http://kariera.mk

Parimet e një reformimi farsë

para 10 muajve - NOA

Nga Artan Fuga Dëgjojmë se reformuesi i rremë i Akademisë së Shkencave po shpall nga dita në dita parimet e reformimit të saj që janë dituri të ardhura nga shekujt. Ja çfarë do të gjeni nga deklarimet...

Reformuesi i rremë i Akademisë së Shkencave

para 10 muajve - Indeks.mk

"O Zot, mirë që reformimi po shihet se nga drejtohet, por po i hiqet edhe ajo shtresë e hollë veshjeje që kishte Akademia e Shkencave përpara publikut!" Nga Artan Fuga Dëgjojmë se reformuesi i rremë i...

Reformuesi i rremë i Akademisë së Shkencave

para 10 muajve - Koha Jone

Nga Artan Fuga Dëgjojmë se reformuesi i rremë i Akademisë së Shkencave po shpall nga dita në dita parimet e reformimit të saj që janë dituri të ardhura nga shekujt. Ja çfarë do të gjeni nga deklarimet...

Reformuesi i rremë i Akademisë së Shkencave

para 10 muajve - Lajmi.net

"O Zot, mirë që reformimi po shihet se nga drejtohet, por po i hiqet edhe ajo shtresë e hollë veshjeje që kishte Akademia e Shkencave përpara publikut!" Nga Artan Fuga Dëgjojmë se reformuesi i rremë i...

Reformuesi i rremë i Akademisë së Shkencave

para 10 muajve - Opozita

Dëgjojmë se reformuesi i rremë i Akademisë së Shkencave po shpall nga dita në dita parimet e reformimit të saj që janë dituri të ardhura nga shekujt. Ja çfarë do të gjeni nga deklarimet më të fundit në...

Reformuesi i rremë i Akademisë së Shkencave

para 10 muajve - Opozita

Nga Artan Fuga Dëgjojmë se reformuesi i rremë i Akademisë së Shkencave po shpall nga dita në dita parimet e reformimit të saj që janë dituri të ardhura nga shekujt. Ja çfarë do të gjeni nga deklarimet...

VIDEO/Artan Fuga, Apollon Baçe, Salvator Bushati sherr live

para 10 muajve - Koha Jone

Për herë të parë 3 akademikë debatojnë LIVE Debatet publike brenda Akademisë së Shkencave ia kanë lënë vendin debatit në studion e emisonit “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku. VIDEO E DEBATIT...

“Quo vadis” Akademia e Shkencave. Ngrihet komisioni për reformën, Fuga refuzon të jetë pjesë

para 10 muajve - BalkanWeb

Nga Fatmira NIKOLLI Gudar Beqiraj, kryetari i zgjedhur po i pa dekretuar i Akademisë së Shkencave, ishte ulur vetëm në “Aleks Buda”. Nënkryetari i dorëhequr, Muzafer Korkuti, nuk ishte i pranishëm. Në...

Artan Fuga, Apollon Baçe, Salvator Bushati replika të ashpra

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 shtator - Debatet publike brenda Akademisë së Shkencave ia kanë lënë vendin debatit në studion e emisonit “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku. Për herë të, tre anëtarë të Akademisë...

Artan Fuga, Apollon Baçe, Salvator Bushati replika të ashpra

para 10 muajve - Ora news

Për herë të parë 3 akademikë debatojnë LIVE Debatet publike brenda Akademisë së Shkencave ia kanë lënë vendin debatit në studion e emisonit “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku. Për herë...

Debati për Akademinë e Shkencave, 3 akademikë replika të ashpra mes tyre

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Debatet publike brenda Akademisë së Shkencave ia kanë lënë vendin debatit në studion e emisionit “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku. Për herë të, tre anëtarë të Akademisë së Shkencave...

E futën pa e pyetur në Komision, reagon ashpër Artan Fuga

para 10 muajve - Opozita

Akademiku Artan Fuga ka reaguar lidhur me lajmin se është bërë pjesë e Komisionit reformator të Akademisë së Shkencave. Fuga shprehet se lajmin se është zgjedhor e ka marrë vesh nga mediat dhe nuk pranon...

Akademia ngre komisionin për reformën e kërkimit shkencor

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Asambleja e Akademisë së Shkencave vendosi dje krijimin e Komisionit të Akademikëve me mandat të plotë përfaqësimi dhe negocimi për të gjitha çështjet e reformës institucionale të kërkimit shkencor dhe...

Akademia, lehtësia e papërballueshme e Ramës

para 10 muajve - BalkanWeb

Nga Andi BUSHATI Nëse ka një fabul ilustruese që mund të nxjerrë më së miri në pah, sa amatorizmin, po aq dhe prirjen prej showman-i të Edi Ramës, ajo është sjellja e tij me Akademinë e Shkencave. Pikërisht...

Asambleja e Akademisë së Shkencave miratoi komisionin prej 13 anëtarësh

para 10 muajve - ABC News

Mbledhja e jashtëzakonshme e Asamblesë së Akademisë së Shkencave miratoi komisionin  për negocimin e reformimit të Akademisë dhe kërkimit shkencor. Mes emrave të akademikëve është edhe Artan Fuga, si dhe...

Fuga i përgjigjet Akademisë së Shkencave: Marr pjesë me kushte

para 10 muajve - Shqiptarja

Akademia e Shkencave mbajti sot një mbledhje të jashtëzakonshme , ku u miratuan anëtarët e komisionit që do të negociojnë me kryeministrin Rama për reformën në Akademi, si dhe u votua Artan Fugën për përfaqësinë...

Akademia e Shkencave e Shqipërisë ngre një komision ad hoc me 13 anëtarë

para 10 muajve - Portalb

Akademia e Shkencave të Shqipërisë ka zhvilluar sot një mbledhje të jashtëzakonshme duke miratuar ngritjen e një komisioni ad hoc me 13 anëtarë. Komisioni do të bëjë propozime për reformimin e Akademisë...

Akademia, komision për reformën me Ramën, zgjidhet edhe Artan Fuga

para 10 muajve - Shqiptarja

Mbledhja e jashtëzakonshme e akademisë së shkencave, e lajmëruar pasi nënkryetari Myzafer Korkuti dha dorëheqjen vetëm dy ditë pas zgjedhjeve, përfundoi në një mbledhje mëse të zakonshme. Nën drejtimit...

Akademia e Shkencave e Shqipërisë ngre një komision ad hoc me 13 anëtarë

para 10 muajve - Koha.net

Akademia e Shkencave të Shqipërisë ka zhvilluar sot një mbledhje të jashtëzakonshme duke miratuar ngritjen e një komisioni ad hoc me 13 anëtarë. Komisioni do të bëjë propozime për reformimin e Akademisë...

Reformimi i Akademisë së Shkencave, propozohet ngritja e komisionit ad hoc

para 10 muajve - Vizion Plus

Një komision Ad hoc prej 13 anëtarësh do te ngrihet per te bere propozimet për reformimin e Akademisë se Shkencave. Paketa e propozimeve qe do te dale nga ky komision do ti dorëzohet qeverisë. Kreu i këtij...

Akademikët thirrje Ramës: Mos e mbyll Akademinë e Shkencave

para 10 muajve - GazetaBlic

Disa prej akademikëve të Akademisë së Shkencave i kanë dërguar një letër kryeministrit Edi Rama, ku i kërkojmë që të mos mbyllin këtë institucion. Në letrën e tyre akademikët japin arsyet se pse Akademia...

Fuga: Tre provokacionet e Akademisë së Shkencave që do sjellin përplasjen Rama-Meta

para 10 muajve - Opozita

Profesor Artan Fuga, në një shkrim të tijin botuar në faqen e tij në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se Akademia e Shkencave ka përgatitur 3 provokacione që do të sjellin një përplasje politike e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK