http://kariera.mk

Trekëndëshi i diplomacisë rajonale bëhet katërkëndësh

para 10 muajve - Koha Jone

Pas zgjedhjeve të vitit 2013, qeveria shqiptare e kryeministrit Edi Rama argumentoi se Turqia do të ngrihej në nivelin e Italisë dhe Greqisë si partner strategjik i vendit, mbështetur kjo me supozimet...

Analiza/Pse trekëndëshi i diplomacisë rajonale shqiptare u bë katërkëndësh nën qeverinë “Rama 2”?

para 10 muajve - Gazeta 55

Katër vjet më parë, qeveria e kryeministrit Edi Rama argumentoi se Shqipëria do t’i trajtonte si të barabartë në marrëdhëniet e saj Greqinë, Italinë dhe Turqinë. Në programin e ri qeverisës, argumentohet...

Trekëndëshi i diplomacisë rajonale bëhet katërkëndësh

para 10 muajve - DialogPlus

Katër vjet më parë, qeveria e kryeministrit Edi Rama argumentoi se Shqipëria do t'i trajtonte si të barabartë në marrëdhëniet e saj Greqinë, Italinë dhe Turqinë. Në programin e ri qeverisës, argumentohet...

Ramushi gaboi, por nuk gënjeu!

para 10 muajve - Illyria

Arben Rugova Ne kohen kur Ramush Haradinaj ishte kryeminister ato 100 dite, une isha gazetar i Koha Ditore dhe raportoja edhe per Qeverine! Askush prej paraardhesve dhe pasardhesve te Haradinajt nuk ka...

Sot të tjera beteja në Champions League

para 10 muajve - Vizion Plus

Java e pare e fazës ne grupe te Uefa Champions League vazhdon sonte ne mbrëmje ne Vizion Plus dhe platformën Tring me 8 takimet e fundit ne 4 grupet e mbetura. Kampionet e europes Reali i Madridit e nisin...

Rama publikon letrën e mësueses, por i turren qytetarët: Posto dhe ato ku njerëzit të qajnë hallet

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në “Facebook”, ka publikuar “Letrën e Javës” ku i ka shkruan një mësuese e cila është punësuar falë portalit “Mësues për Shqipërinë”. “LETRA E JAVËS...

Programi i politikës së jashtme – shterpë e konfuz

para 10 muajve - BalkanWeb

Nga Tritan SHEHU 1-Ky program kërkon të maskojë iracionalitetin me ide paternaliste, duke “harruar” se shqiptarët në rajon sot jetojnë e qeverisin në shtete sovrane e demokratike. 2-Nuk thuhet në asnjë...

Rama publikon letrën e mësueses, por i turren qytetarët: Posto dhe ato ku njerëzit të qajnë hallet

para 10 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në “Facebook”, ka publikuar “Letrën e Javës” ku i ka shkruan një mësuese e cila është punësuar falë portalit “Mësues për Shqipërinë”. “LETRA E JAVËS Z.Kryeministër...

Programi i Politikës së Jashtme, shterpë e konfuz

para 10 muajve - Gazeta 55

1-Programi qeveritar kërkon te maskoje iracionalitetin me ide paternaliste, duke “harruar” se shqiptaret ne rajon sot jetojne e qeverisen ne shtete sovrane e demokratike. 2-Nuk thuhet në asnjë rresht pse...

Tritan Shehu: Programi i politikës së jashtme, shterpë e konfuz

para 10 muajve - Sot News

Gjatë prezantimit të programit të qeverisë, kryeministri Rama foli edhe për politikën e jashtme duke komentuar edhe marrëdhënien me Greqinë. Qëndrimin e Kryeministrit e ka komentuar edhe deputeti i PD-së,...

Deputeti i PD: Programi i politikës së jashtme, shterpë e konfuz

para 10 muajve - Shqiptarja

Ditën e djeshme Kryeministri Rama, gjatë prezantimit të programit qeverisës, foli edhe për politikën e jashtme, duke komentuar edhe marrëdhënien me Greqinë. Qëndrimin e Kryeministrit e ka komentuar edhe...

Deputeti i PD flet për programin e qeverisë për politikën e jashtme: Është shterpë e konfuz

para 10 muajve - NOA

Deputeti i Partisë Demokratike i Gjirokastrës Tritan Shehu, e ka cilësuar programin  e qeverisë për politiken e jashtme si shterpë dhe konfuz. Në një postim të tijin në rrjetin social Facebook, Shehu thotë...

Tritan Shehu: Politika e jashtme, shterpë dhe konfuze

para 10 muajve - Albeu

Deputeti Tritan Shehu me anë të një postimi në Facebook shkruan se programi i qeverisë për politikën e jashtme është shterpë dhe konfuze. “Nuk thuhet ne asnje rresht pse dogma iluzive ‘zero probleme me...

Lefter Koka bën dorëzimet si ministër, por stafi i kishte rezervuar një surprizë

para 10 muajve - Gazeta Express

​Ne diten e fundit si minister i Mjedisit, Lefter Koka eshte surprizuar nga stafi me te cilin punoi 4 vjet. Zedhenesja e ministrise Ana Kekezi ka publikuar ne profilin e saj ne Facebook edhe nje dhurate...

Champions, faza e grupeve nis me supersfida

para 10 muajve - Vizion Plus

Sezoni i ri i Uefa Champions League ne platformën Tring nis menjëherë me supersfida qe premtojnë emocione dhe spektakël. Qe ne javën e pare te fazës ne grupeve ne Kamp Nou, Barcelona e Mesit sfidon Juventus...

Ahmeti: Nëse kjo qeveri nuk punon mirë, Haradinaj, Limaj e Pacolli në histori do të shkojnë si dështak

para 10 muajve - GazetaBlic

Analisti politik, Arben Ahmeti përmes një shënimi në Facebook ka analizuar qeverinë e re dhe opozitën. Ai ka thënë se opozita duhet të mendoj që ta sfidoj qeverinë e re me ide, derisa ka shtuar se askush...

Haradinaj nuk e shet kurrë Kosovën që e mbrojti me gjakun e familjarëve të tij

para 10 muajve - Fol

Urim SALIHU Ramush Haradinaj mund te gaboje ne politike sepse eshte e pamundur kjo mos ndodhe te cdokush qe merr persiper te drejtoje nje vend , por nje njeri qe ka pare me syte e tij vdekjen e njerezve...

Haradinaj nuk e shet kurrë Kosovën që e mbrojti me gjakun e familjarëve të tij

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Urim SALIHU Ramush Haradinaj mund te gaboje ne politike sepse eshte e pamundur kjo mos ndodhe te cdokush qe merr persiper te drejtoje nje vend , por nje njeri qe ka pare me syte e tij vdekjen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK