http://kariera.mk

Eurostat: Rritet numri i të punësuarve në nivel të BE-së

para 10 muajve - Portalb

Numri i personave të punësuar është rritur për 0,4 për qind në Bashkimin Evropian dhe në Eurozonë në tremujorin e dytë të këtij viti, në krahasim me tremujorin paraprak, publikoi sot Zyra Evropiane për...

Eurostat: Rritet numri i të punësuarve në nivel të BE-së

para 10 muajve - Zhurnal

Numri i personave të punësuar është rritur për 0,4 për qind në Bashkimin Evropian dhe në Eurozonë në tremujorin e dytë të këtij viti, në krahasim me tremujorin paraprak, publikoi sot Zyra Evropiane për...

Rritje e numrit të të punësuarve në nivel evropian

para 10 muajve - RTV 21

Eurostat ka thënë se në tremujorin e dytë, niveli i punësimeve u rrit për 0.4 % Eurostat të mërkurën raportoi se niveli i rritjes së punësimeve në Eurozonë shënoi rritje të butë në tremujorin e dytë. Në...

EUROSTAT: RRITJE E NUMRIT TË TË PUNËSUARVE NË NIVEL EVROPIAN

para 10 muajve - TV21

Eurostat të mërkurën raportoi se niveli i rritjes së punësimeve në Eurozonë shënoi rritje të butë në tremujorin e dytë. Në tremujorin e dytë, niveli i punësimeve u rrit për 0.4 %, pas një rritjeje për...

Shitjet me pakicë në INSTAT

para 10 muajve - RTSH

Me 1.6 % është rritur volumit të shitjeve në tregtinë me pakicë në tremujorin e dytë 2017. Në tregtinë me pakicë, nuk eshte përfshirë tregtia me pakicë të hidrokarbureve. Sipas të dhënave që raporton Instituti...

Raporti i INSTAT/Papunësia zbret poshtë nivelit 14 përqind

para 10 muajve - Shqiptarja

Tregu i punës ka shënuar një ecuri pozitive gjatë pjesës së parë të këtij viti. Sipas të dhënave të INSTAT, në tremujorin e dytë 2017, shkalla zyrtare e papunësisë në Shqipëri, për popullsinë 15 vjeç e...

Punësimi në Shqipëri, më pak femra se meshkuj

para 10 muajve - Albinfo

Për femrat, shkalla e pjesëmarrjes në forcat e punës është 57,7 %, ndërsa për meshkujt ky tregues është 75,7 % Papunësia në Shqipëri është zvogëluar paksa. Sipas të dhënave të INSTAT, në tremujorin e dytë...

INSTAT: Ulet papunësia në vend zbret poshtë nivelit 14 përqind

para 10 muajve - Shqiptarja

Tregu i punës ka shënuar një ecuri pozitive gjatë pjesës së parë të këtij viti ku, sipas INSTAT, papunësia ka zbriturt poshtë nivelit 14 përqind. Instituti i Statistikave raportoi se në tremujorin e dytë...

Papunësia zbret poshtë 14 përqind

para 10 muajve - Top Channel

Papunësia në Shqipëri zbret poshtë nivelit 14 përqind. Instituti i Statistikave raportoi se në tremujorin e dytë të 2017, shkalla e zyrtare e papunësisë është 13,9 përqind niveli më i ulët që nga tremujori...

Bie ndjeshëm papunësia në tremujorin e dytë; meshkujt futen në punë, femrat jo

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 shtator - Tregu i punës ka shënuar një ecuri pozitive gjatë pjesës së parë të këtij viti. Sipas të dhënave të INSTAT. Në tremujorin e dytë 2017, shkalla zyrtare e papunësisë në Shqipëri, për...

Ulet niveli i papunësisë, INSTAT: Shërbimet, numrin më të lartë

para 10 muajve - Koha Jone

Ulet numri i personave që janë të papunë në Shqipëri. Të paktën sipas INSTAT që ka publikuar raportin për tremujorin e dytë të këtij viti vihet re se në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë,...

Papunësia zbret poshtë 14 përqind

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Papunësia në Shqipëri zbret poshtë nivelit 14 përqind. Instituti i Statistikave raportoi se në tremujorin e dytë të 2017, shkalla e zyrtare e papunësisë është 13,9 përqind niveli më i ulët që nga tremujori...

Ulet niveli i papunësisë, INSTAT: Shërbimet, ka numrin më të lartë

para 10 muajve - Ora news

Ulet numri i personave që janë të papunë në Shqipëri. Të paktën sipas INSTAT që ka publikuar raportin për tremujorin e dytë të këtij viti vihet re se në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë,...

Bie ndjeshëm papunësia në tremujorin e dytë 2017. Meshkujt futen në punë, femrat jo

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Tregu i punës ka shënuar një ecuri pozitive gjatë pjesës së parë të këtij viti. Sipas të dhënave të INSTAT. Në tremujorin e dytë 2017, shkalla zyrtare e papunësisë në Shqipëri, për popullsinë 15...

Bie ndjeshëm papunësia në tremujorin e dytë; meshkujt futen në punë, femrat jo

para 10 muajve - Gazeta Express

Tregu i punës ka shënuar një ecuri pozitive gjatë pjesës së parë të këtij viti. Sipas të dhënave të INSTAT. Në tremujorin e dytë 2017, shkalla zyrtare e papunësisë në Shqipëri, për popullsinë 15 vjeç e...

INSTAT: Papunësia në Shqipëri zbret në 13.9 %

para 10 muajve - Medial

Papunësia në Shqipëri zbriti në 13.9 % në tremujorin e dytë të 2017, niveli më i ulët që nga tremujori i III i 2014-s, raporton Instituti i Statistikave (INSTAT). Gjatë ditës së sotme ministri i Financave,...

INSTAT: Papunësia në Shqipëri zbret në 13.9 %

para 10 muajve - Gazeta e re

Papunësia në Shqipëri zbriti në 13.9 % në tremujorin e dytë të 2017, niveli më i ulët që nga tremujori i III i 2014-s, raporton Instituti i Statistikave (INSTAT). Gjatë ditës së sotme ministri i Financave,...

INSTAT: Papunësia në Shqipëri zbret në 13.9 %

para 10 muajve - KosovaPress

Gjatë ditës së sotme ministri i Financave, duke mbajtur fjalën në kuvend mbi objektivat për zhvillimin ekonomik në mandatin e dytë të qeverisë, theksoi se kemi prioritet uljen në nivel njëshifror të papunësisë....

Papunësia bie ndjeshëm në 3-mujorin e dytë: meshkujt zënë punë, por…

para 10 muajve - AlbPress

Tregu i punës ka shënuar një ecuri pozitive gjatë pjesës së parë të këtij viti. Sipas të dhënave të INSTAT, në tremujorin e dytë 2017, shkalla zyrtare e papunësisë në Shqipëri, për popullsinë 15 vjeç e...

Papunësia bie ndjeshëm në 3-mujorin e dytë: meshkujt zënë punë, por…

para 10 muajve - Te Sheshi

Tregu i punës ka shënuar një ecuri pozitive gjatë pjesës së parë të këtij viti. Sipas të dhënave të INSTAT, në tremujorin e dytë 2017, shkalla zyrtare e papunësisë në Shqipëri, për popullsinë 15 vjeç e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK