http://kariera.mk

Ky është mendimi i patriarkut rus për Kosovën

para 9 muajve - GazetaBlic

“Kosova është vend i shenjtë, vend i martirizuar, i betimit dhe ajo gjithmonë do ta ruajë kujtimin për të gjithë ata që kanë pësuar atje”, ka thënë patriarku rus Kiril. Në intervistën për portalin iskra,...

Ky është mendimi i patriarkut rus për Kosovën

para 9 muajve - Gazeta Express

"Kosova është vend i shenjtë, vend i martirizuar, i betimit dhe ajo gjithmonë do ta ruajë kujtimin për të gjithë ata që kanë pësuar atje”, ka thënë patriarku rus Kiril. Në intervistën për portalin iskra,...

Si mendon për Kosovën patriarku rus Kiril

para 9 muajve - Koha.net

"Kosova është vend i shenjtë, vend i martirizuar, i betimit dhe ajo gjithmonë do ta ruajë kujtimin për të gjithë ata që kanë pësuar atje”, ka thënë patriarku rus Kiril, transmeton Koha.net. Në intervistën...

Ky është mendimi i patriarkut rus për Kosovën

para 9 muajve - Tetova Sot

“Kosova është vend i shenjtë, vend i martirizuar, i betimit dhe ajo gjithmonë do ta ruajë kujtimin për të gjithë ata që kanë pësuar atje”, ka thënë patriarku rus Kiril. Në intervistën për portalin iskra,...

Vdes Frank Vincent

para 9 muajve - Gazeta Liria

Ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare, aktori Frank Vincent. Ylli i “Sopranos” thuhet se pësoi një sulm në zemër javën e kaluar dhe vdiq sot gjatë një operacioni në një spital në New Jersey, Share this:...

Ky është mendimi i patriarkut rus për Kosovën

para 9 muajve - Gazeta Liria

“Kosova është vend i shenjtë, vend i martirizuar, i betimit dhe ajo gjithmonë do ta ruajë kujtimin për të gjithë ata që kanë pësuar atje”, ka thënë patriarku rus Kiril. Në intervistën për portalin iskra,...

Ky është mendimi i patriarkut rus për Kosovën

para 9 muajve - Periskopi

“Kosova është vend i shenjtë, vend i martirizuar, i betimit dhe ajo gjithmonë do ta ruajë kujtimin për të gjithë ata që kanë pësuar atje”, ka thënë patriarku rus Kiril. Në intervistën për portalin iskra,...

Ky është mendimi i patriarkut rus për Kosovën

para 9 muajve - Gazeta Monitor

“Kosova është vend i shenjtë, vend i martirizuar, i betimit dhe ajo gjithmonë do ta ruajë kujtimin për të gjithë ata që kanë pësuar atje”, ka thënë patriarku rus Kiril. Në intervistën për portalin iskra,...

Si mendon për Kosovën patriarku rus Kiril

para 9 muajve - Bota Press

“Kosova është vend i shenjtë, vend i martirizuar, i betimit dhe ajo gjithmonë do ta ruajë kujtimin për të gjithë ata që kanë pësuar atje”, ka thënë patriarku rus Kiril, transmeton Koha. Në intervistën...

Vendimi i parë i qeverisë, viti 2018 ne Shqiperi– viti i Skënderbeut

para 9 muajve - Gazeta Liria

Në mbledhjen e parë që ka mbajtur qeveria e Shqipërisë, pas dhënies së betimit, vendimi i parë ishte shpallja e viti 2018 vit mbarëkombëtar i Gjergj Kastriotit – Skënderbeut. Vendimet e tjera lidhen me...

Si mendon për Kosovën patriarku rus Kiril

para 9 muajve - Gazeta Fjala

“Kosova është vend i shenjtë, vend i martirizuar, i betimit dhe ajo gjithmonë do ta ruajë kujtimin për të gjithë ata që kanë pësuar atje”, ka thënë patriarku rus Kiril. Në intervistën për portalin iskra,...

Liverpooli në epërsi ndaj Sevillas, shënon Salah

para 9 muajve - Gazeta Liria

Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Sevillas me rezultat 2-1. Mohamed Salah shënoi në minutën e 37-të pas një devijimi. Golin tjetër për Reds e shënoi Roberto Firmino në minutën e 21-të pas asistimit nga...

Kërcënim për bombë në Moskë, evakuohen mbi 10 mijë persona

para 10 muajve - Gazeta Liria

Mbi 10.000 persona janë evakuuar nga një qendër tregtare në Moskë, pas një kërcënimi të marrë për bombë, raportojnë mediat Ruse. Nuk dihet ende nëse ka qenë alarm fals. Policia ka rrethuar zonën dhe po...

Ja çka ndodh me fëmijët refugjatë

para 10 muajve - Gazeta Express

Problemet e refugjatëve janë të mëdha. Ata përballen me shumë vështirësi, derisa nga kjo e pësojnë edhe fëmijët. Sipas një raporti nga UNHCR, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara mbi 3.5 milionë...

Ja çka ndodh me fëmijët refugjatë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Problemet e refugjatëve janë të mëdha. Ata përballen me shumë vështirësi, derisa nga kjo e pësojnë edhe fëmijët. Sipas një raporti nga UNHCR, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara, mbi 3.5 milionë...

Mourinho tregon sa gjatë do të mungojë Pogba

para 10 muajve - Gazeta Liria

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, dyshon se mesfushori francez Paul Pogba do të mungojë për disa javë pas lëndimit që pësoi mbrëmë kundër Baselit. Pogba u detyrua të dalë nga loja në pjesën...

Higuain rrezikon të dënohet pas gjestit që bëri ndaj tifozëve të Barcelonës

para 10 muajve - Gazeta Liria

Gonzalo Higuain rrezikon suspendimin në Ligë të Kampionëve pasi është kapur në kamera duke ua treguar gishtin e mesëm tifozëve të Barcelonës gjatë humbjes së Juventusit. Ai u fishkellua kur u zëvendësuar...

Fëmijët refugjatë nuk kanë mundësi të shkollohen

para 10 muajve - Albinfo

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimet vitin e kaluar akademik Problemet e refugjatëve janë të mëdha. Ata përballen me shumë vështirësi, derisa nga kjo e pësojnë edhe...

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk i kanë ndjekur mësimet

para 10 muajve - Alsat-M

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimet vitin e kaluar akademik, bën të ditur një raport i UNHCR-së, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara. Në raportin e titulluar...

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk i kanë ndjekur mësimet

para 10 muajve - Portalb

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimet vitin e kaluar akademik, bën të ditur një raport i UNHCR-së, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara, transmeton REL....

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk i kanë ndjekur mësimet

para 10 muajve - Koha.net

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimet vitin e kaluar akademik, bën të ditur një raport i UNHCR-së, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara. Në raportin e titulluar...

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk i kanë ndjekur mësimet

para 10 muajve - Lajmi.net

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimet vitin e kaluar akademik, bën të ditur një raport i UNHCR-së, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara. Në raportin e titulluar...

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk i kanë ndjekur mësimet

para 10 muajve - Tetova Sot

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimet vitin e kaluar akademik, bën të ditur një raport i UNHCR-së, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara. Në raportin e titulluar...

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk i kanë ndjekur mësimet

para 10 muajve - Gazeta Express

​ Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimet vitin e kaluar akademik, bën të ditur një raport i UNHCR-së, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara. Në raportin...

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk i kanë ndjekur mësimet

para 10 muajve - Indeks online

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimet vitin e kaluar akademik, bën të ditur një raport i UNHCR-së, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara. Në raportin e titulluar...

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk i kanë ndjekur mësimet

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimet vitin e kaluar akademik, bën të ditur një raport i UNHCR-së, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara. Në raportin e titulluar...

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk i kanë ndjekur mësimet

para 10 muajve - Medial

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimet vitin e kaluar akademik, bën të ditur një raport i UNHCR-së, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara. Në raportin e titulluar...

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk i kanë ndjekur mësimet

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimet vitin e kaluar akademik, bën të ditur një raport i UNHCR-së, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara. Në raportin e titulluar...

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk i kanë ndjekur mësimet

para 10 muajve - Periskopi

Mbi 3.5 milionë fëmijë refugjatë nuk kanë pasur mundësi të ndjekin mësimet vitin e kaluar akademik, bën të ditur një raport i UNHCR-së, Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara. Në raportin e titulluar...

Evakuime në gjithë Rusinë për shkak të kërcënimeve anonime me bomba

para 10 muajve - Gazeta Liria

Një seri e kërcënimeve anonime me bombë gjatë thirrjeve telefonike tek autoritetet në qytetet në gjithë Rusinë, prej ditës së djeshme, janë shkaktuar evakuime në shkolla, qendra tregtare, teatre dhe universitete....

Pas uraganit, Amerika po përballet me hajni të tmerrshme

para 10 muajve - Gazeta Liria

Së paku 32 persona janë arrestuar nëpër vende të ndryshe të Floridas, në tentim për të shfrytëzuar situatën e krijuar pasi uragani Irma e goditi këtë shtet të SHBA’ve, transmeton gazetametro.net Ata përfunduan...

​Formacionet, United – Basel

para 10 muajve - Gazeta Liria

Manchester United do të nis aventurën e saj në Ligën e Kampionëve, duke pritur në Old Trafford skuadrën e Baselit Trajneri portugez, Jose Mouinho pritet të bëjë disa ndryshim në mbrojtje, por në mesfushë...

“Perceptimet e Perfeksionit”: Si duket trupi ‘ideal’ i femrave në 18 shtete të ndryshme

para 10 muajve - Gazeta Liria

Bukuria është biologjike dhe kulturore – dhe çdo njeri mund t’ju thotë se secili komb e ka versionin e vet “ideal” të bukurisë. P.sh., përderisa SHBA-të mund t’i vendosin në piedestale modelet e holla,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK