërkim nga policia. Policia e Fierit thotë se bëhet fjalë për shtetasin L.L banues në lagjen...

Zjarri në Shqipëri, ndalohet 16-vjeçari që i vuri flakën 5 hektarëve

para 11 muajve - Indeks online

Policia e Vlorës arrestoi një 16-vjeçar, të cilin e bën përgjegjës për vendosjen e zjarrit në fshatin Kuç. Edhe më parë, 16-vjeçari R.L është proceduar penalisht për veprën “Prerje e paligjshme e pyjeve”....

Toka djerrë! Policia në kërkim të “pirromanit” që dogji një fshat të tërë në Mallakastër

para 11 muajve - Gazeta Express

Policia e Mallakastrës ka nisur kërkimet për një 36 vjeçar me inicialet L.L i cili dyshohet si personi përgjegjës për zjarrin masiv në fshatin Çorush, ku jeta e një sërë banorëve u vu seriozisht në rrezik....

Shpallet në kërkim një person, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

para 11 muajve - NOA

Një tjetër person është shpallur në kërkim, pasi dyshohet se ka vënë qëllimisht një zjarr. Bëhet fjalë për zjarrin e raportuar në fshatin Çorush të  Mallakastrës, ku mendohet se shkaktar i situatës ka...

Zjarri në Kuç, ndalohet 16-vjeçari që i vuri flakën 5 hektarëve

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Shërbimet e policisë të Komisariatit Vorë, në sajë të një pune të mirëfilltë hetimore kanë arritur të dokumentojnë me prova ligjore autorësinë e zjarrit në fshatin Kuç dhe kanë bërë të mundur ndalimin...

Dyshohet se vuri zjarrin në Mallakastër, shpallet në kërkim 36 vjeçari

para 11 muajve - Sot News

Policia ka shpallur në kerkim një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrvënies në fshatin Çorush në Mallakastër është shpallur në kërkim nga policia. Policia e Fierit thotë se bëhet fjalë për...

Shpallet në kërkim 36-vjeçari që dyshohet se i vuri zjarrin Mallakastrës

para 11 muajve - Ora news

Një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrvënies në fshatin Çorush në Mallakastër është shpallur në kërkim nga policia. Policia e Fierit thotë se bëhet fjalë për shtetasin L.L banues në lagjen...

I vuri flakën pyllit me cigare, policia ndalon 16 vjeçarin (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Policia ka ndaluar një adoleshent 16-vjeçar i cili dyshohet se ka shkaktuar djegien e pyllit në Vorë. Zjarri po vazhdon ende prej dy ditësh me gjithë ndërhyrjen e zjarrfikëseve për ta shuar. Në një komunikim...

Dogji 5 ha bimësi me cigare, në pranga 16 vjeçari

para 11 muajve - Sot News

Një 16-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Tiranës si autor të zjarrit në Kuç të Vorës, ku si pasojë u dogjën 5 hektarë bimësi. Policia ndaloi shtetasin R.L., 16 vjeç, banues në fshatin Gjokaj (Bashkia...

Ndalohet adoleshenti, hodhi cigaren dhe dogji 5 ha bimësi në Vorë

para 11 muajve - Koha Jone

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 16-vjeçar si autor të zjarrit në Kuç të Vorës, ku si pasojë u dogjën 5 hektarë bimësi. Blutë ndaluan shtetasin R.L., 16 vjeç, banues në fshatin Gjokaj (Bashkia Vorë),...

Hodhi cigaren dhe dogji 5 ha bimësi në Kuç, pranga adoleshentit

para 11 muajve - NOA

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 16-vjeçar si autor të dyshuar të zjarrit në Kuç të Vorës, ku si pasojë u dogjën 5 hektarë bimësi. Blutë ndaluan shtetasin R.L., 16 vjeç, banues në fshatin Gjokaj...

Arrestohet 16-vjeçari që e ka kap keq me pyjet, dikur i priste, ndërsa tani ndezi zjarrin në Kuç

para 11 muajve - Shekulli

Policia identifikon dhe ndalon autorin e djegies të mbi 5 hektar bimësi. Më datë 11.08.2017, shërbimet e policisë të Komisariatit Vorë, në sajë të një pune të mirëfilltë hetimore kanë arritur të dokumentojnë...

Policia ndalon piromanin 16 vjeçar: I vuri flakën pyllit me cigare

para 11 muajve - Opinion

Policia ka ndaluar një adoleshent si shkaktar të djegies së pyllit në Vorë. Zjarri po vazhdon ende prej dy ditësh megjithë ndërhyrjen e zjarrfikëseve për ta shuar. Në një komunikim për mediat, policia...

Ndalohet adoleshenti, hodhi cigaren dhe dogji 5 ha bimësi në Vorë

para 11 muajve - Ora news

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 16-vjeçar si autor të zjarrit në Kuç të Vorës, ku si pasojë u dogjën 5 hektarë bimësi. Blutë ndaluan shtetasin R.L., 16 vjeç, banues në fshatin Gjokaj (Bashkia Vorë),...

Zjarri në Kuç të Vorës, arrestohet minoreni i dyshuar si zjarrvënës

para 11 muajve - Shqiptarja

Polica ka ndaluar ditën e sotme një person të dyshuar si përgjegjës për zjarrin në fshatin Kuç të Vlorës, nga flakët e të cilit u dogjën 5 hektarë bimësi. I ndaluar është minoreni me inicialet R.L, banues...

FOTO/ Policia arreston zjarrvënësin e Vorës

para 11 muajve - Syri

Policia e Tiranës ka zbuluar autorin e zjarrvënës së qëllimshme në Kuç të Vorës, ku u rrezikua dhe një fabrikë fishekzjarrësh. Policia ka vënë në pranga një 16 vjeëar me inicilet R.L, i cili ka qenë dhe...

Dy ditë luftë me flakët për gabimin AMATOR të një 16-vjeçari

para 11 muajve - Gazeta Express

Një 16-vjeçar fshihet pas zjarri të mbi 5 hektar bimësie në fshatin Kuç të Vorës, dhe e gjitha ka ndodhur nga pakujdesia: Nga hedhja e një cigareje në zonë me pyje. Gjatë ditës së sotme, shërbimet e policisë...

Arrestohet 16 vjeçari që i vuri flakën e 5 hektarëve

para 11 muajve - Sovrani

Policia e Vlorës arrestoi një 16-vjeçar, të cilin e bën përgjegjës për vendosjen e zjarrit në fshatin Kuç. Edhe më parë, 16-vjeçari R.L është proceduar penalisht për veprën “Prerje e paligjshme e pyjeve”....

Policia në kërkim të pirromanit që shkrumboi një fshat

para 11 muajve - AlbPress

Rreth 10 hektarë është sipërfaqja e shkrumbuar totalisht nga zjarri në fshatin Çorush të Mallakastrës, ndërsa policia ka shpallur në kërkim shtetasin L.L, 36 vjeç. Burime zyrtare bënë të ditur se rreth...

Policia në kërkim të zjarrvënësit që shkrumboi një fshat në Mallakastër

para 11 muajve - Te Sheshi

Rreth 10 hektarë është sipërfaqja e shkrumbuar totalisht nga zjarri në fshatin Çorush të Mallakastrës, ndërsa policia ka shpallur në kërkim shtetasin L.L, 36 vjeç. Burime zyrtare bënë të ditur se rreth...

FOTO/ Policia arreston zjarrvënësin e Vorës

para 11 muajve - Opozita

Policia e Tiranës ka zbuluar autorin e zjarrvënës së qëllimshme në Kuç të Vorës, ku u rrezikua dhe një fabrikë fishekzjarrësh. Policia ka vënë në pranga një 16 vjeëar me inicilet R.L, i cili ka qenë dhe...

Ndalohet 16-vjeçari që i vuri flakën 5 hektarëve bimësi

para 11 muajve - Gazeta e re

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 16-vjeçar si autor të dyshuar të zjarrit në Kuç të Vorës, ku si pasojë u dogjën 5 hektarë bimësi. Blutë ndaluan shtetasin R.L., 16 vjeç, banues në fshatin Gjokaj...

Ndalohet adoleshenti, hodhi cigaren dhe dogji 5 ha bimësi në Vorë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 16-vjeçar si autor të zjarrit në Kuç të Vorës, ku si pasojë u dogjën 5 hektarë bimësi. Blutë ndaluan shtetasin R.L., 16 vjeç, banues në fshatin Gjokaj (Bashkia Vorë),...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK