http://kariera.mk

Roboti dirigjon në koncertin e Bocellit

para 10 muajve - Lajmi.net

Roboti “YuMi” nuk shfaqi asnjë shenjë nervozizmi mbrëmjen e së martës, kur ngriti shkopin për të drejtuar orkestrën filarmonike “Lucca”, që performoi së bashku me tenorin italian Andrea Bocelli. Roboti...

Roboti YuMi dirigjon Andrea Bocellin

para 10 muajve - Medial

Roboti YuMi është paraqitur në skenën e Teatrit Verdi në Pisa të Italisë, për ta dirigjuar orkestrën filharmonike të Luccas dhe tenorin Italian, Andrea Bocelli. V.K

Për herë të parë në histori, një orkestër dirigjohet nga inteligjenca artificiale

para 10 muajve - Gazeta e re

Roboti humanoid ‘YuMi’ u prezantua tek entuziastët e teknologjisë në një koncert tek Festivali Ndërkombëtar i Robotikës në Itali. Koncerti i filarmonisë e cili u organizua në sallën ‘Teatro Verdi’ në qytetin...

Pisa, Andrea Bocelli në skenë dirigjon...një robot/VD

para 10 muajve - Shqiptarja

Me të vërtetë që teknologjia ka pushtuar të gjithë jetën tonë dhe ky fakt po bëhet çdo ditë e më shumë i dukshëm. Tashmë do të mësohemi edhe me një dirigjent robot, ndonëse kemi parë gjithnjë një person,...

Roboti dirigjon në koncertin e Bocellit

para 10 muajve - Infokusi

Roboti “YuMi” nuk shfaqi asnjë shenjë nervozizmi mbrëmjen e së martës, kur ngriti shkopin për të drejtuar orkestrën filarmonike “Lucca”, që performoi së bashku me tenorin italian Andrea Bocelli. Roboti...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK