http://kariera.mk

Gatishmëri e Britanisë për të shtuar bashkëpunim me Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim me Nën-Sekretarin Permanent dhe Udhëheqësin e Shërbimit Diplomatik në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar,...

Hardinaj u takua me diplomatin e Mbretërisë së Bashkuar, Simon McDonald

para 10 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim me Nën-Sekretarin Permanent dhe Udhëheqësin e Shërbimit Diplomatik në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar,...

Haradinaj u takua me diplomatin e Mbretërisë së Bashkuar, Simon McDonald

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim me Nën-Sekretarin Permanent dhe Udhëheqësin e Shërbimit Diplomatik në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar,...

FA dhe Trepça ‘të paprekshme’, Prishtina mohon deklaratat e Beogradit

para 10 muajve - Ora news

Vetëm pak pasi Marko Gjuriç deklaroi se Lista Serbe ju bashkua koalicionit të Haradinaj me kushtin për të anuluar përpjekjet e themelimit të ushtrisë, Prishtina zyrtare i ka mohuar këto deklarata duke...

“Britania do të vazhdoi bashkëpunimin me Kosovën”

para 10 muajve - RTV 21

Kryeministri Hardinaj u takua me diplomatin e Mbretërisë së Bashkuar, Simon McDonald Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim me Nën-Sekretarin Permanent dhe Udhëheqësin...

Hardinaj u takua me diplomatin e Mbretërisë së Bashkuar, Simon McDonald

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim me Nën-Sekretarin Permanent dhe Udhëheqësin e Shërbimit Diplomatik në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar,...

Haradinaj u takua me diplomatin e Mbretërisë së Bashkuar, Simon McDonald

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim me Nën-Sekretarin Permanent dhe Udhëheqësin e Shërbimit Diplomatik në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Simon McDonald,...

Mediat serbe: Kryeministrja Brnabić shumë shpejt takim trepalësh

para 10 muajve - ABC News

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç ka ftuar në takim trepalësh kreun e ri të qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Lajmi është bërë I ditur nga mediat serbe që...

Hardinaj u takua me diplomatin e Mbretërisë së Bashkuar, Simon McDonald

para 10 muajve - Almakos

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim me Nën-Sekretarin Permanent dhe Udhëheqësin e Shërbimit Diplomatik në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar,...

Gatishmëri e Britanisë për të shtuar bashkëpunim me Kosovën

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim me Nën-Sekretarin Permanent dhe Udhëheqësin e Shërbimit Diplomatik në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar,...

A u hoqën nga programi qeverisës Ushtria dhe Trepça si kusht i Listës Serbe?

para 10 muajve - GazetaBlic

Dy çështjet me rëndësi të madhe për Kosovën, ajo për Ushtrinë dhe pronësia mbi Trepçën nuk janë larguar nga programi qeverisës i kryeministrit të ri të vendit Ramush Haradinajt. Të paktën kështu thonë...

A u hoqën nga programi qeverisës Ushtria dhe Trepça si kusht i Listës Serbe?

para 10 muajve - Gazeta Express

Dy çështjet me rëndësi të madhe për Kosovën, ajo për Ushtrinë dhe pronësia mbi Trepçën nuk janë larguar nga programi qeverisës i kryeministrit të ri të vendit Ramush Haradinajt. Të paktën kështu thonë...

Hardinaj u takua me diplomatin e Mbretërisë së Bashkuar, Simon McDonald

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim me Nën-Sekretarin Permanent dhe Udhëheqësin e Shërbimit Diplomatik në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar,...

Hardinaj u takua me diplomatin e Mbretërisë së Bashkuar, Simon McDonald

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim me Nën-Sekretarin Permanent dhe Udhëheqësin e Shërbimit Diplomatik në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar,...

Hardinaj u takua me diplomatin e Mbretërisë së Bashkuar, Simon McDonald

para 10 muajve - KosovaPress

Ata diskutuan rreth zhvillimeve të fundit politike dhe institucionale në vend, me theks të veçantë krijimin e institucioneve të reja, sfidat dhe angazhimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës në rrugën...

Faza e dytë: Vuçiq e zhvendos nga mediat në institucione dialogun për Kosovën

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, në fjalimin e mbrëmshëm drejtuar kombit serb, ka paralajmëruar se dialogu për Kosovën që po zhvillohet në shtetin serb, do të zhvendoset në institucione. Ai ka thënë...

A u hoqën nga programi qeverisës Ushtria dhe Trepça si kusht i Listës Serbe?

para 10 muajve - Gazeta Liria

Dy çështjet me rëndësi të madhe për Kosovën, ajo për Ushtrinë dhe pronësia mbi Trepçën, nuk janë larguar nga programi qeverisës i kryeministrit të ri të vendit Ramush Haradinajt. Të paktën kështu thonë...

A u hoqën nga programi qeverisës Ushtria dhe Trepça si kusht i Listës Serbe?

para 10 muajve - Infokusi

Dy çështjet me rëndësi të madhe për Kosovën, ajo për Ushtrinë dhe pronësia mbi Trepçën nuk janë larguar nga programi qeverisës i kryeministrit të ri të vendit Ramush Haradinajt. Të paktën kështu thonë...

Vuçiç: Nuk ndryshojmë qëndrim ndaj Haradinajt

para 10 muajve - Ora news

Aleksandar Vuçiç, deklaroi se gjatë muajit tetor do të nisë periudha e re e dialogut brenda vendit për çështjen e Kosovës, në varësi të marrëdhënieve me të cilën Serbia, sipas kreut të saj të shtetit,...

Vuçiq: Ja ku e kam parë “sefte” Ramush Haradinajn?

para 10 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se kryeministrin e ri të Kosovës, Ramush Haradinajn e ka parë vetëm një herë. Sipas tij, “statusi i kriminelit të luftës për të mbetet”. Këtë Vuçiq e ka...

A u hoqën nga programi qeverisës Ushtria dhe Trepça si kusht i Listës Serbe?

para 10 muajve - Sovrani

Dy çështjet me rëndësi të madhe për Kosovën, ajo për Ushtrinë dhe pronësia mbi Trepçën, nuk janë larguar nga programi qeverisës i kryeministrit të ri të vendit Ramush Haradinajt. Të paktën kështu thonë...

Faza e dytë: Vuçiq e zhvendos nga mediet në institucione dialogun për Kosovën

para 10 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në fjalimin e mbrëmshëm drejtuar kombit serb, ka paralajmëruar se dialogu për Kosovën që po zhvillohet në shtetin serb, do të zhvendoset në institucione. Ai ka thënë...

A u hoqën nga programi qeverisës Ushtria dhe Trepça si kusht i Listës Serbe?

para 10 muajve - Arbresh

Dy çështjet me rëndësi të madhe për Kosovën, ajo për Ushtrinë dhe pronësia mbi Trepçën, nuk janë larguar nga programi qeverisës i kryeministrit të ri të vendit Ramush Haradinajt. Të paktën kështu thonë...

A u hoqën nga programi qeverisës Ushtria dhe Trepça si kusht i Listës Serbe?

para 10 muajve - Bota Press

Dy çështjet me rëndësi të madhe për Kosovën, ajo për Ushtrinë dhe pronësia mbi Trepçën nuk janë larguar nga programi qeverisës i kryeministrit të ri të vendit Ramush Haradinajt. Të paktën kështu thonë...

Vuçiç: Qeveria e re në Kosovë varet nga Lista Serbe

para 10 muajve - Vizion Plus

Beogradi zyrtar i ka dërguar një mesazh të fortë qeverisë së re të Kosovës të kryesuar nga Ramush Haradinaj. Gjatë një konference për media, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, është shprehur se për...

Vuçiq: Nuk ndryshojmë qëndrim ndaj Haradinajt

para 10 muajve - Zeri

Aleksandar Vuçiq deklaron se gjatë muajit tetor do të nisë periudha e re e dialogut brenda vendit për çështjen e Kosovës, në varësi të marrëdhënieve me të cilën Serbia, sipas kreut të saj të shtetit, do...

Vuçiç: Nuk ndryshojmë qëndrim ndaj Haradinajt

para 10 muajve - Lajmi.net

. Vuçiç i bëri komentet në Beograd, ku theksoi se ka mbështetur përfshirjen e “Listës Serbe” në qeverinë e Ramush Haradinajt, por ndaj vet këtij të fundit, të akuzuar për krime lufte nga Serbia, ai nuk...

Brnabiq: Serbia mbështet me logjistikë dialogun për Kosovën

para 10 muajve - RTV 21

Ajo tha se dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi është shumë i rëndësishëm Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka diskutuar me ambasadoren e Norvegjisë, Arne Sanes Bjornstad, me të cilën është pajtuar...

Kjo është përkrahja e Qeverisë së Serbisë për dialogun rreth Kosovës

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq është takuar me ambasadorin norvegjez , Arneo Sanes Bjornstad këtë mëngjes me të cilin u pajtuan se dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi është shumë i rëndësishëm...

Brnabiq: Serbia mbështet me logjistikë dialogun e brendshëm për Kosovën

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka diskutuar me ambasadoren e Norvegjisë Arne Sanes Bjornstad, me të cilën është pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi është shumë i rëndësishëm për zgjedhjen...

Brnabiq: Serbia mbështet me logjistikë dialogun e brendshëm për Kosovën

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka diskutuar me ambasadoren e Norvegjisë Arne Sanes Bjornstad, me të cilën është pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi është shumë i rëndësishëm për zgjedhjen...

Vuçiç: Bisedimet ndryshuan jetën e serbëve në Kosovë

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se në muajin tetor do të fillojë periudha e re e dialogut brenda serb për çështjen e Kosovës, sepse në varësi të marrëdhënieve me të Serbia do të ketë një të...

Presidenti serb Vuçiç këmbëngul

para 10 muajve - ABC News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic, ka përsëritur se sipas tij kryeministri i ri i Kosovës Ramush Haradinaj është një kriminel. Duke folur për hyrjen e Listës serbe në qeverinë e Kosovës, Vucic tha...

Kjo është përkrahja e Qeverisë së Serbisë për dialogun rreth Kosovës

para 10 muajve - Zeri

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq është takuar me ambasadorin norvegjez , Arneo Sanes Bjornstad këtë mëngjes me të cilin u pajtuan se dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi është shumë i rëndësishëm...

Jovanoviq: Dialogu për Kosovën nuk është dialog për Vuçiqin

para 10 muajve - Zeri

LDP do të marrë pjesë në dialogun e brendshëm për Kosovën, për ç’gjë na ka ftuar edhe kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi lideri i kësaj partie, Çedomir Jovanoviq. Ai, në një shkrim për mediat...

Vuçiq e quan Haradinajn kriminel, thotë nuk tërhiqemi nga Kosova

para 10 muajve - Koha.net

Vetëm pak ditë pas krijimit të qeverisë së Kosovës dhe emërimit të Ramush Haradinaj kryeministër, presidenti i Serbisë Vuçiq në një konferencë për mediat ka lëshuar akuza të forta ndaj kreut të ri të qeverisë...

Faza e dytë: Vuçiq e zhvendos nga mediet në institucione dialogun për Kosovën

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në fjalimin e mbrëmshëm drejtuar kombit serb, ka paralajmëruar se dialogu për Kosovën që po zhvillohet në shtetin serb, do të zhvendoset në institucione. Ai ka thënë...

Vuçiq: Në tetor fillon periudha e re e dialogut brenda serb për çështjen e Kosovës

para 10 muajve - Portalb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se në muajin tetor do të fillojë periudha e re e dialogut brenda serb për çështjen e Kosovës, sepse në varësi të marrëdhënieve me të Serbia do të ketë...

Jovanoviq: Dialogu për Kosovën nuk është dialog për Vuçiqin

para 10 muajve - Lajmi.net

LDP do të marrë pjesë në dialogun e brendshëm për Kosovën, për ç’gjë na ka ftuar edhe kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi lideri i kësaj partie, Çedomir Jovanoviq. Ai, në një shkrim për mediat...

Jovanoviq: Do të bisedojmë me Vuçiqin për Kosovën, do t’ia themi të vërtetën

para 10 muajve - Koha.net

Çedomir Jovanoviq, lider i LDP-së (Partia Liberale e Serbisë), ka thënë sot se partia e tij do të marrë pjesë në dialogun brendshëm për Kosovën dhe se ky dialog nuk është për presidentin e Serbisë, Aleksandar...

Jovanoviq: Dialogu për Kosovën nuk është dialog për Vuçiqin

para 10 muajve - Indeks online

LDP do të marrë pjesë në dialogun e brendshëm për Kosovën, për ç’gjë na ka ftuar edhe kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi lideri i kësaj partie, Çedomir Jovanoviq. Ai, në një shkrim për mediat...

Mediat serbe: Haradinaj duhet "ta gëlltisë bretkosën e madhe?

para 10 muajve - Albeu

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministrit të ri të Kosovë s, Ramush Haradinaj , do t'i duhet të zbatojë plotësisht...

Vuçiq paralajmëron: Deri në fund të vitit 2017 do ta heqim Kosovën nga Kushtetuta si pjesë e Serbisë

para 10 muajve - Bota Press

Botapress, 13 Shtator -Aleksandar Vuçiç deklaron se gjatë muajit tetor do të nisë periudha e re e dialogut brenda vendit për çështjen e Kosovës, në varësi të marrëdhënieve me të cilën Serbia, sipas kreut...

Mediat serbe për Asociacionin: Haradinaj duhet “ta gëlltisë bretkosën e madhe”!

para 10 muajve - Politiko

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj, do t’i duhet të zbatojë plotësisht...

Vuçic: Haradinaj kriminel,nuk tërhiqemi nga Kosova

para 10 muajve - Shqiptarja

Vetëm pak ditë pas krimit të qeverisë së Kosovës dhe emërimit të Ramush Haradinaj kryeministër, Presidenti i Serbisë  Vuçiç në një konferencë për mediat  ka lëshuar akuza të forta ndaj kreut të ri të qeverisë...

Mediat serbe për Asociacionin: Haradinaj do të duhet ta “gëlltisë bretkosën e madhe”!

para 10 muajve - Telegrafi

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të duhet të zbatojë plotësisht...

Presidenti Vuçiç: Bisedimet ndryshuan jetën e serbëve në Kosovë

para 10 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se në muajin tetor do të fillojë periudha e re e dialogut brenda serb për çështjen e Kosovës, sepse në varësi të marrëdhënieve me të Serbia do të ketë një të...

Mediat serbe për Asociacionin: Haradinaj do të duhet ta “gëlltisë bretkosën e madhe”!

para 10 muajve - Gazeta Express

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të duhet të zbatojë plotësisht...

Brnabiq: Serbia mbështet me logjistikë dialogun e brendshëm për Kosovën

para 10 muajve - Infokusi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka diskutuar me ambasadoren e Norvegjisë Arne Sanes Bjornstad, me të cilën është pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi është shumë i rëndësishëm për zgjedhjen...

'Haradinaj do të duhet ta 'gëlltisë bretkosën e madhe'

para 10 muajve - Zeri

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të duhet të zbatojë plotësisht...

Kryeministrja serbe mbështet një model të ri me Kosovën, ja cili është ai

para 10 muajve - Bota Press

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka diskutuar me ambasadoren e Norvegjisë Arne Sanes Bjornstad, me të cilën është pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi është shumë i rëndësishëm për zgjedhjen...

Mediat serbe: Ramush Haradinaj do ta gëlltisë bretkosën e madhe

para 10 muajve - GazetaBlic

Mediat serbe janë të sigurta se Ramush Haradinaj do të lejojë formimin e komunave serbe në Kosovë. “Blici” serb shkruan sot se Haradinaj ka një marrëveshje me të cilën obligohet që të formojë komunat e...

Mediat serbe: Ramush Haradinaj do ta gëlltisë bretkosën e madhe

para 10 muajve - Indeks online

Mediat serbe janë të sigurta se Ramush Haradinaj do të lejojë formimin e komunave serbe në Kosovë. "Blici" serb shkruan sot se Haradinaj ka një marrëveshje me të cilën obligohet që të formojë komunat e...

Dushan Janjiç: Pritet takim i qeverive Serbi–Shqipëri-Kosovë

para 10 muajve - Koha Jone

Jozyrtarisht në Beograd pohohet se ka mundësi që brenda një periudhë të afërt të mbahet takimi ndërmjet qeverive të Serbisë, Shqipërisë e Kosovës, transmeton Koha.net. “Ky takim trepalësh tashmë është...

Vuçiq e quan sërish Haradinajn kriminel

para 10 muajve - Aktuale

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka lëshuar në mbrëmjen e së martës fjalë të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në një konferencë drejtuar kombit serb, por ku...

Kur e keqja më e vogël për serbët është Haradinaj

para 10 muajve - Respublica

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka shpjeguar para serbëve arsyet pse këshilloi Listën Serbe t’i bashkohet qeverisë së Ramush Haradinajt. Në një konferencë për shtyp edhe pse e quajti Haradinajn kriminel...

Brnabiq: Qeveria mbështet me logjistikë dialogun e brendshëm për Kosovën

para 10 muajve - Insajderi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka diskutuar me ambasadoren e Norvegjisë Arne Sanes Bjornstad, me të cilën është pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi është shumë i rëndësishëm për zgjedhjen...

Brnabiq: Serbia mbështet me logjistikë dialogun e brendshëm për Kosovën

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka diskutuar me ambasadoren e Norvegjisë Arne Sanes Bjornstad, me të cilën është pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi është shumë i rëndësishëm për zgjedhjen...

Kryeministrja serbe mbështet një model të ri të negociatave me Kosovën

para 10 muajve - Periskopi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka diskutuar me ambasadoren e Norvegjisë Arne Sanes Bjornstad, me të cilën është pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi është shumë i rëndësishëm për zgjedhjen...

Vuçiç për kryeministrin e Kosovës: Haradinaj është kriminel!

para 10 muajve - Ina

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka lëshuar në mbrëmjen e së martës fjalë të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në një konferencë drejtuar kombit serb, por ku...

Vuçiç për kryeministrin e Kosovës: Haradinaj është kriminel!

para 10 muajve - Syri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka lëshuar në mbrëmjen e së martës fjalë të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në një konferencë drejtuar kombit serb, por ku...

‘Pritet takim i qeverive Serbi – Shqipëri- Kosovë’

para 10 muajve - TV Koha

Jozyrtarisht në Beograd pohohet se ka mundësi që brenda një periudhë të afërt të mbahet takimi ndërmjet qeverive të Serbisë, Shqipërisë e Kosovës. “Ky takim trepalësh tashmë është paralajmëruar, e marrë...

Brnabiq: Serbia mbështet me logjistikë dialogun e brendshëm për Kosovën

para 10 muajve - KosovaPress

Brnabiq ka thënë se Qeveria e Serbisë do të mbështesë me logjistikë dialogun, të cilin e ka iniciuar presidenti serb Aleksandar Vuçiq, njoftoi Zyra e qeverisë për bashkëpunim me media. Temat: Brnabiq Serbia...

Mediat serbe për Asociacionin: Haradinaj do të duhet ta “gëlltisë bretkosën e madhe”!

para 10 muajve - Almakos

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të duhet të zbatojë plotësisht...

Vuçic thotë se serbët po e ruajnë Serbinë që ka mbetur në Kosovë

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq në një adresim publik për qytetarët e këtij vendi ka përkujtuar, pa ia përmendur emrin, Referendumin për pavarësinë e Kosovës mbajtur në shtatorin e vitit 1991, transmeton...

Jovanoviq: Dialogu për Kosovën nuk është dialog për Vuçiqin

para 10 muajve - Gazeta e re

LDP do të marrë pjesë në dialogun e brendshëm për Kosovën, për ç’gjë na ka ftuar edhe kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi lideri i kësaj partie, Çedomir Jovanoviq. Ai, në një shkrim për mediat...

Jovanoviq: Dialogu për Kosovën nuk është dialog për Vuçiqin

para 10 muajve - Gazeta Monitor

LDP do të marrë pjesë në dialogun e brendshëm për Kosovën, për ç’gjë na ka ftuar edhe kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi lideri i kësaj partie, Çedomir Jovanoviq. Ai, në një shkrim për mediat...

Vuçiq befason sërish me këtë deklaratë për Haradinajn

para 10 muajve - Periskopi

Aleksandar Vuçiç këtë të martën tha se “Kosova dhe Metohija” përfaqësojnë bazamentin e “kohës së tashme dhe të ardhmes” politike të Serbisë. Përveç kësaj, presidenti serb tha se mbështeti vendimin e Listës...

Mediat serbe: Ramush Haradinaj do ta gëlltisë bretkosën e madhe

para 10 muajve - Infokusi

Mediat serbe janë të sigurta se Ramush Haradinaj do të lejojë formimin e komunave serbe në Kosovë. “Blici” serb shkruan sot se Haradinaj ka një marrëveshje me të cilën obligohet që të formojë komunat e...

‘’Dialogu për Kosovën nuk është dialog për Vuçiqin por për Serbinë’’

para 10 muajve - Insajderi

LDP do të marrë pjesë në dialogun e brendshëm për Kosovën, për ç’gjë na ka ftuar edhe kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi lideri i kësaj partie, Çedomir Jovanoviq. Ai, në një shkrim për mediat...

‘’Dialogu për Kosovën nuk është dialog për Vuçiqin por për Serbinë’’

para 10 muajve - Periskopi

LDP do të marrë pjesë në dialogun e brendshëm për Kosovën, për ç’gjë na ka ftuar edhe kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi lideri i kësaj partie, Çedomir Jovanoviq. Ai, në një shkrim për mediat...

Vuçiç për kryeministrin e Kosovës: Haradinaj është kriminel!

para 10 muajve - Antpress

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka lëshuar në mbrëmjen e së martës fjalë të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në një konferencë drejtuar kombit serb, por ku...

Vuçiq: Në tetor fillon periudha e re e dialogut brenda serb për çështjen e Kosovës

para 10 muajve - Medial

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se në muajin tetor do të fillojë periudha e re e dialogut brenda serb për çështjen e Kosovës, sepse në varësi të marrëdhënieve me të Serbia do të ketë...

Dushan Janjiç: Pritet takim i qeverive Serbi–Shqipëri-Kosovë

para 10 muajve - BalkanWeb

Jozyrtarisht në Beograd pohohet se ka mundësi që brenda një periudhë të afërt të mbahet takimi ndërmjet qeverive të Serbisë, Shqipërisë e Kosovës, transmeton Koha.net. “Ky takim trepalësh tashmë është...

Mediat serbe për Asociacionin: Haradinaj do të duhet ta “gëlltisë bretkosën e madhe”!

para 10 muajve - Bota Press

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të duhet të zbatojë plotësisht...

Derisa Kosova të mos njihet nga OKB-ja, do të jetë e shantazhuar nga Beogradi

para 10 muajve - Opozita

Shkruan: Prof. Dr. Mehdi Hyseni Barometri diplomatik *** Mbarë dhe mirë, e në interesin e përgjithshëm të të gjithë qytetarëve të Kosovës, do të kishte qenë sikur Lëvizja Vetëvendosje ta formonte qeverinë...

Mediat serbe: Haradinaj obligohet që të lejojë formimin e komunave serbe në Kosovë

para 10 muajve - Periskopi

Mediat serbe janë të sigurta se Ramush Haradinaj do të lejojë formimin e komunave serbe në Kosovë. “Blici” serb shkruan sot se Haradinaj ka një marrëveshje me të cilën obligohet që të formojë komunat e...

Vuçic thotë se serbët po e ruajnë Serbinë që ka mbetur në Kosovë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq në një adresim publik për qytetarët e këtij vendi ka përkujtuar, pa ia përmendur emrin, Referendumin për pavarësinë e Kosovës mbajtur në shtatorin e vitit 1991, transmeton...

Vuçiç: Dialogu me Kosovën nis në Tetor

para 10 muajve - Klan

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç,  deklaroi ditën e martë se në Tetor do të fillohet faza e re e dialogut të brendshëm me Kosovën, dhe e vuri në dukje se është koha e duhur për këtë, meqë sipas tij ky...

Vuçiç: Bisedimet ndryshuan jetën e serbëve në Kosovë

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se në muajin tetor do të fillojë periudha e re e dialogut brenda serb për çështjen e Kosovës, sepse në varësi të marrëdhënieve me të Serbia do të ketë një të...

Vuçiq e quan sërish Haradinajn kriminel

para 10 muajve - Alsat-M

Ka vazhduar retorika me të cilën jemi mësuar ta dëgjojmë edhe më parë presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ndaj kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në një fjalim drejtuar kombit serb, Vuçiq...

Vuçiq: 99 për qind e shqiptarëve kanë votuar për pavarësi të Kosovës

para 10 muajve - Indeks online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sonte në një konferencë për media në Serbi ka thënë se në tetor do të fillojë një fazë e re e dialogut të brendshëm me Kosovën, duke theksuar se është koha që Serbia...

Vuçiq: 99 për qind e shqiptarëve kanë votuar për pavarësi të Kosovës

para 10 muajve - Koha.net

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq në një adresim publik për qytetarët e këtij vendi ka përkujtuar, pa ia përmendur emrin, Referendumin për pavarësinë e Kosovës mbajtur në shtatorin e vitit 1991, transmeton...

“Pritet takim i qeverive Serbi – Shqipëri- Kosovë”

para 10 muajve - Koha.net

Jozyrtarisht në Beograd pohohet se ka mundësi që brenda një periudhë të afërt të mbahet takimi ndërmjet qeverive të Serbisë, Shqipërisë e Kosovës, transmeton Koha.net. "Ky takim trepalësh tashmë është...

Vuçiq: Dialogu për Kosovën nis në tetor

para 10 muajve - Klan Kosova

Presindenti serb Aleksandar Vuçiq, sonte deklaroi se në tetor do të fillohet faza e re e dialogut të brendshëm për Kosovën, dhe e vuri në dukje se është koha e duhur për këtë, meqë sipas tij ky është thelbi...

Vuçiq: Dialogu me Kosovën nis në tetor

para 10 muajve - Klan Kosova

Presindenti serb Aleksandar Vuçiq, sonte deklaroi se në tetor do të fillohet faza e re e dialogut të brendshëm me Kosovën, dhe e vuri në dukje se është koha e duhur pwr kwtw, meqë sipas tij ky është thelbi...

Vuçiç shpërthen ndaj Haradinajt: Ai është kriminel

para 10 muajve - Albeu

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic , ka lëshuar në mbrëmjen e së martës fjalë të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në një konferencë – adresim para kombit serb,...

Diplomati britanik: Rruga e Serbisë për në BE kalon nëpër Kosovë

para 10 muajve - Medial

Nënsekretari i përgjithshëm i Foreign Office në Britani të Madhe, Simon McDonald, ka takuar kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiq, me të cilën, veç tjerash, bisedoi edhe për Kosovën dhe dialogun me të....

Vuçiçi mbështet Listën Serbe: Shqiptarët s’janë shumicë në Qeverinë e Kosovës

para 10 muajve - Ora news

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn. Sipas tij, Lista Serbe kishte tri opsione:...

Vuçiq tregon se kur do të vazhdojë dialogu Prishtinë-Beograd

para 10 muajve - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka folur në lidhje me rolin që e ka Kosova për rrugën e shteti serb drejt BE-së. Në këtë drejtim presidenti serb ka bërë të ditur se që...

Vuçiq e lidh të ardhmen e Serbisë me raportin ndaj Kosovës

para 10 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq duke iu drejtuar serbëve foli kryesisht për raportet Kosovë- Serbi. Aleksandar Vuçiq teksa iu drejtua sot kombit të tij nëpërmjet televizionit publik serb, deklaroi...

Vuçiq, fjalë të rënda për Haradinajn: Ai është kriminel

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka lëshuar në mbrëmjen e së martës fjalë të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në një konferencë – adresim para kombit serb, por...

Përmbledhje e deklaratave: Sa larg ka shkuar Vuçiq për Kosovën

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka folur gjatë sonte për Kosovën, në një adresim - konferencë për media në Beograd, të transmetuar drejtpërdrejt në Radiotelevizionin e Serbisë. Në stilin e tij,...

Vuçiq tregon se kur do të vazhdojë dialogu Prishtinë-Beograd

para 10 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka folur në lidhje me rolin që e ka Kosova për rrugën e shteti serb drejt BE-së. Në këtë drejtim presidenti serb ka bërë të ditur se që...

Vuçiq: Dialogu me Kosovën nis në tetor

para 10 muajve - Indeks online

Presindenti serb Aleksandar Vuçiq, sonte deklaroi se në tetor do të fillohet faza e re e dialogut të brendshëm me Kosovën, dhe e vuri në dukje se është koha e duhur për këtë, meqë sipas tij ky është thelbi...

Paralajmëron Vuçiç: Ja kur fillon dialogu Kosovë- Serbi

para 10 muajve - GazetaBlic

Presindenti serb Aleksandar Vuçiq, sonte deklaroi se në tetor do të fillohet faza e re e dialogut të brendshëm me Kosovën, dhe e vuri në dukje se është koha e duhur pwr kwtw, meqë sipas tij ky është thelbi...

Vuçiq thotë se nga tetori nis fazë e re e dialogut për Kosovën, paralajmëron kthesa

para 10 muajve - Koha.net

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se që nga tetori do të nisë faza e re e dialogut për Kosovën dhe ai ka rekomanduar se dialogu duhet institucionalizuar, transmeton Koha.net. Ai, në një adresim...

Vuçiq: E mbështeta Listën Serbe për të hyrë në koalicion me Haradinajn

para 10 muajve - Zhurnal

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn. Ai ka theksuar se mendimi i tij nuk ndryshon...

Vuçiqi thotë se Lista Serbe kishte tri opsione dhe se ai e mbështeti opsionin me Haradinajn

para 10 muajve - Telegrafi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn. “Lista Serbe kishte tri opsione: Qeverinë...

Vuçiq: Qeveria e Kosovës nuk është në duart e mia, por kam ndikim në të

para 10 muajve - Indeks online

(I plotësuar 21:20)- Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke u përgjigjur në pyetjet e agjencisë Tanjug, e cila ka cituar deklaratën e ish-kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, se Qeveria e...

Vuçiq e Lidh të Ardhmen e Serbisë me Raportin ndaj Kosovës

para 10 muajve - Kallxo

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq duke iu drejtuar serbëve foli kryesisht për raportet Kosovë- Serbi. Aleksandar Vuçiq teksa iu drejtua sot kombit të tij nëpërmjet televizionit publik serb, deklaroi...

Vuçiq thotë se nga tetori nis fazë e re e dialogut për Kosovën, paralajmëron kthesa të mëdha

para 10 muajve - Koha.net

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se që nga tetori do të nisë faza e re e dialogut për Kosovën dhe ai ka rekomanduar se dialogu duhet institucionalizuar, transmeton Koha.net. Ai, në një adresim...

Vuçiç: Lista Serbe kishte tri opsione, mbështeta opsionin me Haradinajn

para 10 muajve - Albeu

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn . “ Lista Serbe kishte tri opsione: Qeverinë...

Vuçiq lëvdohet me deklaratat e Albin Kurtit dhe Isa Mustafës

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke u përgjigjur në pyetjet e agjencisë Tanjug, e cila ka cituar deklaratën e ish-kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, se Qeveria e Kosovës gjoja është...

Vuçiq: Kam mbështetur vendimin e Listës Serbe për të hyrë në Qeverinë e Kosovës

para 10 muajve - Indeks online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sonte në një konferencë për media në Serbi ka thënë se në tetor do të fillojë një fazë e re e dialogut të brendshëm me Kosovën, duke theksuar se është koha që Serbia...

Vucic tregon ku e ka parë Ramush Haradinajn për herë të parë

para 10 muajve - GazetaBlic

Në një konferencë-adresim para kombit serb, por ku u është përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic ka folur edhe rreth akuzave në disa media serbe se ai është duke...

Vucic tregon ku e ka parë Ramush Haradinajn për herë të parë

para 10 muajve - Gazeta Express

Në një konferencë-adresim para kombit serb, por ku u është përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic ka folur edhe rreth akuzave në disa media serbe se ai është duke...

Vuçiq: E mbështeta Listën Serbe për të hyrë në koalicion me Haradinajn

para 10 muajve - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn. Ai ka theksuar se mendimi i tij nuk ndryshon...

Vuçiq: E mbështeta Listën Serbe për të hyrë në koalicion me Haradinajn

para 10 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn. Ai ka theksuar se mendimi i tij nuk ndryshon...

Vuçiq e lidh të ardhmen e Serbisë me raportin ndaj Kosovës

para 10 muajve - DialogPlus

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq duke iu drejtuar serbëve foli kryesisht për raportet Kosovë- Serbi. Aleksandër Vuçiq. Foto: Beta/Sasha Gjorgjeviq Aleksandar Vuçiq teksa iu drejtua sot kombit të tij...

Përmbledhje e deklaratave: Sa larg ka shkuar Vuçiq për Kosovën

para 10 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka folur gjatë sonte për Kosovën, në një adresim – konferencë për media në Beograd, të transmetuar drejtpërdrejt në Radiotelevizionin e Serbisë. Në stilin e tij,...

Vuçiq, fjalë të rënda për Haradinajn: Ai është kriminel

para 10 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka lëshuar në mbrëmjen e së martës fjalë të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në një konferencë – adresim para kombit serb, por...

Vuçiq: 99 për qind e shqiptarëve kanë votuar për pavarësi të Kosovës

para 10 muajve - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sonte në një konferencë për media në Serbi ka thënë se në tetor do të fillojë një fazë e re e dialogut të brendshëm me Kosovën, duke theksuar se është koha që Serbia...

Vuçiq: Kosova është esenca e së ardhmes politike të Serbisë

para 10 muajve - Illyria

Beograd, 12 shtator 2017 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vlerësuar se Kosova e përcakton të ardhmen politike të Serbisë. “Kosova është esenca e të tashmes dhe të ardhmes politike të Serbisë....

Vucic tregon ku e ka parë Ramush Haradinajn për herë të parë

para 10 muajve - Tetova Sot

Në një konferencë-adresim para kombit serb, por ku u është përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic ka folur edhe rreth akuzave në disa media serbe se ai është duke...

“Pritet takim i qeverive Serbi – Shqipëri- Kosovë”

para 10 muajve - Periskopi

Jozyrtarisht në Beograd pohohet se ka mundësi që brenda një periudhë të afërt të mbahet takimi ndërmjet qeverive të Serbisë, Shqipërisë e Kosovës, transmeton Koha.net. “Ky takim trepalësh tashmë është...

“Pritet takim i qeverive Serbi – Shqipëri- Kosovë”

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Jozyrtarisht në Beograd pohohet se ka mundësi që brenda një periudhë të afërt të mbahet takimi ndërmjet qeverive të Serbisë, Shqipërisë e Kosovës, transmeton Koha.net. “Ky takim trepalësh tashmë...

“Pritet takim i qeverive Serbi – Shqipëri- Kosovë”

para 10 muajve - Fakti Ditor

Jozyrtarisht në Beograd pohohet se ka mundësi që brenda një periudhë të afërt të mbahet takimi ndërmjet qeverive të Serbisë, Shqipërisë e Kosovës, transmeton Koha.net. “Ky takim trepalësh tashmë është...

Vuçiqi thotë se Lista Serbe kishte tri opsione dhe se ai e mbështeti opsionin me Haradinajn

para 10 muajve - Almakos

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn. “Lista Serbe kishte tri opsione: Qeverinë...

Vucic tregon ku e ka parë Ramush Haradinajn për herë të parë

para 10 muajve - Infokusi

Në një konferencë-adresim para kombit serb, por ku u është përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic ka folur edhe rreth akuzave në disa media serbe se ai është duke...

Vuçiq tregon se kur do të vazhdojë dialogu Prishtinë-Beograd

para 10 muajve - Fol

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka folur në lidhje me rolin që e ka Kosova për rrugën e shteti serb drejt BE-së. Në këtë drejtim presidenti serb ka bërë të ditur se që...

Vuçiq e quan sërish Haradinajn kriminel

para 10 muajve - KosovaPress

Në një fjalim drejtuar kombit serb, Vuçiq sonte sërish e ka quajtur kryeministrin Haradinaj kriminel, ndërsa e ka komentuar hyrjen e Listës Serbe në qeverinë e Kosovës, ai ka thënë se nuk ka pasur alternativë...

Vuçiq: Dialogu për Kosovën nis në tetor

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Presindenti serb Aleksandar Vuçiq, sonte deklaroi se në tetor do të fillohet faza e re e dialogut të brendshëm për Kosovën, dhe e vuri në dukje se është koha e duhur për këtë, meqë sipas tij ky është thelbi...

Vuçiq, fjalë të rënda për Haradinajn

para 10 muajve - Bota Press

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka lëshuar në mbrëmjen e së martës fjalë të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në një konferencë – adresim para kombit serb, por...

Gazeta gjermane: Haradinaj, politikan realist dhe armik i Serbisë

para 10 muajve - Syri

Detyrat më urgjente të Qeverisë së re të Kosovës janë negociatat me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve. Kështu shkruar e përditshmja gjermane “Sueddeutsche Zeitung”. Gazeta vë në dukje se kjo është...

Vuçiq tregon datë se kur do të fillojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë

para 10 muajve - Insajderi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka folur në lidhje me rolin që e ka Kosova për rrugën e shteti serb drejt BE-së. Në këtë drejtim presidenti serb ka bërë të ditur se që...

Dialogu Kosovë- Serbi nis në tetor

para 10 muajve - Arbresh

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, sonte deklaroi se në tetor do të fillohet faza e re e dialogut të brendshëm me Kosovën, dhe e vuri në dukje se është koha e duhur për këtë, meqë sipas tij ky është thelbi...

Vuçiq: Qeveria e Kosovës s’është në duart e mija, por kam ndikim në të

para 10 muajve - Periskopi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se në tetor do të fillojë një fazë e re e dialogut të brendshëm me Kosovën, transmeton Periskopi. Në një konferencë për media, Vuçiq bëri të ditur se ka...

Përmbledhje e deklaratave: Sa larg ka shkuar Vuçiq për Kosovën

para 10 muajve - Bota Press

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka folur gjatë sonte për Kosovën, në një adresim – konferencë për media në Beograd, të transmetuar drejtpërdrejt në Radiotelevizionin e Serbisë. Në stilin e tij,...

Vuçiq: E mbështeta Listën Serbe për të hyrë në koalicion me Haradinajn

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn. “Lista Serbe kishte tri opsione: Qeverinë...

Vuçiq: E mbështeta Listën Serbe për të hyrë në koalicion me Haradinajn

para 10 muajve - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn. Ai ka theksuar se mendimi i tij nuk ndryshon...

Gazeta gjermane: Haradinaj, politikan realist dhe armik i Serbisë

para 10 muajve - Opozita

Detyrat më urgjente të Qeverisë së re të Kosovës janë negociatat me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve. Kështu shkruar e përditshmja gjermane “Sueddeutsche Zeitung”. Gazeta vë në dukje se kjo është...

Vucic tregon ku e ka parë Ramush Haradinajn për herë të parë

para 10 muajve - Periskopi

Në një konferencë-adresim para kombit serb, por ku u është përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic ka folur edhe rreth akuzave në disa media serbe se ai është duke...

Vucic tregon ku e ka parë Ramush Haradinajn për herë të parë

para 10 muajve - Bota Press

Në një konferencë-adresim para kombit serb, por ku u është përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic ka folur edhe rreth akuzave në disa media serbe se ai është duke...

Vuçiq: E mbështeta Listën Serbe për të hyrë në koalicion me Haradinajn

para 10 muajve - Gazeta Max

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn. Ai ka theksuar se mendimi i tij nuk ndryshon...

Vuçiq: Ja pse e përkrah koalicionin e Listës Serbe me Haradinajn

para 10 muajve - Bota Press

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn. Ai ka theksuar se mendimi i tij nuk ndryshon...

Vuçiq sqaron mbështetjen e Listës Serbe për PAN-in: Haradinaj për mua mbetet kriminel

para 10 muajve - Insajderi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn. Ai ka theksuar se mendimi i tij nuk ndryshon...

Vuçiq: Ja pse përkraha koalicionin e Listës Serbe me Haradinajn

para 10 muajve - Bota Press

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn. Ai ka theksuar se mendimi i tij nuk ndryshon...

Gazeta gjermane: Haradinaj, politikan realist dhe armik i Serbisë

para 10 muajve - Lajmi.net

Detyrat më urgjente të Qeverisë së re të Kosovës janë negociatat me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve. Kështu shkruar e përditshmja gjermane “Sueddeutsche Zeitung”. Gazeta vë në dukje se kjo është...

Serbët: Qeveria në duart tona

para 10 muajve - Vizion Plus

Pak orë pas formimit të qeverisë me kryeministër Ramush Haradinjan, Lista Serbe, ka filluar lëvizjet e para. Në një intervistë për televizionin shtetëror serb, shefi i listës serbe Goran Rakiç ka thënë...

Rakiq: Qeveria në Kosovë varet nga Lista Serbe

para 10 muajve - Koha Jone

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk do t’ua...

Rakiq: Qeveria në Kosovë varet nga Lista Serbe

para 10 muajve - Ora news

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari I Listës, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk do t’ua...

Dialogu për Kosovën, Vuçiç paralajmëron deklaratë të fortë: I drejtohem sot serbëve…

para 10 muajve - Gazeta Tema

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç do t`i drejtohet qytetarëve serbë sonte në orën 20:00 në ndërtesën e Presidencës Serbe. Mediat serbe raportojnë se kreu i shtetit serb me këtë rast do të flasë për çështje...

Dialogu për Kosovën, Vuçiç paralajmëron deklaratë të fortë: I drejtohem sot serbëve…

para 10 muajve - Koha Jone

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç do t`i drejtohet qytetarëve serbë sonte në orën 20:00 në ndërtesën e Presidencës Serbe. Mediat serbe raportojnë se kreu i shtetit serb me këtë rast do të flasë për çështje...

Dialogu për Kosovën, Vuçiq iu drejtohet serbëve

para 10 muajve - Klan Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do t`i drejtohet qytetarëve serbë sonte në orën 20:00 në ndërtesën e Presidencës Serbe. Mediat serbe raportojnë se kreu i shtetit serb me këtë rast do të flasë për çështje...

Dialogu për Kosovën, Vuçiq i drejtohet serbëve

para 10 muajve - Klan Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do t`i drejtohet qytetarëve serbë sonte në orën 20:00 në ndërtesën e Presidencës Serbe. Mediat serbe raportojnë se kreu i shtetit serb me këtë rast do të flasë për çështje...

Dialogu për Kosovën, Vuçiç i drejtohet sot serbëve

para 10 muajve - Ora news

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç do t`i drejtohet qytetarëve serbë sonte në orën 20:00 në ndërtesën e Presidencës Serbe. Mediat serbe raportojnë se kreu i shtetit serb me këtë rast do të flasë për çështje...

Vuçiq sonte i drejtohet popullit serb në ora 20:00, flet edhe për Kosovën

para 10 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të ju drejtohet sonte në orën 20:00 popullit serb. Ai do të flas për çështje më të gjera politike përfshirë këtu edhe dialogun e brendshëm për zgjidhjen e çështjes...

Dialogu për Kosovën, Vuçiq i drejtohet serbëve

para 10 muajve - Zeri

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do t`i drejtohet qytetarëve serbë sonte në orën 20:00 në ndërtesën e Presidencës Serbe. Mediat serbe raportojnë se kreu i shtetit serb me këtë rast do të flasë për çështje...

Dialogu për Kosovën: Ky është veprimi i Vuçiqit

para 10 muajve - GazetaBlic

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do t`i drejtohet qytetarëve serbë sonte në orën 20:00 në ndërtesën e Presidencës Serbe. Mediat serbe raportojnë se kreu i shtetit serb me këtë rast do të flasë për çështje...

“Deklaratat e liderëve serbë për Qeverinë “Haradinaj”, s`çojnë peshë për Kosovën”

para 10 muajve - Ina

Deklaratat që vijnë nga zyrtarët e lartë të Serbisë lidhur me formimin e Qeverisë `Haradinaj`, nuk mund të ndikojnë në institucionet dhe qytetarët e Kosovës. Njohësi i çështjeve politike, Fatmir Sheholli...

Serbia kërkon ende arrestimin e Ramush Haradinajt

para 10 muajve - GazetaBlic

Edhe pse Ramush Haradinaj është bërë kryeministër i Kosovës, urdhri që Serbia lëshoi për arrestimin e tij për krime lufte do të mbetet në fuqi, gjë që mund t’i shkaktojë atij probleme me udhëtimet. Serbia...

Diplomati britanik: Rruga e Serbisë për në BE kalon nëpër Kosovë

para 10 muajve - BalkanWeb

Nënsekretari i përgjithshëm i Foreign Office në Britani të Madhe, Simon McDonald, ka takuar kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiq, me të cilën, veç tjerash, bisedoi edhe për Kosovën dhe dialogun me të....

Vuçiq i drejtohet kombit serb sonte në ora 20:00, flet edhe për Kosovën

para 10 muajve - Indeks online

Presidenti i Serbisë Aleksandatr Vuçiq, sonte në ora 20:00, do t’i drejtohet kombit serb, nëpërmjet një fjalimi që do të transmetohet në televizonin publik të Serbisë. RTS bën të ditur se Vuçiq do të flasë...

Rakiq: Kushti ynë ishte themelimi i Asociacionit, i cili do të formohet së shpejti

para 10 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 shtator - Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të...

Sheholli: Deklaratat e liderëve serbë për Qeverinë “Haradinaj”, s`çojnë peshë për Kosovën

para 10 muajve - Indeks online

Deklaratat që vijnë nga zyrtarët e lartë të Serbisë lidhur me formimin e Qeverisë `Haradinaj`, nuk mund të ndikojnë në institucionet dhe qytetarët e Kosovës. Njohësi i çështjeve politike, Fatmir Sheholli...

Vuçiq i drejtohet kombit serb sonte në ora 20:00, flet edhe për Kosovën

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë Aleksandatr Vuçiq, sonte në ora 20:00, do t’i drejtohet kombit serb, nëpërmjet një fjalimi, që do të transmetohet në televizonin publik të Serbisë. RTS bën të ditur se Vuçiq do të...

Serbia Kërkon Ende Arrestimin e Kryeministrit Haradinaj

para 10 muajve - Kallxo

Edhe pse Ramush Haradinaj është bërë kryeministër i Kosovës, urdhri që Serbia lëshoi për arrestimin e tij për krime lufte do të mbetet në fuqi, gjë që mund t’i shkaktojë atij probleme me udhëtimet. Serbia...

Vuçiq mban konferencë për media, do të flasë edhe për Kosovën

para 10 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do t’i drejtohet sonte në ora 20.00 opinionit serb në ndërtesën e Presidencës së Serbisë. Mediat serbe shkruajnë se ai do të flasë për tema të gjera politike, përfshirë...

Rakiq: Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë

para 10 muajve - Telegrafi

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk...

Rakiq: Kushti ynë ishte themelimi i Asociacionit, i cili do të formohet së shpejti

para 10 muajve - Koha.net

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk do t’ua...

Rakiq: Qeveria në Kosovë varet nga Lista Serbe

para 10 muajve - Alsat-M

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari I Listës, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk do t’ua...

“Me hyrjen e Listës Serbe në Qeveri, do të formohet Asociacioni”

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq tha sot se pas hyrjes së tyre në Qeverinë e Kosovës, Asociacioni i  komunave serbe do të formohet së shpejti. Rakiq i tha Radio Televizionit të Serbisë se krijimi i...

Gazeta gjermane: Haradinaj, politikan realist dhe armik i Serbisë

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Detyrat më urgjente të Qeverisë së re të Kosovës janë negociatat me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve. Kështu shkruar e përditshmja gjermane “Sueddeutsche Zeitung”. Gazeta vë në dukje se kjo është...

Gazeta gjermane: Haradinaj, politikan realist dhe armik i Serbisë

para 10 muajve - Arbresh

Detyrat më urgjente të Qeverisë së re të Kosovës janë negociatat me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve. Kështu shkruar e përditshmja gjermane “Sueddeutsche Zeitung”. Gazeta vë në dukje se kjo është...

Rakiq: Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë

para 10 muajve - Shenja

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk...

Rakiq: Asociacioni themelohet shpejt, qeveria Haradinaj varet nga Lista Srpska

para 10 muajve - Gazeta Express

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari I Listës, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk do t’ua...

Diplomati britanik tregon se rruga e Serbisë për në BE kalon nëpër Kosovë

para 10 muajve - Koha.net

Nënsekretari i përgjithshëm i Foreign Office në Britani të Madhe, Simon McDonald, ka takuar kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiq, me të cilën, veç tjerash, bisedoi edhe për Kosovën dhe dialogun me të....

'Me hyrjen e Listës Serbe në Qeveri, do të formohet Asociacioni'

para 10 muajve - Zeri

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq tha sot se pas hyrjes së tyre në Qeverinë e Kosovës, Asociacioni i  komunave serbe do të formohet së shpejti. Rakiq i tha Radio Televizionit të Serbisë se krijimi i...

Goran Rakić: Krijimi i komunave serbe kusht për pjesëmarrjen e Listës Serbe në qeverinë e re

para 10 muajve - Infokusi

Lista Serbe nuk do të jetë shantazh për Qeverinë e re në Kosovë, por do të jetë një gur në këpucë që vazhdimisht do të fut hundët në detyrave të saj, tha presidenti i Serbisë Lista Goran Rakić, duke njoftuar...

“Me hyrjen e Listës Serbe në Qeveri, do të formohet Asociacioni”

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq tha sot se pas hyrjes së tyre në Qeverinë e Kosovës, Asociacioni i komunave serbe do të formohet së shpejti. Rakiq i tha Radio Televizionit të Serbisë se krijimi i...

Rakiq: Qeveria në Kosovë varet nga Lista Serbe

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari I Listës, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk do t’ua...

Rakiq: Qeveria në Kosovë varet nga Lista Serbe

para 10 muajve - Indeks online

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari I Listës, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk do t’ua...

Serbia kërkon ende arrestimin e Ramush Haradinajt

para 10 muajve - Antpress

Edhe pse Ramush Haradinaj është bërë kryeministër i Kosovës, urdhri që Serbia lëshoi për arrestimin e tij për krime lufte do të mbetet në fuqi, gjë që mund t’i shkaktojë atij probleme me udhëtimet.Serbia...

Sheholli: Deklaratat e liderëve serbë për Qeverinë “Haradinaj”, s`çojnë peshë për Kosovën

para 10 muajve - Infokusi

Deklaratat që vijnë nga zyrtarët e lartë të Serbisë lidhur me formimin e Qeverisë `Haradinaj`, nuk mund të ndikojnë në institucionet dhe qytetarët e Kosovës. Njohësi i çështjeve politike, Fatmir Sheholli...

Vuçiq i drejtohet kombit serb sonte në ora 20:00, flet edhe për Kosovën

para 10 muajve - Infokusi

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiq, sonte në ora 20:00, do t’i drejtohet kombit serb, nëpërmjet një fjalimi që do të transmetohet në televizonin publik të Serbisë. RTS bën të ditur se Vuçiq do të flasë...

Brnabiq dhe zyrtari britanik: Dialogu për Kosovën, i rëndësishëm

para 10 muajve - Zhurnal

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Serbia kërkon ende arrestimin e Ramush Haradinajt

para 10 muajve - Medial

Edhe pse Ramush Haradinaj është bërë kryeministër i Kosovës, urdhri që Serbia lëshoi për arrestimin e tij për krime lufte do të mbetet në fuqi, gjë që mund t’i shkaktojë atij probleme me udhëtimet. Serbia...

Rakiq: Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë

para 10 muajve - AlbPortali

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk...

Brnabiq dhe zyrtari britanik: Dialogu për Kosovën, i rëndësishëm

para 10 muajve - Lajmi.net

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Vuçiq ka marr vendimin për Kosovën, ja kur e thotë atë

para 10 muajve - Bota Press

Ish- kryeministri serb dhe aktualisht Presidenti I Serbisë Vuçiq raportohet se ka marr një vendim për Kosovën. Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do t`i drejtohet qytetarëve serbë sonte në orën 20:00 në...

Rakiq kritikon rëndë opozitën në Serbi

para 10 muajve - Albeu

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka deklaruar se inkuadrimi i tyre në qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që tu sigurojnë serbëve një jetë më të mirë. “Për fat të keq serbët nuk kanë qenë në gjendje...

Kryeministrja serbe i flet zyrtarit britanik për Kosovën

para 10 muajve - Gazeta Express

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Brnabiq dhe zyrtari britanik: Dialogu për Kosovën, i rëndësishëm

para 10 muajve - Telegrafi

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Britania kërkon pjesmarrje të gjërë në dialog

para 10 muajve - Albeu

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Dialogu për Kosovën, Vuçiq i drejtohet serbëve

para 10 muajve - Gazeta e re

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do t`i drejtohet qytetarëve serbë sonte në orën 20:00 në ndërtesën e Presidencës Serbe. Mediat serbe raportojnë se kreu i shtetit serb me këtë rast do të flasë për çështje...

Brnabiq dhe zyrtari britanik: Dialogu për Kosovën, i rëndësishëm

para 10 muajve - Klan Kosova

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Vuçiq u drejtohet serbëve në orën 20 për çështjen e Kosovës

para 10 muajve - Periskopi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do t`i drejtohet qytetarëve serbë sonte në orën 20:00 në ndërtesën e Presidencës Serbe. Mediat serbe raportojnë se kreu i shtetit serb me këtë rast do të flasë për çështje...

Brnabiq flet për Kosovën me zyrtarin britanik

para 10 muajve - Zeri

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Serbia kërkon ende arrestimin e Ramush Haradinajt

para 10 muajve - Bota Press

Edhe pse Ramush Haradinaj është bërë kryeministër i Kosovës, urdhri që Serbia lëshoi për arrestimin e tij për krime lufte do të mbetet në fuqi, gjë që mund t’i shkaktojë atij probleme me udhëtimet. Serbia...

“Deklaratat e liderëve serbë për Qeverinë “Haradinaj”, s`çojnë peshë për Kosovën”

para 10 muajve - Sovrani

Deklaratat që vijnë nga zyrtarët e lartë të Serbisë lidhur me formimin e Qeverisë `Haradinaj`, nuk mund të ndikojnë në institucionet dhe qytetarët e Kosovës. Njohësi i çështjeve politike, Fatmir Sheholli...

Brnabiq dhe zyrtari britanik: Dialogu për Kosovën, i rëndësishëm

para 10 muajve - Indeks online

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Sheholli: Deklaratat e liderëve serbë për Qeverinë “Haradinaj”, s`çojnë peshë për Kosovën

para 10 muajve - Gazeta e re

Deklaratat që vijnë nga zyrtarët e lartë të Serbisë lidhur me formimin e Qeverisë `Haradinaj`, nuk mund të ndikojnë në institucionet dhe qytetarët e Kosovës. Njohësi i çështjeve politike, Fatmir Sheholli...

Brnabiq dhe zyrtari britanik: Dialogu për Kosovën, i rëndësishëm

para 10 muajve - GazetaBlic

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Lista Serbe: Asociacioni themelohet shpejt, qeveria “Haradinaj” varet nga ne

para 10 muajve - Te Sheshi

Kryetari i Listës, Goran Rakiç, theksoi se qeveria “Haradinaj” varet nga ta dhe se Prishtina zyrtare duhet t’i kryejë obligimet ndaj tyre. “Nuk do të shantazhojmë, nuk do t’ua fusim gishtin në sy shqiptarëve,...

Bosnjëzimi i Kosovës, Haradinaj duhet ta ‘përbijë bretkosën e madhe’

para 10 muajve - Ina

Gazeta “Tagecajtung” shkruan: Si (pushteti serb) t’ia shpjegoj populli se me vite kërkonte një “kriminel lufte” përmes Interpolit, kurse në anën tjetër, me votat e pakicës serbe atë e bëri kryeministër?...

“Me hyrjen e Listës Serbe në Qeveri, do të formohet Asociacioni”

para 10 muajve - Gazeta Max

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq tha sot se pas hyrjes së tyre në Qeverinë e Kosovës, Asociacioni i  komunave serbe do të formohet së shpejti. Rakiq i tha Radio Televizionit të Serbisë se krijimi i...

Kryeministrja serbe i flet zyrtarit britanik për Kosovën

para 10 muajve - Infokusi

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Rakiq: Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë

para 10 muajve - Insajderi

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk...

Rakiq: Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë

para 10 muajve - Arbresh

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk...

Rakiq: Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë

para 10 muajve - Bota Press

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk...

E thonë edhe vet, Qeveria e Kosovës varet nga Lista Serbe

para 10 muajve - Gazeta e re

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk do t’ua...

Rakiq: Qeveria e Kosovës varet nga Lista Serbe

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari I Listës, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk do t’ua...

Rakiq: Qeveria në Kosovë varet nga Lista Serbe

para 10 muajve - Periskopi

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari I Listës, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do të shantazhojmë, nuk do t’ua...

Brnabiq dhe zyrtari britanik: Dialogu për Kosovën, i rëndësishëm

para 10 muajve - Almakos

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Rakiq: Kemi hyrë në Qeverinë Haradinaj për jetë më të mirë të serbëve

para 10 muajve - Illyria

Beograd, 11 shtator 2017 – Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka deklaruar se hyrja e kësaj partie në Qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që serbëve në Kosovë “t’u sigurohet një jetë më e mirë”....

Brnabiq flet me zyrtarin britanik për ‘dialogun e brendshëm’ në Serbi lidhur me Kosovën

para 10 muajve - Periskopi

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Kryeministrja serbe i flet zyrtarit britanik për Kosovën

para 10 muajve - Arbresh

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Kryeministrja serbe i flet zyrtarit britanik për Kosovën

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Brnabiq dhe zyrtari britanik: Dialogu për Kosovën, i rëndësishëm

para 10 muajve - Bota Press

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Brnabiq dhe zyrtari britanik: Dialogu për Kosovën, i rëndësishëm

para 10 muajve - Gazeta e re

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Zhvillimi i dialogut Kosovë-Serbi, i rëndësishëm për Serbinë drejt BE-së

para 10 muajve - Insajderi

Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiq janë pajtuar se dialogu i brendshëm për Kosovën, i iniciuar...

Rakiq: Kemi hyrë në qeveri për një jetë më të mirë të serbëve

para 10 muajve - Zhurnal

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka deklaruar se inkuadrimi i tyre në qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që tu sigurojnë serbëve një jetë më të mirë. “Për fat të keq serbët nuk kanë qenë në gjendje...

Rakiq tregon pse Lista Serbe e votoi Ramush Haradinajn

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka deklaruar se inkuadrimi i tyre në qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që tu sigurojnë serbëve një jetë më të mirë. “Për fat të keq serbët nuk kanë qenë në gjendje...

Rakiq: Kemi hyrë në qeveri për një jetë më të mirë të serbëve

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka deklaruar se inkuadrimi i tyre në Qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që t'u sigurojnë serbëve një jetë më të mirë. “Për fat të keq, serbët nuk kanë qenë në...

Rakiq: Kemi hyrë në qeveri për një jetë më të mirë të serbëve

para 10 muajve - Zeri

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka deklaruar se inkuadrimi i tyre në qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që tu sigurojnë serbëve një jetë më të mirë. “Për fat të keq serbët nuk kanë qenë në gjendje...

Rakiq: Kemi hyrë në qeveri për një jetë më të mirë të serbëve

para 10 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka deklaruar se inkuadrimi i tyre në Qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që t’u sigurojnë serbëve një jetë më të mirë. “Për fat të keq, serbët nuk kanë qenë në...

Rakiq: Kemi hyrë në qeveri për një jetë më të mirë të serbëve

para 10 muajve - Arbresh

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka deklaruar se inkuadrimi i tyre në qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që tu sigurojnë serbëve një jetë më të mirë. “Për fat të keq serbët nuk kanë qenë në gjendje...

Kryetari i Srpskas tregon pse e votoi Haradinajn

para 10 muajve - Periskopi

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka deklaruar se inkuadrimi i tyre në qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që tu sigurojnë serbëve një jetë më të mirë. “Për fat të keq serbët nuk kanë qenë në gjendje...

Rakiq: Ja pse kemi bërë koalicion me qeverinë Haradinaj

para 10 muajve - Bota Press

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka deklaruar se inkuadrimi i tyre në qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që tu sigurojnë serbëve një jetë më të mirë. “Për fat të keq serbët nuk kanë qenë në gjendje...

Rakiq: Kemi hyrë në qeveri për një jetë më të mirë të serbëve

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka deklaruar se inkuadrimi i tyre në Qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që t’u sigurojnë serbëve një jetë më të mirë. “Për fat të keq, serbët nuk kanë qenë në...

Kryetari i Listës Serbe tregon pse pranuan të hynin në qeverinë Haradinaj

para 10 muajve - Insajderi

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka deklaruar se inkuadrimi i tyre në Qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që t’u sigurojnë serbëve një jetë më të mirë. “Për fat të keq, serbët nuk kanë qenë në...

Gjuriq: Ramush Haradinaj mbetet në fletë arrestin e Serbisë

para 10 muajve - Koha.net

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, sot ka thënë se “kurrë nuk do t’ia kthejmë shpinën popullit tonë në Kosovë dhe e kuptojmë se sa vështirë do ta ketë Lista...

Pse Serbia duhet ta pranojë pavarësinë e Kosovës?

para 10 muajve - Periskopi

Brukseli insiston që Serbia të normalizojë marrëdhëniet me Kosovën,përpara se të mund të hyjë në BE. Deri më tani, 114 shtete e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Gjithsesi, Serbia lufton kundër përpjekjeve...

Akademiku serb: Kosova s’është zemra e Serbisë – Vuçiqi është kriminel

para 10 muajve - Koha.net

Akademiku serb, Dushan Teodoroviq, është shumë i ashpër me kritikat e tij ndaj qeverisë në Serbi, por nuk e kursen as opozitën. Në një bisedë për “Al Jazeera”, ai ka folur për momentin aktual të Serbisë,...

Si e sheh Beogradi qeverinë e re Haradinaj-Pacolli

para 10 muajve - BalkanWeb

Nga Ivica PETROVIÇ Vlerësimet e mediave në Beograd për aktorët politikë në Kosovë janë të ndryshme. Shumë media dhe më tej institucionet e Kosovës i fusin ndër thonjëza, koalicionin PAN e quajnë koalicion...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK