http://kariera.mk

Thaçi kërkon rol aktiv të SHBA-së në dialogun Kosovë – Serbi

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për Zërin a Amerikës ka folur për perspektivën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë dhe për çështjen e kufirit të Kosovës me Malin e Zi . Duke folur për takimin e tij...

Në “hall” me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Aktuale

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Thaçi: Demarkacioni, çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Washington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Qëndrimi i Thaçit për Demarkacionin

para 8 muajve - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Presidenti Thaçi: Ka nevojë për një fazë vendimtare në bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - BalkanWeb

Në ambientet e ceremonisë së nënshkrimit të programit me Korporatën Sfidat e Mijëvjeçarit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, komentoi lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë, pikërisht për çështjen e...

Thaçi: Demarkacioni është çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi , i cili po qëndron për vizitë në Washington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Kryediplomati malazez: Demarkacioni me Kosovën, për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Ora news

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se...

Hashim Thaçi: Demarkimi me Malin e Zi tanimë është çështje vetëm e Kosovës!

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Thaçi kërkon miratimin e demarkacionit nga Kuvendi

para 8 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi ka thënë se çështja e Demarkacionit me Malin e Zi është ne duart e vetë kosovarëve, duke kërkuar miratimin e tij nga Kuvendi i Kosovës , shkruan arbresh.info. “Çështja...

Shefi i diplomacisë së Malit të Zi: Demarkacioni me Kosovën, për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Telegrafi

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se...

Thaçi: Demarkimi me Malin e Zi tanimë është çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Thaçi: Demarkimi me Malin e Zi tanimë është çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Thaçi: Demarkimi me Malin e Zi tanimë është çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Thaçi: Demarkimi me Malin e Zi tanimë është çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Thaçi: Demarkimi me Malin e Zi tanimë është çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Thaçi: Demarkimi me Malin e Zi tanimë është çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Haradinaj provon të korrigjojë demarkacionin

para 8 muajve - Alsat-M

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Ministri i Jashtëm malazez: Demarkacioni me Kosovën, për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Indeks online

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se...

Haradinaj merr përgjigje nga Mali i Zi për Demarkacionin!

para 8 muajve - GazetaBlic

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srđan Darmanović ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Thaçi: Demarkacioni, çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Shenja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Washington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni, temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - BalkanWeb

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srđan Darmanović ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Thaçi: Demarkacioni, çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Washington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Thaçi: Demarkacioni, çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Washington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Hashim Thaçi me deklaratë të papritur për Demarkacionin

para 8 muajve - Tetova Sot

Në ambientet e ceremonisë së nënshkrimit të programit me Korporatën Sfidat e Mijëvjeçarit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentuar zhvillimet e fundit në Kosovë. Ai  ka folur për perspektivën...

Kryeministri Haradinaj, në “hall” me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Gazeta 55

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Hashim Thaçi: Demarkimi me Malin e Zi tanimë është çështje vetëm e Kosovës!

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Qeveria e re në ‘hall’ me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Telegrafi

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni është temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - Zeri

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srdan Darmanovic ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Nisin "hallet" për qeverinë e re

para 8 muajve - Albeu

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Vështirësohen punët për Haradinajn, Mali i Zi thotë se Demarkacioni është mbyllur

para 8 muajve - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Sërgjan Darmanoviq ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi i kundërpërgjigjet Haradinajt për Demarkacionin

para 8 muajve - Zeri

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srdan Darmanovic ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Thaçi: Demarkacioni, çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - AlbPortali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Washington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Flet Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni është temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srdan Darmanovic ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Shefi i diplomacisë së Malit të Zi: Demarkacioni me Kosovën, për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Gazeta Liria

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se...

Qeveria e re në ‘hall’ me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Ora news

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Shefi i diplomacisë së Malit të Zi: Demarkacioni me Kosovën, për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Almakos

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se...

Shefi i diplomacisë së Malit të Zi: Demarkacioni me Kosovën, për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Tetova Sot

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se...

Në ‘hall’ me marrëveshjen për demarkacionin!

para 8 muajve - GazetaBlic

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Thaçi: Demarkacioni, çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Washington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Në 'hall' me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Zeri

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Në ‘hall’ me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Lajmi.net

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Në 'hall' me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Indeks online

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Në 'hall' me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Gazeta Express

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Thaçi i cili vetë nënshkroi marrëveshjen për Demarkacionin, befason me këtë deklaratë

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Në 'hall' me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Në ‘hall’ me marrëveshjen për Demarkacionin

para 8 muajve - Ora news

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Thaçi: Ka nevojë për një fazë vendimtare në bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Illyria

Uashington, 13 shtator 2017 – Presidenti i kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se dialogu mes Kosovës e Serbisë duhet të hyjë në një fazë të re, vendimtare për perspektivën e të dyja vendeve. ‘Dialogu...

Hashim Thaçi me deklaratë të papritur për Demarkacionin

para 8 muajve - Bota Press

Në ambientet e ceremonisë së nënshkrimit të programit me Korporatën Sfidat e Mijëvjeçarit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentuar zhvillimet e fundit në Kosovë. Ai  ka folur për perspektivën...

Ministri i Jashtëm malazez: Demarkacioni, temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - Te Sheshi

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srđan Darmanoviç, ka thënë se për vendin e tij tema e Demarkacionit është e mbyllur. Ai shtoi se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me durim...

Thaçi: Demarkimi me Malin e Zi tanimë është çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Ja çfarë thotë Thaçi për veprimin e Haradinaj lidhur me demarkacionin

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Presidenti Thaçi: Ka nevojë për një fazë vendimtare në bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Në ambientet e ceremonisë së nënshkrimit të programit me Korporatën Sfidat e Mijëvjeçarit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, komentoi lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë, pikërisht për çështjen e...

Thaçi: Demarkacioni me Malin e Zi është çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Thaçi: Demarkimi me Malin e Zi tanimë është çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Aktivisti shqiptar në SHBA i shkruan Haradinajt, e ka një propozim për demarkacionin

para 8 muajve - Gazeta Express

Uk lushi, aktivisti shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përmes në shkrimi në facebook, ka shpalosur për kryeministrin Ramush Haradinaj një propozim për marrëveshjen për demarkacionin. Në publikimin...

Thaçi: Demarkimi me Malin e Zi tanimë është çështje vetëm e Kosovës

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Uashington, ka folur për çështjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të cilin ai e ka nënshkruar në vitin 2015, version ky që kryeministri...

Demarkacioni, Haradinaj merr vendimin e parë kundër

para 8 muajve - Shqiptarja

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi sot mbledhjen e parë të qeverisë, në të cilën preku edhe çështjen mjaft të debatuar mes Kosovës dhe Malit të Zi, atë të Demarkacionit. Kryeministri...

Lushi: Demarkaci duhet të përfundohet duke treguar kreativitet

para 8 muajve - Zeri

Intelektuali shqiptar nga New Yorku, Uk Lushi, përmes një postimi në Facebook, i ka dhënë disa këshilla kryeministri Haradinaj se si ta zgjidh ç ështjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas Lushit, kryeministri...

Kryediplomati malazias: Presim me durim zgjidhjen e demarkacionit me Kosovën

para 8 muajve - Almakos

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srđan Darmanović ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Presidenti kërkon miratimin e demarkacionit nga Kuvendi

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se çështja e Demarkacionit me Malin e Zi është ne duart e vetë kosovarëve, duke kërkuar  miratimin e tij nga Kuvendi i Kosovës, shkruan arbresh.info. “Çështja...

Kryediplomati malazias: Presim me durim zgjidhjen e demarkacionit me Kosovën

para 8 muajve - Shenja

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srđan Darmanović ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Presidenti kërkon miratimin e demarkacionit nga Kuvendi

para 8 muajve - Arbresh

Në ambientet e ceremonisë së nënshkrimit të programit me Korporatën Sfidat e Mijëvjeçarit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, komentoi lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë. Ai foli fillimisht për perspektivën...

Një memo e shkurtë për KM Haradinaj

para 8 muajve - GazetaBlic

I nderuar z. Kryeministër, urime për pozitën dhe shumë mbarësi. Më pëlqeu përgëzimi i Kancelares gjermane Merkel për ju sot. (Është I bashkangjitur përfundi memos). Zonja Merkel me të drejtë thekson se...

Qeveria e re në ‘hall’ me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Almakos

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Demarkacioni, Podgorica zyrtare: Marrëveshja nuk rinegociohet

para 8 muajve - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, i cili e ka kundërshtuar fuqishëm marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi të qeverisë së Isa Mustafës, ka shprehur vullnetin për të rinegociuar për marrëveshjen...

Në ‘hall’ me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Infokusi

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni me Kosovën është temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - Illyria

Podgoricë, 13 shtator 2017 – Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Sërgjan Darmanoviq, ka thënë se tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur për Podgoricën. Darmanoviq ka thënë se Podgorica beson në...

Demarkacioni zgjidhet me vullnetin e të dy palëve ose me arbitrazh ndërkombëtar

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2017 – Qeveria e re e Kosovës duhet t’i ndjekë disa hapa, nëse është e interesuar t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në...

Në ‘hall’ me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Gazeta Liria

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi paralajmëron Kosovën për Demarkacionin

para 8 muajve - Periskopi

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srđan Darmanović ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni, temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srđan Darmanović ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Ja çfarë thotë Ministri i Jashtëm i Malit të Zi për demarkacionin

para 8 muajve - Sovrani

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srdan Darmanovic ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Insajderi

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srdan Darmanovic ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Flet Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni është temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - Arbresh

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srdan Darmanovic ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Qeveria e re në ‘hall’ me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Kryeministri turk i shkruan Haradinajt, kërkon thellimin e raporteve Turqi-Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Homologu i tij është shprehur i bindur se edhe gjatë qeverisjes...

Aktivisti shqiptar në SHBA i shkruan Haradinajt, e ka një propozim për demarkacionin

para 8 muajve - Gazeta Liria

Ukë Lushi, aktivisti shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përmes një shkrimi në Facebook, ka shpalosur për kryeministrin Ramush Haradinaj një propozim për Marrëveshjen e Demarkacionit. Në publikimin...

Në ‘hall’ me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Periskopi

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Hapat që duhet t’i ndjek Qeveria e re për ta rinegociuar demarkacionin

para 8 muajve - Insajderi

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Në ‘hall’ me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Arbresh

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Në ‘hall’ me marrëveshjen për demarkacionin

para 8 muajve - Sovrani

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes...

Aktivisti shqiptar në SHBA i shkruan Haradinajt, e ka një propozim për demarkacionin

para 8 muajve - Bota Press

Uk lushi, aktivisti shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përmes në shkrimi në facebook, ka shpalosur për kryeministrin Ramush Haradinaj një propozim për marrëveshjen për demarkacionin. Në publikimin...

Mali i Zi shpreson që Prishtina të pranojë marrëveshjen e arritur për demarkacionin

para 8 muajve - Koha.net

Edhe pse Prishtina zyrtare ka shprehur vullnetin për të rinegociuar marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, duket se qeveria e Podgoricës nuk ka ndërmend t’a bëjë diçka të tillë. Në një reagim për...

'Do sqarojmë gabimet, Mali i zi i gatshëm ta rishqyrtojë Demarkacionin'

para 8 muajve - Zeri

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin...

“Do sqarojmë gabimet, Mali i zi i gatshëm ta rishqyrtojë Demarkacionin”

para 8 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin...

Mali i Zi thotë se Demarkacioni është çështje e mbyllur!

para 8 muajve - GazetaBlic

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Haradinaj provon të korrigjojë demarkacionin

para 8 muajve - Klan

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Për Malin e Zi demarkacioni me Kosovën është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Koha.net

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Qeveria Haradinaj e bindur se do të sqarohen gabimet rreth Demarkacionit

para 8 muajve - Gazeta Express

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin...

Mali i Zi: Prishtina të pranojë marrëveshjen që kemi arritur për demarkacionin

para 8 muajve - Ora news

Edhe pse Prishtina zyrtare ka shprehur vullnetin për të rinegociuar marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, duket se qeveria e Podgoricës nuk ka ndërmend t’a bëjë dicka të tillë. Në një reagim për...

REL: Haradinaj provon të korrigjojë demarkacionin

para 9 muajve - Vizion Plus

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Qeveria Haradinaj e bindur se do të sqarohen gabimet rreth Demarkacionit

para 8 muajve - Infokusi

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin...

Për Malin e Zi demarkacioni me Kosovën është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 13 Shtator – Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e...

Kryeministri Ramush Haradinaj provon të korrigjojë demarkacionin

para 9 muajve - Gazeta 55

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Qeveria “Haradinaj”, e bindur se do të sqarohen gabimet rreth Demarkacionit

para 8 muajve - Bota Press

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin...

Amerika nuk mbështet version tjetër të Demarkacionit

para 8 muajve - Gazeta Liria

Zyrtarë të Ambasadës Amerikane në Prishtinë kanë deklaruar për gazetën “Zëri” se e mbështesin Marrëveshjen për Demarkimin e Kufirit të arritur mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Malit të Zi në vitin 2015,...

Qeveria Haradinaj e bindur se do të sqarohen gabimet rreth Demarkacionit

para 8 muajve - Sovrani

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin...

Rregullat për demarkacionin nuk mund të ndryshohen

para 9 muajve - Gazeta Liria

Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi për të cilën ka pretendime se Kosovës i humb mijëra hektarë do të vazhdojë të qëndrojë në sirtarin e kryeministrit Ramush Haradinaj, shkruan sot Koha Ditore. Aty...

Në Mal të Zi nuk komentohet vendimi i Haradinajt për Demarkacionin

para 9 muajve - Zhurnal

Shefi i komisionit malazez për demarkacionin me Kosovën, Milan Paunoviq ka thënë se “shpreson që situata lidhur me kufirin do të zgjidhet në mënyrën e dakorduar më herët”. Deklarata e Paunoviq vjen një...

Haradinaj provon të korrigjojë demarkacionin

para 9 muajve - Aktuale

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Në Mal të Zi nuk komentohet vendimi i Haradinajt për Demarkacionin

para 9 muajve - Koha.net

Shefi i komisionit malazez për demarkacionin me Kosovën, Milan Paunoviq ka thënë se “shpreson që situata lidhur me kufirin do të zgjidhet në mënyrën e dakorduar më herët”. Deklarata e Paunoviq vjen një...

Paunoviqi beson në ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit

para 9 muajve - Telegrafi

Shefi i komisionit malazez për demarkacionin me Kosovën, Millan Paunoviq, ka thënë se “shpreson që situata lidhur me kufirin do të zgjidhet në mënyrën e dakorduar më herët”. “Paralajmërimet e mediave se...

Demarkacioni sipas Haradinajt

para 9 muajve - Politiko

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Shefi i Komisionit të Mali të Zi për Demarkacionin, me deklaratë të papritur pas vendimit të Haradinajt

para 9 muajve - GazetaBlic

Shefi i komisionit të Malit të Zi për demarkacionin me Kosovë, Milan Paunoviq ka thënë sot se shpreson që “situata në lidhje me kufirin do të zgjidhet sipas marrëveshjes së mëhershme”. Deklarata e Paunoviq...

Abelard Tahiri, për demarkacionin me Malin e Zi: Kam besim te Haradinaj

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se beson se kryeministri Ramush Haradinaj do ta gjejë një zgjidhje për demarkacionin me Malin e Zi. “Unë kam besim se Haradinaj do ta menaxhojë këtë...

​Paunoviq beson në arritjen e marrëveshjes politike për ratifikimin e demarkacionit

para 9 muajve - RTV 21

Shefi i komisionit malazes për demarkacionin, flet për demarkacionin Shefi i komisionit malazez për demarkacionin me Kosovën, Milan Paunoviq ka thënë se “shpreson që situata lidhur me kufirin do të zgjidhet...

​Paunoviq beson në arritjen e marrëveshjes për ratifikimin e demarkacionit

para 9 muajve - Indeks online

Shefi i komisionit malazez për demarkacionin me Kosovën, Milan Paunoviq ka thënë se “shpreson që situata lidhur me kufirin do të zgjidhet në mënyrën e dakorduar më herët”. Deklarata e Paunoviq vjen një...

​Paunoviq beson në arritjen e marrëveshjes politike për ratifikimin e demarkacionit

para 9 muajve - Indeks online

Shefi i komisionit malazez për demarkacionin me Kosovën, Milan Paunoviq ka thënë se “shpreson që situata lidhur me kufirin do të zgjidhet në mënyrën e dakorduar më herët”. Deklarata e Paunoviq vjen një...

Pas një dite, ministri i PDK-së ndërron fjalët për Haradinajn

para 9 muajve - Zeri

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, duket se i ka rënë pishman që një ditë më parë, në mbledhjen e parë të Qeverisë, e vuri në pozitë të vështirë kryeministrin e ri të vendit, Ramush Haradinaj,...

Mali i Zi deklarohet zyrtarisht për iniciativën e Haradinajt që të rishikohet demarkacioni

para 9 muajve - Lajmi.net

Shefi i komisionit të Malit të Zi për demarkacionin me Kosovë, Milan Paunoviq ka thënë sot se shpreson që “situata në lidhje me kufirin do të zgjidhet sipas marrëveshjes së mëhershme”. Deklarata e Paunoviq...

Vjen reagimi i menjëhershëm i Malit të Zi pas vendimit të Haradinajt për Demarkacionin

para 9 muajve - Albeu

Podgorica zyrtare ka reaguar pas vendimit të kryeministrit Ramush Haradinaj për emërimin e Komisionit të ri Shtetëror për Demarkacionin. Kryetari i Komisionit malazez për shënimin e kufirit, Milan Paunoviç,...

Haradinaj provon të korrigjojë demarkacionin

para 9 muajve - Zeri

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Pas një dite, ministri i PDK'së ndërron fjalët për Haradinajn

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, duket se i ka rënë pishman që një ditë më parë, në mbledhjen e parë të Qeverisë, e vuri në pozitë të vështirë kryeministrin e ri të vendit, Ramush Haradinaj,...

Në Mal të Zi nuk komentohet vendimi i Haradinajt për Demarkacionin

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Shefi i komisionit malazez për demarkacionin me Kosovën, Milan Paunoviq ka thënë se “shpreson që situata lidhur me kufirin do të zgjidhet në mënyrën e dakorduar më herët”. Deklarata e Paunoviq...

Në Mal të Zi nuk komentohet vendimi i Haradinajt për Demarkacionin

para 9 muajve - Gazeta Max

Shefi i komisionit malazez për demarkacionin me Kosovën, Milan Paunoviq ka thënë se “shpreson që situata lidhur me kufirin do të zgjidhet në mënyrën e dakorduar më herët”. Deklarata e Paunoviq vjen një...

Haradinaj “përvjel mëngët”, provon ta korrigjojë demarkacionin

para 9 muajve - Albinfo

Kryeministri i ri i Kosovës, ka shkarkuar komisionin e vjetër të demarkacionit dhe ka emëruar një komision të ri. Sipas Haradinajt, Komisioni i ri do të punojë që t’i sjell Qeverisë faktet të reja për...

Në Mal të Zi nuk komentohet vendimi i Haradinajt për Demarkacionin

para 9 muajve - Fakti Ditor

Shefi i komisionit malazez për demarkacionin me Kosovën, Milan Paunoviq ka thënë se “shpreson që situata lidhur me kufirin do të zgjidhet në mënyrën e dakorduar më herët”. Deklarata e Paunoviq vjen një...

Sfida e rëndë e Haradinajt me Demarkacionin: Për Malin e Zi kjo çështje është mbyllur

para 9 muajve - Lajmi.net

Në anën tjetër, ish-ministri malazias i Drejtësisë, Dragan Shoq, tha për Radion Evropa e Lirë se për Malin e Zi, shënjimi i vijës kufitare me Kosovën është çështje e mbyllur. Demarkacioni i vijës kufitare...

Paunoviqi beson në ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit

para 9 muajve - Almakos

Shefi i komisionit malazez për demarkacionin me Kosovën, Millan Paunoviq, ka thënë se “shpreson që situata lidhur me kufirin do të zgjidhet në mënyrën e dakorduar më herët”. “Paralajmërimet e mediave se...

Muharrem Nitaj, për pyetjen që dje bëri Abelard Tahiri: Disa njerëz politikën e kanë shndërruar në profesion!

para 9 muajve - Telegrafi

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK-së pyetjen e ministrit të ri të Drejtësisë, Abelard Tahiri, nëse Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi, para shkarkimit të Komisionit Shtetëror...

Haradinaj provon të korrigjojë demarkacionin

para 9 muajve - Indeks online

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Tërhiqet Abelard Tahiri: Ja çka thotë tash pas vendimit të Ramush Haradinaj për shkarkimin e Mehës!

para 9 muajve - GazetaBlic

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri i cili vjen nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, është sqaruar për debatin që kishte dje me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj në mbledhjen e parë të...

Haradinaj provon të korrigjojë demarkacionin

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Ja reagimi i këshilltarit të kryeministrit, pas pyetjes që e bëri dje në Qeveri Abelard Tahirit

para 9 muajve - Zeri

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK-së pyetjen nëse kryeministri Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi para shkarkimit të Komisionit Shtetëror për Demarkacion. Madje, Nitaj...

Tensionihen marrëdhëniet PDK- AAK: Zyrtari i partisë së Haradinajt i reagon ashpër ministrit të Kadri Veselit

para 9 muajve - GazetaBlic

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK-së pyetjen nëse kryeministri Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi para shkarkimit të Komisionit Shtetëror për Demarkacion. Madje, Nitaj...

​Cili këshilltar i Haradinajt i reagoi Abelard Tahirit pas pyetjes që e bëri dje në Qeveri

para 9 muajve - Gazeta Express

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK’së pyetjen nëse kryeministri Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi para shkarkimit të Komisionit Shtetëror për Demarkacion. Madje, Nitaj...

Abelard Tahiri, për demarkacionin me Malin e Zi: Kam besim te Haradinaj

para 9 muajve - Gazeta Liria

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se beson se kryeministri Ramush Haradinaj do ta gjejë një zgjidhje për demarkacionin me Malin e Zi. “Unë kam besim se Haradinaj do ta menaxhojë këtë...

Shkarkimi i komisionit për kufirin nga Haradinaj, reagon ashpër Mali i Zi

para 9 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Komisionit malazez për shënjimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi, do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Zyrtari i LDK-së ironizon me vendimin e Nismës: 'Çka po dojmë na po bojmë'

para 9 muajve - Zeri

Zyrtari i LDK-së Bajram Gecaj e ka komentuar vendimin e partisë së Fatmir Limajt që të ndahet nga PAN dhe tash e tutje të veprojë si grup i vetëm Parlamentar. Sipas Gecajt, kjo është edhe një provë se...

Abelard Tahiri, për demarkacionin me Malin e Zi: Kam besim te Haradinaj

para 9 muajve - Almakos

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se beson se kryeministri Ramush Haradinaj do ta gjejë një zgjidhje për demarkacionin me Malin e Zi. “Unë kam besim se Haradinaj do ta menaxhojë këtë...

Gecaj ironizon me ndarjen e Nismës nga PAN-i: “Çka po dojmë na po bojmë”

para 9 muajve - Lajmi.net

Ish këshilltari i Isa Mustafës, Bajram Gecaj e ka komentuar vendimin e partisë së Fatmir Limajt që të ndahet nga PAN dhe tash e tutje të veprojë si grup i vetëm Parlamentar. Sipas Gecajt, kjo është edhe...

Gecaj ironizon me vendimin e Nismës: "Çka po dojmë na po bojmë"

para 9 muajve - Gazeta Express

Zyrtari i LDK’së Bajram Gecaj e ka komentuar vendimin e partisë së Fatmir Limajt që të ndahet nga PAN dhe tash e tutje të veprojë si grup i vetëm Parlamentar. Sipas Gecajt, kjo është edhe një provë se...

Pas vendimit të djeshëm të Haradinajt, vjen përgjigjja nga Mali i Zi

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Komisionit malazez për shënjimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi, do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Muharrem Nitaj, për pyetjen që dje bëri Abelard Tahiri: Disa njerëz politikën e kanë shndërruar në profesion!

para 9 muajve - Gazeta Liria

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK-së pyetjen e ministrit të ri të Drejtësisë, Abelard Tahiri, nëse Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi, para shkarkimit të Komisionit Shtetëror...

E FUNDIT/ Mali i Zi paralajmëron Haradinajn për Demarkacionin

para 9 muajve - Albeu

Kryetari i Komisionit malazez për shënimin e kufirit, Milan Paunoviq, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë- Mali i Zi do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Pas vendimit të djeshëm të Haradinajt, vjen përgjigjja nga Mali i Zi

para 9 muajve - Indeks online

Kryetari i Komisionit malazez për shënjimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi, do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Ambasada amerikane mbështet marrëveshjen e demarkacionit të cilën e kundërshton Haradinaj

para 9 muajve - Gazeta Liria

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i qëndrojnë prapa asaj që kanë thënë në dy vitet e fundit, për marrëveshjen e kufirit me Malin e Zi. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mbështesin marrëveshjen e arritur...

Pas vendimit të djeshëm të Haradinajt, vjen përgjigjja nga Mali i Zi

para 9 muajve - Zeri

Kryetari i Komisionit malazez për shënjimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi, do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Pas vendimit të djeshëm të Haradinajt, vjen përgjigjja nga Mali i Zi

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Komisionit malazez për shënjimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi, do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Pas vendimit të djeshëm të Haradinajt, vjen përgjigjja nga Mali i Zi

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Komisionit malazez për shënjimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi, do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Ish-ministri i Malit të Zi parasheh destabilizim nëse Kosova nuk e pranon demarkacionin aktual

para 9 muajve - Periskopi

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Paunoviq beson në arritjen e marrëveshjes politike për ratifikimin e demarkacionit

para 9 muajve - Gazeta e re

Shefi i komisionit malazez për demarkacionin me Kosovën, Milan Paunoviq ka thënë se “shpreson që situata lidhur me kufirin do të zgjidhet në mënyrën e dakorduar më herët”. Deklarata e Paunoviq vjen një...

Ish-ministri i Malit të Zi parasheh destabilizim nëse Kosova nuk e pranon demarkacionin aktual

para 9 muajve - Insajderi

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Muharrem Nitaj, për pyetjen që dje bëri Abelard Tahiri: Disa njerëz politikën e kanë shndërruar në profesion!

para 9 muajve - Almakos

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK-së pyetjen e ministrit të ri të Drejtësisë, Abelard Tahiri, nëse Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi, para shkarkimit të Komisionit Shtetëror...

Mali i Zi deklarohet zyrtarisht për iniciativën e Haradinajt që të rishikohet demarkacioni

para 9 muajve - Arbresh

Shefi i komisionit të Malit të Zi për demarkacionin me Kosovë, Milan Paunoviq ka thënë sot se shpreson që “situata në lidhje me kufirin do të zgjidhet sipas marrëveshjes së mëhershme”. Deklarata e Paunoviq...

Paunoviq beson në arritjen e marrëveshjes politike për ratifikimin e demarkacionit

para 9 muajve - Medial

Shefi i komisionit malazez për demarkacionin me Kosovën, Milan Paunoviq ka thënë se “shpreson që situata lidhur me kufirin do të zgjidhet në mënyrën e dakorduar më herët”. Deklarata e Paunoviq vjen një...

Paunoviq beson në arritjen e marrëveshjes politike për ratifikimin e demarkacionit

para 9 muajve - KosovaPress

Deklarata e Paunoviq vjen një ditë pasi që kryeministri i ri i Kosovës Ramush Haradinaj ka shkarkuar komisionin në Prishtinë për demarkacionin, transmeton RTCG. “Paralajmërimet e mediave se kryeministri...

Mali i Zi deklarohet zyrtarisht për iniciativën e Haradinajt që të rishikohet demarkacioni

para 9 muajve - Bota Press

Shefi i komisionit të Malit të Zi për demarkacionin me Kosovë, Milan Paunoviq ka thënë sot se shpreson që “situata në lidhje me kufirin do të zgjidhet sipas marrëveshjes së mëhershme”. Deklarata e Paunoviq...

Tensionihen marrëdhëniet PDK- AAK: Zyrtari i partisë së Haradinajt i reagon ashpër ministrit të Kadri Veselit

para 9 muajve - Infokusi

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK-së pyetjen nëse kryeministri Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi para shkarkimit të Komisionit Shtetëror për Demarkacion. Madje, Nitaj...

Pas një dite, ministri i PDK’së ndërron fjalët për Haradinajn

para 9 muajve - Bota Press

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, duket se i ka rënë pishman që një ditë më parë, në mbledhjen e parë të Qeverisë, e vuri në pozitë të vështirë kryeministrin e ri të vendit, Ramush Haradinaj,...

Reagimit të Nitajt i kundërpërgjigjet ministri i PDK-së

para 9 muajve - Insajderi

Në mbledhjen e parë të Qeverisë së re, kryeministri Ramush Haradinaj ka shkarkuar Komisionin Shtetëror për Demarkacion, shkruan Periskopi. Pas këtij vendimi, ministri i Drejtësisë nga radhët e PDK-së,...

Demarkacioni, Mali i Zi i përgjigjet Ramush Haradinajt

para 9 muajve - Almakos

Kryetari i Komisionit malazez për shënjimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi, do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Haradinaj provon të korrigjojë demarkacionin

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Gecaj ironizon me vendimin e Nismës: “Çka po dojmë na po bojmë”

para 9 muajve - Infokusi

Zyrtari i LDK’së Bajram Gecaj e ka komentuar vendimin e partisë së Fatmir Limajt që të ndahet nga PAN dhe tash e tutje të veprojë si grup i vetëm Parlamentar. Sipas Gecajt, kjo është edhe një provë se...

Demarkacioni, Mali i Zi i përgjigjet Ramush Haradinajt

para 9 muajve - Shenja

Kryetari i Komisionit malazez për shënjimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi, do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Gecaj ironizon me vendimin e Nismës: “Çka po dojmë na po bojmë”

para 9 muajve - Gazeta Liria

Zyrtari i LDK’së Bajram Gecaj e ka komentuar vendimin e partisë së Fatmir Limajt që të ndahet nga PAN dhe tash e tutje të veprojë si grup i vetëm Parlamentar. Sipas Gecajt, kjo është edhe një provë se...

Muharrem Nitaj i reagon ashpër ministrit të Kadri Veselit, por ja si i kundërpërgjigjet ai

para 9 muajve - Bota Press

Në mbledhjen e parë të Qeverisë së re, kryeministri Ramush Haradinaj ka shkarkuar Komisionin Shtetëror për Demarkacion, shkruan Periskopi. Pas këtij vendimi, ministri i Drejtësisë nga radhët e PDK’së,...

Tërhiqet Abelard Tahiri: Ja çka thotë tash pas vendimit të Ramush Haradinaj për shkarkimin e Mehës!

para 9 muajve - Sovrani

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri i cili vjen nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, është sqaruar për debatin që kishte dje me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj në mbledhjen e parë të...

Pas vendimit të Haradinajt për shkarkimin e Komisionit për Demarkacion, vjen përgjigja nga Mali i Zi

para 9 muajve - Periskopi

Kryetari i Komisionit malazez për shënimin e kufirit, Milan Paunoviq, në një prononcim për TVCG, ka thënë se situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi do të zgjidhet sipas marrëveshjes tashmë të arritur...

Pas vendimit të djeshëm të Haradinajt, vjen përgjigja nga Mali i Zi

para 9 muajve - Infokusi

Kryetari i Komisionit malazez për shënjimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi, do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Hoti: Vendimi i Haradinajt, dëshmi se ai e ka prioritet demarkacionin

para 9 muajve - Sovrani

Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re...

Muharrem Nitaj i reagon ashpër ministrit të Kadri Veselit, por ja si i kundërpërgjigjet ai

para 9 muajve - Periskopi

Në mbledhjen e parë të Qeverisë së re, kryeministri Ramush Haradinaj ka shkarkuar Komisionin Shtetëror për Demarkacion, shkruan Periskopi. Pas këtij vendimi, ministri i Drejtësisë nga radhët e PDK’së,...

Demarkacioni, Mali i Zi i përgjigjet Ramush Haradinajt

para 9 muajve - AlbPortali

Kryetari i Komisionit malazez për shënjimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi, do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Për Malin e Zi demarkacioni me Kosovën është punë e kryer

para 9 muajve - Insajderi

Kryetari i Komisionit malazez për shënimin e kufirit, Milan Paunoviq, në një prononcim për TVCG, ka thënë se situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi do të zgjidhet sipas marrëveshjes tashmë të arritur...

Pas vendimit të Haradinajt për Demarkacionin, vjen përgjigja nga Mali i Zi

para 9 muajve - Te Sheshi

Podgorica zyrtare ka reaguar pas vendimit të kryeministrit Ramush Haradinaj për emërimin e Komisionit të ri Shtetëror për Demarkacionin. Kryetari i Komisionit malazez për shënimin e kufirit, Milan Paunoviç,...

Pas vendimit të djeshëm të Haradinajt, vjen përgjigjja nga Mali i Zi

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Komisionit malazez për shënimin e kufirit, Milan Paunoviq, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Pas vendimit të djeshëm të Haradinajt, vjen përgjigjja nga Mali i Zi

para 9 muajve - Arbresh

Kryetari i Komisionit malazez për shënjimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi, do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Pas vendimit të djeshëm të Haradinajt, vjen përgjigjja nga Mali i Zi: Mos u ngut Ramush!

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 12 Shtator – Kryetari i Komisionit malazez për shënimin e kufirit, Milan Paunoviq, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi do të zgjidhet...

Pas vendimit të djeshëm të Haradinajt, vjen përgjigjja nga Mali i Zi

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Komisionit malazez për shënimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për televizionin publik të Malit të Zi TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi...

Mali Zi nuk jep shenja se tërhiqet nga demarkacioni. Çfarë do të bëjë Haradinaj?

para 9 muajve - Sovrani

Kryetari i Komisionit malazez për shënimin e kufirit, Milan Paunovic, në një prononcim për televizionin publik të Malit të Zi TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi...

Vllahiu tregon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Telegrafi

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa...

Zbardhet biseda Haradinaj-Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Albeu

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt , ka treguar në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa...

Vllahiu tregon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Ina

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa...

Vllahiu tregon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Zeri

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa...

Vllahiu tregon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Lajmi.net

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa...

KOMENT/ Të nënshtruar apo fajtorë

para 9 muajve - Albeu

Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Termi demarkacion është termi më i kërkuar në google sipas një raportimi mediatik dhe kjo falë ish kryeministrit të Kosovës , Isa Mustafa, Presidentit të Kosovës , Hashim Thaçi...

Vllahiu i AAK-së tregon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Indeks online

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa...

Vllahiu i AAK-së tregon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Infokusi

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa...

Vllahiu tregon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Almakos

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa...

Haradinaj ia nis me demarkacionin, shkarkon Komisionin e Mehës

para 9 muajve - Gazeta Liria

Shkarkimi i Komisionit shtetëror për shënimin e kufirit me Malin e Zi është vendimi i parë i Qeverisë së drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj. Por para se të ndodhë shkarkimi, Meha kishte dhënë dorëheqjen...

Vllahiu tergon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Ora e Fundit në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës,...

Ky është dokumentari për luftën e Kosovës që do të sjellë debate të mëdha

para 9 muajve - Gazeta Liria

“Kosova peng” është filmi dokumentar çek i regjizorit Vaclav Dvorzhak i cili flet për luftën e Kosovës ku edhe pse është dhënë premiera e tij ka shkaktuar reagime kontroverse. Dokumentari analitik hedh...

Vllahiu tergon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Periskopi

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Ora e Fundit në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës,...

Vllahiu tregon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Insajderi

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa...

Vllahiu tregon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Bota Press

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa...

Vllahiu i AAK-së tregon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Sovrani

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa...

Vllahiu tergon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Gazeta Express

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Ora e Fundit në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës,...

Vllahiu tergon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

para 9 muajve - Klan Kosova

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Ora e Fundit në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës,...

A është konsultuar Haradinaj me Malin e Zi për demarkacionin? Ja çfarë thonë bashkëpunëtorët e tij

para 9 muajve - Gazeta Express

Arbër Vllahiu ka treguar nëse kryeministri Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi për Demarkacionin. Në ditën e parë të punës, Haradinaj ka shkarkuar Komisionin Shtetëror për Demarkacionin me...

Zbardhet se a u konsulltua Ramush Haradinaj me Malin e Zi, për shkarkimin e Murat Mehës!

para 9 muajve - Arbresh

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Ora e Fundit në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzuesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës,...

A është konsultuar Haradinaj me Malin e Zi për demarkacionin?Ja çfarë thonë bashkëpunëtorët e tij

para 9 muajve - Sovrani

Arbër Vllahiu ka treguar nëse kryeministri Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi për Demarkacionin. Në ditën e parë të punës, Haradinaj ka shkarkuar Komisionin Shtetëror për Demarkacionin me...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK